Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 14 Ιαν 2020, 15:09

Manolis έγραψε:
14 Ιαν 2020, 15:03
Lord Brum έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:59
Manolis έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:51


Βεβαίως για την πορνεία μπαίνουν αρκετά θέματα. Για το αν θα έπρεπε να είναι νόμιμη ή όχι.
Και νόμιμη να μην είναι υπάρχει. Πάντα υπήρχε και πάντα θα υπάρχει. Για ποιον λόγο να περιορίσει το κράτος την ελευθερία μιας γυναίκας ή ενός άντρα να ανταλλάξει μια υπηρεσία έναντι χρημάτων? Και πως θα αστυνομευτεί αυτό?Προφανώς οι υστερικές του συντάγματος αντιτίθενται και στην υπαρξη πορνείας, και τη θεωρούν βιασμό. Από την άλλη να όμως δεν νομίζω να τις ενδιαφέρει που θα ξεχαρμανιάζουν οι έχοντες κάποια παραμόρφωση/νανισμό, οι εγκαυματίες ή ακόμα και άνθρωποι με ψυχολογικά προβλήματα που χωρίς δική τους υπαιτιότητα δεν μπορούν να έχουν ερωτική σχέση με την ίδια ευκολία που μπορούνβ θεωρητικά οι υπόλοιποι. Για να μην πουμε για τις καραβιες λαθρομεταναστών που ξεχαρμανιάζουν ο ένας στον κώλο του άλλου (πακιστανικά ήθη)
Δηλαδή για να έχει σεξουαλική εμπειρία κάποιος που διαφορετικά δύσκολα θα είχε πρέπει να πουλιέται το σώμα μιας γυναίκας σαν κρέας;
Εμένα πάντως πρωτίστως με ενδιαφέρει να είναι πραγματικά θέμα δικής της επιλογής και όχι να έχει εξαναγκαστεί από κάποιον να το κάνει ή να το κάνει γιατί αλλιώς θα πεθάνει από την πείνα αυτή και τα παιδιά της...
Κοντολογίς Ναι. Σε όλους τους πολιτισμούς και σε όλες τις εποχές. Και φυσικά όχι μόνο για τους αντικειμενικά έχοντες ανάγκη αλλά και για εμφανίσιμους φυσιολογικούς κατά τα άλλα αρέσκονται στο σπορ. Με εξαίρεση περιπτώσεις που οι πόρνες κρατιούνται φυλακισμένες και τρώνε ξύλο από νταβάδες, σε κάθε άλλη περίπτωση δεν βρίσκω κατι μεμπτό στην πορνεία. Κάποια μπορεί να την προτιμά από το να καθαρίζει σκάλες για φραγκοδίφραγκα. Ελεύθερη επιλογή είναι και ο εξαναγκασμος όμοιος με τον εξαναγκασμό που υφισταται ο καθένας για να ξυπνήσει το πρωί και να πάει στη δουλεία του.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 14 Ιαν 2020, 15:10

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιαν 2020, 15:07
Lord Brum έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:59
Manolis έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:51


Βεβαίως για την πορνεία μπαίνουν αρκετά θέματα. Για το αν θα έπρεπε να είναι νόμιμη ή όχι.
Και νόμιμη να μην είναι υπάρχει. Πάντα υπήρχε και πάντα θα υπάρχει. Για ποιον λόγο να περιορίσει το κράτος την ελευθερία μιας γυναίκας ή ενός άντρα να ανταλλάξει μια υπηρεσία έναντι χρημάτων? Και πως θα αστυνομευτεί αυτό?Προφανώς οι υστερικές του συντάγματος αντιτίθενται και στην υπαρξη πορνείας, και τη θεωρούν βιασμό. Από την άλλη να όμως δεν νομίζω να τις ενδιαφέρει που θα ξεχαρμανιάζουν οι έχοντες κάποια παραμόρφωση/νανισμό, οι εγκαυματίες ή ακόμα και άνθρωποι με ψυχολογικά προβλήματα που χωρίς δική τους υπαιτιότητα δεν μπορούν να έχουν ερωτική σχέση με την ίδια ευκολία που μπορούνβ θεωρητικά οι υπόλοιποι. Για να μην πουμε για τις καραβιες λαθρομεταναστών που ξεχαρμανιάζουν ο ένας στον κώλο του άλλου (πακιστανικά ήθη)
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι το ζητούμενο των τσιρλίντερς έχει μηδενική πρόθεση προστασίας των γυναικών και ανδρών που αντιμετωπίζουν προβλήματα στο ευρύτερο κοινωνικό και παγκόσμιο πλαίσιο. Το κύριο ζητούμενο τους είναι ένα πρόσχημα επιβεβαίωσης της αμιγώς προσωπικής τους ιδιαιτερότητας, δηλαδή μια έκφραση παθογενούς εγωκεντρισμού και τίποτε περισσότερο.
προφανώς, μιλάμε για τις Γκρέτες που αντί της κλιματικής αλλαγής αντιμάχονται στη φαντασία τους την πατριαρχία. Γενικώς παίζει να μην μπορούν να υπάρξουν μη έχοντας κάποιον εχθρό και κατασκευάζουν ό,τι τις βολέψει.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 14 Ιαν 2020, 15:15

hellegennes έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:55
blackpaint έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:48
hellegennes έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:34


Ποτέ δεν χρειάστηκα 7 σελίδες. Σε 2 γραμμές πάντα σε τσιτώνω και μπαίνεις στο mode «θα του κάνω την μούρη κιμά λέγοντάς τον σαλαμέμπορα και μικροτσούτσουνο».
αν δεν καταλαβες ειναι για να σε κανω να ξεκουμπιστεις. Δεν εχω καμια διαθεση να κανω διαλογο με κομπλεξικους ξερολες σαν και την παρτη σου και μου χεις γινει κολλιτσιδα.
Κλαψ, λυγμ! Ο Ελληγεννής με ταπώνει συνέχεια. Δεν μπορώ να τα βγάλω πέρα μαζί του. :a040:


Για να κάνεις διάλογο πρέπει πρώτα να ξέρεις τι είναι ο διάλογος.
με ταπωνεις: γραφω 5 λεξεις και γεμιζεις 7 σελιδες με δικαιολογιες.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιαν 2020, 15:17

Manolis έγραψε:
14 Ιαν 2020, 15:03
Δηλαδή για να έχει σεξουαλική εμπειρία κάποιος που διαφορετικά δύσκολα θα είχε πρέπει να πουλιέται το σώμα μιας γυναίκας σαν κρέας;
Εμένα πάντως πρωτίστως με ενδιαφέρει να είναι πραγματικά θέμα δικής της επιλογής και όχι να έχει εξαναγκαστεί από κάποιον να το κάνει ή να το κάνει γιατί αλλιώς θα πεθάνει από την πείνα αυτή και τα παιδιά της...
Και σ' αυτό το ηθικό δίλημμα υπάρχει επαρκής γκρίζος χώρος.

Γιατί αν δεν κάνω λάθος, υπάρχουν όντως περιπτώσεις γυναικών που εξαναγκάζονται για να μη συμβεί κάτι δραματικό σ' αυτές και τα παιδιά τους και υπάρχουν περιπτώσεις που θεωρούν ότι θα πεθάνουν από πείνα αν αντί του βιασμού εξαναγκασθούν να δουλέψουν για έναν βασικό μισθό.

Ε, για κάποιες ακόμη και ο βασικός ή μεγαλύτερος μισθός είναι βιασμός του χρόνου, της ελευθερίας, των επιλογών και της αξιοπρέπειας τους γενικώς.

Ου μπλέξεις, γενικώς.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιαν 2020, 15:21

Lord Brum έγραψε:
14 Ιαν 2020, 15:10
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιαν 2020, 15:07
Lord Brum έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:59

Και νόμιμη να μην είναι υπάρχει. Πάντα υπήρχε και πάντα θα υπάρχει. Για ποιον λόγο να περιορίσει το κράτος την ελευθερία μιας γυναίκας ή ενός άντρα να ανταλλάξει μια υπηρεσία έναντι χρημάτων? Και πως θα αστυνομευτεί αυτό?Προφανώς οι υστερικές του συντάγματος αντιτίθενται και στην υπαρξη πορνείας, και τη θεωρούν βιασμό. Από την άλλη να όμως δεν νομίζω να τις ενδιαφέρει που θα ξεχαρμανιάζουν οι έχοντες κάποια παραμόρφωση/νανισμό, οι εγκαυματίες ή ακόμα και άνθρωποι με ψυχολογικά προβλήματα που χωρίς δική τους υπαιτιότητα δεν μπορούν να έχουν ερωτική σχέση με την ίδια ευκολία που μπορούνβ θεωρητικά οι υπόλοιποι. Για να μην πουμε για τις καραβιες λαθρομεταναστών που ξεχαρμανιάζουν ο ένας στον κώλο του άλλου (πακιστανικά ήθη)
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι το ζητούμενο των τσιρλίντερς έχει μηδενική πρόθεση προστασίας των γυναικών και ανδρών που αντιμετωπίζουν προβλήματα στο ευρύτερο κοινωνικό και παγκόσμιο πλαίσιο. Το κύριο ζητούμενο τους είναι ένα πρόσχημα επιβεβαίωσης της αμιγώς προσωπικής τους ιδιαιτερότητας, δηλαδή μια έκφραση παθογενούς εγωκεντρισμού και τίποτε περισσότερο.
προφανώς, μιλάμε για τις Γκρέτες που αντί της κλιματικής αλλαγής αντιμάχονται στη φαντασία τους την πατριαρχία. Γενικώς παίζει να μην μπορούν να υπάρξουν μη έχοντας κάποιον εχθρό και κατασκευάζουν ό,τι τις βολέψει.
Οκ, θα μπω στο μουντ μιας τσιρλίντερ.

Δηλαδή αρνείσαι ότι υπάρχει πρόβλημα με την κλιματική αλλαγή;

Σε λακωνική απόδοση έτσι; Αν πάρω φόρα, θα τους γράψω μερικά πιασάρικα λογίδρια και πέντε στιχάκια της προκοπής.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40343
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Ιαν 2020, 15:35

blackpaint έγραψε:
14 Ιαν 2020, 15:15
hellegennes έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:55
blackpaint έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:48


αν δεν καταλαβες ειναι για να σε κανω να ξεκουμπιστεις. Δεν εχω καμια διαθεση να κανω διαλογο με κομπλεξικους ξερολες σαν και την παρτη σου και μου χεις γινει κολλιτσιδα.
Κλαψ, λυγμ! Ο Ελληγεννής με ταπώνει συνέχεια. Δεν μπορώ να τα βγάλω πέρα μαζί του. :a040:


Για να κάνεις διάλογο πρέπει πρώτα να ξέρεις τι είναι ο διάλογος.
με ταπωνεις: γραφω 5 λεξεις και γεμιζεις 7 σελιδες με δικαιολογιες.
Εμμμ... το αντίθετο συμβαίνει. Σε ταπώνω και γράφεις την μια απάντηση μετά την άλλην, γεμάτες σεξισμό, στερεότυπα και κλισέ. Οι μόνες ατάκες νηπιαγωγείου που δεν έχεις πει ακόμα είναι «ο Ελληγεννής είναι κοντός και παντρεύτηκε μια χοντρή». Αλλά διασκεδάζω. Συνέχισε.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 14 Ιαν 2020, 15:50

hellegennes έγραψε:
14 Ιαν 2020, 15:35
blackpaint έγραψε:
14 Ιαν 2020, 15:15
hellegennes έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:55


Κλαψ, λυγμ! Ο Ελληγεννής με ταπώνει συνέχεια. Δεν μπορώ να τα βγάλω πέρα μαζί του. :a040:


Για να κάνεις διάλογο πρέπει πρώτα να ξέρεις τι είναι ο διάλογος.
με ταπωνεις: γραφω 5 λεξεις και γεμιζεις 7 σελιδες με δικαιολογιες.
Εμμμ... το αντίθετο συμβαίνει. Σε ταπώνω και γράφεις την μια απάντηση μετά την άλλην, γεμάτες σεξισμό, στερεότυπα και κλισέ. Οι μόνες ατάκες νηπιαγωγείου που δεν έχεις πει ακόμα είναι «ο Ελληγεννής είναι κοντός και παντρεύτηκε μια χοντρή». Αλλά διασκεδάζω. Συνέχισε.
εχεις το κλασσικο συνδρομο κοντου αντρα. Δεν θα ψηλωσεις ομως με το να μου γινεσαι κολιτσιδα.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10275
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 14 Ιαν 2020, 16:15

blackpaint έγραψε:
14 Ιαν 2020, 15:50
hellegennes έγραψε:
14 Ιαν 2020, 15:35
blackpaint έγραψε:
14 Ιαν 2020, 15:15


με ταπωνεις: γραφω 5 λεξεις και γεμιζεις 7 σελιδες με δικαιολογιες.
Εμμμ... το αντίθετο συμβαίνει. Σε ταπώνω και γράφεις την μια απάντηση μετά την άλλην, γεμάτες σεξισμό, στερεότυπα και κλισέ. Οι μόνες ατάκες νηπιαγωγείου που δεν έχεις πει ακόμα είναι «ο Ελληγεννής είναι κοντός και παντρεύτηκε μια χοντρή». Αλλά διασκεδάζω. Συνέχισε.
εχεις το κλασσικο συνδρομο κοντου αντρα. Δεν θα ψηλωσεις ομως με το να μου γινεσαι κολιτσιδα.
Την «χοντρή» την κράτησες καβάντζα για μελλοντική απάντηση;
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40343
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Ιαν 2020, 16:26

blackpaint έγραψε:
14 Ιαν 2020, 15:50
hellegennes έγραψε:
14 Ιαν 2020, 15:35
blackpaint έγραψε:
14 Ιαν 2020, 15:15


με ταπωνεις: γραφω 5 λεξεις και γεμιζεις 7 σελιδες με δικαιολογιες.
Εμμμ... το αντίθετο συμβαίνει. Σε ταπώνω και γράφεις την μια απάντηση μετά την άλλην, γεμάτες σεξισμό, στερεότυπα και κλισέ. Οι μόνες ατάκες νηπιαγωγείου που δεν έχεις πει ακόμα είναι «ο Ελληγεννής είναι κοντός και παντρεύτηκε μια χοντρή». Αλλά διασκεδάζω. Συνέχισε.
εχεις το κλασσικο συνδρομο κοντου αντρα. Δεν θα ψηλωσεις ομως με το να μου γινεσαι κολιτσιδα.
Ότι έχω χοντρή γυναίκα ξέχασες να το πεις.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 14 Ιαν 2020, 16:35

Αυτο δεν το γνωριζα. Η αληθεια ειναι οτι αδιαφορω πληρως για το ατομο σου και θα ηθελα να παψεις να με ακολουθεις σε καθε νημα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος blackpaint την 14 Ιαν 2020, 16:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 14 Ιαν 2020, 16:36

πήγα να βάλω το νταρκ θιμ και είδα ότι αυτό είναι το πιο ενεργό μου θέμα.33 ποστ.ντροπή :lol:

Γιάννης

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 14 Ιαν 2020, 16:37

hellegennes έγραψε:
14 Ιαν 2020, 07:05
Γιάννης έγραψε:
14 Ιαν 2020, 05:16
Όχι, εσύ σταμάτα.

Για τον βιασμό φέρει ευθύνη αποκλειστικά και μόνον ο βιαστής, 100%, χωρίς καμμία εξαίρεση ή έκπτωση.

Οποιαδήποτε αντίληψη δεν συμφωνεί με αυτό συνιστά κουλτούρα βιασμού, και η μόνη αρμόζουσα απάντηση σε όποιον διαφωνεί είναι "έχεις άδικο, σκάσε".
Μόνο για τον βιασμό ισχύει αυτό δηλαδή, από όλα τα πράγματα που μπορούν να σου συμβούν. Για όλα τα υπόλοιπα φέρεις ευθύνη αν είσαι ηλίθιος, για τον βιασμό ποτέ, γιατί έτσι το αποφάσισες.

Είναι δε τρομερά ανησυχητικό ότι δικαιολογείς στο μυαλό σου διαρρήκτες, κλέφτες, απατεώνες, ληστές, με την ηλίθια αυτή νοοτροπία. Είστε επικίνδυνοι.

Θα ακολουθήσω λοιπόν το παράδειγμά σου και θα σου πω ότι έχεις άδικο, σκάσε.
Δεν δικαιολογώ κανέναν από δαύτους. Σε όλες τις καταστάσεις τύπου θύμα-θύτης, η ευθύνη για το έγκλημα πάει 100% στον θύτη και 0% στο θύμα.

Συνεπώς:

1. Έχεις άδικο, σκάσε.
2. Ηρέμησε.
3. Μην βάζεις στο στόμα μου λόγια που δεν έχω πει ποτέ, και μην εξάγεις συμπεράσματα για το πώς λειτουργεί το μυαλό μου. Εγώ θα σου πω πως λειτουργεί, όχι εσύ.
4. Έχεις άδικο, σκάσε (ξανά).

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40343
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Ιαν 2020, 16:38

0% ευθύνη του θύματος:


Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Ιαν 2020, 17:27

Lord Brum έγραψε:
14 Ιαν 2020, 15:03
Naida έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:52
Manolis έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:44


Πώς δεν είναι; Υπάρχει εξαναγκασμός ή όχι; Αυτό είναι το θέμα.
Όταν δεν υπάρχει συναίνεση και προχωρήσει ο άλλος σε σεξουαλική πράξη, υπάρχει εξαναγκασμός ή όχι;
αν δεν υπάρχει συναίνεση και η έλλειψη αυτής εκφραστεί με σαφήνεια είτε λεκτικά είτε με την προσπάθεια απώθησης του καυλιάρη ναι είναι εξαναγκασμός.Όμως άλλο το κάτσε μου γιατί κρατάω μαχαίρι, άλλο το "κάτσε μου να πάρεις τον ρόλο". Το τελευταίο δεν είναι εξαναγκασμός, είναι εκμετάλλευση των ανύπρακτων ηθικών αξιών ενός ψώνιου που θέλει να γίνει ηθοποιός. Και αντίστοιχα αθέμιτος ανταγωνισμός προς τις συναδελφους του ψώνιου που δεν είναι πουτάνες. Ασχέτως του τι πιστεύει κανείς για τον "βιαστή" το ότι μια γυναίκα προτιμά να πηδηχτέι με έναν κακάσχημο για να πάρει έναν ρόλο για να αποφύγει την εναλλακτική του να δουλέψει σερβιτόρα, λέει πολλά για την ίδια.
Το κάστε μου γιατί θα σε κάνω βούκινο; κάτσε μου γιατί θα τα πω όλα στον άνδρα σου; αν είναι σερβιτόρα και της πει κάτσε μου γιατί θα σε απολύσω; είναι εξαναγκασμός; είναι βιασμός;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Ιαν 2020, 17:29

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιαν 2020, 15:01
Naida έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:52
Manolis έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:44


Πώς δεν είναι; Υπάρχει εξαναγκασμός ή όχι; Αυτό είναι το θέμα.
Όταν δεν υπάρχει συναίνεση και προχωρήσει ο άλλος σε σεξουαλική πράξη, υπάρχει εξαναγκασμός ή όχι;
Παπαρίτσες για 12ποντο αϊκιού. Ο βιασμός έχει το στοιχείο του εξαναγκασμού αλλά ο εξαναγκασμός γενικώς και αορίστως δεν συνεπάγεται βιασμό.
Άλλο η προσέγγιση της έννοιας "βιασμός" με την έννοια του εξαναγκασμού στο οτιδήποτε ακόμη και σε θεωρητικό πλαίσιο και άλλο η νομική προσέγγιση του σωματικού βιασμού.

Με λίγα λόγια, ότι δεν μπορεί να στοιχειοθετηθεί με νομική ορολογία, δεν είναι βιασμός.
Τι λες :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών