Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Ιαν 2020, 23:05

Nero έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:04


καλά :102:

(χ)
Σταμάτα πια. Διαολε.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Ορέστης 35

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 14 Ιαν 2020, 01:40

Νιωθω αποκομμενος απο τους συμμαθητες μου και συναισθηματικα απαθης. Δεν μπορω να ενσωματωθω σε κανενα κοινωνικο συνολο. Εχω συμβιβαστει με την απορριψη και ο πονος μου ειναι αδιαφορος. Προχτες με προσεβαλε μια πωλητρια οταν αγορασα μια μπυρα χωρις αλκοολ. Την ηπια στην πλατεια αδιαφορωντας.

Άβαταρ μέλους
MasterofDope
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: 15 Οκτ 2019, 00:06

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MasterofDope » 14 Ιαν 2020, 03:01

Εφαγα μια πιτσα απο την Ντόμινος και μου εχει καουρα την ειχε προσφορά!!!
Have you seen the writing on the wall?
Have you seen that writing?
Can you see the riders on the storm?

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Ιαν 2020, 11:11

Από τα online φαρμακεία δε μπορώ να παραγγείλω φάρμακα; :smt017
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Ορέστης 35

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 14 Ιαν 2020, 16:58

Naida έγραψε:
14 Ιαν 2020, 11:11
Από τα online φαρμακεία δε μπορώ να παραγγείλω φάρμακα; :smt017
Απαγορευεται

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Ιαν 2020, 17:28

Ορέστης 35 έγραψε:
14 Ιαν 2020, 16:58
Naida έγραψε:
14 Ιαν 2020, 11:11
Από τα online φαρμακεία δε μπορώ να παραγγείλω φάρμακα; :smt017
Απαγορευεται
Δεν το γνώριζα. Και το έπαιζα και ξύπνια :lol: γιατί όμως να μη μπορεί κάποιος να παραγγείλει φάρμακα; περίεργο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10608
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 14 Ιαν 2020, 19:57

Νταξ μου ήρθαν 165 ευρώ κοινόχρηστα για το Δεκέμβριο. Γαμω τους γέροντες δλδ της πολυκατοικιας, που θέλουν τα σώματα αναμένα όλη τη μέρα.

Με είχε προειδοποιήσει η μάνα μου ότι θα έρθουν τσιμπημενοι οι λογαριασμοί μέσα στο χειμώνα, αλλά τέτοιο πράγμα δεν το περίμενα. Εμείς καίμε περισσότερο πετρέλαιο και από τάνκερ.

Και είχα κοζαρει μια μπλουζιτσα...Τώρα θα πάρω τα αρχιδια μου.

Nero

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 14 Ιαν 2020, 20:10

Namrail έγραψε:
14 Ιαν 2020, 19:57
Νταξ μου ήρθαν 165 ευρώ κοινόχρηστα για το Δεκέμβριο. Γαμω τους γέροντες δλδ της πολυκατοικιας, που θέλουν τα σώματα αναμένα όλη τη μέρα.

Με είχε προειδοποιήσει η μάνα μου ότι θα έρθουν τσιμπημενοι οι λογαριασμοί μέσα στο χειμώνα, αλλά τέτοιο πράγμα δεν το περίμενα. Εμείς καίμε περισσότερο πετρέλαιο και από τάνκερ.

Και είχα κοζαρει μια μπλουζιτσα...Τώρα θα πάρω τα αρχιδια μου.
αποκλείεται, κάτι άλλο παίζει. Όσοι γέροι γνωρίζω, διαχρονικά έχουν την τάση όταν είναι μόνοι τους βέβαια, να μένουν σε παγωμένα σπίτια κουκουλωμένοι με κουβέρτες. Κατάλοιπο απο τον πόλεμο; Δεν ξέρω

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10608
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 14 Ιαν 2020, 20:17

Nero έγραψε:
14 Ιαν 2020, 20:10
Namrail έγραψε:
14 Ιαν 2020, 19:57
Νταξ μου ήρθαν 165 ευρώ κοινόχρηστα για το Δεκέμβριο. Γαμω τους γέροντες δλδ της πολυκατοικιας, που θέλουν τα σώματα αναμένα όλη τη μέρα.

Με είχε προειδοποιήσει η μάνα μου ότι θα έρθουν τσιμπημενοι οι λογαριασμοί μέσα στο χειμώνα, αλλά τέτοιο πράγμα δεν το περίμενα. Εμείς καίμε περισσότερο πετρέλαιο και από τάνκερ.

Και είχα κοζαρει μια μπλουζιτσα...Τώρα θα πάρω τα αρχιδια μου.
αποκλείεται, κάτι άλλο παίζει. Όσοι γέροι γνωρίζω, διαχρονικά έχουν την τάση όταν είναι μόνοι τους βέβαια, να μένουν σε παγωμένα σπίτια κουκουλωμένοι με κουβέρτες. Κατάλοιπο απο τον πόλεμο; Δεν ξέρω
Τι άλλο να παίζει; Αφού τσεκαρα τις χρεωσεις. Το 80% είναι από το πετρέλαιο που βάζουν αφειδως.

Μιλάμε για βόρεια προάστια με.ματσωμενα γεροντια που θέλουν συνεχώς ζεστη, γαμω την κεντρική τους θερμανση.

Έχω ήδη παρατηρήσει ότι τα σώματα ανάβουν από τις 5 ως τις 9 το πρωί και από τις 16 ως τις 2 το βράδυ. Καμία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8439
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 14 Ιαν 2020, 20:42

Namrail έγραψε:
14 Ιαν 2020, 20:17
Nero έγραψε:
14 Ιαν 2020, 20:10
Namrail έγραψε:
14 Ιαν 2020, 19:57
Νταξ μου ήρθαν 165 ευρώ κοινόχρηστα για το Δεκέμβριο. Γαμω τους γέροντες δλδ της πολυκατοικιας, που θέλουν τα σώματα αναμένα όλη τη μέρα.

Με είχε προειδοποιήσει η μάνα μου ότι θα έρθουν τσιμπημενοι οι λογαριασμοί μέσα στο χειμώνα, αλλά τέτοιο πράγμα δεν το περίμενα. Εμείς καίμε περισσότερο πετρέλαιο και από τάνκερ.

Και είχα κοζαρει μια μπλουζιτσα...Τώρα θα πάρω τα αρχιδια μου.
αποκλείεται, κάτι άλλο παίζει. Όσοι γέροι γνωρίζω, διαχρονικά έχουν την τάση όταν είναι μόνοι τους βέβαια, να μένουν σε παγωμένα σπίτια κουκουλωμένοι με κουβέρτες. Κατάλοιπο απο τον πόλεμο; Δεν ξέρω
Τι άλλο να παίζει; Αφού τσεκαρα τις χρεωσεις. Το 80% είναι από το πετρέλαιο που βάζουν αφειδως.

Μιλάμε για βόρεια προάστια με.ματσωμενα γεροντια που θέλουν συνεχώς ζεστη, γαμω την κεντρική τους θερμανση.

Έχω ήδη παρατηρήσει ότι τα σώματα ανάβουν από τις 5 ως τις 9 το πρωί και από τις 16 ως τις 2 το βράδυ. Καμία οικονομία.
γιατί δεν το γυρνάτε σε φυσικό αέριο?
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10608
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 14 Ιαν 2020, 20:52

tanipteros έγραψε:
14 Ιαν 2020, 20:42

γιατί δεν το γυρνάτε σε φυσικό αέριο?
Πιθανότατα γιατί δεν ενδιαφέρονται να ψάξουν εναλλακτικές. Τα 150 πλας ευρώ για κοινόχρηστα που θα χρειαστεί να πληρώσουν για το τρίμηνο τετράμηνο του ψυχους, δεν λένε κάτι στα ματσωμενα γεροντια.

Και εγώ βαριέμαι και μόνο στην ιδέα να πάω στη γενική συνέλευση και να αναλάβω να υλοποιήσω την οποία εναλλακτική τους προτείνω.

Σε κάθε περίπτωση δεν θα χρειαζόταν να φτάσουμε σε τέτοιες καταστάσεις ακόμα και με πετρέλαιο, αν γινόταν λελογισμένη χρήση. Αλλά δεν γίνεται.

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8439
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 14 Ιαν 2020, 20:54

Namrail έγραψε:
14 Ιαν 2020, 20:52
tanipteros έγραψε:
14 Ιαν 2020, 20:42

γιατί δεν το γυρνάτε σε φυσικό αέριο?
Πιθανότατα γιατί δεν ενδιαφέρονται να ψάξουν εναλλακτικές. Τα 150 πλας ευρώ για κοινόχρηστα που θα χρειαστεί να πληρώσουν για το τρίμηνο τετράμηνο του ψυχους, δεν λένε κάτι στα ματσωμενα γεροντια.

Και εγώ βαριέμαι και μόνο στην ιδέα να πάω στη γενική συνέλευση και να αναλάβω να υλοποιήσω την οποία εναλλακτική τους προτείνω.

Σε κάθε περίπτωση δεν θα χρειαζόταν να φτάσουμε σε τέτοιες καταστάσεις ακόμα και με πετρέλαιο, αν γινόταν λελογισμένη χρήση. Αλλά δεν γίνεται.
δεν είναι με ωρομέτρηση για να πληρώνεις όσο καις? :p2:
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10608
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 14 Ιαν 2020, 21:04

tanipteros έγραψε:
14 Ιαν 2020, 20:54


δεν είναι με ωρομέτρηση για να πληρώνεις όσο καις? :p2:
Πρόκειται για κεντρική θέρμανση μπρο. Και πάλι έχω μια ευρεία γκάμα επιλογών για να γλιτώσω απο το βασανο, αλλά δεν θέλω να μπω στη διαδικασία.

Δεν θα με σώσουν τα 150 ευρώ. Νομίζω ότι η περισσότερο επωφελής επιλογή είναι να τους πείσω να ανάβουν τα σώματα λιγότερες ώρες, διότι αυτό που γίνεται τώρα ξεφεύγει από το πλαίσιο του φυσιολογικού.

Αλλά ακόμα και να ήθελα να δώσω επιχειρήματα για αυτό θα πρέπει να παραβρεθώ σε ΓΣ, την οποία ως κατοχυρωμένοι συνταξιούχοι ορίζουν για τις 5 το απόγευμα κάποιας εργάσιμης, την ώρα δλδ που μόλις έχω φτάσει σπίτι και περιμένω να μπω στο μπάνιο.

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8439
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 14 Ιαν 2020, 21:09

Namrail έγραψε:
14 Ιαν 2020, 21:04
tanipteros έγραψε:
14 Ιαν 2020, 20:54


δεν είναι με ωρομέτρηση για να πληρώνεις όσο καις? :p2:
Πρόκειται για κεντρική θέρμανση μπρο. Και πάλι έχω μια ευρεία γκάμα επιλογών για να γλιτώσω απο το βασανο, αλλά δεν θέλω να μπω στη διαδικασία.

Δεν θα με σώσουν τα 150 ευρώ. Νομίζω ότι η περισσότερο επωφελής επιλογή είναι να τους πείσω να ανάβουν τα σώματα λιγότερες ώρες, διότι αυτό που γίνεται τώρα ξεφεύγει από το πλαίσιο του φυσιολογικού.

Αλλά ακόμα και να ήθελα να δώσω επιχειρήματα για αυτό θα πρέπει να παραβρεθώ σε ΓΣ, την οποία ως κατοχυρωμένοι συνταξιούχοι ορίζουν για τις 5 το απόγευμα κάποιας εργάσιμης, την ώρα δλδ που μόλις έχω φτάσει σπίτι και περιμένω να μπω στο μπάνιο.
ναι ρε φίλε και μεις κεντρική με πετρέλαιο έχουμε αλλά έξω από τον λέβητα στο διαδρομο υπάρχουν ωρομετρητές για κάθε διαμέρισμα που δείχνει πόσο καιει το κάθε διαμέρισμα....εσείς προφανώς είστε μια τεχνολογία πιο πίσω είστε κεντρική σκέτη χωρίς ρολόγια...κρίμα έτσι δεν βγάζεις άκρη...

άσε που τώρα βάλαμε φυσικό αέριο και κάθε διαμέρισμα ανεξαρτοποιήθηκε από την θέρμανση...τώρα όποιος έχει φράγκα αγοράζει μόνος του πετρέλαιο
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10608
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 14 Ιαν 2020, 21:17

tanipteros έγραψε:
14 Ιαν 2020, 21:09

ναι ρε φίλε και μεις κεντρική με πετρέλαιο έχουμε αλλά έξω από τον λέβητα στο διαδρομο υπάρχουν ωρομετρητές για κάθε διαμέρισμα που δείχνει πόσο καιει το κάθε διαμέρισμα....εσείς προφανώς είστε μια τεχνολογία πιο πίσω είστε κεντρική σκέτη χωρίς ρολόγια...κρίμα έτσι δεν βγάζεις άκρη...
Ρε βγάζεις άκρη. Υπάρχει μελέτη που μπορεί να γίνει στο επαγγελματικό σύστημα και να σου δείξει τι οφείλεις, με ρολόγια ή όχι. Αλλά δεν έχει νόημα. Άντε, αντί να πληρώσω 165 γιουρο να πληρώσω 140.

Αν με ενδιέφερε να μπω στη διαδικασία θα μπορούσα να βρω τρόπους να μειώσω το μερίδιο μου. Όμως δεν νοιάζομαι για τα ψιλολόγια.

Απλά θελω με τη μίνιμουμ προσπάθεια να τους δώσω να καταλάβουν ότι οι ώρες που χρησιμοποιούν τη θέρμανση είναι παράλογα πολλές.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών