Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιαν 2020, 10:55

nowhere έγραψε:
23 Ιαν 2020, 10:54
αναθεωρώ.δεν έχει καμία σημασία το ντύσιμο.φορέστε ότι θέλετε όπου ναναι και αν συμβεί κάτι [που δεν θα συμβεί μια και θα σας προστατεύει το ενεργειακό πεδίο της αναγνώρισης του σχετικού αυτονόητου δικαιώματος σε μια παπαροσυζήτηση] θα το καταδικάσουμε ούλοι μαζί
Αν ντυνομαστε με μπουργκες είμαστε οκ;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37821
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 23 Ιαν 2020, 10:58

stavmanr έγραψε:
23 Ιαν 2020, 09:27
sys3x έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:36
Γιάννης έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:26


Επίσης έχουμε εξηγήσει 500 φορές τι σημαίνει κουλτούρα βιασμού, άρα λογικά θα πρέπει να ζητήσω το ίδιο ακριβώς αν ξαναδιαβάσω για επίρριψη ευθυνών για τον βιασμό στο θύμα του βιασμού. Επειδή πράγματι, σε αυτό το τελευταίο έχεις δίκιο, κάποια πράγματα έχουν όντως το όριό τους.
όταν σου λέει ο άλλος ότι κοίταξε αν πχ ντύνεσαι σαν ξέκωλο συνεχώς, μπεκροπίνεις, τραβιέσαι με παντελώς αγνώστους και γαμιέσαι σαν να μην υπάρχει αύριο τότε έρχεσαι πιο κοντά στο ενδεχόμενο βιασμού και συ το εκλαμβάνεις σαν να μεταφέρει την ευθύνη (ή έστω μέρος αυτής) περ σε του βιασμού στο θύμα τότε μάλλον εσύ έχεις το πρόβλημα ψηλέμου.
επίσης αυτό δεν είναι κουλτούρα βιασμού όπως στον πούτσο και να την έχετε αποτυπώσει στο μυαλό σας, κοινή λογική είναι.
Και ποιος σου είπε ότι όλες αυτές οι "ιδιότητες" απαντούν σε μεγαλύτερη πιθανότητα βιασμών;

https://www.lifo.gr/now/world/176751/ti ... stereotypo

Τί θα πεις στο κοριτσάκι που βιάστηκε με τις πιτζάμες του ή την κοπέλα που βιάστηκε με στολή εργασίας;
Τι θες να της πω σταβ μου, ότι θες εσύ.
:lol:
SpoilerShow
έχετε παρά πολύ πλάκα, να το ξέρετε :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sys3x την 23 Ιαν 2020, 11:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29843
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 23 Ιαν 2020, 10:59

Δανάη είσαι πυροτουβλο :g094:
Είναι πλέον ξεκάθαρο. Δεν επαρκούν οι συναψεις μάλλον. Δε νιώθεις.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


nowhere
Δημοσιεύσεις: 14622
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 23 Ιαν 2020, 10:59

Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 10:55
Αν ντυνομαστε με μπουργκες είμαστε οκ;
όχι λέμε,η αναγνώριση του δικαιώματος λειτουργεί σαν ενεργειακό πεδίο,σαν ξόρκι,δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2020, 11:02

sys3x έγραψε:
23 Ιαν 2020, 10:58
stavmanr έγραψε:
23 Ιαν 2020, 09:27
sys3x έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:36


όταν σου λέει ο άλλος ότι κοίταξε αν πχ ντύνεσαι σαν ξέκωλο συνεχώς, μπεκροπίνεις, τραβιέσαι με παντελώς αγνώστους και γαμιέσαι σαν να μην υπάρχει αύριο τότε έρχεσαι πιο κοντά στο ενδεχόμενο βιασμού και συ το εκλαμβάνεις σαν να μεταφέρει την ευθύνη (ή έστω μέρος αυτής) περ σε του βιασμού στο θύμα τότε μάλλον εσύ έχεις το πρόβλημα ψηλέμου.
επίσης αυτό δεν είναι κουλτούρα βιασμού όπως στον πούτσο και να την έχετε αποτυπώσει στο μυαλό σας, κοινή λογική είναι.
Και ποιος σου είπε ότι όλες αυτές οι "ιδιότητες" απαντούν σε μεγαλύτερη πιθανότητα βιασμών;

https://www.lifo.gr/now/world/176751/ti ... stereotypo

Τί θα πεις στο κοριτσάκι που βιάστηκε με τις πιτζάμες του ή την κοπέλα που βιάστηκε με στολή εργασίας;
Τι θες να της πω σταβ μου, ότι θες εσύ.
:lol:
Αν υποψιαστώ ότι το κοριτσάκι που βιάστηκε με τις πιτζάμες του ήταν η κοπελιά που ο φίλος της έκανε τα ακατονόμαστα ενώ νόμιζε ότι κοιμόταν...
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιαν 2020, 11:03

nowhere έγραψε:
23 Ιαν 2020, 10:59
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 10:55
Αν ντυνομαστε με μπουργκες είμαστε οκ;
όχι λέμε,η αναγνώριση του δικαιώματος λειτουργεί σαν ενεργειακό πεδίο,σαν ξόρκι,δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα
Όσο δεν πιστεύουν σε ξόρκια να φοράνε μπουργκες όμως. Ναι;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2020, 11:05

Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 11:03
nowhere έγραψε:
23 Ιαν 2020, 10:59
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 10:55
Αν ντυνομαστε με μπουργκες είμαστε οκ;
όχι λέμε,η αναγνώριση του δικαιώματος λειτουργεί σαν ενεργειακό πεδίο,σαν ξόρκι,δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα
Όσο δεν πιστεύουν σε ξόρκια να φοράνε μπουργκες όμως. Ναι;
Εδώ που τα λέμε, αν σήμερα κάποια πάει ντυμένη καλόγρια σε μπαράκι, θα προκαλέσει μεγαλύτερο ενθουσιασμό.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14622
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 23 Ιαν 2020, 11:11

Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 11:03
Όσο δεν πιστεύουν σε ξόρκια να φοράνε μπουργκες όμως. Ναι;
μην κάνουμε κύκλους,είπαμε δεν έχει σημασία το ντύσιμο.ο κόσμος είναι αγγελικός βασικά,οι διαστροφές με λίγη δουλειά στις μικρές ηλικίες θα εξαφανιστούν σταδιακά

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιαν 2020, 11:14

Otto Weininger έγραψε:
23 Ιαν 2020, 10:59
Δανάη είσαι πυροτουβλο :g094:
Είναι πλέον ξεκάθαρο. Δεν επαρκούν οι συναψεις μάλλον. Δε νιώθεις.
Εσύ ομως μικρουλακι μου είσαι υαλοτουβλο :hebit:
Βρες τις διαφορές. Εκτός από το χρώμα μαλλιών μας :hebit:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιαν 2020, 11:18

nowhere έγραψε:
23 Ιαν 2020, 11:11
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 11:03
Όσο δεν πιστεύουν σε ξόρκια να φοράνε μπουργκες όμως. Ναι;
μην κάνουμε κύκλους,είπαμε δεν έχει σημασία το ντύσιμο.ο κόσμος είναι αγγελικός βασικά,οι διαστροφές με λίγη δουλειά στις μικρές ηλικίες θα εξαφανιστούν σταδιακά
Νομίζω επειδή σε μερικούς έχει γίνει η βλάβη και δεν τους προλάβαμε, επιβάλλεται η σεμνότητα στα ρούχα των γυναικωνε. Και την συμπεριφορά βεβαίως βεβαίως. Ε και αν είναι και λίγο πιο περιορισμένες στο που πάνε, με ποιους βγαίνουν, πως μιλάνε, γελάνε, περπατάνε θα έχουν ακόμα πιο μεγάλη ασάφεια.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...


Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Ιαν 2020, 12:00

Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 11:18
nowhere έγραψε:
23 Ιαν 2020, 11:11
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 11:03
Όσο δεν πιστεύουν σε ξόρκια να φοράνε μπουργκες όμως. Ναι;
μην κάνουμε κύκλους,είπαμε δεν έχει σημασία το ντύσιμο.ο κόσμος είναι αγγελικός βασικά,οι διαστροφές με λίγη δουλειά στις μικρές ηλικίες θα εξαφανιστούν σταδιακά
Νομίζω επειδή σε μερικούς έχει γίνει η βλάβη και δεν τους προλάβαμε, επιβάλλεται η σεμνότητα στα ρούχα των γυναικωνε. Και την συμπεριφορά βεβαίως βεβαίως. Ε και αν είναι και λίγο πιο περιορισμένες στο που πάνε, με ποιους βγαίνουν, πως μιλάνε, γελάνε, περπατάνε θα έχουν ακόμα πιο μεγάλη ασάφεια.
ολοι ειμαστε περιορισμενοι στο που παμε και σε ολα οσα αναφερεις. π.χ. κανεις μας δεν παει σε τσαντηρομαχαλα στο ζεφυρι για περιπατο. ουτε με μπλουζακι του ολυμπιακου στην τουμπα.
ο κοσμος δεν ειναι αγγελικα πλασμενος, υπαρχουν κινδυνοι. καλο ειναι να τους αναγνωριζουμε και να προστατευομαστε.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Ιαν 2020, 12:15

stavmanr έγραψε:
23 Ιαν 2020, 09:27
sys3x έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:36
Γιάννης έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:26


Επίσης έχουμε εξηγήσει 500 φορές τι σημαίνει κουλτούρα βιασμού, άρα λογικά θα πρέπει να ζητήσω το ίδιο ακριβώς αν ξαναδιαβάσω για επίρριψη ευθυνών για τον βιασμό στο θύμα του βιασμού. Επειδή πράγματι, σε αυτό το τελευταίο έχεις δίκιο, κάποια πράγματα έχουν όντως το όριό τους.
όταν σου λέει ο άλλος ότι κοίταξε αν πχ ντύνεσαι σαν ξέκωλο συνεχώς, μπεκροπίνεις, τραβιέσαι με παντελώς αγνώστους και γαμιέσαι σαν να μην υπάρχει αύριο τότε έρχεσαι πιο κοντά στο ενδεχόμενο βιασμού και συ το εκλαμβάνεις σαν να μεταφέρει την ευθύνη (ή έστω μέρος αυτής) περ σε του βιασμού στο θύμα τότε μάλλον εσύ έχεις το πρόβλημα ψηλέμου.
επίσης αυτό δεν είναι κουλτούρα βιασμού όπως στον πούτσο και να την έχετε αποτυπώσει στο μυαλό σας, κοινή λογική είναι.
Και ποιος σου είπε ότι όλες αυτές οι "ιδιότητες" απαντούν σε μεγαλύτερη πιθανότητα βιασμών;
Τί θα πεις στο κοριτσάκι που βιάστηκε με τις πιτζάμες του ή την κοπέλα που βιάστηκε με στολή εργασίας;
Η πραγματικότητα το λέει. Και ναι, μπορεί να το πάθεις και χωρίς τίποτα απ' όλα αυτά, όπως μπορεί και να πεθάνεις σε αυτοκινητιστικό χωρίς να τρέχεις, να είσαι μεθυσμένος, να κάνεις παραβάσεις. Αλλά η πιθανότητα να πεθάνεις, αν τα κάνεις όλα αυτά, αυξάνεται σημαντικά.

Και με προφύλαξη μπορεί να κολλήσεις αφροδισιακά νοσήματα, άρα δεν έχει νόημα η προφύλαξη και δεν οδηγεί σε μικρότερες πιθανότητες να κολλήσεις;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιαν 2020, 12:16

Ασέβαστος έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:00
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 11:18
nowhere έγραψε:
23 Ιαν 2020, 11:11

μην κάνουμε κύκλους,είπαμε δεν έχει σημασία το ντύσιμο.ο κόσμος είναι αγγελικός βασικά,οι διαστροφές με λίγη δουλειά στις μικρές ηλικίες θα εξαφανιστούν σταδιακά
Νομίζω επειδή σε μερικούς έχει γίνει η βλάβη και δεν τους προλάβαμε, επιβάλλεται η σεμνότητα στα ρούχα των γυναικωνε. Και την συμπεριφορά βεβαίως βεβαίως. Ε και αν είναι και λίγο πιο περιορισμένες στο που πάνε, με ποιους βγαίνουν, πως μιλάνε, γελάνε, περπατάνε θα έχουν ακόμα πιο μεγάλη ασάφεια.
ολοι ειμαστε περιορισμενοι στο που παμε και σε ολα οσα αναφερεις. π.χ. κανεις μας δεν παει σε τσαντηρομαχαλα στο ζεφυρι για περιπατο. ουτε με μπλουζακι του ολυμπιακου στην τουμπα.
ο κοσμος δεν ειναι αγγελικα πλασμενος, υπαρχουν κινδυνοι. καλο ειναι να τους αναγνωριζουμε και να προστατευομαστε.
Και τι σχέση έχει αυτό με τον βιαστη;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Ιαν 2020, 12:17

Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 09:58
νύχτα έγραψε:
23 Ιαν 2020, 09:46
hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 00:40


Αν κυκλοφορούσα εγώ με την πούτσα απέξω, πώς θα με χαρακτήριζες;
σαχλαμάρα
:lol:

Ανώμαλο σαχλαμάρα.
Αν κυκλοφορείς εσύ με τα βυζιά απέξω δεν είσαι ανώμαλη, αλλά εγώ είμαι. Ενδιαφέρουσα, μη σεξιστική, προσέγγιση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών