Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49634
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 26 Δεκ 2019, 20:15

oldjedi έγραψε:
26 Δεκ 2019, 20:05
Kauldron έγραψε:
26 Δεκ 2019, 19:43
oldjedi έγραψε:
26 Δεκ 2019, 19:31


Το ιδιο θα μπορουσες να πεις και για τον σωματεμπορο , και για εκεινον που πουλαει φωτογραφιες παιδικης πορνογραφιας ...
Τα ΠΑΝΤΑ ειναι αντικειμενο εμποριου ...
Αλλα οι λογικοι πλειοψηφια ξερει τι πρεπει να αποφευγει ...
Μην τα κανεις ολα ενα ισιωμα ... δεν σε συμφερει , ιδιαιτερα εσενα που "αγοραζες" τα προϊοντα της Χ.Α
Α, δηλαδή αφού ξέρει η λογική πλειοψηφία τί πρέπει ν' αποφεύγει, να αποποινικοποιήσουμε το σωματεμπόριο, την παιδική πορνογραφία, και το εμπόριο ναρκωτικών, έτσι? Να σου υπενθυμίσω οτι ο Βελόπουλος ζητούσε θανατική ποινή για τους ναρκέμπορους, τουλάχιστον. Και ακόμα και μετά την κωλοτούμπα, που ζητούσε ισόβια ή κάτι παρόμοιο, πάλι ζητούσε μεγαλύτερες ποινές απ' αυτές που ισχύουν. Τελικά συμφωνείς με το να αποποινικοποιηθούν οι ναρκέμποροι, ή να επιβληθούν βαρύτερες ποινές? Γιατί με βάση αυτό που είπες τώρα, είναι σα να λές "έλα μωρέ, άστους να πουλάνε ό,τι θέλουν, και οι περισσότεροι άνθρωποι απλά θα τους αποφεύγουν".
Τα ΠΑΝΤΑ ειναι αντικειμενο εμποριου ...
Οχι, δεν είναι.
:)

Ποιος μιλησε για ΑΠΟποινικοποιηση ορισμενων ειδων εμποριου ;; Μην βαζεις λογια τα οποια δεν ειπα ποτε
Ο Βελοπουλος καλα λεει για τους ναρκεμπορους ... Θανατος ... Αλλα επειδη ειμαστε στην ΕΕ που αυτο απαγορευεται συμβιβαστηκε με μεγαλες ποινες ...Λογικη ενεργεια ...
Εγω ειμαι υπερ των αυστηρων ποινων ...

Οσο για το εμποριο ισχυει παντα το : Η τιμη , Τιμη δεν εχει και χαρα σε οποιον την βρηκε ...
Ακομα και εσυ εχεις μια τιμη , οπως ΟΛΟΙ ... Αλλοι μικρη , αλλοι μεγαλη ...

Θα ηθελα πολυ να σε δω να απορριπτεις 1 μυριο € για να ψηφισεις ΚΚ(χωρις το Ε)

:wave:
Ο Βελοπουλος καλα λεει για τους ναρκεμπορους ... Θανατος ... Αλλα επειδη ειμαστε στην ΕΕ που αυτο απαγορευεται συμβιβαστηκε με μεγαλες ποινες ...Λογικη ενεργεια ...
Tότε γιατί τα λέει?
Ποιος μιλησε για ΑΠΟποινικοποιηση ορισμενων ειδων εμποριου ;; Μην βαζεις λογια τα οποια δεν ειπα ποτε
Το ιδιο θα μπορουσες να πεις και για τον σωματεμπορο , και για εκεινον που πουλαει φωτογραφιες παιδικης πορνογραφιας ...
Τα ΠΑΝΤΑ ειναι αντικειμενο εμποριου ...
Αλλα οι λογικοι πλειοψηφια ξερει τι πρεπει να αποφευγει ...
Αποποινικοποίηση σημαίνει αυτό που λες. Αφού η λογική πλειοψηφία ξέρει τί πρέπει ν' αποφεύγει, τότε για ποιό λόγο να υπάρχει ποινή? Η πλειοψηφία θα τ' αποφύγει. Με τη λογική σου, βέβαια, η πλειοψηφία, που αποφεύγει τον Βελόπουλο, είναι λογική και καλά κάνει. Σωστά?
Ακομα και εσυ εχεις μια τιμη , οπως ΟΛΟΙ ... Αλλοι μικρη , αλλοι μεγαλη ...
Οχι, και να σου το αποδείξω οτι ούτε κι εσύ έχεις. Αν πχ, σου λέγανε να κάτσεις σε κάποιον να σου κάνει σέξ (ν' αναλάβεις το ρόλο της γυναίκας) και σου λέγανε πές πόσα θέλεις, θα έβαζες καρτελάκι με τιμή?
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3583
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 26 Δεκ 2019, 21:59

oldjedi έγραψε:
26 Δεκ 2019, 19:00

Θα έστεκε αυτό που λες εάν υπήρχε θεός. Δεν υπάρχει όμως. Είναι σαν να βρίζεις πχ το σταρ γουορς.
:)

Μολις μου παρουσιασεις χειροπιαστες αποδειξεις οτι δεν υπαρχει Θεος , θα παραδεχτω το λαθος μου ...

:wave:
[/quote]

Ενώ εσύ έχεις χειροπιαστές αποδείξεις ότι υπάρχει.
Είναι πάντως εξαιρετικό πεδίο έρευνας η αντιστροφή της πραγματικότητας.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
oldjedi
Δημοσιεύσεις: 1929
Εγγραφή: 20 Αύγ 2018, 23:20
Phorum.gr user: oldjedi

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oldjedi » 27 Δεκ 2019, 01:47

Kauldron έγραψε:
26 Δεκ 2019, 20:15
oldjedi έγραψε:
26 Δεκ 2019, 20:05
Kauldron έγραψε:
26 Δεκ 2019, 19:43


Α, δηλαδή αφού ξέρει η λογική πλειοψηφία τί πρέπει ν' αποφεύγει, να αποποινικοποιήσουμε το σωματεμπόριο, την παιδική πορνογραφία, και το εμπόριο ναρκωτικών, έτσι? Να σου υπενθυμίσω οτι ο Βελόπουλος ζητούσε θανατική ποινή για τους ναρκέμπορους, τουλάχιστον. Και ακόμα και μετά την κωλοτούμπα, που ζητούσε ισόβια ή κάτι παρόμοιο, πάλι ζητούσε μεγαλύτερες ποινές απ' αυτές που ισχύουν. Τελικά συμφωνείς με το να αποποινικοποιηθούν οι ναρκέμποροι, ή να επιβληθούν βαρύτερες ποινές? Γιατί με βάση αυτό που είπες τώρα, είναι σα να λές "έλα μωρέ, άστους να πουλάνε ό,τι θέλουν, και οι περισσότεροι άνθρωποι απλά θα τους αποφεύγουν".



Οχι, δεν είναι.
:)

Ποιος μιλησε για ΑΠΟποινικοποιηση ορισμενων ειδων εμποριου ;; Μην βαζεις λογια τα οποια δεν ειπα ποτε
Ο Βελοπουλος καλα λεει για τους ναρκεμπορους ... Θανατος ... Αλλα επειδη ειμαστε στην ΕΕ που αυτο απαγορευεται συμβιβαστηκε με μεγαλες ποινες ...Λογικη ενεργεια ...
Εγω ειμαι υπερ των αυστηρων ποινων ...

Οσο για το εμποριο ισχυει παντα το : Η τιμη , Τιμη δεν εχει και χαρα σε οποιον την βρηκε ...
Ακομα και εσυ εχεις μια τιμη , οπως ΟΛΟΙ ... Αλλοι μικρη , αλλοι μεγαλη ...

Θα ηθελα πολυ να σε δω να απορριπτεις 1 μυριο € για να ψηφισεις ΚΚ(χωρις το Ε)

:wave:
Ο Βελοπουλος καλα λεει για τους ναρκεμπορους ... Θανατος ... Αλλα επειδη ειμαστε στην ΕΕ που αυτο απαγορευεται συμβιβαστηκε με μεγαλες ποινες ...Λογικη ενεργεια ...
Tότε γιατί τα λέει?

Το ΕΛΕΓΕ ...
Ποιος μιλησε για ΑΠΟποινικοποιηση ορισμενων ειδων εμποριου ;; Μην βαζεις λογια τα οποια δεν ειπα ποτε
Το ιδιο θα μπορουσες να πεις και για τον σωματεμπορο , και για εκεινον που πουλαει φωτογραφιες παιδικης πορνογραφιας ...
Τα ΠΑΝΤΑ ειναι αντικειμενο εμποριου ...
Αλλα οι λογικοι πλειοψηφια ξερει τι πρεπει να αποφευγει ...
Αποποινικοποίηση σημαίνει αυτό που λες. Αφού η λογική πλειοψηφία ξέρει τί πρέπει ν' αποφεύγει, τότε για ποιό λόγο να υπάρχει ποινή? Η πλειοψηφία θα τ' αποφύγει. Με τη λογική σου, βέβαια, η πλειοψηφία, που αποφεύγει τον Βελόπουλο, είναι λογική και καλά κάνει. Σωστά?

Ενταξει , ξερω οτι κανεις πλακα ...
Αυτα τα οποια οι λογικοι αποφευγουν , επισειουν ποινες για οσους παραλογους αρεσκονται να ασχλουνται με αυτα ... Αυτο δεν εχει σχεση με την πλειοψηφια η οποια τα απορριπτει ... Με την λογικη μου η πλειοχηφια που δεν στηριζει τον Βελοπουλο στην πολιτικη του , ειναι ανθρωποι με χαμηλο μαθησιακο επιπεδο ...

Ακομα και εσυ εχεις μια τιμη , οπως ΟΛΟΙ ... Αλλοι μικρη , αλλοι μεγαλη ...
Οχι, και να σου το αποδείξω οτι ούτε κι εσύ έχεις. Αν πχ, σου λέγανε να κάτσεις σε κάποιον να σου κάνει σέξ (ν' αναλάβεις το ρόλο της γυναίκας) και σου λέγανε πές πόσα θέλεις, θα έβαζες καρτελάκι με τιμή?

Φυσικα ισχυει και για μενα ...Με την διαφορα οτι θα απαιτουσα το μυριο εκ των προτερων ...Η τιμη παντως δεν ειναι φιξαρισμενη ... Π.χ Ουτε με ολα τα μυρια του κοσμου δεν θα προδιδα την πατριδα μου ...Εκτος , ΑΝ με τα λεφτα που θα επειρνα , θα εξαγοραζα την πατριδα του εχθρου μου ...
:wave:
Εξεστι , αριστεροις , ασχημονειν

Άβαταρ μέλους
oldjedi
Δημοσιεύσεις: 1929
Εγγραφή: 20 Αύγ 2018, 23:20
Phorum.gr user: oldjedi

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oldjedi » 27 Δεκ 2019, 01:56

waldorf έγραψε:
26 Δεκ 2019, 21:59
oldjedi έγραψε:
26 Δεκ 2019, 19:00

Θα έστεκε αυτό που λες εάν υπήρχε θεός. Δεν υπάρχει όμως. Είναι σαν να βρίζεις πχ το σταρ γουορς.
:)

Μολις μου παρουσιασεις χειροπιαστες αποδειξεις οτι δεν υπαρχει Θεος , θα παραδεχτω το λαθος μου ...

:wave:
Ενώ εσύ έχεις χειροπιαστές αποδείξεις ότι υπάρχει.
Είναι πάντως εξαιρετικό πεδίο έρευνας η αντιστροφή της πραγματικότητας.
[/quote]

:)

Θα μπορουσα να σου πω οτι εχω ενδειξεις , αλλα οχι αποδειξεις ...
Αρα υπαρχει 50% πιθανοτητα να υπαρχει και 50% πιθανοτητα να μην υπαρχει ... Ο καθενας κανει την επιλογη του στο τι θα υποστηριξει ...
Γι' αυτο και δεν παιρνω μερος σε θεολογικες συζητησεις ...
Τα θεματα ΠΙΣΤΗΣ δεν τιθενται υπο συζητηση ..
Οι λεξεις ΠΙΣΤΗ , ΠΙΣΤΕΥΩ οτιδηποτε και να ειναι αυτο , ειναι απο τα πλεον ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ και πολυ ισχυρες ...

:wave:
Εξεστι , αριστεροις , ασχημονειν

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49634
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 27 Δεκ 2019, 18:20

Το ΕΛΕΓΕ ...
Το έλεγε, τώρα δεν το λέει. Δηλαδή κωλοτούμπα. Μια χαρά.
Αυτο δεν εχει σχεση με την πλειοψηφια η οποια τα απορριπτει ...
Ναι ρε παιδί μου, εσύ είπες όμως οτι δεν είναι έγκλημα να πουλάς τ' ο,τιδήποτε, η λογική πλειοψηφία θα τ' απορρίψει αν δεν είναι σωστό. Δε χρειάζεται ποινή είπες, ως απάντηση στο οτι ο Βελό είναι απατεώνας.
Φυσικα ισχυει και για μενα ...Με την διαφορα οτι θα απαιτουσα το μυριο εκ των προτερων
Σοβαρά τώρα, αν σου έλεγε κάποιος πάρε τόσα (το ποσό που θα πείς) και μπροστά, για να κάτσεις να σε γ... θα το κανες? :o
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3777
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 28 Δεκ 2019, 22:39

oldjedi έγραψε:
26 Δεκ 2019, 00:13
Λευκός Λύκος έγραψε:
25 Δεκ 2019, 21:45
oldjedi έγραψε:
25 Δεκ 2019, 01:31


Ο Βελοπουλος καλα τα λεει , αλλα ποιος τον ακουει ...
Οι ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ που υβριζουν τα θεια , ειναι οι "πολιτισμενοι" Δυτικοι ...
Οι μουσουλμανοι εχουν χιλιαδες βρισιες , αλλα καμμια δεν αφορα τον Μωαμεθ ... Οι Ινδοι εχουν εκατονταδες θεοτητες αλλα δεν βριζουν καμμια ...
Εξ' ανατροφης δεν βριζω τα θεια ... θα βρισω με διαφορα λογια οποιον του αξιζει , αλλα ποτε τον Θεο στον οποιο πιστευει η δεν πιστευει ...
Θεωρω τους βριζοντες τα θεια , χαμηλου πνευματικου επιπεδου ...
Ο Βελόπουλος και οι όλοι οι Βελόπουλοι,απευθήνονται σε συγκεκριμένο κοινό τόσα χρόνια.Και κονομάνε από αυτό το κοινό.
:)

Και λοιπον ;; Τι σημασια εχει ;; Κλεβει κανενα ;; Πληρωνει τους φορους του ;;
Λεει τις αποψεις του ... ΑΝ θες τον ακους , τιποτα δεν ειναι υποχρεωτικο... ΑΝ θες να αγορασεις τα προϊοντα που πουλαει , παλι καλως , ΑΝ οχι , παλι δικαιωμα σου ...επιχειρηματιας ειναι ...
Πολιτικα ομως για τα οσα λεει εχει δικιο ... και αυτο εχει την σημασια του ...

:wave:
Μετά από τόσα χρόνια πολιτικών περιπλανήσεων κάθεσαι και λες ότι ο Βελόπουλος είναι σωστή επιλογή και τα λέει καλά;Και μετά αναρωτιόμαστε πως καταντήσαμε έτσι.
Τι επιχειρηματίας ακριβώς είναι ο Βελόπουλος;Πουλώντας αλοιφες για τον κώλο αμφιβόλου ποιοτητας;ή τα ψεκασμένα τα βιβλία του;Προσπαθούσα τόσα χρόνια να βρω έναν που να αγοράζει απο λιακοπουλους,βελοπουλος κεραμιδαδες,τον βρήκα.Το σκεπτικό του ήταν ίδιο με το δικο σου.
Μόλις βρεθεί ενας που θα τα λεει «καλα»,θαα λεμε οτι είναι ο καλύτερος.Οπως και με το Καμμενο.

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 28 Δεκ 2019, 22:42

Ο Ιησούς δε δίδαξε κρατική βία, εξαναγκασμό και απαγορεύσεις
Όποιος θέλει είναι ελεύθερος να πάρει την αμαρτία πάνω του
Οι αμαρτωλοί είμαστε οι αληθινοί χριστιανοί
Για εμάς κατέβηκε ο Χριστός στη γη
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14237
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 28 Δεκ 2019, 23:22

Nandros έγραψε:
26 Δεκ 2019, 14:47
nikos_hellas έγραψε:
25 Δεκ 2019, 23:58
Nandros έγραψε:
25 Δεκ 2019, 00:05

Δεν μας είπες, αγόρασες την χειρόγραφη αλληλογραφία του Χριστού; :003:
SpoilerShow


ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΒΟΜΒΑ! Υπήρχαν τελικά οι επιστολές του Ιησού

Οι επιστολές συμπεριλαμβάνονται στο βιβλίο του κου Ιωάννη Παπαζήση «Χειρόγραφα αποκαλύπτουν τις άγνωστες στιγμές του Χριστού», που κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Καδμος.

Ο συγγραφέας πήγε στην Ιερά Μονή Διονυσίου, βρήκε τα χειρόγραφα που φυλάσσονται εκεί, τα οποία σας παραθέτουμε, και τα δημοσίευσε.

Όσοι ακόμα αμφισβητούν την ύπαρξη τους, μπορούν να επισκεφθούν την Ιερά Μονή Διονυσίου στο Άγιο Όρος και να τα δουν ιδιοις όμμασι.

Οι αποδείξεις είναι μπροστά στα μάτια σας για την ύπαρξη των χειρογράφων, όπως ακριβώς τα είδε ο κος Παπαζήσης και δημοσιεύονται στο βιβλίο του. Κάποιοι κακοπροαίρετοι έσπευσαν να αντιδράσουν και να αμφισβητήσουν την αυθεντικότητα τους. Με το ίδιο σκεπτικό, κάποιοι θα μπορούσαν να αμφισβητήσουν ακόμα και την αυθεντικότητα αρχαίων ελληνικών κειμένων, όπως για παράδειγμα του Πλάτωνα, χειρόγραφα του οποίου περιλαμβάνονται σε σπάνια ελληνική συλλογή της Αποστολικής Βιβλιοθήκης του Βατικανού,μαζί με έργα του Σοφοκλή…


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
ΟΛΕΣ οι επιστολές στο λινκ διά του λόγου το αληθές! https://voicenews.gr/apokalypsi-vomva-y ... ika-i-epi/#
Το voicenews.gr είναι γνωστό ως κύριο διαδικτυακό μέσο προβολής των θέσεων της Ελληνικής Λύσης.
Η επίσημη Εκκλησία τα εν λόγω κείμενα τα έχει αποκλείσει από τον 4ο αιώνα. «Θεώρησε ότι δεν ήταν γνήσια, δεν καθρεπτίζουν τον Χριστό, τους Αποστόλους κ.λπ. Και όχι μόνο τα απέκλεισε, αλλά πολλές φορές παρενέβαινε και δραστικά για να μην διαδίδονται τέτοιου είδους φήμες».
Σε όλη αυτή την περίοδο του 1ου, του 2ου, του 3ου κ.λπ. αιώνα δεν υπάρχει πουθενά καμία μνεία, ούτε υπαινιγμός και αναφορά ότι υπήρξαν κείμενα ή φράσεις που έγραψε κάπου ο Ιησούς
Δεν υπάρχει η παραμικρή ιστορική απόδειξη πως ο Ιησούς έγραψε οποιαδήποτε “επιστολή”



Κανένα χριστιανικό δόγμα δεν αποδέχεται την ύπαρξη χειρογράφων του Ιησού.

Δεν φταις εσύ καημένε, αλλά αυτοί που σας αφήνουν απολυτούς να διαδίδετε πλαστογραφίες και να εξαπατάτε τους πιστούς, θρησκέμποροι και χριστέμποροι!
Δυστυχώς, εδώ πρέπει να ανασκευάσω αυτά που έλεγα παλιότερα και να δεχθώ ότι ο Βελόπουλςο είναι δικαιολογημένος να πουλάει τις "Επιστολές του Ιησού", αφού η Μονή Διονυσίου τις αναγνωρίζει ως τέτοιες. Δεν εξετάζυμε αν πράγματι τις έγραψε ο Χριστός, αφού ένα σωρό κειμήλια υπάρχουν παρόμοια, όπως η σινδόνη του Τορίνου, οι τρεις μάγοι στην Κολωνία κ.λ.π. που επίσης είναι απίθανο να είναι αυθεντικά, εν τούτοις όμως θεωρούνται ως τέτοια. Αν ο Βελόπουλος πουλούσε αντίγραφα τής σινδόνης του Τορίνου και έλεγε ότι απεικονίζει τον Χριστό, θα μπορούσε κανείς να πεί ότι λέει ψέμματα; Οχι, αφού ως τέτοια προβάλλεται.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.


Άβαταρ μέλους
oldjedi
Δημοσιεύσεις: 1929
Εγγραφή: 20 Αύγ 2018, 23:20
Phorum.gr user: oldjedi

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oldjedi » 29 Δεκ 2019, 12:08

Λευκός Λύκος έγραψε:
28 Δεκ 2019, 22:39
oldjedi έγραψε:
26 Δεκ 2019, 00:13
Λευκός Λύκος έγραψε:
25 Δεκ 2019, 21:45


Ο Βελόπουλος και οι όλοι οι Βελόπουλοι,απευθήνονται σε συγκεκριμένο κοινό τόσα χρόνια.Και κονομάνε από αυτό το κοινό.


Και λοιπον ;; Τι σημασια εχει ;; Κλεβει κανενα ;; Πληρωνει τους φορους του ;;
Λεει τις αποψεις του ... ΑΝ θες τον ακους , τιποτα δεν ειναι υποχρεωτικο... ΑΝ θες να αγορασεις τα προϊοντα που πουλαει , παλι καλως , ΑΝ οχι , παλι δικαιωμα σου ...επιχειρηματιας ειναι ...
Πολιτικα ομως για τα οσα λεει εχει δικιο ... και αυτο εχει την σημασια του ...
Μετά από τόσα χρόνια πολιτικών περιπλανήσεων κάθεσαι και λες ότι ο Βελόπουλος είναι σωστή επιλογή και τα λέει καλά;Και μετά αναρωτιόμαστε πως καταντήσαμε έτσι.

ΑΚΡΙΒΩΣ ...τοσα χρονια αναζητουσα αυτους που ελεγαν τα ιδια που λεει ο Βελοπουλος ... Η καταντια μας δεν οφειλεται στα λογια και τις αναλυσεις , αλλα στις λανθασμενες επιλογες , οι οποιες δεν βασιστηκαν στα οσα λεει ο Βελοπουλος ...

Τι επιχειρηματίας ακριβώς είναι ο Βελόπουλος;Πουλώντας αλοιφες για τον κώλο αμφιβόλου ποιοτητας;ή τα ψεκασμένα τα βιβλία του;Προσπαθούσα τόσα χρόνια να βρω έναν που να αγοράζει απο λιακοπουλους,βελοπουλος κεραμιδαδες,τον βρήκα.Το σκεπτικό του ήταν ίδιο με το δικο σου.

Δεν με ενδιαφερει το τι επιχειρηματιας ειναι ...ενδιαφερομαι για τις πολιτικες του θεσεις ...


Μόλις βρεθεί ενας που θα τα λεει «καλα»,θαα λεμε οτι είναι ο καλύτερος.Οπως και με το Καμμενο.

Ακριβως ... Και αυτο ειναι θεμα προσωπικης αντιληψης ... Για σενα καλα τα λεει ο Μιχαλολιακος ... Δικαιωμα και επιλογη σου ... Εγω εχω διαφορετικη επιλογη απο εσενα ... Και οπως εγω ΔΕΝ κρινω την επιλογη σου , γιατι ειναι αναφαιρετο προσωπικο σου δικαιωμα , ετσι σε παρακαλω μην κρινεις και την δικη μου επιλογη ...
ΑΝ θες να κανουμε συγκριση στις επιλογες μας , γραψε μου που διαφωνεις με τις θεσεις του Βελοπουλου ...
:wave:
Εξεστι , αριστεροις , ασχημονειν

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8611
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Έκτακτο!Υπογράφουμε για τον Ιησού μας.Κυριάκος Βελόπουλος.Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 30 Δεκ 2019, 11:22

oldjedi έγραψε:
26 Δεκ 2019, 19:12
axilmar έγραψε:
26 Δεκ 2019, 11:01
oldjedi έγραψε:
26 Δεκ 2019, 00:13


:)

Και λοιπον ;; Τι σημασια εχει ;; Κλεβει κανενα ;; Πληρωνει τους φορους του ;;
Λεει τις αποψεις του ... ΑΝ θες τον ακους , τιποτα δεν ειναι υποχρεωτικο... ΑΝ θες να αγορασεις τα προϊοντα που πουλαει , παλι καλως , ΑΝ οχι , παλι δικαιωμα σου ...επιχειρηματιας ειναι ...
Πολιτικα ομως για τα οσα λεει εχει δικιο ... και αυτο εχει την σημασια του ...

:wave:
Βλακείες ολκης λέει. Κριμα μεγάλος άνθρωπος να ακούς τέτοιες χαζομάρες.
:)

Αποψη σου , σεβαστη μεν , αλλα μου ειναι αδιαφορη ...
Στην ζωη μου ακουσα τον Καραμανλη (θειο) τον Γεωργιο Παπανδρεου , τον λεγομενο και παπατζη, τον Παπαδοπουλο, τον Ανδρεα Θαθανδρεου τον επονομαζομενο και σιδερενιο , τον απαραδεκτο Κωστα Μητσοτακη , τον Σιμητη τον επονομαζομενο και αρχιερεα της διαφθορας , τον Καραμανλη ( ανιψιο ), τον Καρατζαφερη , τον Γιωργακη Παπανδρεου τον επονομαζομενο και "παιντι", τον Σαμαρα, τον απατεωνα Τσιπρα και τωρα ακουω τον Κουλη ...

Αλλα ΠΕΡΑ απο τα ακουσματα εβλεπα τα αποτελεσματα των πραξεων τους ...

Και τους συχαθηκα ολους ...ολο λογια και απο πραξεις τιποτα ...

Ο Βελοπουλος , με τα οσα αρνητικα του αξιζει οσο ολοι μαζι οι προηγουμενοι...

Αποψη μου ε ;; Δικαιουμαι να την εχω και την εχω ...

:wave:
Το οτι εισαι 100% λαθος και οτι ο Βελοπουλος ειναι ενας γελοιος που πουλαει επιστολες του Ιησου και αλοιφες δεν σε απασχολει; και οτι οι αποψεις του ειναι για τα μπαζα;

Τι ακριβως δλδ εκτιμας απο αυτον;

Και τι σχεση εχουν ολοι οι υπολοιποι; ναι, και αυτοι μαλακες ητανε, αλλα αυτο δεν κανει την μαλακια του Βελοπουλου λιγοτερη.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8611
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 30 Δεκ 2019, 11:40

oldjedi έγραψε:
26 Δεκ 2019, 19:00
axilmar έγραψε:
26 Δεκ 2019, 10:59
oldjedi έγραψε:
25 Δεκ 2019, 01:31

Ο Βελοπουλος καλα τα λεει , αλλα ποιος τον ακουει ...
Οι ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ που υβριζουν τα θεια , ειναι οι "πολιτισμενοι" Δυτικοι ...
Οι μουσουλμανοι εχουν χιλιαδες βρισιες , αλλα καμμια δεν αφορα τον Μωαμεθ ... Οι Ινδοι εχουν εκατονταδες θεοτητες αλλα δεν βριζουν καμμια ...
Εξ' ανατροφης δεν βριζω τα θεια ... θα βρισω με διαφορα λογια οποιον του αξιζει , αλλα ποτε τον Θεο στον οποιο πιστευει η δεν πιστευει ...
Θεωρω τους βριζοντες τα θεια , χαμηλου πνευματικου επιπεδου ...
Θα έστεκε αυτό που λες εάν υπήρχε θεός. Δεν υπάρχει όμως. Είναι σαν να βρίζεις πχ το σταρ γουορς.
:)

Μολις μου παρουσιασεις χειροπιαστες αποδειξεις οτι δεν υπαρχει Θεος , θα παραδεχτω το λαθος μου ...

:wave:
Αμε, ειναι πολυ απλο: η εννοια της Δημιουργιας προυποθετει την μη απειροτητα του Θεου. Η μη απειροτητα του Θεου, απο την αλλη, αφαιρει την Θεικη ιδιοτητα απο την οντοτητα του Θεου.

Άβαταρ μέλους
oldjedi
Δημοσιεύσεις: 1929
Εγγραφή: 20 Αύγ 2018, 23:20
Phorum.gr user: oldjedi

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oldjedi » 31 Δεκ 2019, 00:43

axilmar έγραψε:
30 Δεκ 2019, 11:40
oldjedi έγραψε:
26 Δεκ 2019, 19:00
axilmar έγραψε:
26 Δεκ 2019, 10:59


Θα έστεκε αυτό που λες εάν υπήρχε θεός. Δεν υπάρχει όμως. Είναι σαν να βρίζεις πχ το σταρ γουορς.
Μολις μου παρουσιασεις χειροπιαστες αποδειξεις οτι δεν υπαρχει Θεος , θα παραδεχτω το λαθος μου ...

Αμε, ειναι πολυ απλο: η εννοια της Δημιουργιας προυποθετει την μη απειροτητα του Θεου. Η μη απειροτητα του Θεου, απο την αλλη, αφαιρει την Θεικη ιδιοτητα απο την οντοτητα του Θεου.

:)

Αυτο που λες ειναι μια αποψη με την οποια μπορεις να καταληξεις σε ενα συγκεκριμενο αποτελεσμα ...οποιος θελει την αποδεχεται ...οποιος δεν θελει , οχι ...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ... ξερεις φανταζομαι τι σημαινει αποδειξη ...

:wave:
Εξεστι , αριστεροις , ασχημονειν

Άβαταρ μέλους
oldjedi
Δημοσιεύσεις: 1929
Εγγραφή: 20 Αύγ 2018, 23:20
Phorum.gr user: oldjedi

Re: Έκτακτο!Υπογράφουμε για τον Ιησού μας.Κυριάκος Βελόπουλος.Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oldjedi » 31 Δεκ 2019, 00:48

axilmar έγραψε:
30 Δεκ 2019, 11:22
oldjedi έγραψε:
26 Δεκ 2019, 19:12
axilmar έγραψε:
26 Δεκ 2019, 11:01


Βλακείες ολκης λέει. Κριμα μεγάλος άνθρωπος να ακούς τέτοιες χαζομάρες.
Αποψη σου , σεβαστη μεν , αλλα μου ειναι αδιαφορη ...
Στην ζωη μου ακουσα τον Καραμανλη (θειο) τον Γεωργιο Παπανδρεου , τον λεγομενο και παπατζη, τον Παπαδοπουλο, τον Ανδρεα Θαθανδρεου τον επονομαζομενο και σιδερενιο , τον απαραδεκτο Κωστα Μητσοτακη , τον Σιμητη τον επονομαζομενο και αρχιερεα της διαφθορας , τον Καραμανλη ( ανιψιο ), τον Καρατζαφερη , τον Γιωργακη Παπανδρεου τον επονομαζομενο και "παιντι", τον Σαμαρα, τον απατεωνα Τσιπρα και τωρα ακουω τον Κουλη ...

Αλλα ΠΕΡΑ απο τα ακουσματα εβλεπα τα αποτελεσματα των πραξεων τους ...

Και τους συχαθηκα ολους ...ολο λογια και απο πραξεις τιποτα ...

Ο Βελοπουλος , με τα οσα αρνητικα του αξιζει οσο ολοι μαζι οι προηγουμενοι...

Αποψη μου ε ;; Δικαιουμαι να την εχω και την εχω ...
Το οτι εισαι 100% λαθος και οτι ο Βελοπουλος ειναι ενας γελοιος που πουλαει επιστολες του Ιησου και αλοιφες δεν σε απασχολει; και οτι οι αποψεις του ειναι για τα μπαζα;

Τι ακριβως δλδ εκτιμας απο αυτον;

Και τι σχεση εχουν ολοι οι υπολοιποι; ναι, και αυτοι μαλακες ητανε, αλλα αυτο δεν κανει την μαλακια του Βελοπουλου λιγοτερη.
:)

Αντε παλι ... θα το πω για χιλιοστη φορα ...
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΑΣΧΟΛΙΑ ΤΟΥ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ...

Επι των πολιτικων του προτασεων εχεις να φερεις αντιρρησεις ;; να το συζητησουμε ...

Αλλα απο οτι βλεπω εχεις καταληξει στο συμπερασμα πως ΟΛΟΙ οι προηγουμενοι , ηταν μαλακες ... Τελικα , σε ποιον να βασιστουμε για να εχουμε κατι να ελπιζουμε ;; Η προταση σου ;;

:wave:
Εξεστι , αριστεροις , ασχημονειν

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8611
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 07 Ιαν 2020, 10:12

oldjedi έγραψε:
31 Δεκ 2019, 00:43
axilmar έγραψε:
30 Δεκ 2019, 11:40
oldjedi έγραψε:
26 Δεκ 2019, 19:00


Μολις μου παρουσιασεις χειροπιαστες αποδειξεις οτι δεν υπαρχει Θεος , θα παραδεχτω το λαθος μου ...

Αμε, ειναι πολυ απλο: η εννοια της Δημιουργιας προυποθετει την μη απειροτητα του Θεου. Η μη απειροτητα του Θεου, απο την αλλη, αφαιρει την Θεικη ιδιοτητα απο την οντοτητα του Θεου.

:)

Αυτο που λες ειναι μια αποψη με την οποια μπορεις να καταληξεις σε ενα συγκεκριμενο αποτελεσμα ...οποιος θελει την αποδεχεται ...οποιος δεν θελει , οχι ...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ... ξερεις φανταζομαι τι σημαινει αποδειξη ...

:wave:
Απόδειξη είναι, γιατί ο συνδυασμός απειροτητας και δημιουργίας οδηγεί σε μαθηματικά ατοπο συμπερασμα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών