Για εγκληματική οργάνωση που ξέπλενε μαύρο χρήμα ελέγχεται ο Νίκος Κοκλώνης

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Για εγκληματική οργάνωση που ξέπλενε μαύρο χρήμα ελέγχεται ο Νίκος Κοκλώνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 23 Φεβ 2023, 22:48

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
23 Φεβ 2023, 22:45
Η δική μου απορία έχει να κάνει με το πως οι Κοκλώνηδες και οι Φουρθιώτηδες καταφέρνουν και χώνονται τόσο βαθιά
στα κόλπα της εξουσίας. Θέλω να πω πως η εικόνα που είχα για τέτοιους τύπους αρχικά σχετίζεται με την παρουσία τους στις
εκπομπές ελαφρού περιεχόμενου, αν μου έλεγε κανείς πως οι εν λόγω εμπλέκονταν σε σκάνδαλο με κόκες και παρτούζες
έστω και σε κάποιο θέμα σεξουαλικής παρενόχλησης μπορεί να μην ένιωθα έκκπληκτος αλλά εδώ διαβάζω πως ο Κοκλώνης
ήταν εκατομμυριούχος και είχε γερές παρτίδες με κόμματα και ΜΜΕ.
Ο Κοκλώνης είχε επιχειρηματική δραστηριότητα πριν γίνει γνωστός από τις ψυχαγωγικές εκπομπές

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Για εγκληματική οργάνωση που ξέπλενε μαύρο χρήμα ελέγχεται ο Νίκος Κοκλώνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 23 Φεβ 2023, 22:55

ST48410 έγραψε:
23 Φεβ 2023, 22:48
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
23 Φεβ 2023, 22:45
Η δική μου απορία έχει να κάνει με το πως οι Κοκλώνηδες και οι Φουρθιώτηδες καταφέρνουν και χώνονται τόσο βαθιά
στα κόλπα της εξουσίας. Θέλω να πω πως η εικόνα που είχα για τέτοιους τύπους αρχικά σχετίζεται με την παρουσία τους στις
εκπομπές ελαφρού περιεχόμενου, αν μου έλεγε κανείς πως οι εν λόγω εμπλέκονταν σε σκάνδαλο με κόκες και παρτούζες
έστω και σε κάποιο θέμα σεξουαλικής παρενόχλησης μπορεί να μην ένιωθα έκκπληκτος αλλά εδώ διαβάζω πως ο Κοκλώνης
ήταν εκατομμυριούχος και είχε γερές παρτίδες με κόμματα και ΜΜΕ.
Ο Κοκλώνης είχε επιχειρηματική δραστηριότητα πριν γίνει γνωστός από τις ψυχαγωγικές εκπομπές
Δεν αντιλέγω, το εκπληκτικό είναι πως κάποιος Κοκλώνης αναδεικνύεται στον Έλληνα Λύκο της Γουόλ Στρίτ.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Για εγκληματική οργάνωση που ξέπλενε μαύρο χρήμα ελέγχεται ο Νίκος Κοκλώνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 23 Φεβ 2023, 23:02

μαλλον γιατι κατι περιστερηδες και μυτιληναιοι θεωρουνται ευηποληπτοι αναπτυξιακοι παραγοντες :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Για εγκληματική οργάνωση που ξέπλενε μαύρο χρήμα ελέγχεται ο Νίκος Κοκλώνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 23 Φεβ 2023, 23:12

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
23 Φεβ 2023, 22:45
Η δική μου απορία έχει να κάνει με το πως οι Κοκλώνηδες και οι Φουρθιώτηδες καταφέρνουν και χώνονται τόσο βαθιά
στα κόλπα της εξουσίας. Θέλω να πω πως η εικόνα που είχα για τέτοιους τύπους αρχικά σχετίζεται με την παρουσία τους στις
εκπομπές ελαφρού περιεχόμενου, αν μου έλεγε κανείς πως οι εν λόγω εμπλέκονταν σε σκάνδαλο με κόκες και παρτούζες
έστω και σε κάποιο θέμα σεξουαλικής παρενόχλησης μπορεί να μην ένιωθα έκκπληκτος αλλά εδώ διαβάζω πως ο Κοκλώνης
ήταν εκατομμυριούχος και είχε γερές παρτίδες με κόμματα και ΜΜΕ.
https://www.newsbreak.gr/parapolitika/4 ... ioy-petsa/

τι δεν καταλαβαινεις? :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40706
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Για εγκληματική οργάνωση που ξέπλενε μαύρο χρήμα ελέγχεται ο Νίκος Κοκλώνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 24 Φεβ 2023, 01:08

vatraxos έγραψε:
23 Φεβ 2023, 21:25
Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι το μεμπτό στο υπουργείο, αν η επιχείρησή του πληρούσε τις τυπικές προϋποθέσεις, γιατί να μην του εγκριθεί η επιδότηση;
Σοβαρά τώρα; Επιχείρηση χωρίς ίδια κεφάλαια και χωρίς πρότερη δραστηριότητα διεκδικεί 10 εκατομμύρια επιχορήγηση και είναι λογικό να την πάρει;

Να κάνω κι εγώ αίτηση για επιχορήγηση 400 εκατομμύρια να αγοράσω καμμιά αλυσίδα ΣΜ. Τουλάχιστον εγώ έχω και ίδια κεφάλαια και ιστορικό φερεγγυότητας και πολυετή δραστηριότητα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25526
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Για εγκληματική οργάνωση που ξέπλενε μαύρο χρήμα ελέγχεται ο Νίκος Κοκλώνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 24 Φεβ 2023, 07:23

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
23 Φεβ 2023, 22:45
Η δική μου απορία έχει να κάνει με το πως οι Κοκλώνηδες και οι Φουρθιώτηδες καταφέρνουν και χώνονται τόσο βαθιά
στα κόλπα της εξουσίας. Θέλω να πω πως η εικόνα που είχα για τέτοιους τύπους αρχικά σχετίζεται με την παρουσία τους στις
εκπομπές ελαφρού περιεχόμενου, αν μου έλεγε κανείς πως οι εν λόγω εμπλέκονταν σε σκάνδαλο με κόκες και παρτούζες
έστω και σε κάποιο θέμα σεξουαλικής παρενόχλησης μπορεί να μην ένιωθα έκκπληκτος αλλά εδώ διαβάζω πως ο Κοκλώνης
ήταν εκατομμυριούχος και είχε γερές παρτίδες με κόμματα και ΜΜΕ.
Μαφιοκρατία. Μπροστινοί άλλων είναι. Επιστροφή στην κανονικότητα

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16607
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Για εγκληματική οργάνωση που ξέπλενε μαύρο χρήμα ελέγχεται ο Νίκος Κοκλώνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 24 Φεβ 2023, 07:40

hellegennes έγραψε:
24 Φεβ 2023, 01:08
vatraxos έγραψε:
23 Φεβ 2023, 21:25
Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι το μεμπτό στο υπουργείο, αν η επιχείρησή του πληρούσε τις τυπικές προϋποθέσεις, γιατί να μην του εγκριθεί η επιδότηση;
Σοβαρά τώρα; Επιχείρηση χωρίς ίδια κεφάλαια και χωρίς πρότερη δραστηριότητα διεκδικεί 10 εκατομμύρια επιχορήγηση και είναι λογικό να την πάρει;

Να κάνω κι εγώ αίτηση για επιχορήγηση 400 εκατομμύρια να αγοράσω καμμιά αλυσίδα ΣΜ. Τουλάχιστον εγώ έχω και ίδια κεφάλαια και ιστορικό φερεγγυότητας και πολυετή δραστηριότητα.
Εχεις αργησει ηδη... Καθεσαι και ασχολεισαι στο φορουμ αντι να πας να ζητηξεις επιχορηγηση απο τον Λεφτόκηπο...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...


Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39691
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Για εγκληματική οργάνωση που ξέπλενε μαύρο χρήμα ελέγχεται ο Νίκος Κοκλώνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 24 Φεβ 2023, 07:58

Το καλο το Μακελειο θα ειναι παντως το αυριανο.


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14102
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Για εγκληματική οργάνωση που ξέπλενε μαύρο χρήμα ελέγχεται ο Νίκος Κοκλώνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 24 Φεβ 2023, 07:59

hellegennes έγραψε:
24 Φεβ 2023, 01:08
vatraxos έγραψε:
23 Φεβ 2023, 21:25
Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι το μεμπτό στο υπουργείο, αν η επιχείρησή του πληρούσε τις τυπικές προϋποθέσεις, γιατί να μην του εγκριθεί η επιδότηση;
Σοβαρά τώρα; Επιχείρηση χωρίς ίδια κεφάλαια και χωρίς πρότερη δραστηριότητα διεκδικεί 10 εκατομμύρια επιχορήγηση και είναι λογικό να την πάρει;

Να κάνω κι εγώ αίτηση για επιχορήγηση 400 εκατομμύρια να αγοράσω καμμιά αλυσίδα ΣΜ. Τουλάχιστον εγώ έχω και ίδια κεφάλαια και ιστορικό φερεγγυότητας και πολυετή δραστηριότητα.
Δεν παίρνει 10 εκατομμύρια, πρέπει να έχει επιχειρηματικό σχέδιο, να ξοδέψει 10 εκατομμύρια, γιά να πάρει την επιδότηση, 2 εκατομμύρια.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Για εγκληματική οργάνωση που ξέπλενε μαύρο χρήμα ελέγχεται ο Νίκος Κοκλώνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 24 Φεβ 2023, 08:09

Κουμπιά στα πουκάμισα δεν έχει ο Κοκλώ ;
Τι σκατόφατσα και τι απαράδεκτο στυλ ρε πστμ :e040:

Echelon
Δημοσιεύσεις: 3538
Εγγραφή: 15 Μάιος 2019, 11:42
Phorum.gr user: selinoid

Re: Για εγκληματική οργάνωση που ξέπλενε μαύρο χρήμα ελέγχεται ο Νίκος Κοκλώνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Echelon » 24 Φεβ 2023, 08:29

Αυτά τα λεφτά αγαπητοί συμφορουμίτες είναι στα ποσά που παρουσιάζει με καμάρι ο Γεωργιάδης ως <<επενδύσεις>>.


πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34808
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Για εγκληματική οργάνωση που ξέπλενε μαύρο χρήμα ελέγχεται ο Νίκος Κοκλώνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 24 Φεβ 2023, 08:39

Επιπλέον σημειώνεται ότι η τεκμηρίωση της δυνατότητας χρηματοδότησης επενδυτικού έργου που έχει υπαχθεί στον ν. 4399/2016 δεν αποτελούσε προϋπόθεση για την υπαγωγή, το οποίο αποτελούσε αδυναμία του προηγούμενου νόμου που διορθώθηκε στον νέο αναπτυξιακό νόμο 4887/2022.

Mετάφραση : σύμφωνα με τον αναπτυξιακό νόμο του 2016 (σύριζα) μια εταιρία για να υπαχθεί στον κατάλογο προς χρηματοδότηση δεν χρειαζόταν δικαιολογητικά.Τα δικαιολογητικά όφειλε να τα προσκομίσει εκ των υστέρων και μαζί με αυτά να κάνει το αίτημα για χρηματοδότηαη.Δεν έφερε δικαιολογητικά και δεν έκανε αίτημα οπότε δεν προχώρησε τίποτε.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Για εγκληματική οργάνωση που ξέπλενε μαύρο χρήμα ελέγχεται ο Νίκος Κοκλώνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 24 Φεβ 2023, 10:37

Arisvilla έγραψε:
23 Φεβ 2023, 21:02
Bic έγραψε:
23 Φεβ 2023, 21:00
Υδράργυρος έγραψε:
23 Φεβ 2023, 20:56


Είχε εγκριθεί, αλλά τους έπιασαν με τη γίδα στην πλάτη τότε και δεν το προχώρησαν. Αυτό παραδέχεται ο Άδωνης
Σύμφωνα με αυτό το κείμενο, αν ισχύει φυσικά, όχι. Δεν λέει ότι εγκρίθηκε, το ακριβώς αντίθετο λέει.
Δεν διαβάζεις και τι λεει το κείμενο. Εγκρίθηκε λέει. Απλά λεει οτι θα έπαιρνε τα 2εκ αν υλοποιούσε τις επενδύσεις. Τώρα το πως θα το αποδείκνυε αυτό ενας θεός ξέρει.
Υδράργυρος έγραψε:
23 Φεβ 2023, 21:36
Bic έγραψε:
23 Φεβ 2023, 21:00

Σύμφωνα με αυτό το κείμενο, αν ισχύει φυσικά, όχι. Δεν λέει ότι εγκρίθηκε, το ακριβώς αντίθετο λέει.
Το κείμενο λέει οτι η δαπανη ήταν επιλεξιμη (άρα εγκρίθηκε), αλλά δεν εμφανίστηκε ο Κοκλώνης να τα πάρει (γιατί τους έπιασαν με τη γίδα στην πλάτη)
Νομίζω ότι διάβασα μια χαρά τι λέει το κείμενο. Ξαναλέω, δεν ξέρω τι ισχύει, αυτό θα φανεί στην πορεία ελπίζω. Σύμφωνα με την ανακοίνωση του υπουργείου όμως (αν την δεχτούμε), η επιχορήγηση θα ήταν 2 μύρια (και όχι 10 όπως βιάστηκαν να πουν κάποιοι και να τρέξουν να υποστηρίξουν κάποιοι άλλοι) για το πρότζεκτ, αν και εφόσον. Αν γινόταν αίτημα για επιχορήγηση και εφόσον ολοκληρωνόταν η υλοποίησή του. Δεν έγινε ούτε το "αν", ούτε το "εφόσον". Το υπουργείο λέει ότι ποτέ δεν έγινε αίτημα για επιχορήγηση από τον συμπαθέστατο, οπότε για ποια έγκριση και ποια γίδα μιλάμε εδώ; Πώς μπορεί να υπάρχει έγκριση σε κάποια χρηματοδότηση που δεν έχει ζητηθεί ποτέ;
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών