Ε-banking μου θέλατε και τεχνολογίες, κλαφτε τώρα τα λεφτά σας

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7724
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ε-banking μου θέλατε και τεχνολογίες, κλαφτε τώρα τα λεφτά σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 25 Οκτ 2023, 17:33

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:23
Υπάρχουν και άνθρωποι μεγάλης ηλικίας, με προβλήματα, κλπ, εσύ ως τράπεζα πρέπει να έχεις σοβαρές δικλείδες ασφαλείας, όχι Μπάτε σκύλοι αλεστε.
Δεν έχει κάποια σχέση με την τράπεζα η απάτη.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ε-banking μου θέλατε και τεχνολογίες, κλαφτε τώρα τα λεφτά σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Οκτ 2023, 17:39

Και για να τελειώνουμε, σιγά μη ζητήσει κάποιος πίσω τη λεία από τους ζεφυριώτες γύφτους.

Είτε την εφορία είτε τις τράπεζες είτε τα αρπακτικά των εισπρακτικών, θα τα κάνουν μια χαψιά τα ζεφυριώτικα πειρατικά γεράκια. Όπως πάντα άλλωστε.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22810
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ε-banking μου θέλατε και τεχνολογίες, κλαφτε τώρα τα λεφτά σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 25 Οκτ 2023, 17:45

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:33
Ε, αν κάποιοι θεωρούν ότι είναι πιο δύσκολο να πείσεις κάποιους αφελείς που χρησιμοποιούν ταμειακές συναλλαγές να σου δώσουν το βιβλιάριο ή να σηκώσουν αυτοί από το λογαριαμό τους ρευστό για να το δώσουν σε όποιον να 'ναι από κάποιους επίσης αφελείς που δίνουν τα ίδια στοιχεία (κωδικούς κλπ) για e-banking, τί να πω;

Ότι όσοι θεωρούν πιο ασφαλείς τις ταμειακές συναλλαγές είναι επίσης αφελείς και βλάκες;
Εννοείται είναι πολύ πιο δύσκολο για αυτό δε συνέβαινε ποτέ πριν το e banking

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ε-banking μου θέλατε και τεχνολογίες, κλαφτε τώρα τα λεφτά σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Οκτ 2023, 17:48

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:33
Ε, αν κάποιοι θεωρούν ότι είναι πιο δύσκολο να πείσεις κάποιους αφελείς που χρησιμοποιούν ταμειακές συναλλαγές να σου δώσουν το βιβλιάριο ή να σηκώσουν αυτοί από το λογαριαμό τους ρευστό για να το δώσουν σε όποιον να 'ναι από κάποιους επίσης αφελείς που δίνουν τα ίδια στοιχεία (κωδικούς κλπ) για e-banking, τί να πω;

Ότι όσοι θεωρούν πιο ασφαλείς τις ταμειακές συναλλαγές είναι επίσης αφελείς και βλάκες;
Εννοείται είναι πολύ πιο δύσκολο για αυτό δε συνέβαινε ποτέ πριν το e banking
Ας συμφωνήσουμε λοιπόν ότι αν είσαι βλαξ ή παντελώς άσχετος, οι ηλεκτρονικές υπηρεσίες δεν προσφέρουν τίποτα περισσότερο από τις χειρωνακτικές σφραγίδες.

Εκτός αν θεωρείς ότι δεν έπαιζαν παρόμοιες αρπαχτές πριν το e-banking. :e045:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22810
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ε-banking μου θέλατε και τεχνολογίες, κλαφτε τώρα τα λεφτά σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 25 Οκτ 2023, 17:50

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:48
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:33
Ε, αν κάποιοι θεωρούν ότι είναι πιο δύσκολο να πείσεις κάποιους αφελείς που χρησιμοποιούν ταμειακές συναλλαγές να σου δώσουν το βιβλιάριο ή να σηκώσουν αυτοί από το λογαριαμό τους ρευστό για να το δώσουν σε όποιον να 'ναι από κάποιους επίσης αφελείς που δίνουν τα ίδια στοιχεία (κωδικούς κλπ) για e-banking, τί να πω;

Ότι όσοι θεωρούν πιο ασφαλείς τις ταμειακές συναλλαγές είναι επίσης αφελείς και βλάκες;
Εννοείται είναι πολύ πιο δύσκολο για αυτό δε συνέβαινε ποτέ πριν το e banking
Ας συμφωνήσουμε λοιπόν ότι αν είσαι βλαξ ή παντελώς άσχετος, οι ηλεκτρονικές υπηρεσίες δεν προσφέρουν τίποτα περισσότερο από τις χειρωνακτικές σφραγίδες.

Εκτός αν θεωρείς ότι δεν έπαιζαν παρόμοιες αρπαχτές πριν το e banking. :e045:
Εννοείται δεν υπήρχαν τέτοιου είδους, και άιντε να σου τρώγανε κάνα φράγκο. Εδώ σηκώνουν ολόκληρους λογαριασμούς, χωρίς η τράπεζα να προσφέρει κάποια προστασία όσων αφορά το ποσό.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23372
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ε-banking μου θέλατε και τεχνολογίες, κλαφτε τώρα τα λεφτά σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 25 Οκτ 2023, 17:50

Η τράπεζα φταίει για το ότι κάποιος ειναι μαλάκας?
Ελεος ρε νεολουδίτες, οι τσουγκρανοφόροι σαπιοδόντηδες λαδωμενομάλληδες του 21ου αιώνα έχετε καταντήσει.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ε-banking μου θέλατε και τεχνολογίες, κλαφτε τώρα τα λεφτά σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Οκτ 2023, 17:53

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:50
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:48
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:45

Εννοείται είναι πολύ πιο δύσκολο για αυτό δε συνέβαινε ποτέ πριν το e banking
Ας συμφωνήσουμε λοιπόν ότι αν είσαι βλαξ ή παντελώς άσχετος, οι ηλεκτρονικές υπηρεσίες δεν προσφέρουν τίποτα περισσότερο από τις χειρωνακτικές σφραγίδες.

Εκτός αν θεωρείς ότι δεν έπαιζαν παρόμοιες αρπαχτές πριν το e banking. :e045:
Εννοείται δεν υπήρχαν τέτοιου είδους, και άιντε να σου τρώγανε κάνα φράγκο. Εδώ σηκώνουν ολόκληρους λογαριασμούς, χωρίς η τράπεζα να προσφέρει κάποια προστασία όσων αφορά το ποσό.
Εννοείται για τους άσχετους σαν την πάρτη σου.


Το "αυτονόητο" σήμερα δεν υφίσταται, είναι τέρμα φαντασιακή έννοια.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48647
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ε-banking μου θέλατε και τεχνολογίες, κλαφτε τώρα τα λεφτά σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 25 Οκτ 2023, 17:54

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:22
ξέρετε ότι είμαι εναντίον της ολοκληρωτικής ψηφιοποίησης της ζωής μας, αλλά στη προκειμένη δε φταίει το web banking
θύματα και επιτήδειοι θα υπάρχουν πάντα
-Γκειά σας κύριο μπαλαμό, λέγκομαι Μήτσος Πριτσαπήδουλας, είμαι από Ιφουρία, Ντιεφτυντή είμαι 'γκώ, τί μου κάνιτι?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27230
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ε-banking μου θέλατε και τεχνολογίες, κλαφτε τώρα τα λεφτά σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 25 Οκτ 2023, 18:14

Αυτοί στοχεύουν είτε σε μαλακες είτε σε ηλικιωμένους που δεν το χουν με το ίντερνετ. Η σπανίως σε κάναν αφηρημένο.

Ένας πιο ψαγμένος δεν θα το φάει.

Κάθε μέρα παίρνω τουλάχιστον δύο μαιηλ δήθεν από εφορία η τράπεζα ότι έχω επιστροφή φόρου και καλά η για να μου καταθέσουν λεφτά.

Κουβά όπως είναι.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ε-banking μου θέλατε και τεχνολογίες, κλαφτε τώρα τα λεφτά σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 25 Οκτ 2023, 18:16

klg έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:27
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:23
Υπάρχουν και άνθρωποι μεγάλης ηλικίας, με προβλήματα, κλπ, εσύ ως τράπεζα πρέπει να έχεις σοβαρές δικλείδες ασφαλείας, όχι Μπάτε σκύλοι αλεστε.
Ε ναι ρε μαν, οκ. μια χαρά δικλείδες έχει η τράπεζα. Εδώ μιλάμε για το ισοδύναμο του πέταξε ο παππούς μου δύο χιλιάρικα από το μπαλκόνι σε κάτι τύπους που της είπαν ότι τράκαρε η μάνα μου (που είχε όντως γίνει). Δεν μπορείς να τους σώσεις όλους από όλα.
Αυτό, οκ παλιά θα ξεμοναχιαζαν έναν γερο κ θα τον πήγαιναν στην τράπεζα από το χέρι να βγάλει λεφτά κ να τους δώσει ξέρω γω

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ε-banking μου θέλατε και τεχνολογίες, κλαφτε τώρα τα λεφτά σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Οκτ 2023, 18:23

EKPLIKTIKOS έγραψε:
25 Οκτ 2023, 18:16
klg έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:27
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:23
Υπάρχουν και άνθρωποι μεγάλης ηλικίας, με προβλήματα, κλπ, εσύ ως τράπεζα πρέπει να έχεις σοβαρές δικλείδες ασφαλείας, όχι Μπάτε σκύλοι αλεστε.
Ε ναι ρε μαν, οκ. μια χαρά δικλείδες έχει η τράπεζα. Εδώ μιλάμε για το ισοδύναμο του πέταξε ο παππούς μου δύο χιλιάρικα από το μπαλκόνι σε κάτι τύπους που της είπαν ότι τράκαρε η μάνα μου (που είχε όντως γίνει). Δεν μπορείς να τους σώσεις όλους από όλα.
Αυτό, οκ παλιά θα ξεμοναχιαζαν έναν γερο κ θα τον πήγαιναν στην τράπεζα από το χέρι να βγάλει λεφτά κ να τους δώσει ξέρω γω
Ε, αυτό είπα κι εγώ στον ένοπλο τρέντυ τύπο αλλά δεν...
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:33
Ε, αν κάποιοι θεωρούν ότι είναι πιο δύσκολο να πείσεις κάποιους αφελείς που χρησιμοποιούν ταμειακές συναλλαγές να σου δώσουν το βιβλιάριο ή να σηκώσουν αυτοί από το λογαριασμό τους ρευστό για να το δώσουν σε όποιον να 'ναι από κάποιους επίσης αφελείς που δίνουν τα ίδια στοιχεία (κωδικούς κλπ) για e-banking, τί να πω;

Ότι όσοι θεωρούν πιο ασφαλείς τις ταμειακές συναλλαγές είναι επίσης αφελείς και βλάκες;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ε-banking μου θέλατε και τεχνολογίες, κλαφτε τώρα τα λεφτά σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 25 Οκτ 2023, 18:56

George_V έγραψε:
25 Οκτ 2023, 18:14
Αυτοί στοχεύουν είτε σε μαλακες είτε σε ηλικιωμένους που δεν το χουν με το ίντερνετ. Η σπανίως σε κάναν αφηρημένο.

Ένας πιο ψαγμένος δεν θα το φάει.

Κάθε μέρα παίρνω τουλάχιστον δύο μαιηλ δήθεν από εφορία η τράπεζα ότι έχω επιστροφή φόρου και καλά η για να μου καταθέσουν λεφτά.

Κουβά όπως είναι.
τα μειλ είναι μετριοπαθής επίθεση
δες εδώ που έχουν στήσει κανονικές εταιρείες στην Ινδία που κινούνται υπεράνω του νόμου και βγάζουν εκατομμύρια το χρόνο
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Ε-banking μου θέλατε και τεχνολογίες, κλαφτε τώρα τα λεφτά σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 25 Οκτ 2023, 19:08

Το θέμα δεν είναι οι αφελείς και οι απατεώνες και οι δικλείδες ασφαλείας και οι μέθοδοι που ακολουθούνται για τις παρακάμπτουν. Το θέμα είναι ότι στο μπουρδέλο που ζούμε, αυτοί οι ίδιοι που πιάστηκαν σήμερα, αύριο θα είναι ελεύθεροι και θα κάνουν ακριβώς τα ίδια. Η ελληνική "δικαιοσύνη" γαμιέται.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Ε-banking μου θέλατε και τεχνολογίες, κλαφτε τώρα τα λεφτά σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 25 Οκτ 2023, 19:20

micmic έγραψε:
25 Οκτ 2023, 19:08
Το θέμα δεν είναι οι αφελείς και οι απατεώνες και οι δικλείδες ασφαλείας και οι μέθοδοι που ακολουθούνται για τις παρακάμπτουν. Το θέμα είναι ότι στο μπουρδέλο που ζούμε, αυτοί οι ίδιοι που πιάστηκαν σήμερα, αύριο θα είναι ελεύθεροι και θα κάνουν ακριβώς τα ίδια. Η ελληνική "δικαιοσύνη" γαμιέται.
#Μενουμε_Ευρωπη. :p8

Στην Κινα τα καθαρματα της κοινωνιας εχουν αυτη την τυχη αλλα προσοχη το βιντεο ειναι για γερα νευρα. :smt047


Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ε-banking μου θέλατε και τεχνολογίες, κλαφτε τώρα τα λεφτά σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 25 Οκτ 2023, 19:31

Σενέκας έγραψε:
25 Οκτ 2023, 17:22
νέα τεχνολογία είναι η τηλεφωνική απάτη;
Περσινή ιστορία. Μετά άρχισαν και με φακέλους. Πιο καινούριο ακόμα.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών