Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 31 Δεκ 2019, 00:42

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
31 Δεκ 2019, 00:28
sibylic έγραψε:
31 Δεκ 2019, 00:25
φιλία όμως μεταξύ ανδρών είναι άλλο......
σέ φίλο πού τώρα είναι λέκτορας στό παν.πατρών συνέβη νά χωρίσει μέ τή "δικιά" του.....
αυτή,γιά λόγους καί ελατήρια πού δέν φαίνονται εύκολα,μού τήν έπεφτε στή ψύχρα γιά
καιρό....μάλλον θέλοντας νά αποδείξει ότι "τίς φιλίες τών ανδρών,τίς έχω γιά μπεγλέρι"
Και δε γεύτηκες φρέσκο γκομενάκι;
Για μια φιλία με άνδρα; (που δεν σου προσφέρει κανένα κέρδος;)
σέ φιλάρες δέν κάνω ποτέ τέτοια,μού έχει συμβεί άλλες 3 φορές.....
μόνο από δικό μου φλέρτ μέ δικιά μου ευθύνη.....δέν θά ξεχάσω κάποτε στή κρήτη
μέ μιά παλιά γκόμενα πήγαμε νά καθίσουμε στή παραλία στό ρέθεμνος νά πιούμε ένα ποτό....
τί ήταν αυτό ρέ πστ μου σάν μύγιες τή πέσανε τά κρητικάκια.....παντού στό ελλάντα γίνονται αυτά
σέ "σκοτώνει" ό άλλος γιά μιά γκόμενα
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

the comet the course the tail

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 31 Δεκ 2019, 00:45

sibylic έγραψε:
31 Δεκ 2019, 00:13
the comet the course the tail έγραψε:
30 Δεκ 2019, 20:56
Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
30 Δεκ 2019, 20:39


και γω με τη «Β» ήμουν ερωτευμένος στο σχολείο
και όχι μόνο βέβαια αλλά σ' αυτήν έκανα σεξουαλική επίδειξη
τι επίδειξη; :xena:

τεσπά. όλα αυτά αυταπάτες είναι. ούτε φιλία υπάρχει, ούτε έρωτας. όλα στο μυαλό μας είναι. χαζές εκλογικεύσεις ζωωδών ενστίκτων. της αναπαραγωγής, της επιβίωσης-αυτοσυντήρησης, της αγέλης.... :102:

η βαθύτερη φύση του ανθρώπου - και το κατάλαβα αυτό σε ιδιαίτερες ψυχικές καταστάσεις που βρέθηκα - είναι επιθετική, αχόρταγη, πεινασμένη και διψασμένη για σάρκα και αίμα, κανιβαλιστική. :102:

όταν δλδ ερωτευόμαστε για παράδειγμα, είναι το υποσυνείδητο που μας φτιάχνει και μας φοράει μια όμορφη μάσκα και μας πείθει ότι αυτό είναι μια ωραία κατάσταση. είναι όμως σαν τις μάσκες που φοράνε οι δολοφόνοι. μετά τον έρωτα έρχεται ο θάνατος. :102:
σέ γενικές γραμμές θά συμφωνήσω κόμετ,μόνο θά πρόσθετα ότι πίσω απ'τό προσωπείο είμαστε "προγονικοί"......
τό είχα διατυπώσει κάπως έτσι στόν τάντρ......
"θά μπορούσες νά τής γράφεις γράμματα απ'τό πρωί μέχρι τό βράδυ,όπως στό
μυθιστ.τής καρλότα μπρόντε "ανεμοδαρμένα ύψη",ενώ αυτή νά παντρευόταν έναν
ξυλοκόπο ή έναν σιδερά έν τέλει ίσως γιατί τήν τράβηξε ό αθώος πρωτογονισμός
του καί ή προοπτική νά καλιεργήσει τά αρχέγονα καί προγονικά του ένστικτα μέχρι
πού κάποια στιγμή θά διαπίστωνε ότι δέν τήν αγγίζει πλέον όλο αυτό....ενώ
εκείνος τί θά έκανε κανείς δεν ξέρει,τά βλέπουμε κάθε μέρα αυτά.....
καί τί δέν θά έδιναν ποιητές,ζωγράφοι,τραγουδιστές νά βιώσουν έναν ερωτικό
πόνο σάν αυτόν πού σέ διακατέχει γιατί μπορεί νά σέ λυτρώσει από τή "αναλωτική
φωτιά τού σέξ" ή τού εγωισμού ή καί από άλλα ψυχαναγκαστικά πάθη....όμως αυτό
όλο κρατάει πολύ καιρό γι'αυτό καί ήμουν κάπως κυνικός (εδώ θεωρώ ότι καταθέτεις
κάτι μέ ειλικρίνεια καί δεν τρολάρεις), εδώ γράφουμε λιγο πολύ όλοι εκθέσεις αλλά
όταν βρεθείς στά δίχτια μιάς ερωτικά συγκινητικής "Anima" πού τήν έχεις προβάλει
τότε όλες οί διδαχές,φιλοσοφίες,αναλύσεις επί αναλύσεων αέρας κοπανιστός είναι,
πάνω σ'αυτό θέλω νά σέ ρωτήσω τό εξής:
όταν τό άτομο καταληφθεί από μιά ερωτικά έντονα συγκινητική "Anima" πολλες φορές
"ταράσονται τά νερά"(ποιητική αδεία) τού προσωπικού ασύνειδου μέ αποτέλεσμα νά
λαμβάνουμε παραστάσεις,μέσω ονείρων,από ένα υπόστρωμα βαθύτερο τού προσωπικού
ασύνειδου,αρχέτυπης μορφής πού μάς κάνουν νύξεις γιά τό πρόβλημα καί ή πλοκή
καί κίνηση αυτών τών αρχέτυπων,εκτός τού ότι κρύβουν κλειδιά,είναι
συμψηφιστική-αντιθετική-διδακτική αλλά δίδονται μέ τρόπο συμβολικό καί
μυθολογικό καί πού έχουν θεραπευτική αξία.....μέ απλά λόγια θά σέ ρώταγα
άν βλέπεις όνειρα."
καί μού είχε περιγράψει ένα όνειρο ότι ή κοπέλα παντρευόταν κάποιον....καί τού είπα
"νά τά κρατήσεις αυτά τά όνειρα στή συνείδηση ζωντανα καί μήν τά απωθήσεις βίαια γιατί έχουν αξία
καί σού κάνουν νύξεις από εκείνο τό υπόστρωμα πού σού ανέφερα, πρόσεξες τό όνειρο τού γάμου ακριβώς
έχει συμψηφιστική-αντιθετική αξία καί θέλει νά σέ προστατέψει από ένα μονομερή ακραίο προσανατολισμό....
συνέχισε τή συμβίωση μέ αυτά,μή τά διώχνεις θά συνεχιστούν(άν κάνεις υπομονή) από άλλα πιό συμβολικά"
δηλ τό ασύνειδο τού έδειχνε νά απαγγιστρωθεί από αυτή τήν αγχωτική εμμονή
βλέπω πάρα πολλά όνειρα, αλλά δεν έχω βγάλει άκρη. :102::p2:

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 31 Δεκ 2019, 01:09

the comet the course the tail έγραψε:
31 Δεκ 2019, 00:45
sibylic έγραψε:
31 Δεκ 2019, 00:13
the comet the course the tail έγραψε:
30 Δεκ 2019, 20:56


τι επίδειξη; :xena:

τεσπά. όλα αυτά αυταπάτες είναι. ούτε φιλία υπάρχει, ούτε έρωτας. όλα στο μυαλό μας είναι. χαζές εκλογικεύσεις ζωωδών ενστίκτων. της αναπαραγωγής, της επιβίωσης-αυτοσυντήρησης, της αγέλης.... :102:

η βαθύτερη φύση του ανθρώπου - και το κατάλαβα αυτό σε ιδιαίτερες ψυχικές καταστάσεις που βρέθηκα - είναι επιθετική, αχόρταγη, πεινασμένη και διψασμένη για σάρκα και αίμα, κανιβαλιστική. :102:

όταν δλδ ερωτευόμαστε για παράδειγμα, είναι το υποσυνείδητο που μας φτιάχνει και μας φοράει μια όμορφη μάσκα και μας πείθει ότι αυτό είναι μια ωραία κατάσταση. είναι όμως σαν τις μάσκες που φοράνε οι δολοφόνοι. μετά τον έρωτα έρχεται ο θάνατος. :102:
σέ γενικές γραμμές θά συμφωνήσω κόμετ,μόνο θά πρόσθετα ότι πίσω απ'τό προσωπείο είμαστε "προγονικοί"......
τό είχα διατυπώσει κάπως έτσι στόν τάντρ......
"θά μπορούσες νά τής γράφεις γράμματα απ'τό πρωί μέχρι τό βράδυ,όπως στό
μυθιστ.τής καρλότα μπρόντε "ανεμοδαρμένα ύψη",ενώ αυτή νά παντρευόταν έναν
ξυλοκόπο ή έναν σιδερά έν τέλει ίσως γιατί τήν τράβηξε ό αθώος πρωτογονισμός
του καί ή προοπτική νά καλιεργήσει τά αρχέγονα καί προγονικά του ένστικτα μέχρι
πού κάποια στιγμή θά διαπίστωνε ότι δέν τήν αγγίζει πλέον όλο αυτό....ενώ
εκείνος τί θά έκανε κανείς δεν ξέρει,τά βλέπουμε κάθε μέρα αυτά.....
καί τί δέν θά έδιναν ποιητές,ζωγράφοι,τραγουδιστές νά βιώσουν έναν ερωτικό
πόνο σάν αυτόν πού σέ διακατέχει γιατί μπορεί νά σέ λυτρώσει από τή "αναλωτική
φωτιά τού σέξ" ή τού εγωισμού ή καί από άλλα ψυχαναγκαστικά πάθη....όμως αυτό
όλο κρατάει πολύ καιρό γι'αυτό καί ήμουν κάπως κυνικός (εδώ θεωρώ ότι καταθέτεις
κάτι μέ ειλικρίνεια καί δεν τρολάρεις), εδώ γράφουμε λιγο πολύ όλοι εκθέσεις αλλά
όταν βρεθείς στά δίχτια μιάς ερωτικά συγκινητικής "Anima" πού τήν έχεις προβάλει
τότε όλες οί διδαχές,φιλοσοφίες,αναλύσεις επί αναλύσεων αέρας κοπανιστός είναι,
πάνω σ'αυτό θέλω νά σέ ρωτήσω τό εξής:
όταν τό άτομο καταληφθεί από μιά ερωτικά έντονα συγκινητική "Anima" πολλες φορές
"ταράσονται τά νερά"(ποιητική αδεία) τού προσωπικού ασύνειδου μέ αποτέλεσμα νά
λαμβάνουμε παραστάσεις,μέσω ονείρων,από ένα υπόστρωμα βαθύτερο τού προσωπικού
ασύνειδου,αρχέτυπης μορφής πού μάς κάνουν νύξεις γιά τό πρόβλημα καί ή πλοκή
καί κίνηση αυτών τών αρχέτυπων,εκτός τού ότι κρύβουν κλειδιά,είναι
συμψηφιστική-αντιθετική-διδακτική αλλά δίδονται μέ τρόπο συμβολικό καί
μυθολογικό καί πού έχουν θεραπευτική αξία.....μέ απλά λόγια θά σέ ρώταγα
άν βλέπεις όνειρα."
καί μού είχε περιγράψει ένα όνειρο ότι ή κοπέλα παντρευόταν κάποιον....καί τού είπα
"νά τά κρατήσεις αυτά τά όνειρα στή συνείδηση ζωντανα καί μήν τά απωθήσεις βίαια γιατί έχουν αξία
καί σού κάνουν νύξεις από εκείνο τό υπόστρωμα πού σού ανέφερα, πρόσεξες τό όνειρο τού γάμου ακριβώς
έχει συμψηφιστική-αντιθετική αξία καί θέλει νά σέ προστατέψει από ένα μονομερή ακραίο προσανατολισμό....
συνέχισε τή συμβίωση μέ αυτά,μή τά διώχνεις θά συνεχιστούν(άν κάνεις υπομονή) από άλλα πιό συμβολικά"
δηλ τό ασύνειδο τού έδειχνε νά απαγγιστρωθεί από αυτή τήν αγχωτική εμμονή
βλέπω πάρα πολλά όνειρα, αλλά δεν έχω βγάλει άκρη. :102::p2:
είναι καλό πού βλέπεις, αυτό δείχνει ότι υπάρχει μιά φόρτιση στή διπολικότητα μεταξύ
συνειδητού κόσμου καί ασύνειδης εσωτ ζωής(γιά συντομία χρησιμοποιώ μηχανιστικούς όρους)
δηλ τό ασύνειδο είναι σέ εγρήγορση,θά ήταν άσχημο νά μήν έβλεπες καθόλου.....
τώρα βέβαια είναι κάτι τό πολύ προσωπικό καί μήν τά απωθείς αλλά νά συμβιώνεις μέ αυτά,έχουν
αξία αντιθετική-συμψηφιστική αλλά κρύβουν μέσω συμβολισμών καί στοιχεία γιά τό μέλλον δηλ. σέ
ποιά προσωπικότητα τείνει κανείς νά εξελιχθεί
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 31 Δεκ 2019, 07:28

sibylic έγραψε:
31 Δεκ 2019, 00:25
φιλία όμως μεταξύ ανδρών είναι άλλο......
σέ φίλο πού τώρα είναι λέκτορας στό παν.πατρών συνέβη νά χωρίσει μέ τή "δικιά" του.....
αυτή,γιά λόγους καί ελατήρια πού δέν φαίνονται εύκολα,μού τήν έπεφτε στή ψύχρα γιά
καιρό....μάλλον θέλοντας νά αποδείξει ότι "τίς φιλίες τών ανδρών,τίς έχω γιά μπεγλέρι"
πριν λακίσει ο λέκτωρ το καταλαβαίνω,μετά σιγά

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10608
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 31 Δεκ 2019, 11:55

hellegennes έγραψε:
30 Δεκ 2019, 23:20
Namrail έγραψε:
30 Δεκ 2019, 19:55
Δεν εμφανίζεται σχεδόν ποτέ κάποιος να πει ότι "ναι, συνέχισα να κάνω καθημερινή παρέα με τη Μαιρούλα όταν φοβήθηκα να της την πέσω επειδή θα έτρωγα απόρριψη αλλά παράλληλα την ήθελα με.καθε τρόπο στη ζωή μου".

Απορώ γιατί δεν εμφανίζεται κανείς να γράψει το τελευταίο.
Επειδή είναι σενάριο σειράς του Μανουσάκη.
Έτσι ακριβώς, αυτά γίνονται μόνο στην τιβι. Οι σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων είναι απλές. Όταν λέει κάποιος ότι είναι κολλητουλης με μια κοπέλα και περνάει κάθε μέρα μαζί της, έχουμε απλά μια φιλια. Τίποτα περισσότερο.

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10608
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 31 Δεκ 2019, 12:26

Naida έγραψε:
30 Δεκ 2019, 22:56

Σχετικά με το μπολνταρισμένο ,περίεργο ένας άνθρωπος που είναι τόσο ανοιχτός στην επικοινωνία με τις γυναίκες και στην τριβή μαζί τους, να μη μπορεί να δεχτεί την καλή φιλία μεταξύ των δύο φυλων σε ένα καλό ποσοστό που να σπάει το στερεότυπο δεν υπάρχει φιλία μεταξύ αντρών - γυναικών.
Είμαι πολύ ανοιχτός στην επικοινωνία με τις γυναίκες και μου αρέσει να βρίσκομαι γύρω τους. Πάντα έχω κάτι να μάθω.

Αλλά όταν μιλάμε για φιλία το πράγμα πάει αλλου. Όταν ένας άντρας νιώσει συμβατός με μια γυναίκα και αρχίσει να επενδύει πολύ χρόνο σε αυτή, είναι απόλυτα φυσιολογικό ότι θα σκεφτεί το επόμενο βήμα.

Όταν ταιριάζεις με την άλλη και σπαταλάς πολύ χρόνο μαζί της, για ποιο λόγο να μην προχωρήσεις; Για τον άντρα μια τέτοια κατάσταση είναι πάντα ευκαιρία

Είτε το παραδέχεται (ακόμα και στον εαυτό του), είτε όχι. Αν δεν ενδιαφέρεται να προχωρήσει, τότε δεν υπάρχει και νόημα να αφιερώσει πολύ χρονο, διότι επίπεδο συμβατότητας σε φιλικό επίπεδο πάντα θα βρίσκει μεγαλύτερο σε αντρες. Δεν αξίζει να αφιερώσει τόσο χρόνο σε μια γυναίκα φίλη, όταν σε φιλικό επίπεδο θα βρει καλύτερη κατανόηση από κάποιον άντρα. Αξίζει να αφιερώσει χρόνο για τη γυναίκα, αν είναι να σκοράρει.

Αυτή είναι η απλή αλήθεια για την τεράστια πλειοψηφία των αντρών. Τώρα κάτι μουρτατηδες που λένε για τις κολλητουλες με τις οποίες κοιμούνται μαζί αλλα χωρίς να υπάρχει ερωτικό στοιχείο λπ, αυτοί ειναι ένοχοι για καταπιεσμένα συναισθήματα μέχρι αποδείξεως του εναντιου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 31 Δεκ 2019, 12:42

Namrail έγραψε:
31 Δεκ 2019, 12:26
Naida έγραψε:
30 Δεκ 2019, 22:56

Σχετικά με το μπολνταρισμένο ,περίεργο ένας άνθρωπος που είναι τόσο ανοιχτός στην επικοινωνία με τις γυναίκες και στην τριβή μαζί τους, να μη μπορεί να δεχτεί την καλή φιλία μεταξύ των δύο φυλων σε ένα καλό ποσοστό που να σπάει το στερεότυπο δεν υπάρχει φιλία μεταξύ αντρών - γυναικών.
Είμαι πολύ ανοιχτός στην επικοινωνία με τις γυναίκες και μου αρέσει να βρίσκομαι γύρω τους. Πάντα έχω κάτι να μάθω.

Αλλά όταν μιλάμε για φιλία το πράγμα πάει αλλου. Όταν ένας άντρας νιώσει συμβατός με μια γυναίκα και αρχίσει να επενδύει πολύ χρόνο σε αυτή, είναι απόλυτα φυσιολογικό ότι θα σκεφτεί το επόμενο βήμα.

Όταν ταιριάζεις με την άλλη και σπαταλάς πολύ χρόνο μαζί της, για ποιο λόγο να μην προχωρήσεις; Για τον άντρα μια τέτοια κατάσταση είναι πάντα ευκαιρία

Είτε το παραδέχεται (ακόμα και στον εαυτό του), είτε όχι. Αν δεν ενδιαφέρεται να προχωρήσει, τότε δεν υπάρχει και νόημα να αφιερώσει πολύ χρονο, διότι επίπεδο συμβατότητας σε φιλικό επίπεδο πάντα θα βρίσκει μεγαλύτερο σε αντρες. Δεν αξίζει να αφιερώσει τόσο χρόνο σε μια γυναίκα φίλη, όταν σε φιλικό επίπεδο θα βρει καλύτερη κατανόηση από κάποιον άντρα. Αξίζει να αφιερώσει χρόνο για τη γυναίκα, αν είναι να σκοράρει.

Αυτή είναι η απλή αλήθεια για την τεράστια πλειοψηφία των αντρών. Τώρα κάτι μουρτατηδες που λένε για τις κολλητουλες με τις οποίες κοιμούνται μαζί αλλα χωρίς να υπάρχει ερωτικό στοιχείο λπ, αυτοί ειναι ένοχοι για καταπιεσμένα συναισθήματα μέχρι αποδείξεως του εναντιου.
Δεν το θεωρώ και τόσο απόλυτο ότι ένας άνδρας θα είναι απαραίτητα πιο καλή παρέα από μια γυναίκα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10608
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 31 Δεκ 2019, 12:52

Σχεδόν πάντα είναι. Καταρχάς με έναν φίλο άντρα δεν χρειάζεται να έχεις καμία από τις άμυνες σου σε εγρηγορση.

Με μια γυναίκα, όσο οικεία και αν νιώθεις, πάντα κάπως θα συγκρατεισαι.

Επιπλέον τα ενδιαφέροντα του μέσου άντρα είναι πολύ πιθανότερο να συμπίπτουν με εκείνα ενός άλλου άντρα παρά με εκείνα μιας μέσης γυναίκας.

Φυσικά σου προσφέρει άλλες δυνατότητες η συναναστροφή με τις γυναίκες όμως σε επίπεδο καζουαλ καθημερινής κουβέντας ο άντρας είναι πιθανότερο να σε καλύπτει καλύτερα.

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 31 Δεκ 2019, 16:41

Που καταντήσαμε...48 σελίδες για ένα τέτοιο ξενέρωτο θέμα, πάνε οι καλές εποχές που για κονσερβοκούτια και πηγάδες

Έφτανες 40 σελίδες και με το ζόρι...
Ρε εσείς ό Ταϋγέτης έγραψε τίποτα εδώ ή δεν μας καταδέχεται;
επί του θέματος τώρα αν ήτανε να μου συμβεί τέτοιο κακό εγώ θα προειδοποιούσα ότι θα σου κάνω πέσιμο άκομψο οπότε ας ψυχρανθούμε από τώρα μεταξύ μας για να κόψω μία και έξω το γόρδιο δεσμό...
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 03 Ιαν 2020, 03:35

nowhere έγραψε:
31 Δεκ 2019, 07:28
sibylic έγραψε:
31 Δεκ 2019, 00:25
φιλία όμως μεταξύ ανδρών είναι άλλο......
σέ φίλο πού τώρα είναι λέκτορας στό παν.πατρών συνέβη νά χωρίσει μέ τή "δικιά" του.....
αυτή,γιά λόγους καί ελατήρια πού δέν φαίνονται εύκολα,μού τήν έπεφτε στή ψύχρα γιά
καιρό....μάλλον θέλοντας νά αποδείξει ότι "τίς φιλίες τών ανδρών,τίς έχω γιά μπεγλέρι"
πριν λακίσει ο λέκτωρ το καταλαβαίνω,μετά σιγά
ναί, κοίτα άν είναι φίλος καρδιακός πάλι εγώ δεν θά μπορούσα,είναι πολύ προσωπικά αυτά,
άν είναι κάποιος γνωστός από τόν κύκλο σου νταξ τότε
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 14 Ιαν 2020, 04:47

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
22 Δεκ 2019, 21:26
Λοιπόν , μπορώ να γράψω τρεις ώρες , αλλά θα είμαι συνοπτικός :
Παρέα εφτά χρόνια .
Ξέρουμε τα πάντα ο ένας για τον άλλον .
Πάντα κάτι με έκαιγε αλλά το καταπίεζα .
Ε εδώ και ένα χρόνο δεν γίνεται .
Κλαίω , πίνω , την σκέφτομαι 24/7 .
Αν το μάθει το πιθανότερο είναι να μην μου ξαναμιλήσει .
Αλλά δεν μπορώ πλέον να ακούω τα ερωτικά της και να την βλέπω με άλλους άνδρες . Εδώ όταν ξέρω ότι κοιμάται με κάποιον , μέχρι το πρωί ακούω Ρέμο και καπνίζω .
Δεν μου έχει δώσε ποτέ κανένα δικαίωμα , ούτε πεταχτό .
Δεν θέλω να την χάσω , επειδή μου έχει φερθεί πιο ξηγημένα από πολλούς άνδρες φίλους .
Αλλά μου φτάνει να την βλέπω , να την ακούω , να την καμαρώνω .
Παράλληλα δύσκολα μπορώ να κάνω κάτι με γυναίκα χωρίς να την σκέφτομαι . Την έχω εξιδανικεύσει και συγκρίνω τις γνωριμίες μου με την φίλη μου .
Τι να κάνω ;
απ'ότι βλέπω υπάρχει πιθανότητα γιά γάμο διότι πρέπει νά είσαι από
τούς πιό έμπιστους κολλητούς(..ό τωρινός είναι κάτι προσωρινό),
σ'αυτή τή περίπτωση παράτα τά κολλητάρια,θά χρειαστείς φίλους πχωρουμικούς
μέ εμπειρία γιατί θά προσγειωθείς κάπως ανώμαλα,γι'αυτό πρόσεξε αυτές τίς
δύο πράξεις-ενδεχόμενα........

1η πράξη:εσύ τελικά παντρεύεσαι καί καλείς κάποιους φίλους σέ τραπέζι,
οί φίλοι πού θά χρειαζόσουν
Άγις στή θέση τού Αντόλφο Τσέλι πού κάθεται δίπλα σου καί απέναντι από
τή Γυναίκα σου(..Ολγα Καρλάτου εδώ).
εσύ στή θέση τού Γκαστόνε Μοσκιν μέ τό μούσι ψυχοπλακομένος.....
Υπερκουλτουριάρης στή θέση τού Φιλίπ Νουαρέ πού βάζει κρασί στό ποτήρι τής
συζύγου
Daje δεξιά τού Άγι στή θέση τού Ούγκο Τονιάτσι καί πιό δίπλα ό Χέλυ,μέ καταλυτικό ρόλο.



απ'τό 1.45 μέχρι τό 2.28 ξεσπάει μιά παρεξήγηση καθώς ή σύζυγος διαμαρτύρεται
ότι οί μπέμπηδες δέν έχουν ξεκινήσει ακόμα ξένες γλώσσες ούτε ιππασία ούτε πιάνο...
στό ξέσπασμα τής συζύγου ό Άγις τής λέει νά πάει στή κουζίνα μέχρι νά ηρεμήσει,
όλοι σού λένε ότι θά έπρεπε νά λάβεις υπ'όψι σου κάποια πράγματα απ'τήν αρχή...
ό Άγις όρθιος από 2.58 έως 3.02 σού λέει "μά τί οικογένεια είναι αυτή...σέ έχει
βάλει στό βρακί της" οπότε τά παίρνεις στό κρανίο καί ορμάς στόν Άγι μέ άγριες
διαθέσεις....όλοι ορμούν νά σέ συγκρατήσουν....

2η πράξη:οί φίλοι προσπαθούν νά σέ συγκρατήσουν ενώ εσύ βάζεις τά κλάματα λέγοντας
"κάνω τά πάντα,δουλεύω σάν σκυλί γιά νά μήν της λήψει τίποτα" εδώ τά παιδιά σού δίνουν
ποτό γιά νά πάνε κάτω τά φαρμάκια ενώ ό Άγις σού λέει ότι τό ποτήρι έχει σπάσει καί
δέν είναι ή κυρία αυτή γιά σένα,όλοι συμφωνούν σ'αυτό,καί ότι απλά αφήνεις τά πράματα
εκεί πού είναι καί τή κοπανάς............
σέ παίρνουν οί φίλοι καί πάς νά ξεσπάσεις σέ τρολιές...
(εκείνη τήν εποχή δέν υπήρχαν ούτε ιντερνέτια ούτε πισι)



παράτα τά κολλητάρια καί δώσε βάση στίς πχωρουμοφιλίες
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2024
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 05 Μάιος 2020, 23:07

Λοιπόν παιδιά με έδωσαν .
Είναι θυμωμένη για τον λόγο ότι αντί να είμαι ειλικρινείς , το έπαιζα κολλητός και το είπα σε πόσα άτομα .
Θα πάμε αυτές τις μέρες κάποια στιγμή να μιλήσουμε και θα της πώς ακριβώς πώς νιώθω .
Έχω ανάμεικτα συναισθήματα . Ενώ στενοχωριέμαι που δεν μου μιλάει νιώθω ότι πλέον δεν έχω να κρύψω κάτι σε κανέναν .

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32122
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Μάιος 2020, 11:21

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
05 Μάιος 2020, 23:07
Λοιπόν παιδιά με έδωσαν .
Είναι θυμωμένη για τον λόγο ότι αντί να είμαι ειλικρινείς , το έπαιζα κολλητός και το είπα σε πόσα άτομα .
Θα πάμε αυτές τις μέρες κάποια στιγμή να μιλήσουμε και θα της πώς ακριβώς πώς νιώθω .
Έχω ανάμεικτα συναισθήματα . Ενώ στενοχωριέμαι που δεν μου μιλάει νιώθω ότι πλέον δεν έχω να κρύψω κάτι σε κανέναν .
να εχεις στην τσεπη καποτες, μπορει να χρειαστουν.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22914
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 06 Μάιος 2020, 12:25

Αυτο το κολλητος, κολλητη μεταξύ αντρα γυναίκας ποτέ δε το κατάλαβα. Άλλο να βλέπεις μια γυναίκα φιλικά και άλλο κολλητος κολλητή.
Οι περιπτώσεις είναι δύο
α) γουστάρει φουλ ο ένας απο τους δύο και ο άλλος όχι
β) πηδιούνται και το παίζουν κολλητοί στο έτερον ήμισυ, πιθανό ο άντρας το παίζει και ψιλοπουστάκος για να κοιμάται ο περίγυρος. Βέβαια θα μου πείτε οποιος μλκς θα μασήσει τα περι κολλητών τα θέλει ο πάτος του.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Ερωτευμένος με την κολλητή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 06 Μάιος 2020, 12:39

Ερμής έγραψε:
06 Μάιος 2020, 12:25
Αυτο το κολλητος, κολλητη μεταξύ αντρα γυναίκας ποτέ δε το κατάλαβα.
Έχει ένα μεγάλο ατού.

Μπορείς να είσαι πολύ καλός φίλος με κάποιον και ταυτόχρονα είσαι υποχρεωμένος να διατηρείς την αξιοπρέπεια σου.

Ενώ με τον άνδρα κολλητό, πολλές φορές βγάζεις τον χειρότερο εαυτό σου.

Καλά, προφανώς μιλάμε για ηλικίες μέχρι τα 30 ξέρω γω.

Επιπλέον, κατά τη γνώμη μου , υπάρχει ερωτικό ενδιαφέρον και από τους δυο, έστω και συγκεκαλυμμενο
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών