Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40134
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 24 Ιαν 2020, 15:19

Naida έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:10
Ξέρεις οι τσιρλίντερς του συντάγματος υψωνουν το μεσαίο δάχτυλο με το μαύρο νυχάκι τους σε αυτές τις απόψεις. Απλά και λιτά.
Οι τσιρλίντερ είναι όμορφες και σπάνια πίνουν τσάι από φύλλα Αλεξανδρείας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19084
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 24 Ιαν 2020, 15:22

hellegennes έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:19
Naida έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:10
Ξέρεις οι τσιρλίντερς του συντάγματος υψωνουν το μεσαίο δάχτυλο με το μαύρο νυχάκι τους σε αυτές τις απόψεις. Απλά και λιτά.
Οι τσιρλίντερ είναι όμορφες και σπάνια πίνουν τσάι από φύλλα Αλεξανδρείας.
Το πρόβλημα τους είναι ..ότι σπάνια βρίσκουν ..άνδρα !!! :smt005:

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 24 Ιαν 2020, 15:24

hellegennes έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:16
Naida έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:10
hellegennes έγραψε:
24 Ιαν 2020, 14:57
Εγώ σε ρώτησα. Περιμένω μια απάντηση για να δω αν θα συνεχίζεις να το υποστηρίζεις και μην πετάς την μπάλα στην εξέδρα. Να σέβεσαι τους κανόνες της συζήτησης.
Πόσες βιασμένες γυναίκες γνωρίζω; ελπίζω καμία.
Άρα η εκτίμηση του δόκτορα είναι αβάσιμη. Λογικό, γιατί δεν στηρίζεται σε κανένα υπαρκτό δεδομένο και θεωρώ ανήθικο και μόνο που δημοσιεύουν τέτοια κείμενα. Πετάνε τους αριθμούς σαν να είναι στραγάλια. Ελπίζω λοιπόν να την αποκηρύξεις.

Η απάντηση στην ερώτησή σου είναι: δεν έκανα πουθενά στο νήμα εκτίμηση για ποσοστό ή απόλυτο αριθμό έκφυλα ντυμένων γυναικών που έχουν βιαστεί. Αυξάνει τον κίνδυνο βιασμού, έχω πει, αρκετές φορές στο νήμα, αλλά δεν μίλησα πουθενά για αριθμούς ή ποσοστά.
Και αξίζει αν ανεβάζει το ποσοστό βιασμού σε κάποιες περιπτώσεις το να το έχεις κεντρικό στόχο στην συζήτηση;

Είσαι ο βασικός ένοχος εσύ και ο αινειαν που κάθε 3 και λίγο διαβάζουμε σχόλια του στυλ "δεν έχει η γυναίκα δικαίωμα να δείχνει δημόσια τα βυζιά της;"


Υπάρχουν και άλλα. Κατά την γνώμη μου η ελευθεριακή στάση και η εύκολη εναλλαγή συντρόφων είναι πιο επικίνδυνες. Πάντα βέβαια πρέπει να υπάρχει και ο ψυχοπαθής απέναντι.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Ιαν 2020, 15:26

hellegennes έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:16
Naida έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:10
hellegennes έγραψε:
24 Ιαν 2020, 14:57
Εγώ σε ρώτησα. Περιμένω μια απάντηση για να δω αν θα συνεχίζεις να το υποστηρίζεις και μην πετάς την μπάλα στην εξέδρα. Να σέβεσαι τους κανόνες της συζήτησης.
Πόσες βιασμένες γυναίκες γνωρίζω; ελπίζω καμία.
Άρα η εκτίμηση του δόκτορα είναι αβάσιμη. Λογικό, γιατί δεν στηρίζεται σε κανένα υπαρκτό δεδομένο και θεωρώ ανήθικο και μόνο που δημοσιεύουν τέτοια κείμενα. Πετάνε τους αριθμούς σαν να είναι στραγάλια. Ελπίζω λοιπόν να την αποκηρύξεις.



Η απάντηση στην ερώτησή σου είναι: δεν έκανα πουθενά στο νήμα εκτίμηση για ποσοστό ή απόλυτο αριθμό έκφυλα ντυμένων γυναικών που έχουν βιαστεί. Αυξάνει τον κίνδυνο βιασμού, έχω πει, αρκετές φορές στο νήμα, αλλά δεν μίλησα πουθενά για αριθμούς ή ποσοστά.
Αβάσιμη η εκτίμηση του δόκτορα. Μάλλον του ήρθε έτσι αβάσιμα ο αριθμός.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40134
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 24 Ιαν 2020, 15:28

stargazer έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:24
Και αξίζει αν ανεβάζει το ποσοστό βιασμού σε κάποιες περιπτώσεις το να το έχεις κεντρικό στόχο στην συζήτηση;
Δεν το έχω εγώ. Η Naida και ο stavmanr επανέρχονται συνέχεια σ' αυτό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40134
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 24 Ιαν 2020, 15:30

Naida έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:26
Αβάσιμη η εκτίμηση του δόκτορα. Μάλλον του ήρθε έτσι αβάσιμα ο αριθμός.
Πες μας εσύ σε ποια στοιχεία βασίζεται. Πρέπει να ξέρεις ότι στην επιστήμη δεν υπάρχουν αυθεντίες. Δεν πα 'να το 'χει πει ο μεγαλύτερος νομπελίστας όλων των εποχών; Η επιστήμη βασίζεται σε στοιχεία, όχι σε αυθαίρετες εκτιμήσεις απουσία στοιχείων.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68187
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Ιαν 2020, 15:33

Naida έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:10
hellegennes έγραψε:
24 Ιαν 2020, 14:57
Εγώ σε ρώτησα. Περιμένω μια απάντηση για να δω αν θα συνεχίζεις να το υποστηρίζεις και μην πετάς την μπάλα στην εξέδρα. Να σέβεσαι τους κανόνες της συζήτησης.
Πόσες βιασμένες γυναίκες γνωρίζω; ελπίζω καμία.

Θα μου απαντήσεις κι εσύ;
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 14:58
Naida έγραψε:
24 Ιαν 2020, 14:44


Να πείτε σε μια κοπέλα που βιάστηκε ότι
" αν ντύνεσαι προκλητικά να είσαι έτοιμη να υποστείς τις συνέπειες"
Να το κάνετε διαφημιστικό να ξέρουν όλες οι κοπέλες πως θα χειριστούν μια τέτοια κατάσταση.
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 11:40


Έχουμε αναφέρει 200 φορές ότι

α) άλλο πράγμα το προκλητικό ντύσιμο και άλλο το συνολικό πακέτο (ντύσιμο + συμπεριφορά + χώρος)
β) άλλο το να επιτεθεί κάποιος άγνωστος στην οποιαδήποτε (προκλητικά ή σεμνά ντυμένη) και άλλο η κατάληξη μιας διαδικασίας που έχει ξεκινήσει ως συναινετική (ή μπορεί να εκληφθεί ως τέτοια)
γ) γενικώς, άλλο ο βιασμός που επιχειρείται ή καταλήγει μεταξύ αγνώστων, όπου ο δράστης δεν έχει προσωπική σχέση με το θύμα και άλλο μια ερωτική πράξη (βίαιη ή μη) που μπορεί να εκληφθεί ως βιασμός μεταξύ γνωστών.

Το 90% του θέματος παίζει στην επανάληψη "δηλαδή θεωρείτε ότι αν μια γυναίκα ντυθεί προκλητικά δικαιολογείται ο βιασμός της;"

Στο ίδιο ακριβώς πλαίσιο που παίζει το "α, ώστε θέλετε να πνίγουμε τους μετανάστες, εεεε;"

Και κατά τα φαινόμενα, θα συνεχίσει σε αυτόν τον ρυθμό. :lol:

Το μόνο που μένει είναι η χρονομέτρηση της επανάληψης. :lol:
Είσαι η ίδια που είπες αυτά

"ο αντρας είναι και όταν έρθει σε σεξουαλικη διέγερση έχασε τη συνειδητότητα του. Δε μπορει να σταματήσει.
" έχει ζωώδη ένστικτα ο άντρας ."
" έλα βρε ο γνωστός μαλακάς ήταν που τον συναντάμε παντού"
"ας πρόσεχε".

Και μου φέρνεις και τα παραπάνω. Όπως το γ.
Αλλο ο βιασμός από άγνωστο άλλο ο βιασμός μεταξύ γνωστών.
Ξέρεις οι τσιρλίντερς του συντάγματος υψωνουν το μεσαίο δάχτυλο με το μαύρο νυχάκι τους σε αυτές τις απόψεις. Απλά και λιτά.
Eντάξει, το παιχνιδάκι "αποσπασματικές δηλώσεις αποκομμένες από το κείμενο που γράφονται" το βρίσκω πολύ βαρετό για να συμμετάσχω.

Και οι τσιρλίντερς του συντάγματος ας σηκώνουν το δαχτυλάκι τους σε όποιον γουστάρουν και όπου τις παίρνει.

Το σίγουρο είναι ότι βρίσκω χλωμό να μου σήκωνε το δαχτυλάκι του κάποιο από αυτά τα σούργελα αν ήμουν κοντά του.

Οι εξ αποστάσεως μαγκιές είναι πολύ πιο ασφαλείς. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 24 Ιαν 2020, 15:34

hellegennes έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:28
stargazer έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:24
Και αξίζει αν ανεβάζει το ποσοστό βιασμού σε κάποιες περιπτώσεις το να το έχεις κεντρικό στόχο στην συζήτηση;
Δεν το έχω εγώ. Η Naida και ο stavmanr επανέρχονται συνέχεια σ' αυτό.
Αν δεν απαντάς θα βαρεθούν και θα το κόψουν

Ελπίζω :lol:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40134
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 24 Ιαν 2020, 15:37

stargazer έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:34
hellegennes έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:28
stargazer έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:24
Και αξίζει αν ανεβάζει το ποσοστό βιασμού σε κάποιες περιπτώσεις το να το έχεις κεντρικό στόχο στην συζήτηση;
Δεν το έχω εγώ. Η Naida και ο stavmanr επανέρχονται συνέχεια σ' αυτό.
Αν δεν απαντάς θα βαρεθούν και θα το κόψουν

Ελπίζω :lol:
Ναι, αλλά μ' αρέσει που εκνευρίζεται η naida. :003:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 24 Ιαν 2020, 15:40

hellegennes έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:37
stargazer έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:34
hellegennes έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:28


Δεν το έχω εγώ. Η Naida και ο stavmanr επανέρχονται συνέχεια σ' αυτό.
Αν δεν απαντάς θα βαρεθούν και θα το κόψουν

Ελπίζω :lol:
Ναι, αλλά μ' αρέσει που εκνευρίζεται η naida. :003:
Εντάξει τότε :003:

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22577
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 24 Ιαν 2020, 15:41

Naida και η γυναίκα έχει ζωώδη ένστικτα, όχι μόνο ο άντρας. Εκτός αν είναι υπο-οργασμική.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Ιαν 2020, 16:09

https://www.google.com/amp/s/www.iefime ... i-se%3famp


Ωπ ωραίο
Ηταν το θύμα του βιασμού μεθυσμένο; Φορούσε αποκαλυπτικά ρούχα; Κι όμως, πολλοί σε ευρωπαϊκές χώρες πιστεύουν ότι το σεξ χωρίς συγκατάθεση δικαιολογείται σε κάποιες περιπτώσεις. Ανάμεσά τους και η Ελλάδα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40134
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 24 Ιαν 2020, 16:11

Το έχουμε ξαναβάλει. Η έρευνα δεν λέει σχεδόν τίποτα απ' αυτά που ισχυρίζεται το άρθρο και τα ποσοστά ανδρών-γυναικών είναι ίδια στην έρευνα. Δηλαδή ό,τι πιστεύουν οι Έλληνες πιστεύουν και οι Ελληνίδες.

Επίσης δεν μιλάει για βιασμό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Ιαν 2020, 16:20

hellegennes έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:37
stargazer έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:34
hellegennes έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:28


Δεν το έχω εγώ. Η Naida και ο stavmanr επανέρχονται συνέχεια σ' αυτό.
Αν δεν απαντάς θα βαρεθούν και θα το κόψουν

Ελπίζω :lol:
Ναι, αλλά μ' αρέσει που εκνευρίζεται η naida. :003:
Μα δεν εκνευριζομαι :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 24 Ιαν 2020, 17:02

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
23 Ιαν 2020, 09:31
Bipsco έγραψε:
23 Ιαν 2020, 00:54
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Ιαν 2020, 22:18


Γιατί ΔΕΝ μπορεί να θεωρηθεί ως μήνυμα η σήμα συναίνεσης
Οι γυμνιστές πηγαίνουν σε δικά τους περιφραγμένα μέρη όπου δεν πηγαίνουν άσχετοι
Χρειάζεται ο βιαστής μήνυμα συναίνεσης; Ποιοι είναι οι άσχετοι σε παραλίες γυμνιστών; Αν δεν φοράς μαγιό, πηγαίνεις. Γιατί δεν μπορεί μια παρέα να πάει σε μια οποιαδήποτε παραλία το βράδυ και να μπουν γυμνοί στην θάλασσα;
Αυτους που θεωρουν ως βιαστες οι φεμινιστριες του 'αγριου φεμινισμου'' ΔΕΝ ειναι απαραιτητα οι κλασικοι βιαστες που χρησσιμοπουν βια σε μια αγνωστη γυναικα , ειναι ανδρες που ..πηραν λιγο περισοτερο θαρος απο οτιι ηθελε να τους δωσει η γυναικα θυμα !!
Του στυλ , τον αγκαλιασα , του επετρεψα να μου χαιδεψει το στηθος ...αλλα αυτος πηρε πρωτοβουλια ως ανδρας και προχωρησε παρακατω !!
Πραγμα ..που εγω , μετα την πραξη , θεωρησα οτι το εκανε χωρις να με ρωτησει , αρα δεν ειχε την συναινεση μου ..
Αυτές είναι μειοψηφία και δεν μπορούν να υποστηρίξουν με στοιχεία τους ισχυρισμούς τους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών