Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 14 Ιαν 2020, 18:41

Naida έγραψε:
14 Ιαν 2020, 18:28
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
14 Ιαν 2020, 18:24
Naida έγραψε:
14 Ιαν 2020, 18:22


Αυτό είναι θλιβερό για αυτόν που το προφέρει.
Είναι βαρύτατα θλιβερος απαίσιος κάθαρμα κακός κτήνος κλπ κλπ και μου αρέσει !!! :smt005:

Βιασμός η εξαναγκασμός σύμφωνα με την δική σου λογική είναι ; :D
Τίποτα από τα δυο. Ούτε κακός και κτήνος είναι. Αλλά όσο να 'ναι είναι θλιβερός.
Γιατί είναι κακό να είσαι θλιβερος ;
Όταν έχεις κερδος και θετικά αποτελέσματα από αυτό ; :D

Οι γυναίκες που έχουν τέτοιες ακραίες φεμινιστικές απόψεις είναι πολύ λίγες σε σχέση με τον υπόλοιπο γυναικείο πληθυσμό της γης και δεν είναι ούτε οι πιο όμορφες ούτε μοιράζουν αυτές τα ερωτικά αγαθά της γης ..
Και στο φινάλε μπορούμε να αγνοήσουμε τις απόψεις τους και αυτές τις ίδιες , χωρίς επιπτώσεις και απώλειες σε εμάς

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Ιαν 2020, 18:54

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
14 Ιαν 2020, 18:41
Naida έγραψε:
14 Ιαν 2020, 18:28
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
14 Ιαν 2020, 18:24


Είναι βαρύτατα θλιβερος απαίσιος κάθαρμα κακός κτήνος κλπ κλπ και μου αρέσει !!! :smt005:

Βιασμός η εξαναγκασμός σύμφωνα με την δική σου λογική είναι ; :D
Τίποτα από τα δυο. Ούτε κακός και κτήνος είναι. Αλλά όσο να 'ναι είναι θλιβερός.
Γιατί είναι κακό να είσαι θλιβερος ;
Όταν έχεις κερδος και θετικά αποτελέσματα από αυτό ; :D

Οι γυναίκες που έχουν τέτοιες ακραίες φεμινιστικές απόψεις είναι πολύ λίγες σε σχέση με τον υπόλοιπο γυναικείο πληθυσμό της γης και δεν είναι ούτε οι πιο όμορφες ούτε μοιράζουν αυτές τα ερωτικά αγαθά της γης ..
Και στο φινάλε μπορούμε να αγνοήσουμε τις απόψεις τους και αυτές τις ίδιες , χωρίς επιπτώσεις και απώλειες σε εμάς
Αν θεωρείς ότι έχεις κέρδος τι να σου πω είναι προσωπική σου εκτίμηση.Ολοι μπορεί να έχουμε κατά διαστήματα υπάρξει θλιβεροι για Χ,ψ λόγο. Αρκεί να είναι παροδικό και να το αναγνωρίζουμε.
Τώρα τα υπόλοιπα για τις γυναίκες που έχουν φεμινιστικές απόψεις και την απόρριψη σου σ' αυτές, δε πειράζει θα το αντέξουνε, κάποιος θα στραβωθεί μωρέ και γι' αυτές.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 14 Ιαν 2020, 18:57

Naida έγραψε:
14 Ιαν 2020, 18:54
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
14 Ιαν 2020, 18:41
Naida έγραψε:
14 Ιαν 2020, 18:28


Τίποτα από τα δυο. Ούτε κακός και κτήνος είναι. Αλλά όσο να 'ναι είναι θλιβερός.
Γιατί είναι κακό να είσαι θλιβερος ;
Όταν έχεις κερδος και θετικά αποτελέσματα από αυτό ; :D

Οι γυναίκες που έχουν τέτοιες ακραίες φεμινιστικές απόψεις είναι πολύ λίγες σε σχέση με τον υπόλοιπο γυναικείο πληθυσμό της γης και δεν είναι ούτε οι πιο όμορφες ούτε μοιράζουν αυτές τα ερωτικά αγαθά της γης ..
Και στο φινάλε μπορούμε να αγνοήσουμε τις απόψεις τους και αυτές τις ίδιες , χωρίς επιπτώσεις και απώλειες σε εμάς
Αν θεωρείς ότι έχεις κέρδος τι να σου πω είναι προσωπική σου εκτίμηση.Ολοι μπορεί να έχουμε κατά διαστήματα υπάρξει θλιβεροι για Χ,ψ λόγο. Αρκεί να είναι παροδικό και να το αναγνωρίζουμε.
Τώρα τα υπόλοιπα για τις γυναίκες που έχουν φεμινιστικές απόψεις και την απόρριψη σου σ' αυτές, δε πειράζει θα το αντέξουνε, κάποιος θα στραβωθεί μωρέ και γι' αυτές.
Και εγώ θα το αντέξω χωρίς αυτές !!! :smt005:


Αλήθεια :D
Τα κριτήρια με τα οποία οι ίδιες οι γυναίκες στην συντριπτική τους πλειοψηφία έχουν για να επιλέξουν ερωτικές σχέσεις με το άλλο φύλλο τα έχεις σκεφτεί ;
Το ίδιο ερώτημα ασφαλώς αφορά και τους άνδρες ..

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 14 Ιαν 2020, 19:01

Σχετικά με το κέρδος , αν ψάχνουμε μια γυναίκα για ερωτική σύντροφο είτε για μόνιμη σχέση είτε για περιστασιακή ΔΕΝ ζητάμε να μπλέκουμε με γυναίκες που θα έχουν τέτοιες παραξενιές και που δεν θα είναι βολικές και άνετες στην ικανοποίηση των δικών μας αναγκών
Με γυναίκα που θα μου βγάλει το λάδι με τέτοιες ακραίες φεμινιστικές θεωρίες και τελικά μπορεί και να μην κάνω και σεξ , δεν βλέπω τον λόγο να ξοδεύω χρόνο κόπο χρημα για τέτοιες γνωριμίες

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 14 Ιαν 2020, 19:12

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιαν 2020, 18:40
Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Ιαν 2020, 17:37
Δεν νομίζω να θέλει κανείς να μην υπάρχει νομική προσέγγιση. Αλλά όταν η κοινωνία ή ένας φιλόσοφος εξετάζει ηθικά διλήμματα δεν ξεκινάει από τους νόμους, το αντίθετο συμβαίνει.
Οκ, οι σίλυ ντάνσερς είναι φιλοσοφικό κίνημα. :smt005:


Αυτό είναι όντως συλλεκτικό.

Τα σέβη μου.
Πράγματι, και το είπες εσύ και μόνο εσύ.
Εχεις μπερδέψει και τα νήματα καθότι το αλτσχάιμερ τρίζει τα δόντια του.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 14 Ιαν 2020, 19:20

Aκομα και γυναικες που δεν δηλωνουν φεμινιστριες, η ακομα και αντιφεμινιστριες, ακομα και αυτες που δηλωνουν υπερ των παραδοσιακων εμφυλων ρολων, εχουν πολλα να πουν για την πατριαρχικη καταπιεση που δεχονται η εχουν δεχτει.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιαν 2020, 19:41

Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Ιαν 2020, 19:12
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιαν 2020, 18:40
Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Ιαν 2020, 17:37
Δεν νομίζω να θέλει κανείς να μην υπάρχει νομική προσέγγιση. Αλλά όταν η κοινωνία ή ένας φιλόσοφος εξετάζει ηθικά διλήμματα δεν ξεκινάει από τους νόμους, το αντίθετο συμβαίνει.
Οκ, οι σίλυ ντάνσερς είναι φιλοσοφικό κίνημα. :smt005:


Αυτό είναι όντως συλλεκτικό.

Τα σέβη μου.
Πράγματι, και το είπες εσύ και μόνο εσύ.
Εχεις μπερδέψει και τα νήματα καθότι το αλτσχάιμερ τρίζει τα δόντια του.
Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί έμπλεξα τα νήματα και τι είπα μόνον εγώ;

Για να βοηθήσουν όσους έχουν αλτσχάιμερ, συνήθως βάζουνε βοηθητικά χαρτάκια στα αντικείμενα. :D
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 14 Ιαν 2020, 20:44

blackpaint έγραψε:
14 Ιαν 2020, 19:20
Aκομα και γυναικες που δεν δηλωνουν φεμινιστριες, η ακομα και αντιφεμινιστριες, ακομα και αυτες που δηλωνουν υπερ των παραδοσιακων εμφυλων ρολων, εχουν πολλα να πουν για την πατριαρχικη καταπιεση που δεχονται η εχουν δεχτει.
Τα πιο πατριαρχικα , ανδροκρατικα και αντιφεμινιστικα οντα ειναι ...γυναικες !!!
Ειδικα αυτες που εχουν αγορια ως τεκνα ... :wink

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20166
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 14 Ιαν 2020, 20:45

https://ampa.lifo.gr/zoi/prosopiki-isto ... adi-aytos/ Στην εφηβεία τα είχα με έναν συμμαθητή. Η σχέση δεν ήταν όμορφη. Πολλές φορές με υποτιμούμε, με έβριζε, με κορόιδευε, κάποτε με χτύπησε, με προσέβαλε, με πλήγωνε. Εγώ μεγάλωσα σε ένα πάρα πολύ κακοποιητικό περιβάλλον. Δεν είχα πάρει αγάπη από τους γονείς και δεν ήξερα να την αναγνωρίζω γύρω μου. Έτσι έμενα και μ’ αυτόν γιατί πίστευα ότι αυτό μου άξιζε και αφού δεν με δέρνει κάθε μέρα, δεν είναι και πολύ άσχημα. Με πίεζε πολύ στο σεξ. Έκανα πράγματα που δεν ευχαριστιόμουν ιδιαίτερα και μάλιστα πίστευα ότι δεν πειράζει, έτσι πρέπει να γίνεται αφού ευχαριστιέται αυτός. Με πίεζε πολύ και για πρωκτικό σεξ και του είχα πει ότι δεν ήθελα. Τότε ήταν η πρώτη χρονιά που παιζόταν το next top model και είχα πάει στο σπίτι του για να δούμε τον τελικό. Αυτός υποστήριζε ότι θα κερδίσει η Σεράινα και εγώ έλεγα την Ιωάννα. Εκείνη τη μέρα μου είπε ότι θα βάλουμε ένα στοίχημα. Μου είπε ότι αν κερδίσει η Σεράινα, θα με πάρει από πίσω. Και η Σεράινα κέρδισε. Κι εγώ το μόνο που θυμάμαι είναι να είμαι ξαπλωμένη στο πλάι κι αυτός πίσω μου να με πονάει. Και απλά έμενα εκεί ακίνητη μέχρι να τελειώσει η διαδικασία, δηλαδή αυτός. Ήταν ολοφάνερο πως πονούσα, πως δεν ένιωθα καμία ευχαρίστηση. Αλλά είχα χάσει το στοίχημα που αυτός όρισε και έπρεπε να μείνω εκεί να υποστώ τις συνέπειες
Εικόνα

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20166
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 14 Ιαν 2020, 21:08

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 14 Ιαν 2020, 22:03

🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 14 Ιαν 2020, 22:17

Alien666 έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:34
Naida έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:30


Νομίζω η διάκριση μεταξύ συναινετικού σεξ και μη συναινετικού σεξ άρα βιασμό, δεν είναι και τόσο ευδιάκριτη. Όπως επίσης και οι ευθύνες για έναν βιασμο είναι λίγο θολά το ποιος φταίει.
Εδώ λένε κάποιοι ότι "η συναίνεση μπορεί να αρθεί και ΜΕΤΑ τη σεξουαλική πράξη". Θεωρητικά είναι σωστό, εφόσον ο καθένας μπορεί να αισθανθεί και να πει ό,τι του καπνίσει (αυτό θα πει "ελευθερία λόγου").

Στην πρακτική εφαρμογή του είναι που τα πράγματα γίνονται περίπλοκα.
:smt023 αμα η αλλη νομιζει οτι κανεις σεξ με προφυλαχτικο αλλα εσυ το βγαλεις η φυγει χωρις να το παρεις ειδηση, ειναι βιασμος

Nero

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 14 Ιαν 2020, 22:20

georgebi έγραψε:
14 Ιαν 2020, 20:45
https://ampa.lifo.gr/zoi/prosopiki-isto ... adi-aytos/ Στην εφηβεία τα είχα με έναν συμμαθητή. Η σχέση δεν ήταν όμορφη. Πολλές φορές με υποτιμούμε, με έβριζε, με κορόιδευε, κάποτε με χτύπησε, με προσέβαλε, με πλήγωνε. Εγώ μεγάλωσα σε ένα πάρα πολύ κακοποιητικό περιβάλλον. Δεν είχα πάρει αγάπη από τους γονείς και δεν ήξερα να την αναγνωρίζω γύρω μου. Έτσι έμενα και μ’ αυτόν γιατί πίστευα ότι αυτό μου άξιζε και αφού δεν με δέρνει κάθε μέρα, δεν είναι και πολύ άσχημα. Με πίεζε πολύ στο σεξ. Έκανα πράγματα που δεν ευχαριστιόμουν ιδιαίτερα και μάλιστα πίστευα ότι δεν πειράζει, έτσι πρέπει να γίνεται αφού ευχαριστιέται αυτός. Με πίεζε πολύ και για πρωκτικό σεξ και του είχα πει ότι δεν ήθελα. Τότε ήταν η πρώτη χρονιά που παιζόταν το next top model και είχα πάει στο σπίτι του για να δούμε τον τελικό. Αυτός υποστήριζε ότι θα κερδίσει η Σεράινα και εγώ έλεγα την Ιωάννα. Εκείνη τη μέρα μου είπε ότι θα βάλουμε ένα στοίχημα. Μου είπε ότι αν κερδίσει η Σεράινα, θα με πάρει από πίσω. Και η Σεράινα κέρδισε. Κι εγώ το μόνο που θυμάμαι είναι να είμαι ξαπλωμένη στο πλάι κι αυτός πίσω μου να με πονάει. Και απλά έμενα εκεί ακίνητη μέχρι να τελειώσει η διαδικασία, δηλαδή αυτός. Ήταν ολοφάνερο πως πονούσα, πως δεν ένιωθα καμία ευχαρίστηση. Αλλά είχα χάσει το στοίχημα που αυτός όρισε και έπρεπε να μείνω εκεί να υποστώ τις συνέπειες
λάθος φωτό

αυτή είναι η Σεράινα

Εικόνα

αυτή η Ιωάννα

Εικόνα

είμαστε σίγουροι ότι δεν ήθελε πρωκτικό; :)

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 14 Ιαν 2020, 22:43

Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Ιαν 2020, 22:52

Έφταιγε και αυτή.
Μα να είσαι με την παρέα σου και να πίνεις; Και σίγουρα θα φόραγε και τίποτα προκλητικό. Αλλά τι λέω μωρέ, δεν βιάστηκε.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών