Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2438
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 28 Σεπ 2021, 13:37

gassim έγραψε:
28 Σεπ 2021, 00:37


ενδιαφέρουσα σκέψη αλλά η επικρατέστερη θεωρία για την ετυμολογία της λέξης άνθρωπος είναι ανήρ + ωψ, αυτός που έχει όψη άνδρα.
Ευχαριστω

Απ οτι εχω δει ειναι μαλλον αβεβαιη η προελευση. Μεχρι και ο πλατωνας το ανελυσε λαθος. Και το ανηρ+ωψ δεν ειναι σιγουρο λογω της λαθος χρησης του Δ. Καποιοι αλλοι λενε οτι εχει προελληνικη προελευση για αυτο δεν βγαινει ακρη

Παρολα αυτα το ολο ποιντ ειναι οτι το "ανθρωπος" δεν θυμιζει το "αντρας". Εντυπωσιακο παντως πως ταυτιστηκαν οι δυο αυτες εννοιες στις γλωσσες, μαλλον εγινε λογω θρησκευτικων πεποιθησεων.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 28 Σεπ 2021, 13:43

Blackdog έγραψε:
28 Σεπ 2021, 13:37
gassim έγραψε:
28 Σεπ 2021, 00:37


ενδιαφέρουσα σκέψη αλλά η επικρατέστερη θεωρία για την ετυμολογία της λέξης άνθρωπος είναι ανήρ + ωψ, αυτός που έχει όψη άνδρα.
Ευχαριστω

Απ οτι εχω δει ειναι μαλλον αβεβαιη η προελευση. Μεχρι και ο πλατωνας το ανελυσε λαθος. Και το ανηρ+ωψ δεν ειναι σιγουρο λογω της λαθος χρησης του Δ. Καποιοι αλλοι λενε οτι εχει προελληνικη προελευση για αυτο δεν βγαινει ακρη

Παρολα αυτα το ολο ποιντ ειναι οτι το "ανθρωπος" δεν θυμιζει το "αντρας". Εντυπωσιακο παντως πως ταυτιστηκαν οι δυο αυτες εννοιες στις γλωσσες, μαλλον εγινε λογω θρησκευτικων πεποιθησεων.
ή πατριαρχικών κοινωνιών.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2438
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 28 Σεπ 2021, 13:47

gassim έγραψε:
28 Σεπ 2021, 13:43


ή πατριαρχικών κοινωνιών.
Δεν πιστευω σε πατριαρχικες κοινωνιες φιλε μου

Πιστευω σε περιστασεις που υπαγορευουν κοινωνικους κανονες. Αλλαζουν οι περιστασεις, αλλαζουν και οι κανονες.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 28 Σεπ 2021, 14:37

Blackdog έγραψε:
28 Σεπ 2021, 13:47
gassim έγραψε:
28 Σεπ 2021, 13:43


ή πατριαρχικών κοινωνιών.
Δεν πιστευω σε πατριαρχικες κοινωνιες φιλε μου

Πιστευω σε περιστασεις που υπαγορευουν κοινωνικους κανονες. Αλλαζουν οι περιστασεις, αλλαζουν και οι κανονες.
Δεν λεω κάτι διαφορετικό.
Στην ιστορία της ανθρωπότητας οι περιστάσεις έχουν επιβάλει πατριαρχικές κοινωνίες κατά το συντριπτικά μεγαλύτερο ποσοστό.

ΥΓ τώρα που το σκέφτομαι ούτε το συνθετικό homo έχει άμεση σύνδεση με την λέξη man που είναι ο άνδρας. Θα έλεγε κανείς οτι η ετυμολογική σχέση του homo με το man είναι ανάλογη του άνθρωπος με τον άνδρα. Όποτε όσο χρήσιμος είναι ο όρος femicide άλλο τόσο είναι και ο όρος γυναικοκτονία.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Σεπ 2021, 14:46

nemo έγραψε:
28 Σεπ 2021, 13:21
Naida έγραψε:
28 Σεπ 2021, 12:19



Να την κατακτήσεις εύκολα γιατί είναι εύκολη; εύκολη σε τι; στο να κάνει σεξ μαζί σου; αφού λες σκοπός σου είναι η αγάπη και όχι το σεξ.
καμια ευκολία δεν σε κανει κατακτητή και το ιδιο συμβαινει και με τις γυναικες ουτε και σεις εχετε συμπαθεια ή εκτιμηση στους ευκολους
δεν εχω κατακτησει ουτε με εχουν κατακτησει ποτε. :102:

τι διαλο, πολεμο κανετε αντι για σχεση;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2438
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 28 Σεπ 2021, 14:50

gassim έγραψε:
28 Σεπ 2021, 14:37

Δεν λεω κάτι διαφορετικό.
Στην ιστορία της ανθρωπότητας οι περιστάσεις έχουν επιβάλει πατριαρχικές κοινωνίες κατά το συντριπτικά μεγαλύτερο ποσοστό.
Καταλαβαινω πως το λες, μονο που το "πατριαρχια" σαν ορος μου φαινεται πολυ περιορισμενο για να εκφρασει 3000 χρονια ιστοριας. Νομιζω επισης οτι η "επιβολη της εξουσιας του δυνατοτερου" περιγραφει καλυτερα τη ανθρωπινη κοινωνια. Αυτο ειναι αλλωστε που αλλαζουν οι περιστασεις, το ποιος ειναι ο δυνατοτερος, ανεξαρτητως φυλου, ρατσας η μορφωσης.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2438
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 28 Σεπ 2021, 14:59

gassim έγραψε:
28 Σεπ 2021, 14:37


ΥΓ τώρα που το σκέφτομαι ούτε το συνθετικό homo έχει άμεση σύνδεση με την λέξη man που είναι ο άνδρας. Θα έλεγε κανείς οτι η ετυμολογική σχέση του homo με το man είναι ανάλογη του άνθρωπος με τον άνδρα. Όποτε όσο χρήσιμος είναι ο όρος femicide άλλο τόσο είναι και ο όρος γυναικοκτονία.
Δεν ειμαστε σιγουροι για την ετυμολογια. Εγω προτιμω το "αυτος που εχει προσωπο", αλλα νομιζω τελικα οτι πιο πιθανη ειναι η προελληνικη εκδοχη.

Ο Ομηρος παντως χρησιμοποιουσε το ανηρ να περιγραψει τον ανθρωπο καποιες φορες, για να ειμαι αντικειμενικος.

Το προβλημα ειναι οτι α)στα ελληνικα δεν χρησιμοποιουμε την ιδια λεξη, αρα ο "αντρας" και ο "ανθρωπος" δεν συγχεονται τουλαχιστον εδω και κατι αιωνες β) αντιθετα με το φεμισαιντ, ο ορος γυναικοκτονια προυπηρχε του φεμινισμου και σημαινει κατι αλλο.



ΥΓ Εναν αλλο ορο θα τον δεχομουνα ως περιγραφη "εγληματων παθους" απο αντρες προς γυναικες. Δεν εχω θεμα με το φαινομενο, με την λεξη εχω.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 28 Σεπ 2021, 15:06

Blackdog έγραψε:
28 Σεπ 2021, 14:50
gassim έγραψε:
28 Σεπ 2021, 14:37

Δεν λεω κάτι διαφορετικό.
Στην ιστορία της ανθρωπότητας οι περιστάσεις έχουν επιβάλει πατριαρχικές κοινωνίες κατά το συντριπτικά μεγαλύτερο ποσοστό.
Καταλαβαινω πως το λες, μονο που το "πατριαρχια" σαν ορος μου φαινεται πολυ περιορισμενο για να εκφρασει 3000 χρονια ιστοριας. Νομιζω επισης οτι η "επιβολη της εξουσιας του δυνατοτερου" περιγραφει καλυτερα τη ανθρωπινη κοινωνια. Αυτο ειναι αλλωστε που αλλαζουν οι περιστασεις, το ποιος ειναι ο δυνατοτερος, ανεξαρτητως φυλου, ρατσας η μορφωσης.
O όρος πατριαρχία δεν καλύπτει ολόκληρη την ανθρώπινη ιστορία (αλήθεια υπάρχει κάποια λέξη που να εκφράζει απο μόνη της ολόκληρη την ανθρώπινη ιστορία;), περιγράφει απλά μια κοινωνία όπου η εξουσία τόσο σε επίπεδο πολιτείας όσο και μέσα στην οικογένεια ασκείται αποκλειστικά απο άνδρες.
Οι δε γυναίκες θεωρούνται υποδεέστερα όντα που την μισή ζωή τους βρίσκονται υπό την προστασία του πατέρα τους και την υπόλοιπη του άνδρα τους.
Είναι δε σίγουρο οτι πολλές γυναίκες θα είχαν την δύναμη να επιβάλλουν την εξουσία τους έναντι πιο αδύναμων ανδρών αν η κοινωνία ήταν διαφορετικά δομημένη.

Για να μην παρεξηγηθώ δεν θεωρώ οτι η σημερινή δυτική κοινωνία είναι πατριαρχική, ωστόσο επιβιώνουν κάποιες αντιλήψεις που προέρχονται απο παλαιότερες (αλλά πολύ πρόσφατες) κοινωνικές δομές.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gassim την 28 Σεπ 2021, 15:14, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Σεπ 2021, 15:09

Blackdog έγραψε:
28 Σεπ 2021, 14:50
gassim έγραψε:
28 Σεπ 2021, 14:37

Δεν λεω κάτι διαφορετικό.
Στην ιστορία της ανθρωπότητας οι περιστάσεις έχουν επιβάλει πατριαρχικές κοινωνίες κατά το συντριπτικά μεγαλύτερο ποσοστό.
Καταλαβαινω πως το λες, μονο που το "πατριαρχια" σαν ορος μου φαινεται πολυ περιορισμενο για να εκφρασει 3000 χρονια ιστοριας. Νομιζω επισης οτι η "επιβολη της εξουσιας του δυνατοτερου" περιγραφει καλυτερα τη ανθρωπινη κοινωνια. Αυτο ειναι αλλωστε που αλλαζουν οι περιστασεις, το ποιος ειναι ο δυνατοτερος, ανεξαρτητως φυλου, ρατσας η μορφωσης.
Ναι αλλά σημασία έχει και ποιον προωθεί ως δυνατότερο η κοινωνία. Και όταν έχεις μια κοινωνία που ακόμα υπάρχουν βαθιά ριζωμένες πατριαρχικές αντιλήψεις σε όλα τα επίπεδα, αντιλαμβάνεσαι ότι δεν είναι τόσο απλό όπως το θέτεις.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 28 Σεπ 2021, 15:12

Blackdog έγραψε:
28 Σεπ 2021, 14:59
gassim έγραψε:
28 Σεπ 2021, 14:37


ΥΓ τώρα που το σκέφτομαι ούτε το συνθετικό homo έχει άμεση σύνδεση με την λέξη man που είναι ο άνδρας. Θα έλεγε κανείς οτι η ετυμολογική σχέση του homo με το man είναι ανάλογη του άνθρωπος με τον άνδρα. Όποτε όσο χρήσιμος είναι ο όρος femicide άλλο τόσο είναι και ο όρος γυναικοκτονία.
Δεν ειμαστε σιγουροι για την ετυμολογια. Εγω προτιμω το "αυτος που εχει προσωπο", αλλα νομιζω τελικα οτι πιο πιθανη ειναι η προελληνικη εκδοχη.

Ο Ομηρος παντως χρησιμοποιουσε το ανηρ να περιγραψει τον ανθρωπο καποιες φορες, για να ειμαι αντικειμενικος.

Το προβλημα ειναι οτι α)στα ελληνικα δεν χρησιμοποιουμε την ιδια λεξη, αρα ο "αντρας" και ο "ανθρωπος" δεν συγχεονται τουλαχιστον εδω και κατι αιωνες β) αντιθετα με το φεμισαιντ, ο ορος γυναικοκτονια προυπηρχε του φεμινισμου και σημαινει κατι αλλο.



ΥΓ Εναν αλλο ορο θα τον δεχομουνα ως περιγραφη "εγληματων παθους" απο αντρες προς γυναικες. Δεν εχω θεμα με το φαινομενο, με την λεξη εχω.
Ο όρος έγκλημα πάθους έχει το μειονέκτημα οτι στην πραγματικότητα αποτελεί ελαφρυντικό για τον δράστη που δεν ήθελε ο καψερός να σκοτώσει, απλά ήταν πολύ παθιασμένος.
Εχει χρησιμοποιηθεί για χρόνια και σαν αποτέλεσμα είχε να αντιμετωπίζονται αυτού του είδους τα εγκλήματα με ελαφρότητα και μια τάση ενοχοποίησης του θύματος.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Σεπ 2021, 15:13

gassim έγραψε:
28 Σεπ 2021, 15:12

Ο όρος έγκλημα πάθους έχει το μειονέκτημα οτι στην πραγματικότητα αποτελεί ελαφρυντικό για τον δράστη που δεν ήθελε ο καψερός να σκοτώσει, απλά ήταν πολύ παθιασμένος.
Εχει χρησιμοποιηθεί για χρόνια και σαν αποτέλεσμα είχε να αντιμετωπίζονται αυτού του είδους τα εγκλήματα με ελαφρότητα και μια τάση ενοχοποίησης του θύματος.
Τα είπες όλα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
esu
Δημοσιεύσεις: 1557
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2018, 16:08

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από esu » 28 Σεπ 2021, 15:22

nemo έγραψε:
28 Σεπ 2021, 11:58
φανταστειτε τα προβληματα οταν παντρευονται αργα σε ηλικιες ενα ζευγαρι -σαφως πολυ μεγαλυτερα
απο την τεκνοποιια μεχρι την απλη συμβιωση μιας καθημερινής μερας και μην ακουτε τις αηδιες που λενε για ωριμότητα λογω εμπειριων κλπ
βασικά οι προηγούμενες "εμπειρίες" είναι σαν κάποιον που έχει εμπειρία στο τένις και πάει να παίξει γκολφ. Ή χειρότερα να έχει μάθει μια ζωή αλλιώς το μπακχαντ και να αλλάζει τεχνική στα 40. Πρώτα πρέπει να ξεμάθεις και μετά να μάθεις απ την αρχή. Και τα περισσότερα προβλήματα στις σχέσεις βγαίνουν επειδή έχουμε μάθει σε συγκεκριμένες αντιδράσεις ενώ ο άνθρωπος απέναντί μας είναι καινούργιος.

Άβαταρ μέλους
esu
Δημοσιεύσεις: 1557
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2018, 16:08

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από esu » 28 Σεπ 2021, 15:23

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Σεπ 2021, 12:36

Μα ένα από τα κύρια χαρακτηριστικά του έρωτα είναι ότι περνάει. Οι περισσότεροι σύζυγοι ή μακροχρόνιοι σύντροφοι, κάποτε ήταν ερωτευμένοι. Το ζητούμενο λοιπόν είναι το πόσο καλή παρέα κάνουν μεταξύ τους, ώστε να αντέξουν την υποχρέωση της μονογαμίας. Το ποιος/ποια απατά και το ποιος/ποια ερωτεύεται, δεν μου λέει κάτι από τη στιγμή που μπαίνει σε διαδικασία κρυφής ερωτικής σχέσης ή πράξης. Το κρυφό είναι ψιλοξεφτίλα ούτως ή άλλως.
swinger detected

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2438
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 28 Σεπ 2021, 15:23

gassim έγραψε:
28 Σεπ 2021, 15:06


O όρος πατριαρχία δεν καλύπτει ολόκληρη την ανθρώπινη ιστορία (αλήθεια υπάρχει κάποια λέξη που να εκφράζει απο μόνη της ολόκληρη την ανθρώπινη ιστορία;), περιγράφει απλά μια κοινωνία όπου η εξουσία τόσο σε επίπεδο πολιτείας όσο και μέσα στην οικογένεια ασκείται αποκλειστικά απο άνδρες.
Οι δε γυναίκες θεωρούνται υποδεέστερα όντα που την μισή ζωή τους βρίσκονται υπό την προστασία του πατέρα τους και την υπόλοιπη του άνδρα τους.
Είναι δε σίγουρο οτι πολλές γυναίκες θα είχαν την δύναμη να επιβάλλουν την εξουσία τους έναντι πιο αδύναμων ανδρών αν η κοινωνία ήταν διαφορετικά δομημένη.

Για να μην παρεξηγηθώ δεν θεωρώ οτι η σημερινή δυτική κοινωνία είναι πατριαρχική, ωστόσο επιβιώνουν κάποιες αντιλήψεις που προέρχονται απο παλαιότερες κοινωνικές δομές.
Οχι φυσικα δεν υπαρχει μια λεξη για αυτο και τσιναω για το "πατριαρχια"

Απο την μια ναι οι γυναικες ειναι απ την προστασια του πατερα η του συζυγου, αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα τις ελεγες "υποδεεστερες". Τουλαχιστον οχι σε ολη την διαρκεια της ιστοριας. Στον Ομηρο που ελεγα πριν, υποτιθεται οτι 10ετης πολεμος ξεκινησε για την Ελενη. Η γυναικα του Εκτορα, η Ανδρομαχη, απολαμβανει φουλ αγαπη απ τον αντρα της. Οταν ξεκιναει το ποιημα ο Αγαμεμνονας και ο Αχιλλεας τσακωνονται για το ποιος θα παρει την Βρησηιδα, χοντρα μαλιστα (Με "Σκυλε, Μεθυστακα" ξεκιναει ο Αχιλλεας την συζητηση)

Οι γυναικες επισης στην Αρχαια Σπαρτη η στην Ρωμη δεν ειχαν το στατους που ειχαν στον μεσαιωνα


το ζουμι ειναι εδω οσον αφορα τα σημερινα δεδομενα
Είναι δε σίγουρο οτι πολλές γυναίκες θα είχαν την δύναμη να επιβάλλουν την εξουσία τους έναντι πιο αδύναμων ανδρών αν η κοινωνία ήταν διαφορετικά δομημένη.
Και οταν ακουω για 'κουλτουρα βιασμου" η για την εξαφανιση των αντρων με ενεσεις ορμονων δεν ειμαι τοσο σιγουρος οτι προκειται να χαραξουμε ενα πιο ειρηνικο μελλον

Δηλαδη αν ερθει το καινουριο πρεπει να ειναι καλυτερο απ το παλιο, αλλιως αστο :102:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Blackdog την 28 Σεπ 2021, 15:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Σεπ 2021, 15:24

Feindflug έγραψε:
27 Σεπ 2021, 21:58
sys3x έγραψε:
27 Σεπ 2021, 21:26
Feindflug έγραψε:
27 Σεπ 2021, 20:34

Δεν σε είχα για τύπο που τρίζει την όπισθεν, τύπε.
Δεν γουστάρω διεκπεραιωτικά μήσια μπρο τύπε μου.
Ξέρει τι λέει ο μαύρος.
Άλλα λέω, άλλα καταλαβαίνετε, δικέ μου.
Είσαι στο σωστό φόρουμ μπρο τύπε μου.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών