Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41259
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Ιαν 2020, 14:32

Πόνος στο σεξ = βιασμός; Νέος ορισμός;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 20 Ιαν 2020, 14:35

Τελικά νομιζω ότι είμαι και εγώ βιαστής

Θυμήθηκα μια φορά με την πρώην σύζυγο που μου έριχνε συχνά χυλόπιτες (για αυτό είναι και πρώην κορίτσια, μάθετε μπαλίτσα) όταν μετά από απαξιωτική άρνηση της έπιασα τα χέρια πίσω απ την πλάτη με το ένα χέρι, με το άλλο της τράβηξα τα μαλλιά και την πήδηξα με το ζόρι.

Μετά με κοίταξε και είπε "μου άρεσε που το έκανες αυτό" :102:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stargazer την 20 Ιαν 2020, 14:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19484
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Ιαν 2020, 14:36

Το λοιπόν που λέτε μορφές μου
Εάν εάν την γυναίκα ΔΕΝ
Την δερνεις πρωί μεσημέρι και βράδυ
Την βιάζεις καθημερινά
Της κάνεις στρατιωτικο καψονι

..δεν πρόκειται ποτέ να σε ερωτευτεί ως γυναίκα !! :smt005::003:

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33280
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 20 Ιαν 2020, 14:38

blackpaint έγραψε:
20 Ιαν 2020, 14:26
αρα ειναι οκ να μην σταματας; η θα πρεπε να επαφιεται μονο στην δικη σου καλη θεληση; και στην τελικη, πως μπορει να προστατευτει μια γυναικα απο καποιον που δεν παιρνει απο λογια και που θα της προξενησει πονο και ισως καποιο τραυματισμο;
δεν μπορει. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41259
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Ιαν 2020, 14:41

stargazer έγραψε:
20 Ιαν 2020, 14:35
Τελικά νομιζω ότι είμαι και εγώ βιαστής

Θυμήθηκα μια φορά με την πρώην σύζυγο που μου έριχνε συχνά χυλόπιτες (για αυτό είναι και πρώην κορίτσια, μάθετε μπαλίτσα) όταν μετά από απαξιωτική άρνηση της έπιασα τα χέρια πίσω απ την πλάτη με το ένα χέρι, με το άλλο της τράβηξα τα μαλλιά και την πήδηξα με το ζόρι.

Μετά με κοίταξε και είπε "μου άρεσε που το έκανες αυτό" :102:
Πόσα χρόνια έχει; Την ρώτησες μήπως πλέον το θεωρεί βιασμό;

Ο βιαστής είσαι εσύ.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.


Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 20 Ιαν 2020, 14:44

Γειά σας, δεν ξέρω κατά πόσο κακό είναι αυτό, απλά με άφησε μπερδεμένη νιώθοντας χαζή και χρειάζομαι τη γνώμη σας γιατί δεν έχω σταματήσει να το σκέφτομαι και νιώθω πραγματικά άσχημα. Είχα βγει λοιπόν με ένα παιδί βόλτα και πήγαμε να αράξουμε σε ένα δάσος(δάσος Αρχανών για όσων ξέρουν από Ηράκλειο). Εκεί λοιπόν βράδιασε γρήγορα και κάποια στιγμή εκεί που καθόμασταν πήγε να με φιλήσει. Εγώ δεν ήθελα και έκανα πίσω. Μιλήσαμε για περίπου 5 λεπτά και μετά ξαναπροσπάθησε λίγο πιο απότομα αυτή τη φορά αλλά πάλι δεν ήθελα. Δεν το ένιωθα, πως το λένε; Εκεί λοιπόν πείρα μια πιο αμυντική στάση και απομακρύνθηκα λίγο. Με ρωτάει ποιο είναι το πρόβλημα και του λέω δεν θέλω τώρα. Απλά ξάπλωσε λοιπόν και αλλάζει το θέμα σε κάτι άσχετο. Εκεί λοιπόν μια στιγμή σηκώνεται απότομα και με βλέπει αφιψηλού ενώ καθόμουνα. Εγώ τρόμαξα και έμεινα κόκαλο. Σκεφτόμουν τι θα κάνει εκείνη τη στιγμή. Έχεις κάνει μποξ; με ρωτάει. Όχι του λέω, γιατί; Και μου λέει, γιατί τα χεράκια σου είναι πολύ πιο πάνω από το φυσιολογικό. Και όντως το είδα ότι τα χέρια μου ήταν μπροστά από το κεφάλι μου. Το έκανα εντελώς υποσυνείδητα πιθανόν επειδή τρόμαξα. Μου λέει πάμε να φύγουμε δεν έχουμε κάτι να κάνουμε εδώ. Περπατήσαμε 10 λεπτά στο δάσος μέχρι να φτάσουμε στο αμάξι. Όλο σκοτάδι και καθόλου ανθρώπινες φωνές τριγύρω. Είχα χ@στεί απάνω μου(με το συμπάθειο). Μέχρι να φτάσουμε στο αμάξι δεν έβγαλε λέξη, και ας του μιλούσα εγώ. Φτάνουμε και μπαίνουμε στο αμάξι και συνεχίζει να μην μιλάει καθόλου όσο οδηγούσε να για να πάμε Ηράκλειο. Τον ρωτάω αν έχει νέυρα, μου λέει θα μου περάσουν. Του λέω και εγώ συγνώμη απλά δεν ήθελα. Μου λέει Δεν με πειράζει που μου είπες όχι, με πείραξε που πείρες μία στάση κουνγκ φου λες και σε πίεσα η σου έκανα κάτι ακραίο ενώ δεν άγγιξα ούτε το χέρι σου. Του εξηγώ και εγώ ότι είχα περιστατικά στο παρελθόν όπου με πίεσαν και με το να προσπαθεί δυο φορές μου βγήκε υποσεινήδειτα μιας και είναι και πολύ μεγαλύτερος σε όγκο απόεμένα. Μου λέει Αν κοπέλα μου είχες περιστατικά στο παρελθόν και φοβάσαι τότε να μην βγαίνεις σε σκοτεινά δάση με αγοράκια που έχουν χέρι μεγαλύτερο από το μπούτι σου. Εκεί εγώ δεν ήξερα τι να πω. Σώπασα. Ένιωσα πολύ χαζή. Φτάνουμε Ηράκλειο, σταματάει Talos όπου είναι πάνω από μισή ώρα με τα πόδια από το σπίτι μου γιατί ήθελε λέει να δει ταινία στο σινεμά και με άφησε εκεί ενώ προλάβαινε να με πάει και να ξαναγυρίσει. Προφανώς και το έκανε από τα νεύρα του ή από αντίδραση ενώ δεν κατάλαβε πόσο τρομακτικό είναι ένας άνδρας διπλάσιου μεγέθους σου να είναι μαζί σου σε ένα μέρος όπου μπορούσε να μου κάνει πραγματικά ότι ήθελε, να μην άκουγε κανείς τις φωνές μου και να με άφηνε εκεί. Αλλά από την άλλη, μια άλλη πλευρά μου μου λέει ότι τον πρόσβαλα και νιώθω πραγματικά χαζή για αυτό. Μπορεί κάπ@ να μου πεί κάποια γνώμη σχετικά με την όλη φάση η συμβουλή αν είναι να του ζητήσω συγνώμη;
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41259
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Ιαν 2020, 14:49

Τι τσούλα. Τον ψέγει που δεν την πήγε ως στο σπίτι της. Πάρε ταξί, μωρή πόρνη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 20 Ιαν 2020, 14:50

hellegennes έγραψε:
20 Ιαν 2020, 14:41


Πόσα χρόνια έχει; Την ρώτησες μήπως πλέον το θεωρεί βιασμό;

Ο βιαστής είσαι εσύ.
Δεν νομιζω ότι έχει αλλάξει γνώμη :003:


Αφού δεν αντιστάθηκε κύριε δικαστή, αυτά τα ψιθυριστά "όχι όχι, αχ αχ, μη μη" τα θεώρησα roleplay

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Ιαν 2020, 14:54

stargazer έγραψε:
20 Ιαν 2020, 14:50
hellegennes έγραψε:
20 Ιαν 2020, 14:41


Πόσα χρόνια έχει; Την ρώτησες μήπως πλέον το θεωρεί βιασμό;

Ο βιαστής είσαι εσύ.
Δεν νομιζω ότι έχει αλλάξει γνώμη :003:


Αφού δεν αντιστάθηκε κύριε δικαστή, αυτά τα ψιθυριστά "όχι όχι, αχ αχ, μη μη" τα θεώρησα roleplay
Αν άρχιζε να σε κοπαναει και να φωνάζει ότι δεν θέλει, να κλαίει κτλ θα συνεχίζες;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 20 Ιαν 2020, 15:04

Θα ήθελα να μοιραστώ μια εμπειρία μου. Η κοπέλα μου πήγε ένα ταξίδι 2 μηνών σε χώρα της λατινικής αμερικής, εκεί γνώρισε ένα τύπο με τον οποίο έβγαινε και είχαν ενός τύπου σχέση, όλο αυτό ξεκίνησε χωρίς να το συζητήσει μαζί μου αλλά επειδή ήταν στα πλαίσια μια κάποιας πολυγαμικότητας, το δέχτηκα. Μια μέρα με πήρε να μιλήσουμε με ερωτική διάθεση και κάναμε τηλεφωνικό σεξ και σεξ μέσω κάμερας. Όταν γύρισε πίσω μου είπε μετά πως παρακολουθούσε και αυτός, στα πλαίσια ερωτικού παιχνιδιού μεταξύ τους. Όταν μου το είπε δεν αντέδρασα, δεν καταλαβα καν τι σήμαινε για μένα, για το ότι εκτέθηκα σεξουαλικά σε κάποιον χωρίς τη θέληση μου. Χθες καθώς οδηγούσα το θυμήθηκα και ξέσπασα σε κλάματα...γιατί μου φάνηκε ότι βιάστηκα...Δε ξέρω μπορεί να υπερβάλω και να είναι ένα προιον ζήλειας όπως λέει αυτή. Αλλά δε νιώθω έτσι...μοιάζει περισσότερο με κακοποίηση. Εσάς πως σας φαίνεται?
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 20 Ιαν 2020, 15:14

Naida έγραψε:
20 Ιαν 2020, 14:54

Αν άρχιζε να σε κοπαναει και να φωνάζει ότι δεν θέλει, να κλαίει κτλ θα συνεχίζες;
Αυτό θα έγραφα

Αν μου έχωνε καμιά γονατιά στα @@ όμως θα έπιανα το μήνυμα και θα σταματούσα. Εκει ειναι σαφεστατη στο τι θελει. Και οχι να φτασω μεχρι εκει, θα σταματούσα έστω και αν ήταν παγωμένη και δεν συμμετείχε

Αν η άλλη δεν γουστάρει, δεν μπορώ να μπω στο κλίμα. Φαντάσου να κλαίει κιόλας.

Για αυτό κάνουμε τον διαχωρισμό Αντρές - Βιαστές

Ο μέσος άντρας, πέραν της υπερβολής που έχει διατυπωθεί στο νήμα για ευνόητους λόγους, θα σταματήσει σε τέτοια περίπτωση και όχι μόνο αυτό, θα προσπαθήσει να σε βοηθήσει από πάνω. Για αυτό ρώτησα και πριν για πραγματικές εμπειρίες και όχι για διηγήματα υστερικών που παίζει ο τελευταίος άντρας που είδαν γυμνό να ήταν στην βάφτιση του αδερφού τους.

Αν εσύ γνωρίζεις τέτοιους άντρες όπως αυτοί που περιγράφεις, πιστεύω ότι ίσως πρέπει να επανατοποθετηθείς ως προς τα κριτήρια επιλογής συντρόφου, να δεις αν υπάρχει κάποιο μοτίβο που σε οδηγεί εκεί και να το αλλάξεις. Είσαι μικρή από ότι καταλαβαίνω, μέχρι να αποκτήσεις ικανή εμπειρία καλό θα είναι να μην ακολουθείς προκάτ λύσεις και να βρεις τι ταιριάζει σε σένα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71662
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Ιαν 2020, 15:21

Dwarven Blacksmith έγραψε:
20 Ιαν 2020, 00:16
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιαν 2020, 20:49
Dwarven Blacksmith έγραψε:
19 Ιαν 2020, 20:36

Δυστυχώς είναι και τα δύο, το ένα δεν αποκλείει το άλλο.

Το τι είναι διασυρμός είναι μεν κοινωνικά καθορισμένο έχει όμως και κάποια σχεδόν πανανθρωπινα κριτήρια όπως η παραβίαση της ιδιωτικοτητας.
Σοβαρολογείς; Αν καταγγείλεις κάτι που είναι βαρύτατο έγκλημα και αφορά στην ιδιωτική σου ζωή σαφώς και θα πρέπει να πέσει προβολέας σ' αυτό. Όπως συμβαίνει στις αυτοψίες των εγκλημάτων και όλα τα τεκμήρια που στοιχειοθετούν την κατηγορία.

Μ' αυτήν την έννοια ο κάθε ύποπτος για το οτιδήποτε, μπορεί να λέει στον ανακριτή "το που ήμουν και τι έκανα τη συγκεκριμένη ώρα δεν σας αφορά".
Καλά, τι από το "είναι και τα δύο", "το ένα δεν αποκλείει το άλλο" δεν κατάλαβες; Ναι είναι λογικό ότι πρέπει να πέσει προβολεας. Δεν σημαίνει ότι αυτό δεν είναι ψυχικά επίπονο. Πως γίνεται να πρέπει πάλι να δώσω διαπιστευτηρια ότι όταν λέω και τα δύο εννοώ και τα δύο.
Όχι, δεν χρειάζεται να δώσεις διαπιστευτήρια. Εγώ θα επιμείνω σ' αυτό που έχω ξαναγράψει και το θεωρώ πολύ βασικό.

Ότι στις περιπτώσεις που η καταγγελία για βιασμό στηρίζεται στη μη ύπαρξη συναίνεσης από την πλευρά της καταγγέλλουσας (και αναφέρομαι στις περιπτώσεις που είτε αφορά σε ζευγάρια είτε σε γνωριμία μιας βραδυάς που έχει προχωρήσει ερωτικά με συναίνεση της γυναίκας μέχρι τη χ στιγμή) αυτό που εξετάζεται είναι το κατά πόσον η άρνηση για τα περαιτέρω ήταν αντιληπτή ή όχι στον κατηγορούμενο. Γιατί είναι πολύ βασικό, το αν ο κατηγορούμενος είχε όντως τη συναίσθηση ότι βίαζε τη γυναίκα ή απλώς θεώρησε ότι η χ ή ψ αντίδραση ήταν στο πλαίσιο του ερωτικού παιχνιδιού. Έχω ήδη αναφέρει κάποιες περιπτώσεις γι' αυτό, ως πιθανότητες που έχουν και νομική στοιχειοθέτηση.

Οπότε, το τι η γυναίκα θεωρεί παραβίαση της προσωπικότητας της και των ορίων που αποδέχεται ως θεμιτά ή μη, είναι τελείως άσχετα από το θέμα γιατί είναι άλλο η ερωτική πράξη και άλλο μια ψυχοθεραπευτική συνεδρία. Και είναι επίσης σαφές ότι όσο πιο απελευθερωμένη, ενεργητική και δεκτική δείχνει η γυναίκα μέχρι το χ σημείο, τόσο περισσότερο και ο άνδρας χαλαρώνει με ό,τι συνεπάγεται αυτό.

Και το ερώτημα που γεννάται, είναι αυτό: Γιατί να είναι για μια γυναίκα ψυχικά επίπονο το να δηλώσει στο δικαστήριο ότι "ναι, είχα συνειδητή συμμετοχή μέχρι αυτό το σημείο αλλά από αυτό το σημείο και μετά δεν ήθελα να προχωρήσω"; Γιατί να είναι ψυχικά επίπονο να δηλώσει ευκρινώς το δικαίωμα της στην αυτοδιάθεση του σώματος της μέχρι το σημείο που η ίδια ορίζει, μπροστά στους δικαστές;

Γιατί να θεωρεί ως "διασυρμό της" κάτι τέτοιο; Υπάρχει έστω και μια περίπτωση να πει κάποιος δικαστής ότι ως γυναίκα δεν έχει δικαίωμα στη διαχείριση της ερωτικής της ζωής; Ή φοβάται να την χαρακτηρίσει ο συνήγορος του κατηγορούμενου ως ελαφριών ηθών;
Ας τολμήσει να πει κάποιος κάτι τέτοιο (ότι ως γυναίκα έχει λιγότερα δικαιώματα σ' αυτόν τον τομέα) και ας δούμε τι θα γίνει. Οπότε, αυτό που προκύπτει είναι ότι νοιώθει και η ίδια ενοχή. Το ερώτημα λοιπόν είναι γιατί νοιώθει αυτήν την ενοχή. Επειδή νομίζει ότι θα το δει έτσι η "κοινωνία" ή επειδή όντως καταλαβαίνει και ότι κάπου έφερε ευθύνη κι αυτή και θέλει απλώς να τη μεταθέσει;

Αυτό που θέλω να πω νάνε μου, είναι ότι οι άντρες θα βλέπουν ως χρηστικά αντικείμενα τις γυναίκες, όσο οι γυναίκες δεν μπορούν να στηρίξουν την υποκειμενικότητα τους και τα δικαιώματα που απορρέουν από αυτήν. Τα οποία πάνε πακέτο και με την προσωπική ευθύνη. Και δικαιώματα χωρίς ανάληψη της αντίστοιχης ευθύνης δεν γίνεται.

Φεμινισμός δεν είναι να τσιρίζεις "κάτω η πατριαρχία" στους δρόμους.
Φεμινισμός είναι, να μην σκέφτεσαι εσύ με τη λογική της πατριαρχίας και όχι να την κατακρίνεις μόνον όταν κάτι πήγε στραβά.
Το να χρησιμοποιείς τους άντρες για να ανέβεις ψυχολογικά και να τους κατηγορείς όταν σου ρίχνουν την ψυχολογία, δε λέει.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 20 Ιαν 2020, 15:24

Και κάτι άλλο

Για όλα φταίει η πατριαρχία
Για όλα φταίνε οι Μετανάστες
Για όλα φταίνε οι Εβραίοι
Για όλα φταίνε οι Γερμανοί
Για όλα φταίνε ο Αριστεροί
Για όλα φταίει ο Γαύρος
Για όλα φταίνε οι Κινέζοι
Για όλα φταίει ο καπιταλισμός
Για όλα φταίνε οι μασόνοι

Κλπ κλπ

Βρείτε παρακαλώ ομοιότητες και διαφορές

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Ιαν 2020, 15:26

stargazer έγραψε:
20 Ιαν 2020, 15:14
Naida έγραψε:
20 Ιαν 2020, 14:54

Αν άρχιζε να σε κοπαναει και να φωνάζει ότι δεν θέλει, να κλαίει κτλ θα συνεχίζες;
Αυτό θα έγραφα

Αν μου έχωνε καμιά γονατιά στα @@ όμως θα έπιανα το μήνυμα και θα σταματούσα. Εκει ειναι σαφεστατη στο τι θελει. Και οχι να φτασω μεχρι εκει, θα σταματούσα έστω και αν ήταν παγωμένη και δεν συμμετείχε

Αν η άλλη δεν γουστάρει, δεν μπορώ να μπω στο κλίμα. Φαντάσου να κλαίει κιόλας.

Για αυτό κάνουμε τον διαχωρισμό Αντρές - Βιαστές

Ο μέσος άντρας, πέραν της υπερβολής που έχει διατυπωθεί στο νήμα για ευνόητους λόγους, θα σταματήσει σε τέτοια περίπτωση και όχι μόνο αυτό, θα προσπαθήσει να σε βοηθήσει από πάνω. Για αυτό ρώτησα και πριν για πραγματικές εμπειρίες και όχι για διηγήματα υστερικών που παίζει ο τελευταίος άντρας που είδαν γυμνό να ήταν στην βάφτιση του αδερφού τους.

Αν εσύ γνωρίζεις τέτοιους άντρες όπως αυτοί που περιγράφεις, πιστεύω ότι ίσως πρέπει να επανατοποθετηθείς ως προς τα κριτήρια επιλογής συντρόφου, να δεις αν υπάρχει κάποιο μοτίβο που σε οδηγεί εκεί και να το αλλάξεις. Είσαι μικρή από ότι καταλαβαίνω, μέχρι να αποκτήσεις ικανή εμπειρία καλό θα είναι να μην ακολουθείς προκάτ λύσεις και να βρεις τι ταιριάζει σε σένα
Για αυτό σου περιέγραψα περίπου τι είναι η μη συναίνεση. Γιατί έκανες αστειακι με το ότι είσαι βιαστής. Επειδή επίσης έχω πει άπειρες φορές ότι θεωρώ ότι οι βιαστές, αυτός δηλαδή που θα φτάσει να μην συμμορφωθεί με το όχι της άλλης, είναι άρρωστοι στο μυαλό και δεν θα είναι το προκλητικό της μπλουζάκι ή φόρεμα ο λόγος και εκεί εστιάζω :102: Επίσης σαφώς και δεν θεωρώ πως η πλειονότητα των ανδρών ανήκουν σε αυτό το πεδίο. Οπότε να είσαι σίγουρος πως οι επιλογές μου δεν χαρακτηρίζονται από τέτοιες ιδιότητες. Ως τώρα τουλάχιστον.
Επίσης δεν είμαι μικρή, αλλά για πιτσιρικά σε είχα κι εγώ κι όταν είπες η πρώην γυναίκα μου λέω wtf.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών