Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Ιαν 2020, 10:35

Είπες όμως ότι ο τύπος είναι αρχίδι, παρότι είναι εμφανές ότι αν υπάρχει δόση αλήθειας στην ιστορία, περιορίζεται μόνο στα του στοιχήματος και όχι στα υπόλοιπα προηγούμενα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άλεξλαμπ
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 14 Οκτ 2019, 11:10

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Άλεξλαμπ » 16 Ιαν 2020, 10:45

Airman68 έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:49
Άλεξλαμπ έγραψε:
15 Ιαν 2020, 09:38
Gherschaagk έγραψε:
15 Ιαν 2020, 09:14


Χμ.....

Οκ, αλλά σου κάθεται άλλες ώρες.
Αραιά. Δεν είναι πολύ του σεξ ο δικός μου τελευταία. Έχει κάποια προβλήματα με τη δουλειά και είναι αγχωμένος. Οπότε, μια φορά το μήνα και αν. Δεν πειράζει όμως. Το συνηθίζεις.

[img]https://i.postimg.cc/fyrBm7Zk/Sati ... .gif[/img]
:D
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2020, 09:45
Άλεξλαμπ έγραψε:
15 Ιαν 2020, 09:38
Gherschaagk έγραψε:
15 Ιαν 2020, 09:14


Χμ.....

Οκ, αλλά σου κάθεται άλλες ώρες.
Αραιά. Δεν είναι πολύ του σεξ ο δικός μου τελευταία. Έχει κάποια προβλήματα με τη δουλειά και είναι αγχωμένος. Οπότε, μια φορά το μήνα και αν. Δεν πειράζει όμως. Το συνηθίζεις.
Συμβαίνει στα ζευγάρια, λογικά θα πάρει τον χρόνο του και θα επανέλθει δριμύτερος :smt047 έχε βέβαια και τις κεραίες σου ανοιχτες για διάφορα ενδεχόμενα.
Δεν είναι τέτοιος τύπος. Είναι πραγματικά πιεσμένος αυτό τον καιρό. Κάποια στιγμή θα επανέλθει. Ως τότε, υπομονή.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19200
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιαν 2020, 11:28

Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2020, 09:55
stavmanr έγραψε:
15 Ιαν 2020, 19:57

Ο πρόεδρας δεν θα ασχοληθεί με τα στοιχήματά σας ή τα παιχνίδια σας. Θα ασχοληθεί με το γεγονός ότι μία κοπέλα είχε σεξουαλική δραστηριότητα χωρίς τη συναίνεσή της, τη στιγμή που συνέβαινε η πράξη. Κι ο Χελ θα προσπαθεί να αποδείξει την ηθική της πρότασης "δώσαμε χέρια σε ένα στοίχημα για να την πηδήξω και δέχτηκε", προσπαθώντας να δικαιολογήσει πώς αντιλαμβάνεται την δέσμευση μίας γυναίκας σε αναγκαστική σεξουαλική πράξη (υποχρέωση) την οποία εκείνη, τη στιγμή που συνέβαινε, δεν ήθελε.
το οτι "δεν ηθελε" θαπρεπε να το κανει σαφες και στον αλλο, η αρκει που το σκεφτοταν απο μεσα της, για να υπαρξει καταδικη για βιασμο;
Το θέμα είναι το πώς θα το αποδείξει στο δικαστήριο
Μιλάμε για ποινικές υποθέσεις βιασμών που το δικαστήριο τις εκδικάζει και θα βγάλει καταδικαστικές αποφάσεις
Δεν μιλάμε για θεωρητικά φιλοσοφικά ζήτηματα πάνω στο βιασμό και στην ερωτική συναίνεση

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Ιαν 2020, 11:48

hellegennes έγραψε:
16 Ιαν 2020, 10:35
Είπες όμως ότι ο τύπος είναι αρχίδι, παρότι είναι εμφανές ότι αν υπάρχει δόση αλήθειας στην ιστορία, περιορίζεται μόνο στα του στοιχήματος και όχι στα υπόλοιπα προηγούμενα.
Τι εννοείς; εξήγησα γιατί ειναι αρχιδάκι παίρνοντας ως όλη την ιστορία αληθινή. Όχι μόνο αυτό που σε συμφέρει. Που και αυτό ακόμα το στοίχημα κάτω από τις συνθήκες που το έβαλαν και παίρνοντας και τα υπόλοιπα δεδομένα, για αρχιδάκι μου μοιάζει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Ιαν 2020, 12:17

Naida έγραψε:
16 Ιαν 2020, 11:48
hellegennes έγραψε:
16 Ιαν 2020, 10:35
Είπες όμως ότι ο τύπος είναι αρχίδι, παρότι είναι εμφανές ότι αν υπάρχει δόση αλήθειας στην ιστορία, περιορίζεται μόνο στα του στοιχήματος και όχι στα υπόλοιπα προηγούμενα.
Τι εννοείς; εξήγησα γιατί ειναι αρχιδάκι παίρνοντας ως όλη την ιστορία αληθινή. Όχι μόνο αυτό που σε συμφέρει. Που και αυτό ακόμα το στοίχημα κάτω από τις συνθήκες που το έβαλαν και παίρνοντας και τα υπόλοιπα δεδομένα, για αρχιδάκι μου μοιάζει.
Το να πάρεις όλην την ιστορία σαν αληθινή είναι σαν να αρχίσεις να κάνεις αυθαίρετες υποθέσεις. Το κλου της υπόθεσης είναι που υποτίθεται ότι «αναγκάστηκε» να κάνει κάτι που δεν ήθελε και τα άλλα είναι πρόλογος για να ενισχύσουν το συμπέρασμα. Εννοείται ότι πρέπει να τα κρίνεις χωριστά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

pussycat
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 18:29

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pussycat » 16 Ιαν 2020, 15:18

Άλεξλαμπ έγραψε:
16 Ιαν 2020, 10:45
Airman68 έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:49
Άλεξλαμπ έγραψε:
15 Ιαν 2020, 09:38


Αραιά. Δεν είναι πολύ του σεξ ο δικός μου τελευταία. Έχει κάποια προβλήματα με τη δουλειά και είναι αγχωμένος. Οπότε, μια φορά το μήνα και αν. Δεν πειράζει όμως. Το συνηθίζεις.

[img]https://i.postimg.cc/fyrBm7Zk/Sati ... .gif[/img]
:D
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2020, 09:45
Άλεξλαμπ έγραψε:
15 Ιαν 2020, 09:38


Αραιά. Δεν είναι πολύ του σεξ ο δικός μου τελευταία. Έχει κάποια προβλήματα με τη δουλειά και είναι αγχωμένος. Οπότε, μια φορά το μήνα και αν. Δεν πειράζει όμως. Το συνηθίζεις.
Συμβαίνει στα ζευγάρια, λογικά θα πάρει τον χρόνο του και θα επανέλθει δριμύτερος :smt047 έχε βέβαια και τις κεραίες σου ανοιχτες για διάφορα ενδεχόμενα.
Δεν είναι τέτοιος τύπος. Είναι πραγματικά πιεσμένος αυτό τον καιρό. Κάποια στιγμή θα επανέλθει. Ως τότε, υπομονή.
Ε βρες κι εσύ κάναν άλλον εντωμεταξύ, να αλεξλαμπικάρεις.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Ιαν 2020, 21:16

stargazer έγραψε:
15 Ιαν 2020, 21:09
Αφού δεν καταγγέλονται οι βιασμοί πως ξέρουμε ότι έγιναν; Απ το φεης μπουκ;
Με τον ίδιο τρόπο που ξέρουμε ότι ελάχιστοι χρήστες ναρκωτικών συλλαμβάνονται (ταυτοποιούνται) από τους πολλούς που κυκλοφορούν ανάμεσά μας.
Όταν λέμε "δεν καταγγέλλονται" εννοούμε ότι δεν φτάνουν είτε στην αστυνομία είτε στην δίκη.
Πολλές περιπτώσεις τις γνωρίζουμε εκ των υστέρων, όπως πχ. το παράδειγμα της άτυχης κοπέλας που βιάστηκε και φονεύθηκε πριν λίγο καιρό στο νησί μας ή τις περιπτώσεις που φτάνουν σε ψυχολόγους και ψυχιάτρους για να ξεπεράσουν το πρόβλημα.
Επίσης, δεν χρειάζεται ιδιαίτερο μυαλό να σκεφτεί κανείς ότι η προσβολή της αξιοπρέπειας σε τέτοιο βαθμό δρα ανασταλτικά στην δημοσιοποίηση του συμβάντος από το θύμα. Το βλέπεις αντιστοιχα στις περιπτώσεις μπούλινγκ, που είναι μορφή ψυχολογικού και σωματικού βιασμού.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Ιαν 2020, 21:18

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Ιαν 2020, 21:18
stavmanr έγραψε:
15 Ιαν 2020, 19:57
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Ιαν 2020, 13:38


Ok, η εξέλιξη γίνεται όλο και καλύτερη.

Κύριε πρόεδρα, εγώ συμφώνησα να βάλω το στοίχημα γιατί νόμιζα ότι ήταν ερωτικό παιχνίδι, όταν το έχασα δεν διαμαρτυρήθηκα, όταν γινόταν το παιχνίδι δεν διαμαρτυρήθηκα (όπως δεν είχα διαμαρτυρηθεί και στο παρελθόν) αλλά καταγγέλω τον συμπαίκτη μου και το σταρτσάνελ γιατί αγνόησαν το δικαίωμα στη σεξουαλική μου αυτοδιάθεση και με ανάγκασαν να υποκύψω αστυστόλως σε έναν ακόμη βιασμό. Μπορεί να είμαι καλοπροαίρετος άνθρωπος και να συναινώ στα πάντα αλλά αυτό δεν μπορώ να το δεχτώ.



Απλώς φαντάζομαι την έκφραση του πρόεδρα, τίποτα άλλο.
Ο πρόεδρας δεν θα ασχοληθεί με τα στοιχήματά σας ή τα παιχνίδια σας. Θα ασχοληθεί με το γεγονός ότι μία κοπέλα είχε σεξουαλική δραστηριότητα χωρίς τη συναίνεσή της, τη στιγμή που συνέβαινε η πράξη. Κι ο Χελ θα προσπαθεί να αποδείξει την ηθική της πρότασης "δώσαμε χέρια σε ένα στοίχημα για να την πηδήξω και δέχτηκε", προσπαθώντας να δικαιολογήσει πώς αντιλαμβάνεται την δέσμευση μίας γυναίκας σε αναγκαστική σεξουαλική πράξη (υποχρέωση) την οποία εκείνη, τη στιγμή που συνέβαινε, δεν ήθελε.

Βέβαια, το ζήτημα, πέρα από νομικό είναι και θεμελιωδώς απάνθρωπο: να επιθυμείς να δεσμεύσεις έναν άνθρωπο σε αναγκαστική σεξουαλική πράξη, ονομάζοντάς το "στοίχημα". Λες και πρέπει να υπογράψει συμβόλαιο μία κοπέλα για να καταφέρεις να συνευρεθείς μαζί της.
:D

Και πως τεκμηριώνεται το απάνθρωπο της δέσμευσης αν η γυναίκα δεν έχει εκφράσει αντίρρηση για την ίδια ακριβώς πράξη στο παρελθόν, χωρίς την παρεμβολή του στοιχηματικού εκβιασμού;
Δεν μας απασχολεί τί έκανε καθένας στο παρελθόν. Μας απασχολεί αν υπήρχε συναίνεση τη συγκεκριμένη στιγμή.
Πρέπει να αρχίσουμε να αντιλαμβανόμαστε τις έννοιες.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Ιαν 2020, 21:22

Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2020, 09:55
stavmanr έγραψε:
15 Ιαν 2020, 19:57

Ο πρόεδρας δεν θα ασχοληθεί με τα στοιχήματά σας ή τα παιχνίδια σας. Θα ασχοληθεί με το γεγονός ότι μία κοπέλα είχε σεξουαλική δραστηριότητα χωρίς τη συναίνεσή της, τη στιγμή που συνέβαινε η πράξη. Κι ο Χελ θα προσπαθεί να αποδείξει την ηθική της πρότασης "δώσαμε χέρια σε ένα στοίχημα για να την πηδήξω και δέχτηκε", προσπαθώντας να δικαιολογήσει πώς αντιλαμβάνεται την δέσμευση μίας γυναίκας σε αναγκαστική σεξουαλική πράξη (υποχρέωση) την οποία εκείνη, τη στιγμή που συνέβαινε, δεν ήθελε.
το οτι "δεν ηθελε" θαπρεπε να το κανει σαφες και στον αλλο, η αρκει που το σκεφτοταν απο μεσα της, για να υπαρξει καταδικη για βιασμο;
Σύμφωνα με το σκεπτικό του ευρωνόμου, σαφής πρέπει να γίνεται η πρόθεση για τη δραστηριότητα. Η μη εξασφάλιση συναίνεσης σημαίνει μη συναίνεση. Για να σου το κάνω λιανό: αν ο άλλος είναι αμίλητος και δεν ανταποκρίνεται σε οτιδήποτε, δεν μπορείς να το θεωρήσεις συναίνεση. Η συναίνεση είναι η θετική πράξη που οφείλει να αποδειχτεί. Κάθε τί άλλο αποτελεί μη συναίνεση.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Ιαν 2020, 21:26

Naida έγραψε:
16 Ιαν 2020, 10:27
hellegennes έγραψε:
16 Ιαν 2020, 10:25
Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2020, 09:55


το οτι "δεν ηθελε" θαπρεπε να το κανει σαφες και στον αλλο, η αρκει που το σκεφτοταν απο μεσα της, για να υπαρξει καταδικη για βιασμο;
Το δεύτερο, φυσικά, κατά stavmanr και Naida.
Για την περίπτωση του στοιχήματος δεν το θεωρώ βιασμό.
Εφόσον διατηρείται η συναίνεση χωρίς ηθικό, σωματικό ή ψυχολογικό αναγκασμό, δεν υπάρχει πρόβλημα, αφού τότε δεν υπάρχει καν το "στοίχημα", (η υποχρέωση που απορρέει από την αμοιβαία συγκατάθεση υπερκαλύπτεται από την ίδια θέληση της κοπέλας της περίπτωσής μας κατά τη στιγμή της πράξης).
Αν, όμως, η συναίνεση αρθεί, αλλά η κοπέλα εξαναγκαστεί με ψυχολογικά μέσα ή σωματικά μέσα να υποκύψει στις ορέξεις του μάγκα, τότε νομίζω ότι το "στοίχημα" αποτελεί τεκμήριο βιασμού (αναγκασμός σε σεξουαλική δραστηριότητα τη στιγμή που το θύμα έχει αλλάξει γνώμη).

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 16 Ιαν 2020, 21:28

stavmanr έγραψε:
16 Ιαν 2020, 21:16
stargazer έγραψε:
15 Ιαν 2020, 21:09
Αφού δεν καταγγέλονται οι βιασμοί πως ξέρουμε ότι έγιναν; Απ το φεης μπουκ;
Με τον ίδιο τρόπο που ξέρουμε ότι ελάχιστοι χρήστες ναρκωτικών συλλαμβάνονται (ταυτοποιούνται) από τους πολλούς που κυκλοφορούν ανάμεσά μας.
Όταν λέμε "δεν καταγγέλλονται" εννοούμε ότι δεν φτάνουν είτε στην αστυνομία είτε στην δίκη.
Πολλές περιπτώσεις τις γνωρίζουμε εκ των υστέρων, όπως πχ. το παράδειγμα της άτυχης κοπέλας που βιάστηκε και φονεύθηκε πριν λίγο καιρό στο νησί μας ή τις περιπτώσεις που φτάνουν σε ψυχολόγους και ψυχιάτρους για να ξεπεράσουν το πρόβλημα.
Επίσης, δεν χρειάζεται ιδιαίτερο μυαλό να σκεφτεί κανείς ότι η προσβολή της αξιοπρέπειας σε τέτοιο βαθμό δρα ανασταλτικά στην δημοσιοποίηση του συμβάντος από το θύμα. Το βλέπεις αντιστοιχα στις περιπτώσεις μπούλινγκ, που είναι μορφή ψυχολογικού και σωματικού βιασμού.
Εννοείται ότι υπάρχει ποσοστό που δεν καταγγέλλεται

Πόσο είναι αυτό το ποσοστό όμως; υπάρχουν στατιστικές;

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19200
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιαν 2020, 21:30

stavmanr έγραψε:
16 Ιαν 2020, 21:22
Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2020, 09:55
stavmanr έγραψε:
15 Ιαν 2020, 19:57

Ο πρόεδρας δεν θα ασχοληθεί με τα στοιχήματά σας ή τα παιχνίδια σας. Θα ασχοληθεί με το γεγονός ότι μία κοπέλα είχε σεξουαλική δραστηριότητα χωρίς τη συναίνεσή της, τη στιγμή που συνέβαινε η πράξη. Κι ο Χελ θα προσπαθεί να αποδείξει την ηθική της πρότασης "δώσαμε χέρια σε ένα στοίχημα για να την πηδήξω και δέχτηκε", προσπαθώντας να δικαιολογήσει πώς αντιλαμβάνεται την δέσμευση μίας γυναίκας σε αναγκαστική σεξουαλική πράξη (υποχρέωση) την οποία εκείνη, τη στιγμή που συνέβαινε, δεν ήθελε.
το οτι "δεν ηθελε" θαπρεπε να το κανει σαφες και στον αλλο, η αρκει που το σκεφτοταν απο μεσα της, για να υπαρξει καταδικη για βιασμο;
Σύμφωνα με το σκεπτικό του ευρωνόμου, σαφής πρέπει να γίνεται η πρόθεση για τη δραστηριότητα. Η μη εξασφάλιση συναίνεσης σημαίνει μη συναίνεση. Για να σου το κάνω λιανό: αν ο άλλος είναι αμίλητος και δεν ανταποκρίνεται σε οτιδήποτε, δεν μπορείς να το θεωρήσεις συναίνεση. Η συναίνεση είναι η θετική πράξη που οφείλει να αποδειχτεί. Κάθε τί άλλο αποτελεί μη συναίνεση.
Η πλειοψηφία των ελληνιδων είναι ...τραβάμε και ς κλαίω , ποτέ μα ποτέ η μεγάλη πλειοψηφία των ελληνιδων δεν ζητάει καθαρά και ξαστερσ ...σεξ !!
Επιθυμεί να πέσει μετά από πίεση και στενή πολιορκία ώστε να μην νιώθει εύκολη και να καθαιρεί έτσι τις ενοχές της κι τα ταμπού της πάνω στο σεξ

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Ιαν 2020, 21:31

stavmanr έγραψε:
16 Ιαν 2020, 21:16
Όταν λέμε "δεν καταγγέλλονται" εννοούμε ότι δεν φτάνουν είτε στην αστυνομία είτε στην δίκη.
Η δίκη δεν έχει καμμιά σχέση με την καταγραφή. Οι βιασμοί και οι απόπειρες καταγράφονται από την αστυνομία με βάση τις καταγγελίες, όχι τα αποτελέσματα της δίκης (αν υπάρξει).
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19200
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιαν 2020, 21:32

stargazer έγραψε:
16 Ιαν 2020, 21:28
stavmanr έγραψε:
16 Ιαν 2020, 21:16
stargazer έγραψε:
15 Ιαν 2020, 21:09
Αφού δεν καταγγέλονται οι βιασμοί πως ξέρουμε ότι έγιναν; Απ το φεης μπουκ;
Με τον ίδιο τρόπο που ξέρουμε ότι ελάχιστοι χρήστες ναρκωτικών συλλαμβάνονται (ταυτοποιούνται) από τους πολλούς που κυκλοφορούν ανάμεσά μας.
Όταν λέμε "δεν καταγγέλλονται" εννοούμε ότι δεν φτάνουν είτε στην αστυνομία είτε στην δίκη.
Πολλές περιπτώσεις τις γνωρίζουμε εκ των υστέρων, όπως πχ. το παράδειγμα της άτυχης κοπέλας που βιάστηκε και φονεύθηκε πριν λίγο καιρό στο νησί μας ή τις περιπτώσεις που φτάνουν σε ψυχολόγους και ψυχιάτρους για να ξεπεράσουν το πρόβλημα.
Επίσης, δεν χρειάζεται ιδιαίτερο μυαλό να σκεφτεί κανείς ότι η προσβολή της αξιοπρέπειας σε τέτοιο βαθμό δρα ανασταλτικά στην δημοσιοποίηση του συμβάντος από το θύμα. Το βλέπεις αντιστοιχα στις περιπτώσεις μπούλινγκ, που είναι μορφή ψυχολογικού και σωματικού βιασμού.
Εννοείται ότι υπάρχει ποσοστό που δεν καταγγέλλεται

Πόσο είναι αυτό το ποσοστό όμως; υπάρχουν στατιστικές;
Πως λέμε ...εγκλήματα που έχουν γίνει αλλά δεν τα ξέρουμε ;

Απλά ...φαντάζονται ότι υπάρχουν βιασμοί που δεν καταγγέλλονται και θεωρούν οι ίδιοι ότι είναι μεγάλο ποσοστό
Και ..ως βιασμό μπορεί να θεωρούν και πράξεις σεξ που δεν είναι καθαρά βιασμός με την νομική έννοια ..

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 16 Ιαν 2020, 21:34

Κάπου εδώ οφείλουμε να αναφέρουμε πως ενώ η κοπέλα είναι βλαμμένη, ο άλλος ήταν ξεφτίλας γιατί ότι έκανε, το έκανε με σκοπό να την πονέσει.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών