Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 6763
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 12 Φεβ 2020, 16:33

Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/ellada/byrona ... se-sholeio
-Επιχείρησε να υπερασπιστεί την αδελφή του

Θύμα άγριου ξυλοδαρμού καταγγέλλει ότι έπεσε ένα 17χρονος μαθητής λυκείου στον Βύρωνα από συμμαθητές του αλλά και από εξωσχολικούς που βρίσκονταν σε σχολικό συγκρότημα.

Σύμφωνα με όσα έχουν γίνει γνωστά ο 17χρονος προσπάθησε να υπερασπιστεί την μικρότερη αδελφή του η οποία δεχόταν συστηματικά bullying. «Mε χτυπούσαν άγρια, αλύπητα, με μίσος, το κάνανε για να με τελειώσουν. Εγώ προσπάθησα να αμυνθώ, αλλά δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Ετρωγα ξύλο από 17 άτομα», δήλωσε ο ανήλικος στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Star.


Η αδελφή του 17χρονου ήταν μπροστά στο περιστατικό
Η αδελφή του 17χρονου που παρακολουθούσε το περιστατικό μη μπορώντας να αντιδράσει ξέσπασε στον τηλεοπτικό σταθμό τονίζοντας: «Πηδούσαν πάνω στο κεφάλι του , τον χτυπούσαν σαν να ήθελαν πραγματικά να τον σκοτώνουν».

«Μου κλέψανε δυο φορές χρήματα, από την θήκη του κινητού μου. Με φτύσανε, λέγοντας μου χυδαίες λέξεις», δήλωσε το το νεαρό κορίτσι για τις επιθέσεις που δέχεται καθημερινά.

Ο 17χρονος προσπάθησε να μιλήσει με ένα από τα παιδιά που έκαναν bullying στην μικρότερη αδελφή του ζητώντας του να σταματήσουν και εκείνοι όχι μόνο δεν το έκαναν, αλλά του επιτέθηκαν άγρια μέσα στο σχολείο.

Ενάμιση λεπτό διήρκησε η επίθεση στον 17χρονο
«Με περίμεναν 17 άτομα και άρχισαν να με χτυπούν, να με γρονθοκοπούν και να με κλωτσούν για ενάμιση λεπτό με ασταμάτητες μπουνιές και κλωτσιές».

Η αδελφή του προσπάθησε μάταια να τον βοηθήσει, αλλά ένα άλλο παιδί την κράτησε και την χτύπησε στο κεφάλι. «Δεν ήξερα από που έτρωγα την κάθε μπουνιά και κλωτσιά ήταν τόσο γρήγορο αλλά και τόσο αργό από τον πόνο που είχα», υπογράμμισε ο 17χρονος στο Star.

Σύμφωνα πάντα με τις ίδιες πληροφορίες μόλις οι καθηγητές αντιλήφθηκαν το συμβάν επενέβησαν και σταμάτησαν την επίθεση. Αμέσως, ειδοποιήθηκαν οι γονείς του 17χρονου και το ασθενοφόρο που τον μετέφερε στο νοσοκομείο σε κακή κατάσταση.

Η μητέρα του 17χρονου αγοριού τόνισε πως το παιδί της φέρει αιμάτωμα στο μάτι του από κόψιμο, το οποίο προέκυψε από άγνωστο αντικείμενο. Η οικογένεια έκανε μήνυση και πλέον τον λόγο πλέον έχει η δικαιοσύνη.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22687
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 12 Φεβ 2020, 16:40

Αυτό είναι το περιστατικό που σύμφωνα με κάποιους σχετίζεται με τις μειονότητες;
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 12 Φεβ 2020, 16:41

Σε αυτες τις περιπτωσεις αναλαμβανει ο πατερας.Βρισκει αυτον που ξεκιναει τις μαλακιες τον αρχιζει στις σφαλιαρες και το θεμα τελειωνει.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 12 Φεβ 2020, 16:42

Οι γονείς του 17 χρόνου μόνο;

Πολύ μάγκες πάντως...
Τα έχουμε ξαναπεί τι θα πρέπει κ για τα καλόπαιδα κ για τους γονείς τους.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 12 Φεβ 2020, 16:52

Obi Wan Iakobi έγραψε:
12 Φεβ 2020, 16:41
Σε αυτες τις περιπτωσεις αναλαμβανει ο πατερας.Βρισκει αυτον που ξεκιναει τις μαλακιες τον αρχιζει στις σφαλιαρες και το θεμα τελειωνει.
Δε θέλω να στη χαλασω αλλα ο μεσος 17χρονος τραμπούκος με την παρεα του ανετα τον έχουν τον (μέσο) πατερα.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 12 Φεβ 2020, 16:53

EKPLIKTIKOS έγραψε:
12 Φεβ 2020, 16:52


Δε θέλω να στη χαλασω αλλα ο μεσος 17χρονος τραμπούκος με την παρεα του ανετα τον έχουν τον (μέσο) πατερα.
Τον πατερα μονο του μπορει με την παρεα του ομως οχι.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21305
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 12 Φεβ 2020, 16:56

σε αυτές τις περιπτώσεις όταν αποδεικνύεται πως κάποιος ανήλικος έχει πάρει μέρος στο ξυλοδαρμό θα πρέπει να βεβαιώνεται ένα όμορφο πρόστιμο μερικών (δεκάδων;) χιλιάδων ευρώ από την εφορία στους γονείς/κηδεμόνες του καλόπαιδου μπας και στρώσουν χαρακτήρα οικογενειακώς
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 12 Φεβ 2020, 16:59

Obi Wan Iakobi έγραψε:
12 Φεβ 2020, 16:53


Τον πατερα μονο του μπορει με την παρεα του ομως οχι.
Ρε συ, τι ειναι αυτα που λες; Εμένα η παρεα μου ειναι κάτι σαπιοκοιλιαδες 35αρηδες, πιστευεις οτι θα τους δει ο 17χρονος χουλιγκαν κ θα τρομάξει, ή θα βαλει τα γελια; Ίσως εισαι μεγαλος σε ηλικια αλλα οταν ημουν εγω στο σχολειο, οι 17χρονοι τραμπουκοι ηταν πολυ μαθημένοι στα ξυλικια, με πολεμικες τεχνες, μαχαίρια, παρεες χωμενες στα γήπεδα, στις αλητείες, βαπορακια, κλεμμένα μηχανακια, με γνωστούς που δούλευαν πορτα κτλ. Ενας 17χρονος δεν ειναι το 12χρονο που φανταζεσαι οτι θα σφαλιαρισεις κ θα παει κλαιγοντας στη μανα του. Για να εσπασαν το σαγόνι του παιδιου, σιγα μην κωλωσουν στον μεσο σαπιοκοιλια μπαμπα. Κ αμα τον εχεις θα σου βγαλει κ κανα μαχαιρι.

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
12 Φεβ 2020, 16:56
σε αυτές τις περιπτώσεις όταν αποδεικνύεται πως κάποιος ανήλικος έχει πάρει μέρος στο ξυλοδαρμό θα πρέπει να βεβαιώνεται ένα όμορφο πρόστιμο μερικών (δεκάδων;) χιλιάδων ευρώ από την εφορία στους γονείς/κηδεμόνες του καλόπαιδου μπας και στρώσουν χαρακτήρα οικογενειακώς
:+1:

Το εχω ξαναπει, γαμηστε τους τα ραμματα στα πρόστιμα. Ουτε μιση σφαλιαρα. Στειλτε τους στις εφοριες για διακανονισμο.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21305
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 12 Φεβ 2020, 17:02

EKPLIKTIKOS έγραψε:
12 Φεβ 2020, 16:59


ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
12 Φεβ 2020, 16:56
σε αυτές τις περιπτώσεις όταν αποδεικνύεται πως κάποιος ανήλικος έχει πάρει μέρος στο ξυλοδαρμό θα πρέπει να βεβαιώνεται ένα όμορφο πρόστιμο μερικών (δεκάδων;) χιλιάδων ευρώ από την εφορία στους γονείς/κηδεμόνες του καλόπαιδου μπας και στρώσουν χαρακτήρα οικογενειακώς
:+1:

Το εχω ξαναπει, γαμηστε τους τα ραμματα στα πρόστιμα. Ουτε μιση σφαλιαρα. Στειλτε τους στις εφοριες για διακανονισμο.
έτσι είναι, αυτό είναι που θα τους πονέσει πραγματικά
να τους ακολουθεί ένα χρέος για χρόνια, να πληρώνουν για τις αλητείες των παιδιών τους, να δεις μετά πόσο πολύ θα προσέχουν τη συμπεριφορά τους και τη διαπαιδαγώγησή τους
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 12 Φεβ 2020, 17:03

EKPLIKTIKOS έγραψε:
12 Φεβ 2020, 16:59


Ρε συ, τι ειναι αυτα που λες; Εμένα η παρεα μου ειναι κάτι σαπιοκοιλιαδες 35αρηδες, πιστευεις οτι θα τους δει ο 17χρονος χουλιγκαν κ θα τρομάξει, ή θα βαλει τα γελια; Ίσως εισαι μεγαλος σε ηλικια αλλα οταν ημουν εγω στο σχολειο, οι 17χρονοι τραμπουκοι ηταν πολυ μαθημένοι στα ξυλικια, με πολεμικες τεχνες, μαχαίρια, παρεες χωμενες στα γήπεδα, στις αλητείες, βαπορακια, κλεμμένα μηχανακια, με γνωστούς που δούλευαν πορτα κτλ. Ενας 17χρονος δεν ειναι το 12χρονο που φανταζεσαι οτι θα σφαλιαρισεις κ θα παει κλαιγοντας στη μανα του. Για να εσπασαν το σαγόνι του παιδιου, σιγα μην κωλωσουν στον μεσο σαπιοκοιλια μπαμπα. Κ αμα τον εχεις θα σου βγαλει κ κανα μαχαιρι.


Εξαρταται.Αν ο 17χρονος ειναι τοσο χωμενος οσο λες το πραγμα δυσκολευει αλλα συνηθως αυτα τα ατομα ειναι θρασυδειλοι.Βεβαια δεν ξερεις και τι ειναι ο πατερας,ειχα εγω πατερα συμμαθητη μου στο σχολειο παλιο χουλιγκανι της original που αν σε επιανε δεν σου εμενε σαγονι.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 12 Φεβ 2020, 17:09

Obi Wan Iakobi έγραψε:
12 Φεβ 2020, 17:03

Εξαρταται.Αν ο 17χρονος ειναι τοσο χωμενος οσο λες το πραγμα δυσκολευει αλλα συνηθως αυτα τα ατομα ειναι θρασυδειλοι.Βεβαια δεν ξερεις και τι ειναι ο πατερας,ειχα εγω πατερα συμμαθητη μου στο σχολειο παλιο χουλιγκανι της original που αν σε επιανε δεν σου εμενε σαγονι.
Ναι παίζουν κ τετοιοι. Δε σου λέω οτι δε γινεται. Αλλα εκει αν το τρεξει η μανα του κωλοπαιδου θα βρεθείς κ φταιχτης με ενα ωραιο κακούργημα στο μητρωο σου για ξυλοδαρμό ανηλικου. Καταλαβαίνω βέβαια τον πατερα που θα κανει το μαλακιστηρι που εσπασε το σαγόνι του παιδιού του τόπι στο ξυλο με αλλους 15, αλλα μαλακια δεν ειναι να βρεθεις κ κερατας κ δαρμενος;

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 13 Φεβ 2020, 11:58

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
12 Φεβ 2020, 16:56
σε αυτές τις περιπτώσεις όταν αποδεικνύεται πως κάποιος ανήλικος έχει πάρει μέρος στο ξυλοδαρμό θα πρέπει να βεβαιώνεται ένα όμορφο πρόστιμο μερικών (δεκάδων;) χιλιάδων ευρώ από την εφορία στους γονείς/κηδεμόνες του καλόπαιδου μπας και στρώσουν χαρακτήρα οικογενειακώς
Ναι καλα να χαμε να λεγαμε.Λες και στις αλλες ευρωπαϊκες χωρες αυτο γινεται.
Φατε ευρωπαϊκο μπολιντιζμο εγω παντως για κατι τετοια εδω και χρονια δεν ψηφιζω
κανενα κομμα και ολοι παιρνουν τα ωραια μου αρχιδια.
Τις ομορφες καλημερες μου. :wave:

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 13 Φεβ 2020, 12:03

EKPLIKTIKOS έγραψε:
12 Φεβ 2020, 16:59
Obi Wan Iakobi έγραψε:
12 Φεβ 2020, 16:53


Τον πατερα μονο του μπορει με την παρεα του ομως οχι.
Ρε συ, τι ειναι αυτα που λες; Εμένα η παρεα μου ειναι κάτι σαπιοκοιλιαδες 35αρηδες, πιστευεις οτι θα τους δει ο 17χρονος χουλιγκαν κ θα τρομάξει, ή θα βαλει τα γελια; Ίσως εισαι μεγαλος σε ηλικια αλλα οταν ημουν εγω στο σχολειο, οι 17χρονοι τραμπουκοι ηταν πολυ μαθημένοι στα ξυλικια, με πολεμικες τεχνες, μαχαίρια, παρεες χωμενες στα γήπεδα, στις αλητείες, βαπορακια, κλεμμένα μηχανακια, με γνωστούς που δούλευαν πορτα κτλ. Ενας 17χρονος δεν ειναι το 12χρονο που φανταζεσαι οτι θα σφαλιαρισεις κ θα παει κλαιγοντας στη μανα του. Για να εσπασαν το σαγόνι του παιδιου, σιγα μην κωλωσουν στον μεσο σαπιοκοιλια μπαμπα. Κ αμα τον εχεις θα σου βγαλει κ κανα μαχαιρι.
Ως μαθητής Α΄ Λυκείου και ποδοσφαιριστής εφηβικού, είχα παίξει μπουκέτα σε γήπεδο με σαραντάρη ''φίλαθλο'' που έβριζε τη μάνα μου, του απάντησα αντίστοιχα και κατόπιν ήρθε έξω από τα αποδυτήρια για να μου ζητήσει τον λόγο. Είχαμε παρόμοιο ύψος και παρεμφερή σωματοδομή μόνο που απλά ήταν μεγαλύτερος. Ε, δεν μπορώ να πω ότι με έδειρε.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18482
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 13 Φεβ 2020, 12:08

Αυτα τα τσουτσεκια ξερουν οτι δεν θα τιμωρηθουν απο τη "Δικαιοσυνη".
Αυτοι το μονο που καταλαβαινουν ειναι αλυπητο ξυλο μεσα στο τμημα.Σε στυλ "εσυ εισαι το νουμερο ενα και εσυ το νουμερο δυο".
Μονο απο αλυπητο ξυλο καταλαβαινουν αυτοι.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Φεβ 2020, 12:15

Obi Wan Iakobi έγραψε:
12 Φεβ 2020, 16:41
Σε αυτες τις περιπτωσεις αναλαμβανει ο πατερας.Βρισκει αυτον που ξεκιναει τις μαλακιες τον αρχιζει στις σφαλιαρες και το θεμα τελειωνει.
..με τον πατερα στη φυλακη και τον αληταμπουρα να ζητα χρηματικη αποζημιωση.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών