Διάρρηξη

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23714
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 19 Απρ 2023, 18:24

OANNHSEA έγραψε:
19 Απρ 2023, 18:22
nostromos έγραψε:
19 Απρ 2023, 18:12
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Απρ 2023, 17:41


Λύγισε το ατσάλι. Δεν ξέρω πως έγινε. Και ο κλειδαράς και οι μπάτσοι της σήμανσης είπαν πως πρώτη φορά το βλέπουν αυτό.
βαζουνε πατουσες σκαλωσιαςσε κοντρα απεναντι τοιχο και σιγα σιγα τιναζεται ολη η πορτα ...
Αααα...
Το ξέρεις το κόλπο με το γρύλο ε;;; :smt005:

.
φυσικα και το ξερω ... προτεινω σε ολους τους φιλους να εχουνε στην κεντρικη εισοδο κλειδαρια με αποσπομενο αφαλο η κυλινδρο ασφαλειας ... αυτο τους καθυστερει πολυ να μπουνε σε εσωτερικο χωρο οπου μπορουνε κρυμενοι να δουλευουνε για ωρες
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11600
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 19 Απρ 2023, 23:51

nostromos έγραψε:
19 Απρ 2023, 18:12
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Απρ 2023, 17:41
vagabondo έγραψε:
18 Απρ 2023, 10:40


Πώς την τσαλακωσαν δηλαδή :o
Λύγισε το ατσάλι. Δεν ξέρω πως έγινε. Και ο κλειδαράς και οι μπάτσοι της σήμανσης είπαν πως πρώτη φορά το βλέπουν αυτό.
βαζουνε πατουσες σκαλωσιαςσε κοντρα απεναντι τοιχο και σιγα σιγα τιναζεται ολη η πορτα ...
Όντως , μου το είπαν κι άλλοι στο ενδιάμεσο. Χρειάζεται κάτι που να πολλαπλασιάζει τρομακτικά τη δύναμη . Δεν ανοίγει με λοστό ένα τέτοιο θηρίο. Σίγουρα όχι αν δεν ακούγεται σε όλο το οικοδομικό τετράγωνο για ώρες
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8194
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 20 Απρ 2023, 00:16

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Απρ 2023, 17:50
Απντεητ. Ήταν στοχευμένο. Είχε σηκωθεί ένα μεγάλο ποσό σε μετρητά και το άφησαν σπίτι πριν φύγουν.
Ξέρω, βλακεία. Εγώ δεν αφήνω πάνω από 200 ευρώ.

Θυμάμαι τις μέρες τις ηρωικης διαπραγμάτευσης, που όλοι σήκωναν τα λεφτά και τα έβαζαν στο στρώμα, δεν είχα βγάλει ούτε 50 ευρώ. Αφενός γιατί δεν είμαι εθνοπροδοτικο αρχιδι...αφετέρου δε μπορούσα να φανταστώ πως θα ζω με άγχος καθημερινά.

.

Τις γλάστρες τις σπάσανε ;;; . :8)


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11600
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 20 Απρ 2023, 10:22

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
20 Απρ 2023, 00:16
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Απρ 2023, 17:50
Απντεητ. Ήταν στοχευμένο. Είχε σηκωθεί ένα μεγάλο ποσό σε μετρητά και το άφησαν σπίτι πριν φύγουν.
Ξέρω, βλακεία. Εγώ δεν αφήνω πάνω από 200 ευρώ.

Θυμάμαι τις μέρες τις ηρωικης διαπραγμάτευσης, που όλοι σήκωναν τα λεφτά και τα έβαζαν στο στρώμα, δεν είχα βγάλει ούτε 50 ευρώ. Αφενός γιατί δεν είμαι εθνοπροδοτικο αρχιδι...αφετέρου δε μπορούσα να φανταστώ πως θα ζω με άγχος καθημερινά.

.

Τις γλάστρες τις σπάσανε ;;; . :8)


.
Ποιες γλάστρες; :smt017
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23429
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 20 Απρ 2023, 10:27

και κάτι ακόμη.
Όποιος αγοράζει χρηματοκιβώτιο, πριν αυτο προλάβει να εγκατασταθεί στο σπίτι, το έχουν μάθει ήδη τα κλεφτρόνια.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 20 Απρ 2023, 10:32

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Απρ 2023, 17:50
Απντεητ. Ήταν στοχευμένο.
:p2: σε παρακολουθούν έξω από την τράπεζα;

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 20 Απρ 2023, 10:33

Ερμής έγραψε:
18 Απρ 2023, 13:48
Αν οι άλλοι είναι επαγγελματίες θα στην κάνουν τη μπούκα.
Επίσης απο την αστυνομία είχαν πει εμπιστευτικά στον πατέρα μου να μη δηλώσει πως χάθηκαν μετρητά γιατί στάνταρ καποιος ρουφιάνος απο μέσα θα το βγάλει φιρμάνι σε δικούς του
Από την αστυνομία; :p2:

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23429
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 20 Απρ 2023, 10:51

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
20 Απρ 2023, 10:33
Ερμής έγραψε:
18 Απρ 2023, 13:48
Αν οι άλλοι είναι επαγγελματίες θα στην κάνουν τη μπούκα.
Επίσης απο την αστυνομία είχαν πει εμπιστευτικά στον πατέρα μου να μη δηλώσει πως χάθηκαν μετρητά γιατί στάνταρ καποιος ρουφιάνος απο μέσα θα το βγάλει φιρμάνι σε δικούς του
Από την αστυνομία; :p2:
Τι να σου πω. Ίσως το ειπαν γιατί αν μια στις χίλιες εβρισκαν το μετρητο να το κράταγαν για πάρτη τους απο τη στιγμή που δεν ήταν δηλωμένο.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11600
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 20 Απρ 2023, 11:09

Ερμής έγραψε:
20 Απρ 2023, 10:51
Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
20 Απρ 2023, 10:33
Ερμής έγραψε:
18 Απρ 2023, 13:48
Αν οι άλλοι είναι επαγγελματίες θα στην κάνουν τη μπούκα.
Επίσης απο την αστυνομία είχαν πει εμπιστευτικά στον πατέρα μου να μη δηλώσει πως χάθηκαν μετρητά γιατί στάνταρ καποιος ρουφιάνος απο μέσα θα το βγάλει φιρμάνι σε δικούς του
Από την αστυνομία; :p2:
Τι να σου πω. Ίσως το ειπαν γιατί αν μια στις χίλιες εβρισκαν το μετρητο να το κράταγαν για πάρτη τους απο τη στιγμή που δεν ήταν δηλωμένο.
Σωστοί....
Σε δικούς μου είπαν απ' την ασφάλεια , πως αν τους πιάσουν τελικά , παίζει να τους προτείνουν οι κλεφται να τους δώσουν ένα ποσό για να αποσυρουν τη μήνυση (γτ θα πάνε για κακούργημα).
Σύστησαν να αποδεχτούν το οποίο πόσο και να μην το τραβήξουν παραπέρα. :xena:
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 20 Απρ 2023, 11:46

Libre arbitre έγραψε:
18 Απρ 2023, 09:39
Μου έχει τύχει. Απλά του έσπασαν την κλειδαριά. Δεν του πήραν τίποτα.
Έχει τύχει και σε μενα, πρόσφατα κιόλας. Το μόνο που πήρανε ήταν η κλειδαριά, αυτή που παραβίασαν. Τίποτα άλλο και μέσα όλα άθικτα (καλά, όχι ότι είχα μέσα και τίποτα αξίας, αλλά τι ζωντόβολα κι αυτοί...)
لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰم حَمَّدٌ رَسُولُ ٱللَّٰهِ‎

! ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7945
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 20 Απρ 2023, 11:59

Οι περισσότερες διαρρήξεις που γνωρίζω ήταν στοχευμένες. Μια φορά στα 90ς σπασανε την κλειδαριά ναρκομανείς, όταν έλειπα αλλά πρέπει να είδαν την ανάληψη από την τράπεζα και η κλειδαριά ήταν παλιά. Από τότε έχουν εξελιχθεί. Θα με είχαν κλέψει 100 φορές αν είχα κάτι αξίας. Στην διάρρηξη που έγινε δίπλα μου στον τέταρτο, όλη την ημέρα που έλειπα η μπαλκονόπορτα ήταν ανοικτή με την σίτα το καλοκαίρι. Το βράδυ κλείνω τα πάντα και την ημέρα πια, χειμώνα καλοκαίρι,υπάρχει και θόρυβος. Έρχονται και χειρότερα υποθέτω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40796
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Απρ 2023, 00:52

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Απρ 2023, 09:37
Διέρρηξαν το διπλανό μου διαμέρισμα.

Δεν πήρα χαμπάρι.

Σας έχει τύχει; Τι μέτρα προστασίας λαμβάνετε κύριοι;
Πέρυσι την άνοιξη. Ήμουν ο μοναδικός στην οικοδομή που δεν είχα πόρτα ασφαλείας. Από καθαρή ειρωνεία εκείνην την ώρα ήμουν έξω με φίλους και τρώγαμε και λέγαμε για διαρρήξεις. Είχαμε διαφωνία, οι άλλοι έλεγαν ότι θα διαρρήξουν τα σπίτια που φαίνονται πιο πλούσια κι εγώ έλεγα ότι θα διαρρήξουν αυτά που έχουν πιο εύκολη πρόσβαση. Είχα δίκιο.

Καλά όταν γύρισα στο σπίτι έπαθα σοκ, γιατί είχα αφήσει το ταμείο κίνησης του μαγαζιού. Το μεγαλύτερο μέρος του ταμείου είναι στην τράπεζα, βέβαια, αλλά πάλι ήταν αρκετά μετρητά. Για καλή μου τύχη δεν το βρήκαν. Μάλλον βρήκαν κάτι λίρες Αγγλίας που είχα, χάρηκαν κι έφυγαν. Πρέπει να ήταν γύρω στις 300 λίρες σε χαρτονομίσματα των 50 και 20 και κάτι ψιλά. Είναι βέβαια πλέον εκτός κυκλοφορίας, τα είχα ως ενθύμιο.

Τι μέτρα ασφαλείας πήρα; Πρώτον, δεν αφήνω πλέον τίποτα στο σπίτι. Δεύτερον έβαλα πόρτα ασφαλείας πολύ καλής ποιότητας. Τρίτον, έβαλα κάμερες.

Πλέον δεν έχω τίποτα αξίας στο σπίτι, αλλά και μόνο η αίσθηση ότι θα μπουν στον χώρο είναι απαίσια και εφιαλτική.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 21 Απρ 2023, 00:54

hellegennes έγραψε:
21 Απρ 2023, 00:52
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Απρ 2023, 09:37
Διέρρηξαν το διπλανό μου διαμέρισμα.

Δεν πήρα χαμπάρι.

Σας έχει τύχει; Τι μέτρα προστασίας λαμβάνετε κύριοι;
Πέρυσι την άνοιξη. Ήμουν ο μοναδικός στην οικοδομή που δεν είχα πόρτα ασφαλείας. Από καθαρή ειρωνεία εκείνην την ώρα ήμουν έξω με φίλους και τρώγαμε και λέγαμε για διαρρήξεις. Είχαμε διαφωνία, οι άλλοι έλεγαν ότι θα διαρρήξουν τα σπίτια που φαίνονται πιο πλούσια κι εγώ έλεγα ότι θα διαρρήξουν αυτά που έχουν πιο εύκολη πρόσβαση. Είχα δίκιο.

Καλά όταν γύρισα στο σπίτι έπαθα σοκ, γιατί είχα αφήσει το ταμείο κίνησης του μαγαζιού. Το μεγαλύτερο μέρος του ταμείου είναι στην τράπεζα, βέβαια, αλλά πάλι ήταν αρκετά μετρητά. Για καλή μου τύχη δεν το βρήκαν. Μάλλον βρήκαν κάτι λίρες Αγγλίας που είχα, χάρηκαν κι έφυγαν. Πρέπει να ήταν γύρω στις 300 λίρες σε χαρτονομίσματα των 50 και 20 και κάτι ψιλά. Είναι βέβαια πλέον εκτός κυκλοφορίας, τα είχα ως ενθύμιο.

Τι μέτρα ασφαλείας πήρα; Πρώτον, δεν αφήνω πλέον τίποτα στο σπίτι. Δεύτερον έβαλα πόρτα ασφαλείας πολύ καλής ποιότητας. Τρίτον, έβαλα κάμερες.

Πλέον δεν έχω τίποτα αξίας στο σπίτι, αλλά και μόνο η αίσθηση ότι θα μπουν στον χώρο είναι απαίσια και εφιαλτική.
Οι κάμερες δεν είναι εύκολο να ξηλωθούν;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40796
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Απρ 2023, 01:00

Καρολίνα έγραψε:
21 Απρ 2023, 00:54
Οι κάμερες δεν είναι εύκολο να ξηλωθούν;
Είναι, αλλά αν εντοπίσουν κίνηση βαράει συναγερμός στο κινητό μου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 21 Απρ 2023, 01:02

hellegennes έγραψε:
21 Απρ 2023, 01:00
Καρολίνα έγραψε:
21 Απρ 2023, 00:54
Οι κάμερες δεν είναι εύκολο να ξηλωθούν;
Είναι, αλλά αν εντοπίσουν κίνηση βαράει συναγερμός στο κινητό μου.
Έχω και εγώ μια τέτοια κάμερα στο σπίτι (για άλλους λόγους), αλλά ακόμα και να χτυπήσει στο κινητό, τι θα προλάβεις να κάνεις αν δεν είσαι κοντά; Αυτό σκέφτομαι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών