Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71116
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Ιαν 2020, 21:25

stavmanr έγραψε:
18 Ιαν 2020, 17:58
stargazer έγραψε:
18 Ιαν 2020, 11:20
Εγώ συμφωνώ για το ότι πρέπει να σταματάει ο ένας όταν ο άλλος δεν συναινεί. Όχι απλά συμφωνώ, μου φαίνεται κοινή λογική

Στο τι είναι συναίνεση και πως πρέπει να εκφράζεται είναι το θέμα μας και εκεί υιοθετώ το άρθρο του νόμου που παρέθεσε η Γαλή
Η αντίθετη βούληση ενός προσώπου συνιστά μία κατάσταση του εσωτερικού κόσμου και, όπως όλες οι καταστάσεις του εσωτερικού κόσμου, δεν είναι δυνατόν να γίνει αντιληπτή, εάν δεν εξωτερικευτεί. Έτσι, η αντίθετη βούληση απαιτείται να έχει εξωτερικευτεί, και επιπλέον, όπως γίνεται δεκτό στη νομολογία, να έχει καταστεί εμφανής στο δράστη.

Με ποιον τρόπο, όμως, μπορεί να εξωτερικευτεί η αντίθετη βούληση ενός προσώπου σε ορισμένη πράξη, παράλειψη ή ανοχή;
Η αντίθετη βούληση θα πρέπει να συνάγεται από την εν γένει στάση του θύματος και μπορεί να εκφραστεί με δύο συνολικά τρόπους: είτε με μυϊκές ενέργειες (αντίσταση), είτε λεκτικά, π.χ. προσπάθεια αποτροπής, παρακλήσεις προς τον δράστη, φωνές, κλήση σε βοήθεια.

Προβληματική εμφανίζεται, ωστόσο, η περίπτωση στην οποία εκφέρονται αντιφατικά μηνύματα ή συνάγεται αναποφασιστικότητα από πλευράς του θύματος. Σε αυτή την περίπτωση δεν στοιχειοθετείται το έγκλημα του βιασμού, καθώς η αντίθετη βούληση του θύματος, ακόμη και αν υπάρχει ως εσωτερική κατάσταση, ωστόσο, δεν έχει καταστεί εμφανής στο δράστη. Στο ίδιο αποτέλεσμα καταλήγουμε και όταν το θύμα είχε τη δυνατότητα να αποκρούσει (π.χ. απωθώντας τον δράστη με ένα απλό σπρώξιμο) ή να αποφύγει (π.χ. βάζοντάς το στα πόδια) την επίθεση. Τότε εύλογα ο δράστης θεωρεί ότι το θύμα συναινεί ή τουλάχιστον δεν αντιστέκεται.
...Που με την σαφήνεια και νηφαλιότητα του, κάνει ξεκάθαρο γιατί οι νόμοι βγαίνουν από νομοθέτες και όχι από τυχαία μέλη φόρουμ ή υστερικές μαλακισμένες.
Το σκεπτικό σου είναι παντελώς εσφαλμένο ακριβώς επειδή το ιστορικό των βιασμών δείχνει ότι ένα 70% των θυμάτων "παγώνει" κατά τη διάρκεια του βιασμού.
Γι' αυτό κι ο νομοθέτης βάζει στη μέση τη λέξη "συναίνεση". Πρέπει να "ζητήσεις την άδεια" του άλλου για μία τέτοια πράξη, με όποιο πρόσφορο μέσο διατίθεται στη σχέση σας, κι εξασφαλίζει ότι δεν υπερβαίνεις τη βούληση του άλλου.

Συναίνεση δεν είναι η μη αντίδραση. Μη αντίδραση μπορεί να είναι τα πάντα. Αν πχ. δε μου μιλήσεις καθόλου την ώρα που σε κλέβω δεν σημαίνει ότι αποδέχεσαι την κλοπή σου ως δίκαιη πράξη.
Συναίνεση είναι η θετική (ενεργή) πράξη που εξασφαλίζει ότι υπάρχει άδεια για να προχωρήσεις.
Δεν ξέρω τα ποσοστά που αφορούν στις αντιδράσεις των θυμάτων βιασμού αλλά είμαι σχεδόν σίγουρη ότι το ποσοστό στο οποίο αναφέρεσαι (και προσωπικώς τουλάχιστον βρίσκω απολύτως λογικό) αφορά στα θύματα των πραγματικών βιασμών, όπου υφίσταται όντως φόβος για την ζωή και τη σωματική ακεραιότητα του θύματος.

Και όπως αναφέρθηκε δεκάδες φορές σ' αυτές τις περιπτώσεις, ο παράγων "συναίνεση" είναι το τελευταίο πράγμα που ενδιαφέρει το βιαστή.

Με λίγα λόγια, αυτές ακριβώς οι περιπτώσεις δεν πρέπει να συγχέονται με τις θεωρητικές προσεγγίσεις των υπόλοιπων βιασμών.


Και όλη η συναινετική φιλολογία οδηγεί μαθηματικά σ' αυτό.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3784
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 18 Ιαν 2020, 22:25

sys3x έγραψε:
18 Ιαν 2020, 17:44
lonelyrider έγραψε:
18 Ιαν 2020, 17:39
Ένα νήμα που ξεκινάει με μια ιστοριούλα κατά 99% τραβηγμένη από τ αυτιά μην πω ψεύτικη, έφτασε να χει 138 σελίδες.
Παραπχόρουμ καταστάσεις.
:102::102::102:
Βόηθα Παναγιά.
η Παναγία μόνη της δε φτάνει.
και μιά που το ανέφερες, ο αρχάγγελος είχε πάρει συναίνεση για τον κρίνο;
Φίλε μην εμπαίζεις τα Άγια. Κρίμα παίρνεις στο λαιμό σου.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41151
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Ιαν 2020, 00:11

Dwarven Blacksmith έγραψε:
18 Ιαν 2020, 13:42
hellegennes έγραψε:
18 Ιαν 2020, 13:29
Dwarven Blacksmith έγραψε:
18 Ιαν 2020, 13:27
Μπράβο φώναξε και το φλαφερ.
Σου φέρνω, αγόρι μου, στατιστικά που δείχνουν ότι η πιθανότητα βιασμού αυξάνεται με την έκθεση του θύματος σε αυξημένη σεξουαλική διέγερση του θύτη κι εσύ επαναλαμβάνεις σαν ζόμπι την ατάκα σου.
Το πρόβλημα, θηλαστικό μου, δεν είναι οι πιθανότητες τις οποίες δεν αμφισβήτησα αλλά το causation. Ποια είναι η κουλτούρα εντός της οποίας η σεξουαλικη διέγερση μεταφράζεται σε βιασμό; Αυτή τη συζήτηση προσπαθείς να αποφύγεις.
Ποια κουλτούρα, μωρέ μπούφο; Η σεξουαλική διέγερση μεταφράζεται σε βιασμό στον βιαστή, όπως και το αφύλακτο πορτοφόλι μεταφράζεται σε κλοπή στον κλέφτη και σε κανέναν άλλον. Νιώσε, επιτέλους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41151
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Ιαν 2020, 00:13

Naida έγραψε:
18 Ιαν 2020, 13:32
hellegennes έγραψε:
18 Ιαν 2020, 13:27


Φυσικά και είναι. Όχι απλή παρενόχληση αλλά στα όρια του βιασμού.


Δηλαδή είσαι με τον άλλο παίζει κατάσταση, τρίβεστε ξέρω 'γω και επειδή θα του πεις δεν θέλω να προχωρήσουμε άλλο σημαίνει ότι τον παρενόχλησες σεξουαλικά; στα όρια του βιασμού κιόλας; αυτό μόνο ως ανέκδοτο μπορεί να σταθεί :lol:
Φυσικά, το βλέπεις σαν ανέκδοτο. Να επαναλάβω πόσο χυδαίο είναι αυτό; Πόσο δείχνει πόσο μονόπλευρη είναι η λογική σου; Πόσο οπισθοδρομική; Πόσο στ' αρχίδια σου;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41151
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Ιαν 2020, 00:41

Alien666 έγραψε:
18 Ιαν 2020, 14:01
Βασικά βιάζουν τις ωραίες ανεξαρτήτως ντυσίματος, επομένως με βάση το σκεπτικό που λέει "τα ήθελε ο κώλος της", γιατί να μην κατηγορηθεί το θύμα για το γεγονός ότι γεννήθηκε όμορφο;

Δεν είναι δίκαιο αυτό, ε;

Επίσης κάποιοι βιάζουν τις άσχημες, άλλοι τις γριές, άλλοι τα ζώα και άλλοι τους άντρες.

Δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος κανόνας για το πώς θα τη γλιτώσει κανείς. Σίγουρα πάντως, η ομορφιά παίζει ρόλο.

Να απαγορευτεί;
Σαφώς και παίζει ρόλο και γι' αυτό το ντύσιμο που την αναδεικνύει με προκλητικό τρόπο λέγεται προκλητικό ντύσιμο και η πρόκληση είναι ρίσκο όταν ο κίνδυνος είναι ο βιασμός.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41151
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Ιαν 2020, 00:45

Naida έγραψε:
18 Ιαν 2020, 16:38
Η σέξι εικόνα της στον καθρέφτη. Εσύ δεν έχεις σημεία πάνω σου που γουστάρεις;
Ναι, αλλά δεν τα επιδεικνύω ποτέ δημόσια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 00:54

hellegennes έγραψε:
19 Ιαν 2020, 00:41
Alien666 έγραψε:
18 Ιαν 2020, 14:01
Βασικά βιάζουν τις ωραίες ανεξαρτήτως ντυσίματος, επομένως με βάση το σκεπτικό που λέει "τα ήθελε ο κώλος της", γιατί να μην κατηγορηθεί το θύμα για το γεγονός ότι γεννήθηκε όμορφο;

Δεν είναι δίκαιο αυτό, ε;

Επίσης κάποιοι βιάζουν τις άσχημες, άλλοι τις γριές, άλλοι τα ζώα και άλλοι τους άντρες.

Δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος κανόνας για το πώς θα τη γλιτώσει κανείς. Σίγουρα πάντως, η ομορφιά παίζει ρόλο.

Να απαγορευτεί;
Σαφώς και παίζει ρόλο και γι' αυτό το ντύσιμο που την αναδεικνύει με προκλητικό τρόπο λέγεται προκλητικό ντύσιμο και η πρόκληση είναι ρίσκο όταν ο κίνδυνος είναι ο βιασμός.
Το πώς θα αποκαλέσει καθένας το ντύσιμο είναι το πώς αισθάνεται στη θέα του. Αν εσύ "προκαλείσαι", το ονομάζεις προκλητικό. Άλλοι το αποκαλούν "όμορφο", "σέξι", "μοντέρνο" κ.ο.κ.
Το γεγονός ότι αιτιολογείς το βιασμό με βάση μία κοινωνική νόρμα είναι εξαιρετικά λυπηρό.

Επίσης σου έβαλα λινκ με ένα παλικαράκι που καταδικάστηκε επειδή βίασε 170 άντρες σε λιγότερο από 2 χρόνια. Μη μου πεις ότι φταίει που ήταν "προκλητικά ντυμένοι" ρε συ Χελ... :102:
Όχι για άλλο λόγο αλλά, αν τυχόν σε βιάσει κανας ανώμαλος (χτύπα ξύλο), να βάλουμε λεφτά να αλλάξεις τη γκαρνταρόμπα. :lol:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41151
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Ιαν 2020, 01:00

Λεγεών έγραψε:
18 Ιαν 2020, 16:46
Έχει ενδιαφέρον βέβαια ότι στις πρώτες μορφές του το παραμύθι της ωραίας κοιμωμένης μιλούσε για βιασμό.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sleeping_Beauty
Λάθος. Στην πρώτη του μορφή, το παραμύθι λέει ότι ο ιππότης έσκυψε να την φιλήσει, αφού πρώτα την ρώτησε αν θέλει (παρότι κοιμωμένη). Τότε η Λογική και η Διακριτικότητα τού είπαν:

"Sir Kinght, no man should breach a girl’s privacy without her leave, and he certainly shouldn’t touch her while she sleeps!"

Βέβαια μετά εμφανίστηκε η Αφροδίτη και του είπε να την βιάσει.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41151
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Ιαν 2020, 01:07

stavmanr έγραψε:
19 Ιαν 2020, 00:54
Το πώς θα αποκαλέσει καθένας το ντύσιμο είναι το πώς αισθάνεται στη θέα του. Αν εσύ "προκαλείσαι", το ονομάζεις προκλητικό. Άλλοι το αποκαλούν "όμορφο", "σέξι", "μοντέρνο" κ.ο.κ.
Το γεγονός ότι αιτιολογείς το βιασμό με βάση μία κοινωνική νόρμα είναι εξαιρετικά λυπηρό.
Λοιπόν, πρέπει κάπου να σταματήσει αυτό το αστείο. Κανείς δεν αιτιολογεί βιασμό. Κανείς δεν λέει «καλώς βιάστηκε ο Χ». Κόψτε την μαλακία, είναι εκνευριστικό.

Κι αν έρθεις να μου πεις «καλά έπαθες και σε έκλεψαν που άφηνες το κλειδί κάτω απ' την πόρτα» θα σε στείλω στο νοσοκομείο επιτόπου.

Άντε, με την ηλιθιότητα. Λέμε τα αυτονόητα και κάνετε σαν μαλακισμένα. Δικαιολογείται μόνο την πρώτη φορά που έχει γίνει η επισήμανση και σας ζητείται να κόψετε τους αχυράνθρωπους. Από εκεί και πέρα καταντά αηδία.

Ή, αν δεν καταλαβαίνετε, να διαβάζετε δυο και τρεις φορές τι γράφουν οι άλλοι ή απλώς μην απαντάτε μόνο για να απαντήσετε.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14603
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 19 Ιαν 2020, 01:08

Να κάνω μια ερώτηση νομικού ενδιαφέροντος. Εάν βάλω ζάχαρη στο πουτσοκεφαλο και το πλησιάσω στο στόμα μιας κοιμωμενης ώστε να προκαλέσω πεολειχια, θεωρείται βιασμός;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28774
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 19 Ιαν 2020, 01:13

Ναι,πρεπει να βρεις ενα τροπο να παει το στομα προς το πεος και οχι το αντιθετο
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14978
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 19 Ιαν 2020, 01:22

Ζενίθεδρος έγραψε:
19 Ιαν 2020, 01:08
Να κάνω μια ερώτηση νομικού ενδιαφέροντος. Εάν βάλω ζάχαρη στο πουτσοκεφαλο και το πλησιάσω στο στόμα μιας κοιμωμενης ώστε να προκαλέσω πεολειχια, θεωρείται βιασμός;
Αν είσαι ο φίλος της όπως στο αρχικό ερώτημα όχι
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23843
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 19 Ιαν 2020, 01:26

Ζενίθεδρος έγραψε:
19 Ιαν 2020, 01:08
Να κάνω μια ερώτηση νομικού ενδιαφέροντος. Εάν βάλω ζάχαρη στο πουτσοκεφαλο και το πλησιάσω στο στόμα μιας κοιμωμενης ώστε να προκαλέσω πεολειχια, θεωρείται βιασμός;
Η ζάχαρη πού κολλάει; :smt005:
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15523
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 19 Ιαν 2020, 02:55

Ζενίθεδρος έγραψε:
19 Ιαν 2020, 01:08
Να κάνω μια ερώτηση νομικού ενδιαφέροντος. Εάν βάλω ζάχαρη στο πουτσοκεφαλο και το πλησιάσω στο στόμα μιας κοιμωμενης ώστε να προκαλέσω πεολειχια, θεωρείται βιασμός;
Τύπος να βάλεις καλύτερα στέβια μην παχύνει η τύπισσα η της χαλάσει η δίαιτα γιατί μέρα θα σε βιάσει αυτή με στραπον
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Ιαν 2020, 03:32

hellegennes έγραψε:
19 Ιαν 2020, 00:13
Naida έγραψε:
18 Ιαν 2020, 13:32
hellegennes έγραψε:
18 Ιαν 2020, 13:27


Φυσικά και είναι. Όχι απλή παρενόχληση αλλά στα όρια του βιασμού.


Δηλαδή είσαι με τον άλλο παίζει κατάσταση, τρίβεστε ξέρω 'γω και επειδή θα του πεις δεν θέλω να προχωρήσουμε άλλο σημαίνει ότι τον παρενόχλησες σεξουαλικά; στα όρια του βιασμού κιόλας; αυτό μόνο ως ανέκδοτο μπορεί να σταθεί :lol:
Φυσικά, το βλέπεις σαν ανέκδοτο. Να επαναλάβω πόσο χυδαίο είναι αυτό; Πόσο δείχνει πόσο μονόπλευρη είναι η λογική σου; Πόσο οπισθοδρομική; Πόσο στ' αρχίδια σου;
Βρε επανέλαβε όσο θες κι ότι θες. Η λογική που χρησιμοποιείς δεν στέκει από καμία πλευρά.Να πάει ο άλλος στο δικαστήριο και να πει
--Με παρενόχλησε σεξουαλικά κύριε Πρόεδρε
-Πώς;
-Δεν μου έκατσε κύριε Πρόεδρε

Άμα σου λέω μόνο σαν ανέκδοτο :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών