Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68212
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Ιαν 2020, 12:47

Naida έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:44
Ούτε η ομορφιά ούτε το ντύσιμο. Το άρρωστο μυαλό σε συνδυασμό με την νοοτροπία της εκαστοτε κοινωνίας.
Εσύ θεωρείς όλες τις τσιρλίντερς των πλατειών, ως φορείς υγιών μυαλών;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37505
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 24 Ιαν 2020, 12:50

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:47
Naida έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:44
Ούτε η ομορφιά ούτε το ντύσιμο. Το άρρωστο μυαλό σε συνδυασμό με την νοοτροπία της εκαστοτε κοινωνίας.
Εσύ θεωρείς όλες τις τσιρλίντερς των πλατειών, ως φορείς υγιών μυαλών;
ε δε μπορεί, θα έχει και καμμιά παλαβιάρα εκεί μέσα, ίσως και δύο.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22577
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 24 Ιαν 2020, 12:50

Naida έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:44


Ούτε η ομορφιά ούτε το ντύσιμο. Το άρρωστο μυαλό σε συνδυασμό με την νοοτροπία της εκαστοτε κοινωνίας.
fixed. Εκεί που διαφωνώ με σένα και με τη don 't speak που μίλησε προηγουμένως, είναι ότι αυτός που έχει διαταραγμένη λίμπιντο, δεν πρόκειται να διορθωθεί με κατήχηση και με κύρηγμα.

Η φεμινιστική λογική που λέει "διδάξτε τους άντρες να μη βιάζουν" είναι εκτός πραγματικότητας απ' όλες τις απόψεις.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 24 Ιαν 2020, 12:51

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:31
stargazer έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:03
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 11:54


Κι εγώ αυτό πιστεύω. Ούτως ή άλλως, είναι πάγια θέση των ψυχολόγων, οι ασυνείδητες ενίοτε επιρροές που δημιουργούνται στα παιδιά την πρώτη πενταετία της ζωής τους. Και στις περισσότερες περιπτώσεις, τα πρώτα μηνύματα για το τι εστί γυναικείο ή ανδρικό φύλο, τα παίρνει το παιδί από τους δικούς τους γονεί ή από αυτούς που αντικαθιστούν αυτούς τους ρόλους αν δεν υπάρχουν γονείς.

Για τα αγόρια είναι η μάνα και για τα κορίτσια είναι ο πατέρας.
Οι όποιες πληροφορίες προκύπτουν από την κοινωνικοποίηση τους αργότερα, σε σχολείο, παρέες κλπ χτίζονται πάνω σ' αυτά τα θεμέλια.
Παίζει πολύ η προβολή των προσωπικών βιωμάτων σε κοινωνικό επίπεδο. Όπως οι φεμ έζησαν ένα κακοποιητικό πατέρα και είπαν για "πατριαρχία" έτσι και ένας πιτσιρικάς που οι γονείς του ήταν απόντες θα πει για "αναρχία"
Δεν νομίζω ότι είναι τόσο απόλυτα τα πράγματα. Γιατί "κακοποιητικός" δεν είναι μόνον ο βίαιος πατέρας.
Ένας απόμακρος και απορριπτικός πατέρας μπορεί να προκαλέσει πολύ πιο βαθιά τραύματα, επειδή το παιδί δεν μπορεί να τα αντιληφθεί και να τα επεξεργαστεί. Η βία γίνεται πιο εύκολα αντιληπτή. Το ίδιο ισχύει και για τις μάνες. Και δεν είναι καθόλου περίεργο, το ότι τα παιδιά διάσημων ανθρώπων, συνήθως καταλήγουν προβληματικά επειδή νοιώθουν "κατώτερα" από τους πιο ταλαντούχους και ικανούς γονείς.

Στον αντίποδα, η υπερπροστατευτικότητα* και η καλλιέργεια της νοοτροπίας ότι το παιδί είναι το κέντρο του κόσμου, είναι σίγουρο ότι θα προκαλέσει στο παιδί πολλές δυσάρεστες εκπλήξεις όταν διαπιστώσει ότι οι "ξένοι" δεν το αντιμετωπίζουν ως κάτι εξαιρετικό.



*Εννοώ την εμφανή υπερπροστατευτικότητα και όχι την συνεχή και διακριτική "παρακολούθηση" του παιδιού, που είναι τόσο απαραίτητη όσο και σημαντική.
Ίσως φταίει ο τρόπος που γράφω. Δεν είπα ότι είναι απόλυτο, είναι μια απ τις επιλογές-διεξόδους. Αλλιώς θα είχαμε γεμίσει αναρχικούς και φεμινίστριες.

Κατά την ανάπτυξη του παιδιού κάθε υπερβολή μπορεί να οδηγήσει στα λάθος αποτελέσματα

Τα παιδιά των διάσημων ανθρώπων μπορεί να γίνονται προβληματικά γιατί οι γονείς τους είναι απασχολημενοι με την καριέρα τους και δεν δίνουν σημασία. Κλασσικό επιχείρημα αυτών των ανθρώπων θα μπορούσε να είναι το "Η δουλειά μου έμενα είναι να φέρνω τα λεφτά"


Σε γενικές γραμμές δεν μπορείς να προσδιορίσεις το τι θα γίνει στην ψυχοσύνθεση του παιδιού από πριν, γιατί εκτός από τους γονείς υπάρχουν ένα σωρό άλλα εξωτερικά ερεθίσματα που διαφέρουν σε κάθε άνθρωπο, τα οποία μπορούν να επηρεάσουν είτε θετικά είτε αρνητικά


Θα έχει ενδιαφέρον πάντως να ξέρεις, αν ρωτάς κάθε φεμινίστρια, αναρχικό, άθεο, πρεζάκια τι σχέση είχαν με τον πατέρα τους. Τα αποτελέσματα θα σου κάνουν πολύ εντύπωση.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22577
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 24 Ιαν 2020, 12:54

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:40
Alien666 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:23
nowhere έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:07

από αυτό τι συμπέρασμα βγάζεις,ότι οι ζώνες προκαλούν περισσότερα ατυχήματα?
Δεν μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα από αυτό.

Ασε που το άρθρο ουσιαστικά επιβεβαιώνει μια υπαρκτή διαπίστωση: Οτι τα θύματα βιασμού έχουν βιαστεί ανεξαρτήτως του τύπου ντυσίματος που είχαν, ενώ λίγο παρακάτω αναφέρει ότι οι περισσότεροι βιασμοί γίνονται σε χώρες όπου οι γυναίκες είναι καλυμμένες πατόκορφα.
Ναι, αλλά δεν μπορούμε να παίρνουμε ως σοβαρό επιχείρημα τους βιασμούς σε χώρες που οι γυναίκες καλύπτονται πατόκορφα για να αποδείξουμε ότι το προκλητικό ντύσιμο δεν επηρεάζει τους εν δυνάμει βιαστές στις δυτικές χώρες.

Αυτό θα μέτραγε μόνον αν υπήρχαν στατιστικά για τη σύγκριση των βιασμών μεταξύ καλυμμένων πατόκορφα γυναικών και γυναικών με προκλητικό ντύσιμο στις ίδιες χώρες.

Αλλά σιγά μην μπουν σε διαδικασία ανάλυσης αυτών των ασήμαντων λεπτομερειών, οι έγκυροι αναλυτές. :lol:

Οι έγκυροι αναλυτές, σου λένε το εξής απλό: Αν θεωρείς εσύ, ο Ελληγενής κλπ ότι το προκλητικό ντύσιμο λειτουργεί σαν πρόκληση για τους βιαστές, έχεις κάθε δικαίωμα να το υποστηρίζεις. Η έρευνα αφορά μόνο τα δεδομένα που υπάρχουν ήδη.

Απλώς σου λέει ότι τα θύματα που έχουν βιαστεί ως τώρα, δεν ήταν όλα προκλητικά ντυμένα.

Αρα σου λέει να μη θεωρείς ότι όσες βιάστηκαν ήδη ήταν προκλητικά ντυμένες.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Ιαν 2020, 12:55

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:47
Naida έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:44
Ούτε η ομορφιά ούτε το ντύσιμο. Το άρρωστο μυαλό σε συνδυασμό με την νοοτροπία της εκαστοτε κοινωνίας.
Εσύ θεωρείς όλες τις τσιρλίντερς των πλατειών, ως φορείς υγιών μυαλών;
Αυτά που διατυπώνουν σαφώς. Εδώ υπάρχουν ανάμεσα μας άνθρωποι που θεωρούν ένα κομμάτι ύφασμα ή την έλλειψη του αφορμή να γίνει συνέπεια ο βιασμός. Αντε βγάλε άκρη με δαύτους.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68212
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Ιαν 2020, 12:56

sys3x έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 11:54
stargazer έγραψε:
24 Ιαν 2020, 11:28
Οι γυναίκες που είχαν προβληματική σχέση με τον πατέρα τους, μπορεί να προβάλλουν την εικόνα αυτή στην κοινωνία, να δούνε "πατριαρχία", να γίνουν φεμινίστριες . :003:
Κι εγώ αυτό πιστεύω. Ούτως ή άλλως, είναι πάγια θέση των ψυχολόγων, οι ασυνείδητες ενίοτε επιρροές που δημιουργούνται στα παιδιά την πρώτη πενταετία της ζωής τους. Και στις περισσότερες περιπτώσεις, τα πρώτα μηνύματα για το τι εστί γυναικείο ή ανδρικό φύλο, τα παίρνει το παιδί από τους δικούς του γονείς ή από αυτούς που αντικαθιστούν αυτούς τους ρόλους αν δεν υπάρχουν γονείς.

Για τα αγόρια είναι η μάνα και για τα κορίτσια είναι ο πατέρας.
Οι όποιες πληροφορίες προκύπτουν από την κοινωνικοποίηση τους αργότερα, σε σχολείο, παρέες κλπ χτίζονται πάνω σ' αυτά τα θεμέλια.
Από την εμπυρία μου 10/10 φεμιναζί έχουν ντάντη ίσουζ.
Εγώ δεν έχω προσωπική εμπειρία γιατί δεν θα άντεχα ούτε δεκάλεπτο με φεμιναζί, το ομολογώ.

Μου προκαλούν κάτι μεταξύ οίκτου και επιθετικότητας.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 24 Ιαν 2020, 12:57

sys3x έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:45

Από την εμπυρία μου 10/10 φεμιναζί έχουν ντάντη ίσουζ.
Πρακτικά και απ την δικιά μου

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37505
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 24 Ιαν 2020, 12:58

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:56
sys3x έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 11:54


Κι εγώ αυτό πιστεύω. Ούτως ή άλλως, είναι πάγια θέση των ψυχολόγων, οι ασυνείδητες ενίοτε επιρροές που δημιουργούνται στα παιδιά την πρώτη πενταετία της ζωής τους. Και στις περισσότερες περιπτώσεις, τα πρώτα μηνύματα για το τι εστί γυναικείο ή ανδρικό φύλο, τα παίρνει το παιδί από τους δικούς του γονείς ή από αυτούς που αντικαθιστούν αυτούς τους ρόλους αν δεν υπάρχουν γονείς.

Για τα αγόρια είναι η μάνα και για τα κορίτσια είναι ο πατέρας.
Οι όποιες πληροφορίες προκύπτουν από την κοινωνικοποίηση τους αργότερα, σε σχολείο, παρέες κλπ χτίζονται πάνω σ' αυτά τα θεμέλια.
Από την εμπυρία μου 10/10 φεμιναζί έχουν ντάντη ίσουζ.
Εγώ δεν έχω προσωπική εμπειρία γιατί δεν θα άντεχα ούτε δεκάλεπτο με φεμιναζί, το ομολογώ.

Μου προκαλούν κάτι μεταξύ οίκτου και επιθετικότητας.
Αν ξεπεράσεις το θρέσχολντ του δεκάλεπτου (όσο είναι για σένα τέλος πάντων) είναι αγνή αγνότατη απόλαυση*.
Δε κάνω καθόλου πλάκα, έχουν να φανούν δύο τρεις βδομάδες και μου χουν λείψει.
:D

*δεδομένου ότι δε θα τις φέρεις ΚΑΜΜΙΑ αντίρρηση ή έστω αντίρρηση που θα καταλάβουν ότι είναι αντίρρηση.
:003:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Ιαν 2020, 13:03

Alien666 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:50
Naida έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:44


Ούτε η ομορφιά ούτε το ντύσιμο. Το άρρωστο μυαλό σε συνδυασμό με την νοοτροπία της εκαστοτε κοινωνίας.
fixed. Εκεί που διαφωνώ με σένα και με τη don 't speak που μίλησε προηγουμένως, είναι ότι αυτός που έχει διαταραγμένη λίμπιντο, δεν πρόκειται να διορθωθεί με κατήχηση και με κύρηγμα.

Η φεμινιστική λογική που λέει "διδάξτε τους άντρες να μη βιάζουν" είναι εκτός πραγματικότητας απ' όλες τις απόψεις.
Οχι δεν λέει κανείς ότι θα συνετιστει ο άρρωστος. Αυτό που λέμε είναι ότι πρέπει να αλλάξει η στάση της κοινωνίας απέναντι στα θύματα αλλά και στην ανεκτικότητα απέναντι σε συμπεριφορές παραβιάζουν όρια και ελευθερίες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 24 Ιαν 2020, 13:03

sys3x έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:58

Αν ξεπεράσεις το θρέσχολντ του δεκάλεπτου (όσο είναι για σένα τέλος πάντων) είναι αγνή αγνότατη απόλαυση.
Δε κάνω καθόλου πλάκα, έχουν να φανούν δύο τρεις βδομάδες και μου χουν λείψει.
:D
Δεν είμαι σίγουρος αν δεν το λες για πλάκα, αλλά έτσι είναι

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68212
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Ιαν 2020, 13:04

Alien666 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:54
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:40
Alien666 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:23


Δεν μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα από αυτό.

Ασε που το άρθρο ουσιαστικά επιβεβαιώνει μια υπαρκτή διαπίστωση: Οτι τα θύματα βιασμού έχουν βιαστεί ανεξαρτήτως του τύπου ντυσίματος που είχαν, ενώ λίγο παρακάτω αναφέρει ότι οι περισσότεροι βιασμοί γίνονται σε χώρες όπου οι γυναίκες είναι καλυμμένες πατόκορφα.
Ναι, αλλά δεν μπορούμε να παίρνουμε ως σοβαρό επιχείρημα τους βιασμούς σε χώρες που οι γυναίκες καλύπτονται πατόκορφα για να αποδείξουμε ότι το προκλητικό ντύσιμο δεν επηρεάζει τους εν δυνάμει βιαστές στις δυτικές χώρες.

Αυτό θα μέτραγε μόνον αν υπήρχαν στατιστικά για τη σύγκριση των βιασμών μεταξύ καλυμμένων πατόκορφα γυναικών και γυναικών με προκλητικό ντύσιμο στις ίδιες χώρες.

Αλλά σιγά μην μπουν σε διαδικασία ανάλυσης αυτών των ασήμαντων λεπτομερειών, οι έγκυροι αναλυτές. :lol:

Οι έγκυροι αναλυτές, σου λένε το εξής απλό: Αν θεωρείς εσύ, ο Ελληγενής κλπ ότι το προκλητικό ντύσιμο λειτουργεί σαν πρόκληση για τους βιαστές, έχεις κάθε δικαίωμα να το υποστηρίζεις. Η έρευνα αφορά μόνο τα δεδομένα που υπάρχουν ήδη.

Απλώς σου λέει ότι τα θύματα που έχουν βιαστεί ως τώρα, δεν ήταν όλα προκλητικά ντυμένα.

Αρα σου λέει να μη θεωρείς ότι όσες βιάστηκαν ήδη ήταν προκλητικά ντυμένες.
Κι εγώ λέω ότι το δείγμα είναι απολύτως αναξιόπιστο γιατί συγκρίνει και ισοπεδώνει ταυτοχρόνως, δύο τελείως διαφορετικά πεδία.

Είναι σα να λέει κάποιος ότι επειδή το χ% ποσοστό γυναικών παγκοσμίως υπέστησαν κλειτοριδεκτομή, το ίδιο ποσοστό των Ελλήνων, Ισλανδών ή Βέλγων πολιτών, έχει νοοτροπία κλειτοριδεκτομής.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 24 Ιαν 2020, 13:05

sys3x έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:58


*δεδομένου ότι δε θα τις φέρεις ΚΑΜΜΙΑ αντίρρηση ή έστω αντίρρηση που θα καταλάβουν ότι είναι αντίρρηση.
:003:
Βλέπω είσαι βαθύς γνώστης :003:

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22577
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 24 Ιαν 2020, 13:06

Naida έγραψε:
24 Ιαν 2020, 13:03
Alien666 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:50
Naida έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:44


Ούτε η ομορφιά ούτε το ντύσιμο. Το άρρωστο μυαλό σε συνδυασμό με την νοοτροπία της εκαστοτε κοινωνίας.
fixed. Εκεί που διαφωνώ με σένα και με τη don 't speak που μίλησε προηγουμένως, είναι ότι αυτός που έχει διαταραγμένη λίμπιντο, δεν πρόκειται να διορθωθεί με κατήχηση και με κύρηγμα.

Η φεμινιστική λογική που λέει "διδάξτε τους άντρες να μη βιάζουν" είναι εκτός πραγματικότητας απ' όλες τις απόψεις.
Οχι δεν λέει κανείς ότι θα συνετιστει ο άρρωστος. Αυτό που λέμε είναι ότι πρέπει να αλλάξει η στάση της κοινωνίας απέναντι στα θύματα αλλά και στην ανεκτικότητα απέναντι σε συμπεριφορές παραβιάζουν όρια και ελευθερίες.
Αυτό το λες εσύ κι εγώ και είναι πολύ σωστό. Αυτό που είπες παραπάνω (και που το λέτε οι φεμινίστριες) είναι ότι η νοοτροπία της κοινωνίας ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ τους βιαστές. Αρα ότι αν αλλάξει η νοοτροπία, θα εξαλειφθούν οι βιασμοί. Αυτό δεν ισχύει.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37505
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 24 Ιαν 2020, 13:09

Έχω καταφέρει χρυσαυγίτη να τον κάνω να ψηφίσει σρζ και ζαίο να ψηφίσει βαρουφάκερ, από το ένα άκρο στο άλλο δηλαδή, πιστεύω ότι σε 2 με 3 συνεδρίες θα τις κάνω να πούνε μόνες τους στο τέλος ότι είναι λευκά προνομιούχα σκουπίδια και χωρίς να τις φέρω καν αντίρρηση αυτό :003:, αν δε προχωρήσουμε λίγο ακόμα παίζει να ξαναβάλω την ΧΑ στην βουλή με αυτές τις παλαβιάρες, είναι εντελώς ανισόρροπες.
Βασικά είναι μικρά τρομαγμένα και ταυτόχρονα τρομερά επιθετικά κοριτσάκια, αυτό που μου έκανε τεράστια εντύπωση είναι τα δύο με τρία αγοράκια που κουβαλάνε πάντα μαζί τους, τόσες φορές που ήρθανε δεν έχουμε ακούσει καν, καν την φωνή τους ρε μαλάκες.
:lol:
Απίθανα πράματα.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών