Η κατάθλιψη.

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Δεκ 2019, 23:13

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:11
Beria έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:01
sys3x έγραψε:
29 Δεκ 2019, 22:52


Μπορείς να παραγγείλεις από τα ίντερνετς, Σαλόνικα δεν είσαι είπαμε; ψήνεσαι για κάνα γκρουπ μπάη;
για μικροδοσινγκ τι ξέρετε;
Έχω πειραματισθεί και κράταγα ημερολόγιο με λεπτομερείς σημειώσεις. Τελικά κατέληξα στο ίδιο συμπέρασμα με τον μακ κένα: όσο πιο πετυχημένα είναι τα τριπς τόσο λιγότερο το χρειάζεσαι. Δλδ προτιμώ ένα καλό τριπ κάθε έξι μήνες ή κάθε χρόνο, παρά μάικρο κάθε τρεις μέρες. Άσε που υποψιάζομαι ότι όλος αυτός ο σαματάς με το μάικροντ. είναι τελικά οι έμποροι που λαμβάνουν θέσεις για όταν νομιμοποιηθεί πλήρως...
Σε αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει και εγώ πίνκυ, μία στο τόσο όσο με μεγάλη προσοχή και σεβασμό, καλό είναι νομίζω που κρατάς αρχείο.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27258
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 29 Δεκ 2019, 23:13

sys3x έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:06
Beria έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:01
sys3x έγραψε:
29 Δεκ 2019, 22:52


Μπορείς να παραγγείλεις από τα ίντερνετς, Σαλόνικα δεν είσαι είπαμε; ψήνεσαι για κάνα γκρουπ μπάη;
για μικροδοσινγκ τι ξέρετε;
Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία με τα σρουμς μπέρι να σε πω την αλήθεια, μόνο από κάτι τρανσόπαρτα κάτι ψιλά.
Τα ίντερνετς είναι γεμάτα πάντως από τέτοιου είδους πληροφορίες αλλά θέλει λίγο ψάξιμο η δλειά.
Μπείτε στο σάιτ του beckley foundation, έχει ότι χρειαζόσαστε από πληροφορίες (στα εγγλέζικα)
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23750
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 29 Δεκ 2019, 23:14

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:09
Alien666 έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:05
Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:01


Ανηδονία φίλε είναι όλα αυτά τα συμπτώματα που περιγράφω και είναι της βαριάς κατάθλιψης
Για παράδειγμα η παντελής απώλεια στύσης είναι το κατεξοχήν σύμπτωμα της ανηδονίας (φρουδικά κιόλας χε-χε)
Απλά εγώ μάλλον εστιάζω στα ψυχοφυσιολογικά
που ίσως αυτά πρέπει να ξέρει ένα τρίτο άτομο όπως ο Καβαλιέρε για να κρίνει ανάλογα
Μπορεί να γνωρίζεις κάτι παραπάνω από επιστημονικής πλευράς, αλλά σου λέω εγώ που το έχω ζήσει ότι αυτά δεν ήταν τα χειρότερα. Τα χειρότερα είναι αυτά που λέω παρακάτω.

αλλά και πάλι, αν μια περίπτωση εμφανίζει αυτά που λες επί πολύ μακρό χρονικό διάστημα (π.χ. χρόνια) τότε την λες και βαριά. Προφανώς παίζει ρόλο και η χρονική διάρκεια.
Παίζει και η ένταση. Άλλο το να μη σου κάνει κουκου άλλο το να έχεις μια κάβλα λιγότερη
Για μένα προσωπικά η έλλειψη στύσης είναι το χειρότερο και ίσως είναι θέμα ιδιοσυγκρασίας έτσι;
Δηλαδή να μην μπορείς να γαμάς και να θες να γαμάς από την πλευρά μου είναι καταδίκη
Μα δεν "θες" να γαμάς. Αυτό είναι το θέμα. Εδώ σου λέω ότι με το ζόρι θες να αναπνεύσεις. Από υποχρέωση αναπνέεις.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Δεκ 2019, 23:16

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:13
sys3x έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:06
Beria έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:01


για μικροδοσινγκ τι ξέρετε;
Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία με τα σρουμς μπέρι να σε πω την αλήθεια, μόνο από κάτι τρανσόπαρτα κάτι ψιλά.
Τα ίντερνετς είναι γεμάτα πάντως από τέτοιου είδους πληροφορίες αλλά θέλει λίγο ψάξιμο η δλειά.
Μπείτε στο σάιτ του beckley foundation, έχει ότι χρειαζόσαστε από πληροφορίες (στα εγγλέζικα)
Θενκς για το τιπ πίνκυ.

Όσον αφορά τα ψυχολογικά που έλεγες πριν όντως παίζει, έχω έναν πολύ καλό φίλο ψυγείατρο αλλά αυτός έχει ακόμη μεγαλύτερο πρόβλημα με το πασοκ από μένα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 29 Δεκ 2019, 23:17

Alien666 έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:14
Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:09
Alien666 έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:05


Μπορεί να γνωρίζεις κάτι παραπάνω από επιστημονικής πλευράς, αλλά σου λέω εγώ που το έχω ζήσει ότι αυτά δεν ήταν τα χειρότερα. Τα χειρότερα είναι αυτά που λέω παρακάτω.

αλλά και πάλι, αν μια περίπτωση εμφανίζει αυτά που λες επί πολύ μακρό χρονικό διάστημα (π.χ. χρόνια) τότε την λες και βαριά. Προφανώς παίζει ρόλο και η χρονική διάρκεια.
Παίζει και η ένταση. Άλλο το να μη σου κάνει κουκου άλλο το να έχεις μια κάβλα λιγότερη
Για μένα προσωπικά η έλλειψη στύσης είναι το χειρότερο και ίσως είναι θέμα ιδιοσυγκρασίας έτσι;
Δηλαδή να μην μπορείς να γαμάς και να θες να γαμάς από την πλευρά μου είναι καταδίκη
Μα δεν "θες" να γαμάς. Αυτό είναι το θέμα. Εδώ σου λέω ότι με το ζόρι θες να αναπνεύσεις. Από υποχρέωση αναπνέεις.
Όλοι θέλουν να γαμάνε. Νόμος αυτό. Αν κάτι τύχει σ' εκείνη την φάση της ζωής σου δεν μπορείς να ανταποκριθείς. Γι' αυτό πολλοί παθαίνουν φρίκη με αυτό το συγκεκριμένο σύμπτωμα.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23750
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 29 Δεκ 2019, 23:21

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:17


Όλοι θέλουν να γαμάνε. Νόμος αυτό. Αν κάτι τύχει σ' εκείνη την φάση της ζωής σου δεν μπορείς να ανταποκριθείς. Γι' αυτό πολλοί παθαίνουν φρίκη με αυτό το συγκεκριμένο σύμπτωμα.
Δεν θα επιμείνω γιατί όσον αφορά τα ψυχολογικά, ο καθένας τα βιώνει με τον δικό του τρόπο. :003:

Θα σου δώσω όμως λίγη τροφή για σκέψη. Οι ψυχολόγοι λένε ότι ο αυνανισμός βοηθά στην κατάθλιψη. Πώς το λένε αυτό αν όπως λες δεν μπορεί να σου κάνει κούκου;
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 29 Δεκ 2019, 23:24

Alien666 έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:21
Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:17


Όλοι θέλουν να γαμάνε. Νόμος αυτό. Αν κάτι τύχει σ' εκείνη την φάση της ζωής σου δεν μπορείς να ανταποκριθείς. Γι' αυτό πολλοί παθαίνουν φρίκη με αυτό το συγκεκριμένο σύμπτωμα.
Δεν θα επιμείνω γιατί όσον αφορά τα ψυχολογικά, ο καθένας τα βιώνει με τον δικό του τρόπο. :003:

Θα σου δώσω όμως λίγη τροφή για σκέψη. Οι ψυχολόγοι λένε ότι ο αυνανισμός βοηθά στην κατάθλιψη. Πώς το λένε αυτό αν όπως λες δεν μπορεί να σου κάνει κούκου;
Ε;;;
Αν είσαι σε βαριά κατάθλιψη, δεν μπορείς να αυνανιστείς, τι λέμε τώρα;
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 29 Δεκ 2019, 23:25

Σατανικός, Μπέριας και Σύσεξ, είναι σε τί φάση ρε?
:roll:
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Δεκ 2019, 23:27

Σουβλίτσα έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:25
Σατανικός, Μπέριας και Σύσεξ, είναι σε τί φάση ρε?
:roll:
Ποία είναι η ερώτηξις σουβ μου;
(χρόνια πολλά με υγεία!!!)
(φωνάρα - ξέχασα να σε το πω!)
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23750
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 29 Δεκ 2019, 23:27

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:24
Alien666 έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:21
Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:17


Όλοι θέλουν να γαμάνε. Νόμος αυτό. Αν κάτι τύχει σ' εκείνη την φάση της ζωής σου δεν μπορείς να ανταποκριθείς. Γι' αυτό πολλοί παθαίνουν φρίκη με αυτό το συγκεκριμένο σύμπτωμα.
Δεν θα επιμείνω γιατί όσον αφορά τα ψυχολογικά, ο καθένας τα βιώνει με τον δικό του τρόπο. :003:

Θα σου δώσω όμως λίγη τροφή για σκέψη. Οι ψυχολόγοι λένε ότι ο αυνανισμός βοηθά στην κατάθλιψη. Πώς το λένε αυτό αν όπως λες δεν μπορεί να σου κάνει κούκου;
Ε;;;
Αν είσαι σε βαριά κατάθλιψη, δεν μπορείς να αυνανιστείς, τι λέμε τώρα;
Δεν μπορείς γιατί δεν θες. Σε εκείνη τη φάση -επαναλαμβάνω- υποφέρεις από την ίδια σου την ύπαρξη. Κινείσαι σαν να έχεις 40 πυρετό. Πονάς και μόνο που αναπνέεις.

Εδώ να φας δεν μπορείς, το σεξ και ο αυνανισμός σε μάρανε.
Ζούμε σε μία οικονομία.

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 29 Δεκ 2019, 23:28



Πατήρ Βαρνάβας

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 29 Δεκ 2019, 23:29

Πάντως τα ψυχοφάρμακα πρέπει να είναι η έσχατη λύση.
Δημιουργούν παρενέργειες και εθισμό. Φτιάχνουν κάτι και χαλάν κάτι άλλο.

Ού μπλέξεις.

Συμβουλή από έμπειρο ειδικό και μακριά από τσιγγουνιές για τέτοια θέματα και επίσης μια βόλτα και από ιερό ναό.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Δεκ 2019, 23:29

bluerose έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:28


Πατήρ Βαρνάβας
Να μη λες μετά όμως ότι μπαίνουμε στο νήμα της εξομολόγησης και το χαλάμε όμως ε.
:D

Χρόνια σου πολλά μπλου μπλου μου!
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 29 Δεκ 2019, 23:30

sys3x έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:27
Σουβλίτσα έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:25
Σατανικός, Μπέριας και Σύσεξ, είναι σε τί φάση ρε?
:roll:
Ποία είναι η ερώτηξις σουβ μου;
(χρόνια πολλά με υγεία!!!)
(φωνάρα - ξέχασα να σε το πω!)
ότι μερικές φορές γίνεσαι λίγο (πολύ) περισσότερο μαλάκουρας από όσο ... (τέλος πάντων) πρέπει
Χρόνια πολλά! Με υγεία!
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 29 Δεκ 2019, 23:31

Alien666 έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:27
Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:24
Alien666 έγραψε:
29 Δεκ 2019, 23:21


Δεν θα επιμείνω γιατί όσον αφορά τα ψυχολογικά, ο καθένας τα βιώνει με τον δικό του τρόπο. :003:

Θα σου δώσω όμως λίγη τροφή για σκέψη. Οι ψυχολόγοι λένε ότι ο αυνανισμός βοηθά στην κατάθλιψη. Πώς το λένε αυτό αν όπως λες δεν μπορεί να σου κάνει κούκου;
Ε;;;
Αν είσαι σε βαριά κατάθλιψη, δεν μπορείς να αυνανιστείς, τι λέμε τώρα;
Δεν μπορείς γιατί δεν θες. Σε εκείνη τη φάση -επαναλαμβάνω- υποφέρεις από την ίδια σου την ύπαρξη. Κινείσαι σαν να έχεις 40 πυρετό. Πονάς και μόνο που αναπνέεις.

Εδώ να φας δεν μπορείς, το σεξ και ο αυνανισμός σε μάρανε.
Μα το σεξ είναι ίσως πιο πρωταρχική ανάγκη και απ' το φαΐ αλλά ας μην το πάμε εκεί
είναι βιολογική ανάγκη για τους ψυχολόγους, όπως το φαί και το νερό
είναι ενόρμηση ζωής. το άλλο που λες είναι ψιλουποκειμενικό-υπαρξιακό και δεν προσφέρεται για διάγνωση ή για αντικειμενική γνώση της κατάστασης
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών