Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Δεκ 2022, 18:11

Antares έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:05
Του χορηγούσαν ναρκωτικά; Χωρίς να το ξέρει. Υπάρχουν ναρκωτικά που θα μπορούσαν να τον καταστήσουν ανίκανο να προβάλλει αντίσταση αλλά να έχει τις αισθήσεις του.
Παπαριές μαρίτσα μ. Όταν φώναζε "σταματήστε" σαφώς και είχε τις αισθήσεις του. Αλλά σε κάθε περίπτωση, στις συγκεκριμένες φάσεις, το να ρίξω τον λίθο στον κυνηγό που ξαναπήγαινε στο δάσος για να αποκτήσει κονέ με τις αρκούδες, δεν λέει κάτι.

Το δάσος με τις προστατευμένα "ανήλικα" αρκούδια είναι το πρόβλημα. Και προσωπικώς θεωρώ πιο σημαντικά τα πραγματικά αρκουδάκια από τις ανθρωποειδείς προσομοιώσεις τους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23467
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Οχτώ 15χρονοι βίαζαν για έναν ολόκληρο μήνα συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 29 Δεκ 2022, 18:14

Nostalgia έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:58
Bill Hicks έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:49
Nostalgia έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:23


για ενα εξαμηνο εκοψαν τελειως την φουντα, οποτε πολλοι χασικληδες το γυρισαν στην πρεζα.
:smt005:
Γελα οσο θες, αυτα που λεω ισχυουν, ρωτα κανα παλιο χασικλη να στα πει, γιατι τα πρεζακια του τοτε 95% δεν ζουν πλεον, πηγαιναν στα Ανω Λιοσια να παρουν καμμια "μπαμια" αλλα εβρισκαν μονο ηρωινη. Καποιοι δοκιμασαν και κολλησαν, εκεινη την εποχη εγινε το μεγαλο μπαμ με την ηρωινη στην Αθηνα.
:smt023
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Δεκ 2022, 18:16

έργο_μακέτο έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:10
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:05
Nostalgia έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:47


Τι να σου πω ρε γατακι, το σπιτι που γινοντουσαν αυτα ειναι μερικα στενα απο εκει που μενω, πιθανοτατα με τα μαλακιστηρια να πηγαμε στα ιδια σχολεια και να ειχαμε και ιδιους καθηγητες (στα τελειωματα τους τωρα φυσικα), στην ιδια περιοχη μεγαλωσα κι εγω και ποσοι φιλοι μου, ξυλικια ειχαμε, τσαμπουκαδες ειχαμε, τσιγαριλικια ειχαμε, αυτο το χαλι ομως δεν υπηρχε τοτε. Ολη μου την ζωη εδω ποτε δεν θυμαμαι ομαδικο βιασμο απο συμμαθητες, ουτε καν βιασμο για να ειμαι ειλικρινης. Πραγματικα μου κανει εντυπωση που ακουω αρκετους να λενε οτι αυτα υπηρχαν και παλια, προφανως το λενε για να νοιωσουν καλυτερα ή ειναι παντελως ηλιθιοι, δεν υπαρχει αλλη εξηγηση. Κι εμεις αλητοπαρεες ειχαμε, δεν ειχαμε ποτε μυηση του στυλ, ελα να στον φορεσω να μπεις στην παρεα, ταιριαζαν τα χνωτα μας, καναμε παρεα, δεν ταιριαζαν, δεν καναμε. Ακομα και μετα απο ξυλο 9 στις 10 φορες απο "ασπονδοι εχθροι" γινομασταν φιλοι κι αν ποτε βλεπαμε καποιον να ξεφευγει τον μαζευαμε οι υπολοιποι. Αυτα τα πραγματα ειναι αδιανοητα!
Αν και πολύ μεγαλύτερη, έχω τις ίδιες εμπειρίες ψαράκι μου. :g094:

Και ήταν αρκετές. Πέρασαν και δεν άγγιξαν καν. Αν στα 15 στα 17 δεν έχεις την ικανότητα να διακρίνεις τα βασικά και το παίζεις επανάστα, δεν θα την αποκτήσεις ποτέ. Και οι περισσότεροι νιανιανιάδες, είναι μεσήλικοι πλέον 15ρηδες στα μυαλά.
Κι αυτό δεν πηγάζει από κάπου.

Το ότι οι έφηβοι αντιμετωπίζονται από το νόμο ως προσωπικότητες υπό διαμόρφωση δεν βασίζεται στο "έλα μωρέ παιδιά είναι..." αλλά σε ψυχολογικά και νευροβιολογικά δεδομένα.
Ακόμη και αν είναι έτσι, ακόμη και αν επηρεάζονται από τις τραπομαγκιές, ποιος είνα ο σοβαρός λόγος που πρέπει να τα εκλάβω ως κάτι πιο σημαντικό από τα αδέσποτα γατάκια ή σκυλάκια;

Γιατί από αϊκιού δεν παίζουν και σε ψηλότερο επίπεδο. Βασικό.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4354
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 29 Δεκ 2022, 18:29

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:16
έργο_μακέτο έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:10
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:05


Αν και πολύ μεγαλύτερη, έχω τις ίδιες εμπειρίες ψαράκι μου. :g094:

Και ήταν αρκετές. Πέρασαν και δεν άγγιξαν καν. Αν στα 15 στα 17 δεν έχεις την ικανότητα να διακρίνεις τα βασικά και το παίζεις επανάστα, δεν θα την αποκτήσεις ποτέ. Και οι περισσότεροι νιανιανιάδες, είναι μεσήλικοι πλέον 15ρηδες στα μυαλά.
Κι αυτό δεν πηγάζει από κάπου.

Το ότι οι έφηβοι αντιμετωπίζονται από το νόμο ως προσωπικότητες υπό διαμόρφωση δεν βασίζεται στο "έλα μωρέ παιδιά είναι..." αλλά σε ψυχολογικά και νευροβιολογικά δεδομένα.
Ακόμη και αν είναι έτσι, ακόμη και αν επηρεάζονται από τις τραπομαγκιές, ποιος είνα ο σοβαρός λόγος που πρέπει να τα εκλάβω ως κάτι πιο σημαντικό από τα αδέσποτα γατάκια ή σκυλάκια;

Γιατί από αϊκιού δεν παίζουν και σε ψηλότερο επίπεδο. Βασικό.
Καλά το IQ δεν νομίζω να έχει καμία σημασία στην προκειμένη περίπτωση. Θέλω να πω δεν είναι κριτήριο για το αν θα σεβαστείς την ανθρώπινη υπόσταση κάποιου η όχι.

Ο λόγος που θα πρέπει να το εκλάβεις ως κάτι πιο σημαντικό από τη σκυλάκια είναι αυταπόδεκτος. Είναι άνθρωποι, μοιράζονται την ίδια φύση με εσένα, ζουν στην ίδια κοινωνία, θα μπορούσαν να ήταν τα παιδιά σου, θα μπορούσες να ήσουν κι εσύ έτσι.

Πρέπει να τιμωρηθούν; Βεβαίως. Πρέπει να δούμε όμως και τι πήγε στραβά. Αν όχι για να διορθώσουμε αυτούς για να προλάβουμε τους επόμενους. Αυτά όλα εννοείται αφού αποδοθεί δικαιοσύνη κι αφού το θύμα λάβει την κατάλληλη ψυχολογική υποστήριξη.

Επίσης κάτι άλλο που παρατηρώ είναι ότι σε τέτοια περιστατικά μεγάλο μέρος του κόσμου θεωρεί και τον θύτη και το θύμα "κατεστραμμένες ζωές". Αυτό λειτουργεί σαν αυτοεκπληρωμένη προφητεία. Στην περίπτωση του θύτη διότι αποθαρύνεται κάθε προσπάθεια σωφρονισμού του, και στην περίπτωση του θύματος διότι "του καταστρέψανε τη ζωή" πράγμα που βυθίζει το θύμα και την οικογένειά του σε μια ακόμα πιο έντονη κατάσταση πένθους.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32747
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Δεκ 2022, 18:32

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 16:35
Συμφωνώ αλλά τί ακριβώς θ' αλλάξει στη γενική εικόνα αν διευκρινισθεί πλήρως το γιατί συμμετείχε στον βασανισμό του αυτό το παιδί;
αναλογα ποια θα ειναι η διευκρινηση.

αν ας πουμε, και αυτος εχει κανει το ιδιο σε αλλους;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 29 Δεκ 2022, 18:33

Ασέβαστος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:59
Gherschaagk έγραψε:
29 Δεκ 2022, 15:08
https://www.protothema.gr/greece/articl ... -15hronou/

Σας παρακαλώ, εξηγείστε μου γιατί συνέχιζε να πηγαίνει στο σπίτι μετά τον πρώτο βιασμό.

Γιατί γμτ;
καποια στιγμη σκεφτηκα να το ρωτησω κι εγω αυτο, αλλα δεν το εκανα για να μην με αρχισετε στη γκρινια οτι κανω victim blaming.
Δε θέλει πολύ, αρκεί να σε απειλήσουν ότι θα δείξουν το βίντεο στο μπαμπά σου.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 29 Δεκ 2022, 18:34

Ασέβαστος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:32
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 16:35
Συμφωνώ αλλά τί ακριβώς θ' αλλάξει στη γενική εικόνα αν διευκρινισθεί πλήρως το γιατί συμμετείχε στον βασανισμό του αυτό το παιδί;
αναλογα ποια θα ειναι η διευκρινηση.

αν ας πουμε, και αυτος εχει κανει το ιδιο σε αλλους;
Επειδή δεν έχει, καλό είναι να μη γράφουμε τέτοιες μαλακίες.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32747
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Δεκ 2022, 18:34

Αρίστος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 17:01
Ολα τα ανθρωπινα παθη μπορω να τα καταλαβω, ακομη και το φονο σε στιγμη παθους, οχι ομως αυτους που συστηματικα για μεγαλο χρονικο διαστημα βασανιζουν αδυναμα ατομα που δεν μπορουν να υπερασπιστουν τον εαυτο τους.

Αν υπαρχει μετενσαρκωση δικαιο θα ηταν να ενσαρκωθουν σαν κατσαριδες.

Δεν το λεω μονο για τους 15χρονους αλλα και για τους αλλους συστηματικους βιαστες ανηλικων που ακουμε σχεδον καθημερινα και που αναμεσα τους καποιοι τους ξεφτελιζαν και το απολαμβαναν παρεα με φιλους.

.
:+1:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Δεκ 2022, 18:45

έργο_μακέτο έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:29
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:16
έργο_μακέτο έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:10

Κι αυτό δεν πηγάζει από κάπου.

Το ότι οι έφηβοι αντιμετωπίζονται από το νόμο ως προσωπικότητες υπό διαμόρφωση δεν βασίζεται στο "έλα μωρέ παιδιά είναι..." αλλά σε ψυχολογικά και νευροβιολογικά δεδομένα.
Ακόμη και αν είναι έτσι, ακόμη και αν επηρεάζονται από τις τραπομαγκιές, ποιος είνα ο σοβαρός λόγος που πρέπει να τα εκλάβω ως κάτι πιο σημαντικό από τα αδέσποτα γατάκια ή σκυλάκια;

Γιατί από αϊκιού δεν παίζουν και σε ψηλότερο επίπεδο. Βασικό.
Καλά το IQ δεν νομίζω να έχει καμία σημασία στην προκειμένη περίπτωση. Θέλω να πω δεν είναι κριτήριο για το αν θα σεβαστείς την ανθρώπινη υπόσταση κάποιου η όχι.

Ο λόγος που θα πρέπει να το εκλάβεις ως κάτι πιο σημαντικό από τη σκυλάκια είναι αυταπόδεκτος. Είναι άνθρωποι, μοιράζονται την ίδια φύση με εσένα, ζουν στην ίδια κοινωνία, θα μπορούσαν να ήταν τα παιδιά σου, θα μπορούσες να ήσουν κι εσύ έτσι.

Πρέπει να τιμωρηθούν; Βεβαίως. Πρέπει να δούμε όμως και τι πήγε στραβά. Αν όχι για να διορθώσουμε αυτούς για να προλάβουμε τους επόμενους. Αυτά όλα εννοείται αφού αποδοθεί δικαιοσύνη κι αφού το θύμα λάβει την κατάλληλη ψυχολογική υποστήριξη.

Επίσης κάτι άλλο που παρατηρώ είναι ότι σε τέτοια περιστατικά μεγάλο μέρος του κόσμου θεωρεί και τον θύτη και το θύμα "κατεστραμμένες ζωές". Αυτό λειτουργεί σαν αυτοεκπληρωμένη προφητεία. Στην περίπτωση του θύτη διότι αποθαρύνεται κάθε προσπάθεια σωφρονισμού του, και στην περίπτωση του θύματος διότι "του καταστρέψανε τη ζωή" πράγμα που βυθίζει το θύμα και την οικογένειά του σε μια ακόμα πιο έντονη κατάσταση πένθους.
Για το μεγεθυμένο, έχω ήδη καταλήξει μετά από επαρκή συλλογή πληροφοριών.

Δίνω ακριβώς την ίδια σημασία στην "ανθρώπινη" υπόσταση του οποιουδήποτε, με την ίδια ακριβώς που δίνει και αυτός στη δική μου και όχι μόνον.


Για τα υπόλοιπα, ειλικρινά δεν θεωρώ ότι θα πέσει και βαρύ πένθος στις οικογένειες θυτών και θυμάτων. Όσο ενδιαφέρον είχαν πριν για τα πως και γιατί, ακριβώς το ίδιο θα νοιώσουν και μετά.

Γιατί ας μην ξεχνάμε ότι το γεγονός δεν ήρθε στην επιφάνεια από καταγγελία των γονιών του θύματος, έτσι; Από άλλη οικογένεια έμαθαν τα δρώμενα. Και αυτό ήταν το μόνον θετικό που κράτησα από την υπόθεση. Ότι υπάρχουν παιδιά και οικογένειες που κρατούν στοιχειώδεις αντιστάσεις, σε ένα παρανοϊκό περιβάλλον. Οι υπόλοιποι, γονείς και γόνοι είναι καμμένα χαρτιά. Και αναφέρομαι στη συγκεκριμένη φάση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 29 Δεκ 2022, 18:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32747
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Δεκ 2022, 18:54

Cecily Anne έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:34
Ασέβαστος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:32
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2022, 16:35
Συμφωνώ αλλά τί ακριβώς θ' αλλάξει στη γενική εικόνα αν διευκρινισθεί πλήρως το γιατί συμμετείχε στον βασανισμό του αυτό το παιδί;
αναλογα ποια θα ειναι η διευκρινηση.

αν ας πουμε, και αυτος εχει κανει το ιδιο σε αλλους;
Επειδή δεν έχει, καλό είναι να μη γράφουμε τέτοιες μαλακίες.
μακαρι να μην.

δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου, καπου κυκλοφορησε, πιθανον να ειναι μαλακισμενη υπερασπιστικη γραμμη καποιου δικηγορου. :102:

η απορια παραμενει παντως. κατι λογος θα υπαρχει που ξαναπηγαινε. ισως φοβοταν, ισως ηθελε να συμμετεχει στο δρωμενο, ισως καποια βιδα ειχε λασκαρει, ισως κατι αλλο που δεν περνα απο το μυαλο μας

δεδομενο επισης θεωρω το οτι κατι λαθος εχουν κανει και οι δικοι του γονεις. πως γινεται να μην τους το πει και να το μαθουν απο αλλου.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 29 Δεκ 2022, 18:57

Ασέβαστος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:54
Cecily Anne έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:34
Ασέβαστος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:32


αναλογα ποια θα ειναι η διευκρινηση.

αν ας πουμε, και αυτος εχει κανει το ιδιο σε αλλους;
Επειδή δεν έχει, καλό είναι να μη γράφουμε τέτοιες μαλακίες.
μακαρι να μην.

δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου, καπου κυκλοφορησε, πιθανον να ειναι μαλακισμενη υπερασπιστικη γραμμη καποιου δικηγορου. :102:

η απορια παραμενει παντως. κατι λογος θα υπαρχει που ξαναπηγαινε. ισως φοβοταν, ισως ηθελε να συμμετεχει στο δρωμενο, ισως καποια βιδα ειχε λασκαρει, ισως κατι αλλο που δεν περνα απο το μυαλο μας

δεδομενο επισης θεωρω το οτι κατι λαθος εχουν κανει και οι δικοι του γονεις. πως γινεται να μην τους το πει και να το μαθουν απο αλλου.
Προφανώς και κάτι λάθος έχουν κάνει, αλλά το δικό τους λάθος είναι λιγότερο λάθος, από το λάθος των άλλων που είναι βαρύ λάθος και αν τις βγάλουμε να τις μετρήσουμε ε των άλλων θέλουν κόψιμο. :102:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Δεκ 2022, 19:09

Ασέβαστος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:54
δεδομενο επισης θεωρω το οτι κατι λαθος εχουν κανει και οι δικοι του γονεις. πως γινεται να μην τους το πει και να το μαθουν απο αλλου.
Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνεις το γιατί;

Κατά τη γνώμη μου πάντως, δεν είναι ταξικό το θέμα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 29 Δεκ 2022, 19:16

Ο βασανισμός ανθρώπων πάντως (εμπνευσμένος από τις μεθόδους της Στάζι) είναι η νέα μόδα της κοινωνίας. Για διασκέδαση, για κέρδος, για όλα. Περνάει η ζωή πιο ευχάριστα και με απολαβές, για τους έχοντες πράγματι σε αυτή την περίπτωση χαμηλό έως μέτριο IQ.
Μερικές φορές περνάει και σε κανονικό βασανισμό.
Αν αυτό ρίχνει το συνολικό επίπεδο IQ τους είναι αδιάφορο.
Ίσως είδαν αυτά οι ανήλικοι εγκληματίες στο dark web, δεν ξέρω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Δεκ 2022, 19:20

Επ' ευκαιρία, δεν σας έκανε εντύπωση το ότι υπήρξε πλήρης αμηχανία και αγωνιστική αδράνεια όλων των υπερευαίσθητων συλλογικοτήτων και σχετικών γκρούπις, στη συγκεκριμένη φάση;

Γιατί ρε παιδιά; :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιλιον: Οκτώ μαθητές Α' Λυκείου βίαζαν με σκουπόξυλο κι έκαναν bullying σε συμμαθητή τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Δεκ 2022, 19:24

Antares έγραψε:
29 Δεκ 2022, 19:16
Ο βασανισμός ανθρώπων πάντως (εμπνευσμένος από τις μεθόδους της Στάζι) είναι η νέα μόδα της κοινωνίας. Για διασκέδαση, για κέρδος, για όλα. Περνάει η ζωή πιο ευχάριστα και με απολαβές, για τους έχοντες πράγματι σε αυτή την περίπτωση χαμηλό έως μέτριο IQ.
Μερικές φορές περνάει και σε κανονικό βασανισμό.
Αν αυτό ρίχνει το συνολικό επίπεδο IQ τους είναι αδιάφορο.
Ίσως είδαν αυτά οι ανήλικοι εγκληματίες στο dark web, δεν ξέρω.
Ποιο νταρκ γουέμπ, βρε κορίτσι μου; :lol:

Τα βλαμμένα την έπαιζαν ινφλουένσερς στα απολύτως μέινστριμ μέσα. Όπως και όλα τα τραπογίδια, άλλωστε.


Και υποτιμώ τα γίδια με το μπολντ.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών