Αν αυτό λέγεται σοβαρή αντιμετώπιση της εγκληματικότητας, εγώ είμαι η μετενσάρκωση του Τέσλα.

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Αν αυτό λέγεται σοβαρή αντιμετώπιση της εγκληματικότητας, εγώ είμαι η μετενσάρκωση του Τέσλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 23 Μαρ 2023, 07:14

Οι εξαγγελίες του υπουργού δικαιοσύνης για αύξηση των ποινών των προβλεπομένων από τον Ποινικό Κώδικα άρθρων ανάλογα με τα δεδομένα κάθε περίπτωσης και τις κραυγές του πλήθους δεν βοηθούν στη σοβαρή αντιμετώπιση της εγκληματικότητας, μετατρέπουν τον Ποινικό Κώδικα σε κουρελού και φανερώνουν έλλειψη σοβαρότητας και εξάρτηση ενός νευραλγικού υπουργείου από τρίτους παράγοντες, οι οποίοι δεν θα έπρεπε να υπολογίζονται σε αμιγώς νομικά θέματα.
Συλλαμβάνονται πρόσωπα κατηγορούμενα για αποπλάνηση ανηλίκων; Εξαγγέλλονται αυστηρότερες ποινές. Γίνεται λόγος για κλοπή υλικού του ΟΣΕ; Εξαγγέλλονται τα ισόβια ως ποινή (επειδή ο κ. υπουργός δικαιοσύνης δεν έκανε τον κόπο να διαβάσει τι προβλέπεται στο αρ. 291 παρ. 1 εδ. β' Π.Κ.). Φωνάζει ο κόσμος για την πάταξη της εγκληματικότητας κατά ανηλίκων; Πάρτε μια καταχώριση μήνυσης για τέτοιο έγκλημα στο ποινικό μητρώο του δράστη και ας πάει να κουρεύεται το τεκμήριο της αθωότητας!
Αν αυτό λέγεται σοβαρή αντιμετώπιση της εγκληματικότητας, εγώ είμαι η μετενσάρκωση του Τέσλα.
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Αν αυτό λέγεται σοβαρή αντιμετώπιση της εγκληματικότητας, εγώ είμαι η μετενσάρκωση του Τέσλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 23 Μαρ 2023, 08:00

Σκασε σταλινικο απολιθωμα. :011:



Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32748
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αν αυτό λέγεται σοβαρή αντιμετώπιση της εγκληματικότητας, εγώ είμαι η μετενσάρκωση του Τέσλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Μαρ 2023, 08:12

plouf έγραψε:
23 Μαρ 2023, 08:00
Σκασε σταλινικο απολιθωμα. :011:
κι ομως, ειναι απο τις λιγες φορες που το σταλινικο απολιθωμα εχει δικιο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39721
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αν αυτό λέγεται σοβαρή αντιμετώπιση της εγκληματικότητας, εγώ είμαι η μετενσάρκωση του Τέσλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 23 Μαρ 2023, 08:15

Λεγεται πως ο αρχηγος της αστυνομιας καρατομηθηκε επειδη ειχε αντιρρησεις να αποσπαστουν αστυνομοι απο κρισιμες περιοχες της Αθηνας για να ενισχυθει η φυλαξη δημοσιογραφων και βουλευτων που μπορει να στοχοποιουνταν μετα τα Τεμπη. Οχι οτι δεν τους φυλαγαν δηλαδη αλλα για να τους φυλανε περισσοτεροι. Ου ρε.

.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Αν αυτό λέγεται σοβαρή αντιμετώπιση της εγκληματικότητας, εγώ είμαι η μετενσάρκωση του Τέσλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 23 Μαρ 2023, 08:26

Ασέβαστος έγραψε:
23 Μαρ 2023, 08:12
plouf έγραψε:
23 Μαρ 2023, 08:00
Σκασε σταλινικο απολιθωμα. :011:
κι ομως, ειναι απο τις λιγες φορες που το σταλινικο απολιθωμα εχει δικιο.
Δεκτο,αλλα εχουν πλακα τα σταλινικα απολιθωματα οταν φωναζουν για αυταρχισμο γιατι ολοι τους κογιοναρουν και τους
παιρνουν στο ψιλο. :102:

Αρνουμαι να φανταστω τι θα γινοταν στην σοβιετια επι Σταλιν αν οποιοσδηποτε ηταν κατηγορουμενος για καποιο αδικημα. :a040:

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Αν αυτό λέγεται σοβαρή αντιμετώπιση της εγκληματικότητας, εγώ είμαι η μετενσάρκωση του Τέσλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 23 Μαρ 2023, 09:21

Το πρόβλημα είναι οτι δε μπορείς να πιάσεις τους κλέφτες επ αυτοφόρω. Αναγκαστικά θα πρέπει να κάνεις ελέγχους στους σκραπατζήδες και τα χυτήρια. Για αυτά δεν είδαμε καμιά εξαγγελία, άρα είναι επικοινωνιακές μαλακίες με το βλέμμα στις δημοσκοπήσεις

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Αν αυτό λέγεται σοβαρή αντιμετώπιση της εγκληματικότητας, εγώ είμαι η μετενσάρκωση του Τέσλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 23 Μαρ 2023, 16:09

Βρες μια τιμια δουλεια ασφαλιτη της κακιας ωρας.
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

zteo
Δημοσιεύσεις: 10185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Αν αυτό λέγεται σοβαρή αντιμετώπιση της εγκληματικότητας, εγώ είμαι η μετενσάρκωση του Τέσλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 23 Μαρ 2023, 16:19

Απλα χαϊδεύουν δεξιά αυτιά. Τι να μου πουν οι αυστηροτερες ποινές για τους παιδεραστες όταν οι κοινωνικές δομές για παιδιά διαλύονται όλο και περισσότερο κάθε χρόνο.
Η εγκληματικοτητα αντιμετωπιζεται συνολικά όχι αποσπασματικα
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Αν αυτό λέγεται σοβαρή αντιμετώπιση της εγκληματικότητας, εγώ είμαι η μετενσάρκωση του Τέσλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 23 Μαρ 2023, 16:24

Ο ασθενής έχει καρκίνο στον εγκέφαλο και το μόνο που τους νοιάζει είναι να σταματήσουν τους πονοκεφάλους με ασπιρίνες
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Αν αυτό λέγεται σοβαρή αντιμετώπιση της εγκληματικότητας, εγώ είμαι η μετενσάρκωση του Τέσλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 25 Μαρ 2023, 08:56

Γίνεται να μην ταυτιστείς με το ΚΚΕ;;;!!! Θεός Σοφιανός ξεφτιλίζει τους φασίστες!

Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8457
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Αν αυτό λέγεται σοβαρή αντιμετώπιση της εγκληματικότητας, εγώ είμαι η μετενσάρκωση του Τέσλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 25 Μαρ 2023, 10:45

Στο τέλος θα φτάσουν οι κυβερνήσεις στα λόγια πολλών από εμάς, οι οποίοι ζητούν την εξόντωση πολλών κατηγοριών παρανομούντων και κακοποιών.
Π.χ.
α) Έχεις 5 καταδίκες για πλημμελήματα; Εξόντωση γιατί πολύ απλά δεν πρόκειται να γίνεις άνθρωπος...
β) Είσαι κυβερνητικό στοιχείο και τα άρπαξες στην τσέπη; Εξόντωση γιατί καταστρέφεις και την διοίκηση και έρχεσαι σε αντίθεση με αυτούς που σε ψηφίσανε...
γ) Κατέστρεψες κρίσιμο υλικό για να το κλέψεις και να το πουλήσεις, βάζοντας σε κίνδυνο ζωές; Εξόντωση...

Ε σε λίγα χρόνια, με μερικές δεκάδες χιλιάδες εξοντώσεις θα έχεις φτιάξεις το τοπίο...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών