Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 25 Αύγ 2022, 15:08

Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 14:51
Χαοτικός έγραψε:
25 Αύγ 2022, 14:37
Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 12:01


Κι εγώ τη λυπάμαι..:003: Μια χαρά 400 τα'χει η πουτάνα.
Τα παιδάκια άραγε ποιός τα σκέφτεται;
Όλοι και κανένας. Τέλος πάντων.

Έχω καταλήξει ότι το έκανε για χειριστικούς λόγους κατά του άντρα της. Δηλαδή φαντάσου, με απορρίπτεις έτσι απλά; θα σου δείξω τι δύναμή μου να σε ταράζω, να σε επηρεάζω, κάτι. Δεν είναι θέμα εγωισμού; Βάζω την πάρτη μου παραπάνω από τα παιδιά μου. Αυτό το έχουν ή το έχουμε πολλοί. Μπορεί να μην το κάνει άλλος, αλλά παραμένει σοβαρή αρρώστια το θέμα του Εγώ. Και φυσικά όλο αυτό πηγάζει από την νοοτροπία της εξουσίας και πως την ενστερνιζόμαστε σαν αξία.
Ρε φίλε δεν θα διαφωνήσω στην ουσία αυτών που γράφεις. Απλά θεωρώ πως αν δεν είναι μια αξία πανέμορφη και πολύτιμη τα ίδια μας τα παιδιά, τότε τι θα μπορούσε να είναι; Ό,τιδήποτε άλλο που μπορεί να βλάψει ένεκα άκρατου εγωϊσμού, ΔΕΝ μπορεί να χαρακτηριστεί με τη λέξη, διότι την βρωμίζει.
Εγώ λέω ότι πρέπει να μορφώνονται οι άνθρωποι και να αξιολογούνται κάπως υποχρεωτικά. ό,τι άρρωστο ακούς, πχ σκότωσε τα παιδιά του για να της μπει στο μάτι, βίαζε τα παιδιά του κλπ κλπ δείχνουν καταστάσεις ασυνείδητες. ότι εκδικείται τη μάνα του, ότι την πιέζει να του κάνει το χατήρι (όπως πολλά νήπια κλαίνε επιθετικά και έχουν κακή συμπεριφορά για εξουσιάσουν με έναν τρόπο τη μάνα τους. Αυτά λοιπόν θέλουν δουλειά από εκείνη την ηλικία.
Που τον στέλνεις βόλτα με παρέα στα 14 που θα αρχίσει να βγαίνει και πιο πέρα μόνος του; Θα γαλουχηθεί από τα ερεθίσματα στο περιβάλλον του. Αν είναι τυχερός θα μάθει τη ζωή καλά. Αλλά είναι εγκληματικό να αγνοούμε ότι είναι εν γένει μαλάκας. (όχι ότι είναι φύση κακό όπως στοχαζόντουσαν οι φιλόσοφοι πριν 300-400 χρόνια, αλλά με την κουλτούρα που μεγάλωσε και τα πράγματα πως έχουν με καταναλωτισμούς, γομαριά, ατομισμούς και εξουσιαστικά, ρέπει στο μαλάκας).

Θα σου ξαναπώ ότι όσο επίπονο κι αν είναι να βάλεις τον εαυτό σου να λυπηθεί και να κλάψει λίγο, είναι αναγκαίο και προτιμότερο από το να το αντικαταστήσεις με οργή και ξέσπασμα (νομίζοντας ότι λυτρώνεσαι) παίζοντας λίγο όχλο. Το τελευταίο αν το αφήσεις να είναι και πολίτικαλ κορέκτ, απλά τη γαμησαμε. Τα φαινόμενα θα εντείνονται.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 25 Αύγ 2022, 15:24

zteo έγραψε:
25 Αύγ 2022, 14:56
Η γυναίκα είναι άρρωστη για δημοσιότητα γι'αυτό πήρε τον Κούγια.
Η πλάκα θα είναι να καταφέρει ο κοντός να την αθώωση για τις δολοφονίες και να καταδικαστεί για την απόπειρα.

Όχι δεν είναι. Άρρωστο για δημοσιότητα είναι το κοινό. Που ενώ ξέρει ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα χώνεται να δώσει το παρόν. Τα σχόλια ου αναρτήθηκαν πραγματικά δεν νοηθούν σε τίποτα. Το μόνο που επέφεραν είναι να προσπαθεί αυτή να ενισχύσει το καβούκι τη. Την άμυνά της δηλαδή. κι αυτό έρχεσαι και το κρίνεις; Τι νομίζεις ότι θα είναι ακίνητη αμίλητη κι αγέλαστη έτοιμη να δεχτεί ότι ερέθισμα πέσει πάνω της;


(Πάλι κάποιοι μαλάκες θα το ερμηνεύσουν αυτό που λέω ως υποστήριξη σε αυτήν. Δεν βλέπει κανένα ζώον ότι αυτά που λέω είναι πρόταση προς τους ίδιους να διαχειριστούν καλύτερα το σοκ τους)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13340
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 25 Αύγ 2022, 21:58

Naida έγραψε:
25 Αύγ 2022, 14:55
Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 14:46
Naida έγραψε:
25 Αύγ 2022, 14:22


Είναι αδιάσειστα τα στοιχεία; μηπως έχουν παίξει πολύ ρόλο τα μμε και η κοινή γνώμη;
Η έκθεση Καρακούκη - Καλογρηά, δεν ειναι αδιάσειστη; Τα ΜΜΕ ασχολήθηκαν αφού τους έδινε πρώτα πσωμάκι η τύπισσα με την οικογένειά της.
Τα μμε ασχολήθηκαν από την αρχή. Πριν ακόμα βγει οτιδήποτε. Και οδήγησαν και προς τα εκεί την σκέψη όλων, κάτι νικολουληδες, κάτι κατερινοπουλοι, Ευαγγελάτοι κτλ. Ξαναλέω ότι πιο σίγουρο είναι να όντως η δολοφόνος..
Απ'τον θάνατο της Μαλένας το 2019 και μετά, όλη η οικογένεια ήταν περισσότερο ενεργή στα σόσιαλ μίντια και ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥΛΑΓΕ το θάνατο του εκάστοτε παιδιού με απώτερο σκοπό τον οίκτο, κανα φράγκο και την ευρεία δημοσιότητα.
Όταν έσκασε ο θάνατος της Τζωρτζίνας, ( που όλοι πλέον θορυβήθηκαν, αργά κατα την γνώμη μου..), οι δημοσιογράφοι ξεψάχνισαν τα προφίλ όλης της οικογένειας στο φουμπου. Ό,τι έβλεπες σε όλο αυτό ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΝΟΡΜΑΛ.
Το ζητούμενο για σένα είναι το γιατί φτάσαμε σε τηλεδίκες. Διότι ένα τέτοιο θέμα πουλάει κάργα. Προσωπικά ρίχνω πρωτίστως τις ευθύνες στο μπουρδελόσογο και μετέπειτα στα δημοσιογραφικά όρνεα. Είναι η φύση της περίπτωσης τέτοια.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13340
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 25 Αύγ 2022, 22:05

Χαοτικός έγραψε:
25 Αύγ 2022, 15:08
Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 14:51
Χαοτικός έγραψε:
25 Αύγ 2022, 14:37


Όλοι και κανένας. Τέλος πάντων.

Έχω καταλήξει ότι το έκανε για χειριστικούς λόγους κατά του άντρα της. Δηλαδή φαντάσου, με απορρίπτεις έτσι απλά; θα σου δείξω τι δύναμή μου να σε ταράζω, να σε επηρεάζω, κάτι. Δεν είναι θέμα εγωισμού; Βάζω την πάρτη μου παραπάνω από τα παιδιά μου. Αυτό το έχουν ή το έχουμε πολλοί. Μπορεί να μην το κάνει άλλος, αλλά παραμένει σοβαρή αρρώστια το θέμα του Εγώ. Και φυσικά όλο αυτό πηγάζει από την νοοτροπία της εξουσίας και πως την ενστερνιζόμαστε σαν αξία.
Ρε φίλε δεν θα διαφωνήσω στην ουσία αυτών που γράφεις. Απλά θεωρώ πως αν δεν είναι μια αξία πανέμορφη και πολύτιμη τα ίδια μας τα παιδιά, τότε τι θα μπορούσε να είναι; Ό,τιδήποτε άλλο που μπορεί να βλάψει ένεκα άκρατου εγωϊσμού, ΔΕΝ μπορεί να χαρακτηριστεί με τη λέξη, διότι την βρωμίζει.
Εγώ λέω ότι πρέπει να μορφώνονται οι άνθρωποι και να αξιολογούνται κάπως υποχρεωτικά. ό,τι άρρωστο ακούς, πχ σκότωσε τα παιδιά του για να της μπει στο μάτι, βίαζε τα παιδιά του κλπ κλπ δείχνουν καταστάσεις ασυνείδητες. ότι εκδικείται τη μάνα του, ότι την πιέζει να του κάνει το χατήρι (όπως πολλά νήπια κλαίνε επιθετικά και έχουν κακή συμπεριφορά για εξουσιάσουν με έναν τρόπο τη μάνα τους. Αυτά λοιπόν θέλουν δουλειά από εκείνη την ηλικία.
Που τον στέλνεις βόλτα με παρέα στα 14 που θα αρχίσει να βγαίνει και πιο πέρα μόνος του; Θα γαλουχηθεί από τα ερεθίσματα στο περιβάλλον του. Αν είναι τυχερός θα μάθει τη ζωή καλά. Αλλά είναι εγκληματικό να αγνοούμε ότι είναι εν γένει μαλάκας. (όχι ότι είναι φύση κακό όπως στοχαζόντουσαν οι φιλόσοφοι πριν 300-400 χρόνια, αλλά με την κουλτούρα που μεγάλωσε και τα πράγματα πως έχουν με καταναλωτισμούς, γομαριά, ατομισμούς και εξουσιαστικά, ρέπει στο μαλάκας).

Θα σου ξαναπώ ότι όσο επίπονο κι αν είναι να βάλεις τον εαυτό σου να λυπηθεί και να κλάψει λίγο, είναι αναγκαίο και προτιμότερο από το να το αντικαταστήσεις με οργή και ξέσπασμα (νομίζοντας ότι λυτρώνεσαι) παίζοντας λίγο όχλο. Το τελευταίο αν το αφήσεις να είναι και πολίτικαλ κορέκτ, απλά τη γαμησαμε. Τα φαινόμενα θα εντείνονται.
Φίλε θα σου απαντήσω με μια κουβέντα, πολύ τίμια.Αν έβγαζα τα σκατά που πέρασα, στην κοινωνία, τώρα θα ήμανε στη μπουζού.
Επίσης τίμια θα σου πω, ένεκα πολλών μπουρδελοκαταστάσεων, ΔΕΝ είμαι σε θέση να φερθώ ψύχραιμα, να λυπηθώ ή να κλάψω. Τσο και λο όποιος δεν σέβεται την ψυχοσύνθεση και την ζωή ανυπεράσπιστων παιδιών. Τελεία._
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 25 Αύγ 2022, 22:08

Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:05
Χαοτικός έγραψε:
25 Αύγ 2022, 15:08
Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 14:51


Ρε φίλε δεν θα διαφωνήσω στην ουσία αυτών που γράφεις. Απλά θεωρώ πως αν δεν είναι μια αξία πανέμορφη και πολύτιμη τα ίδια μας τα παιδιά, τότε τι θα μπορούσε να είναι; Ό,τιδήποτε άλλο που μπορεί να βλάψει ένεκα άκρατου εγωϊσμού, ΔΕΝ μπορεί να χαρακτηριστεί με τη λέξη, διότι την βρωμίζει.
Εγώ λέω ότι πρέπει να μορφώνονται οι άνθρωποι και να αξιολογούνται κάπως υποχρεωτικά. ό,τι άρρωστο ακούς, πχ σκότωσε τα παιδιά του για να της μπει στο μάτι, βίαζε τα παιδιά του κλπ κλπ δείχνουν καταστάσεις ασυνείδητες. ότι εκδικείται τη μάνα του, ότι την πιέζει να του κάνει το χατήρι (όπως πολλά νήπια κλαίνε επιθετικά και έχουν κακή συμπεριφορά για εξουσιάσουν με έναν τρόπο τη μάνα τους. Αυτά λοιπόν θέλουν δουλειά από εκείνη την ηλικία.
Που τον στέλνεις βόλτα με παρέα στα 14 που θα αρχίσει να βγαίνει και πιο πέρα μόνος του; Θα γαλουχηθεί από τα ερεθίσματα στο περιβάλλον του. Αν είναι τυχερός θα μάθει τη ζωή καλά. Αλλά είναι εγκληματικό να αγνοούμε ότι είναι εν γένει μαλάκας. (όχι ότι είναι φύση κακό όπως στοχαζόντουσαν οι φιλόσοφοι πριν 300-400 χρόνια, αλλά με την κουλτούρα που μεγάλωσε και τα πράγματα πως έχουν με καταναλωτισμούς, γομαριά, ατομισμούς και εξουσιαστικά, ρέπει στο μαλάκας).

Θα σου ξαναπώ ότι όσο επίπονο κι αν είναι να βάλεις τον εαυτό σου να λυπηθεί και να κλάψει λίγο, είναι αναγκαίο και προτιμότερο από το να το αντικαταστήσεις με οργή και ξέσπασμα (νομίζοντας ότι λυτρώνεσαι) παίζοντας λίγο όχλο. Το τελευταίο αν το αφήσεις να είναι και πολίτικαλ κορέκτ, απλά τη γαμησαμε. Τα φαινόμενα θα εντείνονται.
Φίλε θα σου απαντήσω με μια κουβέντα, πολύ τίμια.Αν έβγαζα τα σκατά που πέρασα, στην κοινωνία, τώρα θα ήμανε στη μπουζού.
Επίσης τίμια θα σου πω, ένεκα πολλών μπουρδελοκαταστάσεων, ΔΕΝ είμαι σε θέση να φερθώ ψύχραιμα, να λυπηθώ ή να κλάψω. Τσο και λο όποιος δεν σέβεται την ψυχοσύνθεση και την ζωή ανυπεράσπιστων παιδιών. Τελεία._
Θέμα τύχης είναι. Κι άμα λες αυτό είπες σου λέω ότι δεν εκτιμάς την τύχη σου. Αλλιώς τι; Θα κατηγορήσεις και με αυτόν τον τρόπο θα εξαλείψεις;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Αύγ 2022, 22:09

Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 21:58
Naida έγραψε:
25 Αύγ 2022, 14:55
Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 14:46


Η έκθεση Καρακούκη - Καλογρηά, δεν ειναι αδιάσειστη; Τα ΜΜΕ ασχολήθηκαν αφού τους έδινε πρώτα πσωμάκι η τύπισσα με την οικογένειά της.
Τα μμε ασχολήθηκαν από την αρχή. Πριν ακόμα βγει οτιδήποτε. Και οδήγησαν και προς τα εκεί την σκέψη όλων, κάτι νικολουληδες, κάτι κατερινοπουλοι, Ευαγγελάτοι κτλ. Ξαναλέω ότι πιο σίγουρο είναι να όντως η δολοφόνος..
Απ'τον θάνατο της Μαλένας το 2019 και μετά, όλη η οικογένεια ήταν περισσότερο ενεργή στα σόσιαλ μίντια και ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥΛΑΓΕ το θάνατο του εκάστοτε παιδιού με απώτερο σκοπό τον οίκτο, κανα φράγκο και την ευρεία δημοσιότητα.
Όταν έσκασε ο θάνατος της Τζωρτζίνας, ( που όλοι πλέον θορυβήθηκαν, αργά κατα την γνώμη μου..), οι δημοσιογράφοι ξεψάχνισαν τα προφίλ όλης της οικογένειας στο φουμπου. Ό,τι έβλεπες σε όλο αυτό ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΝΟΡΜΑΛ.
Το ζητούμενο για σένα είναι το γιατί φτάσαμε σε τηλεδίκες. Διότι ένα τέτοιο θέμα πουλάει κάργα. Προσωπικά ρίχνω πρωτίστως τις ευθύνες στο μπουρδελόσογο και μετέπειτα στα δημοσιογραφικά όρνεα. Είναι η φύση της περίπτωσης τέτοια.
Όχι γιατί φτάσαμε σε τηλεδίκες, αυτό γίνεται για οποιαδήποτε υπόθεση. Αλλά μήπως αυτές οι τηλεδίκες και όλο αυτό το κλίμα επηρέασαν την έκβαση της υπόθεσης και όλοι, άθελά τους σαν ψυχολογία της μάζας, εργάστηκαν έτσι ώστε να έρθει η κορύφωση της τραγωδίας για τον θεατή; περίεργη υπόθεση. Ξαναλέω κατά 98% να είναι όντως δολοφονίες. Γιατί 3 παιδιά πως αλλιώς να πεθάνουν στην ίδια οικογένεια. Αλλά αν τα στοιχεία είναι αδιάσειστα δεν τίθεται θέμα μη καταδικης.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13340
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 25 Αύγ 2022, 22:14

Χαοτικός έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:08
Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:05
Χαοτικός έγραψε:
25 Αύγ 2022, 15:08


Εγώ λέω ότι πρέπει να μορφώνονται οι άνθρωποι και να αξιολογούνται κάπως υποχρεωτικά. ό,τι άρρωστο ακούς, πχ σκότωσε τα παιδιά του για να της μπει στο μάτι, βίαζε τα παιδιά του κλπ κλπ δείχνουν καταστάσεις ασυνείδητες. ότι εκδικείται τη μάνα του, ότι την πιέζει να του κάνει το χατήρι (όπως πολλά νήπια κλαίνε επιθετικά και έχουν κακή συμπεριφορά για εξουσιάσουν με έναν τρόπο τη μάνα τους. Αυτά λοιπόν θέλουν δουλειά από εκείνη την ηλικία.
Που τον στέλνεις βόλτα με παρέα στα 14 που θα αρχίσει να βγαίνει και πιο πέρα μόνος του; Θα γαλουχηθεί από τα ερεθίσματα στο περιβάλλον του. Αν είναι τυχερός θα μάθει τη ζωή καλά. Αλλά είναι εγκληματικό να αγνοούμε ότι είναι εν γένει μαλάκας. (όχι ότι είναι φύση κακό όπως στοχαζόντουσαν οι φιλόσοφοι πριν 300-400 χρόνια, αλλά με την κουλτούρα που μεγάλωσε και τα πράγματα πως έχουν με καταναλωτισμούς, γομαριά, ατομισμούς και εξουσιαστικά, ρέπει στο μαλάκας).

Θα σου ξαναπώ ότι όσο επίπονο κι αν είναι να βάλεις τον εαυτό σου να λυπηθεί και να κλάψει λίγο, είναι αναγκαίο και προτιμότερο από το να το αντικαταστήσεις με οργή και ξέσπασμα (νομίζοντας ότι λυτρώνεσαι) παίζοντας λίγο όχλο. Το τελευταίο αν το αφήσεις να είναι και πολίτικαλ κορέκτ, απλά τη γαμησαμε. Τα φαινόμενα θα εντείνονται.
Φίλε θα σου απαντήσω με μια κουβέντα, πολύ τίμια.Αν έβγαζα τα σκατά που πέρασα, στην κοινωνία, τώρα θα ήμανε στη μπουζού.
Επίσης τίμια θα σου πω, ένεκα πολλών μπουρδελοκαταστάσεων, ΔΕΝ είμαι σε θέση να φερθώ ψύχραιμα, να λυπηθώ ή να κλάψω. Τσο και λο όποιος δεν σέβεται την ψυχοσύνθεση και την ζωή ανυπεράσπιστων παιδιών. Τελεία._
Θέμα τύχης είναι. Κι άμα λες αυτό είπες σου λέω ότι δεν εκτιμάς την τύχη σου. Αλλιώς τι; Θα κατηγορήσεις και με αυτόν τον τρόπο θα εξαλείψεις;
Δεν εξαλείφεται ποτέ. Είναι βίωμα που κουβαλάω και γίνομαι σκύλα σε τέτοιες περιπτώσεις.
Κατ'εμέ τη ζωή μας την φτιάχνουμε για να πορευόμαστε, μαθαίνοντας απ'τις κακοτοπιές μας.
Εκτίμησα βαθύτατα την συγκυρία που έζησα για να δημιουργήσω μια όμορφη οικογένεια, με τις όποιες δυσκολίες ή ευκολίες.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13340
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 25 Αύγ 2022, 22:19

Naida έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:09
Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 21:58
Naida έγραψε:
25 Αύγ 2022, 14:55


Τα μμε ασχολήθηκαν από την αρχή. Πριν ακόμα βγει οτιδήποτε. Και οδήγησαν και προς τα εκεί την σκέψη όλων, κάτι νικολουληδες, κάτι κατερινοπουλοι, Ευαγγελάτοι κτλ. Ξαναλέω ότι πιο σίγουρο είναι να όντως η δολοφόνος..
Απ'τον θάνατο της Μαλένας το 2019 και μετά, όλη η οικογένεια ήταν περισσότερο ενεργή στα σόσιαλ μίντια και ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥΛΑΓΕ το θάνατο του εκάστοτε παιδιού με απώτερο σκοπό τον οίκτο, κανα φράγκο και την ευρεία δημοσιότητα.
Όταν έσκασε ο θάνατος της Τζωρτζίνας, ( που όλοι πλέον θορυβήθηκαν, αργά κατα την γνώμη μου..), οι δημοσιογράφοι ξεψάχνισαν τα προφίλ όλης της οικογένειας στο φουμπου. Ό,τι έβλεπες σε όλο αυτό ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΝΟΡΜΑΛ.
Το ζητούμενο για σένα είναι το γιατί φτάσαμε σε τηλεδίκες. Διότι ένα τέτοιο θέμα πουλάει κάργα. Προσωπικά ρίχνω πρωτίστως τις ευθύνες στο μπουρδελόσογο και μετέπειτα στα δημοσιογραφικά όρνεα. Είναι η φύση της περίπτωσης τέτοια.
Όχι γιατί φτάσαμε σε τηλεδίκες, αυτό γίνεται για οποιαδήποτε υπόθεση. Αλλά μήπως αυτές οι τηλεδίκες και όλο αυτό το κλίμα επηρέασαν την έκβαση της υπόθεσης και όλοι, άθελά τους σαν ψυχολογία της μάζας, εργάστηκαν έτσι ώστε να έρθει η κορύφωση της τραγωδίας για τον θεατή; περίεργη υπόθεση. Ξαναλέω κατά 98% να είναι όντως δολοφονίες. Γιατί 3 παιδιά πως αλλιώς να πεθάνουν στην ίδια οικογένεια. Αλλά αν τα στοιχεία είναι αδιάσειστα δεν τίθεται θέμα μη καταδικης.
Στο μπολνταρισμένο, όχι. Δεν ισχύει. Το δικαστήριο θα αποφασίσει ασχέτως όλων ημών.
Η διαμόρφωση μιας άποψης στην κοινή γνώμη, είναι τελείως διαφορετική προσέγγιση. Και μόνο λόγω της φύσης των εγκλημάτων.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 25 Αύγ 2022, 22:20

Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:14
Χαοτικός έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:08
Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:05


Φίλε θα σου απαντήσω με μια κουβέντα, πολύ τίμια.Αν έβγαζα τα σκατά που πέρασα, στην κοινωνία, τώρα θα ήμανε στη μπουζού.
Επίσης τίμια θα σου πω, ένεκα πολλών μπουρδελοκαταστάσεων, ΔΕΝ είμαι σε θέση να φερθώ ψύχραιμα, να λυπηθώ ή να κλάψω. Τσο και λο όποιος δεν σέβεται την ψυχοσύνθεση και την ζωή ανυπεράσπιστων παιδιών. Τελεία._
Θέμα τύχης είναι. Κι άμα λες αυτό είπες σου λέω ότι δεν εκτιμάς την τύχη σου. Αλλιώς τι; Θα κατηγορήσεις και με αυτόν τον τρόπο θα εξαλείψεις;
Δεν εξαλείφεται ποτέ. Είναι βίωμα που κουβαλάω και γίνομαι σκύλα σε τέτοιες περιπτώσεις.
Κατ' εμέ τη ζωή μας την φτιάχνουμε για να πορευόμαστε, μαθαίνοντας από τις κακοτοπιές μας.
Εκτίμησα βαθύτατα την συγκυρία που έζησα για να δημιουργήσω μια όμορφη οικογένεια, με τις όποιες δυσκολίες ή ευκολίες.
Ε γι αυτό να μην απαιτείς από τον άλλον να τα έχει καταφέρει σαν κι εσένα ή καλύτερα. Να σοκάρεσαι και να μην το φοβάσαι ώστε να πρέπει να το διώξεις άμεσα ρίχνοντας αφορισμούς.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13340
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 25 Αύγ 2022, 22:22

Χαοτικός έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:20
Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:14
Χαοτικός έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:08


Θέμα τύχης είναι. Κι άμα λες αυτό είπες σου λέω ότι δεν εκτιμάς την τύχη σου. Αλλιώς τι; Θα κατηγορήσεις και με αυτόν τον τρόπο θα εξαλείψεις;
Δεν εξαλείφεται ποτέ. Είναι βίωμα που κουβαλάω και γίνομαι σκύλα σε τέτοιες περιπτώσεις.
Κατ' εμέ τη ζωή μας την φτιάχνουμε για να πορευόμαστε, μαθαίνοντας από τις κακοτοπιές μας.
Εκτίμησα βαθύτατα την συγκυρία που έζησα για να δημιουργήσω μια όμορφη οικογένεια, με τις όποιες δυσκολίες ή ευκολίες.
Ε γι αυτό να μην απαιτείς από τον άλλον να τα έχει καταφέρει σαν κι εσένα ή καλύτερα. Να σοκάρεσαι και να μην το φοβάσαι ώστε να πρέπει να το διώξεις άμεσα ρίχνοντας αφορισμούς.
Δηλαδή ρε μαν, μου λες να μην θυμώνω, να μην εξοργίζομαι με την ατυχή κατάληξη τριών παιδιών;
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 25 Αύγ 2022, 22:31

Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:22
Χαοτικός έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:20
Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:14


Δεν εξαλείφεται ποτέ. Είναι βίωμα που κουβαλάω και γίνομαι σκύλα σε τέτοιες περιπτώσεις.
Κατ' εμέ τη ζωή μας την φτιάχνουμε για να πορευόμαστε, μαθαίνοντας από τις κακοτοπιές μας.
Εκτίμησα βαθύτατα την συγκυρία που έζησα για να δημιουργήσω μια όμορφη οικογένεια, με τις όποιες δυσκολίες ή ευκολίες.
Ε γι αυτό να μην απαιτείς από τον άλλον να τα έχει καταφέρει σαν κι εσένα ή καλύτερα. Να σοκάρεσαι και να μην το φοβάσαι ώστε να πρέπει να το διώξεις άμεσα ρίχνοντας αφορισμούς.
Δηλαδή ρε μαν, μου λες να μην θυμώνω, να μην εξοργίζομαι με την ατυχή κατάληξη τριών παιδιών;
Να κάνεις ό,τι θέλεις. Αλλά να μη γίνεσαι όχλος. Σιωπηρά και ελεύθερη για περισυλλογή. Η περισυλλογή είναι πιο ωφέλιμη από το άλλο. θα ου φέρει κάτι χρήσιμο για μετά. Ενώ το άλλο απλώς ανακυκλώνεται και σε κάνει πρεζάκι των ορμονών σου.
όλα αυτά τα προτείνω να τα κάνει κανείς για τον εαυτό του. όχι για τα θύματα. Δεν έχει να κάνει κανείς κάτι για τα θύματα. παρόλα αυτά πολλοί είναι αυτοί που νιώθουν ότι οφείλουν να κάνουν κάτι , για τα θύματα. Είναι λάθος. Δεν οφείλεις; πως είναι δυνατόν να οφείλεις; Κι αν νιώθεις ότι οφείλεις που ξέρεις τι είναι αυτό; Απλά πείθεις τον εαυτό σου και κλείνεις το φάκελο με συνοπτικές διαδικασίες. πιστεύεις τελικά ότι οφείλεις να δώσεις αυτό που γουστάρεις. Θυμός σου βγήκε; Αυτό θα δώσεις. Κι όλα ΟΚ μετά.


Με άλλα λόγια ... να στο πω αλλιώς ρε παιδί μου; Το θεωρώ μεγάλη κατινιά που ανοίγονται τέτοια νήματα. Τι σκατά θα ευοδώσουν;
Τραγωδολαγνεία είναι. Αρρώστια.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Αύγ 2022, 22:40

Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:19

Στο μπολνταρισμένο, όχι. Δεν ισχύει. Το δικαστήριο θα αποφασίσει ασχέτως όλων ημών.
Η διαμόρφωση μιας άποψης στην κοινή γνώμη, είναι τελείως διαφορετική προσέγγιση. Και μόνο λόγω της φύσης των εγκλημάτων.
Εννοώ αυτούς που έβγαλαν τα πορίσματα. Πχ ένας ιατροδικαστής, Λέων κάτι που νομίζω είναι και ο πρόεδρος ιατροδικαστών, δεν έχει αφήσει κανάλι για κανάλι,σοσιαλ κτλ σαν να το έχει πάρει προσωπικά πάνω του. Ίσως βέβαια να έχει δει πράγματα και για αυτό να είναι τόσο βέβαιος.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13340
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 26 Αύγ 2022, 13:00

Χαοτικός έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:31
Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:22
Χαοτικός έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:20


Ε γι αυτό να μην απαιτείς από τον άλλον να τα έχει καταφέρει σαν κι εσένα ή καλύτερα. Να σοκάρεσαι και να μην το φοβάσαι ώστε να πρέπει να το διώξεις άμεσα ρίχνοντας αφορισμούς.
Δηλαδή ρε μαν, μου λες να μην θυμώνω, να μην εξοργίζομαι με την ατυχή κατάληξη τριών παιδιών;
Να κάνεις ό,τι θέλεις. Αλλά να μη γίνεσαι όχλος. Σιωπηρά και ελεύθερη για περισυλλογή. Η περισυλλογή είναι πιο ωφέλιμη από το άλλο. θα ου φέρει κάτι χρήσιμο για μετά. Ενώ το άλλο απλώς ανακυκλώνεται και σε κάνει πρεζάκι των ορμονών σου.
όλα αυτά τα προτείνω να τα κάνει κανείς για τον εαυτό του. όχι για τα θύματα. Δεν έχει να κάνει κανείς κάτι για τα θύματα. παρόλα αυτά πολλοί είναι αυτοί που νιώθουν ότι οφείλουν να κάνουν κάτι , για τα θύματα. Είναι λάθος. Δεν οφείλεις; πως είναι δυνατόν να οφείλεις; Κι αν νιώθεις ότι οφείλεις που ξέρεις τι είναι αυτό; Απλά πείθεις τον εαυτό σου και κλείνεις το φάκελο με συνοπτικές διαδικασίες. πιστεύεις τελικά ότι οφείλεις να δώσεις αυτό που γουστάρεις. Θυμός σου βγήκε; Αυτό θα δώσεις. Κι όλα ΟΚ μετά.


Με άλλα λόγια ... να στο πω αλλιώς ρε παιδί μου; Το θεωρώ μεγάλη κατινιά που ανοίγονται τέτοια νήματα. Τι σκατά θα ευοδώσουν;
Τραγωδολαγνεία είναι. Αρρώστια.
Μάγκα μου, απόλυτα σεβαστή η άποψή σου και ομολογώ πως δεν έχεις άδικο στο σκεπτικό σου. Κι εγώ με την συγκεκριμένη περίπτωση, ευχήθηκα ψόφο ένεκα άκρατου θυμού για την συγκεκριμένη ''μάνα''.
Ίσως να μην είναι πρέπον, πολλά ίσως..Απλά σε τέτοιες περιπτώσεις όπως σου είπα, μου είναι δύσκολο να κατευνάσω την οργή της ψυχής μου.
Όμως επειδή ο χώρος δεν είναι κατάλληλος πέραν των αναρτήσεων που έχω ήδη κάνει, κάποια στιγμή που θα βρεθούμε, ( γιατί σε πάω μωρή Λουκρητία Βοργία..), θα στο αναλύσω περαιτέρω. Διότι οι δικοί μου σκελετοί στην ντουλάπα, είναι πολύ γαμημένοι. Όσο δεν φαντάζεσαι. Και το σταματάω εδώ, γιατί θα μπήξω τα κλάματα και θα αρχίσω γαμωσταυρίδια.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13340
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 26 Αύγ 2022, 13:07

Naida έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:40
Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:19

Στο μπολνταρισμένο, όχι. Δεν ισχύει. Το δικαστήριο θα αποφασίσει ασχέτως όλων ημών.
Η διαμόρφωση μιας άποψης στην κοινή γνώμη, είναι τελείως διαφορετική προσέγγιση. Και μόνο λόγω της φύσης των εγκλημάτων.
Εννοώ αυτούς που έβγαλαν τα πορίσματα. Πχ ένας ιατροδικαστής, Λέων κάτι που νομίζω είναι και ο πρόεδρος ιατροδικαστών, δεν έχει αφήσει κανάλι για κανάλι,σοσιαλ κτλ σαν να το έχει πάρει προσωπικά πάνω του. Ίσως βέβαια να έχει δει πράγματα και για αυτό να είναι τόσο βέβαιος.
Αυτός τουλάχιστον είναι έγκριτος και σοβαρός επιστήμονας. Κάποιοι άλλοι που ήσαν μέχρι τα μπούνια στην υπόθεση, ( βλέπε Τσαντήρης..) βγαίνανε στη Νικολούλη και λέγανε κλαπαρχιδιές για να καλύψουν τη θεσούλα τους, την πουστιά τους και την απειρία τους.
Τεσπα.
Ο Λέων μιλούσε πάντα βάσει στοιχείων βιβλιογραφίας. Προσεκτικός, για να μην έχει θέματα με το νόμο για την συγκεκριμένη περίπτωση.
Η υπερέκθεση όμως δεν εξυπηρετεί. Ένθεν κακείθεν.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23230
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 09 Φεβ 2023, 23:26

Κάτι πήρε το αφτί μου ότι μια ιατροδικαστής τα γύρισε και τελικά λέει ότι η κεταμίνη στη Τζωρτζίνα ήταν σε ιατρικές δόσεις κλπ.

Η δικαιοσύνη στις περισσότερες χώρες, όπως και στη δικιά μας, δεν λειτουργεί με βάση το νόμο των πιθανοτήτων. Ακόμη και μία πιθανότητα να υπάρχει στο δισεκατομμύριο να είναι κάποιος αθώος, θα πάει με αυτή την πιθανότητα. Εκτός αν υπάρχουν αδιάσειστες αποδείξεις.

ΟΜΩΣ ο νόμος των πιθανοτήτων είναι αμείλικτος όσον αφορά την προσέγγιση της αλήθειας.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών