Τι συμβαίνει με τον ντράμερ των Πυξ-Λαξ;

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
nowhere
Δημοσιεύσεις: 14611
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Τι συμβαίνει με τον ντράμερ των Πυξ-Λαξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 12 Φεβ 2022, 17:10

ψαλτίλα τελείως

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22793
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Τι συμβαίνει με τον ντράμερ των Πυξ-Λαξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 12 Φεβ 2022, 17:17

nowhere έγραψε:
12 Φεβ 2022, 17:10
ψαλτίλα τελείως
Καλά, τσίμπα τότε ποιότητα, αφού μας το παίζεις σοβαρός και δήθεν που φτιαχνεται μόνο με Emerson lake and Palmer.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14611
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Τι συμβαίνει με τον ντράμερ των Πυξ-Λαξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 12 Φεβ 2022, 17:19

:lol: ρε μπαχαλακη μάπα είναι κι αυτό

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22793
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Τι συμβαίνει με τον ντράμερ των Πυξ-Λαξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 12 Φεβ 2022, 17:23

nowhere έγραψε:
12 Φεβ 2022, 17:19
:lol: ρε μπαχαλακη μάπα είναι κι αυτό
Καλά εσύ στο phorum είτε pogrom ακούτε είτε Mussorgsky. Τα ενδιάμεσα είναι μαπα. "εμπορικα"

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Τι συμβαίνει με τον ντράμερ των Πυξ-Λαξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 12 Φεβ 2022, 17:25

Σέρπικο έγραψε:
12 Φεβ 2022, 16:12


Τον καλεσαν για συνεργασια ενω ηταν σε εξελιξη δικαστικη διαμαχη για αποπλανηση ανηλικου.
Κοίτα προσωπικά τους απεχθάνομαι, δεν είναι καθόλου του γούστου μου, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε ζητάς ποινικό μητρώο από τον κάθε βλακα που συνεργάζεσαι. Ειδικα τέτοια πράγματα, δηλαδή νταξ δε νομίζω ο τύπος να πήγαινε σε πρόβες και να τους έλεγε, ω μαλακα, έχει μετακομίσει δίπλα ένα 6χρονο κ έχω καυλωσει κ οι τύποι να ηταν σε φάση, ναι ρε φίλε, αυτά είναι...

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14102
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Τι συμβαίνει με τον ντράμερ των Πυξ-Λαξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 12 Φεβ 2022, 17:35

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
12 Φεβ 2022, 17:23
nowhere έγραψε:
12 Φεβ 2022, 17:19
:lol: ρε μπαχαλακη μάπα είναι κι αυτό
Καλά εσύ στο phorum είτε pogrom ακούτε είτε Mussorgsky. Τα ενδιάμεσα είναι μαπα. "εμπορικα"
Δυνατός ο Mussorgsky


1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14611
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Τι συμβαίνει με τον ντράμερ των Πυξ-Λαξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 12 Φεβ 2022, 17:41

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
12 Φεβ 2022, 17:23
Καλά εσύ στο phorum είτε pogrom ακούτε είτε Mussorgsky. Τα ενδιάμεσα είναι μαπα. "εμπορικα"
δεν ισχύει.βάζω κανά κομματάκι που κ που.στα ενδιάμεσα είναι σίγουρα

Άβαταρ μέλους
Σέρπικο
Δημοσιεύσεις: 1601
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 23:28
Phorum.gr user: Σέρπικο

Re: Τι συμβαίνει με τον ντράμερ των Πυξ-Λαξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέρπικο » 12 Φεβ 2022, 17:55

EKPLIKTIKOS έγραψε:
12 Φεβ 2022, 17:25
Σέρπικο έγραψε:
12 Φεβ 2022, 16:12


Τον καλεσαν για συνεργασια ενω ηταν σε εξελιξη δικαστικη διαμαχη για αποπλανηση ανηλικου.
Κοίτα προσωπικά τους απεχθάνομαι, δεν είναι καθόλου του γούστου μου, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε ζητάς ποινικό μητρώο από τον κάθε βλακα που συνεργάζεσαι. Ειδικα τέτοια πράγματα, δηλαδή νταξ δε νομίζω ο τύπος να πήγαινε σε πρόβες και να τους έλεγε, ω μαλακα, έχει μετακομίσει δίπλα ένα 6χρονο κ έχω καυλωσει κ οι τύποι να ηταν σε φάση, ναι ρε φίλε, αυτά είναι...
Το 13 ξεκινησε η υποθεση,τον μαρτη του 17 απαλλαχθηκε λογω ελλειπων στοιχειων,τον συγουστο του 17 ο εισαγγελεας ασκησε εφεση, το 18 τον ξανακαλεσαν για συνεργασια,το 19 καταδικαστηκε οριστικα σε 12 χρονια.
Πεφτοσυννεφακιδες.
ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ - ΚΟΝΙΤΣΑ - ΓΡΑΜΜΟΣ - ΒΙΤΣΙ

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22793
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Τι συμβαίνει με τον ντράμερ των Πυξ-Λαξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 12 Φεβ 2022, 17:58

Leporello έγραψε:
12 Φεβ 2022, 17:35
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
12 Φεβ 2022, 17:23
nowhere έγραψε:
12 Φεβ 2022, 17:19
:lol: ρε μπαχαλακη μάπα είναι κι αυτό
Καλά εσύ στο phorum είτε pogrom ακούτε είτε Mussorgsky. Τα ενδιάμεσα είναι μαπα. "εμπορικα"
Δυνατός ο Mussorgsky


πολύ περίεργα. θα προτιμήσουμε αυθεντική κλάψα για να στέλνουμε στα γκομενακια

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23211
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Τι συμβαίνει με τον ντράμερ των Πυξ-Λαξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 12 Φεβ 2022, 18:42

Sid Vicious έγραψε:
12 Φεβ 2022, 16:39
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
12 Φεβ 2022, 16:28
AlienWay έγραψε:
12 Φεβ 2022, 16:22


Για τη Μποφίλιου ξέρω ότι είναι ζαία γιατί το έχει ομολογήσει. Για πυξ λαξ δεν ήξερα γιατί δεν ασχολούμαι με αυτούς. Τους θεωρώ ατάλαντους.




Κι εγώ πήγαινα στα γκοθάδικα της Θεσσαλονίκης παλιά. Και πιο παλιά στα ρέηβ και στις ντίσκο.

Συμφωνώ ότι συμμετείχαν άτομα απ' όλες τις παρατάξεις.
Στην Αθήνα ήταν τα καλύτερα. Θεσσαλονίκη της παρακμης κάπως. Εγώ δεν πήγαινα βέβαια, από 90ς άφραγκος φλωρομεταλας το έριξα στο έντεχνο. Έχασα τις καλύτερες εποχές μέσα με κλάψα και rpgs. :a040: Πυξ λαξ πάντως άκουγα από τα 92 γιατί τους άκουγε ο μεγαλύτερος αδερφός του κολλητού μου και μου άρεσε ο ήχος.
Θεσσαλονικη δεν ειχε καθαρα γκοθ, ειχε απλα μαγαζια που καποιες μερες θα παιζαν. Αθηνα ειναι τα μονα αφοσιωμενα goth.
Βασικά το eightball (πρώην X-cell και X-club) μπορεί να έπαιζε γκοθάδικα για ένα βράδυ την εβδομάδα, αλλά η διακόσμησή του ήταν γκοθ ακόμη κι όταν έπαιζε ντίσκο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

freak
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 00:53

Re: Τι συμβαίνει με τον ντράμερ των Πυξ-Λαξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από freak » 12 Φεβ 2022, 22:03

ΝΔ ψηφίζει ο συγκεκριμένος.
Απορώ τι σχέση έχουν οι πολιτικές απολήξεις εδώ.
AlienWay έγραψε:
12 Φεβ 2022, 15:47
Juno ξέρεις μήπως τι κόμμα ψηφίζουν τα διάφανα κρίνα; Ρωτάω γιατί τους θεωρώ από τα λίγα αξιόλογα συγκροτήματα στο ελληνικό ροκ.
Αναρχοκομμούνια είναι.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23211
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Τι συμβαίνει με τον ντράμερ των Πυξ-Λαξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 12 Φεβ 2022, 22:09

freak έγραψε:
12 Φεβ 2022, 22:03
ΝΔ ψηφίζει ο συγκεκριμένος.
Απορώ τι σχέση έχουν οι πολιτικές απολήξεις εδώ.
AlienWay έγραψε:
12 Φεβ 2022, 15:47
Juno ξέρεις μήπως τι κόμμα ψηφίζουν τα διάφανα κρίνα; Ρωτάω γιατί τους θεωρώ από τα λίγα αξιόλογα συγκροτήματα στο ελληνικό ροκ.
Αναρχοκομμούνια είναι.
Δηλαδή όταν λέγανε "θα 'ρθει την ώρα που σφαδάζεται το φως μου", εννοούσαν τον κομμουνισμό;
Ζούμε σε μια οικονομία.

fadom31
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 16 Ιαν 2021, 02:49

Re: Τι συμβαίνει με τον ντράμερ των Πυξ-Λαξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fadom31 » 12 Φεβ 2022, 22:30

Οι ΠΥΞ ΛΑΞ εδω και 2 δεκαετιες τουλαχιστον ειναι κριντζιαρηδες και παρωδια του εαυτου τους αλλα αυτη εδω η κυκλοφορια παραμενει ενας απο τους καλυτερους λαικους δισκους των 90'ς.
Εικόνα

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22793
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Τι συμβαίνει με τον ντράμερ των Πυξ-Λαξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 12 Φεβ 2022, 22:33

freak έγραψε:
12 Φεβ 2022, 22:03
ΝΔ ψηφίζει ο συγκεκριμένος.
Απορώ τι σχέση έχουν οι πολιτικές απολήξεις εδώ.
AlienWay έγραψε:
12 Φεβ 2022, 15:47
Juno ξέρεις μήπως τι κόμμα ψηφίζουν τα διάφανα κρίνα; Ρωτάω γιατί τους θεωρώ από τα λίγα αξιόλογα συγκροτήματα στο ελληνικό ροκ.
Αναρχοκομμούνια είναι.
phorum είναι, μαλακιες λέμε. τι άλλο.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Τι συμβαίνει με τον ντράμερ των Πυξ-Λαξ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 12 Φεβ 2022, 22:36

Μια αρλούμπα το θέμα.
Τα ποινικά αδικήματα δεν γνωρίζουν κόμματα, ιδεολογίες ή παρατάξεις.


Από εκει και πέρα πάντως ο Πλιάτσικας κάθε άλλο παρά αριστερός δηλώνει.



Μ.Σ Πόσο έχετε δει τις απολαβές σας να μειώνονται τα τελευταία χρόνια, λόγω κρίσης; Έχετε αποκτήσει χρέη λόγω της υπερφορολόγησης;

Φ.Π Η φορολόγηση είναι βάρβαρη και ανελέητη, δεν λαμβάνεται τίποτα άλλο υπόψην απ’την πολιτική εξουσία παρά μόνο τα πελατάκια τους. Είναι απογοητευτικοί οι περισσότεροι από αυτούς που ασκούν εξουσία. Έχουμε αποκτήσει χρέη λόγω της υπερφορολόγησης και οι απολαβές μας έχουν μειωθεί κατά 80%. Άλλωστε, τώρα τελευταία φρόντισαν στο βωμό της εξυγίανσης, φορώντας τη μάσκα του ζορό, παίζοντας τον ρόλο του εξυγιαντή αλλά παίρνοντας ταυτόχρονα τους παχουλούς μισθούς τους, ουσιαστικά να κλείσουν την εταιρεία που εισέπραττε τα δικαιώματα για τον κόπο μας. Χωρίς καμία πραγματική και ουσιαστική πρόταση διάδοχης κατάστασης, αλλά και καμία πραγματική και ουσιαστική πρόταση για αληθινή εξυγίανση στα όντως σαθρά θεμέλια της ακραίας έως και εγκληματικής κακοδιαχείρισης στη συγκεκριμένη εταιρεία.



Κινούμαι σε έναν χώρο πολύ μακριά από τα κόμματα



Μ.Σ Πολιτικά σε τι χώρο κινείστε; Ήσασταν από τους υποστηρικτές του Αλέξη Τσίπρα; Αν όχι, για ποιο λόγο; Θεωρήσατε ότι αυτά που έλεγε ήταν αδύνατον να γίνουν; Αν ναι, μετανιώσατε για την επιλογή σας;

Φ.Π Ακριβώς επειδή σέβομαι την έννοια της πολιτικής και αισθάνομαι πολιτικό ον, κινούμαι σε έναν χώρο πολύ μακριά από τα κόμματα, εδώ και πολλά χρόνια. Δεν θεωρούσα και δεν θεωρώ ότι με την υπάρχουσα δομή και φιλοσοφία τους μπορούν να λύσουν τα πραγματικά προβληματα. Η απάντηση μου στο προηγούμενο ερώτημα, μπορεί να σας καθοδηγήσει σε κάποιους απ΄τους λόγους που το πιστεύω αυτό.

Μ.Σ Αρκετοί υποστηρίζουν ότι διανύουμε τη χειρότερη περίοδο των τελευταίων ετών. Πιάσαμε πάτο κατά τη γνώμη σας; Πιστεύετε ότι μπορούμε να πάρουμε τα πάνω μας ή φταίει η νοοτροπία του Έλληνα που φτάσαμε σε αυτό το αδιέξοδο;

Φ.Π Ο πάτος είναι υποκειμενικό πράγμα, πάντα υπάρχει χώρος για πιο κάτω. Δεν νομίζω ότι η σωστή μέθοδος για να περιμένουμε μια πορεία προς τα πάνω είναι πρώτα να σκάσουμε στον πάτο. Και ναι, πιστεύω ότι σε μεγάλο ποσοστό, όπως και σε ατομικό επίπεδο ισχύει, έτσι και σε ομαδικό, η προσωπική ευθύνη για ό,τι μας συμβαίνει, παίζει τον κυρίαρχο ρόλο.



Δεν έχω αποφασίσει τι θα ψηφίσω στις επόμενες εκλογές



Μ.Σ Αρκετοί, πλέον, υποστηρίζουν ότι παρότι έχουμε αριστερή κυβέρνηση, κυβερνάει πιο δεξιά κι από τους δεξιούς. Ποια είναι η δική σας γνώμη;

Φ.Π Δεν πιστεύω σε πρόσημα διακυβέρνησης. Πιστεύω σε ειλικρινείς προθέσεις, σε φίλους ή όχι της πραγματικότητας και σε ανθρώπους που ενδιαφέρονται ή όχι για το κοινό καλό. Νομίζω πως τα αριστερά και τα δεξιά πρόσημα έχουν πάψει εδώ και καιρό να υπάρχουν. Με γνώμονα αυτό, λοιπόν, πιστεύω ότι κανείς θα πρέπει να κάνει την κριτική του. Προσωπικά είμαι το ίδιο απογοητευμένος για τους ίδιους λόγους.

Μ.Σ Η γνώμη σας για τον Αλέξη Τσίπρα; Πολλοί, στην αρχή τουλάχιστον, τον συνέκριναν με τον Ανδρέα Παπανδρέου. Βλέπατε κάποια ομοιότητα εσείς;

Φ.Π Υπάρχει ένας αστικός μύθος που κυκλοφορεί μεταξύ μας εδώ και αρκετό καιρό, ότι «ανεξάρτητα με το τι ψηφίζουμε, όλη η Ελλάδα είναι ΠΑΣΟΚ». Νομίζω ότι αυτός ο μύθος με καλύπτει πλήρως.



Οι “καμμένες” και “ψεκασμένες” συνομωσιολογίες περί κακών ξένων δε με αφορούν



Μ.Σ Έχετε αποφασίσει τι θα ψηφίσετε στις επόμενες εκλογές; Μπορεί να αλλάξει κάτι σε αυτή τη χώρα ή μας κυβερνούν οι ξένοι, όπως πολλοί θεωρούν πως συμβαίνει;

Φ.Π Θα ήθελα να σας θυμίσω ότι η ψήφος είναι ένα ευαίσθητο προσωπικό δεδομένο…αλλά όχι, δεν έχω αποφασίσει τι θα ψηφίσω στις επόμενες εκλογές. Αυτές τώρα οι “καμμένες” και “ψεκασμένες” συνομωσιολογίες περί των κακών ξένων δεν με άγγιζαν ποτέ και δεν με αφορούν.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών