Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Ιαν 2020, 21:10

Εσθήρ έγραψε:
18 Ιαν 2020, 21:00
τους αθρώπους νομίζω ότι κατηγορούν εσθήρ μου.
γιατί δεν τα κάνεις όλα κεφαλαία ρε να τελειώνεις;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

User_601

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 18 Ιαν 2020, 21:14

sys3x έγραψε:
18 Ιαν 2020, 21:10
Εσθήρ έγραψε:
18 Ιαν 2020, 21:00
τους αθρώπους νομίζω ότι κατηγορούν εσθήρ μου.
γιατί δεν τα κάνεις όλα κεφαλαία ρε να τελειώνεις;
Μην μου το παιζεις χαζουλης,εχω μια ελπιδα οτι δεν εισαι.
Κατα καιρους,επισης φανηκε και απο τον τιτλο,επισης και απο τοσα ποστ εδω μεσα...φαινονται οι μισοζωοι.Για ξεκαρφωμα καμια φορα πετανε κατι και για αφεντικα.Δυστυχως η υπαρξη και μονο ζωων καποιους τους ενοχλει.Και βρισκουν σαν ευκαιρια και μανιωδως ψαχνουν ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙς ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΑΧΤΙ ΤΟΥΣ.Μα ολοι εχουμε δει εδω ποστ απειρου μισους σε ζωα.Καποια με θρασσος παραδεχονται το μισος τους,αλλα ειναι οι λιγοτεροι.Οι περισσοτεροι κομπλεξαρες μισοζωοι κρυβονται πισω απο τετοια περιστατικα και κακα αφεντικα.Ομως η χολη τους στα ζωα φαινεται ξεκαθαρα,μην κρυβομαστε ελα.
Τωρα θα τους μαθουμε; :smt005:
Χαζος ελπιζω δεν εισαι.
Ελα γεια. :wave:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Ιαν 2020, 21:21

Εσθήρ έγραψε:
18 Ιαν 2020, 21:14
sys3x έγραψε:
18 Ιαν 2020, 21:10
Εσθήρ έγραψε:
18 Ιαν 2020, 21:00
τους αθρώπους νομίζω ότι κατηγορούν εσθήρ μου.
γιατί δεν τα κάνεις όλα κεφαλαία ρε να τελειώνεις;
Μην μου το παιζεις χαζουλης,εχω μια ελπιδα οτι δεν εισαι.
Κατα καιρους,επισης φανηκε και απο τον τιτλο,επισης και απο τοσα ποστ εδω μεσα...φαινονται οι μισοζωοι.Για ξεκαρφωμα καμια φορα πετανε κατι και για αφεντικα.Δυστυχως η υπαρξη και μονο ζωων καποιους τους ενοχλει.Και βρισκουν σαν ευκαιρια και μανιωδως ψαχνουν ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙς ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΑΧΤΙ ΤΟΥΣ.Μα ολοι εχουμε δει εδω ποστ απειρου μισους σε ζωα.Καποια με θρασσος παραδεχονται το μισος τους,αλλα ειναι οι λιγοτεροι.Οι περισσοτεροι κομπλεξαρες μισοζωοι κρυβονται πισω απο τετοια περιστατικα και κακα αφεντικα.Ομως η χολη τους στα ζωα φαινεται ξεκαθαρα,μην κρυβομαστε ελα.
Τωρα θα τους μαθουμε; :smt005:
Χαζος ελπιζω δεν εισαι.
Ελα γεια. :wave:
δεν είμαι ιδιαίτερα έξυπνος αλλά νομίζω ότι είσαι λίγο υπερ-βολική.
στην άλλη τη φωτό φαινόσουν πιο καλύτερα πάντως, τζαστ σέηνγκ ε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 18 Ιαν 2020, 21:45

stergiosbik έγραψε:
18 Ιαν 2020, 20:50
Beria έγραψε:
18 Ιαν 2020, 20:29
τι νεύρα είναι αυτά ρε άνθρωπε;
ζοχάδες;
Εξαρταται πως το βλεπει κανεις.
Απλα πρεπει καποτε να τελειωσει αυτη η ανοησια.
Ειναι εγκληματικο να απειλουνται ανθρωπινες ζωες και πολυ περισσοτερο να χανονται,απο βλαμμενους που παιρνουν σκυλια δολοφονους.
Οποτε οταν μπει μια ταξη,τοτε κι εγω θα σταματησω να υποστηριζω αυτα που που υποστηριζω.
Οι λόγοι που μπορούν να οδηγήσουν ένα σκυλί στο να επιτεθεί σε άνθρωπο δεν περιορίζονται στην ράτσα. Κάποιες ράτσες όντως είναι πιο επιθετικές αλλά παίζει ρόλο και η κοινωνικοποίηση του ζώου η εκπαίδευση ή η απουσία της κτλ. Δεν είναι οποιοσδήποτε έχει ενα μεγαλόσωμο σκυλί βλαμμένος, ούτε εκτρέφει απαραίτητα δολοφόνους.

Πάντα θα υπάρχει κάποιο ζώο που χωρίς να συντρεχει άλλος λόγος, έτσι επειδή του την βάρεσε μπορεί να σου επιτεθεί, το ίδιο ισχύει και για τους ανθρώπους άλλωστε. Τι να κάνουμε η ζωή κρύβει κάποιους κινδύνους, το παρήγορο είναι οτι τους έχουμε μειώσει πολύ σε σχέση με το παρελθόν που μπορεί να σε τρώγανε τα λιοντάρια.

Θα μπορούσε η εκπαίδευση όλων των σκυλιών να γίνει υποχρεωτική και ταυτόχρονα να αρθεί οποιαδήποτε απαγόρευση σε ΜΜΜ, εστιατόρια κτλ....

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 18 Ιαν 2020, 21:47

gassim έγραψε:
18 Ιαν 2020, 21:45
Οι λόγοι που μπορούν να οδηγήσουν ένα σκυλί στο να επιτεθεί σε άνθρωπο δεν περιορίζονται στην ράτσα. Κάποιες ράτσες όντως είναι πιο επιθετικές αλλά παίζει ρόλο και η κοινωνικοποίηση του ζώου η εκπαίδευση ή η απουσία της κτλ. Δεν είναι οποιοσδήποτε έχει ενα μεγαλόσωμο σκυλί βλαμμένος, ούτε εκτρέφει απαραίτητα δολοφόνους.

Πάντα θα υπάρχει κάποιο ζώο που χωρίς να συντρεχει άλλος λόγος, έτσι επειδή του την βάρεσε μπορεί να σου επιτεθεί, το ίδιο ισχύει και για τους ανθρώπους άλλωστε. Τι να κάνουμε η ζωή κρύβει κάποιους κινδύνους, το παρήγορο είναι οτι τους έχουμε μειώσει πολύ σε σχέση με το παρελθόν που μπορεί να σε τρώγανε τα λιοντάρια.

Θα μπορούσε η εκπαίδευση όλων των σκυλιών να γίνει υποχρεωτική και ταυτόχρονα να αρθεί οποιαδήποτε απαγόρευση σε ΜΜΜ, εστιατόρια κτλ....
Εδώ υπάρχει κάποιος λόγος που μετά το θάνατο της γυναίκας επιτίθεται στον σύζυγο;

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 18 Ιαν 2020, 21:48

ST48410 έγραψε:
18 Ιαν 2020, 21:47
gassim έγραψε:
18 Ιαν 2020, 21:45
Οι λόγοι που μπορούν να οδηγήσουν ένα σκυλί στο να επιτεθεί σε άνθρωπο δεν περιορίζονται στην ράτσα. Κάποιες ράτσες όντως είναι πιο επιθετικές αλλά παίζει ρόλο και η κοινωνικοποίηση του ζώου η εκπαίδευση ή η απουσία της κτλ. Δεν είναι οποιοσδήποτε έχει ενα μεγαλόσωμο σκυλί βλαμμένος, ούτε εκτρέφει απαραίτητα δολοφόνους.

Πάντα θα υπάρχει κάποιο ζώο που χωρίς να συντρεχει άλλος λόγος, έτσι επειδή του την βάρεσε μπορεί να σου επιτεθεί, το ίδιο ισχύει και για τους ανθρώπους άλλωστε. Τι να κάνουμε η ζωή κρύβει κάποιους κινδύνους, το παρήγορο είναι οτι τους έχουμε μειώσει πολύ σε σχέση με το παρελθόν που μπορεί να σε τρώγανε τα λιοντάρια.

Θα μπορούσε η εκπαίδευση όλων των σκυλιών να γίνει υποχρεωτική και ταυτόχρονα να αρθεί οποιαδήποτε απαγόρευση σε ΜΜΜ, εστιατόρια κτλ....
Εδώ υπάρχει κάποιος λόγος που μετά το θάνατο της γυναίκας επιτίθεται στον σύζυγο;
που να ξέρω;

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 18 Ιαν 2020, 21:49

Ανασκεύασαν το αρχικό άρθρο. Ο σύζυγος λέει ότι φοβήθηκε ο σκύλος και δάγκωσε και τους δύο.

https://www.protothema.gr/greece/articl ... o-suzugos/

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 18 Ιαν 2020, 21:57

λογικά το σκυλί θα ήταν σε συναισθηματική φόρτιση εκείνη την ώρα, μπήκε ο σύζυγος μέσα πανικοβλήθηκε κι αυτός, άρχισε τις απότομες κινήσεις, τις μαλάξεις που στο σκυλί φάνηκαν σαν επίθεση, ισως και τις φωνές,δημιουργήθηκε μια σύγχυση και το σκυλί τους όρμηξε.

Λέω εγώ τώρα....

αλασκα15++
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 20 Οκτ 2019, 21:22

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αλασκα15++ » 18 Ιαν 2020, 23:23

Τα καημένα τα ζώα, τι τραβάνε με μας τους ανθρώπους

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 18 Ιαν 2020, 23:30

Εσθήρ έγραψε:
18 Ιαν 2020, 20:06
Ελα ντε. Μόνο 25 000 άνθρωποι κάθε χρόνο πεθαίνουν παγκοσμίως από επιθέσεις σκύλων και άλλοι τόσοι τραυματιζονται. Πως κάνουν έτσι.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25139
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 18 Ιαν 2020, 23:34

ST48410 έγραψε:
18 Ιαν 2020, 21:47
gassim έγραψε:
18 Ιαν 2020, 21:45
Οι λόγοι που μπορούν να οδηγήσουν ένα σκυλί στο να επιτεθεί σε άνθρωπο δεν περιορίζονται στην ράτσα. Κάποιες ράτσες όντως είναι πιο επιθετικές αλλά παίζει ρόλο και η κοινωνικοποίηση του ζώου η εκπαίδευση ή η απουσία της κτλ. Δεν είναι οποιοσδήποτε έχει ενα μεγαλόσωμο σκυλί βλαμμένος, ούτε εκτρέφει απαραίτητα δολοφόνους.

Πάντα θα υπάρχει κάποιο ζώο που χωρίς να συντρεχει άλλος λόγος, έτσι επειδή του την βάρεσε μπορεί να σου επιτεθεί, το ίδιο ισχύει και για τους ανθρώπους άλλωστε. Τι να κάνουμε η ζωή κρύβει κάποιους κινδύνους, το παρήγορο είναι οτι τους έχουμε μειώσει πολύ σε σχέση με το παρελθόν που μπορεί να σε τρώγανε τα λιοντάρια.

Θα μπορούσε η εκπαίδευση όλων των σκυλιών να γίνει υποχρεωτική και ταυτόχρονα να αρθεί οποιαδήποτε απαγόρευση σε ΜΜΜ, εστιατόρια κτλ....
Εδώ υπάρχει κάποιος λόγος που μετά το θάνατο της γυναίκας επιτίθεται στον σύζυγο;
Στρες
Ειχε πεθάνει ο ιδιοκτήτης του
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 19 Ιαν 2020, 11:29

Αυτή την Εσθήρ τη διακρίνει μία έμφυτη ευγένεια.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24532
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 19 Ιαν 2020, 11:33

Cavaliere έγραψε:
18 Ιαν 2020, 15:44
Με τόσα σκυλιά πάλης που έχουν στην Ελλάδα, τα στρώματα πρέπει να είναι γεμάτα κασέρι, δεν το εξηγώ αλλιώς.
Οι χρυσαυγιτες αυτοδαρβινιαζονται.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 19 Ιαν 2020, 11:35

:lol:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24532
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 19 Ιαν 2020, 11:38

Papa John έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:29
Αυτή την Εσθήρ τη διακρίνει μία έμφυτη ευγένεια.
Πάντως μόλις μας ανέλυσε γιατί δεν πρέπει να έχουμε πρόβλημα αν κάποιος αμολυσει δύο πάνθηρες σε παιδική χαρα (1000 θέσεις πιο κάτω από τα κουνούπια σε επιθεσεις) οπότε είναι και έξυπνη.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών