Διάρρηξη

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
killzone
Δημοσιεύσεις: 5616
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 15:41

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killzone » 18 Απρ 2023, 13:15

το μυστικο ειναι ρευμα στην Πορτα :8)

και συναγερμο με ηχητικο πυροβολισμοι :smt023

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Απρ 2023, 13:35

kongrosian έγραψε:
18 Απρ 2023, 11:20
BigChiefWahoo έγραψε:
18 Απρ 2023, 11:18
kongrosian έγραψε:
18 Απρ 2023, 11:16
έχω τσακώσει γύφτο, που μόλις έχει μπουκάρει στην κουζίνα, και μου το παίζει τρέλα ότι θέλει να πιει νερό. εγώ του λέω: πάμε έξω σε παρακαλώ. τον περίμεναν άλλοι δύο εκεί. και τους λέω: δεν ντρέπεστε λίγο; δεν πάτε να ανοίξετε καμιά τράπεζα; εδώ ήρθατε; :102:
Μετα ; Ήπιατε τσιπουράκι ;
μετά μπήκαν στο αμάξι και φύγανε. δεν κάνω πλάκα. τι να έκανα δλδ;
Ότι κοιμάσε;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24763
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 18 Απρ 2023, 13:41

έτυχε σε συνάδελφο στην Ολλανδία πριν 2-3 χρόνια. ΓΙα μια σατανική σύμπτωση είχε κάνει ασφάλεια κλοπής 2-3 μέρες πριν το συμβάν. Του πήραν drones, κάμερες, mac book, laptop που σίγουρα έιχε και δήλωσε και ότι είχε 2-3κ μετρητά αλλά δυσκολεύομαι να ο πιστέψω γιατί μετρητά στην Ολλανδία έχουν μόνο οι έμποροι ναρκωτικών .
Η ασφαλιστική τον πέρασε κόσκινο για να πληρώσει γιατί να σε κλέψουν 2-3 μέρες αφού έκανες την ασφάλεια γεννάει ερωτήματα

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23297
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 18 Απρ 2023, 13:48

Αν οι άλλοι είναι επαγγελματίες θα στην κάνουν τη μπούκα.
Επίσης απο την αστυνομία είχαν πει εμπιστευτικά στον πατέρα μου να μη δηλώσει πως χάθηκαν μετρητά γιατί στάνταρ καποιος ρουφιάνος απο μέσα θα το βγάλει φιρμάνι σε δικούς του και θα ξαναπαίξει μπούκα. Επίσης οι ασφαλιστικές δεν αποζημιώνουν πάνω απο 500€ μετρητά.

btw το πατρικό πλέον ειναι φρούριο, για να ρισκάρει να μπει κάποιος πρέπει να έχει "πληροφορία" πως θα κάνει την τύχη του, που δε θα την κάνει γιατί δε θα βρεί τίποτα ιδιαίτερα μεγάλης αξίας.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4621
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 18 Απρ 2023, 13:53

Μου έτυχε όταν έμενα Αθήνα. Η πόρτα είχε τη λεγόμενη τρίαινα και πρέπει να την άνοιξαν για πλάκα γιατί ούτε ο μηχανισμός χάλασε ούτε σημάδι έμεινε στην κλειδαριά. Είχα τόσο λίγα πράγματα που μάλλον κατάλαβαν το λάθος τους και λυπήθηκαν να μου κάνουν το σπίτι μπουρδέλο :lol: κι ευτυχώς τη γλίτωσα με μια καλή γενική και σαπούνισμα των τοίχων. Αφού έψαξαν μάταια τρία συρτάρια για μετρητά και (μάλλον) ξεφύλλισαν και τα βιβλία που είχα, τελικά έκλεψαν μόνο το δεύτερο μπουφάν μου από την κρεμάστρα. Δεν πήραν καν το αρχαίο λάπτοπ μου.

Όντως είναι πολύ άσχημο το συναίσθημα της παραβίασης. Χρειάστηκε να ψάξω όλο το σπίτι να δω αν βρώμισαν, έχεσαν, έχυσαν κτλ πουθενά αλλά μάλλον απέφυγαν περιττές ζημιές για να μην μπω στον κόπο να τους κάνω καταγγελία.

Αν έχετε μετρητά στο σπίτι, να ξέρετε ότι δεν θα αποζημιωθείτε για κανέναν λόγο αν σας τα κλέψουν.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11548
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 18 Απρ 2023, 17:41

vagabondo έγραψε:
18 Απρ 2023, 10:40
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Απρ 2023, 09:40
Έχουν τσαλακώσει την πόρτα ασφάλειας. Το σπίτι είναι μ@υνι από ανακατεμένα πράγματα.
Πώς την τσαλακωσαν δηλαδή :o
Λύγισε το ατσάλι. Δεν ξέρω πως έγινε. Και ο κλειδαράς και οι μπάτσοι της σήμανσης είπαν πως πρώτη φορά το βλέπουν αυτό.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 18 Απρ 2023, 17:46

Πω πω επειδή με έχουν ληστέψει σε μαγαζί που εργαζόμουν με όπλο είχα πάθει σοκ. Και είναι γενικά από τα μεγαλύτερα μου άγχη όταν γυρίζω βράδυ μόνη μου σπίτι ή όταν κοιμάμαι μόνη μου. Εγώ βάζω κόντρα ενα βαρύ αντικείμενο. Ιδανικά θα ήθελα συναγερμό ή ένα μεγάλο βαρύ συρτη που πιάνει όλο τον τοίχο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11548
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 18 Απρ 2023, 17:50

Απντεητ. Ήταν στοχευμένο. Είχε σηκωθεί ένα μεγάλο ποσό σε μετρητά και το άφησαν σπίτι πριν φύγουν.
Ξέρω, βλακεία. Εγώ δεν αφήνω πάνω από 200 ευρώ.

Θυμάμαι τις μέρες τις ηρωικης διαπραγμάτευσης, που όλοι σήκωναν τα λεφτά και τα έβαζαν στο στρώμα, δεν είχα βγάλει ούτε 50 ευρώ. Αφενός γιατί δεν είμαι εθνοπροδοτικο αρχιδι...αφετέρου δε μπορούσα να φανταστώ πως θα ζω με άγχος καθημερινά.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 18 Απρ 2023, 17:54

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Απρ 2023, 17:50
Απντεητ. Ήταν στοχευμένο. Είχε σηκωθεί ένα μεγάλο ποσό σε μετρητά και το άφησαν σπίτι πριν φύγουν.
Ξέρω, βλακεία. Εγώ δεν αφήνω πάνω από 200 ευρώ.

Θυμάμαι τις μέρες τις ηρωικης διαπραγμάτευσης, που όλοι σήκωναν τα λεφτά και τα έβαζαν στο στρώμα, δεν είχα βγάλει ούτε 50 ευρώ. Αφενός γιατί δεν είμαι εθνοπροδοτικο αρχιδι...αφετέρου δε μπορούσα να φανταστώ πως θα ζω με άγχος καθημερινά.
Σοβαρά τώρα; άφησαν πολλά λεφτά στο σπίτι και έφυγαν για Πάσχα;κριμα ρε παιδί μου, κρίμα. Αλλά από που μπορεί να έπαιξε πληροφορία;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
zoltan
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:40
Phorum.gr user: zoltan

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zoltan » 19 Απρ 2023, 17:59

σχετίζεται;
https://www.naftemporiki.gr/society/146 ... apo-spiti/
Θεσσαλονίκη: Καταγγελία για κλοπή 150.000 ευρώ από σπίτι

Αντιμέτωπο με μια δυσάρεστη βρέθηκε ένα ζευγάρι κατά την επιστροφή του στη Θεσσαλονίκη μετά τις γιορτές του Πάσχα.

Όπως κατήγγειλαν στην Αστυνομία, όσο απουσίαζαν, άγνωστοι διέρρηξαν το διαμέρισμά τους, αφαιρώντας 150.000 ευρώ σε μετρητά.

Οι δράστες φαίνεται πως παραβίασαν με λοστό την πόρτα του διαμερίσματος και δίχως να γίνουν αντιληπτοί από άλλους ενοίκους εισήλθαν στο εσωτερικό του σπιτιού, το οποίο βρίσκεται επί της οδού Παπαναστασίου, στην ανατολική πλευρά της Θεσσαλονίκης.

Σύμφωνα με την καταγγελία, τα χρήματα ήταν κρυμμένα στο πατάρι, μέσα σε χάρτινες κούτες, και προέρχονταν από πώληση ακινήτου.

Εκτός από τα μετρητά οι διαρρήκτες έκλεψαν από το ίδιο διαμέρισμα χρυσαφικά και κοσμήματα.

Έρευνες διεξάγει το Αστυνομικό Τμήμα Τούμπας – Τριανδρίας.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8456
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 19 Απρ 2023, 18:06

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Απρ 2023, 09:37
Διέρρηξαν το διπλανό μου διαμέρισμα.

Δεν πήρα χαμπάρι.

Σας έχει τύχει; Τι μέτρα προστασίας λαμβάνετε κύριοι;

Κάνουμε όλοι ότι κοιμόμαστε όταν είμαστε μέσα και αφήνουμε τις πόρτες ανοιχτές για να πάρουν ότι θέλουν οι άνθρωποι, χωρίς να κουραστούν όταν δεν είμαστε μέσα...
Εσύ φασίστα γιατί θέλεις μέτρα προστασίας;;;

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23468
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 19 Απρ 2023, 18:12

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Απρ 2023, 17:41
vagabondo έγραψε:
18 Απρ 2023, 10:40
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Απρ 2023, 09:40
Έχουν τσαλακώσει την πόρτα ασφάλειας. Το σπίτι είναι μ@υνι από ανακατεμένα πράγματα.
Πώς την τσαλακωσαν δηλαδή :o
Λύγισε το ατσάλι. Δεν ξέρω πως έγινε. Και ο κλειδαράς και οι μπάτσοι της σήμανσης είπαν πως πρώτη φορά το βλέπουν αυτό.
βαζουνε πατουσες σκαλωσιαςσε κοντρα απεναντι τοιχο και σιγα σιγα τιναζεται ολη η πορτα ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23468
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 19 Απρ 2023, 18:14

ειδικα Μ.Παρασκευη στον Επιταφιο και τηνκατα την Ανασταση εγιναν οργια διαρηξεων ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8456
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 19 Απρ 2023, 18:21

Γύφτοι έκλεψαν γνωστή της συζύγου μου - προφανώς πιτσιρίκια από το σημείο που μπήκαν.
Έψαξαν όλα τα ρούχα, ένα προς ένα, όλες τα μπουκάλια και τις συσκευές αδειάζοντας τα - ακόμα και την κέτσαπ στο ψυγείο ή τις κρέμες προσώπου, ενώ έβγαλαν μέχρι και τα καλύμματα από τα ρολά στις μπαλκονόπορτες...
Εννοείται ότι έψαξαν όλα τα βιβλία και τα περιοδικά και έκαναν έλεγχο μέχρι και στα στρώματα...

Εμείς στο σπίτι μας δεν έχουμε τίποτα για πάρει ο επίδοξος διαρρήκτης - ελάχιστα χρήματα (πάντα κάτω από 200 ευρώ), κοσμήματα της οκάς μόνο, τίποτα πολύτιμο από ηλεκτρονική συσκευή, τίποτα πολύτιμο από ρούχα και τίποτα πολύτιμο από άλλα θέματα όπως π.χ. πίνακες...

ΥΓ
Βέβαια με βασανίζει ένα θέμα: θα μπορεί να καταλάβει το ζώο που θα μπει να μας κλέψει, ότι τον πίνακα με τη θαλασσογραφία τον είχα πάρει 50 ευρώ πριν από 6 χρόνια από τον ίδιο τον καλλιτέχνη ή θα νομίζει ότι χτύπησε άγνωστο πίνακα του Γκίζη;;; :003:

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8456
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 19 Απρ 2023, 18:22

nostromos έγραψε:
19 Απρ 2023, 18:12
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Απρ 2023, 17:41
vagabondo έγραψε:
18 Απρ 2023, 10:40


Πώς την τσαλακωσαν δηλαδή :o
Λύγισε το ατσάλι. Δεν ξέρω πως έγινε. Και ο κλειδαράς και οι μπάτσοι της σήμανσης είπαν πως πρώτη φορά το βλέπουν αυτό.
βαζουνε πατουσες σκαλωσιαςσε κοντρα απεναντι τοιχο και σιγα σιγα τιναζεται ολη η πορτα ...
Αααα...
Το ξέρεις το κόλπο με το γρύλο ε;;; :smt005:

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών