Περιτομη

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.

Ειστε υπερ ή κατα

Υπερ
7
28%
Κατα
18
72%
 
Σύνολο ψήφων: 25

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Περιτομη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 24 Ιαν 2020, 12:56

Ορέστης 35 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:52
Βλήμα έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:39
Ορέστης 35 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:17
Ειστε υπερ ή κατα της περιτομης για λογους υγειας;
Όταν λες "για λόγους υγείας" εννοείς προληπτικά ή σου είπε ο γιατρός "πρέπει να κάνεις περιτομή";
Διότι αν μιλάμε για την δεύτερη περίπτωση, παρατάς τις μαλακίες και πηγαίνεις να κάνεις περιτομή.
Για την πρώτη δεν έχω άποψη.
Υπαρχει γιατρος που να παιρνει ευθυνη και να μιλαει καθαρα; Εχεις ενα προβλημα και σου λενε κανε ο, τι θες.

Βρε άθρωπέ μου, συζήτα το με τον γιατρό σου. Μπαίνεις εδώ και ρωτάς εμάς; Ποιος είναι γιατρός από 'δω πέρα; Είναι ειδικό θέμα. Έχει υπέρ και κατά, ιδίως σε κάποιον ενήλικα. Μην πράξεις όπως πράξεις επειδή έτσι σου είπε ένας χρήστης που συμπαθείς.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24716
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Περιτομη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 24 Ιαν 2020, 12:56

Τι είναι η φίμωση; γενικώς τι λόγοι υγείας έχουν ως λύση την περιτομή;

Ορέστης 35

Re: Περιτομη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 24 Ιαν 2020, 12:58

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:53
Μέγα λάθος φίλε Ορέστη: εάν σε τσιμπήσει με φίμωση ο γιατρός σε έστειλε για τα δέοντα χθες κιόλας...
Με ειδαν δυο γυναικες δερματολογοι στο Συγγρου και δε μπορουσαν να πιστεψουν οτι το πεος μου εχει αλλο μεγεθος κατα τη στη στυση. Νομιζαν οτι ηθελα απλα να τους δειξω το πουλι μου.

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Περιτομη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 24 Ιαν 2020, 12:58

Αμάν, τι τι είναι φίμωση;;;

Γκουγκλίστε ρε παίδες και σώστε τον "φιμωμένο" κόσμο οι γονείς...
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Ορέστης 35

Re: Περιτομη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 24 Ιαν 2020, 13:05

Βλήμα έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:56
Ορέστης 35 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:52
Βλήμα έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:39


Όταν λες "για λόγους υγείας" εννοείς προληπτικά ή σου είπε ο γιατρός "πρέπει να κάνεις περιτομή";
Διότι αν μιλάμε για την δεύτερη περίπτωση, παρατάς τις μαλακίες και πηγαίνεις να κάνεις περιτομή.
Για την πρώτη δεν έχω άποψη.
Υπαρχει γιατρος που να παιρνει ευθυνη και να μιλαει καθαρα; Εχεις ενα προβλημα και σου λενε κανε ο, τι θες.

Βρε άθρωπέ μου, συζήτα το με τον γιατρό σου. Μπαίνεις εδώ και ρωτάς εμάς; Ποιος είναι γιατρός από 'δω πέρα; Είναι ειδικό θέμα. Έχει υπέρ και κατά, ιδίως σε κάποιον ενήλικα. Μην πράξεις όπως πράξεις επειδή έτσι σου είπε ένας χρήστης που συμπαθείς.
Παιρνω τη βοηθεια του κοινου γιατι οι γιατροι ειναι για τον πουτσο.

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9067
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Περιτομη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 24 Ιαν 2020, 13:06

Ορέστης 35 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 13:05
Βλήμα έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:56
Ορέστης 35 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:52


Υπαρχει γιατρος που να παιρνει ευθυνη και να μιλαει καθαρα; Εχεις ενα προβλημα και σου λενε κανε ο, τι θες.

Βρε άθρωπέ μου, συζήτα το με τον γιατρό σου. Μπαίνεις εδώ και ρωτάς εμάς; Ποιος είναι γιατρός από 'δω πέρα; Είναι ειδικό θέμα. Έχει υπέρ και κατά, ιδίως σε κάποιον ενήλικα. Μην πράξεις όπως πράξεις επειδή έτσι σου είπε ένας χρήστης που συμπαθείς.
Παιρνω τη βοηθεια του κοινου γιατι οι γιατροι ειναι για τον πουτσο.
Πάρε το "πενήντα πενήντα", τις ίδιες πιθανότητες έχεις...
Yippie Kay Yay

Ορέστης 35

Re: Περιτομη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 24 Ιαν 2020, 13:07

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:58
Αμάν, τι τι είναι φίμωση;;;

Γκουγκλίστε ρε παίδες και σώστε τον "φιμωμένο" κόσμο οι γονείς...
Εγω δεν εχω φιμωση, εχω απωλεια ελαστικοτητας ως αποτελεσμα χρησης κορτιζονης. Οι δερματολογοι μου ειπαν να παρω κορτιζονη για να γινω καλυτερα. Καταλαβαινετε το προβλημα;

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11348
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Περιτομη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 24 Ιαν 2020, 13:07

Εντυπωσιάστηκαν οι γιατρίνες Ορέστη ή σε έδιωξαν;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Ορέστης 35

Re: Περιτομη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 24 Ιαν 2020, 13:20

Λεγεών έγραψε:
24 Ιαν 2020, 13:07
Εντυπωσιάστηκαν οι γιατρίνες Ορέστη ή σε έδιωξαν;
Μην κανετε πλακα σε ιατρικα θεματα

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11348
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Περιτομη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 24 Ιαν 2020, 13:22

Ορέστης 35 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 13:20
Λεγεών έγραψε:
24 Ιαν 2020, 13:07
Εντυπωσιάστηκαν οι γιατρίνες Ορέστη ή σε έδιωξαν;
Μην κανετε πλακα σε ιατρικα θεματα
Με συγχωρείς Ορέστη.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12177
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Περιτομη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 24 Ιαν 2020, 13:25

Ορέστης 35 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:58
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:53
Μέγα λάθος φίλε Ορέστη: εάν σε τσιμπήσει με φίμωση ο γιατρός σε έστειλε για τα δέοντα χθες κιόλας...
Με ειδαν δυο γυναικες δερματολογοι στο Συγγρου και δε μπορουσαν να πιστεψουν οτι το πεος μου εχει αλλο μεγεθος κατα τη στη στυση. Νομιζαν οτι ηθελα απλα να τους δειξω το πουλι μου.
τι εννοεις,οτι εχει αλλο μεγεθος κατα τη στυση;
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Ορέστης 35

Re: Περιτομη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 24 Ιαν 2020, 14:11

Thor έγραψε:
24 Ιαν 2020, 13:25
Ορέστης 35 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:58
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:53
Μέγα λάθος φίλε Ορέστη: εάν σε τσιμπήσει με φίμωση ο γιατρός σε έστειλε για τα δέοντα χθες κιόλας...
Με ειδαν δυο γυναικες δερματολογοι στο Συγγρου και δε μπορουσαν να πιστεψουν οτι το πεος μου εχει αλλο μεγεθος κατα τη στη στυση. Νομιζαν οτι ηθελα απλα να τους δειξω το πουλι μου.
τι εννοεις,οτι εχει αλλο μεγεθος κατα τη στυση;
Το πουλι προφανως. Αυτη φωναζε ανοιξε! ανοιξε! Και μου ειπε αφου τραβιεται πισω δεν υπαρχει προβλημα. Ο ουρολογος μου ειπε "αμα σε ενοχλει μπορουμε να στο κοψουμε. Το πετσακι εννοω, οχι το πουλι."

Εγω τωρα προσπαθω να αποφασισω τι θα κανω σε αυτο το μπουρδελο της συγχρονης Ελλαδας

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23245
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Περιτομη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 24 Ιαν 2020, 14:14

Ορέστης 35 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 14:11
Thor έγραψε:
24 Ιαν 2020, 13:25
Ορέστης 35 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:58


Με ειδαν δυο γυναικες δερματολογοι στο Συγγρου και δε μπορουσαν να πιστεψουν οτι το πεος μου εχει αλλο μεγεθος κατα τη στη στυση. Νομιζαν οτι ηθελα απλα να τους δειξω το πουλι μου.
τι εννοεις,οτι εχει αλλο μεγεθος κατα τη στυση;
Το πουλι προφανως. Αυτη φωναζε ανοιξε! ανοιξε! Και μου ειπε αφου τραβιεται πισω δεν υπαρχει προβλημα. Ο ουρολογος μου ειπε "αμα σε ενοχλει μπορουμε να στο κοψουμε. Το πετσακι εννοω, οχι το πουλι."

Εγω τωρα προσπαθω να αποφασισω τι θα κανω σε αυτο το μπουρδελο της συγχρονης Ελλαδας
τι δικαιώματα εχεις δώσει στον ουρολόγο να σε ειρωνεύεται έτσι, Ορεστη? Ανεπιτρεπτο. Γιατι δεν του κανεις καταγγελία?

Ορέστης 35

Re: Περιτομη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 24 Ιαν 2020, 14:18

vantono έγραψε:
24 Ιαν 2020, 14:14
Ορέστης 35 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 14:11
Thor έγραψε:
24 Ιαν 2020, 13:25


τι εννοεις,οτι εχει αλλο μεγεθος κατα τη στυση;
Το πουλι προφανως. Αυτη φωναζε ανοιξε! ανοιξε! Και μου ειπε αφου τραβιεται πισω δεν υπαρχει προβλημα. Ο ουρολογος μου ειπε "αμα σε ενοχλει μπορουμε να στο κοψουμε. Το πετσακι εννοω, οχι το πουλι."

Εγω τωρα προσπαθω να αποφασισω τι θα κανω σε αυτο το μπουρδελο της συγχρονης Ελλαδας
τι δικαιώματα εχεις δώσει στον ουρολόγο να σε ειρωνεύεται έτσι, Ορεστη? Ανεπιτρεπτο. Γιατι δεν του κανεις καταγγελία?
Τι καταγγελια; Πλακα μου κανεις κι εσυ;

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12177
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Περιτομη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 24 Ιαν 2020, 15:14

Ορέστης 35 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 14:11
Thor έγραψε:
24 Ιαν 2020, 13:25
Ορέστης 35 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 12:58


Με ειδαν δυο γυναικες δερματολογοι στο Συγγρου και δε μπορουσαν να πιστεψουν οτι το πεος μου εχει αλλο μεγεθος κατα τη στη στυση. Νομιζαν οτι ηθελα απλα να τους δειξω το πουλι μου.
τι εννοεις,οτι εχει αλλο μεγεθος κατα τη στυση;
Το πουλι προφανως. Αυτη φωναζε ανοιξε! ανοιξε! Και μου ειπε αφου τραβιεται πισω δεν υπαρχει προβλημα. Ο ουρολογος μου ειπε "αμα σε ενοχλει μπορουμε να στο κοψουμε. Το πετσακι εννοω, οχι το πουλι."

Εγω τωρα προσπαθω να αποφασισω τι θα κανω σε αυτο το μπουρδελο της συγχρονης Ελλαδας
Δεν βγαζει νοημα αυτο που λες.
Εγραψες στο πρωτο ποστ οτι,το πεος εχει αλλο μεγεθος σε στυση.
Ε,προφανως κι εχει αλλο μεγεθος,δεν μπορει να ειναι πεσμενη και να εχει το ιδιο μεγεθος,με το οταν ειναι σηκωμενη.
Οποτε,που ακριβως ειναι το προβλημα των δυο γιατρων που σε ειδαν;
Και τι σημανει,ανοιξε!ανοιξε!;
Μηπως σου ειπαν,κατεβασε!κατεβασε!;
Τη ποσθη δηλαδη.
Και το τραβιεται πισω,ειναι σχετικο.
Μπορει να τραβιεται πισω οταν ειναι πεσμενη,αλλα,να μη τραβιεται,οταν ειναι σηκωμενη.
Αν για παραδειγμα,οταν σου ειναι σηκωμενη,κατεβαινει ευκολα,αλλα κατα τη σεξουαλικη πραξη σε ποναει,κανεις επεμβαση μονο στον χαλινο.
Αν οχι,τοτε κανεις περιτομη.
Δεν ξερω,που ειναι το θεμα σου.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών