Φανταρος

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Φανταρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Ιαν 2020, 14:37

Feindflug έγραψε:
27 Ιαν 2020, 14:31
Μπακαλότυπε, σε 'χει βουλώσει το μισό πχώρουμ σε αυτό το νήμα, ενώ το άλλο μισό γελάει με την μυξιάρικη συμπεριφορά σου. Μάζεψε τα κομμάτια σου, ό,τι αξιοπρέπεια σου έμεινε και πάνε κάνε αλλού τον έξυπνο.
Δεν ήξερα ότι το μισό φόρουμ αποτελείται από 3 άτομα ούτε ότι ένα σύνολο αποτελείται από πάνω από 2 μισά, εκτός κι αν έχεις επιλεκτική όραση και δεν βλέπεις ό,τι δεν σ' αρέσει, όπως ο φίλος σου ο ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ.

Επιπροσθέτως, έχεις φαντασιώσεις ότι βλακείες που έχεις πει εσύ ή ο ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ και έχουν απαντηθεί συνεπάγονται βούλωμα. Εξαιρώ τον gassim, γιατί η μεταξύ μας διαφωνία είναι επουσιώδης. Άλλα λέω κι άλλα μεταφράζει ότι λέω.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7724
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Φανταρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 27 Ιαν 2020, 14:43

hellegennes έγραψε:
27 Ιαν 2020, 14:37
Feindflug έγραψε:
27 Ιαν 2020, 14:31
Μπακαλότυπε, σε 'χει βουλώσει το μισό πχώρουμ σε αυτό το νήμα, ενώ το άλλο μισό γελάει με την μυξιάρικη συμπεριφορά σου. Μάζεψε τα κομμάτια σου, ό,τι αξιοπρέπεια σου έμεινε και πάνε κάνε αλλού τον έξυπνο.
Δεν ήξερα ότι το μισό φόρουμ αποτελείται από 3 άτομα ούτε ότι ένα σύνολο αποτελείται από πάνω από 2 μισά, εκτός κι αν έχεις επιλεκτική όραση και δεν βλέπεις ό,τι δεν σ' αρέσει, όπως ο φίλος σου ο ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ.

Επιπροσθέτως, έχεις φαντασιώσεις ότι βλακείες που έχεις πει εσύ ή ο ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ και έχουν απαντηθεί συνεπάγονται βούλωμα. Εξαιρώ τον gassim, γιατί η μεταξύ μας διαφωνία είναι επουσιώδης. Άλλα λέω κι άλλα μεταφράζει ότι λέω.
δεν λες ρε παιδάκι μου οτι το πεζικό δεν ασχολείται με καταλήψεις υψωμάτων εν μέσω πυκνών πυρών; Ε εγω σου λέω οτι ασχολείται.
Τι άλλα μεταφράζω;

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Φανταρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 27 Ιαν 2020, 14:47

hellegennes έγραψε:
27 Ιαν 2020, 14:37
Feindflug έγραψε:
27 Ιαν 2020, 14:31
Μπακαλότυπε, σε 'χει βουλώσει το μισό πχώρουμ σε αυτό το νήμα, ενώ το άλλο μισό γελάει με την μυξιάρικη συμπεριφορά σου. Μάζεψε τα κομμάτια σου, ό,τι αξιοπρέπεια σου έμεινε και πάνε κάνε αλλού τον έξυπνο.
Δεν ήξερα ότι το μισό φόρουμ αποτελείται από 3 άτομα ούτε ότι ένα σύνολο αποτελείται από πάνω από 2 μισά, εκτός κι αν έχεις επιλεκτική όραση και δεν βλέπεις ό,τι δεν σ' αρέσει, όπως ο φίλος σου ο ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ.

Επιπροσθέτως, έχεις φαντασιώσεις ότι βλακείες που έχεις πει εσύ ή ο ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ και έχουν απαντηθεί συνεπάγονται βούλωμα. Εξαιρώ τον gassim, γιατί η μεταξύ μας διαφωνία είναι επουσιώδης. Άλλα λέω κι άλλα μεταφράζει ότι λέω.
Ήμουν λάθος, τύπε, το παραδέχομαι. Δεν έπρεπε να εκφραστώ έτσι, το παρατράβηξα.

Ελπίζω το δώρο που σου κάνω να ηρεμήσει λίγο την καρδιά σου, να απαλύνει τα τραύματα και να συμπληρώσει τα κενά που σου άφησε η άχρηστη για έναν Ράμπο σαν και σένα, θητεία σου.


Εικόνα
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Φανταρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Ιαν 2020, 14:55

gassim έγραψε:
27 Ιαν 2020, 12:59
5. ειπες "ξερω όλες τις όψεις του στρατού" . Ισως εννοούσες κάτι άλλο
«Ξέρω όλες τις όψεις» και «ξέρω τα πάντα» δεν είναι το ίδιο πράγμα. Μάλιστα έχω εξηγήσει ακριβώς τι εννοώ και έχω αναφερθεί αναλυτικά και στο εκπαιδευτικό κομμάτι και στο γραφειοκρατικό και στο οργανωτικό και όχι μόνο σ' αυτήν την συζήτηση. Αυτό δεν σημαίνει ότι ξέρω πόσους κόμβους πιάνει ένα αντιτορπιλικό ή πώς λειτουργεί ένα ολμοβόλο. Εδώ καλά-καλά δεν ξέρω πώς δουλεύει το δικό μου όπλο, που είναι και το όλο νόημα, έτσι κι αλλιώς.

Ξαναδιάβασε και πες μου πώς προκύπτει ότι δηλώνω παντογνώστης σε στρατιωτικά θέματα με βάση αυτά:
Δεν διδάχθηκα τίποτα που να σχετίζεται με την ίδια την θητεία ως κληρωτός και που θα μου χρειαστεί σε περίπτωση πολέμου.
...
Λίγο δύσκολο βέβαια να κάνω κάτι χρήσιμο μ' αυτό, γιατί δεν εκπαιδεύτηκα ποτέ σε πραγματική στόχευση και ο ελάχιστος χρόνος που πέρασα στην θέση του δεν επαρκεί για να μάθεις τίποτα
...
Αυτό είναι ο ΕΣ και τι έμαθα απ' αυτόν και γιατί δεν έμαθα τίποτα.
gassim έγραψε:
27 Ιαν 2020, 12:59
6. Κανείς δεν είπε τίποτα για "βασικό στόχο" ή το οτιδήποτε για την Τουρκία. Ναι το πεζικό εφαρμόζει τεχνικές όπως το πυρ και κίνηση για κατάληψη εδάφους είτε πρόκειται για υψώματα είτε για κτήρια είτε για οτιδήποτε. Και ναι....στον πόλεμο μπορεί να υπάρξουν πυκνά πυρά.
Δεν μπορω να καταλάβω σε τι διαφωνεις.
Αυτό, gassim, συμβαίνει, γιατί πήρες μια φράση που έγραψα σε ένα άλλο νήμα εκτός context και την χρησιμοποιείς τώρα εδώ. Στο context εκείνης της συζήτησης, μιλούσαμε για το πόσο αδύνατον είναι να ακολουθήσει τις διαταγές του ανωτέρου του ένας στρατιώτης, όταν αντιλαμβάνεται ότι είναι αμόρφωτο γίδι και άρα δεν ξέρει τι του γίνεται. Μιλούσαμε για τον ελληνικό στρατό και τις ελληνικές συνθήκες. Κάπου εκεί έγραψες ότι ο φαντάρος δεν θα καταστρώσει νέο σχέδιο κατάληψης υψώματος, σε ελαφρώς πιο ειρωνικό τόνο, και η απάντησή μας (την συζήτηση την έκανες αρχικά με τον Ασέβαστο) ήταν ότι στην σημερινή εποχή είναι λίγο δύσκολο να διαταχθεί κατάληψη υψωμάτων (σε λίγο πιο ειρωνικό τόνο).

Έχεις βγάλει, δηλαδή, εκτός context μια συζήτηση που αφορούσε τον ΕΣ και την δική μας εμπλοκή σε πόλεμο (με την Τουρκία και μόνο, εκτός αν αρχίσουμε να πλάθουμε σενάρια φαντασίας). Οι σημερινοί πόλεμοι μεταξύ σύγχρονων κρατών είναι βομβαρδισμοί, όχι χαρακώματα και έφοδοι του πεζικού. Το πεζικό θα παίξει υποστηρικτικό ρόλο. Στην δική μας περίπτωση μπορεί και ναυμαχίες. Δεν ξέρω πώς το οραματίζεται το ναυτικό ή τι θα γίνει σε περίπτωση πολέμου.

Τώρα, οι Αμερικάνοι και οι πόλεμοί τους, που πηγαίνουν για να εγκατασταθούν και να αλλάξουν καθεστώτα είναι άλλο καπέλο και δεν αφορούσε ούτε εκείνην ούτε αυτήν την συζήτηση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Φανταρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Ιαν 2020, 15:11

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
27 Ιαν 2020, 14:35
hellegennes έγραψε:
27 Ιαν 2020, 14:16

Θα συνεχίσεις να υποκρίνεσαι ότι το λεξικό καταγράφει την νομική έννοια και όχι την έννοια στην χρήση του λόγου, όπως είναι ολοφάνερο;
Όχι, δεν υποκρίνομαι άλλο: εξαντλήθηκε η υπομονή μου, ιδού η πάσα αλήθεια

Πίσω λοιπόν στα λεξικά, στο διαδίκτυο, σε νομικούς, στον Θεό τον ίδιο, για να συνειδητοποιήσεις πόσο μεγάλη παπαριά έγραψες όταν έγραψες ότι θα κάνεις "μήνυση" στην κοπέλα για "ψυχική οδύνη"...
Πολύ γρήγορα εξαντλείται η υπομονή σου. Έτσι κάνεις και στον επαγγελματικό σου βίο; Μήπως καις και τα κείμενα αν βρεις κανένα ορθογραφικό λάθος;

Είπαμε, αν δεν ήσουν εμπαθής, δεν θα υστερίαζες για κάτι που είναι κοινότυπη έκφραση στην νεοελληνική. Άλλωστε αν θες ξαφνικά να ξεχάσουμε την καθομιλουμένη και να αρχίσουμε να μιλάμε σαν νομικοί και σαν επιστήμονες, είμαι βέβαιος ότι θα πετούσες απ' την χαρά σου. Είμαι βέβαιος ότι δεν λες ποτέ «κρυολόγησα» αλλά «έπαθα οξεία ρινοφαρυγγίτιδα». :lol:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48663
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Φανταρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 27 Ιαν 2020, 15:14

Τώρα, οι Αμερικάνοι και οι πόλεμοί τους, που πηγαίνουν για να εγκατασταθούν και να αλλάξουν καθεστώτα είναι άλλο καπέλο και δεν αφορούσε ούτε εκείνην ούτε αυτήν την συζήτηση.
Ανεξάρτητα από το σε τί πόλεμο πηγαίνουν, μιλάμε για βασικές τακτικές πεζικού, που τις μαθαίνουν όλοι οι στρατοί, ανεξαρτήτως ποιός είναι ο ρόλος τους.
Η κατάληψη υψώματος, το πύρ και κίνηση, είναι βασικά πράγματα που δε χρειάζεται να είσαι "ιμπεριαλιστικός" ή "αμυντικός" στρατός για να τα μάθεις.
Παραδέξου οτι έκανες λάθος σ' αυτό να τελειώνει το θέμα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Φανταρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Ιαν 2020, 15:33

Ότι τα διδάσκουν δεν τίθεται θέμα. Κι εμείς, που δεν ήμασταν πεζικό, κάναμε πυρ και κίνηση. Τώρα πώς το κάναμε ας μην το συζητήσω καλύτερα.

Ρε μαλάκα, χελώνα είναι αυτό που έχεις για άβαταρ; Τόση ώρα το κοιτάζω και νόμιζα ότι ήταν μουχλιασμένο πέος.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Φανταρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Ιαν 2020, 15:39

Kauldron έγραψε:
27 Ιαν 2020, 15:14
Παραδέξου οτι έκανες λάθος σ' αυτό να τελειώνει το θέμα.
Το αντιλαμβάνεσαι ότι ελλείψει επιχειρημάτων -όχι από την μεριά σου- μού ζητείται να παραδεχτώ ότι έκανα λάθος σε κάτι που είχα πει σε ένα άλλο, τελείως άσχετο νήμα, πριν 6 μήνες; Αυτό είναι το επίπεδο της αντιπαράθεσης.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48663
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Φανταρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 27 Ιαν 2020, 17:44

Ρε μαλάκα, χελώνα είναι αυτό που έχεις για άβαταρ; Τόση ώρα το κοιτάζω και νόμιζα ότι ήταν μουχλιασμένο πέος.
:fp::lol:

Kι ο Ζενιθεδρος για πέος το πέρασε (πέος ελέφαντα).

Πέος το ωραίο πρόσωπό μου? :o
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8173
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Φανταρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 27 Ιαν 2020, 18:43

Ορέστης 35 έγραψε:
24 Ιαν 2020, 14:28
Με καλουν στην Κω.

.

Εφτασα στήν Κώ νύχτα καί τό πρώτο πράγμα πού είδα ήταν 10 αγκαλιασμένες τουρίστριες

νά τραγουδάνε ψιλομεθυσμένες.....

Τό πρωί πήγαμε στό ομορφότερο μάλλον τάγμα στήν Ελλάδα τό 282 τάγμα Πεζικού.....

Τό τάγμα ήταν Μοναστήρι..... :romance-hearteyes: .....καμπαναριά .... καμάρες .....άπλετη θέα.....

Ορέστη πάγεναι.....κι αν δέ σ αρέσει φεύγα.....

Δέν θά ξανάρθει αυτό τό λαχείο εμπειρίας ΠΟΤΕ.....

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Φανταρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Ιαν 2020, 18:52

Kauldron έγραψε:
27 Ιαν 2020, 17:44
Ρε μαλάκα, χελώνα είναι αυτό που έχεις για άβαταρ; Τόση ώρα το κοιτάζω και νόμιζα ότι ήταν μουχλιασμένο πέος.
:fp::lol:

Kι ο Ζενιθεδρος για πέος το πέρασε (πέος ελέφαντα).

Πέος το ωραίο πρόσωπό μου? :o
Λοιπόν, έκανα αντίστροφη αναζήτηση στο ωραίο πρόσωπό σου και μου βγάζει αυτήν την είδηση:

"Angry" tortoise blamed for Christmas Day house fire

Ντροπή σου. :a038:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48663
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Φανταρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 27 Ιαν 2020, 19:33

hellegennes έγραψε:
27 Ιαν 2020, 18:52
Kauldron έγραψε:
27 Ιαν 2020, 17:44
Ρε μαλάκα, χελώνα είναι αυτό που έχεις για άβαταρ; Τόση ώρα το κοιτάζω και νόμιζα ότι ήταν μουχλιασμένο πέος.
:fp::lol:

Kι ο Ζενιθεδρος για πέος το πέρασε (πέος ελέφαντα).

Πέος το ωραίο πρόσωπό μου? :o
Λοιπόν, έκανα αντίστροφη αναζήτηση στο ωραίο πρόσωπό σου και μου βγάζει αυτήν την είδηση:

"Angry" tortoise blamed for Christmas Day house fire

Ντροπή σου. :a038:
Καλά τους έκανα. Με είχαν κλεισμένο εκεί μέσα και με είχε ψήσει αυτή η λάμπα.
Τους άφησα άστεγους, Χριστουγεννιάτικα. :003:

Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: Φανταρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 27 Ιαν 2020, 19:34

hellegennes έγραψε:
27 Ιαν 2020, 14:55
...Οι σημερινοί πόλεμοι μεταξύ σύγχρονων κρατών είναι βομβαρδισμοί, όχι χαρακώματα και έφοδοι του πεζικού. Το πεζικό θα παίξει υποστηρικτικό ρόλο. Στην δική μας περίπτωση μπορεί και ναυμαχίες. Δεν ξέρω πώς το οραματίζεται το ναυτικό ή τι θα γίνει σε περίπτωση πολέμου....
Αυτό είναι μία μεγάλη αρλούμπα που ακούω πυκνά συχνά. Μέχρι το τέλος του κόσμου, πόλεμος θα σημαίνει -όπως λένε και οι Αμερικάνοι- μπότες στο έδαφος. Τίποτα λιγότερο. Αν δεν έχεις πατήσει με πεζικό δεν έχεις καταλάβει περιοχή, δεν έχεις κάνει τίποτα.

εδιτ. α οκ ο χέλλι το είπε.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8974
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Φανταρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 27 Ιαν 2020, 19:38

SuperRogue έγραψε:
27 Ιαν 2020, 19:34
hellegennes έγραψε:
27 Ιαν 2020, 14:55
...Οι σημερινοί πόλεμοι μεταξύ σύγχρονων κρατών είναι βομβαρδισμοί, όχι χαρακώματα και έφοδοι του πεζικού. Το πεζικό θα παίξει υποστηρικτικό ρόλο. Στην δική μας περίπτωση μπορεί και ναυμαχίες. Δεν ξέρω πώς το οραματίζεται το ναυτικό ή τι θα γίνει σε περίπτωση πολέμου....
Αυτό είναι μία μεγάλη αρλούμπα που ακούω πυκνά συχνά. Μέχρι το τέλος του κόσμου, πόλεμος θα σημαίνει -όπως λένε και οι Αμερικάνοι- μπότες στο έδαφος. Τίποτα λιγότερο. Αν δεν έχεις πατήσει με πεζικό δεν έχεις καταλάβει περιοχή, δεν έχεις κάνει τίποτα.
Στους βομβαρδισμούς της Σερβίας πάτησαν οι ΗΠΑνοί σερβικό έδαφος ; Γιατί 3 ΗΠΑνοί που το είχαν κάνει συνελήφθησαν στα σκοπιανοσερβικά σύνορα και έφαγαν της χρονιάς τους. Μετά τους απελευθέρωσαν βέβαια. Μαλακία των Σέρβων.
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: Φανταρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 27 Ιαν 2020, 19:47

Ζαποτέκος έγραψε:
27 Ιαν 2020, 19:38
Στους βομβαρδισμούς της Σερβίας πάτησαν οι ΗΠΑνοί σερβικό έδαφος ;
"Μεσολαβητικές" δεν ήταν οι βόμβες του Νάτο για να σταματήσουν τις επιχειρήσεις των Σέρβων στο Κοσόβο ?

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών