Ζουρναδες και νταουλια.Ζαιοι αυριο χορευετε.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27425
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ζουρναδες και νταουλια.Ζαιοι αυριο χορευετε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 18 Φεβ 2020, 15:08

Kauldron έγραψε:
17 Φεβ 2020, 23:26
Nandros έγραψε:
17 Φεβ 2020, 21:58
Kauldron έγραψε:
17 Φεβ 2020, 21:33


Για πολλούς μεγαλοεγκληματίες δεν υπάρχει δίκη που να τρέχει. Αυτό δε σημαίνει οτι είναι αθώοι.
Ευτυχώς την εποχή του Πεισίστρατου δεν υπήρχε ΝΔ, διαφορετικά θα είχε δώσει όλη την ΑΟΖ στην Περσία, όπως δίνει τώρα η ΝΔ την ΑΟΖ στους Τουρκαλάδες.
Αλήθεια, ως κάποιος που πολέμησε, πώς νιώθεις που το κόμμα που ψήφισες και στηρίζες με τόσο φανατισμό, παραδίδει την ΑΟΖ σ' εκείνους που ρίσκασρες τη ζωή σου, και που πολλοί Έλληνες έχασαν τη ζωή τους για να σταματήσουν? Δε σε νοιάζει για την πατρίδα σου? Πολέμησες μόνο και μόνο επειδή βρέθηκες "στο λάθος μέρος τη λάθος ώρα"?
Σίγουρα δεν ψήφισα νεοναζιάρηδες και υποστηρικτές του Χίτλερ, του καταστροφέα της χώρας μου και του λαού της, σαν εσένα!
Ναι, αλλά ο Χίτλερ...

Ο Χίτλερ ήταν εχθρός της Ελλάδα.
Του Μητσοτάκη και της σιχαμένης της Μπακογιάννη, καθώς και των Παπανδρέου, και των λοιπών, ποιά είναι η δικαιολογία τους?
Αυτοί υποτίθεται οτι όφειλαν να βοηθήσουν την Ελλάδα και τους Έλληνες να ευημερήσουν. Και χαρίζουν την ΑΟΖ μας, σα να πρόκειται για τα τσιφλίκια του παππού τους.
Εσύ ψηφίζεις νεοναζιάρηδες και υποστηρικτές του Χίτλερ, του καταστροφέα της χώρας μου και του λαού της! :g030:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!


Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49579
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ζουρναδες και νταουλια.Ζαιοι αυριο χορευετε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 18 Φεβ 2020, 15:18

Nandros έγραψε:
18 Φεβ 2020, 15:08
Kauldron έγραψε:
17 Φεβ 2020, 23:26
Nandros έγραψε:
17 Φεβ 2020, 21:58

Σίγουρα δεν ψήφισα νεοναζιάρηδες και υποστηρικτές του Χίτλερ, του καταστροφέα της χώρας μου και του λαού της, σαν εσένα!
Ναι, αλλά ο Χίτλερ...

Ο Χίτλερ ήταν εχθρός της Ελλάδα.
Του Μητσοτάκη και της σιχαμένης της Μπακογιάννη, καθώς και των Παπανδρέου, και των λοιπών, ποιά είναι η δικαιολογία τους?
Αυτοί υποτίθεται οτι όφειλαν να βοηθήσουν την Ελλάδα και τους Έλληνες να ευημερήσουν. Και χαρίζουν την ΑΟΖ μας, σα να πρόκειται για τα τσιφλίκια του παππού τους.
Εσύ ψηφίζεις νεοναζιάρηδες και υποστηρικτές του Χίτλερ, του καταστροφέα της χώρας μου και του λαού της! :g030:
.
Ο Χίτλερ έκανε αυτά που λες, αλλά πέθανε. Προφανώς κανείς δε μπορεί να τον υποστηρίξει πλέον. Μετά το 1945, αυτοί που ψηφίζεις ΕΣΥ κατέστρεψαν την Ελλάδα. Είσαι υπεύθυνος λοιπόν για το ξεπούλημα της ΑΟΖ, για το ξεπούλημα της Μακεδονίας, για το λαθρομεταναστευτικό και για όλα τ' άλλα που έχουν προκαλέσει.
Εσύ προσωπικά, και κανένας "Χίτλερ".
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27425
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ζουρναδες και νταουλια.Ζαιοι αυριο χορευετε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 18 Φεβ 2020, 15:25

Kauldron έγραψε:
18 Φεβ 2020, 15:18
Nandros έγραψε:
18 Φεβ 2020, 15:08
Kauldron έγραψε:
17 Φεβ 2020, 23:26
Ναι, αλλά ο Χίτλερ...

Ο Χίτλερ ήταν εχθρός της Ελλάδα.
Του Μητσοτάκη και της σιχαμένης της Μπακογιάννη, καθώς και των Παπανδρέου, και των λοιπών, ποιά είναι η δικαιολογία τους?
Αυτοί υποτίθεται οτι όφειλαν να βοηθήσουν την Ελλάδα και τους Έλληνες να ευημερήσουν. Και χαρίζουν την ΑΟΖ μας, σα να πρόκειται για τα τσιφλίκια του παππού τους.
Εσύ ψηφίζεις νεοναζιάρηδες και υποστηρικτές του Χίτλερ, του καταστροφέα της χώρας μου και του λαού της! :g030:
.
Ο Χίτλερ έκανε αυτά που λες, αλλά πέθανε. Προφανώς κανείς δε μπορεί να τον υποστηρίξει πλέον. Μετά το 1945, αυτοί που ψηφίζεις ΕΣΥ κατέστρεψαν την Ελλάδα. Είσαι υπεύθυνος λοιπόν για το ξεπούλημα της ΑΟΖ, για το ξεπούλημα της Μακεδονίας, για το λαθρομεταναστευτικό και για όλα τ' άλλα που έχουν προκαλέσει.
Εσύ προσωπικά, και κανένας "Χίτλερ".
Εσύ ψηφίζεις νεοναζιάρηδες και υποστηρικτές του Χίτλερ, του καταστροφέα της χώρας μου και του λαού της! :g030:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49579
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ζουρναδες και νταουλια.Ζαιοι αυριο χορευετε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 18 Φεβ 2020, 15:26

Nandros έγραψε:
18 Φεβ 2020, 15:25
Kauldron έγραψε:
18 Φεβ 2020, 15:18
Nandros έγραψε:
18 Φεβ 2020, 15:08

Εσύ ψηφίζεις νεοναζιάρηδες και υποστηρικτές του Χίτλερ, του καταστροφέα της χώρας μου και του λαού της! :g030:
.
Ο Χίτλερ έκανε αυτά που λες, αλλά πέθανε. Προφανώς κανείς δε μπορεί να τον υποστηρίξει πλέον. Μετά το 1945, αυτοί που ψηφίζεις ΕΣΥ κατέστρεψαν την Ελλάδα. Είσαι υπεύθυνος λοιπόν για το ξεπούλημα της ΑΟΖ, για το ξεπούλημα της Μακεδονίας, για το λαθρομεταναστευτικό και για όλα τ' άλλα που έχουν προκαλέσει.
Εσύ προσωπικά, και κανένας "Χίτλερ".
Εσύ ψηφίζεις νεοναζιάρηδες και υποστηρικτές του Χίτλερ, του καταστροφέα της χώρας μου και του λαού της! :g030:
.
Κόλλησε η βελόνα?
Ορίστε πάλι:

Ο Χίτλερ έκανε αυτά που λες, αλλά πέθανε. Προφανώς κανείς δε μπορεί να τον υποστηρίξει πλέον. Μετά το 1945, αυτοί που ψηφίζεις ΕΣΥ κατέστρεψαν την Ελλάδα. Είσαι υπεύθυνος λοιπόν για το ξεπούλημα της ΑΟΖ, για το ξεπούλημα της Μακεδονίας, για το λαθρομεταναστευτικό και για όλα τ' άλλα που έχουν προκαλέσει.
Εσύ προσωπικά, και κανένας "Χίτλερ".
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ζουρναδες και νταουλια.Ζαιοι αυριο χορευετε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 18 Φεβ 2020, 15:51

Ο κάθε μάρτυρας για την μπουγάδα της κυρίας Ελένης versus μπουγάδα της κυρίας Κατίνας θα μπορεί να επικαλεσθεί κίνδυνο κατά της ζωής του και θα γίνεται προσατευόμενος.
Τω όντι η κα Κατίνα μπορεί να τον δηλητηριάσει με παραθείο μεθαύριο.
Αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να δουλέψει η δικαιοσύνη.
Ο άλλος με τη Λανγκάρντ ήταν φυσικά διαφορετική υπόθεση. Αυτός είπε "έχω ένα έγγραφο". Το δίνει το έγγραφο, το επαληθεύουν οι τράπεζες και λένε "ναι μμμ δικό μας είναι". Το παίρνει και η Λανγκάρντ μετά και μας το στέλνει σε στικάκι. Αλλά ο ορίτζιναλ ανώνυμος μάρτυρας είναι και άχρηστος πλέον. Μόνο η περιέργεια μας θα ικανοποιείτο αν μαθαίναμε το όνομα του.
Εδώ τώρα έγινε ολόκληρο σούρτι-φέρτι, αντιφάσεις, αδυναμία επαλήθευσης των όσων κατετέθησαν, πιθανά αδικήματα συκοφαντίας. Έγινε Αμέρικαν μπαρ η ιστορία. Τι προστατευόμενοι ;
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα


Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ζουρναδες και νταουλια.Ζαιοι αυριο χορευετε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 18 Φεβ 2020, 16:41

Αρνηση "Σαραφη" να παρουσιαστει.Διεταχθη βιαιη προσαγωγη.
Με το σκατο στην καλτσα οι ζαιοι.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ζουρναδες και νταουλια.Ζαιοι αυριο χορευετε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 18 Φεβ 2020, 16:44

Θα παει μετα μαρτυρας να καταθεσει κατα του Μαρινακη για τα στημενα ή το Noor1 χωρίς καθεστώς προστασίας;

Θα παει να καταθεσει καποιος επωνυμα κατα καθε μαφιας που λυμαινεται τη χωρα;

Ποιοι βολεύονται απο αυτή την αισχρη ακυρωση του νομου περι προστασιας μαρτυρων που η ιδια η ΝΔ με το ΠΑΣΟΚ ειχαν ψηφίσει;

Για πεστε μας αν υπαρχει ΔΥΤΙΚΗ χωρα που να μην ισχυει το καθεστως προστασιας μαρτυρων και γιατι αυτο θεωρηθηκε στη ΔΥΣΗ κατακτηση του νομικου συστηματος;

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ζουρναδες και νταουλια.Ζαιοι αυριο χορευετε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 18 Φεβ 2020, 16:45

under έγραψε:
18 Φεβ 2020, 16:41
Αρνηση "Σαραφη" να παρουσιαστει.Διεταχθη βιαιη προσαγωγη.
Με το σκατο στην καλτσα οι ζαιοι.


Αν γινει κατι τετοιο μιλαμε για πραξικοπημα, οποτε το μονο που μας μενει ειναι να κατεβουμε στους δρομους να σας ριξουμε.

.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ζουρναδες και νταουλια.Ζαιοι αυριο χορευετε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 18 Φεβ 2020, 16:51

Αρίστος έγραψε:
18 Φεβ 2020, 16:45
under έγραψε:
18 Φεβ 2020, 16:41
Αρνηση "Σαραφη" να παρουσιαστει.Διεταχθη βιαιη προσαγωγη.
Με το σκατο στην καλτσα οι ζαιοι.


Αν γινει κατι τετοιο μιλαμε για πραξικοπημα, οποτε το μονο που μας μενει ειναι να κατεβουμε στους δρομους να σας ριξουμε.

.
:c020::c020::c020:
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ζουρναδες και νταουλια.Ζαιοι αυριο χορευετε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 18 Φεβ 2020, 16:54

Αν γίνει αυτο πεσαν ολες οι μασκες. Προσωπικα θα φωναζω πλεον σε ολες τους τονους να ληξει η ανοχη προς την κυβερνηση.

.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ζουρναδες και νταουλια.Ζαιοι αυριο χορευετε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 18 Φεβ 2020, 16:55

πήζον bot έγραψε:
18 Φεβ 2020, 16:37
Οι ψευδομάρτυρες είναι επάγγελμα στα δικαστήρια της Ευελπίδων.
Κανονικά τιμωρείται αλλά όταν ο δικαστής το πάρει πρέφα συνήθως δεν δίνει σημασία.
Ένας που θυμάμαι ήθελε να γλυτώσει τη διατροφή της γυναίκας του και ήταν η δουλειά του χειριστής ενός μηχανήματος σε μία αποθήκη.
Ερωτάται λοιπόν αιφνιδιαστικά ο ψευδομάρτυρ "τι μηχάνημα ήταν αυτό που χειριζόταν ο φίλος σας ;" και λέει ο ψευδομάρτυρ "εεεε, να, ένα μηχάνημα" οπότε γυρνάει ο δικαστής και του λέει "καλά-καλά μας έπεισες", αλλά δεν του επέβαλε κράτηση.

Ο κουκουλοφόρος τώρα θέλω να μου πείτε τι ακριβώς κουκουλοφόρος είναι.
Είναι ένας που πάει στην γκεστάπο, στην οδό Μέρλιν και λέει "στο τάδε σπίτι έχουν ασύρματο" και πάει η γκεστάπο και βρίσκει τον ασύρματο επ' αυτοφόρω, ή είναι ένας που πάει πάλι στην γκεστάπο στην οδό Μέρλιν και λέει "ξέρετε ο τάδε είναι μάλλον κομμουνιστής" για κάποιον ;
Ένας καλός γκεσταπάκιας δεν έχει και πολλά να κάνει στην πρώτη περίπτωση -στήνει στον τοίχο τον ασυρματιστή. Αλλά στη δεύτερη τι κάνει ; Παίρνουμε αμπάριζα και βγαίνουμε ; Δεν πρέπει να εξετάσει την υπόθεση ;
Εγώ τώρα ο καταγγελόμενος, δεν έχω το δικαίωμα να μάθω ποιός διαδίδει ψευδή εις βάρος μου ; Δεν έχω το δικαίωμα πρόσβασης προς τας αρχάς του τρίτου ράϊχ ;

Η Τουλουπάκη και ο Ρασπούτιν τα έκαναν ρδελομπού και φυσικά οι ψευδομάρτυρες τους πρέπει να αποκαλυφθούν.
Διότι -επαναλαμβάνω- δεν απεκάλυψαν κανένα έγκλημα κατά του δημοσίου. Ως έχει η υπόθεση αυτή τη στιγμή ποιό κοντά σε ψευδομάρτυρες είναι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wooded glade την 18 Φεβ 2020, 16:57, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ζουρναδες και νταουλια.Ζαιοι αυριο χορευετε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 18 Φεβ 2020, 16:55

Σηκωθειτε να φυγετε μονοι σας αν κανετε κατι τετοιο γιατι δεν θα σας συγχωρησει ΠΟΤΕ ο ελληνικοςε λαος.

Συν οτι θα ξεφτυλιστειτε σε ΟΛΕΣ τις δυτικες χωρες.

Η Ελλαδα δεν θα γινει Χαλιφατο της Μαφιας.

.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ζουρναδες και νταουλια.Ζαιοι αυριο χορευετε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 18 Φεβ 2020, 16:56

Αναζητειται ο "Σαραφης",εχει εκδοθει ενταλμα απο τον εισαγγελεα.
Λαγοι οι κουκουλοφοροι,σκευωρια τελος.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών