Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Ιαν 2020, 20:16

Naida έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:12
foscilis έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:07
η δεύτερη περίπτωση είναι αληθινή ιστορία και την έγραψε μία συντάκτης της Α Μπα κανονικά με το ονοματεπώνυμό της στο Facebook της. Φρικαρισμένη με τον τύπο που δεν κατάλαβε ότι τη βίασε.
Μπορείς να την παραθέσεις να την διαβάσω;
ναι ναι φος, μπορείς να την παραθέσεις να την διαβάσει;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 12 Ιαν 2020, 20:17

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:04
Αχός βαρύς ακούγεται, πολλά τουφέκια πέφτουν.
Μήνα για μπάλα σφάζονται, μήνα για τον Προκόπη;
Ουδέ για γάμο σφάζονται, γράφουν και τον Προκόπη,
η Νάιδα κάνει πόλεμο μ’ οπλαρχηγό τον Μπλάκι
κι ο Nero ψάχνει Διγενείς για τα δικά του αλώνια.
 
-Νάιδα, ρίξε τ' άρματα, δεν είναι εδώ Da capo
Εδώ είναι ντόπιος καφενές, δεν θένε βετζετέριαν.

-Το πχόρουμ κι αν προσκύνησε κι αν πέσει αυτό το κάστρο
η Νάιδα αφέντες Φόσηδες δεν έκαμε, δεν κάνει.
 
Πλακάτ στο χέρι άρπαξε, κόρες και κόρους κράζει
Σκλάβες αντρών μη ζήσωμε, παιδιά μαζί μου ελάτε
Και τα ταμπούρλα αρχίσανε κι όλοι τρανς γενήκαν.
Έπος. Και δεν ειρωνεύομαι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Ιαν 2020, 20:17

Feindflug έγραψε:
12 Ιαν 2020, 19:48


Τουλάχιστον, δίνεις διατροφή στην λογική ρε τύπε;
μλκ φέην έκλασα πάνω μου.
:smt005::smt005::smt005:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69540
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Ιαν 2020, 20:21

Naida έγραψε:
12 Ιαν 2020, 19:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2020, 19:33
Μα είναι. Υπάρχει και ο άλλος τύπος που η γυναίκα μπαίνει στο αμάξι του μετά το μπαρ, όχι για να την αφήσει έξω από την πόρτα του δικού της σπιτιού αλλά για να πάνε παρέα στο δικό του ή δικό της σπίτι. Ή να πάνε στο Σούνιο για να χαζέψουν παρέα την ανατολή. Εδώ υπάρχει πιθανότητα να εκληφθεί η αμιγώς φιλική διάθεση της γυναίκας ως συναίνεση σε κάτι διαφορετικό; :lol:
Δηλαδή αν πάω σπίτι του ή πάμε να χαζέψουμε την ανατολή θα πρέπει υποχρεωτικά να κάνω σεξ μαζί του; πόθεν προκύπτει αυτό;
Σαφώς όχι. Αλλά απ' ό,τι ξέρω, δεν υπάρχουν και πολλοί λόγοι για να πάει στο σπίτι ενός άντρα μια γυναίκα μετά το μπαρ. Και για να βρεθείς στο Σούνιο, μεσολαβεί υπεραρκετός χρόνος στη διαδρομή ώστε να γίνουν πιο σαφείς και οι προθέσεις αμφοτέρων. Εκτός αν πρόκειται για λάτρεις του Ποσειδώνα και πάνε για έκχυση σπονδών.

Οπότε, σε αμφότερες τις περιπτώσεις το οτιδήποτε δυσάρεστο προκύψει, θα είναι απλώς κακό σεξ και όχι βιασμός.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 12 Ιαν 2020, 20:27

sys3x έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:17
Feindflug έγραψε:
12 Ιαν 2020, 19:48


Τουλάχιστον, δίνεις διατροφή στην λογική ρε τύπε;
μλκ φέην έκλασα πάνω μου.
:smt005::smt005::smt005:
Παίζει να κλάνεις και κάτω σου άλλες φορές; :smt017
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 12 Ιαν 2020, 20:28

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:21
Naida έγραψε:
12 Ιαν 2020, 19:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2020, 19:33
Μα είναι. Υπάρχει και ο άλλος τύπος που η γυναίκα μπαίνει στο αμάξι του μετά το μπαρ, όχι για να την αφήσει έξω από την πόρτα του δικού της σπιτιού αλλά για να πάνε παρέα στο δικό του ή δικό της σπίτι. Ή να πάνε στο Σούνιο για να χαζέψουν παρέα την ανατολή. Εδώ υπάρχει πιθανότητα να εκληφθεί η αμιγώς φιλική διάθεση της γυναίκας ως συναίνεση σε κάτι διαφορετικό; :lol:
Δηλαδή αν πάω σπίτι του ή πάμε να χαζέψουμε την ανατολή θα πρέπει υποχρεωτικά να κάνω σεξ μαζί του; πόθεν προκύπτει αυτό;
Σαφώς όχι. Αλλά απ' ό,τι ξέρω, δεν υπάρχουν και πολλοί λόγοι για να πάει στο σπίτι ενός άντρα μια γυναίκα μετά το μπαρ. Και για να βρεθείς στο Σούνιο, μεσολαβεί υπεραρκετός χρόνος στη διαδρομή ώστε να γίνουν πιο σαφείς και οι προθέσεις αμφοτέρων. Εκτός αν πρόκειται για λάτρεις του Ποσειδώνα και πάνε για έκχυση σπονδών.

Οπότε, σε αμφότερες τις περιπτώσεις το οτιδήποτε δυσάρεστο προκύψει, θα είναι απλώς κακό σεξ και όχι βιασμός.
Μπορεί ο λόγος που πάει να είναι το σεξ. Παίζει κανένα ρόλο αυτό;

Εσύ άμα μπεις σε κρεπερί δηλαδή πρέπει οπωσδήποτε να βγεις με κρέπα, διαφορετικά ο κρεπατζής θα σου πει ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ΓΙΑ ΚΡΕΠΑ ΤΩΡΑ, θα σε στριμώξει στη γωνία, θα σου τη φτιάξει, θα τελειώσει με ένα ΚΑΙ ΜΠΟΥΕΝΟ ΜΕΣΑ ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΗ, θα σου πάρει τα λεφτά και όταν το πεις στους γύρω σου θα σου πουν "οκ μια κακή κρέπα ήταν, όχι ληστεία".
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24488
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 12 Ιαν 2020, 20:28

και μάλιστα η δεύτερη ιστορία είναι πολύ πιο συνηθισμένη από την πρώτη όταν μιλάμε "για βιασμό στο σπίτι από άνθρωπο που ξέρεις". Πολύ περισσότερο σπάνιο είναι το σενάριο του ανώμαλου που του ανοίγεις την πόρτα και μπλέκεις.

Έχω ξαναπεί πως η υστερία με τους βιασμούς είναι ουσιαστικά ο τρόπος προβληματικά άτομα με γιγάντια ψυχολογικά και κοινωνικά προβλήματα που νιώθουν ένοχες για τη σεξουαλικότητά τους να περάσουν τις ενοχές τους αλλού παρουσιάζοντας τον εαυτό τους ως θύμα κάποιου άλλου αντί του εαυτού τους.

Έχω σκρολάρει μέχρι 2018 και δε μπορώ να το βρω εκείνο που έλεγα.

Μπορώ να παραθέσω μια πιο φρέσκια περιπέτεια:


Χτες βράδυ μιλάω με έναν στο Τίντερ, να σημειώσω ότι μιλάμε πρώτη φορά, μετά από δυο-τρεις προτάσεις συνολικά, λέει εγώ στις φωτογραφίες σου βλέπω ένα γλυκό κοριτσάκι.

Θα έλεγε κανείς ότι δεν φάνηκα να ενθουσιάζομαι με αυτή την ατάκα και δεν προσπάθησα διόλου να το κρύψω, μάλιστα το εξέφρασα πολύ καθαρά. Θα τολμούσε να πει κανείς κι ότι το πράγμα πήγε κατά διαόλου αμέσως μετά.

Δεν φταίει το ότι ξέρω πολύ καλά ότι δεν φαίνομαι γλυκιά, και στις φωτογραφίες μου στο Τίντερ, μάλιστα, είναι βέβαιο ότι μοιάζω με κακιά μάγισσα.

Αυτό που φταίει, είναι ότι δεν είμαι «κοριτσάκι».

Το να αποκαλέσει ένας άγνωστος μια γυναίκα που σε λιγότερο από ένα μήνα θα είναι 43, «κοριτσάκι», είναι πατρονάρισμα, αν όχι και λίγο υποτίμηση και τάση προς κυριαρχία. Υπερβολή; Μπορεί. Αλλά η λέξη «κοριτσάκι» έτσι έχει χρησιμοποιηθεί, εκτός κι αν απευθύνεσαι όντως σε παιδί, ή σε κάποια που αγαπάς, που σημαίνει ότι σίγουρα δεν έχετε μόλις γνωριστεί.

Απ’ την άλλη, είμαι κι εγώ που όποτε γράφω για άντρες που γνώρισα εκεί έξω ή ονλάιν, τους αποκαλώ Αγόρια κι όχι Άντρες. Πολλές φορές έχω ερωτηθεί γιατί το κάνω αυτό, γιατί πράγματι, δεν είναι σωστό. Το ξέρω.

Φταίει που δεν έχουμε αντίστοιχα δημοφιλή λέξη για τους Άντρες, όπως τη λέξη Κοπέλα για τις Γυναίκες. Φταίει που το επιλέγω και λίγο σαν όχι ακριβώς χαϊδευτικό, αλλά για την ομορφιά τους ποιητικά εξυμνητικό. Αλλά δεν φταίει μόνο αυτό. Και μου κάνει εντύπωση που δεν είναι προφανές τι με έχει οδηγήσει εκεί, μετά από τόσα που γράφω, τόσον καιρό.

Γράφω για Αγόρια και όχι για Άντρες, γιατί φοβάμαι τους άντρες.

Όταν λέω ότι κάποιος είναι Άντρας, ξαφνικά, σαν ιδέα, ο ίδιος άνθρωπος παίρνει άλλες διαστάσεις, φαντάζει πελώριος, επιθετικός, εχθρικός, τρομακτικός. Ένα Αγόρι μπορεί να είναι γλυκό, χαριτωμένο, παιχνιδιάρικο, τρυφερό. Ο Άντρας δεν έχει τέτοια χαρακτηριστικά, αν δεν με πιστεύεις κοίτα τα επίθετα ξανά, δεν είναι αυτά που χαρακτηρίζουν την αρρενωπότητα, μακάρι να ήταν αυτά, αλλά δυστυχώς, η πραγματικότητα είναι ακόμα πολύ μακριά.

Δεν έχει σημασία που είναι μόνο στο μυαλό μου η διαφορά. Τα Αγόρια φαίνονται άκακα, φαίνονται ασφαλή, φιλικά. Δεν είναι τυχαίο το ότι με ξενίζουν οι ψηλοί, δεν μου αρέσουν οι στερεοτυπικά αρρενωποί, με απωθούν τα «κακά παιδιά», και σπάνια με ελκύουν οι από μένα πιο μεγάλοι, που μεγάλωσαν τόσο διαφορετικά.

Φοβάμαι τους άντρες. Φοβάμαι τους άντρες και ό,τι σημαίνει ακόμα το να είσαι άντρας, τα πρότυπα του «αρσενικού» τα παραδοσιακά, και δεν ξέρω αν μπορώ να σταματήσω να φοβάμαι πριν αλλάξει ο κόσμος μας, και δεν χρειάζεται να φοβάμαι πια.

Γιατί, δυστυχώς, δεν φοβάμαι άδικα.


Την είπε γλυκό κοριτσάκι.

Τον έβρισε και έβγαλε συμπέρασμα ότι έχει δίκιο να φοβάται τους άντρες.

Στο τίντερ. Την εφαρμογή για hook up.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Ιαν 2020, 20:35

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:21

Σαφώς όχι. Αλλά απ' ό,τι ξέρω, δεν υπάρχουν και πολλοί λόγοι για να πάει στο σπίτι ενός άντρα μια γυναίκα μετά το μπαρ. Και για να βρεθείς στο Σούνιο, μεσολαβεί υπεραρκετός χρόνος στη διαδρομή ώστε να γίνουν πιο σαφείς και οι προθέσεις αμφοτέρων. Εκτός αν πρόκειται για λάτρεις του Ποσειδώνα και πάνε για έκχυση σπονδών.

Οπότε, σε αμφότερες τις περιπτώσεις το οτιδήποτε δυσάρεστο προκύψει, θα είναι απλώς κακό σεξ και όχι βιασμός.
Φυσικά και παίζει το ενδεχόμενο σεξ. Αλλά και να είσαι 50-50 αν θες ή δεν θες ως την τελευταία στιγμή και αποφασίσεις πως δεν θες, μπορεί και αυτός όμορφα και ανθρώπινα να σε γυρίσει σπίτι. Δεν χρειάζεται να επιμένει και φυσικά να μην προβεί σε οποιαδήποτε ενέργεια εάν έχει ακούσει το όχι. Γιατί δεν θα είναι κακό σεξ θα είναι βιασμός.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29728
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 12 Ιαν 2020, 20:35

foscilis
Οταν λέμε ότι είναι βαθειά διαταραγμένες όλες αυτές (και) αυτά εννοούμε.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29728
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 12 Ιαν 2020, 20:40

Naida έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:21

Σαφώς όχι. Αλλά απ' ό,τι ξέρω, δεν υπάρχουν και πολλοί λόγοι για να πάει στο σπίτι ενός άντρα μια γυναίκα μετά το μπαρ. Και για να βρεθείς στο Σούνιο, μεσολαβεί υπεραρκετός χρόνος στη διαδρομή ώστε να γίνουν πιο σαφείς και οι προθέσεις αμφοτέρων. Εκτός αν πρόκειται για λάτρεις του Ποσειδώνα και πάνε για έκχυση σπονδών.

Οπότε, σε αμφότερες τις περιπτώσεις το οτιδήποτε δυσάρεστο προκύψει, θα είναι απλώς κακό σεξ και όχι βιασμός.
Φυσικά και παίζει το ενδεχόμενο σεξ. Αλλά και να είσαι 50-50 αν θες ή δεν θες ως την τελευταία στιγμή και αποφασίσεις πως δεν θες, μπορεί και αυτός όμορφα και ανθρώπινα να σε γυρίσει σπίτι. Δεν χρειάζεται να επιμένει και φυσικά να μην προβεί σε οποιαδήποτε ενέργεια εάν έχει ακούσει το όχι. Γιατί δεν θα είναι κακό σεξ θα είναι βιασμός.
Ρε Naida για όνομα του Θεού πια. Συνελθε. Σαν την άλλη την ιστορία που έλεγες εδώ, για έναν που τον έκανες να καυλωσει (έλεγες) όσο δεν πάει, μετα τον παράτησες επίτηδες έτσι και στο τέλος του τον κουδουναγες και στη πόρτα κάνοντας πως απευθύνεσαι στο τέτοιο του και όχι σε αυτόν.

Και θεωρείς ότι αυτά μπορείς να τα κάνεις σε μια ερημιά, στον οποιονδήποτε αλλά με το που πεις όχι έληξαν όλα. Και μετά να πεις ναι για μα χουφτωσεις εσύ και μετά πάλι όχι και στοπ γιατί αλλιώς βιασμός.

Άιντε επιτέλους, κάθε σελίδα και 10 αρλούμπες σου.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


the comet the course the tail

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 12 Ιαν 2020, 20:41

foscilis έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:28
Έχω σκρολάρει μέχρι 2018
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Ιαν 2020, 20:42

Χαοτικός έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:27
sys3x έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:17
Feindflug έγραψε:
12 Ιαν 2020, 19:48


Τουλάχιστον, δίνεις διατροφή στην λογική ρε τύπε;
μλκ φέην έκλασα πάνω μου.
:smt005::smt005::smt005:
Παίζει να κλάνεις και κάτω σου άλλες φορές; :smt017
δε ξέρω αναλόγως, αν πχ κει χάμου δε λέτε αυτήν φράση παίζει.
:8)
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Ιαν 2020, 20:49

foscilis έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:28


Την είπε γλυκό κοριτσάκι.

Τον έβρισε και έβγαλε συμπέρασμα ότι έχει δίκιο να φοβάται τους άντρες.

Στο τίντερ. Την εφαρμογή για hook up.
σε ξανακαλωσορίζω στον μαγικό κόσμο μας μακριά από γαμωιδεολογίες και ισμούς!
καλώς μας ήρθες φος μου.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Ιαν 2020, 20:51

foscilis έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:28
και μάλιστα η δεύτερη ιστορία είναι πολύ πιο συνηθισμένη από την πρώτη όταν μιλάμε "για βιασμό στο σπίτι από άνθρωπο που ξέρεις". Πολύ περισσότερο σπάνιο είναι το σενάριο του ανώμαλου που του ανοίγεις την πόρτα και μπλέκεις.

Έχω ξαναπεί πως η υστερία με τους βιασμούς είναι ουσιαστικά ο τρόπος προβληματικά άτομα με γιγάντια ψυχολογικά και κοινωνικά προβλήματα που νιώθουν ένοχες για τη σεξουαλικότητά τους να περάσουν τις ενοχές τους αλλού παρουσιάζοντας τον εαυτό τους ως θύμα κάποιου άλλου αντί του εαυτού τους.

Έχω σκρολάρει μέχρι 2018 και δε μπορώ να το βρω εκείνο που έλεγα.

Μπορώ να παραθέσω μια πιο φρέσκια περιπέτεια:


Χτες βράδυ μιλάω με έναν στο Τίντερ, να σημειώσω ότι μιλάμε πρώτη φορά, μετά από δυο-τρεις προτάσεις συνολικά, λέει εγώ στις φωτογραφίες σου βλέπω ένα γλυκό κοριτσάκι.

Θα έλεγε κανείς ότι δεν φάνηκα να ενθουσιάζομαι με αυτή την ατάκα και δεν προσπάθησα διόλου να το κρύψω, μάλιστα το εξέφρασα πολύ καθαρά. Θα τολμούσε να πει κανείς κι ότι το πράγμα πήγε κατά διαόλου αμέσως μετά.

Δεν φταίει το ότι ξέρω πολύ καλά ότι δεν φαίνομαι γλυκιά, και στις φωτογραφίες μου στο Τίντερ, μάλιστα, είναι βέβαιο ότι μοιάζω με κακιά μάγισσα.

Αυτό που φταίει, είναι ότι δεν είμαι «κοριτσάκι».

Το να αποκαλέσει ένας άγνωστος μια γυναίκα που σε λιγότερο από ένα μήνα θα είναι 43, «κοριτσάκι», είναι πατρονάρισμα, αν όχι και λίγο υποτίμηση και τάση προς κυριαρχία. Υπερβολή; Μπορεί. Αλλά η λέξη «κοριτσάκι» έτσι έχει χρησιμοποιηθεί, εκτός κι αν απευθύνεσαι όντως σε παιδί, ή σε κάποια που αγαπάς, που σημαίνει ότι σίγουρα δεν έχετε μόλις γνωριστεί.

Απ’ την άλλη, είμαι κι εγώ που όποτε γράφω για άντρες που γνώρισα εκεί έξω ή ονλάιν, τους αποκαλώ Αγόρια κι όχι Άντρες. Πολλές φορές έχω ερωτηθεί γιατί το κάνω αυτό, γιατί πράγματι, δεν είναι σωστό. Το ξέρω.

Φταίει που δεν έχουμε αντίστοιχα δημοφιλή λέξη για τους Άντρες, όπως τη λέξη Κοπέλα για τις Γυναίκες. Φταίει που το επιλέγω και λίγο σαν όχι ακριβώς χαϊδευτικό, αλλά για την ομορφιά τους ποιητικά εξυμνητικό. Αλλά δεν φταίει μόνο αυτό. Και μου κάνει εντύπωση που δεν είναι προφανές τι με έχει οδηγήσει εκεί, μετά από τόσα που γράφω, τόσον καιρό.

Γράφω για Αγόρια και όχι για Άντρες, γιατί φοβάμαι τους άντρες.

Όταν λέω ότι κάποιος είναι Άντρας, ξαφνικά, σαν ιδέα, ο ίδιος άνθρωπος παίρνει άλλες διαστάσεις, φαντάζει πελώριος, επιθετικός, εχθρικός, τρομακτικός. Ένα Αγόρι μπορεί να είναι γλυκό, χαριτωμένο, παιχνιδιάρικο, τρυφερό. Ο Άντρας δεν έχει τέτοια χαρακτηριστικά, αν δεν με πιστεύεις κοίτα τα επίθετα ξανά, δεν είναι αυτά που χαρακτηρίζουν την αρρενωπότητα, μακάρι να ήταν αυτά, αλλά δυστυχώς, η πραγματικότητα είναι ακόμα πολύ μακριά.

Δεν έχει σημασία που είναι μόνο στο μυαλό μου η διαφορά. Τα Αγόρια φαίνονται άκακα, φαίνονται ασφαλή, φιλικά. Δεν είναι τυχαίο το ότι με ξενίζουν οι ψηλοί, δεν μου αρέσουν οι στερεοτυπικά αρρενωποί, με απωθούν τα «κακά παιδιά», και σπάνια με ελκύουν οι από μένα πιο μεγάλοι, που μεγάλωσαν τόσο διαφορετικά.

Φοβάμαι τους άντρες. Φοβάμαι τους άντρες και ό,τι σημαίνει ακόμα το να είσαι άντρας, τα πρότυπα του «αρσενικού» τα παραδοσιακά, και δεν ξέρω αν μπορώ να σταματήσω να φοβάμαι πριν αλλάξει ο κόσμος μας, και δεν χρειάζεται να φοβάμαι πια.

Γιατί, δυστυχώς, δεν φοβάμαι άδικα.


Την είπε γλυκό κοριτσάκι.

Τον έβρισε και έβγαλε συμπέρασμα ότι έχει δίκιο να φοβάται τους άντρες.

Στο τίντερ. Την εφαρμογή για hook up.
Δηλαδή πήρες τις σκέψεις που έγραψε μια γυναίκα για να πεις τι; γιατί έγραψε αυτές τις σκέψεις είναι μια υστερικιά που θα καταγγείλει ψεύτικους βιασμούς;
Επίσης μεταξύ του περιστατικού με την περίοδο και το περιστατικό με το αυτοκίνητο που έγραψα εγώ, ντόμπρα πιο θεωρείς πιθανότερο να συμβεί; και αν πιστεύεις πραγματικά ότι η κοπέλα της δικιάς σου ιστορίας θα μπει σε διαδικασία να καταγγείλει τον υποτιθέμενο βιασμό της. Και αν η κοπέλα της δικής μου ιστορίας πιστεύεις θα μπει επίσης στην διαδικασία να καταγγείλει το περιστατικό. Κι αν όχι γιατι;

Επίσης για κάθε σκέψη και σχόλια που διαβάζεις από γυναίκες όπως αυτή που παρέθεσες τώρα με το γλυκό κορίτσι, θέλεις μήπως να σου παραθέσω άπειρα κείμενα,απόψεις,σχόλια από άνδρες μισογύνηδες, ινσελ,mgtw από πχ φμπ για τις πουτάνες τις γυναίκες που κοιτάνε να εκμεταλλευτούν τα παλικάρια;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Ιαν 2020, 21:01

Otto Weininger έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:40
Naida έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:21

Σαφώς όχι. Αλλά απ' ό,τι ξέρω, δεν υπάρχουν και πολλοί λόγοι για να πάει στο σπίτι ενός άντρα μια γυναίκα μετά το μπαρ. Και για να βρεθείς στο Σούνιο, μεσολαβεί υπεραρκετός χρόνος στη διαδρομή ώστε να γίνουν πιο σαφείς και οι προθέσεις αμφοτέρων. Εκτός αν πρόκειται για λάτρεις του Ποσειδώνα και πάνε για έκχυση σπονδών.

Οπότε, σε αμφότερες τις περιπτώσεις το οτιδήποτε δυσάρεστο προκύψει, θα είναι απλώς κακό σεξ και όχι βιασμός.
Φυσικά και παίζει το ενδεχόμενο σεξ. Αλλά και να είσαι 50-50 αν θες ή δεν θες ως την τελευταία στιγμή και αποφασίσεις πως δεν θες, μπορεί και αυτός όμορφα και ανθρώπινα να σε γυρίσει σπίτι. Δεν χρειάζεται να επιμένει και φυσικά να μην προβεί σε οποιαδήποτε ενέργεια εάν έχει ακούσει το όχι. Γιατί δεν θα είναι κακό σεξ θα είναι βιασμός.
Ρε Naida για όνομα του Θεού πια. Συνελθε. Σαν την άλλη την ιστορία που έλεγες εδώ, για έναν που τον έκανες να καυλωσει (έλεγες) όσο δεν πάει, μετα τον παράτησες επίτηδες έτσι και στο τέλος του τον κουδουναγες και στη πόρτα κάνοντας πως απευθύνεσαι στο τέτοιο του και όχι σε αυτόν.

Και θεωρείς ότι αυτά μπορείς να τα κάνεις σε μια ερημιά, στον οποιονδήποτε αλλά με το που πεις όχι έληξαν όλα. Και μετά να πεις ναι για μα χουφτωσεις εσύ και μετά πάλι όχι και στοπ γιατί αλλιώς βιασμός.

Άιντε επιτέλους, κάθε σελίδα και 10 αρλούμπες σου.

Δεν είπα ποτέ ότι φέρθηκα σωστά στην συγκεκριμένη φάση ή ότι δεν λειτούργησα σκόπιμα με αυτό τον τρόπο :102:
Επίσης δεν θα το έκανα στον οποιοδήποτε και στην ερημιά. Επίσης και να το έκανα, και πενήντα φορές να κάβλωνε και να ήταν λίγο πριν μπει και πχ με έπιαναν οι αναστολές μου, ξενέρωνα,ήμουνα μαλακισμένη από την στιγμή που θα πω στοπ, εγώ ή οποιοσδηποτε άντρας ή γυναικα οφείλει να σταματήσει. Αυτό πρέπει να είναι σαφές ακόμα και στην πιο υπερβολική περίπτωση.
Αλλά αν θυμάσαι (που θα θυμάσαι)η όλη ιστορία ξεκίνησε από την παρόμοια φάση που ανέφερε ο ΓΓ ότι έκανε στις γκόμενες και σηκώθηκε και έφυγε και τις παράτησε έτσι. Βέβαια δεν σε είδα να είσαι τόσο ευαισθητοποιημένος με εκείνον. Γιατί έτσι;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών