Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9516
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 29 Δεκ 2022, 17:47

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:21
Nostalgia έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:18
Gherschaagk έγραψε:
29 Δεκ 2022, 15:08
https://www.protothema.gr/greece/articl ... -15hronou/

Σας παρακαλώ, εξηγείστε μου γιατί συνέχιζε να πηγαίνει στο σπίτι μετά τον πρώτο βιασμό.

Γιατί γμτ;
Απο οτι ακουσα πηγε περιπου 8 φορες και γινοταν rotation, ετρωγαν και αλλοι σκουποξυλα, οχι μονο αυτος, γι αυτο το αναφεραν ως παιγνιδι, ο καθενας με την σειρα του. Βεβαια το βιντεακι επεσε στην μητερα του απο αλλη μητερα και αναγκαστηκε να το καταγγειλει, αλλιως μπορει να συνεχιζοταν το γαιτανακι, μαλιστα η μητερα μιας κοπελας ακουσα οτι ειναι δασκαλα. Δεν ξερω τι ειναι αληθεια φυσικα, φημες ακουω φημες μεταφερω.
Έτσι ακριβώς. Κάτι σαν εκπαίδευση ουκ. Με τη διαφορά, ότι στα ουκ αυτή η εκπαίδευση τελειώνει. Στις συγκεκριμένες φάσεις συνήθως αποδεικνύεται ότι είναι ντραγκ κουίν ο εκπαιδευτής. :lol:

Και κάπου εκεί αρχίζει το γέλιο.
Τι να σου πω ρε γατακι, το σπιτι που γινοντουσαν αυτα ειναι μερικα στενα απο εκει που μενω, πιθανοτατα με τα μαλακιστηρια να πηγαμε στα ιδια σχολεια και να ειχαμε και ιδιους καθηγητες (στα τελειωματα τους τωρα φυσικα), στην ιδια περιοχη μεγαλωσα κι εγω και ποσοι φιλοι μου, ξυλικια ειχαμε, τσαμπουκαδες ειχαμε, τσιγαριλικια ειχαμε, αυτο το χαλι ομως δεν υπηρχε τοτε. Ολη μου την ζωη εδω ποτε δεν θυμαμαι ομαδικο βιασμο απο συμμαθητες, ουτε καν βιασμο για να ειμαι ειλικρινης. Πραγματικα μου κανει εντυπωση που ακουω αρκετους να λενε οτι αυτα υπηρχαν και παλια, προφανως το λενε για να νοιωσουν καλυτερα ή ειναι παντελως ηλιθιοι, δεν υπαρχει αλλη εξηγηση. Κι εμεις αλητοπαρεες ειχαμε, δεν ειχαμε ποτε μυηση του στυλ, ελα να στον φορεσω να μπεις στην παρεα, ταιριαζαν τα χνωτα μας, καναμε παρεα, δεν ταιριαζαν, δεν καναμε. Ακομα και μετα απο ξυλο 9 στις 10 φορες απο "ασπονδοι εχθροι" γινομασταν φιλοι κι αν ποτε βλεπαμε καποιον να ξεφευγει τον μαζευαμε οι υπολοιποι. Αυτα τα πραγματα ειναι αδιανοητα!
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4806
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Οχτώ 15χρονοι βίαζαν για έναν ολόκληρο μήνα συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 29 Δεκ 2022, 17:49

Nostalgia έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:23


για ενα εξαμηνο εκοψαν τελειως την φουντα, οποτε πολλοι χασικληδες το γυρισαν στην πρεζα.
:smt005:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4355
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 29 Δεκ 2022, 17:50

Επίσης κανείς δεν μιλάει για την υποβάθμιση των ΕΠΑΛ, που σε μεγάλο βαθμό είναι ένας βόθρος που συσσσωρεύει παραβατικά παιδιά η/και παιδιά με μαθησιακές δυσκολίες. Όταν είσαι μέσα στον βόθρο καθημερινά και συναναστρέφεσαι με ανθρώπους ανάλογους, χωρίς να έχεις θετικά πρότυπα και προσδοκίες για το μέλλον, δεν θες και πολύ να μπεις και πιο βαθιά μεσ'τα σκατά.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 29 Δεκ 2022, 17:53

Καλά τώρα, και κυκλοφορούσαν οι ίδιοι βίντεο να τρώνε στον κωλο σκουπόξυλα; μην αναπαράγετε τις μαλακιες που λένε οι κατηγορούμενοι. Αν υπήρχε τέτοιο βίντεο, πρώτα θα το έλεγαν οι δικηγόροι, πως το θύμα ήταν και δράστης. Το μόνο βίντεο που κυκλοφορεί είναι ο βασανισμός του. Το ότι συνέχισε να τους κάνει παρέα, δε λέει απόλυτως τίποτα. Είναι να σα να λες πως δεν υπάρχει κακοποιηση γυναικών επειδή δεν τους χωρίζει με το πρώτο χαστουκι. Όταν μπλέκεις σε κύκλο κακοποίησης λειτουργείς πέρα από τα "ορθολογικά πλαίσια", το έχουν καταδείξει πολλα εμπειρικα στοιχεία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης την 29 Δεκ 2022, 17:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Δεκ 2022, 17:54

έργο_μακέτο έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:34
έργο_μακέτο έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:27

Ποιός δίνει την ανατροφή στα παιδιά ;

Έτσι γεννήθηκε ένα παιδί και αποφάσισε να γίνει εγκληματίας ;
Καλά, εντάξει. Είσαι νινί ακόμα. Και δεν το εννοώ ηλικιακά.
Μπορώ κι εγώ να το κάνω αυτό.

Να πω ένα "είσαι νινί ακόμα" και να ξεμπερδέψω.
Με αυτό μπορείς πανεύκολα να ξεμπερδέψεις.

Αλλά αν θεωρείς ότι στις εφηβικές ηλικίες, τα παιδιά ακούν με σεβασμό τις συστάσεις των γονιών και δεν έχουν ως προτεραιότητα την αποδοχή από τη χ ή ψ παρέα, αν δεν πήραν βασικά σημεία αναφοράς από τους γονείς, είσαι όντως νινί ακόμα.

Με λίγα λόγια, αν το οποιοδήποτε παιδί νοιώσει ως κύρια ανάγκη το να απεξαρτηθεί/αυτονομηθεί από το οικογενειακό μοντέλο γιατί διακρίνει στοιχεία ανισορροπίας στις εκφράσεις των γονιών, είναι σαφέστατο ότι ο γονιός απέτυχε ως πρότυπο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9516
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Οχτώ 15χρονοι βίαζαν για έναν ολόκληρο μήνα συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 29 Δεκ 2022, 17:58

Bill Hicks έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:49
Nostalgia έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:23


για ενα εξαμηνο εκοψαν τελειως την φουντα, οποτε πολλοι χασικληδες το γυρισαν στην πρεζα.
:smt005:
Γελα οσο θες, αυτα που λεω ισχυουν, ρωτα κανα παλιο χασικλη να στα πει, γιατι τα πρεζακια του τοτε 95% δεν ζουν πλεον, πηγαιναν στα Ανω Λιοσια να παρουν καμμια "μπαμια" αλλα εβρισκαν μονο ηρωινη. Καποιοι δοκιμασαν και κολλησαν, εκεινη την εποχη εγινε το μεγαλο μπαμ με την ηρωινη στην Αθηνα.
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32760
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Δεκ 2022, 17:59

Gherschaagk έγραψε:
29 Δεκ 2022, 15:08
https://www.protothema.gr/greece/articl ... -15hronou/

Σας παρακαλώ, εξηγείστε μου γιατί συνέχιζε να πηγαίνει στο σπίτι μετά τον πρώτο βιασμό.

Γιατί γμτ;
καποια στιγμη σκεφτηκα να το ρωτησω κι εγω αυτο, αλλα δεν το εκανα για να μην με αρχισετε στη γκρινια οτι κανω victim blaming.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 29 Δεκ 2022, 18:02

Ασέβαστος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:59
Gherschaagk έγραψε:
29 Δεκ 2022, 15:08
https://www.protothema.gr/greece/articl ... -15hronou/

Σας παρακαλώ, εξηγείστε μου γιατί συνέχιζε να πηγαίνει στο σπίτι μετά τον πρώτο βιασμό.

Γιατί γμτ;
καποια στιγμη σκεφτηκα να το ρωτησω κι εγω αυτο, αλλα δεν το εκανα για να μην με αρχισετε στη γκρινια οτι κανω victim blaming.
Κι εγώ στη Δευτέρα γυμνασίου είχα έναν διπλανό που με έφτυνε, με χτύπαγε με τα κλειδιά, μου γέμιζε μελάνι το παντελόνι, και άλλες ανάλογες μαλακιες. Ποτέ δεν έφυγα να αλλάξω θέση, επειδή το θεωρούσα ήττα, πως θα ξεφτιλιστω. Δεν είχαμε καμιά λογική βέβαια, και προφανώς ήμουν μαλακας που τον ανεχομουν, αλλά συναίνεση δεν υπήρχε, μονάχα ηλιθιότητα.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5207
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 29 Δεκ 2022, 18:04

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:02
Ασέβαστος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:59
Gherschaagk έγραψε:
29 Δεκ 2022, 15:08
https://www.protothema.gr/greece/articl ... -15hronou/

Σας παρακαλώ, εξηγείστε μου γιατί συνέχιζε να πηγαίνει στο σπίτι μετά τον πρώτο βιασμό.

Γιατί γμτ;
καποια στιγμη σκεφτηκα να το ρωτησω κι εγω αυτο, αλλα δεν το εκανα για να μην με αρχισετε στη γκρινια οτι κανω victim blaming.
Κι εγώ στη Δευτέρα γυμνασίου είχα έναν διπλανό που με έφτυνε, με χτύπαγε με τα κλειδιά, μου γέμιζε μελάνι το παντελόνι, και άλλες ανάλογες μαλακιες. Ποτέ δεν έφυγα να αλλάξω θέση, επειδή το θεωρούσα ήττα, πως θα ξεφτιλιστω. Δεν είχαμε καμιά λογική βέβαια, και προφανώς ήμουν μαλακας που τον ανεχομουν, αλλά συναίνεση δεν υπήρχε, μονάχα ηλιθιότητα.
Παναγιώτη, εσύ;
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Δεκ 2022, 18:05

Nostalgia έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:47
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:21
Nostalgia έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:18


Απο οτι ακουσα πηγε περιπου 8 φορες και γινοταν rotation, ετρωγαν και αλλοι σκουποξυλα, οχι μονο αυτος, γι αυτο το αναφεραν ως παιγνιδι, ο καθενας με την σειρα του. Βεβαια το βιντεακι επεσε στην μητερα του απο αλλη μητερα και αναγκαστηκε να το καταγγειλει, αλλιως μπορει να συνεχιζοταν το γαιτανακι, μαλιστα η μητερα μιας κοπελας ακουσα οτι ειναι δασκαλα. Δεν ξερω τι ειναι αληθεια φυσικα, φημες ακουω φημες μεταφερω.
Έτσι ακριβώς. Κάτι σαν εκπαίδευση ουκ. Με τη διαφορά, ότι στα ουκ αυτή η εκπαίδευση τελειώνει. Στις συγκεκριμένες φάσεις συνήθως αποδεικνύεται ότι είναι ντραγκ κουίν ο εκπαιδευτής. :lol:

Και κάπου εκεί αρχίζει το γέλιο.
Τι να σου πω ρε γατακι, το σπιτι που γινοντουσαν αυτα ειναι μερικα στενα απο εκει που μενω, πιθανοτατα με τα μαλακιστηρια να πηγαμε στα ιδια σχολεια και να ειχαμε και ιδιους καθηγητες (στα τελειωματα τους τωρα φυσικα), στην ιδια περιοχη μεγαλωσα κι εγω και ποσοι φιλοι μου, ξυλικια ειχαμε, τσαμπουκαδες ειχαμε, τσιγαριλικια ειχαμε, αυτο το χαλι ομως δεν υπηρχε τοτε. Ολη μου την ζωη εδω ποτε δεν θυμαμαι ομαδικο βιασμο απο συμμαθητες, ουτε καν βιασμο για να ειμαι ειλικρινης. Πραγματικα μου κανει εντυπωση που ακουω αρκετους να λενε οτι αυτα υπηρχαν και παλια, προφανως το λενε για να νοιωσουν καλυτερα ή ειναι παντελως ηλιθιοι, δεν υπαρχει αλλη εξηγηση. Κι εμεις αλητοπαρεες ειχαμε, δεν ειχαμε ποτε μυηση του στυλ, ελα να στον φορεσω να μπεις στην παρεα, ταιριαζαν τα χνωτα μας, καναμε παρεα, δεν ταιριαζαν, δεν καναμε. Ακομα και μετα απο ξυλο 9 στις 10 φορες απο "ασπονδοι εχθροι" γινομασταν φιλοι κι αν ποτε βλεπαμε καποιον να ξεφευγει τον μαζευαμε οι υπολοιποι. Αυτα τα πραγματα ειναι αδιανοητα!
Αν και πολύ μεγαλύτερη, έχω τις ίδιες εμπειρίες ψαράκι μου. :g094:

Και ήταν αρκετές. Πέρασαν και δεν άγγιξαν καν. Αν στα 15 στα 17 δεν έχεις την ικανότητα να διακρίνεις τα βασικά και το παίζεις επανάστα, δεν θα την αποκτήσεις ποτέ. Και οι περισσότεροι νιανιανιάδες, είναι μεσήλικοι πλέον 15ρηδες στα μυαλά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 29 Δεκ 2022, 18:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 29 Δεκ 2022, 18:05

Του χορηγούσαν ναρκωτικά; Χωρίς να το ξέρει. Υπάρχουν ναρκωτικά που θα μπορούσαν να τον καταστήσουν ανίκανο να προβάλλει αντίσταση αλλά να έχει τις αισθήσεις του.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4355
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 29 Δεκ 2022, 18:06

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:54
έργο_μακέτο έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:34


Καλά, εντάξει. Είσαι νινί ακόμα. Και δεν το εννοώ ηλικιακά.
Μπορώ κι εγώ να το κάνω αυτό.

Να πω ένα "είσαι νινί ακόμα" και να ξεμπερδέψω.
Με αυτό μπορείς πανεύκολα να ξεμπερδέψεις.

Αλλά αν θεωρείς ότι στις εφηβικές ηλικίες, τα παιδιά ακούν με σεβασμό τις συστάσεις των γονιών και δεν έχουν ως προτεραιότητα την αποδοχή από τη χ ή ψ παρέα, αν δεν πήραν βασικά σημεία αναφοράς από τους γονείς, είσαι όντως νινί ακόμα.

Με λίγα λόγια, αν το οποιοδήποτε παιδί νοιώσει ως κύρια ανάγκη το να απεξαρτηθεί/αυτονομηθεί από το οικογενειακό μοντέλο γιατί διακρίνει στοιχεία ανισορροπίας στις εκφράσεις των γονιών, είναι σαφέστατο ότι ο γονιός απέτυχε ως πρότυπο.
Προφανώς και ισχύει αυτό που λες για τις εφηβικές ηλικίες.

Για αυτό η δουλειά γίνεται από πιο πριν. Και κυρίως τα πρώτα 5 χρόνια της ζωής πλάθεται ο χαρακτήρας του ανθρώπου.

Δεν νομίζω ότι θα πάψουν να υπάρχουν εγκληματίες αλλά σιγουρά μπορεί να μειωθεί ο αριθμός τους και η ζημιά που προκαλούν.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 29 Δεκ 2022, 18:07

GoBzi έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:04
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:02
Ασέβαστος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:59


καποια στιγμη σκεφτηκα να το ρωτησω κι εγω αυτο, αλλα δεν το εκανα για να μην με αρχισετε στη γκρινια οτι κανω victim blaming.
Κι εγώ στη Δευτέρα γυμνασίου είχα έναν διπλανό που με έφτυνε, με χτύπαγε με τα κλειδιά, μου γέμιζε μελάνι το παντελόνι, και άλλες ανάλογες μαλακιες. Ποτέ δεν έφυγα να αλλάξω θέση, επειδή το θεωρούσα ήττα, πως θα ξεφτιλιστω. Δεν είχαμε καμιά λογική βέβαια, και προφανώς ήμουν μαλακας που τον ανεχομουν, αλλά συναίνεση δεν υπήρχε, μονάχα ηλιθιότητα.
Παναγιώτη, εσύ;
Άλλον βασανίζες. :003:

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14618
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 29 Δεκ 2022, 18:08

Nostalgia έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:47
Τι να σου πω ρε γατακι, το σπιτι που γινοντουσαν αυτα ειναι μερικα στενα απο εκει που μενω, πιθανοτατα με τα μαλακιστηρια να πηγαμε στα ιδια σχολεια και να ειχαμε και ιδιους καθηγητες (στα τελειωματα τους τωρα φυσικα), στην ιδια περιοχη μεγαλωσα κι εγω και ποσοι φιλοι μου, ξυλικια ειχαμε, τσαμπουκαδες ειχαμε, τσιγαριλικια ειχαμε, αυτο το χαλι ομως δεν υπηρχε τοτε. Ολη μου την ζωη εδω ποτε δεν θυμαμαι ομαδικο βιασμο απο συμμαθητες, ουτε καν βιασμο για να ειμαι ειλικρινης. Πραγματικα μου κανει εντυπωση που ακουω αρκετους να λενε οτι αυτα υπηρχαν και παλια, προφανως το λενε για να νοιωσουν καλυτερα ή ειναι παντελως ηλιθιοι, δεν υπαρχει αλλη εξηγηση. Κι εμεις αλητοπαρεες ειχαμε, δεν ειχαμε ποτε μυηση του στυλ, ελα να στον φορεσω να μπεις στην παρεα, ταιριαζαν τα χνωτα μας, καναμε παρεα, δεν ταιριαζαν, δεν καναμε. Ακομα και μετα απο ξυλο 9 στις 10 φορες απο "ασπονδοι εχθροι" γινομασταν φιλοι κι αν ποτε βλεπαμε καποιον να ξεφευγει τον μαζευαμε οι υπολοιποι. Αυτα τα πραγματα ειναι αδιανοητα!
να μην σου κάνει καθόλου εντύπωση,πάντα υπήρχαν
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nowhere την 29 Δεκ 2022, 18:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4355
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 29 Δεκ 2022, 18:10

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:05
Nostalgia έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:47
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:21


Έτσι ακριβώς. Κάτι σαν εκπαίδευση ουκ. Με τη διαφορά, ότι στα ουκ αυτή η εκπαίδευση τελειώνει. Στις συγκεκριμένες φάσεις συνήθως αποδεικνύεται ότι είναι ντραγκ κουίν ο εκπαιδευτής. :lol:

Και κάπου εκεί αρχίζει το γέλιο.
Τι να σου πω ρε γατακι, το σπιτι που γινοντουσαν αυτα ειναι μερικα στενα απο εκει που μενω, πιθανοτατα με τα μαλακιστηρια να πηγαμε στα ιδια σχολεια και να ειχαμε και ιδιους καθηγητες (στα τελειωματα τους τωρα φυσικα), στην ιδια περιοχη μεγαλωσα κι εγω και ποσοι φιλοι μου, ξυλικια ειχαμε, τσαμπουκαδες ειχαμε, τσιγαριλικια ειχαμε, αυτο το χαλι ομως δεν υπηρχε τοτε. Ολη μου την ζωη εδω ποτε δεν θυμαμαι ομαδικο βιασμο απο συμμαθητες, ουτε καν βιασμο για να ειμαι ειλικρινης. Πραγματικα μου κανει εντυπωση που ακουω αρκετους να λενε οτι αυτα υπηρχαν και παλια, προφανως το λενε για να νοιωσουν καλυτερα ή ειναι παντελως ηλιθιοι, δεν υπαρχει αλλη εξηγηση. Κι εμεις αλητοπαρεες ειχαμε, δεν ειχαμε ποτε μυηση του στυλ, ελα να στον φορεσω να μπεις στην παρεα, ταιριαζαν τα χνωτα μας, καναμε παρεα, δεν ταιριαζαν, δεν καναμε. Ακομα και μετα απο ξυλο 9 στις 10 φορες απο "ασπονδοι εχθροι" γινομασταν φιλοι κι αν ποτε βλεπαμε καποιον να ξεφευγει τον μαζευαμε οι υπολοιποι. Αυτα τα πραγματα ειναι αδιανοητα!
Αν και πολύ μεγαλύτερη, έχω τις ίδιες εμπειρίες ψαράκι μου. :g094:

Και ήταν αρκετές. Πέρασαν και δεν άγγιξαν καν. Αν στα 15 στα 17 δεν έχεις την ικανότητα να διακρίνεις τα βασικά και το παίζεις επανάστα, δεν θα την αποκτήσεις ποτέ. Και οι περισσότεροι νιανιανιάδες, είναι μεσήλικοι πλέον 15ρηδες στα μυαλά.
Κι αυτό δεν πηγάζει από κάπου.

Το ότι οι έφηβοι αντιμετωπίζονται από το νόμο ως προσωπικότητες υπό διαμόρφωση δεν βασίζεται στο "έλα μωρέ παιδιά είναι..." αλλά σε ψυχολογικά και νευροβιολογικά δεδομένα.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών