ΠΑΟΚ

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8211
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: ΠΑΟΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 29 Ιαν 2020, 01:26

Beria έγραψε:
29 Ιαν 2020, 00:14
vatraxos έγραψε:
29 Ιαν 2020, 00:04
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
29 Ιαν 2020, 00:02


Εγώ εδώ το βλέπω σαν ολοκληρωτική σύγκρουση και όχι σαν τροχιοδεικτική. Έτσι νομίζω το βλέπουν και οι δύο. Κάνεις δεν εγγυάται στον Βαγγέλα ότι ο Ιβάν δεν θα τον στριμώξει του χρόνου. Δεν νομίζω ότι το διακύβευμα είναι το φετινό πρωτάθλημα. Αλλά να τα επόμενα χρόνια.

Και μάλλον η κυβέρνηση είναι που προσπαθεί να κάνει τον διαιτητή.
Δηλαδή, βάζει τους κυβερνοϋποτακτικούς του να ρίξουν τον ΠΑΟΚ αλλά αδυνατεί να τους χειριστεί μέχρι τέλους;
Όλη η διαχείριση του θέματος εγείρει ενα πολύ μεγάλο ερωτηματικό:
Ειτε η κυβέρνηση σύρθηκε σε μια σπασμωδική μετωπική κίνηση από τον Μαρινάκη και δεν είχε την πολιτική δυναμική να διαχειριστεί το προφανές πολιτικό κόστος και γελοιοποιήθηκε με τα τουίτ του Αυγενάκη και την ανευ όρων νομική αναδίπλωση

Είτε η κυβέρνηση προχώρησε στην νόμιμη διερεύνηση μιας πιθανής παρανομίας μόνη της και οδηγήθηκε πάλι στα παραπάνω, αποδεικνύοντας τεράστια έλλειψη επάρκειας, κατανόησης συνθηκών και δυναμικής

Σε κάθε περίπτωση οι τύποι αυτοί θα πρέπει να διαχειριστούν εθνικά ζητήματα και αυτό φέρνει τρόμο
3ο πιθανό σενάριο

δεν ήξερε η δεξιά (Κούλης) τι ποιεί η αριστερά (Μαρινάκης), επειδή εναλλακτικά:

1) η πρώτη δεν χρειάζεται να ενημερώνεται για τα πάντα
2) η δεύτερη θα έπαιρνε στάνταρ τον πούλο εάν ενημέρωνε περί υποβιβασμού.
3) αμφότερα και τα δυο μαζί από κοινού και ταυτοχρόνως.
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΠΑΟΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Ιαν 2020, 01:29

Beria έγραψε:
29 Ιαν 2020, 01:16
......
όσο αστείο και αν ακούγεται είναι απολύτως ακριβές
πραγματικά τους πήρε στο λαιμό του
Από πού τους κρατάει για να τους πάρει στον λαιμό του;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: ΠΑΟΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 29 Ιαν 2020, 01:34

vatraxos έγραψε:
29 Ιαν 2020, 00:47
https://www.sdna.gr/podosfairo/685986_p ... tropis-tis
plot thickens :)
Ετσι, πιπα-κωλο....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8211
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: ΠΑΟΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 29 Ιαν 2020, 01:45

Πρετεντέρης έγραψε:
28 Ιαν 2020, 20:11
Tarkovsky έγραψε:
28 Ιαν 2020, 20:04
Πρετεντέρης έγραψε:
28 Ιαν 2020, 19:59
Για τη βαζελοπαραγκα στο μπάσκετ μιλάει.
1997-2011
δεν βγαίνει μαθηματικώς η 20ετία, μάνα μου, δεν βγαίνει

κάτι άλλο εννοεί
2000-2020 . Η παράγκα του Βαζελακοπουλου.
Εσύ πιστεύεις ότι αναφέρεται στη μαφιόζικη δράση μιας συμμορίας στο ποδόσφαιρο και στα πεπραγμένα μίας ομοσπονδίας στο μπάσκετ.

Εγώ λέω ότι απλώς συγκρίνει τις μαφιόζικες δράσεις δύο συμμοριών στο ποδόσφαιρο.
Ώστε να επισημάνει το χαμηλότερο βαθμό αποτελεσματικότητας εκείνης που υποστηρίζει, ανησυχώντας δε για τη ζημιά που θα τους έχει κάνει η νέα εφόσον μακροημερεύσει όπως η δική τους.
SpoilerShow
Εικόνα
Θα μπορούσε να αυτοτρολάρεται ευφυέστατα, εάν δεν επρόκειτο τελείως για γαύρο. Ή για τέλειο γαύρο, ότι προτιμάς... :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tarkovsky την 29 Ιαν 2020, 03:14, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8211
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: ΠΑΟΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 29 Ιαν 2020, 01:52

kameron έγραψε:
29 Ιαν 2020, 00:06
Μαυροβασίλης έγραψε:
28 Ιαν 2020, 23:57

Καμ, υποτιμάται πολύ το πολιτικό κόστος από το σκύψιμο στην πρώτη υποψία εκβιασμού και τον πρόδηλο ερασιτεχνισμό της διαχείρισης, το κακό προηγούμενο του θείου δεν χρεώνεται σε αυτή την κυβέρνηση και κανένα περί δικαίου αίσθημα δεν προκαλείται επειδή το κράτος λειτουργεί ως κυρίαρχο (εκτός αν είναι ήδη ρεζερβέ ανάλογα αίσχη για χατήρι του φαταούλ)
Δεν διαφωνώ, αλλά το κράτος και η εκάστοτε εκτελεστική του εξουσία δεν λειτουργούν σε συνθήκες ex nihilo. Το να ρίξεις τον Πάοκ και de facto να επιβραβευθεί ο γαύρος με το γνωστό παρελθόν δεν είναι αδιάφορο ως γεγονός.
Προφανώς ο χειρισμός είναι τραγικός και το καλύτερο που θα έπρεπε να κάνουν εδώ που έφτασε το πράγμα ήταν η διακοπή του πρωταθλήματος και όχι η επίδειξη παλαιοκομματισμού.
ρε συ Κάμερον, για τη ΝΔ και βασικά για το Μητσοτακέικο μιλάμε

τους ψήφισες, εντάξει κατανοητή η απογοήτευση, αλλά μην γράφεις τέτχοια
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14712
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: ΠΑΟΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 29 Ιαν 2020, 02:13

«Διάβασα στα μέσα μαζικής ενημέρωσης την τροπολογία της κυβέρνησης, όπου θεσπίζεται ότι σε περίπτωση πολυιδιοκτησίας, αντί υποβιβασμού των ομάδων η τιμωρία θα είναι μείον 5 έως 10 βαθμοί από το πρωτάθλημα.

Επειδή η ομάδα μου έχει ήδη εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία και έχω ανάγκη καμιά δεκαριά εκατομμύρια, κάνω ανοικτή πρόσκληση στους ιδιοκτήτες των μεγάλων ομάδων κ.κ. Μαρινάκη, Σαββίδη, Αλαφούζο, Μελισσανίδη, εφόσον μπορούν να μου τα δώσουν μαύρα, ώστε να μην τα ανακαλύπτει ο οιοσδήποτε έλεγχος, όπως έκαναν οι πρώην ιδιοκτήτες της Ξάνθης Πανόπουλος, Συγγελίδης, να έρθουν αύριο να τους πουλήσω την ΑΕΛ και να συμμετέχουμε όλοι σε αυτό το υπέροχο και καθαρό πρωτάθλημα, αφού πλέον και με το νόμο κινδυνεύουμε με αφαίρεση μόνο 5 βαθμών, για να μην διαταραχθεί η κοινωνική συνοχή, αφού εμείς στη Λάρισα άμα μας πιάσουν με την γίδα στην πλάτη, μπορούμε να κόψουμε την Ελλάδα στη μέση.

Λευτεριά στην Βόρεια Μύκονο, όπως είπε και χθες ο φίλος μου Μάκης Γκαγκάτσης.

Με εκτίμηση και σεβασμό, Αλέξης Κούγιας

Υ.Γ.: Περιμένω την αντίδραση των ανεξαρτήτων ΠΑΕ, με πραγματικούς ιδιοκτήτες, ΠΑΕ ΝΠΣ Βόλος, ΠΑΕ Παναιτωλικός, ΠΑΕ Ατρόμητος, ΠΑΕ ΟΦΗ, ΠΑΕ Λαμία, ΠΑΕ Αστέρας Τρίπολης, ΠΑΕ Πανιώνιος».
https://www.tanea.gr/2020/01/28/sports/ ... o-tin-ael/



"Με απορία και έκπληξη ενημερωθήκαμε για την Κυβερνητική παρέμβαση περί τροποποίησης των υφιστάμενων διατάξεων και προβλεπόμενων ποινών επί συγκεκριμένων παρατυπιών και παραβάσεων, στους οικείους νόμους και κανονισμούς η οποία προδήλως καταλύει την έννοια του κράτους δικαίου και το περί δικαίου αίσθημα.

Η ανωτέρω απόφαση της Κυβέρνησης καταστρατηγεί ευθέως την εισήγηση/πόρισμα του μοναδικού καταρχάς αρμοδίου δικαιοδοτικού οργάνου, της ΕΕΑ, που αφορά τη διαπίστωση τέλεσης παραβάσεων, από τις δύο ομάδες που συμμετέχουν στην ίδια κατηγορία με τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ.

Αξίζει μνείας το γεγονός ότι σε άλλες αποφάσεις της ΕΕΑ και έτερων δικαιοδοτικών και δικαστικών αθλητικών οργάνων και επιτροπών, όπως στην περίπτωση της Κασσιόπης, Ηρακλή κ.λ.π., ο πέλεκυς έπεσε βαρύς, σε αντίστοιχης βαρύτητας υποθέσεις, ο νόμος δε, εφαρμόστηκε στο ακέραιο, χωρίς οποιουδήποτε είδους παρέμβαση και στην δική μας περίπτωση, που είχε μεταξύ άλλων ως αποτέλεσμα την επιβολή της ποινής αφαίρεσης βαθμών (-6) για την ομάδα μας σύμφωνα με το άρθρο 8 β) το κανονισμού αδειοδότησης της ΕΠΟ.

Ως εκ τούτου δεν είναι δυνατόν να αποδεχτούμε να εξυπηρετούνται τα συμφέροντα των εμπλεκόμενων στην ανωτέρω υπόθεση ομάδων, οι οποίες ασκώντας πρωτοφανή πίεση δημοσίως απαιτούν την πλήρη καταστρατήγηση του νόμου και μη εφαρμογή αυτού.

Σε κάθε περίπτωση είναι ανεπίτρεπτη η επιλεκτική εφαρμογή του νόμου και αφού η Κυβέρνηση επικαλείται την ιστορικότητα των ομάδων της Ξάνθης και του ΠΑΟΚ, τότε απαιτούμε την άρση της επιβληθείσας ποινής στην ομάδα του ΙΣΤΟΡΙΚΟΥ μας ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ".
https://www.sport24.gr/football/omades/ ... 75647.html


Αλυπητα*** λαιμαι
***Show
reenactment της κλασσικής σκηνής με σινφρέντι (κούγιοδάρρες) την ώρα που βουτάει το κεφάλι της άλλης (κουλαυγενακυβέρνησης) στην λεκάνη :lol:
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8211
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: ΠΑΟΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 29 Ιαν 2020, 02:35

και άργησαν, όμως δικαιολογούνται επειδή τους είχε έρθει κατακούτελο

Στους ουδέτερους -άρα και ψύχραιμους- ήταν ηλίου φαεινότερο, από 24ώρου ήδη
Tarkovsky @ Τι πρέπει να γίνει με την υπόθεση Πάοκ-Ξάνθης; .

Μέχρι να εκδικάσουν την προσφυγή τα τακτικά, να καθαρογραφεί η απόφαση δικαίωσης, να αντικατασταθούν τα 1-2 μέλη της ΕΕΑ και όσα έχουν παραιτηθεί στο μεταξύ για λόγους ευθιξίας (ένεκα των όλων πολιτικών μαλακιών μετά την αρχική τους απόφαση), να επανεξετάσει η φρέσκια ΕΕΑ την υπόθεση, να γυρίσουν ή να μην γυρίσουν τούμπα τα 4-1 και 3-2, να πάει το πόρισμα στην πειθαρχική επιτροπή της ΕΠΟ, να επιβάλλει εκείνη τις -τυχούσες- ποινές, να συζητηθούν -τυχούσες- ενστάσεις από την αρμόδια εφέσεων... το πρωτάθλημα θα έχει τελειώσει μια χαρά.

Μια χαρά και με αμείωτο το ενδιαφέρον για τον πρωταθλητή, ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΤΟΠΟΠΑΡΑΤΗΡΟΥΣΑ UEFA πριν αναχωρήσει το καλοκαίρι - και πιθανότατα μας στείλει το Grexit για κρατική παρέμβαση στο ποδοσφαιρικό αυτοδιοίκητο με sms (σε αυτό το τελευταίο πάει το πιθανότατα).



τζάμπα οι (ν)τροπολογίες, Κυριάκεεεεε... :smt005:
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Fuerte
Δημοσιεύσεις: 1918
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 16:11
Phorum.gr user: petit_bourgeois

Re: ΠΑΟΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fuerte » 29 Ιαν 2020, 03:01

Orion22 έγραψε:
29 Ιαν 2020, 02:13
«Διάβασα στα μέσα μαζικής ενημέρωσης την τροπολογία της κυβέρνησης, όπου θεσπίζεται ότι σε περίπτωση πολυιδιοκτησίας, αντί υποβιβασμού των ομάδων η τιμωρία θα είναι μείον 5 έως 10 βαθμοί από το πρωτάθλημα.

Επειδή η ομάδα μου έχει ήδη εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία και έχω ανάγκη καμιά δεκαριά εκατομμύρια, κάνω ανοικτή πρόσκληση στους ιδιοκτήτες των μεγάλων ομάδων κ.κ. Μαρινάκη, Σαββίδη, Αλαφούζο, Μελισσανίδη, εφόσον μπορούν να μου τα δώσουν μαύρα, ώστε να μην τα ανακαλύπτει ο οιοσδήποτε έλεγχος, όπως έκαναν οι πρώην ιδιοκτήτες της Ξάνθης Πανόπουλος, Συγγελίδης, να έρθουν αύριο να τους πουλήσω την ΑΕΛ και να συμμετέχουμε όλοι σε αυτό το υπέροχο και καθαρό πρωτάθλημα, αφού πλέον και με το νόμο κινδυνεύουμε με αφαίρεση μόνο 5 βαθμών, για να μην διαταραχθεί η κοινωνική συνοχή, αφού εμείς στη Λάρισα άμα μας πιάσουν με την γίδα στην πλάτη, μπορούμε να κόψουμε την Ελλάδα στη μέση.

Λευτεριά στην Βόρεια Μύκονο, όπως είπε και χθες ο φίλος μου Μάκης Γκαγκάτσης.

Με εκτίμηση και σεβασμό, Αλέξης Κούγιας

Υ.Γ.: Περιμένω την αντίδραση των ανεξαρτήτων ΠΑΕ, με πραγματικούς ιδιοκτήτες, ΠΑΕ ΝΠΣ Βόλος, ΠΑΕ Παναιτωλικός, ΠΑΕ Ατρόμητος, ΠΑΕ ΟΦΗ, ΠΑΕ Λαμία, ΠΑΕ Αστέρας Τρίπολης, ΠΑΕ Πανιώνιος».
https://www.tanea.gr/2020/01/28/sports/ ... o-tin-ael/
Τρολάρει μέχρι και ο Κούγιας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Fuerte την 29 Ιαν 2020, 03:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8211
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: ΠΑΟΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 29 Ιαν 2020, 03:02

Orion22 έγραψε:
29 Ιαν 2020, 02:13
Σουζάν(ν)αShow
«Διάβασα στα μέσα μαζικής ενημέρωσης την τροπολογία της κυβέρνησης, όπου θεσπίζεται ότι σε περίπτωση πολυιδιοκτησίας, αντί υποβιβασμού των ομάδων η τιμωρία θα είναι μείον 5 έως 10 βαθμοί από το πρωτάθλημα.

Επειδή η ομάδα μου έχει ήδη εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία και έχω ανάγκη καμιά δεκαριά εκατομμύρια, κάνω ανοικτή πρόσκληση στους ιδιοκτήτες των μεγάλων ομάδων κ.κ. Μαρινάκη, Σαββίδη, Αλαφούζο, Μελισσανίδη, εφόσον μπορούν να μου τα δώσουν μαύρα, ώστε να μην τα ανακαλύπτει ο οιοσδήποτε έλεγχος, όπως έκαναν οι πρώην ιδιοκτήτες της Ξάνθης Πανόπουλος, Συγγελίδης, να έρθουν αύριο να τους πουλήσω την ΑΕΛ και να συμμετέχουμε όλοι σε αυτό το υπέροχο και καθαρό πρωτάθλημα, αφού πλέον και με το νόμο κινδυνεύουμε με αφαίρεση μόνο 5 βαθμών, για να μην διαταραχθεί η κοινωνική συνοχή, αφού εμείς στη Λάρισα άμα μας πιάσουν με την γίδα στην πλάτη, μπορούμε να κόψουμε την Ελλάδα στη μέση.

Λευτεριά στην Βόρεια Μύκονο, όπως είπε και χθες ο φίλος μου Μάκης Γκαγκάτσης.

Με εκτίμηση και σεβασμό, Αλέξης Κούγιας

Υ.Γ.: Περιμένω την αντίδραση των ανεξαρτήτων ΠΑΕ, με πραγματικούς ιδιοκτήτες, ΠΑΕ ΝΠΣ Βόλος, ΠΑΕ Παναιτωλικός, ΠΑΕ Ατρόμητος, ΠΑΕ ΟΦΗ, ΠΑΕ Λαμία, ΠΑΕ Αστέρας Τρίπολης, ΠΑΕ Πανιώνιος».
https://www.tanea.gr/2020/01/28/sports/ ... o-tin-ael/
Δάρ(ρ)αςShow
"Με απορία και έκπληξη ενημερωθήκαμε για την Κυβερνητική παρέμβαση περί τροποποίησης των υφιστάμενων διατάξεων και προβλεπόμενων ποινών επί συγκεκριμένων παρατυπιών και παραβάσεων, στους οικείους νόμους και κανονισμούς η οποία προδήλως καταλύει την έννοια του κράτους δικαίου και το περί δικαίου αίσθημα.

Η ανωτέρω απόφαση της Κυβέρνησης καταστρατηγεί ευθέως την εισήγηση/πόρισμα του μοναδικού καταρχάς αρμοδίου δικαιοδοτικού οργάνου, της ΕΕΑ, που αφορά τη διαπίστωση τέλεσης παραβάσεων, από τις δύο ομάδες που συμμετέχουν στην ίδια κατηγορία με τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ.

Αξίζει μνείας το γεγονός ότι σε άλλες αποφάσεις της ΕΕΑ και έτερων δικαιοδοτικών και δικαστικών αθλητικών οργάνων και επιτροπών, όπως στην περίπτωση της Κασσιόπης, Ηρακλή κ.λ.π., ο πέλεκυς έπεσε βαρύς, σε αντίστοιχης βαρύτητας υποθέσεις, ο νόμος δε, εφαρμόστηκε στο ακέραιο, χωρίς οποιουδήποτε είδους παρέμβαση και στην δική μας περίπτωση, που είχε μεταξύ άλλων ως αποτέλεσμα την επιβολή της ποινής αφαίρεσης βαθμών (-6) για την ομάδα μας σύμφωνα με το άρθρο 8 β) το κανονισμού αδειοδότησης της ΕΠΟ.

Ως εκ τούτου δεν είναι δυνατόν να αποδεχτούμε να εξυπηρετούνται τα συμφέροντα των εμπλεκόμενων στην ανωτέρω υπόθεση ομάδων, οι οποίες ασκώντας πρωτοφανή πίεση δημοσίως απαιτούν την πλήρη καταστρατήγηση του νόμου και μη εφαρμογή αυτού.

Σε κάθε περίπτωση είναι ανεπίτρεπτη η επιλεκτική εφαρμογή του νόμου και αφού η Κυβέρνηση επικαλείται την ιστορικότητα των ομάδων της Ξάνθης και του ΠΑΟΚ, τότε απαιτούμε την άρση της επιβληθείσας ποινής στην ομάδα του ΙΣΤΟΡΙΚΟΥ μας ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ".
https://www.sport24.gr/football/omades/ ... 675647.htm
Αλυπητα*** λαιμαι
***Show
reenactment της κλασσικής σκηνής με σινφρέντι (κούγιοδάρρες) την ώρα που βουτάει το κεφάλι της άλλης (κουλαυγενακυβέρνησης) στην λεκάνη :lol:
ξεφορτώνω κάτι παλέτ(τ)ες, πετάγομαι μία στο Σ/Μ και ανακοινώνω κι εγώ
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6237
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: ΠΑΟΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 29 Ιαν 2020, 10:15

Orion22 έγραψε:
29 Ιαν 2020, 02:13
«Διάβασα στα μέσα μαζικής ενημέρωσης την τροπολογία της κυβέρνησης, όπου θεσπίζεται ότι σε περίπτωση πολυιδιοκτησίας, αντί υποβιβασμού των ομάδων η τιμωρία θα είναι μείον 5 έως 10 βαθμοί από το πρωτάθλημα.

Επειδή η ομάδα μου έχει ήδη εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία και έχω ανάγκη καμιά δεκαριά εκατομμύρια, κάνω ανοικτή πρόσκληση στους ιδιοκτήτες των μεγάλων ομάδων κ.κ. Μαρινάκη, Σαββίδη, Αλαφούζο, Μελισσανίδη, εφόσον μπορούν να μου τα δώσουν μαύρα, ώστε να μην τα ανακαλύπτει ο οιοσδήποτε έλεγχος, όπως έκαναν οι πρώην ιδιοκτήτες της Ξάνθης Πανόπουλος, Συγγελίδης, να έρθουν αύριο να τους πουλήσω την ΑΕΛ και να συμμετέχουμε όλοι σε αυτό το υπέροχο και καθαρό πρωτάθλημα, αφού πλέον και με το νόμο κινδυνεύουμε με αφαίρεση μόνο 5 βαθμών, για να μην διαταραχθεί η κοινωνική συνοχή, αφού εμείς στη Λάρισα άμα μας πιάσουν με την γίδα στην πλάτη, μπορούμε να κόψουμε την Ελλάδα στη μέση.

Λευτεριά στην Βόρεια Μύκονο, όπως είπε και χθες ο φίλος μου Μάκης Γκαγκάτσης.

Με εκτίμηση και σεβασμό, Αλέξης Κούγιας

Υ.Γ.: Περιμένω την αντίδραση των ανεξαρτήτων ΠΑΕ, με πραγματικούς ιδιοκτήτες, ΠΑΕ ΝΠΣ Βόλος, ΠΑΕ Παναιτωλικός, ΠΑΕ Ατρόμητος, ΠΑΕ ΟΦΗ, ΠΑΕ Λαμία, ΠΑΕ Αστέρας Τρίπολης, ΠΑΕ Πανιώνιος».
https://www.tanea.gr/2020/01/28/sports/ ... o-tin-ael/
Πάντως να σημειώσω ότι δεν ηθικά σωστό αυτό που κάνει το κοντοπούτανο, καθότι δεν πρέπει να συνεχίζει τα πουτσοσκάμπιλα σε τσιρκολάνους ήδη στημένους στα τέσσερα.

Περιμένω ποστ kameron για το πως στρίμωξε πάλι τον Ποκοπίκο το κούλι, και under για το πόσο πήζουμε. :smt005:

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6237
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: ΠΑΟΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 29 Ιαν 2020, 10:19

Tarkovsky έγραψε:
29 Ιαν 2020, 02:35
και άργησαν, όμως δικαιολογούνται επειδή τους είχε έρθει κατακούτελο

Στους ουδέτερους -άρα και ψύχραιμους- ήταν ηλίου φαεινότερο, από 24ώρου ήδη
Tarkovsky @ Τι πρέπει να γίνει με την υπόθεση Πάοκ-Ξάνθης; .

Μέχρι να εκδικάσουν την προσφυγή τα τακτικά, να καθαρογραφεί η απόφαση δικαίωσης, να αντικατασταθούν τα 1-2 μέλη της ΕΕΑ και όσα έχουν παραιτηθεί στο μεταξύ για λόγους ευθιξίας (ένεκα των όλων πολιτικών μαλακιών μετά την αρχική τους απόφαση), να επανεξετάσει η φρέσκια ΕΕΑ την υπόθεση, να γυρίσουν ή να μην γυρίσουν τούμπα τα 4-1 και 3-2, να πάει το πόρισμα στην πειθαρχική επιτροπή της ΕΠΟ, να επιβάλλει εκείνη τις -τυχούσες- ποινές, να συζητηθούν -τυχούσες- ενστάσεις από την αρμόδια εφέσεων... το πρωτάθλημα θα έχει τελειώσει μια χαρά.

Μια χαρά και με αμείωτο το ενδιαφέρον για τον πρωταθλητή, ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΤΟΠΟΠΑΡΑΤΗΡΟΥΣΑ UEFA πριν αναχωρήσει το καλοκαίρι - και πιθανότατα μας στείλει το Grexit για κρατική παρέμβαση στο ποδοσφαιρικό αυτοδιοίκητο με sms (σε αυτό το τελευταίο πάει το πιθανότατα).



τζάμπα οι (ν)τροπολογίες, Κυριάκεεεεε... :smt005:
Αν δεις από την τρίτη επιλογή στο γνωστό πολλ, το έχουν επεξεργαστεί το ενδεχόμενο. Αν αρχίσουν να αντιλαλούνε τα βουνά στην Ελβετία, τους έχω ικανούς να το κάνουνε για να μην ξεφτιλιστούν τελείως.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14417
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: ΠΑΟΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 29 Ιαν 2020, 11:03

Tarkovsky έγραψε:
29 Ιαν 2020, 01:52
kameron έγραψε:
29 Ιαν 2020, 00:06
Μαυροβασίλης έγραψε:
28 Ιαν 2020, 23:57

Καμ, υποτιμάται πολύ το πολιτικό κόστος από το σκύψιμο στην πρώτη υποψία εκβιασμού και τον πρόδηλο ερασιτεχνισμό της διαχείρισης, το κακό προηγούμενο του θείου δεν χρεώνεται σε αυτή την κυβέρνηση και κανένα περί δικαίου αίσθημα δεν προκαλείται επειδή το κράτος λειτουργεί ως κυρίαρχο (εκτός αν είναι ήδη ρεζερβέ ανάλογα αίσχη για χατήρι του φαταούλ)
Δεν διαφωνώ, αλλά το κράτος και η εκάστοτε εκτελεστική του εξουσία δεν λειτουργούν σε συνθήκες ex nihilo. Το να ρίξεις τον Πάοκ και de facto να επιβραβευθεί ο γαύρος με το γνωστό παρελθόν δεν είναι αδιάφορο ως γεγονός.
Προφανώς ο χειρισμός είναι τραγικός και το καλύτερο που θα έπρεπε να κάνουν εδώ που έφτασε το πράγμα ήταν η διακοπή του πρωταθλήματος και όχι η επίδειξη παλαιοκομματισμού.
ρε συ Κάμερον, για τη ΝΔ και βασικά για το Μητσοτακέικο μιλάμε

τους ψήφισες, εντάξει κατανοητή η απογοήτευση, αλλά μην γράφεις τέτχοια
του βγαινει λιγακι και το ποκατζηδικο του,
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

ThirdWish
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 19:48

Re: ΠΑΟΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ThirdWish » 29 Ιαν 2020, 11:59

dna replication έγραψε:
29 Ιαν 2020, 00:54
λιγο πιο πρίν μέσα στην εκκλησία Μαριάτσκι είχε συνάντηση-υπενθύμιση
Εικόνα
Να βρείτε έναν άνθρωπο να σας κοιτάζει στα μάτια όπως ο χοντρός τον Κούλη. Όχι καλύτερα τώρα που το ξανασκέφτομαι.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΠΑΟΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Ιαν 2020, 12:11

Tarkovsky έγραψε:
29 Ιαν 2020, 02:35
........
και πιθανότατα μας στείλει το Grexit για κρατική παρέμβαση στο ποδοσφαιρικό αυτοδιοίκητο με sms (σε αυτό το τελευταίο πάει το πιθανότατα).



τζάμπα οι (ν)τροπολογίες, Κυριάκεεεεε... :smt005:
Αμήν και πότε.


Να το στείλει.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48049
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: ΠΑΟΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 29 Ιαν 2020, 12:19

Η ΠΑΕ ΑΡΗΣ και όλοι οι υγιώς σκεπτόμενοι φίλαθλοι παρακολουθούμε με έκπληξη όλα όσα διαδραματίζονται το τελευταίο 48ωρο στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Αδυνατούμε να πιστέψουμε ότι όλα αυτά συμβαίνουν σε μια ευνομούμενη χώρα και νιώθουμε θυμό. Αφενός γιατί καταργείται κάθε έννοια δικαίου και αφετέρου γιατί οι γνωστοί κύκλοι προσπαθούν να καπηλευτούν ένα ποδοσφαιρικό ζήτημα αναγάγοντάς το σε πρόβλημα της Θεσσαλονίκης και της Βόρειας Ελλάδας! Αν είναι δυνατόν! Εν έτη 2020!!!
https://www.real.gr/athlitismos/arthro/ ... ta-606210/

Κλασικοί Αρειανοί. Ό,τι μπορούν κάνουν για να υπερασπίσουν τα συμφέροντα των γαύρων αφεντικών τους. Βρε αγάπη.
Οι ίδιοι να επρόκειτο να πάρουν πρωτάθλημα, αν κοπεί απ' τον ΠΑΟΚ, δε θα κάνανε έτσι.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών