Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 13 Ιαν 2020, 23:34

metaxoskolikas έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:17
Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:14
metaxoskolikas έγραψε:
13 Ιαν 2020, 17:35
αυτήν την αφίσα έπρεπε να τη βάλει το κράτος μόνο του όχι να την απαγορεύσει κιόλας.
ξεφτίλα να σκοτώνονται ελληνόπουλα και μετά κάποιοι να λένε ότι πρέπει να έρθουν 100000000 μουσουλμάνοι γιατί έχουμε δημογραφικό πρόβλημα.
Εσύ έχεις παιδιά;
ναι έχω.
:smt023:smt058




Να μη σκας τότε. Αυτάσ θα ξηγηθούν αυτό που δεν μπόρεσες εσύ (η εποχή σου). Και τα δικά μου το ίδιο.

Βέβαια αν μεγαλώσουν με δεξιά κουλτούρα και στσξ ζωής μην περιμένεις προκοπή. Τα ίδια σκατά θα κάνουνε. Που μου έλεγε συμφοιτήτρια ότι δεν θα θηλάσει όταν κάνει μωρό... "Εγώ έχω ωραίο στήθος γιατί να χαλάσει;".
Αν μεγαλώσουν τα παιδιά έτσι paul25 @ Άντε Γ@*%σου!!!! τότε θα δεις προκοπή.
Έχεις να αντιπαραθέσεις καλύτερη κουλτούρα γεννητικότητας;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 13 Ιαν 2020, 23:41

Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:31

μάλιστα, δεν με λες μόνη της το έκανε το παιδί; Αν κάποια κρατήσει το παιδί ποιοι έχουν υποχρέωση να την στηρίξουν οικονομικά;

Επίσης από την στιγμή που είσαι οπαδός του ότι το κάθε ζώο μπορεί να σκοτώνει ελεύθερα τα παιδιά της μη μας λες μπαρμπούτσαλα για βιασμένες κτλ΄
Οχι δεν το εκανε μονη της, εμεινε εγγυος κατα λαθος και ΔΕΝ θελει να γινει μητερα. Κανενος αλλου η γνωμη δεν μετραει, γιατι κανενας αλλος δεν θα βρεθει στην θεση της, κανεις δεν θα υποστει τους κινδυνους και τους πονους της εγκυμοσυνης και του τοκετου και εν πασει περιπτωσει το σωμα της δεν ειναι ιδιοκτησια κανενος αλλου παρα αυτης, ουτε του συζυγου, ουτε του πατερα, ουτε του εμβρυου.
Επισης δεν εκπλησομαι που η ταπεινη σου νοημοσυνη νομιζει πως ειμαι οπαδός του ότι το κάθε ζώο μπορεί να σκοτώνει ελεύθερα τα παιδιά της , εκεινο ομως που απλα εγραψα ειναι πως η βρεφοκτονια ορθως αντιμετωπιζεται επιεικεστερα ως πλημελημα απο τις νομοθεσιες προηγμενων δυτικων χωρων, οταν ολοι οι λασπεροι χωριαταρεοι εδω μεσα ζητουσαν την δημοσια εκτελεση της βρεφοκτονου.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3687
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 13 Ιαν 2020, 23:44

Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:34
metaxoskolikas έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:17
Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:14


Εσύ έχεις παιδιά;
ναι έχω.
:smt023:smt058




Να μη σκας τότε. Αυτάσ θα ξηγηθούν αυτό που δεν μπόρεσες εσύ (η εποχή σου). Και τα δικά μου το ίδιο.

Βέβαια αν μεγαλώσουν με δεξιά κουλτούρα και στσξ ζωής μην περιμένεις προκοπή. Τα ίδια σκατά θα κάνουνε. Που μου έλεγε συμφοιτήτρια ότι δεν θα θηλάσει όταν κάνει μωρό... "Εγώ έχω ωραίο στήθος γιατί να χαλάσει;".
Αν μεγαλώσουν τα παιδιά έτσι paul25 @ Άντε Γ@*%σου!!!! τότε θα δεις προκοπή.
Έχεις να αντιπαραθέσεις καλύτερη κουλτούρα γεννητικότητας;
ήδη μεγάλα είναι κι έχω κι εγγονάκι. άλλο πάντως η ασυδοσία που δεν επιτρέπει να προκόψεις κι άλλο η θέληση για δημιουργία οικογένειας. έχει διαφορά μεγάλη.

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18441
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 13 Ιαν 2020, 23:44

Μπίστης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:23
Kauldron έγραψε:
13 Ιαν 2020, 21:00

Και το δημογραφικό δεν λύνεται με υποχρέωση γέννησης ανεπιθύμητων παιδιών.
Κι εγώ που νόμιζα οτι κανένας άνθρωπος δεν είναι ανεπιθύμητος.
:goodpost:
δυνατος

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48778
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Ιαν 2020, 23:44

hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:30
Kauldron έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:02
hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 21:50


Τι ακριβώς θέλεις να πεις μ' αυτήν την εικόνα; Ότι αν οπτικά μοιάζει με μωρό, είναι ήδη άνθρωπος;
Οτι το συκώτι σου δε θα γίνει ποτέ άνθρωπος, αλλά αυτό θα γίνει, και μάλιστα πολύ σύντομα. Το να λές "α, το σκότωσα πριν γίνει άνθρωπος, οπότε δε μετράει", είναι μη αποδεκτό. Με την ίδια λογική, μπορείς να πείς οτι ούτε το γεννημένο μωρό είναι άνθρωπος, αφού ούτε μιλάει, ούτε σκέφτεται σαν άνθρωπος. Πώς ορίζεις το τί είναι ο άνθρωπος?
Και το σπερματοζωάριο θα γίνει άνθρωπος αλλά δεν νομίζω να το βλέπεις ως άνθρωπο (διαφορετικά μάλλον έχεις πρόβλημα).
Οχι, δε θα γίνει άνθρωπος. Θα γίνει άνθρωπος αν και εφόσον γονιμοποιήσει ένα ωάριο.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48778
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Ιαν 2020, 23:45

Μπίστης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:23
Kauldron έγραψε:
13 Ιαν 2020, 21:00

Και το δημογραφικό δεν λύνεται με υποχρέωση γέννησης ανεπιθύμητων παιδιών.
Κι εγώ που νόμιζα οτι κανένας άνθρωπος δεν είναι ανεπιθύμητος.
:goodpost:
Κόκκορας έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:44
Μπίστης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:23
Kauldron έγραψε:
13 Ιαν 2020, 21:00

Κι εγώ που νόμιζα οτι κανένας άνθρωπος δεν είναι ανεπιθύμητος.
:goodpost:
δυνατος
:P
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24821
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 13 Ιαν 2020, 23:46

blackpaint έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:41
Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:31

μάλιστα, δεν με λες μόνη της το έκανε το παιδί; Αν κάποια κρατήσει το παιδί ποιοι έχουν υποχρέωση να την στηρίξουν οικονομικά;

Επίσης από την στιγμή που είσαι οπαδός του ότι το κάθε ζώο μπορεί να σκοτώνει ελεύθερα τα παιδιά της μη μας λες μπαρμπούτσαλα για βιασμένες κτλ΄
Οχι δεν το εκανε μονη της, εμεινε εγγυος κατα λαθος και ΔΕΝ θελει να γινει μητερα. Κανενος αλλου η γνωμη δεν μετραει, γιατι κανενας αλλος δεν θα βρεθει στην θεση της, κανεις δεν θα υποστει τους κινδυνους και τους πονους της εγκυμοσυνης και του τοκετου και εν πασει περιπτωσει το σωμα της δεν ειναι ιδιοκτησια κανενος αλλου παρα αυτης, ουτε του συζυγου, ουτε του πατερα, ουτε του εμβρυου.
Επισης δεν εκπλησομαι που η ταπεινη σου νοημοσυνη νομιζει πως ειμαι οπαδός του ότι το κάθε ζώο μπορεί να σκοτώνει ελεύθερα τα παιδιά της , εκεινο ομως που απλα εγραψα ειναι πως η βρεφοκτονια ορθως αντιμετωπιζεται επιεικεστερα ως πλημελημα απο τις νομοθεσιες προηγμενων δυτικων χωρων, οταν ολοι οι λασπεροι χωριαταρεοι εδω μεσα ζητουσαν την δημοσια εκτελεση της βρεφοκτονου.
ποια ακριβώς είναι τα προηγμένα κράτη της Δύσης που θεωρούν την βεφοκτονία ως πλημέλημα; :lol:

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 13 Ιαν 2020, 23:46

Kauldron έγραψε:
13 Ιαν 2020, 21:00




Κι εγώ που νόμιζα οτι κανένας άνθρωπος δεν είναι ανεπιθύμητος.
Σοβαρα; Ποσα εμβρυα πηρες στη μητρα σου;

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24821
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 13 Ιαν 2020, 23:48

metaxoskolikas έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:44
Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:34
metaxoskolikas έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:17


ναι έχω.
:smt023:smt058




Να μη σκας τότε. Αυτάσ θα ξηγηθούν αυτό που δεν μπόρεσες εσύ (η εποχή σου). Και τα δικά μου το ίδιο.

Βέβαια αν μεγαλώσουν με δεξιά κουλτούρα και στσξ ζωής μην περιμένεις προκοπή. Τα ίδια σκατά θα κάνουνε. Που μου έλεγε συμφοιτήτρια ότι δεν θα θηλάσει όταν κάνει μωρό... "Εγώ έχω ωραίο στήθος γιατί να χαλάσει;".
Αν μεγαλώσουν τα παιδιά έτσι paul25 @ Άντε Γ@*%σου!!!! τότε θα δεις προκοπή.
Έχεις να αντιπαραθέσεις καλύτερη κουλτούρα γεννητικότητας;
ήδη μεγάλα είναι κι έχω κι εγγονάκι. άλλο πάντως η ασυδοσία που δεν επιτρέπει να προκόψεις κι άλλο η θέληση για δημιουργία οικογένειας. έχει διαφορά μεγάλη.
:goodpost:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48778
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Ιαν 2020, 23:48

blackpaint έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:46
Kauldron έγραψε:
13 Ιαν 2020, 21:00




Κι εγώ που νόμιζα οτι κανένας άνθρωπος δεν είναι ανεπιθύμητος.
Σοβαρα; Ποσα εμβρυα πηρες στη μητρα σου;
:fp:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24821
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 13 Ιαν 2020, 23:48

Kauldron έγραψε:
13 Ιαν 2020, 21:00




Κι εγώ που νόμιζα οτι κανένας άνθρωπος δεν είναι ανεπιθύμητος.
:goodpost:

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25246
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 13 Ιαν 2020, 23:49

Αἰακίδης Αἰχμητὴς έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:13
Ὄχι ἀγαπητή μου, δὲν γουστάρω τὴ μουσουλμανοποίηση τῆς Δύσης, ἴσα-ἴσα συλλογίζομαι πῶς θὰ μποροῦσε νἀ αποτραπεῖ. Δὲν μπορῶ ὅμως νὰ μὴν ἀναγνωρίσω ὅτι οἱ παραδοσιαρχικὲς κοινωνίες, συμπεριλαμβανομένων τῶν μουσουλμανικών, εἶναι πιὸ εὔρωστες δημογραφικὰ καὶ οὐσιαστικά ὑγιέστερες, πρᾶγμα ποὺ ἀποβαίνει ὑπέρ τους μακροπρόθεσμα. Δὲν γίνεται νὰ τὰ θὲς δικά σου, μονά-ζυγά. Γιὰ αὐτὸ σοῦ ἔγραψα καὶ νωρίτερα, εἶναι θέμα ὀπτικῆς.
Να ένα από τα μεγάλα παράδοξα του καιρού!
Η ευρωπαϊκή συντηρητική σκέψη σε όλες της τις μορφές (παραδοσιακοί δεξιοί, νεοcon, ακροδεξιοί, νεοΦα) αναγνωρίζουν στο Ισλάμ τον Μεγάλο Εχθρό την ίδια στιγμή που ο αντινεωτερικός, πατριαρχικός, παραδοσιαρχικός χαρακτήρας του έχει όλα τα χαρακτηριστικά που πρεσβεύουν και τους γοητεύουν.

Το Ισλάμ του 21ου κάνει φωναχτά όλα όσα θα ήθελαν να πουν οι ίδιοι και δεν τολμούν
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11958
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 13 Ιαν 2020, 23:51

ΓΕΣΑΡ έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:32
taliban έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:15
ΓΕΣΑΡ έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:49

Σταματηστε την μαλακιά με τους βιασμούς,βρείτε κανένα σοβαρό επιχείρημα. Οι εκτρώσεις λόγω εγκυμοσύνης από βιασμό είναι απειροελάχιστο ποσοστό, στατιστικά αμελητέο
Δεν χρειάζεται κάποιο επιχείρημα για αυτονόητα πράγματα όπως είναι το κατοχυρωμένο δικαίωμα της γυναίκας στην άμβλωση.
Απ την αλλη πλευρά βλεπουμε Ότι αναχρονιστική χοντρομαλακία υπάρχει να την υποστηρίζουν όσοι θεωρούν πως και το να "τραβιέσαι" στο σεξ ισοδυναμεί με ανθρωποκτονία :lol:
Αφού δεν χρειάζεται κάποιο επιχείρημα και είναι τόσο "αυτονόητο δικαίωμα" γιατί το υποστηρίζεις γράφοντας συναισθηματικά φορτισμένα ψεύδη για βιαστές; Πες ότι είναι "αυτονόητο δικαίωμα" της γυναίκας να αποφασίζει όποτε και για όποιον λόγο το θελήσει να κάνει έκτρωση (=σκοτώσει το μωρό της) και άσε τις σαχλαμάρες για δήθεν βιαστές
Μαλακιες γράφεις....εκ του πονηρού βεβαίως -βεβαίως.
Ο βιασμός δεν είναι ούτε ψέμα ούτε σαχλαμάρα ούτε δήθεν.
Είναι μια υπαρκτή κατάσταση η οποία στις περισσότερες περιπτώσεις κουκουλωνεται για λόγους ντροπής ή και άλλων αιτιών στο κοινωνικο περιβαλλον.
Τι θα πει υποστηρίζω? Στον άλλον απάντησα που λέει πως η γυναίκα δεν έχει δικαίωμα για την ζωή του παιδιού της.
Επομένως πες μας εσύ ποιος έχει αφου ζορίζεσαι και άσε τις υπεραναλυσεις με τις λέξεις.
Ο βιαστής;
Ο μουλας;
Ποιος έχει εκτός απ την γυναίκα που λέτε ότι δεν πρέπει να έχει;

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 13 Ιαν 2020, 23:53

metaxoskolikas έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:44
Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:34
metaxoskolikas έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:17


ναι έχω.
:smt023:smt058




Να μη σκας τότε. Αυτάσ θα ξηγηθούν αυτό που δεν μπόρεσες εσύ (η εποχή σου). Και τα δικά μου το ίδιο.

Βέβαια αν μεγαλώσουν με δεξιά κουλτούρα και στσξ ζωής μην περιμένεις προκοπή. Τα ίδια σκατά θα κάνουνε. Που μου έλεγε συμφοιτήτρια ότι δεν θα θηλάσει όταν κάνει μωρό... "Εγώ έχω ωραίο στήθος γιατί να χαλάσει;".
Αν μεγαλώσουν τα παιδιά έτσι paul25 @ Άντε Γ@*%σου!!!! τότε θα δεις προκοπή.
Έχεις να αντιπαραθέσεις καλύτερη κουλτούρα γεννητικότητας;
ήδη μεγάλα είναι κι έχω κι εγγονάκι. άλλο πάντως η ασυδοσία που δεν επιτρέπει να προκόψεις κι άλλο η θέληση για δημιουργία οικογένειας. έχει διαφορά μεγάλη.
ο
Έλα ρε που έγινε το παιδί και ο αριθμός παιδιών λάιφ στάιλ. Όλοι σταματούν στα δεύο γιατί αυτό κάνουν οι περισσότεροι.
Βάλε και την κουλτούρα του παρτακισμού, να θέλουμε περισσότερο προσωπικό χρόνο. Φάε προσωπικό χρόνο τώρα και ότι παρήγαγε αυτός.


Όταν ήμουν παιδάκι πάντως θυμάμαι στη γεωγραφία του σχολείου, Ελλάδα 9.000.000 Τουρκία 35.000.000
Είπες κάτι;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29909
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Ιαν 2020, 23:53

Beria έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:49
Αἰακίδης Αἰχμητὴς έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:13
Ὄχι ἀγαπητή μου, δὲν γουστάρω τὴ μουσουλμανοποίηση τῆς Δύσης, ἴσα-ἴσα συλλογίζομαι πῶς θὰ μποροῦσε νἀ αποτραπεῖ. Δὲν μπορῶ ὅμως νὰ μὴν ἀναγνωρίσω ὅτι οἱ παραδοσιαρχικὲς κοινωνίες, συμπεριλαμβανομένων τῶν μουσουλμανικών, εἶναι πιὸ εὔρωστες δημογραφικὰ καὶ οὐσιαστικά ὑγιέστερες, πρᾶγμα ποὺ ἀποβαίνει ὑπέρ τους μακροπρόθεσμα. Δὲν γίνεται νὰ τὰ θὲς δικά σου, μονά-ζυγά. Γιὰ αὐτὸ σοῦ ἔγραψα καὶ νωρίτερα, εἶναι θέμα ὀπτικῆς.
Να ένα από τα μεγάλα παράδοξα του καιρού!
Η ευρωπαϊκή συντηρητική σκέψη σε όλες της τις μορφές (παραδοσιακοί δεξιοί, νεοcon, ακροδεξιοί, νεοΦα) αναγνωρίζουν στο Ισλάμ τον Μεγάλο Εχθρό την ίδια στιγμή που ο αντινεωτερικός, πατριαρχικός, παραδοσιαρχικός χαρακτήρας του έχει όλα τα χαρακτηριστικά που πρεσβεύουν και τους γοητεύουν.

Το Ισλάμ του 21ου κάνει φωναχτά όλα όσα θα ήθελαν να πουν οι ίδιοι και δεν τολμούν
Lol


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών