15 Ioυνιου 2022 ξεκινά η δικη της ΧΑ στο Εφετειο

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26899
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

15 Ioυνιου 2022 ξεκινά η δικη της ΧΑ στο Εφετειο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 15 Απρ 2022, 20:30

Χρυσή Αυγή: Στις 15 Ιουνίου η δίκη στο Εφετείο
Οι καταδικασθέντες πρωτοδίκως θα καθίσουν στο εδώλιο του Πενταμελούς Εφετείου Κακουργημάτων
υ
Ανοίγει η αυλαία του Εφετείου στις 15 Ιουνίου 2022 για την υπόθεση της Χρυσής Αυγής.

Στο εδώλιο του Πενταμελούς Εφετείου Κακουργημάτων θα καθίσουν για να δικαστούν σε δεύτερο βαθμό οι καταδικασμένοι , πρωτόδικα, για σειρά αξιόποινων πράξεων που τους αποδίδονται όπως και για τη δολοφονία του Παύλου Φύσσα, τον Σεπτέμβριο του 2013.

Η δίκη για την εγκληματική οργάνωση της Χρυσής Αυγής προσδιορίστηκε από το Εφετείο λίγες μόλις ημέρες μετά την δημοσίευση του σκεπτικού της καταδικαστικής απόφασης του Τριμελούς Εφετείου Κακουργημάτων της Αθήνας.

Ήδη, οι δικηγόροι της πολιτικής αγωγής έχουν ζητήσει η διεξαγωγή της δίκης να γίνει και πάλι στην αίθουσα τελετών του Εφετείου Αθηνών λόγω της μεγάλης χωρητικότητά της.
Πηγη: https://www.newsbeast.gr/society/arthro ... to-efeteio


Το Εφετειο μπορει να τους χαμηλώσει την ποινη ή να τους αφησει οπως και πρωτοδικως.

Εκτος και αν βρεθει καποια συμπληρωματικη κατηγορια οποτε θα επιβαλλει νεες ποινες που θα συγχωνευθουν με τις υπαρχουσες (μειωμενες η μη).

Οπως και να χει η αποφαση του Εφετειου αν δεν αναιρεσιβληθει στον Αρειο Παγο θα καταστει αμετακλητη με οτι συνεπαγεται αυτο.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26899
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: 15 Ioυνιου 2022 ξεκινά η δικη της ΧΑ στο Εφετειο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 14 Ιουν 2022, 13:30

Ανασυρω το νημα τουτο απο τα βάθη του πχόρουμ καθως αυριο ξεκινα η δίκη της ΧΑ σε δευτερο βαθμο.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26899
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: 15 Ioυνιου 2022 ξεκινά η δικη της ΧΑ στο Εφετειο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 14 Ιουν 2022, 15:11

Κινητοποιησεις για την εναρξη της δικης
Κινητοποίηση την Τετάρτη 15 Ιουνίου στο Εφετείο για τη δίκη της Χρυσής Αυγής



Συνεχίζονται τα καλέσματα φορέων για συμμετοχή στη συγκέντρωση που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 15 Ιουνίου έξω από το Εφετείο Αθηνών για την έναρξη σε δεύτερο βαθμό της δίκης της Χρυσής Αυγής.

Η Εκτελεστική Επιτροπή της ΑΔΕΔΥ για να μπορέσουν οι εργαζόμενοι να συμμετέχουν στη συγκέντρωση που θα γίνει στο Εφετείο στις 15 Ιουνίου, στις 9 το πρωί, κηρύσσει 4ωρη στάση εργασίας από τις 7.00 ως τις 11.00 στο Λεκανοπέδιο, για όλο το δημόσιο.

Από την πλευρά του το Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Αθήνας (ΕΚΑ) κηρύσσει 3ωρη στάση εργασίας την Τετάρτη 15 Ιουνίου, από τις 8 π.μ. έως τις 11 μ.μ.».

Ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης «Ο ΠΕΡΙΚΛΗΣ», αναφέρει: «Στις 15 Ιούνη, στις 8 το πρωί ξεκινά σε δεύτερο βαθμό η δίκη της εγκληματικής οργάνωσης της Χρυσής Αυγής στο Εφετείο Αθηνών.

Όπως στις 7 Οκτωβρίου 2020, έτσι και τώρα θα δώσουμε δυναμικά το παρών για συμβάλλουμε ώστε να μπουν ακόμα πιο βαθιά στη φυλακή οι εγκληματίες της ναζιστικής οργάνωσης της Χρυσής Αυγής. Να ορθώσουμε τείχος στην προσπάθεια που γίνεται να αναιρεθεί η καταδίκη τους ή να πέσουν στα μαλακά οι δολοφόνοι του Παύλου Φύσσα και του Σαχζατ Λουκμάν.

Η πάλη ενάντια στον φασισμό και το σύστημα που τον γεννά δεν σταματά. Τα συνδικάτα και ο εργαζόμενος λαός έχουμε πείρα, είμαστε σε επαγρύπνηση, σε αγωνιστική ετοιμότητα, μαζικά απαιτούμε οι ναζί στη φυλακή!
Δυναμώνουμε τον αγώνα ενάντια στους φασίστες και τα αφεντικά τους. Δυναμώνουμε τον αγώνα για την ζωή και τα δικαιώματα των εργαζομένων και της νεολαίας. Ξεβρωμίζουμε τις γειτονιές και τους χώρους δουλειάς από το φασιστικό δηλητήριο, τον ρατσισμό και την ξενοφοβία.

Αποκαλύπτουμε τον πραγματικό αντίπαλο, το σύστημα που γεννά φτώχεια και πολέμους και καλλιεργεί τον εθνικισμό «για να σκοτώνονται οι λαοί για τ αφέντη το ψωμί».
Η καταδίκη των ναζί ήταν μια μεγάλη νίκη του λαού, των αγώνων των εργαζομένων. Συνεχίζουμε μέχρι να τους στείλουμε εκεί που τους αξίζει, στο χρονοντούλαπο της Ιστορίας.Όλοι στην Συγκέντρωση στο Εφετείο στις 15 Ιούνη στις 8:00πμ».

Mε ανακοίνωσή της η ΚΕΕΡΦΑ (κίνηση ενωμένοι ενάντια στο ρατσισμό και τη φασιστική απειλή), «καλεί τα συνδικάτα, τους φοιτητικούς συλλόγους, τους μαθητές, όλο το αντιφασιστικό κίνημα «να δώσουμε δυναμικό παρών την Τετάρτη 15 Ιούνη στο Πανεργατικό αντιφασιστικό συλλαλητήριο, με συγκέντρωση στο Μετρό Αμπελοκήπων στις 8πμ και πορεία στο Εφετείο».

Το Εργατικό Κέντρο Λαυρίου Ανατολικής Αττικής, αναφέρει: «Καλούμε όλους τους εργαζόμενους να δώσουν το παρόν ώστε να συμβάλουμε στην καταδίκη των ναζιστών εγκληματιών που είναι το μακρύ χέρι του συστήματος και που η πολύπλευρη δράση των συνδικάτων και του λαού το προηγούμενο διάστημα τους έστειλε στην φυλακή».

Το Εργατικό Κέντρο Πειραιά, τονίζει: «Είναι χρέος μας για μια ακόμη φορά αλλά και διαρκώς, η εργατική τάξη να αντιπαλεύει με όλους τους τρόπους, τέτοια εγκληματικά ναζιστικά μορφώματα που μόνο σκοπό έχουν να χτυπήσουν τα δικαιώματα Ελλήνων και μεταναστών εργατών ως γνήσια παιδιά των αφεντικών.

Δεν θα ανεχτούμε να πέσουν στα μαλακά οι φασίστες, να μειωθούν οι ποινές τους».

Από την πλευρά της η Πανελλήνια Ένωση Ναυτών Εμπορικού Ναυτικού (ΠΕΝΕΝ) καλεί στη συγκέντρωση και μεταξύ άλλων, επισημαίνει πως: «Η ΠΕΝΕΝ αποτέλεσε δύο φορές στόχο των ταγμάτων εφόδου στον Πειραιά! Η δίκη στο Εφετείο γίνεται σε μία περίοδο που διάφορες νεοφασιστικές οργανώσεις και ομάδες προσπαθούν να ανασυγκροτηθούν, να οργανωθούν και ήδη σημειώνονται πλήθος επιθέσεων σε διάφορες περιοχές της Αθήνας αλλά και στην υπόλοιπη χώρα!

Τον φασισμό τον γεννά το ίδιο το εκμεταλλευτικό καπιταλιστικό σύστημα! Η ιστορική πείρα στην Ελλάδα και σε ολόκληρο τον κόσμο μας διδάσκει ότι αποτελεί μία πολύτιμη εφεδρεία του κεφαλαίου και σε κρίσιμες κοινωνικοοικονομικές και πολιτικές συνθήκες είναι ένα “εργαλείο” στα χέρια του ενάντια στο οργανωμένο ταξικό, λαϊκό και αντιφασιστικό κίνημα, που κάνει την βρώμικη και εγκληματική δουλειά για να χτυπηθούν οι αγώνες και οι διεκδικήσεις του κινήματος».
Πηγη: https://www.ertnews.gr/eidiseis/ellada/ ... sis-aygis/
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: 15 Ioυνιου 2022 ξεκινά η δικη της ΧΑ στο Εφετειο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 14 Ιουν 2022, 15:22

Γιατί τα μεταπολιτευτικά κόμματα βάζουν ταμπέλες σωματείων;


Κατα τα λοιπά, ακόμη τους τσούζει η ΧΑ.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20159
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: 15 Ioυνιου 2022 ξεκινά η δικη της ΧΑ στο Εφετειο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 14 Ιουν 2022, 19:58

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20159
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: 15 Ioυνιου 2022 ξεκινά η δικη της ΧΑ στο Εφετειο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 14 Ιουν 2022, 20:04

Εικόνα
Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20159
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: 15 Ioυνιου 2022 ξεκινά η δικη της ΧΑ στο Εφετειο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 14 Ιουν 2022, 20:06

:roll::roll::roll:

Εικόνα



Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20159
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: 15 Ioυνιου 2022 ξεκινά η δικη της ΧΑ στο Εφετειο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 14 Ιουν 2022, 20:09

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20159
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: 15 Ioυνιου 2022 ξεκινά η δικη της ΧΑ στο Εφετειο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 14 Ιουν 2022, 20:12

:g030::g030::g030:

Oλ@ θα μαστε εκεί


看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: 15 Ioυνιου 2022 ξεκινά η δικη της ΧΑ στο Εφετειο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 14 Ιουν 2022, 20:17

Ο Σύριζα θέλει να αθωωθούν.
Η πορεία των αβγών μεταξύ 2010-13 ήταν εξαιρετικά ανοδική, αφού πήγαν από το 0% στο 6%.
Εεξυπηρετούσαν απόλυτα τον Σύριζα.
Το Σεπτέμβριο του 2013 πριν τη δολοφονία Φύσσα έλεγαν για μυστικό γκάλοπ που έδειχνε πάνω από 15%. Ο όρος δε "μυστικό γκάλοπ" προκύπτει από την απουσία γκάλοπς τον Αύγουστο λόγω θέρους ενώ τα πρώτα καινούρια του φθινοπώρου τα περιμέναμε.
Μετά τη δολοφονία και τη Χρυσαυγιάδα τα αβγά έπεσαν λίγο αλλά μετά ξανανέβηκαν (λίγο πάλι - ποτέ στα ποσοστά του "μυστικού γκάλοπ").
Από τον Ιανουάριο του 2015 μέχρι το καλοκαίρι (κωλοτούμπα) ο Σύριζα μας βομβάρδιζε με κατασκευασμένα γκάλοπς (bridging Europe - Αντώναρος). Σ' αυτά έβγαινε πρώτο κόμμα με 35-38% που δεν ήταν ψέμματα για την εποχή εκείνη αλλά έβαζε τα αβγά στο 19% (!) και την ΝΔ στο 18%.
Με πανηγυρικό τρόπο τα ποστάριζαν αυτά στο παλιό οι πενηντάλεπτοι.
Τώρα παρακαλάνε φυσικά να αθωωθούν.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: 15 Ioυνιου 2022 ξεκινά η δικη της ΧΑ στο Εφετειο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 14 Ιουν 2022, 20:22

Πάντως στις 24 Ιουνίου τα αβγά δικάζουν εμένα !
Μετά από πολλές αναβολές λόγω κορονοϊού-κορονοκόρης η δίκη αυτή είχε προσδιοριστεί για τις 7/10/21.
Εγώ έλειπα και είχα αφήσει οδηγίες να μου προωθούν την αλληλογραφία αλλά η γειτόνισσα (με iq < 0) δεν προώθησε. Μου είπε "α αυτό δεν είχε γραμματόσημο και δεν το θεώρησα αλληλογραφία" για το κλητήριο θέσπισμα.
Επέστρεψα λοιπόν στις 10 Οκτωβρίου, λέω ωχ τι έγινε και μετά μου είπαν ότι η δίκη δεν έγινε λόγω μη προσελεύσεως της πολιτικής αγωγής αλλά και της υπερασπίσεως (φοβήθηκαν τα αβγά προφανώς) και ανεβλήθη.
Θα δούμε τι θα γίνει τώρα.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: 15 Ioυνιου 2022 ξεκινά η δικη της ΧΑ στο Εφετειο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 14 Ιουν 2022, 20:29

wooded glade έγραψε:
14 Ιουν 2022, 20:22
Πάντως στις 24 Ιουνίου τα αβγά δικάζουν εμένα !
Μετά από πολλές αναβολές λόγω κορονοϊού-κορονοκόρης η δίκη αυτή είχε προσδιοριστεί για τις 7/10/21.
Εγώ έλειπα και είχα αφήσει οδηγίες να μου προωθούν την αλληλογραφία αλλά η γειτόνισσα (με iq < 0) δεν προώθησε. Μου είπε "α αυτό δεν είχε γραμματόσημο και δεν το θεώρησα αλληλογραφία" για το κλητήριο θέσπισμα.
Επέστρεψα λοιπόν στις 10 Οκτωβρίου, λέω ωχ τι έγινε και μετά μου είπαν ότι η δίκη δεν έγινε λόγω μη προσελεύσεως της πολιτικής αγωγής αλλά και της υπερασπίσεως (φοβήθηκαν τα αβγά προφανώς) και ανεβλήθη.
Θα δούμε τι θα γίνει τώρα.

Γιατί σε δικάζουν, πυτε?

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: 15 Ioυνιου 2022 ξεκινά η δικη της ΧΑ στο Εφετειο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 14 Ιουν 2022, 20:35

wooded glade έγραψε:
14 Ιουν 2022, 20:17
Ο Σύριζα θέλει να αθωωθούν.

Τώρα παρακαλάνε φυσικά να αθωωθούν.
Γι' αυτό βγάζει κάλεσμα στο εφετείο;

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26899
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: 15 Ioυνιου 2022 ξεκινά η δικη της ΧΑ στο Εφετειο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 14 Ιουν 2022, 20:38

EKPLIKTIKOS έγραψε:
14 Ιουν 2022, 20:29
wooded glade έγραψε:
14 Ιουν 2022, 20:22
Πάντως στις 24 Ιουνίου τα αβγά δικάζουν εμένα !
Μετά από πολλές αναβολές λόγω κορονοϊού-κορονοκόρης η δίκη αυτή είχε προσδιοριστεί για τις 7/10/21.
Εγώ έλειπα και είχα αφήσει οδηγίες να μου προωθούν την αλληλογραφία αλλά η γειτόνισσα (με iq < 0) δεν προώθησε. Μου είπε "α αυτό δεν είχε γραμματόσημο και δεν το θεώρησα αλληλογραφία" για το κλητήριο θέσπισμα.
Επέστρεψα λοιπόν στις 10 Οκτωβρίου, λέω ωχ τι έγινε και μετά μου είπαν ότι η δίκη δεν έγινε λόγω μη προσελεύσεως της πολιτικής αγωγής αλλά και της υπερασπίσεως (φοβήθηκαν τα αβγά προφανώς) και ανεβλήθη.
Θα δούμε τι θα γίνει τώρα.

Γιατί σε δικάζουν, πυτε?
Aν ηταν Αμερικη θα ελεγα σιγουρα για DUI.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: 15 Ioυνιου 2022 ξεκινά η δικη της ΧΑ στο Εφετειο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 14 Ιουν 2022, 20:46

EKPLIKTIKOS έγραψε:
14 Ιουν 2022, 20:29
wooded glade έγραψε:
14 Ιουν 2022, 20:22
Πάντως στις 24 Ιουνίου τα αβγά δικάζουν εμένα !
Μετά από πολλές αναβολές λόγω κορονοϊού-κορονοκόρης η δίκη αυτή είχε προσδιοριστεί για τις 7/10/21.
Εγώ έλειπα και είχα αφήσει οδηγίες να μου προωθούν την αλληλογραφία αλλά η γειτόνισσα (με iq < 0) δεν προώθησε. Μου είπε "α αυτό δεν είχε γραμματόσημο και δεν το θεώρησα αλληλογραφία" για το κλητήριο θέσπισμα.
Επέστρεψα λοιπόν στις 10 Οκτωβρίου, λέω ωχ τι έγινε και μετά μου είπαν ότι η δίκη δεν έγινε λόγω μη προσελεύσεως της πολιτικής αγωγής αλλά και της υπερασπίσεως (φοβήθηκαν τα αβγά προφανώς) και ανεβλήθη.
Θα δούμε τι θα γίνει τώρα.

Γιατί σε δικάζουν, πυτε?
Ήταν ένα αρχιαβγό που ήθελε να γίνει εκφωνητής των ιπποδρομιών.
Αυτός έβγαινε σε video αγκαλιά με τον Κάσι στο γνωστό μπλε δωματιάκι που φτιαχνότουσαν τα αβγο-video και έλεγαν "καλά να πάθει ο Φύσσας". Επίσης στον Χίο και έλεγε "να σχηματισθούν ομάδες επιθέσεως κατά των μαύρων" και ο Χίος του έλεγε "ομάδες αμύνης - βιτζιλάντε εννοείτε" και αυτός έλεγε "όχι-όχι επιθέσεως". Και άλλα πολλά.
Το 12 είχε γίνει εκφωνητής για μιά μέρα πιθανόν εν αγνοία της διοικήσεως του τότε κρατικού ιπποδρόμου αλλά επενέβη ο Ιωαννίδης και τον έβγαλαν.
Το 18 λοιπόν τον έκανε εκφωνητή ο ΟΠΑΠ και έγραψα εγώ "ρε τι κάνετε ρέέέϊ ; περιάγετε τις ιπποδρομίες σε ανυποληψία" και σαν αποτέλεσμα έφαγα τη μήνυση.
Το αρχιαβγό λέει στη μήνυση ότι "εγώ δεν είμαι αρχιαβγό, είμαι πρώην αρχιαβγό, έχω αποχωρήσει" αλλά πουθενά δεν υπάρχουν δημόσιες δηλώσεις του ότι είχε αποχωρήσει.

Ο οπάπιας γιατί το έκανε αυτό παραμένει άγνωστο.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών