Δολοφονια τριανταπενταχρονης αναζητειται ο πακιστανος συντροφος της

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70688
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Δολοφονια τριανταπενταχρονης αναζητειται ο πακιστανος συντροφος της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Σεπ 2022, 12:25

Naida έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:19
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:16
Naida έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:10


Αυτό αντιλαμβάνεσαι; γιατί εγώ νομίζω το νήμα, το οποίο αναφέρεται στην δολοφονία μιας γυναίκας, ξεκίνησε και συνεχίζει να γυρίζει για το μεταναστευτικό. Άστοχη η τοποθέτηση σου.
Ακριβώς γι' αυτό σε ρώτησα αν θέλεις να ανοίξω ξεχωριστό νήμα.

Γιατί και το μεταναστευτικό που αναφέρεις, στις συγκεκριμένες περιπτώσεις αφορά στη βία κατά των γυναικών από τους πατριάρχες μετανάστες.

Στο θέμα μπορούν να συζητηθούν τόσο τα αίτια όσο και οι τρόποι αντιμετώπισης τους.
Η βία έναντι των γυναικών είναι ανεξαρτήτως εθνικότητας. Οπότε για να είναι σωστή η παρέμβαση σου θα έπρεπε να είναι προς τους πχορουμιτες που μπλέκουν την δολοφονία με την μετανάστευση. Αντε κάνε ένα κόπο και πρότεινε τους να ανοίξουν ένα νήμα που να αφορά το μεταναστευτικό.
Έκανα μια ερώτηση Νάιδα. Θέλεις ή δεν θέλεις να συζητήσουμε διεξοδικά για την πατριαρχία;

Αν θέλεις να συζητήσουμε διεξοδικά ΚΑΙ για το μεταναστευτικό, μπορώ κάλλιστα να ανοίξω και ξεχωριστό νήμα γι' αυτό, κανένα πρόβλημα.

Έτσι, για να βλέπουμε και το πως διαχωρίζονται ή συνδέονται κάποια θέματα.

Αν δεν θέλεις ούτε το ένα ούτε το άλλο αλλά απλώς να συνεχίζεις να επαναλαμβάνεις τα μάντρα της φεμινιστικής αντίστασης, συνέχισε με αυτό που έμαθες να κάνεις.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7947
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Δολοφονια τριανταπενταχρονης αναζητειται ο πακιστανος συντροφος της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 11 Σεπ 2022, 12:28

Λένε ότι έχουμε αυξημένο αριθμό γυναικοκτονιών. Μα δεν θα είχαμε αυτόν τον αριθμό αν είχαμε απελάσει τους λαθρο.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Δολοφονια τριανταπενταχρονης αναζητειται ο πακιστανος συντροφος της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Σεπ 2022, 12:30

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:25
Naida έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:19
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:16


Ακριβώς γι' αυτό σε ρώτησα αν θέλεις να ανοίξω ξεχωριστό νήμα.

Γιατί και το μεταναστευτικό που αναφέρεις, στις συγκεκριμένες περιπτώσεις αφορά στη βία κατά των γυναικών από τους πατριάρχες μετανάστες.

Στο θέμα μπορούν να συζητηθούν τόσο τα αίτια όσο και οι τρόποι αντιμετώπισης τους.
Η βία έναντι των γυναικών είναι ανεξαρτήτως εθνικότητας. Οπότε για να είναι σωστή η παρέμβαση σου θα έπρεπε να είναι προς τους πχορουμιτες που μπλέκουν την δολοφονία με την μετανάστευση. Αντε κάνε ένα κόπο και πρότεινε τους να ανοίξουν ένα νήμα που να αφορά το μεταναστευτικό.
Έκανα μια ερώτηση Νάιδα. Θέλεις ή δεν θέλεις να συζητήσουμε διεξοδικά για την πατριαρχία;

Αν θέλεις να συζητήσουμε διεξοδικά ΚΑΙ για το μεταναστευτικό, μπορώ κάλλιστα να ανοίξω και ξεχωριστό νήμα γι' αυτό, κανένα πρόβλημα.

Έτσι, για να βλέπουμε και το πως διαχωρίζονται ή συνδέονται κάποια θέματα.

Αν δεν θέλεις ούτε το ένα ούτε το άλλο αλλά απλώς να συνεχίζεις να επαναλαμβάνεις τα μάντρα της φεμινιστικής αντίστασης, συνέχισε με αυτό που έμαθες να κάνεις.
Δεν έκανες μια ερώτηση βρε γαλή μου. Έγραψες ότι κάθε δολοφονία γυναίκας καταλήγει να συζητάμε για την πατριαρχία θολώνει την εικόνα. Ε για αυτό σου είπα και εγώ ότι αυτοί που πάνε να θολώσουν το τοπίο είναι οι φορουμιτες που μπλέκουν το μεταναστευτικο. Αυτούς να ρωτήσεις αν θέλουν να ανοίξεις ένα νήμα για το μεταναστευτικό για να μην το μπλέκουν στην 30η γυναικοκτονία και θολώνει η αιτία So simple :102:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Δολοφονια τριανταπενταχρονης αναζητειται ο πακιστανος συντροφος της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Σεπ 2022, 12:31

Γάταρος έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:28
Λένε ότι έχουμε αυξημένο αριθμό γυναικοκτονιών. Μα δεν θα είχαμε αυτόν τον αριθμό αν είχαμε απελάσει τους λαθρο.
Οι υπόλοιπες δεν μας ενδιαφέρουν;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70688
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Δολοφονια τριανταπενταχρονης αναζητειται ο πακιστανος συντροφος της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Σεπ 2022, 12:37

Naida έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:30
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:25
Naida έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:19


Η βία έναντι των γυναικών είναι ανεξαρτήτως εθνικότητας. Οπότε για να είναι σωστή η παρέμβαση σου θα έπρεπε να είναι προς τους πχορουμιτες που μπλέκουν την δολοφονία με την μετανάστευση. Αντε κάνε ένα κόπο και πρότεινε τους να ανοίξουν ένα νήμα που να αφορά το μεταναστευτικό.
Έκανα μια ερώτηση Νάιδα. Θέλεις ή δεν θέλεις να συζητήσουμε διεξοδικά για την πατριαρχία;

Αν θέλεις να συζητήσουμε διεξοδικά ΚΑΙ για το μεταναστευτικό, μπορώ κάλλιστα να ανοίξω και ξεχωριστό νήμα γι' αυτό, κανένα πρόβλημα.

Έτσι, για να βλέπουμε και το πως διαχωρίζονται ή συνδέονται κάποια θέματα.

Αν δεν θέλεις ούτε το ένα ούτε το άλλο αλλά απλώς να συνεχίζεις να επαναλαμβάνεις τα μάντρα της φεμινιστικής αντίστασης, συνέχισε με αυτό που έμαθες να κάνεις.
Δεν έκανες μια ερώτηση βρε γαλή μου. Έγραψες ότι κάθε δολοφονία γυναίκας καταλήγει να συζητάμε για την πατριαρχία θολώνει την εικόνα. Ε για αυτό σου είπα και εγώ ότι αυτοί που πάνε να θολώσουν το τοπίο είναι οι φορουμιτες που μπλέκουν το μεταναστευτικο. Αυτούς να ρωτήσεις αν θέλουν να ανοίξεις ένα νήμα για το μεταναστευτικό για να μην το μπλέκουν στην 30η γυναικοκτονία και θολώνει η αιτία So simple :102:
Οκ, επειδή άρχισες πάλι τα μάντρα, θα το ανοίξω το θέμα. Με συγκεκριμένες ερωτήσεις για τις αφορμές, τα αίτια, του τρόπου αντιμετώπισης κλπ

Εσύ συνέχισε τα επιθετικά φεμινιστικά αντιπατριαρχικά ζουζουνίσματα όπου βλέπεις φως.

Εγώ πάντως βαρέθηκα να θεωρούνται όλες οι γυναίκες άβουλα πλάσματα, που περιμένουν να αλλάξουν οι άντρες, χωρίς αυτές να κάνουν κάτι άλλο εκτός από το να γκρινιάζουν για την πατριαρχία.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Δολοφονια τριανταπενταχρονης αναζητειται ο πακιστανος συντροφος της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Σεπ 2022, 12:40

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:37
Naida έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:30
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:25


Έκανα μια ερώτηση Νάιδα. Θέλεις ή δεν θέλεις να συζητήσουμε διεξοδικά για την πατριαρχία;

Αν θέλεις να συζητήσουμε διεξοδικά ΚΑΙ για το μεταναστευτικό, μπορώ κάλλιστα να ανοίξω και ξεχωριστό νήμα γι' αυτό, κανένα πρόβλημα.

Έτσι, για να βλέπουμε και το πως διαχωρίζονται ή συνδέονται κάποια θέματα.

Αν δεν θέλεις ούτε το ένα ούτε το άλλο αλλά απλώς να συνεχίζεις να επαναλαμβάνεις τα μάντρα της φεμινιστικής αντίστασης, συνέχισε με αυτό που έμαθες να κάνεις.
Δεν έκανες μια ερώτηση βρε γαλή μου. Έγραψες ότι κάθε δολοφονία γυναίκας καταλήγει να συζητάμε για την πατριαρχία θολώνει την εικόνα. Ε για αυτό σου είπα και εγώ ότι αυτοί που πάνε να θολώσουν το τοπίο είναι οι φορουμιτες που μπλέκουν το μεταναστευτικο. Αυτούς να ρωτήσεις αν θέλουν να ανοίξεις ένα νήμα για το μεταναστευτικό για να μην το μπλέκουν στην 30η γυναικοκτονία και θολώνει η αιτία So simple :102:
Οκ, επειδή άρχισες πάλι τα μάντρα, θα το ανοίξω το θέμα. Με συγκεκριμένες ερωτήσεις για τις αφορμές, τα αίτια, του τρόπου αντιμετώπισης κλπ

Εσύ συνέχισε τα επιθετικά φεμινιστικά αντιπατριαρχικά ζουζουνίσματα όπου βλέπεις φως.

Εγώ πάντως βαρέθηκα να θεωρούνται όλες οι γυναίκες άβουλα πλάσματα, που περιμένουν να αλλάξουν οι άντρες, χωρίς αυτές να κάνουν κάτι άλλο εκτός από το να γκρινιάζουν για την πατριαρχία.
Αη μαρη :smt005:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Δολοφονια τριανταπενταχρονης αναζητειται ο πακιστανος συντροφος της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 11 Σεπ 2022, 12:51

Naida έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:24
Πτολεμαίος έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:16
Naida έγραψε:
11 Σεπ 2022, 11:59



Πως θα είχες 15; από τις 30 τις 2 έκαναν πακιστανοι και νομίζω μια Αλβανός, μια Αρμένιος και μια Βούλγαρος. Δηλαδή 5 από τις 30. Σου λέω εγώ 7 από τις 30. Αυτές οι 7 έγιναν όπως λες γιατί είναι αλλοδαποί με πατριαρχικές αντιλήψεις. Οι υπόλοιπες 23 που έγιναν από Ελληνες του δυτικού κόσμου; τι σημαίνει προβλέπονται; δεν θα δώσουμε σημασία στην αιτία; δεν θα την κατονομάσουμε;
Πρωτίστως θα έπρεπε να λες "δεν θέλω άλλους μωρομανους που αντιμετωπίζουν τις γυναίκες σαν ζώα" και μετα το οτιδήποτε άλλο έχει να κάνει με "πατριαρχια - γυναικοκτονια".
Επειδή ο σκύλος σου χεζει στον κήπο σου θα ήθελες να φέρω και τον δικό μου σκύλο να χεζει στον κήπο σου με την δικαιολογία ότι" να και ο δικός σου σκύλος χεζει, τι πειράζει;"
Και δεν έχει καμία απολύτως σημασία αν είναι 15-20-25. Είναι ένα έγκλημα που προβλέπεται στατιστικά όπως και τα άλλα εγκληματα/παραβασεις που σου παραδειγματισα.
Συμβαίνει σε όλα τα κράτη του κόσμου.
Δεν μπορείς να τα εξαλείψεις ακομα και αν τον κόσμο τον έφτιαχνες εσύ σαν πχ του Ματριξ.

Δεν μας είπες, θα τον βρουν τον χαρχαν γκουράτ ή όχι; Γιατί αν ο φονιάς λεγόταν Νίκος Ανδρέου θα είχε ήδη συλληφθεί.
Ποια είναι αυτά τα στατιστικά που προβλέπουν σχεδόν 2 δολοφονίες γυναικών ανά μήνα από τους Ελληνες συντροφους τους; γιατί καταλαβαίνω ότι θέλεις να ασχοληθούμε μόνο με τις δολοφονίες που διαπράττουν αλλοδαποί κινούμενοι από την νοοτροπία τους και όχι με των Ελλήνων που είναι κινούμενοι από την ίδια νοοτροπία. Για φερ'τα ρε παιδί μου να τα δούμε.
Σε όλα τα κράτη του κόσμου γίνονται οι so called γυναικοκτονιες.
Αν δεν πιστεύεις κοίτα το :a040:
Και φυσικά δεν είναι σταθερες σε αριθμό.
Σε περιόδους ευημερίας μειώνεται και το αντίστροφο. Πανδημία, καραντίνα, υποχρεωτικότητα εμβολιων/κινήσεων, ακρίβεια, έχουν φροντίσει για τεταμένο κλίμα σε όλους τους τομείς.
Εσύ θέλεις να φτάσεις των αριθμό γυναικοκτονια στο 0 αφήνοντας μάλιστα όλα τα άλλα εγκλήματα ως έχουν;
Good luck.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49064
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Δολοφονια τριανταπενταχρονης αναζητειται ο πακιστανος συντροφος της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Σεπ 2022, 13:02

Naida έγραψε:
11 Σεπ 2022, 08:56
Kauldron έγραψε:
11 Σεπ 2022, 01:12
Naida έγραψε:
10 Σεπ 2022, 15:55


Βρήκαμε γιατί σκοτώνουν οι πακιστανοι τις γυναίκες. Και η αιτία είναι η πατριαρχια. Εφόσον και οι Έλληνες πράττουν δολοφονίες με τα ίδια χαρακτηριστικά έναντι των συντρόφων τους και πάλι η αιτία είναι η πατριαρχια. Σωστά;
Υπάρχει πατριαρχία και πατριαρχία, ξέρεις.
Σε κάποιες χώρες, όπως το Πακιστάν, εσύ θα ήσουν κτήμα κάποιου, με το νόμο, κανονικά.
Εδώ αν κάποιος σε πειράξει, θα καταλήξει στη φυλακή (και καλώς θα καταλήξει).

Πτολεμαίος έγραψε:
11 Σεπ 2022, 05:56
Naida έγραψε:
10 Σεπ 2022, 17:50


Το ότι εμφανίζεται συχνότερα σε άλλες χώρες σημαίνει ότι δεν πρέπει να δώσουμε σημασία στην αιτία που είναι ο λόγος που συμβαίνουν; Μπας και έχεις πιει;
Τα μικρα ποσοστά του τόπου μας και του κάθε δυτικού τόπου είναι το πάγιο. Δεν πρόκειται ποτέ ν'αλλαξει.
Εκείνο που μας νοιάζει και είναι στο χέρι μας, είναι να μην αλλάξει προς αύξουσα τιμή το ποσοστό το δικό μας, από ανθρώπους χωρών με μεγαλύτερα ποσοστά "πατριαρχιας" από τα δικά μας.
Ανθρώπους που άτομα σαν και σένα, τους θέλουν διακαώς εδώ, διαμαρτυρομενοι ταυτόχρονα για την κακή ντόπια πατριαρχια.
Το λες και παράνοια.
Άρα αποδέχεστε ότι οι εδώ δολοφονίες γυναικών έχουν την ίδια αιτία με αυτές του Πακιστάν απλά επειδή είναι λίγες (;) δεν αξίζει να ασχοληθούμε με την αιτία. Καλά τα λέω;
Καλή μου, οι Έλληνες που θα κάνουν αυτά τα αίσχη, είναι συγκεκριμένοι. Στο χέρι σας είναι να τους αποφύγετε.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8521
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Δολοφονια τριανταπενταχρονης αναζητειται ο πακιστανος συντροφος της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 11 Σεπ 2022, 13:06

Kauldron έγραψε:
11 Σεπ 2022, 13:02
Καλή μου, οι Έλληνες που θα κάνουν αυτά τα αίσχη, είναι συγκεκριμένοι. Στο χέρι σας είναι να τους αποφύγετε.
Δεν το κάνουν όμως γιατί "αυτοί είναι άντρες που πιάνουν την πέτρα και την ζουλάνε, άγριοι και αιμοβόροι"...
Να μας έλεγε ότι είναι από υποχρεωτικό προξενιό πάει στο διάολο!!!
Εδώ οι ίδιες τα θέλουν και τα παθαίνουν!!!
Καλά να πάθουν οι μαλακισμένες!!!

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Δολοφονια τριανταπενταχρονης αναζητειται ο πακιστανος συντροφος της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Σεπ 2022, 13:14

Πτολεμαίος έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:51
Naida έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:24
Πτολεμαίος έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:16

Πρωτίστως θα έπρεπε να λες "δεν θέλω άλλους μωρομανους που αντιμετωπίζουν τις γυναίκες σαν ζώα" και μετα το οτιδήποτε άλλο έχει να κάνει με "πατριαρχια - γυναικοκτονια".
Επειδή ο σκύλος σου χεζει στον κήπο σου θα ήθελες να φέρω και τον δικό μου σκύλο να χεζει στον κήπο σου με την δικαιολογία ότι" να και ο δικός σου σκύλος χεζει, τι πειράζει;"
Και δεν έχει καμία απολύτως σημασία αν είναι 15-20-25. Είναι ένα έγκλημα που προβλέπεται στατιστικά όπως και τα άλλα εγκληματα/παραβασεις που σου παραδειγματισα.
Συμβαίνει σε όλα τα κράτη του κόσμου.
Δεν μπορείς να τα εξαλείψεις ακομα και αν τον κόσμο τον έφτιαχνες εσύ σαν πχ του Ματριξ.

Δεν μας είπες, θα τον βρουν τον χαρχαν γκουράτ ή όχι; Γιατί αν ο φονιάς λεγόταν Νίκος Ανδρέου θα είχε ήδη συλληφθεί.
Ποια είναι αυτά τα στατιστικά που προβλέπουν σχεδόν 2 δολοφονίες γυναικών ανά μήνα από τους Ελληνες συντροφους τους; γιατί καταλαβαίνω ότι θέλεις να ασχοληθούμε μόνο με τις δολοφονίες που διαπράττουν αλλοδαποί κινούμενοι από την νοοτροπία τους και όχι με των Ελλήνων που είναι κινούμενοι από την ίδια νοοτροπία. Για φερ'τα ρε παιδί μου να τα δούμε.
Σε όλα τα κράτη του κόσμου γίνονται οι so called γυναικοκτονιες.
Αν δεν πιστεύεις κοίτα το :a040:
Και φυσικά δεν είναι σταθερες σε αριθμό.
Σε περιόδους ευημερίας μειώνεται και το αντίστροφο. Πανδημία, καραντίνα, υποχρεωτικότητα εμβολιων/κινήσεων, ακρίβεια, έχουν φροντίσει για τεταμένο κλίμα σε όλους τους τομείς.
Εσύ θέλεις να φτάσεις των αριθμό γυναικοκτονια στο 0 αφήνοντας μάλιστα όλα τα άλλα εγκλήματα ως έχουν;
Good luck.
Φυσικά και γίνονται παγκοσμίως. Με 1ο το Ελ Σαλβαδόρ που guess what. Δεν εχει πακιστανούς, αλβανούς, Βούλγαρους. Τελικά είναι ένα θεματακι η πατριαρχία ε Πτολεμαίε;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Δολοφονια τριανταπενταχρονης αναζητειται ο πακιστανος συντροφος της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Σεπ 2022, 13:17

Kauldron έγραψε:
11 Σεπ 2022, 13:02
Naida έγραψε:
11 Σεπ 2022, 08:56
Kauldron έγραψε:
11 Σεπ 2022, 01:12


Υπάρχει πατριαρχία και πατριαρχία, ξέρεις.
Σε κάποιες χώρες, όπως το Πακιστάν, εσύ θα ήσουν κτήμα κάποιου, με το νόμο, κανονικά.
Εδώ αν κάποιος σε πειράξει, θα καταλήξει στη φυλακή (και καλώς θα καταλήξει).

Πτολεμαίος έγραψε:
11 Σεπ 2022, 05:56


Τα μικρα ποσοστά του τόπου μας και του κάθε δυτικού τόπου είναι το πάγιο. Δεν πρόκειται ποτέ ν'αλλαξει.
Εκείνο που μας νοιάζει και είναι στο χέρι μας, είναι να μην αλλάξει προς αύξουσα τιμή το ποσοστό το δικό μας, από ανθρώπους χωρών με μεγαλύτερα ποσοστά "πατριαρχιας" από τα δικά μας.
Ανθρώπους που άτομα σαν και σένα, τους θέλουν διακαώς εδώ, διαμαρτυρομενοι ταυτόχρονα για την κακή ντόπια πατριαρχια.
Το λες και παράνοια.
Άρα αποδέχεστε ότι οι εδώ δολοφονίες γυναικών έχουν την ίδια αιτία με αυτές του Πακιστάν απλά επειδή είναι λίγες (;) δεν αξίζει να ασχοληθούμε με την αιτία. Καλά τα λέω;
Καλή μου, οι Έλληνες που θα κάνουν αυτά τα αίσχη, είναι συγκεκριμένοι. Στο χέρι σας είναι να τους αποφύγετε.
Θέλεις να μας πεις καλέ μου χελώνε ότι ευθύνεται το θύμα για το ότι δολοφονείται επειδή επέλεξε τον συγκεκριμένο σύντροφο; μπα δεν νομίζω να θελεις να πεις κάτι τέτοιο.
Και εν τέλει αυτοί οι τύποι που λες είναι οι τύποι πατριαρχική νοοτροπίας; οπότε καταλήγουμε στο ότι η πατριαρχία δολοφονεί. Oh yes.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...


Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49064
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Δολοφονια τριανταπενταχρονης αναζητειται ο πακιστανος συντροφος της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Σεπ 2022, 13:27

Naida έγραψε:
11 Σεπ 2022, 13:17
Kauldron έγραψε:
11 Σεπ 2022, 13:02
Naida έγραψε:
11 Σεπ 2022, 08:56






Άρα αποδέχεστε ότι οι εδώ δολοφονίες γυναικών έχουν την ίδια αιτία με αυτές του Πακιστάν απλά επειδή είναι λίγες (;) δεν αξίζει να ασχοληθούμε με την αιτία. Καλά τα λέω;
Καλή μου, οι Έλληνες που θα κάνουν αυτά τα αίσχη, είναι συγκεκριμένοι. Στο χέρι σας είναι να τους αποφύγετε.
Θέλεις να μας πεις καλέ μου χελώνε ότι ευθύνεται το θύμα για το ότι δολοφονείται επειδή επέλεξε τον συγκεκριμένο σύντροφο; μπα δεν νομίζω να θελεις να πεις κάτι τέτοιο.
Και εν τέλει αυτοί οι τύποι που λες είναι οι τύποι πατριαρχική νοοτροπίας; οπότε καταλήγουμε στο ότι η πατριαρχία δολοφονεί. Oh yes.
Αν εγώ πάω και βουτήξω μέσα στη θάλασσα ενώ βλέπω ένα περίεργο πτερύγιο στην επιφάνεια, δεν έχω κι εγώ κάποια ευθύνη γι' αυτά που θα μου συμβούν? Αν περάσω έναν δρόμο χωρίς να κοιτάξω καν αν έρχεται αυτοκίνητο?
Εσύ θέλεις να μου πείς οτι οι γυναίκες είναι τόσο ανόητες ωστε να μη μπορούν ν' αντιληφθούν όταν απειλείται η ζωή τους και η σωματική τους ακεραιότητα?
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Δολοφονια τριανταπενταχρονης αναζητειται ο πακιστανος συντροφος της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 11 Σεπ 2022, 13:33

Naida έγραψε:
11 Σεπ 2022, 13:14
Πτολεμαίος έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:51
Naida έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:24


Ποια είναι αυτά τα στατιστικά που προβλέπουν σχεδόν 2 δολοφονίες γυναικών ανά μήνα από τους Ελληνες συντροφους τους; γιατί καταλαβαίνω ότι θέλεις να ασχοληθούμε μόνο με τις δολοφονίες που διαπράττουν αλλοδαποί κινούμενοι από την νοοτροπία τους και όχι με των Ελλήνων που είναι κινούμενοι από την ίδια νοοτροπία. Για φερ'τα ρε παιδί μου να τα δούμε.
Σε όλα τα κράτη του κόσμου γίνονται οι so called γυναικοκτονιες.
Αν δεν πιστεύεις κοίτα το :a040:
Και φυσικά δεν είναι σταθερες σε αριθμό.
Σε περιόδους ευημερίας μειώνεται και το αντίστροφο. Πανδημία, καραντίνα, υποχρεωτικότητα εμβολιων/κινήσεων, ακρίβεια, έχουν φροντίσει για τεταμένο κλίμα σε όλους τους τομείς.
Εσύ θέλεις να φτάσεις των αριθμό γυναικοκτονια στο 0 αφήνοντας μάλιστα όλα τα άλλα εγκλήματα ως έχουν;
Good luck.
Φυσικά και γίνονται παγκοσμίως. Με 1ο το Ελ Σαλβαδόρ που guess what. Δεν εχει πακιστανούς, αλβανούς, Βούλγαρους. Τελικά είναι ένα θεματακι η πατριαρχία ε Πτολεμαίε;
Heeellooo. Δεν έχουμε Ελσαλβαδοριανους εδώ ούτε ο δολοφόνος του τίτλου είναι από Ελ Σαλβαδόρ.
Right to the point ε Ναιδα; :lol::lol:
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7947
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Δολοφονια τριανταπενταχρονης αναζητειται ο πακιστανος συντροφος της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 11 Σεπ 2022, 13:34

Naida έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:31
Γάταρος έγραψε:
11 Σεπ 2022, 12:28
Λένε ότι έχουμε αυξημένο αριθμό γυναικοκτονιών. Μα δεν θα είχαμε αυτόν τον αριθμό αν είχαμε απελάσει τους λαθρο.
Οι υπόλοιπες δεν μας ενδιαφέρουν;
Όλες μας ενδιαφέρουν, άρα και αυτές που θα γλιτώνανε τη ζωή τους αν είχαμε απελάσει τους λαθρομετανάστες οι οποίοι αναλογικά με τον πληθυσμό τους έχουν αυξημένα ποσοστά σε γυναικοκτονίες.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών