Καρέ-Καρέ η μάχη σώμα με σώμα υπαλλήλου και αδίστακτου ληστή με κουζινομάχαιρο..!

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Καρέ-Καρέ η μάχη σώμα με σώμα υπαλλήλου και αδίστακτου ληστή με κουζινομάχαιρο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 10 Ιούλ 2022, 23:21

sharp έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:17
Πτολεμαίος έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:11
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 22:56


το ξέρω ότι έχεις δίκιο σε αυτό που έγραψες, αλλά διάολε με εκνευρίζει απίστευτα το να πρέπει να κάτσει το θύμα παθητικά να δεχθεί τη μοίρα του επειδή ο κωλοπαιδαράς νομίζει ότι είναι θεός κρατώντας το μαχαίρι
Και αυτό ακριβώς εννοούσα με το πιο πάνω ποστ μου.
Εγω γίνομαι τουρκος.
Λάθος να το πάρεις προσωπικά, ληστεία είναι όχι τσαμπουκάς.
Ρε συ, ναι αλλά...
Θα ντροπιαστω στον φασματικο εαυτό μου που με παρακολουθεί πιο δίπλα.
Επίσης είναι και η σκέψη του "ρε μουνοπανο αφού δεν δείχνω εύκολο θύμα, γιατί δεν πήγες πχ σε ένα μαγαζί με έναν ηλικιωμένο ή μια κοπέλα;" οπότε όσο παράξενο κι αν φαίνεται, παίρνει προσωπική χροιά το θέμα.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69991
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Καρέ-Καρέ η μάχη σώμα με σώμα υπαλλήλου και αδίστακτου ληστή με κουζινομάχαιρο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Ιούλ 2022, 23:23

sharp έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:17
Πτολεμαίος έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:11
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 22:56


το ξέρω ότι έχεις δίκιο σε αυτό που έγραψες, αλλά διάολε με εκνευρίζει απίστευτα το να πρέπει να κάτσει το θύμα παθητικά να δεχθεί τη μοίρα του επειδή ο κωλοπαιδαράς νομίζει ότι είναι θεός κρατώντας το μαχαίρι
Και αυτό ακριβώς εννοούσα με το πιο πάνω ποστ μου.
Εγω γίνομαι τουρκος.
Λάθος να το πάρεις προσωπικά, ληστεία είναι όχι τσαμπουκάς.
Έχεις δίκιο αλλά και η ληστεία είναι τσαμπουκάς.

Κι εγώ βλέποντας τη φάση το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα είναι "γιατί το κάνει αυτό και δεν τα δίνει όλα στο μαλακισμένο να ξεμπερδεύει αλλά όταν άκουσα και την άλλη τελειωμένη να λέει "τι μου' κανες ρε, τώρα θα πάρω την αστυνομία" κοκκίνησαν όλα. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Καρέ-Καρέ η μάχη σώμα με σώμα υπαλλήλου και αδίστακτου ληστή με κουζινομάχαιρο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Ιούλ 2022, 23:25

sharp έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:17
Πτολεμαίος έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:11
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 22:56


το ξέρω ότι έχεις δίκιο σε αυτό που έγραψες, αλλά διάολε με εκνευρίζει απίστευτα το να πρέπει να κάτσει το θύμα παθητικά να δεχθεί τη μοίρα του επειδή ο κωλοπαιδαράς νομίζει ότι είναι θεός κρατώντας το μαχαίρι
Και αυτό ακριβώς εννοούσα με το πιο πάνω ποστ μου.
Εγω γίνομαι τουρκος.
Λάθος να το πάρεις προσωπικά, ληστεία είναι όχι τσαμπουκάς.
Είναι δύσκολο να μην το πάρεις προσωπικά όταν σου κολλάει το μαχαίρι. Σε τελική ανάλυση έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του ότι παίζει και να με μαχαιρώσει.
Ε αγαμήσου στην τελική.

Συμφωνώ ότι δεν αξίζει να τα βάλεις με μαχαίρι για λεφτά αλλά η αδρεναλίνη σου χτυπάει κόκκινο. Και αναρωτιέσαι "αν τελικά μου ρίξει και μια" ;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Καρέ-Καρέ η μάχη σώμα με σώμα υπαλλήλου και αδίστακτου ληστή με κουζινομάχαιρο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 10 Ιούλ 2022, 23:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:23
sharp έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:17
Πτολεμαίος έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:11


Και αυτό ακριβώς εννοούσα με το πιο πάνω ποστ μου.
Εγω γίνομαι τουρκος.
Λάθος να το πάρεις προσωπικά, ληστεία είναι όχι τσαμπουκάς.
Έχεις δίκιο αλλά και η ληστεία είναι τσαμπουκάς.

Κι εγώ βλέποντας τη φάση το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα είναι "γιατί το κάνει αυτό και δεν τα δίνει όλα στο μαλακισμένο να ξεμπερδεύει αλλά όταν άκουσα και την άλλη τελειωμένη να λέει "τι μου' κανες ρε, τώρα θα πάρω την αστυνομία" κοκκίνησαν όλα. :lol:
Θα της ξεκολλουσα την μασέλα από το κρανίο. Απλά, λιτά και απέριττα.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Καρέ-Καρέ η μάχη σώμα με σώμα υπαλλήλου και αδίστακτου ληστή με κουζινομάχαιρο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Ιούλ 2022, 23:27

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:23
την άλλη τελειωμένη να λέει "τι μου' κανες ρε, τώρα θα πάρω την αστυνομία" κοκκίνησαν όλα. :lol:
Η άλλη ειλικρινά, μπορεί να μου γύριζε τα μυαλά πιο πολύ και από τον άλλο εκείνη την ώρα και να τους εσφαζα και τους δύο στο τέλος.

Να παλεύεις με τον άλλο που έχει μαχαίρι και να σκάει η άλλη να σε σπρώχνει/χτυπάει και να φωνάζει.

Ε δε θέλει και πολύ να γίνει το κακό


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12793
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Καρέ-Καρέ η μάχη σώμα με σώμα υπαλλήλου και αδίστακτου ληστή με κουζινομάχαιρο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 10 Ιούλ 2022, 23:30

Κακώς αντιστάθηκε μπορούσε να του είχε δώσει καμία ο πρεζάκιας.
Εγώ θα του τα έδινα όλα, και καθώς θα γύρναγε να φύγει θα έβγαζα το ρόπαλο του μπειζμπολ.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Καρέ-Καρέ η μάχη σώμα με σώμα υπαλλήλου και αδίστακτου ληστή με κουζινομάχαιρο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Ιούλ 2022, 23:32

nyxtovios έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:30
Κακώς αντιστάθηκε μπορούσε να του είχε δώσει καμία ο πρεζάκιας.
Εγώ θα του τα έδινα όλα, και καθώς θα γύρναγε να φύγει θα έβγαζα το ρόπαλο του μπειζμπολ.
Γαμανε τα ρόπαλα του μπέιζμπολ. Έχω δει και κάτι μικρά αλουμινίου, ότι πρέπει


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12793
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Καρέ-Καρέ η μάχη σώμα με σώμα υπαλλήλου και αδίστακτου ληστή με κουζινομάχαιρο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 10 Ιούλ 2022, 23:33

Otto Weininger έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:32
nyxtovios έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:30
Κακώς αντιστάθηκε μπορούσε να του είχε δώσει καμία ο πρεζάκιας.
Εγώ θα του τα έδινα όλα, και καθώς θα γύρναγε να φύγει θα έβγαζα το ρόπαλο του μπειζμπολ.
Γαμανε τα ρόπαλα του μπέιζμπολ. Έχω δει και κάτι μικρά αλουμινίου, ότι πρέπει
Απλά κανείς δε σου εγγυάται ότι δεν θα επιστρέψει μετά από καιρό για να στη φέρει.
Ίσως απλά έπρεπε να τα δώσει και να τον αφήσει να φύγει ή να έχει κάποιου είδους πόρτα ή κάτι τέτοιο, με πλεξιγλας χοντρό για να μην μπορεί να του την πέσει κανείς ενώ είναι στο ταμείο.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Καρέ-Καρέ η μάχη σώμα με σώμα υπαλλήλου και αδίστακτου ληστή με κουζινομάχαιρο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 10 Ιούλ 2022, 23:37

Otto Weininger έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:32
nyxtovios έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:30
Κακώς αντιστάθηκε μπορούσε να του είχε δώσει καμία ο πρεζάκιας.
Εγώ θα του τα έδινα όλα, και καθώς θα γύρναγε να φύγει θα έβγαζα το ρόπαλο του μπειζμπολ.
Γαμανε τα ρόπαλα του μπέιζμπολ. Έχω δει και κάτι μικρά αλουμινίου, ότι πρέπει
Έγινε ένα φονικό στο χωριό μου με ρόπαλο του μπέιζμπολ. Ένας 40χρονος γομάρι, χτύπησε έναν 60χρονο μέρα μεσημέρι. Θάνατος ακαριαιος. Ο γιατρός που είχε βάρδια στο νοσοκομειο είναι ξάδελφος μου. "Δεν έχω ξαναδεί πιο λιωμένο κεφάλι με 2 χτυπήματα" μου είπε. Θα διαφωνήσω μαχι σας λόγω του ότι το ρόπαλο σε στέλνει φυλακή για πλάκα. Καλύτερα ένα τειζερ.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι


Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Καρέ-Καρέ η μάχη σώμα με σώμα υπαλλήλου και αδίστακτου ληστή με κουζινομάχαιρο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Ιούλ 2022, 23:38

nyxtovios έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:33


Απλά κανείς δε σου εγγυάται ότι δεν θα επιστρέψει μετά από καιρό για να στη φέρει.
Στο εγγυάται το μπαστούνι του μπέιζμπολ
SpoilerShow
Εικόνα


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12793
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Καρέ-Καρέ η μάχη σώμα με σώμα υπαλλήλου και αδίστακτου ληστή με κουζινομάχαιρο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 10 Ιούλ 2022, 23:41

Otto Weininger έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:38
nyxtovios έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:33


Απλά κανείς δε σου εγγυάται ότι δεν θα επιστρέψει μετά από καιρό για να στη φέρει.
Στο εγγυάται το μπαστούνι του μπέιζμπολ
SpoilerShow
Εικόνα
Ε δε νομίζω ότι είναι καλό να τον σκοτώσεις για λεφτά όπως και να έχει, δηλαδή 100-200 ευρώ στην τελική δεν είναι και κάτι.
Κάνα δύο στα πλευρά θα του χρειζόταν όμως.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21427
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Καρέ-Καρέ η μάχη σώμα με σώμα υπαλλήλου και αδίστακτου ληστή με κουζινομάχαιρο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 10 Ιούλ 2022, 23:42

Καβαλάρης έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:04
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 22:56
το ξέρω ότι έχεις δίκιο σε αυτό που έγραψες, αλλά διάολε με εκνευρίζει απίστευτα το να πρέπει να κάτσει το θύμα παθητικά να δεχθεί τη μοίρα του επειδή ο κωλοπαιδαράς νομίζει ότι είναι θεός κρατώντας το μαχαίρι
Για μερικά ευρώ πήγε, όχι να τον βιάσει. Μπορεί να τύχει και σ' εσένα αύριο.
εγώ είμαι ένας μαλθακός μλκας που έχει γαϊδουρινή υπομονή και ανέχεται σχεδόν τα πάντα
όμως αν με βρίσεις ή με απειλήσεις με τέτοιο τρόπο χάνω το μυαλό μου κυριολεκτικά
αν ερχόταν στον δικό μου χώρο να με ληστέψει με το μαχαίρι αυτός ο χτικιάρης σου εγγυώμαι ότι θα έφευγε σε ασθενοφόρο με ρήξη πρωκτού αφού θα του είχα βάλει το μαχαίρι του στο κώλο μέχρι τη χειρολαβή
και ναι, διατίθεμαι να ρισκάρω τη ζωή μου για να διαφυλάξω την περιουσία μου και τη τιμή μου και ας μιλάμε και για 50 ευρώ
κάποτε θα πρέπει να συνειδητοποιήσουν αυτά τα απόβλητα ότι το επάγγελμα που επέλεξαν να κάνουν (το να απειλούν αθώους μεροκαματιάρηδες με μαχαίρια) έχει βαθμό επικινδυνότητας που δεν γνώριζαν
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Καρέ-Καρέ η μάχη σώμα με σώμα υπαλλήλου και αδίστακτου ληστή με κουζινομάχαιρο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Ιούλ 2022, 23:43

Πτολεμαίος έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:37
Otto Weininger έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:32
nyxtovios έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:30
Κακώς αντιστάθηκε μπορούσε να του είχε δώσει καμία ο πρεζάκιας.
Εγώ θα του τα έδινα όλα, και καθώς θα γύρναγε να φύγει θα έβγαζα το ρόπαλο του μπειζμπολ.
Γαμανε τα ρόπαλα του μπέιζμπολ. Έχω δει και κάτι μικρά αλουμινίου, ότι πρέπει
Έγινε ένα φονικό στο χωριό μου με ρόπαλο του μπέιζμπολ. Ένας 40χρονος γομάρι, χτύπησε έναν 60χρονο μέρα μεσημέρι. Θάνατος ακαριαιος. Ο γιατρός που είχε βάρδια στο νοσοκομειο είναι ξάδελφος μου. "Δεν έχω ξαναδεί πιο λιωμένο κεφάλι με 2 χτυπήματα" μου είπε. Θα διαφωνήσω μαχι σας λόγω του ότι το ρόπαλο σε στέλνει φυλακή για πλάκα. Καλύτερα ένα τειζερ.
Ε καλά δεν θα τον χτύπαγα στο κεφάλι. Στο γόνατο όμως ή στο χέρι ναι.
Εκτός και αν μου έκανε επίθεση με το μαχαίρι, οπότε θα του έκανα το κεφάλι να βγει από το στάδιο σαν μπαλιά σε πρωτάθλημα.

Πέραν της πλακας, η κάθε κατάσταση οδηγεί σε διαφορετικά αποτελέσματα. Πάντα όμως θα προτιμήσω να σωθώ εγώ και οι δικοί μου άνθρωποι παρά ο επιτιθέμενος.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Καρέ-Καρέ η μάχη σώμα με σώμα υπαλλήλου και αδίστακτου ληστή με κουζινομάχαιρο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 10 Ιούλ 2022, 23:46

Otto Weininger έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:25
Σε τελική ανάλυση έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του ότι παίζει και να με μαχαιρώσει.
Αυτός που ΘΕΛΕΙ να σε μαχαιρώσει δεν θα σου ζητήσει τα λεφτά σου. Απλώς θα σε μαχαιρώσει και θα σου τα πάρει.

Ο συγκεκριμένος ήταν ξεκάθαρο ότι ήθελε τα λεφτά. Τα δίνεις και έχεις τον νου σου αν κάνει κάποια κίνηση. Αυτά φυσικά πρέπει να τα ξέρεις πριν το περιστατικό αλλά δυστυχώς οι υπάλληλοι είναι παντελώς απροετοίμαστοι.
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:42
αν ερχόταν στον δικό μου χώρο να με ληστέψει με το μαχαίρι αυτός ο χτικιάρης σου εγγυώμαι ότι θα έφευγε σε ασθενοφόρο με ρήξη πρωκτού αφού θα του είχα βάλει το μαχαίρι του στο κώλο μέχρι τη χειρολαβή
Εσύ μπορείς να εγγυάσαι ό,τι θέλεις. Η πραγματική ζωή είναι τελείως απρόβλεπτη.
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
10 Ιούλ 2022, 23:42
και ναι, διατίθεμαι να ρισκάρω τη ζωή μου για να διαφυλάξω την περιουσία μου και τη τιμή μου και ας μιλάμε και για 50 ευρώ
Αν κοστολογείς την ζωή σου 50 ευρώ, πάσο. Δεν ξέρω αυτοί που θα σε κλαίνε τι πιστεύουν.
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών