Ρολόγια

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 28 Ιαν 2020, 14:54

Chilloutbuddy έγραψε:
28 Ιαν 2020, 12:24
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:07
Ναι το είδα. Δεν με πείθει. Καταρχάς σε τίποτα δεν μπορεί να μοιάζει ένα ρολόι που παράγεται μαζικά με έργο τέχνης.
Ένα απομεινάρι του παρελθόντος χωρίς καμία απολύτως χρησιμότητα πέρα από το να δείχνει ωραία στον καρπό σου. Δεν είμαι κατά των κοσμημάτων μα τα κοσμήματα που φορούν οι γυναίκες δεν θολώνουν με άχρηστους ξεπερασμένους μηχανισμούς τον σκοπό τους. Ένα όμορφο ρολόι που χρησιμοποιείται σαν κόσμημα το κάνει. Ματαιοδοξία διπλή λοιπόν των αντρών που αποζητούν την εκθήλυνση αλλά το κάνουν με προσχήματα.
LOL
Υπάρχουν φτηνά ρολόγια που είναι πολύ πιο διακοσμητικά από αυτά που συζητάμε εδώ. Αν θες διακόσμηση παίρνεις ένα Νίξον και καθαρίζεις.

Οι άντρες ασχολούνται με αντικείμενα και μηχανές, οι γυναίκες ασχολούνται με σχέσεις, έτσι πάει. Παίρνεις μια Πόρσε, η γυναίκα αμέσως σκέφτεται "τι σημαίνει αυτό για τη σχέση μας; κυνηγάει γκόμενες; θέλει να με εντυπωσιάσει; μήπως δεν τον γεμίζω; τι θα πούνε αν μας δούνε μέσα σε τέτοιο αμάξι", ενώ ο άντρας σκέφτεται απλά "πω ρε φίλε τι γαμάτη Πόρσε". Παίρνεις ένα ακριβό ρολόι, η γυναίκα σκέφτεται "τώρα αυτό σημαίνει ότι μπορώ κι εγώ να πάρω κάτι ακριβό για μένα, γιατί τί θα μου πει αφού πήρε κι αυτός ακριβό ρολόϊ;" ενώ ο άντρας σκέφτεται απλά "πω ρε φίλε τι γαμάτο ρολόι".

Οι άντρες από τη φύση τους γουστάρουν αντικείμενα και μηχανισμούς, και το ρολόϊ ικανοποιεί και τα δύο. Είναι ο ίδιος λόγος που το πολυτεχνείο είναι γεμάτο άντρες, που τα εργαλεία τα αγοράζουν άντρες, τα ακριβά αυτοκίνητα τα αγοράζουν άντρες, τα ακριβά ρολόγια τα αγοράζουν αποκλειστικά άντρες. Ο μόνος λόγος που υπάρχουν γυναικεία ρόλεξ είναι για να τ'αγοράζουν οι άντρες και να τα κάνουν δώρο στις γυναίκες. Κάτι μας κάνουν τα αντικείμενα και οι μηχανές ρε παιδί μου, όσο πιο καλοφτιαγμένα τόσο πιο πολύ μας το κάνουν. Οι μηχανές είναι ο τρόπος που οι άντρες ελέγχουν τον κόσμο. Οι σχέσεις είναι ο τρόπος που οι γυναίκες ελέγχουν τον κόσμο.
Ομολογώ ότι η ανάλυσή σου είναι βαθιά. Η σχέση που έχει ο άντρας ωστόσο με ένα αυτοκίνητο, ειδικά στα νιάτα του, δεν είναι με το αντικείμενο καθαυτό αλλά με αυτά που του προσφέρει. Ελευθερία, γυναίκες. Η χρήση του λοιπόν είναι αναγκαία. Όχι διακοσμητική.
Είμαστε πρακτικοί.
Οι γυναίκες όχι. Στον τρόπο που αισθάνονται και πράττουν υπάρχει πάντα ένα ερωτηματικό. Είναι δύσκολο να αναλύσεις τον τρόπο που σκέφτονται.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9860
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 28 Ιαν 2020, 15:06

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
28 Ιαν 2020, 14:54
Ομολογώ ότι η ανάλυσή σου είναι βαθιά. Η σχέση που έχει ο άντρας ωστόσο με ένα αυτοκίνητο, ειδικά στα νιάτα του, δεν είναι με το αντικείμενο καθαυτό αλλά με αυτά που του προσφέρει. Ελευθερία, γυναίκες. Η χρήση του λοιπόν είναι αναγκαία. Όχι διακοσμητική.
Είμαστε πρακτικοί.
Οι γυναίκες όχι. Στον τρόπο που αισθάνονται και πράττουν υπάρχει πάντα ένα ερωτηματικό. Είναι δύσκολο να αναλύσεις τον τρόπο που σκέφτονται.
Yπάρχει κάτι βαθύτερο, υπάρχει έρωτας ανάμεσα στους άντρες και τις καλοφτιαγμένες μηχανές. Η χρηστικότητα είναι πρόσχημα, για να μην πεταχτεί κάποιος και μας κατηγορήσει ότι είμαστε γκατζετάκηδες, επιδειξιομανείς, αδύναμοι. Το βλέπεις σε όλα τα χόμπι. Αυτή την αγωνία του καθενός να πείσει ότι μόνο με τη συγκεκριμένη γερμανική φωτογραφική μηχανή βγάζει καλές φωτογραφίες, μόνο με το τάδε ιταλικό ποδήλατο πιάνει χρόνους, το γιαπωνέζικο μαχαίρι, την αμερικάνικη κιθάρα, το ελβετικό ρολόι κλπ κλπ.
Όλα αυτά είναι πίπες. Και τις λέμε αυτές τις πίπες μόνο και μόνο γιατί δε θέλουμε να πούμε το απλούστατο, ότι μας αρέσουν τα καλοφτιαγμένα αντικείμενα.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Ιαν 2020, 17:30

Dwarven Blacksmith έγραψε:
28 Ιαν 2020, 13:56

Στους άντρες αρεσει ότι είναι χρηστικό.
Αυτοί που περιγράφεις είναι οι χιπστερς.
θα συμφωνησω. μας αρεσει να παταμε κουμπακια και να γινονται πραγματα. να σπρωχνει ενα γραναζι το αλλο και να φερνουν καποιο αποτελεσμα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8709
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 29 Ιαν 2020, 12:34

Chilloutbuddy έγραψε:
28 Ιαν 2020, 12:24

Οι άντρες ασχολούνται με αντικείμενα και μηχανές, οι γυναίκες ασχολούνται με σχέσεις, έτσι πάει. Παίρνεις μια Πόρσε, η γυναίκα αμέσως σκέφτεται "τι σημαίνει αυτό για τη σχέση μας; κυνηγάει γκόμενες; θέλει να με εντυπωσιάσει; μήπως δεν τον γεμίζω; τι θα πούνε αν μας δούνε μέσα σε τέτοιο αμάξι", ενώ ο άντρας σκέφτεται απλά "πω ρε φίλε τι γαμάτη Πόρσε". Παίρνεις ένα ακριβό ρολόι, η γυναίκα σκέφτεται "τώρα αυτό σημαίνει ότι μπορώ κι εγώ να πάρω κάτι ακριβό για μένα, γιατί τί θα μου πει αφού πήρε κι αυτός ακριβό ρολόϊ;" ενώ ο άντρας σκέφτεται απλά "πω ρε φίλε τι γαμάτο ρολόι".
:smt005::smt005:



κορυφαίο
fear as night can’t be shut off

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 30 Ιαν 2020, 07:44

Chilloutbuddy έγραψε:
28 Ιαν 2020, 15:06
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
28 Ιαν 2020, 14:54
Ομολογώ ότι η ανάλυσή σου είναι βαθιά. Η σχέση που έχει ο άντρας ωστόσο με ένα αυτοκίνητο, ειδικά στα νιάτα του, δεν είναι με το αντικείμενο καθαυτό αλλά με αυτά που του προσφέρει. Ελευθερία, γυναίκες. Η χρήση του λοιπόν είναι αναγκαία. Όχι διακοσμητική.
Είμαστε πρακτικοί.
Οι γυναίκες όχι. Στον τρόπο που αισθάνονται και πράττουν υπάρχει πάντα ένα ερωτηματικό. Είναι δύσκολο να αναλύσεις τον τρόπο που σκέφτονται.
Yπάρχει κάτι βαθύτερο, υπάρχει έρωτας ανάμεσα στους άντρες και τις καλοφτιαγμένες μηχανές. Η χρηστικότητα είναι πρόσχημα, για να μην πεταχτεί κάποιος και μας κατηγορήσει ότι είμαστε γκατζετάκηδες, επιδειξιομανείς, αδύναμοι. Το βλέπεις σε όλα τα χόμπι. Αυτή την αγωνία του καθενός να πείσει ότι μόνο με τη συγκεκριμένη γερμανική φωτογραφική μηχανή βγάζει καλές φωτογραφίες, μόνο με το τάδε ιταλικό ποδήλατο πιάνει χρόνους, το γιαπωνέζικο μαχαίρι, την αμερικάνικη κιθάρα, το ελβετικό ρολόι κλπ κλπ.
Όλα αυτά είναι πίπες. Και τις λέμε αυτές τις πίπες μόνο και μόνο γιατί δε θέλουμε να πούμε το απλούστατο, ότι μας αρέσουν τα καλοφτιαγμένα αντικείμενα.
Οκ. Μπορεί για κάποιους να ισχύει. Για εμένα προσωπικά αν οτιδήποτε που θα αγοράσω δεν εξυπηρετεί πραγματικές ανάγκες μου, δεν θα το αγοράσω.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 31 Ιαν 2020, 10:36

Και όμως φίλοι μου ένα καλό αμάξι δε τραβάει γυναίκες, θα τραβήξει κάποιες αλλα είναι αυτές που δε θέλεις.
Αυτούς που θα τραβήξει είναι αντίστοιχους κάγκουρες με εσένα για να συζητήσουν, να βγάλουν καμια φωτό και γιατί όχι να τους πας καμια βόλτα.
Τίποτα άλλο.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9860
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 01 Φεβ 2020, 09:50

To αμάξι ήταν για μένα αντικείμενο πόθου και ανεξαρτησία όταν ήμουν 18-20, στα 25 το είχα ψιλοβαρεθεί και από τότε ξεκίνησε η κατρακύλα.

Σήμερα το βρίσκω χρήσιμο για κάποιες συγκεκριμένες μέρες που έχει κωλόκαιρο ή έχω κάτι να κουβαλήσω, αλλά γενικά αν χρειαστεί να μπω σε αυτοκίνητο σερί 2-3 μέρες θεωρώ ότι μειώνεται η ποιότητα ζωής μου. Ό,τι αυτοκίνητο και να'ναι. Πλέον έχω φτάσει στη φάση που φτάνουν οι 12 μήνες για σέρβις πολύ πριν πιάσω τα χιλιόμετρα.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 01 Φεβ 2020, 10:11

Για εμένα και πριν 5 χρόνια περίπου το αυτοκίνητο ήταν ευχαρίστηση γιατί είχα μια μερσεντές s320. Ήταν απόλαυση να ταξιδεύεις με εκείνο το αυτοκίνητο. Πολυτέλεια. Τώρα έχω μια bmw x1 και η σχέση μας είναι καθαρά τυπική. Ούτε ζέστη ούτε κρύο. Όταν χαλάει την βρίζω. Όταν χαλούσε η παλιά μου έσκυβα γλυκά πάνω από τη μηχανή και ψιθύριζα: Τι έπαθες μωρό μου; Γιατί είσαι έτσι γλυκιά μου; Μη στεναχωριέσαι. Ο μπαμπάκας θα σε κάνει καλά.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16957
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 01 Φεβ 2020, 10:16

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Φεβ 2020, 10:11
Όταν χαλούσε η παλιά μου έσκυβα γλυκά πάνω από τη μηχανή και ψιθύριζα: Τι έπαθες μωρό μου; Γιατί είσαι έτσι γλυκιά μου; Μη στεναχωριέσαι. Ο μπαμπάκας θα σε κάνει καλά.
Την τον ακουμπουσες και λιγο;


Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 01 Φεβ 2020, 10:26

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Φεβ 2020, 10:11
Για εμένα και πριν 5 χρόνια περίπου το αυτοκίνητο ήταν ευχαρίστηση γιατί είχα μια μερσεντές s320. Ήταν απόλαυση να ταξιδεύεις με εκείνο το αυτοκίνητο. Πολυτέλεια. Τώρα έχω μια bmw x1 και η σχέση μας είναι καθαρά τυπική. Ούτε ζέστη ούτε κρύο. Όταν χαλάει την βρίζω. Όταν χαλούσε η παλιά μου έσκυβα γλυκά πάνω από τη μηχανή και ψιθύριζα: Τι έπαθες μωρό μου; Γιατί είσαι έτσι γλυκιά μου; Μη στεναχωριέσαι. Ο μπαμπάκας θα σε κάνει καλά.
Γω σε καταλαβαίνω.
Το ίδιο όμως κάνω και στο σιτροενακι μου γιατί έχει σταθεί δίπλα μου σα μια πίστη και απόλυτα αφοσιωμένη σύζυγος που παρόλες τις δυστροπίες του οδηγικου μου χαρακτηρα(παλαιοτερα) στέκει δίπλα μου χωρίς καμία σχεδόν αντίρρηση
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 01 Φεβ 2020, 10:51

Ερμής έγραψε:
01 Φεβ 2020, 10:26
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Φεβ 2020, 10:11
Για εμένα και πριν 5 χρόνια περίπου το αυτοκίνητο ήταν ευχαρίστηση γιατί είχα μια μερσεντές s320. Ήταν απόλαυση να ταξιδεύεις με εκείνο το αυτοκίνητο. Πολυτέλεια. Τώρα έχω μια bmw x1 και η σχέση μας είναι καθαρά τυπική. Ούτε ζέστη ούτε κρύο. Όταν χαλάει την βρίζω. Όταν χαλούσε η παλιά μου έσκυβα γλυκά πάνω από τη μηχανή και ψιθύριζα: Τι έπαθες μωρό μου; Γιατί είσαι έτσι γλυκιά μου; Μη στεναχωριέσαι. Ο μπαμπάκας θα σε κάνει καλά.
Γω σε καταλαβαίνω.
Το ίδιο όμως κάνω και στο σιτροενακι μου γιατί έχει σταθεί δίπλα μου σα μια πίστη και απόλυτα αφοσιωμένη σύζυγος που παρόλες τις δυστροπίες του οδηγικου μου χαρακτηρα(παλαιοτερα) στέκει δίπλα μου χωρίς καμία σχεδόν αντίρρηση
Εγώ έχω καταστρέψει όλα τα αυτοκίνητα που είχα. Παλαιότερα μου άρεσε να πηγαίνω σε χωματόδρομους σε βουνό και να το πατάω. Με το μυαλό που έχω τώρα θεωρώ τον εαυτό κου εγκληματία που κατέστρεψα την ωραία μερσέντες μου. Αν μπορούσα να γυρίσω πίσω στο χρόνο, πρώτον, θα γαμούσα την Isabelle. Δεύτερο θα έσωζα το αμάξι από τα καταστροφικά μου χέρια.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9860
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 01 Φεβ 2020, 13:30

Πολυτέλεια είναι να μη χρειάζεσαι αυτοκίνητο. Να μένεις σε νορμάλ πόλη που όσο πιό κοντά στο κέντρο είσαι τόσο ακριβότερα και καλύτερα (δηλαδή σε όλες τις πρωτεύουσες του κόσμου εκτός απ'την Αθήνα που είναι ανάποδα), και να έχεις την πολυτέλεια να μένεις κέντρο ή κοντά στο κέντρο όπου κατά πάσα πιθανότητα θα είναι η δουλειά σου και όλα τα άλλα μέρη που θες να είσαι. Και να έχει τρένα της προκοπής, τραμ, ποδηλατόδρομους και κανονικά πεζοδρόμια (δηλαδή όχι σαν της Αθήνας που έτσι κι αλλιώς είναι πολύ μικρά και έχουν και πάνω από ντενεκέδες σκουπιδιών μέχρι αυτοκίνητα, παπάκια, περίπτερα, πλανόδιους με κιλίμια, τρύπες, δέντρα, σακούλες με σκουπίδια εκτός κάδου κλπ). Και το αυτοκίνητο να είναι κάτι που νοικιάζεις όταν έχεις να πας στο ΙΚΕΑ ή στο χωριό να δεις το θείο και ξέρεις ότι θα σε φορτώσει τουλουμοτύρια και κάδους ελαιόλαδο.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 01 Φεβ 2020, 14:14

Chilloutbuddy έγραψε:
01 Φεβ 2020, 13:30
Πολυτέλεια είναι να μη χρειάζεσαι αυτοκίνητο. Να μένεις σε νορμάλ πόλη που όσο πιό κοντά στο κέντρο είσαι τόσο ακριβότερα και καλύτερα (δηλαδή σε όλες τις πρωτεύουσες του κόσμου εκτός απ'την Αθήνα που είναι ανάποδα), και να έχεις την πολυτέλεια να μένεις κέντρο ή κοντά στο κέντρο όπου κατά πάσα πιθανότητα θα είναι η δουλειά σου και όλα τα άλλα μέρη που θες να είσαι. Και να έχει τρένα της προκοπής, τραμ, ποδηλατόδρομους και κανονικά πεζοδρόμια (δηλαδή όχι σαν της Αθήνας που έτσι κι αλλιώς είναι πολύ μικρά και έχουν και πάνω από ντενεκέδες σκουπιδιών μέχρι αυτοκίνητα, παπάκια, περίπτερα, πλανόδιους με κιλίμια, τρύπες, δέντρα, σακούλες με σκουπίδια εκτός κάδου κλπ). Και το αυτοκίνητο να είναι κάτι που νοικιάζεις όταν έχεις να πας στο ΙΚΕΑ ή στο χωριό να δεις το θείο και ξέρεις ότι θα σε φορτώσει τουλουμοτύρια και κάδους ελαιόλαδο.
τι εφιαλτικη δυστοπια ειναι αυτη που ζωγραφισες; :011:

πολυτελεια ειναι να εχεις σαρανταπεντε αυτοκινητα, και να χρησιμοποιεις το καταλληλο για καθε χρηση. 2-3 να ειναι κλασσικα προτζεκτ, που θα μαστορευεις τα σκ να περνα η ωρα. θα εχεις παρκινκ στο σπιτι και στη δουλεια, και η διαδρομη αναμεσα στα 2 θα γινεται απο 3 δρομους, ενας γρηγορος αδειος αυτοκινητοδρομος, ενας ορεινος στριφτερος, και ενας αγριος χωματοδρομος. θα διαλεγεις καθε πρωι αναλογα τα κεφια.

να μενεις σε νορμαλ μερος, δηλαδη εξω απο πολη, με το κοντινοτερο σπιτι στο 1 χιλιομετρο. να μην ξερεις τι ειναι τραμ και λεωφορείο και τραινο.

να βαλω και μια πιστα εκει κοντα η το εχω χοντρυνει πολυ; :003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12531
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 01 Φεβ 2020, 15:08

Αυτό που λέει ο από πάνω αλλά όχι 45 αυτοκίνητα, τα μισά και άλλα τόσα μηχανάκια .


Και όχι χιλιόμετρο το κοντινότερο σπίτι, πες 10 χιλιόμετρα 😁
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14672
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 01 Φεβ 2020, 15:26

enterprise-psi έγραψε:
01 Φεβ 2020, 15:08
Αυτό που λέει ο από πάνω αλλά όχι 45 αυτοκίνητα, τα μισά και άλλα τόσα μηχανάκια .


Και όχι χιλιόμετρο το κοντινότερο σπίτι, πες 10 χιλιόμετρα 😁
Αλλά θα έχεις και την απαίτηση να σου φέρει το κράτος, ρεύμα, νερό, τηλέφωνο και διαδίκτυο, έτσι, τύπε;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών