Ρολόγια

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25138
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 27 Ιαν 2020, 09:54

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
27 Ιαν 2020, 09:10
Beria έγραψε:
27 Ιαν 2020, 08:57
Εικόνα

Στήνομαι έξω από τη βιτρίνα του Βιλδιριδη και το χαλβαδιαζω
Σαλονικιός είσαι Μπέρια;
Βιλδιριδης -> Βουκουρεστίου
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Ιαν 2020, 09:59

Beria έγραψε:
27 Ιαν 2020, 08:57
Εικόνα

Στήνομαι έξω από τη βιτρίνα του Βιλδιριδη και το χαλβαδιαζω
Αν θελήσεις ποτέ, έχομε έκπτωση για το πορτογκιεζε. Όχι στο Βιλδιρίδη, σε κοντινό του.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 27 Ιαν 2020, 10:29

ωραίο το πορτο αλλά το 7ήμερο, αν είναι για χρόνο σε αυτό το στυλ θα έπαιρνα το γιουνγκχανς που σχεδίασε ο μαξ μπιλ ακόμη κι αν είχε ίδια τιμή (με ευχαριστείς αργότερα σ.)
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 27 Ιαν 2020, 10:35

Εγώ ρε παιδιά δε βλέπω πια χρησιμότητα σε κάτι που απλά λέει την ώρα. Όλοι έχουμε κινητά δεν βρισκόμαστε στο 1800. Προτιμώ ένα ρολόι που να σου μετράει τους σφυγμούς, τις δραστηριότητες, τον ύπνο.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Ιαν 2020, 10:50

Μαυροβασίλης έγραψε:
27 Ιαν 2020, 10:29
ωραίο το πορτο αλλά το 7ήμερο, αν είναι για χρόνο σε αυτό το στυλ θα έπαιρνα το γιουνγκχανς που σχεδίασε ο μαξ μπιλ ακόμη κι αν είχε ίδια τιμή (με ευχαριστείς αργότερα σ.)
έχει και περίπου το 1/3 της τιμής του πόρτο. Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι πως ειναι αρκετά μινιμαλ και λεπτεπίλεπτο.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 27 Ιαν 2020, 10:58

Ερμής έγραψε:
27 Ιαν 2020, 10:50
Μαυροβασίλης έγραψε:
27 Ιαν 2020, 10:29
ωραίο το πορτο αλλά το 7ήμερο, αν είναι για χρόνο σε αυτό το στυλ θα έπαιρνα το γιουνγκχανς που σχεδίασε ο μαξ μπιλ ακόμη κι αν είχε ίδια τιμή (με ευχαριστείς αργότερα σ.)
έχει και περίπου το 1/3 της τιμής του πόρτο. Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι πως ειναι αρκετά μινιμαλ και λεπτεπίλεπτο.
και το πορτο δεν είναι για πολλά, εκτός αν κοιτάς το γιοτ κλαμπ που έχει και άλλο μηχανισμό και στυλ (και τιμή :a040: )
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 27 Ιαν 2020, 10:59

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
27 Ιαν 2020, 10:35
Εγώ ρε παιδιά δε βλέπω πια χρησιμότητα σε κάτι που απλά λέει την ώρα. Όλοι έχουμε κινητά δεν βρισκόμαστε στο 1800. Προτιμώ ένα ρολόι που να σου μετράει τους σφυγμούς, τις δραστηριότητες, τον ύπνο.
Το ρολόι δεν ειναι απαραίτητα ενα χρηστικό εργαλειο το 2020, αν και ειναι κ αυτο, ειπαμε, ενα quartz των 8 ευρω ειναι πολυ πιο αξιόπιστο απο το μέσο μηχανικό, αληθινό ρολόι εκει έξω. Ειναι ενα εργο τέχνης, κ ως τέτοιο αντιμετωπίζεται. Δες το σαν ενα hi end πικάπ, ομως το ρολοι λεει περισσότερα κ για την προσωπικότητά σου, κ ειναι το μόνο κοσμημα που μπορείς να φορας σαν αντρας, πάντα κ παντου

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Ιαν 2020, 11:12

Μαυροβασίλης έγραψε:
27 Ιαν 2020, 10:58
Ερμής έγραψε:
27 Ιαν 2020, 10:50
Μαυροβασίλης έγραψε:
27 Ιαν 2020, 10:29
ωραίο το πορτο αλλά το 7ήμερο, αν είναι για χρόνο σε αυτό το στυλ θα έπαιρνα το γιουνγκχανς που σχεδίασε ο μαξ μπιλ ακόμη κι αν είχε ίδια τιμή (με ευχαριστείς αργότερα σ.)
έχει και περίπου το 1/3 της τιμής του πόρτο. Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι πως ειναι αρκετά μινιμαλ και λεπτεπίλεπτο.
και το πορτο δεν είναι για πολλά, εκτός αν κοιτάς το γιοτ κλαμπ που έχει και άλλο μηχανισμό και στυλ (και τιμή :a040: )
Ακόμη παραπάνω απο το γιοτ, μαρέσει το πορτοφινο, με τιμές αντίστοιχες του γιοτ. :-?
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
27 Ιαν 2020, 10:35
Εγώ ρε παιδιά δε βλέπω πια χρησιμότητα σε κάτι που απλά λέει την ώρα. Όλοι έχουμε κινητά δεν βρισκόμαστε στο 1800. Προτιμώ ένα ρολόι που να σου μετράει τους σφυγμούς, τις δραστηριότητες, τον ύπνο.
Σου απάντησε και ο Εκπληκτικός πιο πάνω.
Το τελευταίο είναι το ότι λέει την ώρα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 28 Ιαν 2020, 10:07

Ερμής έγραψε:
27 Ιαν 2020, 11:12
Μαυροβασίλης έγραψε:
27 Ιαν 2020, 10:58
Ερμής έγραψε:
27 Ιαν 2020, 10:50


έχει και περίπου το 1/3 της τιμής του πόρτο. Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι πως ειναι αρκετά μινιμαλ και λεπτεπίλεπτο.
και το πορτο δεν είναι για πολλά, εκτός αν κοιτάς το γιοτ κλαμπ που έχει και άλλο μηχανισμό και στυλ (και τιμή :a040: )
Ακόμη παραπάνω απο το γιοτ, μαρέσει το πορτοφινο, με τιμές αντίστοιχες του γιοτ. :-?
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
27 Ιαν 2020, 10:35
Εγώ ρε παιδιά δε βλέπω πια χρησιμότητα σε κάτι που απλά λέει την ώρα. Όλοι έχουμε κινητά δεν βρισκόμαστε στο 1800. Προτιμώ ένα ρολόι που να σου μετράει τους σφυγμούς, τις δραστηριότητες, τον ύπνο.
Σου απάντησε και ο Εκπληκτικός πιο πάνω.
Το τελευταίο είναι το ότι λέει την ώρα.
Ναι το είδα. Δεν με πείθει. Καταρχάς σε τίποτα δεν μπορεί να μοιάζει ένα ρολόι που παράγεται μαζικά με έργο τέχνης.
Ένα απομεινάρι του παρελθόντος χωρίς καμία απολύτως χρησιμότητα πέρα από το να δείχνει ωραία στον καρπό σου. Δεν είμαι κατά των κοσμημάτων μα τα κοσμήματα που φορούν οι γυναίκες δεν θολώνουν με άχρηστους ξεπερασμένους μηχανισμούς τον σκοπό τους. Ένα όμορφο ρολόι που χρησιμοποιείται σαν κόσμημα το κάνει. Ματαιοδοξία διπλή λοιπόν των αντρών που αποζητούν την εκθήλυνση αλλά το κάνουν με προσχήματα.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29771
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Ιαν 2020, 10:31

Εικόνα


Vacheron Constantine - Alexander the Great

Και στα ελληνικά παρακαλώ για να πήζουν Σκοπιανοί και αριστεροί.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9860
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 28 Ιαν 2020, 12:24

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:07
Ναι το είδα. Δεν με πείθει. Καταρχάς σε τίποτα δεν μπορεί να μοιάζει ένα ρολόι που παράγεται μαζικά με έργο τέχνης.
Ένα απομεινάρι του παρελθόντος χωρίς καμία απολύτως χρησιμότητα πέρα από το να δείχνει ωραία στον καρπό σου. Δεν είμαι κατά των κοσμημάτων μα τα κοσμήματα που φορούν οι γυναίκες δεν θολώνουν με άχρηστους ξεπερασμένους μηχανισμούς τον σκοπό τους. Ένα όμορφο ρολόι που χρησιμοποιείται σαν κόσμημα το κάνει. Ματαιοδοξία διπλή λοιπόν των αντρών που αποζητούν την εκθήλυνση αλλά το κάνουν με προσχήματα.
LOL
Υπάρχουν φτηνά ρολόγια που είναι πολύ πιο διακοσμητικά από αυτά που συζητάμε εδώ. Αν θες διακόσμηση παίρνεις ένα Νίξον και καθαρίζεις.

Οι άντρες ασχολούνται με αντικείμενα και μηχανές, οι γυναίκες ασχολούνται με σχέσεις, έτσι πάει. Παίρνεις μια Πόρσε, η γυναίκα αμέσως σκέφτεται "τι σημαίνει αυτό για τη σχέση μας; κυνηγάει γκόμενες; θέλει να με εντυπωσιάσει; μήπως δεν τον γεμίζω; τι θα πούνε αν μας δούνε μέσα σε τέτοιο αμάξι", ενώ ο άντρας σκέφτεται απλά "πω ρε φίλε τι γαμάτη Πόρσε". Παίρνεις ένα ακριβό ρολόι, η γυναίκα σκέφτεται "τώρα αυτό σημαίνει ότι μπορώ κι εγώ να πάρω κάτι ακριβό για μένα, γιατί τί θα μου πει αφού πήρε κι αυτός ακριβό ρολόϊ;" ενώ ο άντρας σκέφτεται απλά "πω ρε φίλε τι γαμάτο ρολόι".

Οι άντρες από τη φύση τους γουστάρουν αντικείμενα και μηχανισμούς, και το ρολόϊ ικανοποιεί και τα δύο. Είναι ο ίδιος λόγος που το πολυτεχνείο είναι γεμάτο άντρες, που τα εργαλεία τα αγοράζουν άντρες, τα ακριβά αυτοκίνητα τα αγοράζουν άντρες, τα ακριβά ρολόγια τα αγοράζουν αποκλειστικά άντρες. Ο μόνος λόγος που υπάρχουν γυναικεία ρόλεξ είναι για να τ'αγοράζουν οι άντρες και να τα κάνουν δώρο στις γυναίκες. Κάτι μας κάνουν τα αντικείμενα και οι μηχανές ρε παιδί μου, όσο πιο καλοφτιαγμένα τόσο πιο πολύ μας το κάνουν. Οι μηχανές είναι ο τρόπος που οι άντρες ελέγχουν τον κόσμο. Οι σχέσεις είναι ο τρόπος που οι γυναίκες ελέγχουν τον κόσμο.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 28 Ιαν 2020, 13:56

Chilloutbuddy έγραψε:
28 Ιαν 2020, 12:24
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:07
Ναι το είδα. Δεν με πείθει. Καταρχάς σε τίποτα δεν μπορεί να μοιάζει ένα ρολόι που παράγεται μαζικά με έργο τέχνης.
Ένα απομεινάρι του παρελθόντος χωρίς καμία απολύτως χρησιμότητα πέρα από το να δείχνει ωραία στον καρπό σου. Δεν είμαι κατά των κοσμημάτων μα τα κοσμήματα που φορούν οι γυναίκες δεν θολώνουν με άχρηστους ξεπερασμένους μηχανισμούς τον σκοπό τους. Ένα όμορφο ρολόι που χρησιμοποιείται σαν κόσμημα το κάνει. Ματαιοδοξία διπλή λοιπόν των αντρών που αποζητούν την εκθήλυνση αλλά το κάνουν με προσχήματα.
LOL
Υπάρχουν φτηνά ρολόγια που είναι πολύ πιο διακοσμητικά από αυτά που συζητάμε εδώ. Αν θες διακόσμηση παίρνεις ένα Νίξον και καθαρίζεις.

Οι άντρες ασχολούνται με αντικείμενα και μηχανές, οι γυναίκες ασχολούνται με σχέσεις, έτσι πάει. Παίρνεις μια Πόρσε, η γυναίκα αμέσως σκέφτεται "τι σημαίνει αυτό για τη σχέση μας; κυνηγάει γκόμενες; θέλει να με εντυπωσιάσει; μήπως δεν τον γεμίζω; τι θα πούνε αν μας δούνε μέσα σε τέτοιο αμάξι", ενώ ο άντρας σκέφτεται απλά "πω ρε φίλε τι γαμάτη Πόρσε". Παίρνεις ένα ακριβό ρολόι, η γυναίκα σκέφτεται "τώρα αυτό σημαίνει ότι μπορώ κι εγώ να πάρω κάτι ακριβό για μένα, γιατί τί θα μου πει αφού πήρε κι αυτός ακριβό ρολόϊ;" ενώ ο άντρας σκέφτεται απλά "πω ρε φίλε τι γαμάτο ρολόι".

Οι άντρες από τη φύση τους γουστάρουν αντικείμενα και μηχανισμούς, και το ρολόϊ ικανοποιεί και τα δύο. Είναι ο ίδιος λόγος που το πολυτεχνείο είναι γεμάτο άντρες, που τα εργαλεία τα αγοράζουν άντρες, τα ακριβά αυτοκίνητα τα αγοράζουν άντρες, τα ακριβά ρολόγια τα αγοράζουν αποκλειστικά άντρες. Ο μόνος λόγος που υπάρχουν γυναικεία ρόλεξ είναι για να τ'αγοράζουν οι άντρες και να τα κάνουν δώρο στις γυναίκες. Κάτι μας κάνουν τα αντικείμενα και οι μηχανές ρε παιδί μου, όσο πιο καλοφτιαγμένα τόσο πιο πολύ μας το κάνουν. Οι μηχανές είναι ο τρόπος που οι άντρες ελέγχουν τον κόσμο. Οι σχέσεις είναι ο τρόπος που οι γυναίκες ελέγχουν τον κόσμο.
Στους άντρες αρεσει ότι είναι χρηστικό.
Αυτοί που περιγράφεις είναι οι χιπστερς.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 28 Ιαν 2020, 14:06

Είχα πάει σε signing event του Don Rosa. Φορούσε ένα ρόλεξ με τον Ντόναλντ να δείχνει την ώρα, κάθε δείχτης ήταν ένα χέρι του. Τον ρώτησα και μου είπε ότι ήταν ειδική παραγγελία.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14096
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 28 Ιαν 2020, 14:23

EKPLIKTIKOS έγραψε:
27 Ιαν 2020, 10:59
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
27 Ιαν 2020, 10:35
Εγώ ρε παιδιά δε βλέπω πια χρησιμότητα σε κάτι που απλά λέει την ώρα. Όλοι έχουμε κινητά δεν βρισκόμαστε στο 1800. Προτιμώ ένα ρολόι που να σου μετράει τους σφυγμούς, τις δραστηριότητες, τον ύπνο.
Το ρολόι δεν ειναι απαραίτητα ενα χρηστικό εργαλειο το 2020, αν και ειναι κ αυτο, ειπαμε, ενα quartz των 8 ευρω ειναι πολυ πιο αξιόπιστο απο το μέσο μηχανικό, αληθινό ρολόι εκει έξω. Ειναι ενα εργο τέχνης, κ ως τέτοιο αντιμετωπίζεται. Δες το σαν ενα hi end πικάπ, ομως το ρολοι λεει περισσότερα κ για την προσωπικότητά σου, κ ειναι το μόνο κοσμημα που μπορείς να φορας σαν αντρας, πάντα κ παντου
Διαφωνώ.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 28 Ιαν 2020, 14:28

γαμάνε τα ρολόγια των πχορουμιτών (μπορεί και όχι) αλλά ρε μπαρμπάδια θα γίνει ξεχωριστό νήμα για running/sportwatches;
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών