Μαρούσι: 17χρονη μαχαίρωσε και σκότωσε 23χρονη

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μαρούσι: 17χρονη μαχαίρωσε και σκότωσε 23χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 20 Δεκ 2022, 19:47

Naida έγραψε:
20 Δεκ 2022, 18:41
Ασέβαστος έγραψε:
20 Δεκ 2022, 09:05
Naida έγραψε:
18 Δεκ 2022, 11:52
Τι εννοείτε να ορίσουμε τι σημαίνει γυναίκα; Το άτομο το οποίο προσδιορίζεται ως γυναίκα.
αυτο δεν βγαζει νοημα.

πως μπορει ενα ατομο να προσδιοριζεται ως "οτιδηποτε" χωρις πρωτα να εχουμε ορισει τι ειναι το "οτιδηποτε"

αν σε ρωτησω τι ειναι c3po, δεν μπορεις να μου απαντησεις "οτι προσδιοριζεται ως c3po". δε βγαζει νοημα.
Οκ. Τι ορίζεται ως κινητό;
οτιδηποτε δεν ειναι πακτωμενο στο εδαφος. :003:

τελοσπαντων.μια ασυρματη συσκευη επικοινωνιας. :p2: μια ενσυρματη, δεν μπορει να αυτοπροσδιοριστει ως κινητο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μαρούσι: 17χρονη μαχαίρωσε και σκότωσε 23χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 21 Δεκ 2022, 10:43

Τιστομπούτσο
Η 17χρονη φέρεται να ήταν υποχείριο της δολοφονημένης 22χρονης, η οποία την εξανάγκασε όπως είπε στην ανακρίτρια, να γίνει άντρας - Η κοπέλα της, φέρεται να της είχε κλείσει ραντεβού για φυλομετάβαση, της έδινε τεστοστερόνη και στο τέλος της είπε ότι ήταν ερωτευμένη με αγόρι με αποτέλεσμα να ξεκινήσει ο καυγάς που οδήγησε στο στυγερό έγκλημα

Οπως αναφέρει η 17χρονη στην απολογία της, η 22χρονη την έπεισε πως θα έπρεπε να προχωρήσει σε φυλομετάβαση. «Τον Αύγουστο του 2022 η Μάγια με έπεισε ότι θα ήταν ωραίο να μοιάζω με άντρας. Αγόρασε για εμένα ανδρικά ρούχα, εσώρουχα και ανδρικά αρώματα. Ομοίως, το θύμα μου αγόραζε και μου έκανε επαλείψεις με τζελ τεστοστερόνης και προμηθευόταν διεγερτική σκόνη.
H σκόνη αυτή μου προσέφερε πολλή ενέργεια και μια πιο ανδρική συμπεριφορά – επιθετικότητα. Σταδιακά αυξήθηκαν το σωματικό μου βάρος, η μυϊκή μου διάπλαση, έκοψα τα μαλλιά μου κοντά και κατέληξα να μοιάζω με αγόρι. Στον δρόμο και στα καταστήματα με αποκαλούσαν “ο νεαρός”».

Τα σκευάσματα είχαν αρχίσει να δημιουργούν αλλαγές στο σώμα της, ενώ οι γονείς της 17χρονης ανακάλυψαν πως η κόρη τους σκόπευε να ξεκινήσει επεμβάσεις. Η ανακάλυψη αυτή τους εξαγρίωσε, με την 17χρονη να τους υπόσχεται ότι δεν θα χρησιμοποιούσε ξανά το σκεύασμα.


Καλά, αν οντως ισχύουν όλα αυτά, η άλλη αφού ήθελε άντρα γιατί δεν πήγαινε απλά με άντρα?
Ταινία του Αλμοδοβαρ γίναμε!

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Μαρούσι: 17χρονη μαχαίρωσε και σκότωσε 23χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 21 Δεκ 2022, 11:40

Ασέβαστος έγραψε:
20 Δεκ 2022, 19:47
Naida έγραψε:
20 Δεκ 2022, 18:41
Ασέβαστος έγραψε:
20 Δεκ 2022, 09:05


αυτο δεν βγαζει νοημα.

πως μπορει ενα ατομο να προσδιοριζεται ως "οτιδηποτε" χωρις πρωτα να εχουμε ορισει τι ειναι το "οτιδηποτε"

αν σε ρωτησω τι ειναι c3po, δεν μπορεις να μου απαντησεις "οτι προσδιοριζεται ως c3po". δε βγαζει νοημα.
Οκ. Τι ορίζεται ως κινητό;
οτιδηποτε δεν ειναι πακτωμενο στο εδαφος. :003:
Και το έδαφος κινούμενο/κινητό είναι, τεχνικά... :102:

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9029
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Μαρούσι: 17χρονη μαχαίρωσε και σκότωσε 23χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 21 Δεκ 2022, 15:25

Η 22χρονη παιδοβιαστής έπεισε την ανήλικη να γίνει αγόρι και της χορηγούσε τεστοστερόνη. Στη συνέχεια την έπεισε να κάνει ιατρικές επεμβάσεις. Στο τέλος της ανακοίνωσε οτι τα έφτιαξε με πραγματικό αγόρι.
https://www.reader.gr/ellada/501865_mar ... iquidmedia

ο κόσμος των ανώμαλων που καταπιέζονται απο τους άντρες είναι αυτός
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών