Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 28 Ιαν 2020, 10:49

Otto Weininger έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:27
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:16
nowhere έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:02
άκουγα τα μαλακισμένα.έχουν πρόβλημα με την καθηγήτρια λέει γιατί έχει πάθει εγκεφαλικά.μάλλον προσπαθούσε να της δώσει άλλο ένα ο τσόγλανος
Άρα εδώ αφορούσε η φράση "θα σε στείλω στο τρελλοκομείο".

Διαβασμένος ο ευάλωτος ανήλικος με τα προβλήματα διαχείρισης θυμού.

Ωπα.
Είχε περάσει εγκεφαλικό η καθηγήτρια;
Ναι. Δεν ήσουν ο μόνος που δεν του φαινόταν νορμάλ η αντίδραση της καθηγήτριας, κι εμενα μου φαινόταν πολύ περιεργη, φαινοταν οτι δεν ειναι καλα η γυναίκα (φαινόταν το λιγότερο, τρομέρα σοκαρισμένη τουλαχιστον, σε σημειο να 'χει παγώσει). Τωρα εξηγείται.
foscilis έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:04
Ξαναλέω αν δεν υπάρξει σύστημα με πρόστιμα και ποινές φυλάκισης δεν πρόκειται να βγει άκρη. Δηλαδή βασικά αυτή τη στιγμή έχεις έναν όχλο να υπερασπίζεται το δικαίωμά του να τραμπουκίζει ανάπηρους!
έχουν αποθρασυνθεί εντελώς τα μουλοπιάσματα!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 28 Ιαν 2020, 10:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28238
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 28 Ιαν 2020, 10:50

Διαβασα οτι εγινε πριν ενα χρονο το περιστατικο και απλα τωρα ανεβηκε το βιντεο,μπορει να εχει μπει στον ισιο δρομο πλεον ο μαθητης και γι αυτο να γινεται καταληψη για συμπαρασταση.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29834
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Ιαν 2020, 10:51

Ασέβαστος έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:49
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
27 Ιαν 2020, 15:09
αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως κανένα από τα υπόλοιπα καλόπαιδα δεν προσπάθησε να βοηθήσει την κατάσταση
κι εμενα. ειτε ειναι πολυ σκληρος καργιολης και τον φοβουνται, ειτε ειχε στα ματια τους και καποιο δικιο.
Κάποια στιγμή ένας τον πλησιάζει να τον ηρεμήσει και του λέει κάτι για πράσινη κάρτα :smt005:

Οπότε δεν τον φοβούνται και τόσο. Τουλάχιστον αυτός που πλησίασε.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 28 Ιαν 2020, 10:51

GoBack έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:50
Διαβασα οτι εγινε πριν ενα χρονο το περιστατικο και απλα τωρα ανεβηκε το βιντεο,μπορει να εχει μπει στον ισιο δρομο πλεον ο μαθητης και γι αυτο να γινεται καταληψη για συμπαρασταση.
:lol:

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24551
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 28 Ιαν 2020, 10:52

ρε ξεκολλάτε με τα forensics από βίντεο μαλάκες.

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 28 Ιαν 2020, 10:55

Έκαναν κατάληψη γιατί το βίντεο "έφερε σε δυσκολη θέση" τον τραμπουκο συμμαθητή τους.

Δεν υπάρχουν αυτά που ζούμε γαμω το μπελά μου.

Nero

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 28 Ιαν 2020, 10:58

Κύριε Μιχάλη, κάνε το ψυχικό, pls :-?

Von Mackensen

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 28 Ιαν 2020, 10:58

Namrail έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:55
Έκαναν κατάληψη γιατί το βίντεο "έφερε σε δυσκολη θέση" τον τραμπουκο συμμαθητή τους.

Δεν υπάρχουν αυτά που ζούμε γαμω το μπελά μου.
Έλα ρε Ναμ. Εσείς δεν κάνατε κατάληψη στα 90ς με αιτήματα του τύπου, πιο πολύ τυρί στις τυρόπιτες, πισίνα στην οροφή του σχολείου κλπ; :P

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 28 Ιαν 2020, 11:00

Namrail έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:55
Έκαναν κατάληψη γιατί το βίντεο "έφερε σε δυσκολη θέση" τον τραμπουκο συμμαθητή τους.

Δεν υπάρχουν αυτά που ζούμε γαμω το μπελά μου.
μα και οι υπόλοιποι του ίδιου συναφιού είναι, τι περίμενες
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 28 Ιαν 2020, 11:00

Καλά μου λένε οι γιοί μου ότι είμαι προϊστορικός: στην εποχή μου στο γυμνάσιο (μέσα στο κέντρο του Πειραιά παρακαλώ, όχι σε κανένα χωριό...) ο Γυμνασιάρχης κάθε πρωί στεκόταν στην κεντρική είσοδο του σχολείου και όπως περνάγαμε ένας-ένας έλεγε "εσύ πέρνα", "εσύ πίσω και ξαναέλα" κλπ. Αυτό σήμαινε "εσύ πήγαινε κουρέψου και ξαναέλα"...

Επίσης τύχαινε τότε ο συγκεκριμένος Γυμνασιάρχης να είναι πολύ φίλος του πατέρα μου. Αντι λοιπόν υποτίθεται να έχω "μέσον", είχα το αντίθετο: και ο Γυμνασιάρχης με έβλεπε όχι με καλύτερο αλλά μάλλον με αυστηρότερο μάτι, και ο πατέρας μου έλεγε "πρόσεξε κακομοίρη μη μάθω τίποτα..."

Τι μεσολάβησε, πόσο ηρθε ο κόσμος πάνω κάτω και φτάσαμε στις σημερινές καταστάσεις;;;
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28238
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 28 Ιαν 2020, 11:01

vantono έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:51
GoBack έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:50
Διαβασα οτι εγινε πριν ενα χρονο το περιστατικο και απλα τωρα ανεβηκε το βιντεο,μπορει να εχει μπει στον ισιο δρομο πλεον ο μαθητης και γι αυτο να γινεται καταληψη για συμπαρασταση.
:lol:
Θα εχει ενδιαφερον να μαθουμε και τι ομαδα ειναι ο τυπος.Το παοκ ειναι φραγμενο.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 28 Ιαν 2020, 11:02

foscilis έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:04
Ξαναλέω αν δεν υπάρξει σύστημα με πρόστιμα και ποινές φυλάκισης δεν πρόκειται να βγει άκρη. Δηλαδή βασικά αυτή τη στιγμή έχεις έναν όχλο να υπερασπίζεται το δικαίωμά του να τραμπουκίζει ανάπηρους!
βεβαίωση διοικητικών προστίμων στους κηδεμόνες
αυτή είναι η μόνη λύση που πρόκειται να λειτουργήσει αποτρεπτικά
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9234
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 28 Ιαν 2020, 11:02

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
28 Ιαν 2020, 11:00
Καλά μου λένε οι γιοί μου ότι είμαι προϊστορικός: στην εποχή μου στο γυμνάσιο (μέσα στο κέντρο του Πειραιά παρακαλώ, όχι σε κανένα χωριό...) ο Γυμνασιάρχης κάθε πρωί στεκόταν στην κεντρική είσοδο του σχολείου και όπως περνάγαμε ένας-ένας έλεγε "εσύ πέρνα", "εσύ πίσω και ξαναέλα" κλπ. Αυτό σήμαινε "εσύ πήγαινε κουρέψου και ξαναέλα"...

Επίσης τύχαινε τότε ο συγκεκριμένος Γυμνασιάρχης να είναι πολύ φίλος του πατέρα μου. Αντι λοιπόν υποτίθεται να έχω "μέσον", είχα το αντίθετο: και ο Γυμνασιάρχης με έβλεπε όχι με καλύτερο αλλά μάλλον με αυστηρότερο μάτι, και ο πατέρας μου έλεγε "πρόσεξε κακομοίρη μη μάθω τίποτα..."

Τι μεσολάβησε, πόσο ηρθε ο κόσμος πάνω κάτω και φτάσαμε στις σημερινές καταστάσεις;;;
Η γενιά σου
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 28 Ιαν 2020, 11:03

GoBack έγραψε:
28 Ιαν 2020, 11:01
vantono έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:51
GoBack έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:50
Διαβασα οτι εγινε πριν ενα χρονο το περιστατικο και απλα τωρα ανεβηκε το βιντεο,μπορει να εχει μπει στον ισιο δρομο πλεον ο μαθητης και γι αυτο να γινεται καταληψη για συμπαρασταση.
:lol:
Θα εχει ενδιαφερον να μαθουμε και τι ομαδα ειναι ο τυπος.Το παοκ ειναι φραγμενο.
Σε ποια περιοχή έγινε το περιστατικό? Αν ειναι κάτω απο Λάρισα, φραγμένο το γαύρος, αν είναι απο πάνω, φραγμένο το μπάορκ.

Nero

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 28 Ιαν 2020, 11:05

vantono έγραψε:
28 Ιαν 2020, 11:03
GoBack έγραψε:
28 Ιαν 2020, 11:01
vantono έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:51

:lol:
Θα εχει ενδιαφερον να μαθουμε και τι ομαδα ειναι ο τυπος.Το παοκ ειναι φραγμενο.
Σε ποια περιοχή έγινε το περιστατικό? Αν ειναι κάτω απο Λάρισα, φραγμένο το γαύρος, αν είναι απο πάνω, φραγμένο το μπάορκ.
μπουγατσία :8)

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών