Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Δεκ 2022, 20:08

Ασέβαστος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:59
Gherschaagk έγραψε:
29 Δεκ 2022, 15:08
https://www.protothema.gr/greece/articl ... -15hronou/

Σας παρακαλώ, εξηγείστε μου γιατί συνέχιζε να πηγαίνει στο σπίτι μετά τον πρώτο βιασμό.

Γιατί γμτ;
καποια στιγμη σκεφτηκα να το ρωτησω κι εγω αυτο, αλλα δεν το εκανα για να μην με αρχισετε στη γκρινια οτι κανω victim blaming.
Μόνο που δεν του χρεώνω κάτι ρε συ.

Εδώ μιλάμε για τουλάχιστον 4 βιασμούς. Μπορώ να καταλάβω τον εκβιασμό και την νοητική υστέρηση αλλά και πάλι, ένα παιδί 15 χρονών που δεν ξέρει πως μιλώντας στους γονείς του θα σταματήσει τον βασανισμό του, είναι τουλάχιστον τραγικό σε βαθμό απελπισίας. Να μπούνε μέσα τα βλαμμένα, να στερηθούν ελευθερία και ξεγνοιασιά μήπως νιώσουν τι μλκιες έκαναν.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 29 Δεκ 2022, 20:11

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 19:20
Επ' ευκαιρία, δεν σας έκανε εντύπωση το ότι υπήρξε πλήρης αμηχανία και αγωνιστική αδράνεια όλων των υπερευαίσθητων συλλογικοτήτων και σχετικών γκρούπις, στη συγκεκριμένη φάση;

Γιατί ρε παιδιά; :lol:
Όντως μυτου δεν έχει ανοίξει. :smt005:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Δεκ 2022, 20:12

Nostalgia έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:18
Gherschaagk έγραψε:
29 Δεκ 2022, 15:08
https://www.protothema.gr/greece/articl ... -15hronou/

Σας παρακαλώ, εξηγείστε μου γιατί συνέχιζε να πηγαίνει στο σπίτι μετά τον πρώτο βιασμό.

Γιατί γμτ;
Απο οτι ακουσα πηγε περιπου 8 φορες και γινοταν rotation, ετρωγαν και αλλοι σκουποξυλα, οχι μονο αυτος, γι αυτο το αναφεραν ως παιγνιδι, ο καθενας με την σειρα του. Βεβαια το βιντεακι επεσε στην μητερα του απο αλλη μητερα και αναγκαστηκε να το καταγγειλει, αλλιως μπορει να συνεχιζοταν το γαιτανακι, μαλιστα η μητερα μιας κοπελας ακουσα οτι ειναι δασκαλα. Δεν ξερω τι ειναι αληθεια φυσικα, φημες ακουω φημες μεταφερω.
Δουλειά δεν είχε ο δγιάολος, γαμώ τον αντίθεό μου.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Δεκ 2022, 20:16

Cecily Anne έγραψε:
29 Δεκ 2022, 20:11
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 19:20
Επ' ευκαιρία, δεν σας έκανε εντύπωση το ότι υπήρξε πλήρης αμηχανία και αγωνιστική αδράνεια όλων των υπερευαίσθητων συλλογικοτήτων και σχετικών γκρούπις, στη συγκεκριμένη φάση;

Γιατί ρε παιδιά; :lol:
Όντως μυτου δεν έχει ανοίξει. :smt005:
Γιατί έχει ανοίξει οτιδήποτε άλλο;

Αν δεν παίζει καπιταλιστική/δυτική/λευκή πατριαρχία στη φάση, όλες οι φεμ και ολικές :) δυνάμεις παθαίνουν παραλυτικό σύνδρομο.

Καρατσεκαρισμένο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 29 Δεκ 2022, 20:20

Από το σκηνικό λείπει μόνο ο "εγώ σε γκάστρωσα μωρή;;;;".
Βλέπουμε τους κλασικούς νοικοκυραίους που δεν διστάζουν να ζητούν να πεταχτεί έγκυος στη θάλασσα, να σκίζουν τα ιμάτιά τους για τον αδύναμο βιασθέντα.

Άβαταρ μέλους
Dante Alighieri
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 24 Απρ 2019, 00:13

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dante Alighieri » 29 Δεκ 2022, 20:32

stavmanr έγραψε:
29 Δεκ 2022, 20:20
Από το σκηνικό λείπει μόνο ο "εγώ σε γκάστρωσα μωρή;;;;".
Βλέπουμε τους κλασικούς νοικοκυραίους που δεν διστάζουν να ζητούν να πεταχτεί έγκυος στη θάλασσα, να σκίζουν τα ιμάτιά τους για τον αδύναμο βιασθέντα.
Εγώ βλέπω σιχαμένους δεξιούς να προσπαθούν να επιδείξουν το καλά γυαλισμένο καβούκι τους.
Hec est vipera versa in viscera genitricis

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32769
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Δεκ 2022, 20:33

Gherschaagk έγραψε:
29 Δεκ 2022, 20:08
Ασέβαστος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:59
Gherschaagk έγραψε:
29 Δεκ 2022, 15:08
https://www.protothema.gr/greece/articl ... -15hronou/

Σας παρακαλώ, εξηγείστε μου γιατί συνέχιζε να πηγαίνει στο σπίτι μετά τον πρώτο βιασμό.

Γιατί γμτ;
καποια στιγμη σκεφτηκα να το ρωτησω κι εγω αυτο, αλλα δεν το εκανα για να μην με αρχισετε στη γκρινια οτι κανω victim blaming.
Μόνο που δεν του χρεώνω κάτι ρε συ.

Εδώ μιλάμε για τουλάχιστον 4 βιασμούς. Μπορώ να καταλάβω τον εκβιασμό και την νοητική υστέρηση αλλά και πάλι, ένα παιδί 15 χρονών που δεν ξέρει πως μιλώντας στους γονείς του θα σταματήσει τον βασανισμό του, είναι τουλάχιστον τραγικό σε βαθμό απελπισίας. Να μπούνε μέσα τα βλαμμένα, να στερηθούν ελευθερία και ξεγνοιασιά μήπως νιώσουν τι μλκιες έκαναν.
ουτε εγω του χρεωνω κατι αλλα κυκλοφορουν εδω κατι περιεργοι, που δεν θα δισταζαν να μου χρεωσουν οτι του χρεωνω.

παντως δεν νομιζω οτι θα απαντηθει η απορια μας.

αν και θα τον ρωτησε ο ανακριτης, σιγουρα θα τον ρωτησουν και οι δικηγοροι στη δικη. εχω απορια το τι θα απαντησει, αλλα αμφιβαλλω οτι θα μπορεσει να το χωρεσει το μυαλο μου, οτι κι αν ειναι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Οχτώ 15χρονοι βίαζαν για έναν ολόκληρο μήνα συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 29 Δεκ 2022, 20:37

runner έγραψε:
29 Δεκ 2022, 16:18
Green Dragon έγραψε:
29 Δεκ 2022, 11:58

Ψέμματα δηλαδή ότι η βαριά εγκληματικότητα ήταν πολύ σπάνια παλιά, ότι όντως μπορούσες να κοιμηθείς με ανοιχτά παράθυρα. Ότι το σοβαρότερο που απασχολούσε τον μέσο άνθρωπο ήταν μην του αρπάξει κανένας πορτοφολάς το πορτοφόλι ή κανένα κλεφτρόνι το κασετόφωνο του αυτοκινήτου.
Βαριά εγκληματικότητα, βιασμοί, κατά συρροήν δολοφόνοι, σκληρά ναρκωτικα και άλλα τέτοια ωραία υπήρχαν και τις δεκαετίες 1970 και 1980.
Το μόνο που δεν υπήρχε τότε ήταν το διαδίκτυο και η πολύ γρήγορη μετάδοση ειδήσεων και πληροφοριών όπως γίνεται την τελευταία 20ετια.
Ναι, ότι η βαριά εγκληματικότητα παλιά ήταν σπάνια είναι μεγάλο ψέμα.
Τα ποσοστά της βαριάς εγκληματικότητας είχαν ραγδαία άνοδο με το άνοιγμα των συνόρων από τη ΝΔ και αυτό το έχουν παραδεχτεί δημοσίως ακόμα και οι πιο αντιρατσιστές πολιτικοί.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Δεκ 2022, 20:38

Dante Alighieri έγραψε:
29 Δεκ 2022, 20:32
stavmanr έγραψε:
29 Δεκ 2022, 20:20
Από το σκηνικό λείπει μόνο ο "εγώ σε γκάστρωσα μωρή;;;;".
Βλέπουμε τους κλασικούς νοικοκυραίους που δεν διστάζουν να ζητούν να πεταχτεί έγκυος στη θάλασσα, να σκίζουν τα ιμάτιά τους για τον αδύναμο βιασθέντα.
Εγώ βλέπω σιχαμένους δεξιούς να προσπαθούν να επιδείξουν το καλά γυαλισμένο καβούκι τους.
Είπε ο γυμνοσιάλαγκας.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οχτώ 15χρονοι βίαζαν για έναν ολόκληρο μήνα συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Δεκ 2022, 20:41

Γάταρος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 20:37
Τα ποσοστά της βαριάς εγκληματικότητας είχαν ραγδαία άνοδο με το άνοιγμα των συνόρων από τη ΝΔ και αυτό το έχουν παραδεχτεί δημοσίως ακόμα και οι πιο αντιρατσιστές πολιτικοί.
Τα ποσοστά της βαριάς εγκληματικότητας, έχουν άμεση σχέση με τις ποινές. Τα υπόλοιπα είναι να' χουμε να λέμε.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 29 Δεκ 2022, 20:43

Αν η ΝΔ δεν είχα ανοίξει τα σύνορα τώρα θα ζούσαμε στον παράδεισο. Ή τουλάχιστον θα ζούσαμε περισσότεροι.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Dante Alighieri
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 24 Απρ 2019, 00:13

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dante Alighieri » 29 Δεκ 2022, 20:46

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 20:38
Dante Alighieri έγραψε:
29 Δεκ 2022, 20:32
stavmanr έγραψε:
29 Δεκ 2022, 20:20
Από το σκηνικό λείπει μόνο ο "εγώ σε γκάστρωσα μωρή;;;;".
Βλέπουμε τους κλασικούς νοικοκυραίους που δεν διστάζουν να ζητούν να πεταχτεί έγκυος στη θάλασσα, να σκίζουν τα ιμάτιά τους για τον αδύναμο βιασθέντα.
Εγώ βλέπω σιχαμένους δεξιούς να προσπαθούν να επιδείξουν το καλά γυαλισμένο καβούκι τους.
Είπε ο γυμνοσιάλαγκας.
Εκτός από μποτέ για μπαζόσαυρες υπάρχει και για προστατευμένα είδη φώκιας. Δόξα τω θεώ το ίντερνετ μπορεί να σε διαφωτίσει.
Hec est vipera versa in viscera genitricis

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4355
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Οχτώ 15χρονοι βίαζαν για έναν ολόκληρο μήνα συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 29 Δεκ 2022, 20:48

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 20:41
Γάταρος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 20:37
Τα ποσοστά της βαριάς εγκληματικότητας είχαν ραγδαία άνοδο με το άνοιγμα των συνόρων από τη ΝΔ και αυτό το έχουν παραδεχτεί δημοσίως ακόμα και οι πιο αντιρατσιστές πολιτικοί.
Τα ποσοστά της βαριάς εγκληματικότητας, έχουν άμεση σχέση με τις ποινές. Τα υπόλοιπα είναι να' χουμε να λέμε.
Για μίλας μας για αυτό.

Για πες τι λέει στην Αμερική και στα ΗΑΕ. Την εξαλείψανε την εγκληματικότητα ;
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 29 Δεκ 2022, 20:48

Μερικές φορές (για να είμαστε ευγενικοί) μιλάμε με συμφραζόμενα αλλά το τι θέλουμε να πούμε είναι απλό. :102:
Εμένα μου ήρθε ένα απλό, έξω ρε, έξω, στο διάολο και ακόμη παραπέρα, όταν το πρωτοακουσα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antares την 29 Δεκ 2022, 20:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

xioni
Δημοσιεύσεις: 1605
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Οχτώ 15χρονοι βίαζαν για έναν ολόκληρο μήνα συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 29 Δεκ 2022, 20:50

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 20:41
Γάταρος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 20:37
Τα ποσοστά της βαριάς εγκληματικότητας είχαν ραγδαία άνοδο με το άνοιγμα των συνόρων από τη ΝΔ και αυτό το έχουν παραδεχτεί δημοσίως ακόμα και οι πιο αντιρατσιστές πολιτικοί.
Τα ποσοστά της βαριάς εγκληματικότητας, έχουν άμεση σχέση με τις ποινές. Τα υπόλοιπα είναι να' χουμε να λέμε.
Που είναι ο γρόθος;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών