Δικαιοσύνη αφοδεύουσα

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 6969
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Δικαιοσύνη αφοδεύουσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 14 Ιούλ 2022, 16:52

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2022, 15:53
Parrot έγραψε:
14 Ιούλ 2022, 14:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2022, 14:35


Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι δικομανείς δεν έχουν ιδέα ούτε από τα άρθρα ούτε από τους ρυθμούς της δικαιοσύνης.
Τί σημασία έχει αυτό..; Ως φορολογούμενος πολίτης έχω δικαίωμα να προσφύγω στη δικαιοσύνη για ο,τιδήποτε νομίζω ότι με θίγει ή έχω πρόβλημα και να επιλυθεί απ' την δικαιοσύνη και να βρεθεί αν έχω δίκιο ή άδικο ή αν έχει νομική βάση η όποια μου προσφυγή..
Οπότε το κράτος έχει υποχρέωση να βρει λύσεις για να κάνει την απονομή της δικαιοσύνης ταχύτερη..


Έστω λοιπόν ότι το κράτος δεν την κάνει ταχύτερη την απονομή, εσύ ΤΙ ακριβώς θα κάνεις; :lol:
Δεν μπορώ να κάνω κάτι εγώ επ' αυτού..

Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 784
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Δικαιοσύνη αφοδεύουσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 01 Ιουν 2023, 14:24

George_V έγραψε:
13 Ιούλ 2022, 14:53
Unique έγραψε:
13 Ιούλ 2022, 14:03
Ας μιλήσουμε με λύσεις. Τι ακριβως πρεπει να γίνει για να μπει μια ταξη στο μπάχαλο της Δικαιοσύνης στη χωρα μας?
Ξηλωμα, κατεδάφιση και καταστροφη του νυν μοντέλου και εισαγωγη του Αγγλοσαξωνικου/Αμερικανικου Ισλαμικού μοντέλου Δικαιοσυνης.
Fixed. Για την κλοπή, ακρωτηριασμό χεριών. Για τα υπόλοιπα, διεύρυνση κωλοτρυπίδας σε διάμετρο ανάλογη με τη σοβαρότητα του εγκλήματος, αλλά πάντα με μίνιμουμ τέτοιο ώστε να μην κρατάει μέσα το σκατό.
nik_killthemall έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:03
Είμαστε μαζί με το Ισραηλ μπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που ετοιμάζει !
! ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37774
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Δικαιοσύνη αφοδεύουσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 01 Ιουν 2023, 15:15

Allah έγραψε:
01 Ιουν 2023, 14:24
George_V έγραψε:
13 Ιούλ 2022, 14:53
Unique έγραψε:
13 Ιούλ 2022, 14:03
Ας μιλήσουμε με λύσεις. Τι ακριβως πρεπει να γίνει για να μπει μια ταξη στο μπάχαλο της Δικαιοσύνης στη χωρα μας?
Ξηλωμα, κατεδάφιση και καταστροφη του νυν μοντέλου και εισαγωγη του Αγγλοσαξωνικου/Αμερικανικου Ισλαμικού μοντέλου Δικαιοσυνης.
Fixed. Για την κλοπή, ακρωτηριασμό χεριών. Για τα υπόλοιπα, διεύρυνση κωλοτρυπίδας σε διάμετρο ανάλογη με τη σοβαρότητα του εγκλήματος, αλλά πάντα με μίνιμουμ τέτοιο ώστε να μην κρατάει μέσα το σκατό.
:lol:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Δικαιοσύνη αφοδεύουσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 01 Ιουν 2023, 15:20

Unique έγραψε:
13 Ιούλ 2022, 14:05
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2022, 14:04
Αυτή είναι η κυβέρνηση Κούλη και δεξιάς, κυρίες και κύριοι. Ψηφιακό κράτος υποσχέθηκαν, αρχεία στις τουαλέτες παραδίδουν.
Ελα τώρα. 40 χρονια υπάρχει αυτό. Απο ΠΑΣΟΚ ξεκίνησε.
:p3:

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Δικαιοσύνη αφοδεύουσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 01 Ιουν 2023, 15:21

Allah έγραψε:
01 Ιουν 2023, 14:24
George_V έγραψε:
13 Ιούλ 2022, 14:53
Unique έγραψε:
13 Ιούλ 2022, 14:03
Ας μιλήσουμε με λύσεις. Τι ακριβως πρεπει να γίνει για να μπει μια ταξη στο μπάχαλο της Δικαιοσύνης στη χωρα μας?
Ξηλωμα, κατεδάφιση και καταστροφη του νυν μοντέλου και εισαγωγη του Αγγλοσαξωνικου/Αμερικανικου Ισλαμικού μοντέλου Δικαιοσυνης.
Fixed. Για την κλοπή, ακρωτηριασμό χεριών. Για τα υπόλοιπα, διεύρυνση κωλοτρυπίδας σε διάμετρο ανάλογη με τη σοβαρότητα του εγκλήματος, αλλά πάντα με μίνιμουμ τέτοιο ώστε να μην κρατάει μέσα το σκατό.
:goodpost:

Салам алейкум. :wave:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών