Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιαν 2020, 12:23

hellegennes έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:22
stavmanr έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:19
hellegennes έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:16


Και αρκετές γυναίκες γουστάρουν να τρώνε ξύλο στο σεξ. Τα φετίχ δεν είναι αυτόματες υποθέσεις.
Και άλλες τόσες και περισσότερες δεν γουστάρουν.
Εσύ, όταν κληθείς να αποδείξεις ότι δεν χειροδίκησες εναντίον της, προφανώς μην βασιστείς σε αυτό το επιχείρημα.
Της Νάιδας είναι το επιχείρημα. Διάβασε καλύτερα.
Εγώ δεν μίλησα για χειροδικία.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Ιαν 2020, 12:24

Naida έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:22
hellegennes έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:16
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:14
Γιατί ρε χανουμισσα το λες αυτό; Δεν το ξέρεις ότι υπάρχουν διάφορα γούστα; Και αρκετοί άντρες γουστάρουν να τους σκίζουν το κωλαράκι γυναίκες. Βέβαια ένας ημιλιπόθυμος, δεν θα μπορούσε να το πει αν το θελει ή όχι αλλά θεωρώ από τα λεγόμενά σας ότι αφού δεν θα υπάρχει αντίδραση, θα ήθελε.
Και αρκετές γυναίκες γουστάρουν να τρώνε ξύλο στο σεξ. Τα φετίχ δεν είναι αυτόματες υποθέσεις.
Σκοπός δεν είναι η ικανοποίηση αυτού που κάνει την σεξουαλική πράξη; Αφού ο άλλος δεν καταλαβαίνει ούτως ή άλλως. Ε ας βγάλει όλα του τα γούστα τι πειράζει; Συναίνεση έχει.
Άρα συμφωνείς με επέκταση της λογικής σου ότι μπορώ και να δείρω μια γυναίκα αφού κάποιες το γουστάρουν. Προσπάθησε να βρίσκεις καλύτερα αντιπαραδείγματα γιατί πέφτεις σε παγίδες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 15 Ιαν 2020, 12:28

Άλεξλαμπ έγραψε:
15 Ιαν 2020, 09:38
Gherschaagk έγραψε:
15 Ιαν 2020, 09:14
Άλεξλαμπ έγραψε:
15 Ιαν 2020, 09:10


Ναι εκνευρίζεται. Δεν τον ξυπνάω πλέον με σκοπό το σεξ. Δεν μου κάθεται. Ούτε τα σαββατοκύριακα.
Χμ.....

Οκ, αλλά σου κάθεται άλλες ώρες.
Αραιά. Δεν είναι πολύ του σεξ ο δικός μου τελευταία. Έχει κάποια προβλήματα με τη δουλειά και είναι αγχωμένος. Οπότε, μια φορά το μήνα και αν. Δεν πειράζει όμως. Το συνηθίζεις.
Ωχ.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιαν 2020, 12:29

hellegennes έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:24
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:22
hellegennes έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:16


Και αρκετές γυναίκες γουστάρουν να τρώνε ξύλο στο σεξ. Τα φετίχ δεν είναι αυτόματες υποθέσεις.
Σκοπός δεν είναι η ικανοποίηση αυτού που κάνει την σεξουαλική πράξη; Αφού ο άλλος δεν καταλαβαίνει ούτως ή άλλως. Ε ας βγάλει όλα του τα γούστα τι πειράζει; Συναίνεση έχει.
Άρα συμφωνείς με επέκταση της λογικής σου ότι μπορώ και να δείρω μια γυναίκα αφού κάποιες το γουστάρουν. Προσπάθησε να βρίσκεις καλύτερα αντιπαραδείγματα γιατί πέφτεις σε παγίδες.
Μα τον δικό σας συλλογισμό χρησιμοποιώ. Ότι σεξ με τον άλλον σε ημιλιπόθυμη κατάσταση από το ποτό είναι συναινετικο. Οπότε με προέκταση του δικού σας συλλογισμού επειδή κάποιες γουστάρουν βίαιο σεξ, δώστε βία στον λαό. Των γυναικών.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Ιαν 2020, 12:33

Κανείς δεν έκανε τέτοιον συλλογισμό και το αντίστοιχο του σεξ με ημιλιπόθυμη δεν είναι στραπόνιασμα, είναι να τον καβαλήσεις. Απλά δεν σ' αρέσει και το αντιστρέφεις, γιατί για κάποιον λόγο θεωρείς ότι είναι περισσότερο «εξουσία» να τον στραπονιάσεις, άρα θεωρείς ότι αυτός που έχει το μαρκούτσι έχει εξουσία. Κλασική πατριαρχική αντίληψη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιαν 2020, 12:38

hellegennes έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:33
Κανείς δεν έκανε τέτοιον συλλογισμό και το αντίστοιχο του σεξ με ημιλιπόθυμη δεν είναι στραπόνιασμα, είναι να τον καβαλήσεις. Απλά δεν σ' αρέσει και το αντιστρέφεις, γιατί για κάποιον λόγο θεωρείς ότι είναι περισσότερο «εξουσία» να τον στραπονιάσεις, άρα θεωρείς ότι αυτός που έχει το μαρκούτσι έχει εξουσία. Κλασική πατριαρχική αντίληψη.
Φυσικά και έγιναν τέτοιοι συλλογισμοί και έχουν αποτυπωθεί. Και εννοείται ότι το θέμα είναι να κάνεις κάτι στον άλλον που κάτω από νορμάλ συνθήκες δεν θα έκανε γιατί δεν θα γουστάρε να κάνει. Δεν έχει σημασία το είδος της πράξης. Αν είναι καβαλημα, αν είναι στραπονιασμα, αν είναι κλασική διείσδυση στη γυναίκα ή πρωκτική. Σημασία έχει το τι συμβαίνει σε αυτόν που το κάνει (ικανοποίηση) και σε αυτόν που το παθαίνει (βιασμός).
Τώρα για τις πατριαρχικές αντιλήψεις είναι ξεκαθαρο ποιοι τις κατέχουν.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9187
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 15 Ιαν 2020, 12:49

Άλεξλαμπ έγραψε:
15 Ιαν 2020, 09:38
Gherschaagk έγραψε:
15 Ιαν 2020, 09:14
Άλεξλαμπ έγραψε:
15 Ιαν 2020, 09:10


Ναι εκνευρίζεται. Δεν τον ξυπνάω πλέον με σκοπό το σεξ. Δεν μου κάθεται. Ούτε τα σαββατοκύριακα.
Χμ.....

Οκ, αλλά σου κάθεται άλλες ώρες.
Αραιά. Δεν είναι πολύ του σεξ ο δικός μου τελευταία. Έχει κάποια προβλήματα με τη δουλειά και είναι αγχωμένος. Οπότε, μια φορά το μήνα και αν. Δεν πειράζει όμως. Το συνηθίζεις.

Εικόνα
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37849
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 15 Ιαν 2020, 12:52

Naida έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:23
sys3x έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:19
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:14



Γιατί ρε χανουμισσα το λες αυτό; Δεν το ξέρεις ότι υπάρχουν διάφορα γούστα; Και αρκετοί άντρες γουστάρουν να τους σκίζουν το κωλαράκι γυναίκες. Βέβαια ένας ημιλιπόθυμος, δεν θα μπορούσε να το πει αν το θελει ή όχι αλλά θεωρώ από τα λεγόμενά σας ότι αφού δεν θα υπάρχει αντίδραση, θα ήθελε.
Εγώ να βοηθήσω ήθελα αλλά καλά να πάθεις, τώρα θα σε αναλάβει ο Χέλλης, έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να διαχειριστώ τόσα πολλά λογικά άλματα μαζί, βγάζω έρρορ.
Μα μόνο ερορ βγαζεις.
Να αλλάξεις λογισμικό, είναι παμπάλαιο και πατριαρχικό.
Μέχρι και στο ντέμπιαν ρόλλινγκ ρηλής έχουμε, χελλόου, που ζεις; μπλήντιγκ ετζ, ούτε καν κάτινγκ, ταυτόχρονα ούτε ντρεπόμαστε για το σέντος και το ομπούντου, άσε που με ομπούντου κορ τι να ντρεπόμαστε, που είμαστε γαμάτοι;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32795
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Ιαν 2020, 12:56

stavmanr έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:17

Μεταξύ σας κάντε ό,τι θέλετε. Δεν θα σταματήσετε επειδή το είπα εγώ. Απλά όταν πας μεθαύριο στο δικαστήριο, από μία τέτοια περίπτωση "σεξουαλικού στοιχήματος" προσπάθησε να αποδείξεις ότι δεν υπήρχε αναγκασμός εναντίον της σεξουαλικής αυτοδιάθεσης της άλλης, η οποία μπορεί όταν έβαζε το στοίχημα να το έκανε εννοώντας το ως ερωτικό παιχνίδι, αλλά να άλλαξε άποψη αργότερα κι επομένως να μην υπήρχε η στιγμιαία συναίνεση που απαιτεί ο νόμος.
και πως θα παρει χαμπαρι ο αλλος οτι επαψε η συναινεση, θα μυρισει τα νυχια του;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Ιαν 2020, 12:57

Naida έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:38
hellegennes έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:33
Κανείς δεν έκανε τέτοιον συλλογισμό και το αντίστοιχο του σεξ με ημιλιπόθυμη δεν είναι στραπόνιασμα, είναι να τον καβαλήσεις. Απλά δεν σ' αρέσει και το αντιστρέφεις, γιατί για κάποιον λόγο θεωρείς ότι είναι περισσότερο «εξουσία» να τον στραπονιάσεις, άρα θεωρείς ότι αυτός που έχει το μαρκούτσι έχει εξουσία. Κλασική πατριαρχική αντίληψη.
Φυσικά και έγιναν τέτοιοι συλλογισμοί και έχουν αποτυπωθεί. Και εννοείται ότι το θέμα είναι να κάνεις κάτι στον άλλον που κάτω από νορμάλ συνθήκες δεν θα έκανε γιατί δεν θα γουστάρε να κάνει. Δεν έχει σημασία το είδος της πράξης. Αν είναι καβαλημα, αν είναι στραπονιασμα, αν είναι κλασική διείσδυση στη γυναίκα ή πρωκτική. Σημασία έχει το τι συμβαίνει σε αυτόν που το κάνει (ικανοποίηση) και σε αυτόν που το παθαίνει (βιασμός).
Τώρα για τις πατριαρχικές αντιλήψεις είναι ξεκαθαρο ποιοι τις κατέχουν.
Δεν πείθεις. Κάτω από νορμάλ συνθήκες δεν θα γούσταρε η γυναίκα να κάνει σεξ; Για ασέξουαλ μιλάμε τόση ώρα;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιαν 2020, 12:57

sys3x έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:52
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:23
sys3x έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:19


Εγώ να βοηθήσω ήθελα αλλά καλά να πάθεις, τώρα θα σε αναλάβει ο Χέλλης, έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να διαχειριστώ τόσα πολλά λογικά άλματα μαζί, βγάζω έρρορ.
Μα μόνο ερορ βγαζεις.
Να αλλάξεις λογισμικό, είναι παμπάλαιο και πατριαρχικό.
Μέχρι και στο ντέμπιαν ρόλλινγκ ρηλής έχουμε, χελλόου, που ζεις; μπλήντιγκ ετζ, ούτε καν κάτινγκ, ταυτόχρονα ούτε ντρεπόμαστε για το σέντος και το ομπούντου, άσε που με ομπούντου κορ τι να ντρεπόμαστε, που είμαστε γαμάτοι;
Κακώς. Να ντρέπεστε θα έπρεπε που έχετε ντεμπιαν ετζ,ρολλινγκ κατινγκ και ρηλης μπλιντινγκ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9187
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 15 Ιαν 2020, 12:59

Naida έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:57
sys3x έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:52
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:23


Μα μόνο ερορ βγαζεις.
Να αλλάξεις λογισμικό, είναι παμπάλαιο και πατριαρχικό.
Μέχρι και στο ντέμπιαν ρόλλινγκ ρηλής έχουμε, χελλόου, που ζεις; μπλήντιγκ ετζ, ούτε καν κάτινγκ, ταυτόχρονα ούτε ντρεπόμαστε για το σέντος και το ομπούντου, άσε που με ομπούντου κορ τι να ντρεπόμαστε, που είμαστε γαμάτοι;
Κακώς. Να ντρέπεστε θα έπρεπε που έχετε ντεμπιαν ετζ,ρολλινγκ κατινγκ και ρηλης μπλιντινγκ.
Ξέρεις τι είναι αυτά;
Γιατί εγώ δεν έχω ιδέα...
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιαν 2020, 13:01

hellegennes έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:57
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:38
hellegennes έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:33
Κανείς δεν έκανε τέτοιον συλλογισμό και το αντίστοιχο του σεξ με ημιλιπόθυμη δεν είναι στραπόνιασμα, είναι να τον καβαλήσεις. Απλά δεν σ' αρέσει και το αντιστρέφεις, γιατί για κάποιον λόγο θεωρείς ότι είναι περισσότερο «εξουσία» να τον στραπονιάσεις, άρα θεωρείς ότι αυτός που έχει το μαρκούτσι έχει εξουσία. Κλασική πατριαρχική αντίληψη.
Φυσικά και έγιναν τέτοιοι συλλογισμοί και έχουν αποτυπωθεί. Και εννοείται ότι το θέμα είναι να κάνεις κάτι στον άλλον που κάτω από νορμάλ συνθήκες δεν θα έκανε γιατί δεν θα γουστάρε να κάνει. Δεν έχει σημασία το είδος της πράξης. Αν είναι καβαλημα, αν είναι στραπονιασμα, αν είναι κλασική διείσδυση στη γυναίκα ή πρωκτική. Σημασία έχει το τι συμβαίνει σε αυτόν που το κάνει (ικανοποίηση) και σε αυτόν που το παθαίνει (βιασμός).
Τώρα για τις πατριαρχικές αντιλήψεις είναι ξεκαθαρο ποιοι τις κατέχουν.
Δεν πείθεις. Κάτω από νορμάλ συνθήκες δεν θα γούσταρε η γυναίκα να κάνει σεξ; Για ασέξουαλ μιλάμε τόση ώρα;
Μπορεί να γουστάρει να κάνει σεξ αλλά όχι με τον συγκεκριμένο ,μπορεί να είναι ασεξουαλ, μπορεί οτιδήποτε. Σημασία έχει ότι σε νορμάλ κατάσταση δεν θα το έκανε :102:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...


Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32795
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Ιαν 2020, 13:06

Naida έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:29


Μα τον δικό σας συλλογισμό χρησιμοποιώ. Ότι σεξ με τον άλλον σε ημιλιπόθυμη κατάσταση από το ποτό είναι συναινετικο. Οπότε με προέκταση του δικού σας συλλογισμού επειδή κάποιες γουστάρουν βίαιο σεξ, δώστε βία στον λαό. Των γυναικών.
που τον ειδες αυτο τον συλλογισμο;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών