Προκαλεί ο δημόσιος θηλασμός;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Προκαλεί ρε;

Ναι
13
17%
Οχι
63
83%
 
Σύνολο ψήφων: 76

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Προκαλεί ο δημόσιος θηλασμός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Ιαν 2020, 16:51

Athos έγραψε:
24 Ιαν 2020, 16:18
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 16:11
Το ζητούμενο είναι να εκτίθεται το μωρό και στο εξωτερικό περιβάλλον, εκτός ακραίων καιρικών συνθηκών και μια καθημερινή βόλτα, του κάνει περισσότερο καλό παρά κακό. Και ναι, είναι καλό να συνηθίζει το παιδί σε διαφορετικούς θορύβους κσι διαφορετικό περιβάλλον, από το να επιβάλλεται απόλυτη σιγή ή συσκότιση κάθε φορά που πρέπει να κοιμηθεί.
Όσο για τις μολύνσεις, οι περισσότερες γίνονται στους παιδικούς σταθμούς.
Εντάξει, το να πάρεις το μωρό μαζί σου αν πρόκειται να μπεις σε μέσο μεταφοράς με στριμωξίδι, είναι όντως προβληματικό.
εσύ γάτα έχεις βγάλει την ουρά σου απέξω στο θέμα .. :lol:
Ποιους παιδικούς σταθμούς, εδώ μιλάμε για τα 1-2 μηνών
Να τα βυζαίνουν στις καφετέριες και στο μετρό
Εγώ όταν είχα μικρό ήμουν στην κυριολεξία καγκουρώ.
Οπότε, σαφώς και έβγαινα ή βγαίναμε με το μωρό. Είτε για ψώνια είτε για βόλτα.
Ούτως ή άλλως, το πρώτο εξάμηνο της ζωής του ήταν άνοιξη και καλοκαίρι, οπότε αν βρισκόμασταν σε καφέ ή ακόμα και σε ταβέρνα αν ήθελα να το θηλάσω έκανα ακριβώς αυτό που έκανα κι όταν ήθελα να το αλλάξω. Πήγαινα μέσα στο μαγαζί. Το ίδιο έκανα κι αν ήμουν σε κάποιο φιλικό σπίτι. Πήγαινα σε άλλο δωμάτιο. Τι πιο απλό;

Γενικώς, δεν είδα ποτέ ως θεμελιώδες πρόβλημα :lol: το θέμα του δημόσιου θηλασμού.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Belladonna
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 10:44
Phorum.gr user: Belladonna

Re: Προκαλεί ο δημόσιος θηλασμός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belladonna » 24 Ιαν 2020, 16:54

Ο δημόσιος θηλασμός μια χαρά είναι και εξυπηρετεί το σκοπό του που είναι να τραφεί το μωρό.

Ως τέτοιο τον δέχομαι παντού και πάντα χωρίς σεντονια, μαντήλια, τη μαμά να αποσύρεται (έλεος) ή οποιαδήποτε άλλη ντροπή.

Όταν όμως ο δημόσιος θηλασμος εξυπηρετεί το "εγώ" της μαμάς (= κοιτάτε τί κάνω εγώ και είμαι και γαμώ τα άτομα), με απωθεί ακόμα και με σεντόνι να είναι η άλλη.

Και, ναι, είναι εξαιρετικα εύκολο να ξεχωρίσεις τη μια από την άλλη περίπτωση.

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: Προκαλεί ο δημόσιος θηλασμός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 24 Ιαν 2020, 16:54

Feindflug έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:56

Θα μπορούσε επίσης, τύπε, να βγει το μωρό μόνο του και να μείνουν οι γονείς σπίτι.
Τύπε, δεν έχεις δει την ταινία "Baby's day out"; Τα μωρά είναι επικίνδυνα. Γι' αυτό τα κλειδώνουν στο σπίτι.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Προκαλεί ο δημόσιος θηλασμός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 24 Ιαν 2020, 16:54

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 16:51

Γενικώς, δεν είδα ποτέ ως θεμελιώδες πρόβλημα :lol: το θέμα του δημόσιου θηλασμού.
Ναι αλλά ο ιμάμης.....
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Προκαλεί ο δημόσιος θηλασμός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Ιαν 2020, 17:09

Belladonna έγραψε:
24 Ιαν 2020, 16:54
Ο δημόσιος θηλασμός μια χαρά είναι και εξυπηρετεί το σκοπό του που είναι να τραφεί το μωρό.

Ως τέτοιο τον δέχομαι παντού και πάντα χωρίς σεντονια, μαντήλια, τη μαμά να αποσύρεται (έλεος) ή οποιαδήποτε άλλη ντροπή.

Όταν όμως ο δημόσιος θηλασμος εξυπηρετεί το "εγώ" της μαμάς (= κοιτάτε τί κάνω εγώ και είμαι και γαμώ τα άτομα), με απωθεί ακόμα και με σεντόνι να είναι η άλλη.

Και, ναι, είναι εξαιρετικα εύκολο να ξεχωρίσεις τη μια από την άλλη περίπτωση.
Εγώ πάντως ένοιωθα η ίδια την ανάγκη να είμαι μόνη με το μωρό μου.
Το θεωρούσα καθαρά προσωπική μας στιγμή, κάτι που απολάμβανα και η ίδια και μόνον με τον άντρα μου ήθελα να μοιραστώ.
Αναφορικά δε με το θέμα της ντροπής, με τους φίλους που κάναμε συχνή παρέα τότε, είχαμε κάνει μαζί και γυμνισμό (όχι οργανωμένο).
Δεν θήλασα ποτέ μπροστά τους, είτε στο σπίτι μου είτε στο δικό τους.
Οπότε, σαφώς και δεν τίθεται θέμα ντροπής σε όλες τις περιπτώσεις. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Belladonna
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 10:44
Phorum.gr user: Belladonna

Re: Προκαλεί ο δημόσιος θηλασμός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belladonna » 24 Ιαν 2020, 17:17

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 17:09

Εγώ πάντως ένοιωθα η ίδια την ανάγκη να είμαι μόνη με το μωρό μου.
Το θεωρούσα καθαρά προσωπική μας στιγμή, κάτι που απολάμβανα και η ίδια και μόνον με τον άντρα μου ήθελα να μοιραστώ.
Αναφορικά δε με το θέμα της ντροπής, με τους φίλους που κάναμε συχνή παρέα τότε, είχαμε κάνει μαζί και γυμνισμό (όχι οργανωμένο).
Δεν θήλασα ποτέ μπροστά τους.
Οπότε, σαφώς και δεν τίθεται θέμα ντροπής σε όλες τις περιπτώσεις. :)
Εάν ένοιωθες η ίδια την ανάγκη, τότε καλά έκανες και έφευγες.

Πολλές γυναίκες όμως δεν νοιώθουν αυτή την ανάγκη, ιδιαίτερα αν το μωρό τρώει συχνά από λίγο. Ή στην τελική σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση που η γυναίκα θέλει να απολαύσει την κονωνικότητά της, εκτός από τη μητρότητα.
Δέχομαι λοιπόν όλες τις γυναίκες που θελουν να είναι πχ σε μια συζήτηση και το μωρό τους πεινάει ή θέλουν να είναι έξω και το μωρό τους πεινάει.

Δεν το "δέχομαι" όμως εαν όπως είπα και πριν το "εγώ" της μαμάς είναι μεγαλύτερο από τα θέλω του μωρού.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24344
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Προκαλεί ο δημόσιος θηλασμός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 24 Ιαν 2020, 17:19

Belladonna έγραψε:
24 Ιαν 2020, 17:17


Εάν ένοιωθες η ίδια την ανάγκη, τότε καλά έκανες και έφευγες.

Πολλές γυναίκες όμως δεν νοιώθουν αυτή την ανάγκη, ιδιαίτερα αν το μωρό τρώει συχνά από λίγο. Ή στην τελική σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση που η γυναίκα θέλει να απολαύσει την κονωνικότητά της, εκτός από τη μητρότητα.
Δέχομαι λοιπόν όλες τις γυναίκες που θελουν να είναι πχ σε μια συζήτηση και το μωρό τους πεινάει ή θέλουν να είναι έξω και το μωρό τους πεινάει.

Δεν το "δέχομαι" όμως εαν όπως είπα και πριν το "εγώ" της μαμάς είναι μεγαλύτερο από τα θέλω του μωρού.
όσες έχουν Instagram

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Προκαλεί ο δημόσιος θηλασμός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 24 Ιαν 2020, 17:24

Feindflug έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:56
Lord Brum έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:46
Athos έγραψε:
24 Ιαν 2020, 14:32


τίποτα προκλητικό δεν έχει.
Απλά αντί να είναι η μαμά σπίτι είναι το βρέφος καφετέρια.
θα μπορύσε να είναι μόνη της στην καφετέρια και το μωρό να το κρατάει ο μπαμπάς στο σπίτι. Επίσης θα μπορούσαν να είναι όλοι κλεισμένοι στο σπίτι και να μη βγαίνουν για κανένα χρόνο.
Θα μπορούσε επίσης, τύπε, να βγει το μωρό μόνο του και να μείνουν οι γονείς σπίτι.
προχωρημένο τυοομωρό θα ήταν
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Προκαλεί ο δημόσιος θηλασμός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Ιαν 2020, 17:30

Naida έγραψε:
24 Ιαν 2020, 14:47
Το οποίο σημαίνει; έπρεπε για κάποιο μυστικό λόγο να είναι η μαμά σπίτι και όχι στην καφετέρια; :102:
συζητησιμο.

ναι μεν πρεπει, ειναι απαραιτητο και να βγει απο το σπιτι κι αυτη και το μωρο να δουν και κατι αλλο περα απο 4 τοιχους, αλλα απο την αλλη δεν ειναι και για χορταση. δεν ειναι σωστο και να ειναι συνεχεια εξω, ουτε να βγαινουν επιτηδες για να φιγουραρει το μωρο και να θηλασει δημοσια λες και εχει κατι να αποδειξει.

μετρον αριστον.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Προκαλεί ο δημόσιος θηλασμός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Ιαν 2020, 17:34

Belladonna έγραψε:
24 Ιαν 2020, 17:17
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 17:09

Εγώ πάντως ένοιωθα η ίδια την ανάγκη να είμαι μόνη με το μωρό μου.
Το θεωρούσα καθαρά προσωπική μας στιγμή, κάτι που απολάμβανα και η ίδια και μόνον με τον άντρα μου ήθελα να μοιραστώ.
Αναφορικά δε με το θέμα της ντροπής, με τους φίλους που κάναμε συχνή παρέα τότε, είχαμε κάνει μαζί και γυμνισμό (όχι οργανωμένο).
Δεν θήλασα ποτέ μπροστά τους.
Οπότε, σαφώς και δεν τίθεται θέμα ντροπής σε όλες τις περιπτώσεις. :)
Εάν ένοιωθες η ίδια την ανάγκη, τότε καλά έκανες και έφευγες.

Πολλές γυναίκες όμως δεν νοιώθουν αυτή την ανάγκη, ιδιαίτερα αν το μωρό τρώει συχνά από λίγο. Ή στην τελική σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση που η γυναίκα θέλει να απολαύσει την κονωνικότητά της, εκτός από τη μητρότητα.
Δέχομαι λοιπόν όλες τις γυναίκες που θελουν να είναι πχ σε μια συζήτηση και το μωρό τους πεινάει ή θέλουν να είναι έξω και το μωρό τους πεινάει.

Δεν το "δέχομαι" όμως εαν όπως είπα και πριν το "εγώ" της μαμάς είναι μεγαλύτερο από τα θέλω του μωρού.
Μα αυτό ακριβώς είναι το θέμα. Ότι η κάθε γυναίκα αντιμετωπίζει το θέμα διαφορετικά.
Προσωπικώς, δεν βλέπω το θηλασμό ως μια απλή διεκπεραιωτική διαδικασία λιγότερο ενδιαφέρουσα από τη διακοπή μιας συζήτησης.

Και στη δική μου οπτική, παίζει και κάτι άλλο. Πιστεύω ότι μπορεί να δημιουργήσει αμηχανία στους γύρω. Πιστεύω επίσης ότι επειδή ο θηλασμός είναι αμιγώς θηλυκή και κυρίως μητρική ιδιότητα, οι περισσότεροι άντρες αποδυναμώνονται τελείως ερωτικά. Πέρα από τους συνήθεις λιγουροματάκηδες, που ουδείς τους δίνει σημασία. Το πρόβλημα εδώ είναι ότι αν κάποιος -ακόμη και αν έχει μηδενική ερωτική διάθεση- εστιάσει το βλέμμα του στο μωρό, οι άλλοι θα νομίσουν ότι κοιτάζει το στήθος. Όπως υπάρχουν και γυναίκες, που πιθανόν να το θεωρήσουν ως επίδειξη στήθους και ερωτική πρόκληση από τη μητέρα.

Όταν λοιπόν παίζουν όλες αυτές οι πιθανότητες, εκλείπει εκ των πραγμάτων όλη η φυσικότητα από τη φάση. Γιατί το να θηλάζει μια μητέρα και οι άλλοι να κοιτάζουν αλλού για να μη δημιουργηθούν παρεξηγήσεις, δεν είναι επίσης φυσικό.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Προκαλεί ο δημόσιος θηλασμός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Ιαν 2020, 17:44

Gherschaagk έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:57

Ποιος θα το κρατήσει στο σπίτι;;; :smt005::smt005:
ελα μωρε, σιγα το δυσκολο. ο πατερας. κι αμα ερθει η ωρα της πεινας, θα το θηλασει κιολας. μην τα κανεις να φαινονται ολα βουνο, απλα ειναι τα πραματα. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Belladonna
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 10:44
Phorum.gr user: Belladonna

Re: Προκαλεί ο δημόσιος θηλασμός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belladonna » 24 Ιαν 2020, 17:45

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιαν 2020, 17:34

Μα αυτό ακριβώς είναι το θέμα. Ότι η κάθε γυναίκα αντιμετωπίζει το θέμα διαφορετικά.
Προσωπικώς, δεν βλέπω το θηλασμό ως μια απλή διεκπεραιωτική διαδικασία λιγότερο ενδιαφέρουσα από τη διακοπή μιας συζήτησης.

Και στη δική μου οπτική, παίζει και κάτι άλλο. Πιστεύω ότι μπορεί να δημιουργήσει αμηχανία στους γύρω. Πιστεύω επίσης ότι επειδή ο θηλασμός είναι αμιγώς θηλυκή και κυρίως μητρική ιδιότητα, οι περισσότεροι άντρες αποδυναμώνονται τελείως ερωτικά. Πέρα από τους συνήθεις λιγουροματάκηδες, που ουδείς τους δίνει σημασία. Το πρόβλημα εδώ είναι ότι αν κάποιος -ακόμη και αν έχει μηδενική ερωτική διάθεση- εστιάσει το βλέμμα του στο μωρό, οι άλλοι θα νομίσουν ότι κοιτάζει το στήθος. Όπως υπάρχουν και γυναίκες, που πιθανόν να το θεωρήσουν ως επίδειξη στήθους και ερωτική πρόκληση από τη μητέρα.

Όταν λοιπόν παίζουν όλες αυτές οι πιθανότητες, εκλείπει εκ των πραγμάτων όλη η φυσικότητα από τη φάση. Γιατί το να θηλάζει μια μητέρα και οι άλλοι να κοιτάζουν αλλού για να μη δημιουργηθούν παρεξηγήσεις, δεν είναι επίσης φυσικό.
Δέχομαι το συναισθηματικό κομμάτι του θηλασμού αλλά δέχομαι και την ανάγκη της μητέρας για κοινωνικότητα με ότι συνεπάγεται αυτό. Εφόσον μπορεί η μητέρα να καλύπτει ταυτόχρονα τις ανάγκες αυτές, είναι ευλογία. Και για το μωρό δεν υπάρχει καμμια μελέτη που το μωρό νοιώθει παραγκωνισμένο ενώ η μαμά το ταίζει και παράλληλα συζητάει με τις φίλες της.

Προσωπικά πάντως έχω βρεθει σε αμηχανία με θηλάζουσα γυναικα "επιδειξιομανή" και από την άλλη ήμουνα πολύ εντάξει με άλλη γυναίκα που απλά ήθελε να ταισει το μωρό της. Και από συζητήσεις με άλλα άτομα της παρέας (γυναίκες και άνδρες) έχω ακριβώς το ίδιο feedback.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Προκαλεί ο δημόσιος θηλασμός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Ιαν 2020, 17:48

Athos έγραψε:
24 Ιαν 2020, 16:03
Ίφιδα έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:51
Φέρε λινκ που λέει ότι οι βόλτες κάνουν κακό στο παιδι αλλιώς τελείωνε και μην επιμένεις στην ανοησία
όπα αυτό το ξέχασα
Ζήτα απ τη μαμά σου να σου δώσει λινκ γιατί δε βγάζανε τα μωρά απ το σπίτι πριν σαραντίσουν
για να μη μπουν μεσα τους τα δαιμονια, ετσι ελεγε ο παπας. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Προκαλεί ο δημόσιος θηλασμός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Ιαν 2020, 17:52

Belladonna έγραψε:
24 Ιαν 2020, 16:54
Ο δημόσιος θηλασμός μια χαρά είναι και εξυπηρετεί το σκοπό του που είναι να τραφεί το μωρό.

Ως τέτοιο τον δέχομαι παντού και πάντα χωρίς σεντονια, μαντήλια, τη μαμά να αποσύρεται (έλεος) ή οποιαδήποτε άλλη ντροπή.

Όταν όμως ο δημόσιος θηλασμος εξυπηρετεί το "εγώ" της μαμάς (= κοιτάτε τί κάνω εγώ και είμαι και γαμώ τα άτομα), με απωθεί ακόμα και με σεντόνι να είναι η άλλη.

Και, ναι, είναι εξαιρετικα εύκολο να ξεχωρίσεις τη μια από την άλλη περίπτωση.
αυτο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Προκαλεί ο δημόσιος θηλασμός;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 24 Ιαν 2020, 17:53

Ασέβαστος έγραψε:
24 Ιαν 2020, 17:44
Gherschaagk έγραψε:
24 Ιαν 2020, 15:57

Ποιος θα το κρατήσει στο σπίτι;;; :smt005::smt005:
ελα μωρε, σιγα το δυσκολο. ο πατερας. κι αμα ερθει η ωρα της πεινας, θα το θηλασει κιολας. μην τα κανεις να φαινονται ολα βουνο, απλα ειναι τα πραματα. :102:
Συνήθως όσοι είναι της άποψης πως η μάνα πρέπει να κλειστεί στο σπίτι για να φροντίζει σωστά το παιδί δεν πρόκειται να το κρατήσουν για να πάει έστω και μία βόλτα. Μόνο αν είναι ειδική περίπτωση όπου δεν γίνεται αλλιώς. Πχ κανένας γιατρός. Εγώ 40 ημερών που έπρεπε να πάω στη γυναικολόγο για το καθιερωμένο τσεκ, πήρα το μωρό μαζί μου και το θήλασα στο κουζινάκι του ιατρείου στο όρθιο, γιατί στην αίθουσα αναμονής γινόταν ο χαμός αν και μια αρκετά μεγαλύτερή μου γυναίκα πρότεινε να θηλάσω καθιστή στο σαλονάκι και να περάσουν όλοι οι άντρες και τα αγόρια έξω.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών