Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8810
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 20 Ιαν 2020, 11:12

προσπερνώ τους πάντες και διαβάζω μόνο stargazer :bored:
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 20 Ιαν 2020, 11:12

Κάτι που έχω πάντα στο μυαλό μου, έτσι για να ανεβάσω και το επίπεδο :P

"Ο ανώτερος άνθρωπος ψάχνει το λάθος στον εαυτό του. Ο κατώτερος άνθρωπος ψάχνει το λάθος στους άλλους" Κομφούκιος

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41267
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Ιαν 2020, 11:13

stargazer έγραψε:
20 Ιαν 2020, 10:50
Νταξ εδώ αλλάζει, πρώτη της φορά ήταν, μην γινόμαστε και ζώα. Καλά ξηγήθηκες...

Αν σου συνέβαινε έτσι όπως περιγράφεται στο νήμα τι θα έκανες; Θα επέμενες η θα έφευγες;
Ήταν πρώτη της φορά, αλλά μέχρι που γδυθήκαμε δεν είχε αμφιβολίες και δισταγμούς. Μετά κατάλαβε ότι μπορεί να πονέσει. Μερικές μέρες μετά με πήρε τηλέφωνο να ξαναβγούμε, αλλά της είπα ευγενικά ότι είναι καλύτερα να βρει κάποιον με τον οποίον να νιώθει σωματικά πιο άνετα. Είμαι βέβαιος ότι πληγώθηκε, αλλά έτσι είναι η ζωή.

Αν μου συνέβαινε το ακραίο σενάριο να σταματήσει στην μέση του σεξ, που μόνο φεμινίστριες θα μπορούσαν να βγάλουν απ' το μυαλό τους, απλά θα την πετούσα έξω απ' το σπίτι και θα της έλεγα να ντυθεί στον διάδρομο.

Επίσης θα την έκανα βούκινο στα Social Media, με προειδοποίηση «μείνετε μακριά» χωρίς να αναφέρω ευθέως το ονομά της αλλά αναφέροντας αρκετά ώστε να είναι ταυτοποιήσιμη από γνωστούς και περίοικους.

Εννοείται ότι για τις προαναφερθείσες φεμινίστριες αυτό θα ισοδυναμούσε με βιασμό από μεριάς μου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9632
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 20 Ιαν 2020, 11:18

Σε 3, 2, 1...
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 20 Ιαν 2020, 11:20

hellegennes έγραψε:
20 Ιαν 2020, 11:13
stargazer έγραψε:
20 Ιαν 2020, 10:50
Νταξ εδώ αλλάζει, πρώτη της φορά ήταν, μην γινόμαστε και ζώα. Καλά ξηγήθηκες...

Αν σου συνέβαινε έτσι όπως περιγράφεται στο νήμα τι θα έκανες; Θα επέμενες η θα έφευγες;
Αν μου συνέβαινε το ακραίο σενάριο να σταματήσει στην μέση του σεξ, που μόνο φεμινίστριες θα μπορούσαν να βγάλουν απ' το μυαλό τους, απλά θα την πετούσα έξω απ' το σπίτι και θα της έλεγα να ντυθεί στον διάδρομο.
:003: καλό
Επίσης θα την έκανα βούκινο στα Social Media, με προειδοποίηση «μείνετε μακριά» χωρίς να αναφέρω ευθέως το ονομά της αλλά αναφέροντας αρκετά ώστε να είναι ταυτοποιήσιμη από γνωστούς και περίοικους.
Όχι

Εκδικητικό μου φαίνεται το δημόσιο ξεμπρόστιασμα. Στο φινάλε τι σε νοιάζει για τους άλλους; Άστους να πάθουν για να μάθουν. Άπλα πέστο στους φίλους σου

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19484
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Ιαν 2020, 11:25

Naida έγραψε:
20 Ιαν 2020, 10:51
Dwarven Blacksmith έγραψε:
20 Ιαν 2020, 10:49

Εγώ λέω ότι οι Βιαστές δεν φτιάχνονται στη Μορντορ. Είναι άνθρωποι της διπλανής πόρτας, μπορεί και φίλοι μας, συνάδελφοι μας, με εξαιρετικό χιούμορ και μόρφωση.
Έτσι.
Και οι πόρνες το ίδιο
Γυναίκες διπλανής πόρτας ..

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41267
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Ιαν 2020, 11:28

stargazer έγραψε:
20 Ιαν 2020, 11:12
Κάτι που έχω πάντα στο μυαλό μου, έτσι για να ανεβάσω και το επίπεδο :P

"Ο ανώτερος άνθρωπος ψάχνει το λάθος στον εαυτό του. Ο κατώτερος άνθρωπος ψάχνει το λάθος στους άλλους" Κομφούκιος
Αν πάντα αυτός κάνει λάθος, μάλλον δεν είναι ανώτερος, αλλά βλάκας ή και εγκληματίας που παθαίνει εκλάμψεις συνειδητοποίησης μετά από τις πράξεις του και που δεν μαθαίνει ποτέ από τα λάθη του.

Θέλω να πω ότι καλές οι ατάκες για εφηβικά τετράδια, αλλά ο πραγματικός κόσμος είναι πιο περίπλοκος από ό,τι μπορείς να περιγράψεις σε μια γραμμή.

Είναι μια καλή γενική ιδέα να έχουμε στο μυαλό μας ότι ο κόσμος δεν είναι άσπρο-μαύρο, που καταλαβαίνω ότι είναι σημαντικό κομμάτι της αρχαίας θεώρησης, από όπου αντλεί ο Κομφούκιος τα γιν-γιανγκ του.

Δεν είναι «ή αναγνωρίζω ευθύνες και λάθη σε μένα ή αναγνωρίζω στους άλλους». Υπάρχουν κι αυτοί που στην κοσμοθεωρία τους ΠΑΝΤΑ φταίνε οι άλλοι, αλλά ούτε κατά διάνοια δεν είναι πλειοψηφία. Ο περισσότερος κόσμος έχει την δυνατότητα να αναγνωρίζει και τα δικά του λάθη και τα λάθη των άλλων, να αναγνωρίζει και τις ευθύνες του και να επιρρίπτει ευθύνες στους άλλους. Αν δεν συνέβαινε έτσι, ο κόσμος δεν θα λειτουργούσε καθόλου, οι κοινωνίες μας θα ήταν ένα διαρκές χάος.

Ο μόνος κόσμος που πάντα οι άλλοι έχουν ευθύνες και λάθη είναι ο κόσμος της πολιτικής. Στις υπόλοιπες πτυχές της ζωής μας δεν υπάρχουν ανώτεροι και κατώτεροι άνθρωποι και στον μέσο όρο δεν υπάρχουν άνθρωποι που ψάχνουν το λάθος πρώτα στον εαυτό τους (εξαιρούνται οι άνθρωποι με σοβαρή διαταραχή έλλειψης αυτοπεποίθησης και αυτοκτονικές τάσεις) ούτε άνθρωποι που ψάχνουν το λάθος πάντα στους άλλους (εξαιρούνται οι Μπούμερ)
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 20 Ιαν 2020, 11:28

Lord Brum έγραψε:
19 Ιαν 2020, 02:55
Ζενίθεδρος έγραψε:
19 Ιαν 2020, 01:08
Να κάνω μια ερώτηση νομικού ενδιαφέροντος. Εάν βάλω ζάχαρη στο πουτσοκεφαλο και το πλησιάσω στο στόμα μιας κοιμωμενης ώστε να προκαλέσω πεολειχια, θεωρείται βιασμός;
Τύπος να βάλεις καλύτερα στέβια μην παχύνει η τύπισσα η της χαλάσει η δίαιτα γιατί μέρα θα σε βιάσει αυτή με στραπον
:smt005::smt005::smt005:

ειστε μπιτι μαλακες ρε, εκλασα στο γελιο. :smt005:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Ιαν 2020, 11:28

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
20 Ιαν 2020, 11:25
Naida έγραψε:
20 Ιαν 2020, 10:51
Dwarven Blacksmith έγραψε:
20 Ιαν 2020, 10:49

Εγώ λέω ότι οι Βιαστές δεν φτιάχνονται στη Μορντορ. Είναι άνθρωποι της διπλανής πόρτας, μπορεί και φίλοι μας, συνάδελφοι μας, με εξαιρετικό χιούμορ και μόρφωση.
Έτσι.
Και οι πόρνες το ίδιο
Γυναίκες διπλανής πόρτας ..
Δεν σε υποχρεώνει κανείς να συνευρεθεις μαζί της :102:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 20 Ιαν 2020, 11:29

νύχτα έγραψε:
20 Ιαν 2020, 11:12
προσπερνώ τους πάντες και διαβάζω μόνο stargazer :bored:
:smt017

Ευχαριστώ

Γράφω και ένα νουάρ αυτή την εποχή, όταν τελειώσω θα στο στείλω

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Ιαν 2020, 11:30

hellegennes έγραψε:
20 Ιαν 2020, 11:13
stargazer έγραψε:
20 Ιαν 2020, 10:50
Νταξ εδώ αλλάζει, πρώτη της φορά ήταν, μην γινόμαστε και ζώα. Καλά ξηγήθηκες...

Αν σου συνέβαινε έτσι όπως περιγράφεται στο νήμα τι θα έκανες; Θα επέμενες η θα έφευγες;
Ήταν πρώτη της φορά, αλλά μέχρι που γδυθήκαμε δεν είχε αμφιβολίες και δισταγμούς. Μετά κατάλαβε ότι μπορεί να πονέσει. Μερικές μέρες μετά με πήρε τηλέφωνο να ξαναβγούμε, αλλά της είπα ευγενικά ότι είναι καλύτερα να βρει κάποιον με τον οποίον να νιώθει σωματικά πιο άνετα. Είμαι βέβαιος ότι πληγώθηκε, αλλά έτσι είναι η ζωή.

Αν μου συνέβαινε το ακραίο σενάριο να σταματήσει στην μέση του σεξ, που μόνο φεμινίστριες θα μπορούσαν να βγάλουν απ' το μυαλό τους, απλά θα την πετούσα έξω απ' το σπίτι και θα της έλεγα να ντυθεί στον διάδρομο.

Επίσης θα την έκανα βούκινο στα Social Media, με προειδοποίηση «μείνετε μακριά» χωρίς να αναφέρω ευθέως το ονομά της αλλά αναφέροντας αρκετά ώστε να είναι ταυτοποιήσιμη από γνωστούς και περίοικους.

Εννοείται ότι για τις προαναφερθείσες φεμινίστριες αυτό θα ισοδυναμούσε με βιασμό από μεριάς μου.
Να της κολλαγε και αυτοκόλλητο στη πλάτη με το Α.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41267
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Ιαν 2020, 11:32

stargazer έγραψε:
20 Ιαν 2020, 11:20
hellegennes έγραψε:
20 Ιαν 2020, 11:13
Επίσης θα την έκανα βούκινο στα Social Media, με προειδοποίηση «μείνετε μακριά» χωρίς να αναφέρω ευθέως το ονομά της αλλά αναφέροντας αρκετά ώστε να είναι ταυτοποιήσιμη από γνωστούς και περίοικους.
Όχι

Εκδικητικό μου φαίνεται το δημόσιο ξεμπρόστιασμα. Στο φινάλε τι σε νοιάζει για τους άλλους; Άστους να πάθουν για να μάθουν. Άπλα πέστο στους φίλους σου
Εκδικητικό και εκπαιδευτικό για την ίδια. :003:

Γιατί αν έκανε κάτι τέτοιο, θα σήμαινε ότι είναι κακομαθημένο τσουλάκι που έχει μάθει να γίνεται πάντα το δικό της, να μην δίνει σημασία στα αισθήματα των άλλων και να παίρνει αυτό που θέλει. Αυτό θα της δίδασκε ότι κάποια στιγμή υπάρχουν και συνέπειες για χυδαίες πράξεις.

Φυσικά, αν ήταν αποδείξιμο σε δικαστήριο, απλά θα της έκανα μήνυση για ψυχική οδύνη και εκμετάλλευση. Εξίσου μάθημα θα ήταν κι αυτό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8810
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 20 Ιαν 2020, 11:34

hellegennes έγραψε:
20 Ιαν 2020, 11:32

Εκδικητικό και εκπαιδευτικό για την ίδια. :003:

Γιατί αν έκανε κάτι τέτοιο, θα σήμαινε ότι είναι κακομαθημένο τσουλάκι που έχει μάθει να γίνεται πάντα το δικό της, να μην δίνει σημασία στα αισθήματα των άλλων και να παίρνει αυτό που θέλει. Αυτό θα της δίδασκε ότι κάποια στιγμή υπάρχουν και συνέπειες για χυδαίες πράξεις.

Φυσικά, αν ήταν αποδείξιμο σε δικαστήριο, απλά θα της έκανα μήνυση για ψυχική οδύνη και εκμετάλλευση. Εξίσου μάθημα θα ήταν κι αυτό.
δεν πας καλά, με το συμπάθειο




σταργκέιζερ, να σαι καλά
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 20 Ιαν 2020, 11:39

hellegennes έγραψε:
20 Ιαν 2020, 11:28
stargazer έγραψε:
20 Ιαν 2020, 11:12
Κάτι που έχω πάντα στο μυαλό μου, έτσι για να ανεβάσω και το επίπεδο :P

"Ο ανώτερος άνθρωπος ψάχνει το λάθος στον εαυτό του. Ο κατώτερος άνθρωπος ψάχνει το λάθος στους άλλους" Κομφούκιος

Είναι μια καλή γενική ιδέα να έχουμε στο μυαλό μας ότι ο κόσμος δεν είναι άσπρο-μαύρο, που καταλαβαίνω ότι είναι σημαντικό κομμάτι της αρχαίας θεώρησης, από όπου αντλεί ο Κομφούκιος τα γιν-γιανγκ του.

Η ανατολική φιλοσοφία όμως δεν έχει δυισμό, το γιν και το γιανκ είναι ενιαίο και το ένα εμπεριέχεται μέσα στο άλλο. Το δε κακό δεν υπάρχει αυτόνομο, μπορεί να είναι η αρχή του καλού. Άσπρο-Μαύρο έχει κυρίως η δυτική φιλοσοφία, θα έλεγα λόγω χριστιανισμού

Σημειολογικά διαφωνώ δηλαδή, όχι επί της ουσίας. Στο υπόλοιπο κείμενο συμφωνώ

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 20 Ιαν 2020, 11:41

Naida έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:55

Όταν πω στοπ, δεν παύει η συναίνεση; Την έχει ες αεί;
το μιλησαμε και το συμφωνησαμε αυτο νωριτερα. εχει να κανει με τη στιγμη που λες στοπ. ειπαμε π.χ. οτι στο τελευταιο λεπτο, δεν εχει στοπ. ακομη κι αν μπει στο δωματιο ο αντρας σου ο χασαπης με τον μπαλντα υψωμενο, στοπ δεν εχει. :003:

και απο τη στιγμη που καβαλησες το καβλι με τη θεληση σου, βιασμος δεν υπαρχει. αν πεις στοπ καλο σωστο και τιμιο θα ηταν να σταματησει, αλλα κι αν δεν το κανει, για βιαστης δεν θα καταδικαστει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών