Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 21 Ιαν 2020, 21:23

stergiosbik έγραψε:
21 Ιαν 2020, 14:10
Παλια δεν ειχε τοσα αδεσποτα.
Δεν ξέρω που μένεις αλλά προ των Ολυμπιακών αγώνων είχε πολλά. Στην περιοχή μου θυμάμαι 2 αγέλες σαν παιδάκι ή μία με κάτω από 20 σκυλιά και η άλλη με γύρω στα 25. Αναγκαζόμουν να αλλάζω διαδρομή για να πάω στο φροντιστήριο των Αγγλικών χωρίς να τα συναντήσω. Λίγο πριν τους Ολυμπιακούς αγώνες μαζεύτηκαν. Συμπτωματικά ή όχι δεν το γνωρίζω. Τώρα έχει 2-3 μεμονωμένα γέρικα σε ακτίνα χιλιομέτρου και αγέλη έχω χρόνια να δω γενικά.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 21 Ιαν 2020, 23:07

stergiosbik έγραψε:
21 Ιαν 2020, 18:06

Καλά.
Κούνα εσύ σχοινακι με παιχνίδι σε γάτα που μόλις έχει φάει του σκασμου και θα σου πω εγώ που θα σε γραψει.
δεν τρώνε του σκασμού οι γάτες, μπορείς να τους έχεις φαΐ όλη την ημέρα στο μπολ τους και τρώνε από λίγο, δεν είναι σαν εμάς και τους σκύλους.

Το κάνω συχνά, όσο δεν βαριέμαι παίζουν.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 21 Ιαν 2020, 23:11

enaon έγραψε:
21 Ιαν 2020, 23:07
stergiosbik έγραψε:
21 Ιαν 2020, 18:06

Καλά.
Κούνα εσύ σχοινακι με παιχνίδι σε γάτα που μόλις έχει φάει του σκασμου και θα σου πω εγώ που θα σε γραψει.
δεν τρώνε του σκασμού οι γάτες, μπορείς να τους έχεις φαΐ όλη την ημέρα στο μπολ τους και τρώνε από λίγο, δεν είναι σαν εμάς και τους σκύλους.

Το κάνω συχνά, όσο δεν βαριέμαι παίζουν.
Oι γατες δεν τρωνε του σκασμου; :o
Εδω λεμε οτι καποιες φορες τρωνε τοσο που μετα τα βγαζουν. :smt005:

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 21 Ιαν 2020, 23:14

ελα βρε στέργιο τώρα, οι γάτες δεν τρώνε του σκασμού, οι σκύλοι ειναι αυτό που λες.

αν τα βγάζουν μετά που λες είναι άρρωστα.
nowhere έγραψε:
21 Ιαν 2020, 18:12
τα χρυσά μου [μαλάκα γατόφιλοι :lol: ]
μας βοηθάνε να αγκαλιάσουμε την κυνική πλευρά της ζωής. :lol:

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 21 Ιαν 2020, 23:26

enaon έγραψε:
21 Ιαν 2020, 23:14
ελα βρε στέργιο τώρα, οι γάτες δεν τρώνε του σκασμού, οι σκύλοι ειναι αυτό που λες.

αν τα βγάζουν μετά που λες είναι άρρωστα.
nowhere έγραψε:
21 Ιαν 2020, 18:12
τα χρυσά μου [μαλάκα γατόφιλοι :lol: ]
μας βοηθάνε να αγκαλιάσουμε την κυνική πλευρά της ζωής. :lol:
Ρε συ μπεσα τωρα.Ειχες ποτε γατα στη ζωη σου;

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 22 Ιαν 2020, 00:02

stergiosbik έγραψε:
21 Ιαν 2020, 23:26
enaon έγραψε:
21 Ιαν 2020, 23:14
ελα βρε στέργιο τώρα, οι γάτες δεν τρώνε του σκασμού, οι σκύλοι ειναι αυτό που λες.

αν τα βγάζουν μετά που λες είναι άρρωστα.
nowhere έγραψε:
21 Ιαν 2020, 18:12
τα χρυσά μου [μαλάκα γατόφιλοι :lol: ]
μας βοηθάνε να αγκαλιάσουμε την κυνική πλευρά της ζωής. :lol:
Ρε συ μπεσα τωρα.Ειχες ποτε γατα στη ζωη σου;
υπάρχουν γάτες που τους έχεις συνέχεια το μπωλ γεμάτο και τρώνε απο λίγο όποτε τους έρθει, υπάρχουν και γάτες που πρέπει να τους βάζεις μερίδες και στο ενδιάμεσο σε παρακαλάνε για φαγητό.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 22 Ιαν 2020, 02:48

stergiosbik έγραψε:
21 Ιαν 2020, 23:26
Ρε συ μπεσα τωρα.Ειχες ποτε γατα στη ζωη σου;
ναι έχω πολλές, το έχω γράψει ξανά.

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 22 Ιαν 2020, 06:46

ST48410 έγραψε:
21 Ιαν 2020, 10:41
Νέα ανατροπή στην υπόθεση;

Σοκάρει η ιατροδικαστική έκθεση για την 70χρονη - Πέθανε από τις δαγκωματιές του σκύλου της

Σοκάρουν τα αποτελέσματα της ιατροδικαστικής εξέτασης για τα ακριβή αίτια θανάτου της 70χρονης στα Καλά Νερά, η οποία το περασμένο Σάββατο βρέθηκε νεκρή στην αυλή του σπιτιού της, ενώ ο σκύλος της ράτσας ντόγκο αρτζεντίνο ήταν κοντά σε εκείνη με τη μουσούδα γεμάτη αίματα.
Σύμφωνα με πληροφορίες, το πόρισμα της Ιατροδικαστικής Υπηρεσίας Θεσσαλονίκης έδειξε ότι τα αίτια θανάτου της άτυχης γυναίκας προκλήθηκαν από δαγκωματιές σκύλου.
Σύμφωνα με αξιόπιστες πληροφορίες, η γυναίκα απεβίωσε από αιμορραγία που προκλήθηκε από δύο τραύματα από δήγμα κυνός, στο δεξί μέρος του λαιμού της και στο κεφάλι.
Η Ιατροδικαστική Υπηρεσία Θεσσαλονίκης έχει παραγγείλει ακόμη τοξικολογικές εξετάσεις, τα αποτελέσματα των οποίων θα κοινοποιηθούν σε περίπου ένα μήνα.
Επισημαίνεται ότι για το εν λόγω θέμα δεν έχουν γίνει ακόμη ανακοινώσεις. Η οικογένεια της άτυχης γυναίκας πιστεύει ότι ο σκύλος δεν είχε πρόθεση να της κάνει κακό και ότι έτρεξε κοντά της για να τη βοηθήσει και όχι για να της επιτεθεί.
Η Αστυνομία, μετά τα εμφανή δαγκώματα στο σώμα της γυναίκας, είχε χαρακτηρίσει τον θάνατο ως «αιφνίδιο περιστατικό» και είχε παραγγείλει τη διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής. Μετά τη διαπίστωση του θανάτου ενημέρωνε ότι η 70χρονη αντιμετώπιζε προβλήματα υγείας με την καρδιά της, με βάση τις πρώτες αναφορές από τους οικείους της, ενώ το πρωί του Σαββάτου είχε ενημερώσει τον σύζυγό της ότι αισθανόταν ζάλη. Η Αστυνομία ενημέρωνε ακόμη ότι η 70χρονη έφερε στον αυχένα δήγμα κυνός.

https://www.protothema.gr/greece/articl ... kulou-tis/
Ο καλύτερος φίλου του ανθρώπου.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 22 Ιαν 2020, 10:16

SuperRogue έγραψε:
22 Ιαν 2020, 06:46
ST48410 έγραψε:
21 Ιαν 2020, 10:41
Νέα ανατροπή στην υπόθεση;

Σοκάρει η ιατροδικαστική έκθεση για την 70χρονη - Πέθανε από τις δαγκωματιές του σκύλου της

Σοκάρουν τα αποτελέσματα της ιατροδικαστικής εξέτασης για τα ακριβή αίτια θανάτου της 70χρονης στα Καλά Νερά, η οποία το περασμένο Σάββατο βρέθηκε νεκρή στην αυλή του σπιτιού της, ενώ ο σκύλος της ράτσας ντόγκο αρτζεντίνο ήταν κοντά σε εκείνη με τη μουσούδα γεμάτη αίματα.
Σύμφωνα με πληροφορίες, το πόρισμα της Ιατροδικαστικής Υπηρεσίας Θεσσαλονίκης έδειξε ότι τα αίτια θανάτου της άτυχης γυναίκας προκλήθηκαν από δαγκωματιές σκύλου.
Σύμφωνα με αξιόπιστες πληροφορίες, η γυναίκα απεβίωσε από αιμορραγία που προκλήθηκε από δύο τραύματα από δήγμα κυνός, στο δεξί μέρος του λαιμού της και στο κεφάλι.
Η Ιατροδικαστική Υπηρεσία Θεσσαλονίκης έχει παραγγείλει ακόμη τοξικολογικές εξετάσεις, τα αποτελέσματα των οποίων θα κοινοποιηθούν σε περίπου ένα μήνα.
Επισημαίνεται ότι για το εν λόγω θέμα δεν έχουν γίνει ακόμη ανακοινώσεις. Η οικογένεια της άτυχης γυναίκας πιστεύει ότι ο σκύλος δεν είχε πρόθεση να της κάνει κακό και ότι έτρεξε κοντά της για να τη βοηθήσει και όχι για να της επιτεθεί.
Η Αστυνομία, μετά τα εμφανή δαγκώματα στο σώμα της γυναίκας, είχε χαρακτηρίσει τον θάνατο ως «αιφνίδιο περιστατικό» και είχε παραγγείλει τη διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής. Μετά τη διαπίστωση του θανάτου ενημέρωνε ότι η 70χρονη αντιμετώπιζε προβλήματα υγείας με την καρδιά της, με βάση τις πρώτες αναφορές από τους οικείους της, ενώ το πρωί του Σαββάτου είχε ενημερώσει τον σύζυγό της ότι αισθανόταν ζάλη. Η Αστυνομία ενημέρωνε ακόμη ότι η 70χρονη έφερε στον αυχένα δήγμα κυνός.

https://www.protothema.gr/greece/articl ... kulou-tis/
Ο καλύτερος φίλου του ανθρώπου.
...περιπτωσιολογία. Μην γενικεύεις.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24355
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Ιαν 2020, 10:36

είναι περιπτωσιολογία κατά την ίδια έννοια που από τους χιλιάδες που οδηγούν μηχανάκι χωρίς κράνος κάθε μέρα μόνο 1-2 χτυπάνε σοβαρά. Και τότε φυσικά φταίει "η κακιά η ώρα".

Δε βρίσκω καθόλου περίεργο που η ίδια ακριβώς νοοτροπία υπάρχει και γύρω από την κατοχή σαρκοβόρων σε μέγεθος μικρού πόνυ.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29386
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 22 Ιαν 2020, 10:43

foscilis έγραψε:
22 Ιαν 2020, 10:36
είναι περιπτωσιολογία κατά την ίδια έννοια που από τους χιλιάδες που οδηγούν μηχανάκι χωρίς κράνος κάθε μέρα μόνο 1-2 χτυπάνε σοβαρά. Και τότε φυσικά φταίει "η κακιά η ώρα".

Δε βρίσκω καθόλου περίεργο που η ίδια ακριβώς νοοτροπία υπάρχει και γύρω από την κατοχή σαρκοβόρων σε μέγεθος μικρού πόνυ.
:lol: τι παπαρας

Μέγεθος μικρού πονυ έχει και το δικό μου σαρκοβόρο. Πιο πολλές πιθανότητες να δαγκώσεις κάποιον εσύ πάρα αυτός.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 22 Ιαν 2020, 10:46

Όταν ήμουν πιτσιρίκος ένα σκυλί του γείτονα δάγκωσε στο πρόσωπο την ανιψιά μου. Πήρα το αεροβόλο και από το μπαλκόνι και την άνεση του σπιτιού μου γέμισα με τρύπες το σκυλί που το έκανε. Μερικές μέρες μετά από τις απανωτές ενέσεις μολυβιού ξεψύχησε. Για καιρό μετά κανείς δεν απομάκρυνε το ψοφίμι. Το πλησίασα κάποια στιγμή αφού είχε βρομίσει και είδα έκπληκτος να καλύπτουν το σώμα του χιλιάδες μικρές πεταλούδες.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24355
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Ιαν 2020, 11:15

Αυτή η γριά για ποιο λόγο είχε Ντόγκο Αρτζεντίνο;

Το πιο πιθανό είναι ότι δεν ήταν ζωόφιλη αλλά ήθελε προστασία. Και σαν γνήσια Ελληνίς δεν αρκέστηκε σε ημίμετρα όπως ένα λυκόσκυλο ή ένα μικρότερο σκυλάκι. Πήγε κι έψαξε ποιος είναι ο πιο δολοφονικός και πανίσχυρος σκύλος που υπάρχει και τον αγόρασε χωρίς ούτε στιγμή να κάτσει να σκεφτεί αν είναι καλή ιδέα να βάζεις στο σπίτι σου έναν φονιά (που θέλει να έχεις εσύ ειδική εκπαίδευση για να τον εκπαιδεύσεις με τη σειρά σου σωστά) προκειμένου να σε προφυλάξει από τους κλέφτες.

Ξέρετε τι κάνει ο κλέφτης στο Ντόγκο Αρτζεντίνο, ειδικά το ανεκπαίδευτο; Του πετάει ένα ζουμερό μπιφτεκάκι με δηλητήριο ή ναρκωτικό και τελείωσε η υπόθεση.

Έχω -φυσικά- μια ακόμα καραπεριπτωσάρα μάνα συμμαθήτριας, σας έχω ξαναπεί για αυτήν είναι η κάργα ακροδεξιά που ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ γιατί ταυτόχρονα είναι και ΕΡΤατζού. Αυτή ρε μαλάκες δεν κυκλοφορεί ποτέ στην... Παλλήνη παρά μόνο με αυτοκίνητο, ακόμα και όταν έρχεται σε εμάς που μένουμε τρεις πόρτες πιο πέρα γιατί... φοβάται τους ξένους. Και φυσικά αγόρασε Ροτβάιλερ. Και είναι τόσο ηλίθια που παρήγγειλε σουβλάκια και έβαλε τον άνθρωπο να διασχίσει την πυλωτή κρατώντας μια σακούλα σουβλάκια με το ροτβάιλερ λυτό. Τη δεύτερη σακούλα σουβλάκια λοιπόν της είπανε ότι συγνώμη αλλά να έρθει να την πάρει από το μαγαζί.

Φυσικά το Ροτβάιλερ είναι απλά ένα σύμπτωμα. Ένα άλλο είναι ότι πάσχει από νευρική ανορεξία. Ένα τρίτο είναι ότι η κόρη της πριν λίγες εβδομάδες μοίρασε χαρτάκια σε όλη την τάξη τα οποία έγραφαν μαύρος, κινέζος, πακιστανός, αλβανός και ξεκίνησε να ξεχέζει τον καθένα αναλόγως το χαρτάκι του: "α εσύ είσαι μαύρος και τους μαύρους τους μισώ γιατί έτσι κι έτσι" (I shit you not). Ένα τέταρτο είναι ότι από τον Οκτώβρη φοράει συνέχεια καπέλο επειδή της κάηκαν τα μαλλιά στην κορυφή του κεφαλιού από τα χιλιάδες ντεκαπάζ.

Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν άτομα με σκυλιά από τέτοιες ράτσες που δεν είναι ψυχοπαθείς αλλά είναι μειοψηφία.

nemo
Δημοσιεύσεις: 6897
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 22 Ιαν 2020, 11:22

Μειοψηφία είναι οι κάπως λογικοί σήμερα

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Βόλος: Έπεσε νεκρή. Το σκυλί επιτέθηκε στο σύζυγο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 22 Ιαν 2020, 11:27

Για να κοιτάξει η αστυνομία και τον συζυγο ...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών