Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12724
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 21 Μάιος 2022, 13:51

άγνωστος γνωστός έγραψε:
20 Μάιος 2022, 20:01
Πασιφάη έγραψε:
09 Μάιος 2022, 13:50
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μάιος 2022, 13:40
Έστω ότι αποδεικνύεται η αδιαφορία του πατέρα, με νομικά και όχι συναισθηματικά επιχειρήματα.

Τί ακριβώς θα του κάνουν;

Θα του αφαιρέσουν τη γονική επιμέλεια;
Ο κυνισμός δεν είναι κάτι που χρειάζεται τη δεδομένη στιγμή.
Μιλάμε για 3 θανάτους παιδιών. Ας είμαστε λίγο σοβαροί.

Μπορεί κάλλιστα να κατηγορηθεί για γονεϊκή αμέλεια όσο τα παιδιά του ήσαν εν ζωή. Θεωρώ πως αυτό φοβάται και ο ίδιος.
Πολύ ευγενικά το θέτεις. Μιλάμε για ζώα εδώ μέσα.
Το θέμα είναι να αντιλαμβανόμεθα πότε πρέπει να χρησιμοποιούμε κυνισμό στις τοποθετήσεις μας. Στην ανάρτηση της Γαλής, δεν χρειαζόταν. Ήταν άκομψο, άτοπο και τροπον τινά ασεβές για την μνήμη των 3 παιδιών. Ξεκάθαρα.

Επειδή πάντα ακολουθώ το ένστικτό μου σαν άνθρωπος, ευτυχώς έπαψα να έχω παρτίδες με την συγκεκριμένη κυρία. Η περιρρέουσα και διαφημιζόμενη παντογνωσία επί παντός επιστητού, βάζοντας και μιαν εσάνς απόρριψης όλων ημών των υπολοίπων, προξενεί συναισθήματα αποφυγής συγκεκριμένου τύπου προχωδιανοούμενων καγκουροποιημένων, σε πλήρη ερεθισμό.
Έχεις δίκιο όμως. Και τώρα είμαι ευγενής, διότι αναφέρομαι σε Αρσακειάδα. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22702
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Μάιος 2022, 14:02

Και εγώ είμαι κυνικός, αλλά προσπαθώ να συνδυάσω τον κυνισμό μου με ευαισθησία και ανθρωπιστικές αξίες.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12724
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 21 Μάιος 2022, 14:10

AlienWay έγραψε:
21 Μάιος 2022, 14:02
Και εγώ είμαι κυνικός, αλλά προσπαθώ να συνδυάσω τον κυνισμό μου με ευαισθησία και ανθρωπιστικές αξίες.
Όλοι μπορούμε να γίνουμε κυνικοί. Στο κομμάτι αυτό όμως, παύουν οι ευαισθησίες. Οπότε δεν μπορούμε μετά να τις επικαλούμαστε. Ειδικά όταν είμαστε, μόνον αυτό και τίποτις άλλο. Υπάρχουν όρια και κάποια απ'αυτά είναι απολύτως ευδιάκριτα.
Κακό πράγμα η ισοπέδωση.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Μάιος 2022, 22:06

άγνωστος γνωστός έγραψε:
20 Μάιος 2022, 20:01
Πασιφάη έγραψε:
09 Μάιος 2022, 13:50
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μάιος 2022, 13:40
Έστω ότι αποδεικνύεται η αδιαφορία του πατέρα, με νομικά και όχι συναισθηματικά επιχειρήματα.

Τί ακριβώς θα του κάνουν;

Θα του αφαιρέσουν τη γονική επιμέλεια;
Ο κυνισμός δεν είναι κάτι που χρειάζεται τη δεδομένη στιγμή.
Μιλάμε για 3 θανάτους παιδιών. Ας είμαστε λίγο σοβαροί.

Μπορεί κάλλιστα να κατηγορηθεί για γονεϊκή αμέλεια όσο τα παιδιά του ήσαν εν ζωή. Θεωρώ πως αυτό φοβάται και ο ίδιος.
Πολύ ευγενικά το θέτεις. Μιλάμε για ζώα εδώ μέσα.
Μα ζώο έχω δηλώσει.

Οπότε, μπορείτε να συνεχίσετε, κανένα πρόβλημα. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 23 Μάιος 2022, 17:01

Βόλος: Έκλεψαν κεταμίνη από 4 κτηνιατρεία
https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... s/3530155/
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 23 Μάιος 2022, 17:04

Spiros252 έγραψε:
23 Μάιος 2022, 17:01
Βόλος: Έκλεψαν κεταμίνη από 4 κτηνιατρεία
https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... s/3530155/
Που κολλάει αυτό στην υπόθεση του νήματος;

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 23 Μάιος 2022, 17:06

Στό πού μπορεί να βρήκε καθαρή, υγρή, φαρμακευτική κεταμίνη.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 23 Μάιος 2022, 17:15

Spiros252 έγραψε:
23 Μάιος 2022, 17:06
Στό πού μπορεί να βρήκε καθαρή, υγρή, φαρμακευτική κεταμίνη.
Δεν είμαι ειδικός αλλά η κεραμική των κτηνιατρειων δεν είναι ίδια με την κεταμινη που χορηγούν στους ανθρώπους.
Απ' όσο θυμάμαι να λένε στην τηλεόραση κάποιοι ειδικοί,η κεταμινη που χορηγήθηκε στο δύστυχο κοριτσάκι βρίσκεται μόνο στα νοσοκομεία και στα φαρμακεια.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11459
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 23 Μάιος 2022, 17:25

Πασιφάη έγραψε:
21 Μάιος 2022, 13:51
άγνωστος γνωστός έγραψε:
20 Μάιος 2022, 20:01
Πασιφάη έγραψε:
09 Μάιος 2022, 13:50


Ο κυνισμός δεν είναι κάτι που χρειάζεται τη δεδομένη στιγμή.
Μιλάμε για 3 θανάτους παιδιών. Ας είμαστε λίγο σοβαροί.

Μπορεί κάλλιστα να κατηγορηθεί για γονεϊκή αμέλεια όσο τα παιδιά του ήσαν εν ζωή. Θεωρώ πως αυτό φοβάται και ο ίδιος.
Πολύ ευγενικά το θέτεις. Μιλάμε για ζώα εδώ μέσα.
Το θέμα είναι να αντιλαμβανόμεθα πότε πρέπει να χρησιμοποιούμε κυνισμό στις τοποθετήσεις μας. Στην ανάρτηση της Γαλής, δεν χρειαζόταν. Ήταν άκομψο, άτοπο και τροπον τινά ασεβές για την μνήμη των 3 παιδιών. Ξεκάθαρα.

Επειδή πάντα ακολουθώ το ένστικτό μου σαν άνθρωπος, ευτυχώς έπαψα να έχω παρτίδες με την συγκεκριμένη κυρία. Η περιρρέουσα και διαφημιζόμενη παντογνωσία επί παντός επιστητού, βάζοντας και μιαν εσάνς απόρριψης όλων ημών των υπολοίπων, προξενεί συναισθήματα αποφυγής συγκεκριμένου τύπου προχωδιανοούμενων καγκουροποιημένων, σε πλήρη ερεθισμό.
Έχεις δίκιο όμως. Και τώρα είμαι ευγενής, διότι αναφέρομαι σε Αρσακειάδα. :lol:
Έγραψε ένα ποστ με νόημα η ΓΑΛΗ μετά από 5 χρόνια κι αυτό βρήκες να κριτικάρεις. Σου έπεσε βαρύς ο κυνισμός;

Αυτή όμως είναι η ουσία που (αν δεν είναι δική μου απλά ερμηνεία) μας λέει εδώ η δημοσίευση, με μια εσανς ειρωνίας.
Πως η επιμέλεια των παιδιών και η επάρκεια των γονιών δεν απασχολεί καθόλου το κράτος και η Κοινωνία των Ελ. Μετά από 3 θανάτους και ΑΝ και για όσο διαρκεί το δελτίο ειδήσεων.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Μάιος 2022, 17:37

stergiosbik έγραψε:
23 Μάιος 2022, 17:15
Spiros252 έγραψε:
23 Μάιος 2022, 17:06
Στό πού μπορεί να βρήκε καθαρή, υγρή, φαρμακευτική κεταμίνη.
Δεν είμαι ειδικός αλλά η κεραμική των κτηνιατρειων δεν είναι ίδια με την κεταμινη που χορηγούν στους ανθρώπους.
Απ' όσο θυμάμαι να λένε στην τηλεόραση κάποιοι ειδικοί,η κεταμινη που χορηγήθηκε στο δύστυχο κοριτσάκι βρίσκεται μόνο στα νοσοκομεία και στα φαρμακεια.
Δεν νομίζω να μπήκε κάποιος στην διαδικασία να έκλεψε για χάρη της 4 κτηνιατρεία.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12724
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Μάιος 2022, 18:28

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
23 Μάιος 2022, 17:25
Πασιφάη έγραψε:
21 Μάιος 2022, 13:51
άγνωστος γνωστός έγραψε:
20 Μάιος 2022, 20:01


Πολύ ευγενικά το θέτεις. Μιλάμε για ζώα εδώ μέσα.
Το θέμα είναι να αντιλαμβανόμεθα πότε πρέπει να χρησιμοποιούμε κυνισμό στις τοποθετήσεις μας. Στην ανάρτηση της Γαλής, δεν χρειαζόταν. Ήταν άκομψο, άτοπο και τροπον τινά ασεβές για την μνήμη των 3 παιδιών. Ξεκάθαρα.

Επειδή πάντα ακολουθώ το ένστικτό μου σαν άνθρωπος, ευτυχώς έπαψα να έχω παρτίδες με την συγκεκριμένη κυρία. Η περιρρέουσα και διαφημιζόμενη παντογνωσία επί παντός επιστητού, βάζοντας και μιαν εσάνς απόρριψης όλων ημών των υπολοίπων, προξενεί συναισθήματα αποφυγής συγκεκριμένου τύπου προχωδιανοούμενων καγκουροποιημένων, σε πλήρη ερεθισμό.
Έχεις δίκιο όμως. Και τώρα είμαι ευγενής, διότι αναφέρομαι σε Αρσακειάδα. :lol:
Έγραψε ένα ποστ με νόημα η ΓΑΛΗ μετά από 5 χρόνια κι αυτό βρήκες να κριτικάρεις. Σου έπεσε βαρύς ο κυνισμός;

Αυτή όμως είναι η ουσία που (αν δεν είναι δική μου απλά ερμηνεία) μας λέει εδώ η δημοσίευση, με μια εσανς ειρωνίας.
Πως η επιμέλεια των παιδιών και η επάρκεια των γονιών δεν απασχολεί καθόλου το κράτος και η Κοινωνία των Ελ. Μετά από 3 θανάτους και ΑΝ και για όσο διαρκεί το δελτίο ειδήσεων.
Εξήγησα πως ο κυνισμός δεν μπορεί να είναι πάντα επιτυχημένος. Στη συγκεκριμένη περίπτωση δε, ήταν αχρείαστος.
Οι δημοσιεύσεις της πάντα έχουν διττή ερμηνεία κυρίως για να γίνεται σωστό μπάλωμα όταν απαιτείται, από μεριάς της.

Και στο φινάλε εσύ, τί ζόρι τραβάς; Την άποψή μου εξέφρασα. Μην τη δέχεσαι άπαξ και δεν σου αρέσει.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 23 Μάιος 2022, 19:23

Gherschaagk έγραψε:
23 Μάιος 2022, 17:37
stergiosbik έγραψε:
23 Μάιος 2022, 17:15
Spiros252 έγραψε:
23 Μάιος 2022, 17:06
Στό πού μπορεί να βρήκε καθαρή, υγρή, φαρμακευτική κεταμίνη.
Δεν είμαι ειδικός αλλά η κεραμική των κτηνιατρειων δεν είναι ίδια με την κεταμινη που χορηγούν στους ανθρώπους.
Απ' όσο θυμάμαι να λένε στην τηλεόραση κάποιοι ειδικοί,η κεταμινη που χορηγήθηκε στο δύστυχο κοριτσάκι βρίσκεται μόνο στα νοσοκομεία και στα φαρμακεια.
Δεν νομίζω να μπήκε κάποιος στην διαδικασία να έκλεψε για χάρη της 4 κτηνιατρεία.
Μα, αυτο γεγονος που ποσταρε ο διαχειριστης ειναι τωρινο,δηλαδη μεταγενεστερο του περιστατικου που συζηταμε στο νημα.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Μάιος 2022, 19:30

stergiosbik έγραψε:
23 Μάιος 2022, 19:23
Gherschaagk έγραψε:
23 Μάιος 2022, 17:37
stergiosbik έγραψε:
23 Μάιος 2022, 17:15


Δεν είμαι ειδικός αλλά η κεραμική των κτηνιατρειων δεν είναι ίδια με την κεταμινη που χορηγούν στους ανθρώπους.
Απ' όσο θυμάμαι να λένε στην τηλεόραση κάποιοι ειδικοί,η κεταμινη που χορηγήθηκε στο δύστυχο κοριτσάκι βρίσκεται μόνο στα νοσοκομεία και στα φαρμακεια.
Δεν νομίζω να μπήκε κάποιος στην διαδικασία να έκλεψε για χάρη της 4 κτηνιατρεία.
Μα, αυτο γεγονος που ποσταρε ο διαχειριστης ειναι τωρινο,δηλαδη μεταγενεστερο του περιστατικου που συζηταμε στο νημα.
Δεν πάτησα το λινκ.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.



Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών