Θρυλικές πχωρουμικές προσωπικότητες

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10608
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Θρυλικές πχωρουμικές προσωπικότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 15 Μαρ 2020, 23:23

Κάποιοι και κάποιες αντί να μείνουν κατά το δυνατό στο πνεύμα του νήματος, άδραξαν την ευκαιρία για να ξεράσουν μίσος. Για να σπιλώσουν περσόνες απλά και μόνο επειδή έτυχε να έχουν διαφορετική άποψη, κοσμοθεωρία, ιδεολογία από εκείνους.

Είναι μόνιμο χόμπι τους έτσι κι αλλιώς.

Λοιπόν από αυτό εδώ το πχωρουμ (και το παλιο) έχουν περάσει πραγματικά έξυπνοι άνθρωποι. Άνθρωποι που είχαν ενδιαφέροντα πράγματα να πουν, που εδωσαν ζωή σε όμορφες και πρωτότυπες ιδεες. Καλλιεργημένοι άνθρωποι από όλους τους χώρους, που μόνο κολλημένοι θα τολμούσαν να απαξιώσουν, από ζήλια ίσως.

Ο σεξολένιν όπως και η αμόρ είναι σίγουρα μέσα σε αυτους ο αλεξανδροσο επίσης, o wem παρομοίως, οπως εξάλλου και ο καρχερ.

Αλλά τέτοιοι υπάρχουν και στην αντίπερα όχθη. Ο σκουζερ, ο πατησιωτης, ο Κάμερον, ο νάνος, ο φος και ένα σωρό αλλοι.

Δεν έχει σημασία η ιδεολογία, όχι σε αυτό εδώ το νήμα. Εδώ μιλάμε για τη σπιρτάδα, για την αντιληψη, για το πνευματικό επιπεδο, για το πχωρουμικο εκτόπισμα.

Είναι κρίμα να ανάγονται όλα σε προσωπικές συμπάθειες και αντιπάθειες.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Θρυλικές πχωρουμικές προσωπικότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 15 Μαρ 2020, 23:25

To πνευμα του νηματος ειναι να αποθεωνονται αμφιλεγομενες περσονεςη να προσδοδονται σε περσονες χρακτηριστικα που δεν ειχαν;
Η μηπως να διαστρεβλωνεται η πραγματικη τους εικονα καινα εμφανιζονται αγιοποιημενοι μετα απο χρονια;
Δεν εχω καταλαβει ποιο ειναι το πνευμα
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Θρυλικές πχωρουμικές προσωπικότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 15 Μαρ 2020, 23:27

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:25
To πνευμα του νηματος ειναι να αποθεωνονται αμφιλεγομενες περσονεςη να προσδοδονται σε περσονες χρακτηριστικα που δεν ειχαν;
Η μηπως να διαστρεβλωνεται η πραγματικη τους εικονα καινα εμφανιζονται αγιοποιημενοι μετα απο χρονια;
Δεν εχω καταλαβει πιο ειναι το πνευμα
Μολις περιεγραψες την ιστορια του τιγρη
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22940
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Θρυλικές πχωρουμικές προσωπικότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 15 Μαρ 2020, 23:27

Τεσπα ας μην αναφερόμαστε στις κακές στιγμές, έχουν δίκιο οσοι το είπαν. Ξέρουμε ποιοι είναι ποιοι. ΚΑι ειδικά κάτι άλοι ψυχοπαθείς που αναφέρθηκαν ως θρυλοι. Θρύλοι ως φαντάσματα ίσως.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16764
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Θρυλικές πχωρουμικές προσωπικότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 15 Μαρ 2020, 23:28

Otto Weininger έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:22
Στύγιος έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:17
Otto Weininger έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:13
Η Κατσίκα όπως έχω ξαναπεί πολλάκις ήταν μια μαλακισμενη και τίποτε άλλο.
Λαϊκιστρια,.προκλητική όπου στα τελευταία του φόρουμ φερόταν ως δικτατορας μαζί με τον Ιανο.

Τους 10 σχεδόν από τους 12 μήνες του 2015 ήμουν μπαναρισμενος από αυτούς τους δύο.

Η συγκεκριμένη μάλιστα, προκαλούσε εξόφθαλμα προσβάλλοντας και έβαζε και στο παιχνίδι έναν Coyote.
Πολλάκις μου την πέφταν και οι δύο μαζί και μόλις τους έβριζα έπεφτε μπαν.

Να πάει να γαμηθει αν με διαβαζει.
Μη γίνεσαι κακός ρεεε ..Γω έχω φάει 4 πέρμα από 4 φόρα, αλλά δεν κρατάω κακία σε κανέναν...
Δεν είναι θέμα κακιας.
Η Κατσίκα με έβριζε και με προκαλούσε μαζί με τον άλλο για 2 σελίδες. Μόλις τους διαολοστελνω, μπαν.

Ο Ιανος γράφει κάτι, του απανταω από βάζοντας απλά ένα εμοτικον του φόρουμ και μου το διαγράφει. Ρωτάω ποιος το διέγραψε σε πμ και μου λέει "Εγω". Του λέω με ποιο δικαίωμα διαγράφει κάτι που δεν παραβιάζει κανένα κανόνα; Τσιφλίκι σου το έκανες ; Πατάω ανανέωση: Μπαν.

Έβαλα ένα παράδειγμα για τον καθένα. Υπάρχουν και άλλα.
Α-χα!
Εμένα ο Ιανός μου είχε στείλει υβριστικά μηνύματα προφανώς για να του απαντήσω στον ίδιο τόνο και να ρίξει μπαν.
Η Κατσίκα ήρθε και εδώ, άνοιξε νήμα για το καλωσόρισμα και την ... καλωσορίσαμε. :smt077
Ακόμα να ξαναφανεί.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22940
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Θρυλικές πχωρουμικές προσωπικότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 15 Μαρ 2020, 23:29

Juno έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:28
Otto Weininger έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:22
Στύγιος έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:17


Μη γίνεσαι κακός ρεεε ..Γω έχω φάει 4 πέρμα από 4 φόρα, αλλά δεν κρατάω κακία σε κανέναν...
Δεν είναι θέμα κακιας.
Η Κατσίκα με έβριζε και με προκαλούσε μαζί με τον άλλο για 2 σελίδες. Μόλις τους διαολοστελνω, μπαν.

Ο Ιανος γράφει κάτι, του απανταω από βάζοντας απλά ένα εμοτικον του φόρουμ και μου το διαγράφει. Ρωτάω ποιος το διέγραψε σε πμ και μου λέει "Εγω". Του λέω με ποιο δικαίωμα διαγράφει κάτι που δεν παραβιάζει κανένα κανόνα; Τσιφλίκι σου το έκανες ; Πατάω ανανέωση: Μπαν.

Έβαλα ένα παράδειγμα για τον καθένα. Υπάρχουν και άλλα.
Α-χα!
Εμένα ο Ιανός μου είχε στείλει υβριστικά μηνύματα προφανώς για να του απαντήσω στον ίδιο τόνο και να ρίξει μπαν.
Η Κατσίκα ήρθε και εδώ, άνοιξε νήμα για το καλωσόρισμα και την ... καλωσορίσαμε. :smt077
Ακόμα να ξαναφανεί.
Γιατί ρε την προγγίξατε;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16764
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Θρυλικές πχωρουμικές προσωπικότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 15 Μαρ 2020, 23:30

Ερμής έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:27
Τεσπα ας μην αναφερόμαστε στις κακές στιγμές, έχουν δίκιο οσοι το είπαν. Ξέρουμε ποιοι είναι ποιοι. ΚΑι ειδικά κάτι άλοι ψυχοπαθείς που αναφέρθηκαν ως θρυλοι. Θρύλοι ως φαντάσματα ίσως.
Ναι, αλλα να φαίνεται ποιοι ήταν οι θρύλοι και ποιοι οι ψυχοπαθείς.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Θρυλικές πχωρουμικές προσωπικότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 15 Μαρ 2020, 23:30

GoBack έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:27
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:25
To πνευμα του νηματος ειναι να αποθεωνονται αμφιλεγομενες περσονεςη να προσδοδονται σε περσονες χρακτηριστικα που δεν ειχαν;
Η μηπως να διαστρεβλωνεται η πραγματικη τους εικονα καινα εμφανιζονται αγιοποιημενοι μετα απο χρονια;
Δεν εχω καταλαβει πιο ειναι το πνευμα
Μολις περιεγραψες την ιστορια του τιγρη
Μλκ που να σέρνεται αυτή η ψυχή;

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22940
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Θρυλικές πχωρουμικές προσωπικότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 15 Μαρ 2020, 23:32

Juno έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:30
Ερμής έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:27
Τεσπα ας μην αναφερόμαστε στις κακές στιγμές, έχουν δίκιο οσοι το είπαν. Ξέρουμε ποιοι είναι ποιοι. ΚΑι ειδικά κάτι άλοι ψυχοπαθείς που αναφέρθηκαν ως θρυλοι. Θρύλοι ως φαντάσματα ίσως.
Ναι, αλλα να φαίνεται ποιοι ήταν οι θρύλοι και ποιοι οι ψυχοπαθείς.
Όλοι ξέρουμε.

Μορφάρα δυνατή επίσης και το antisocial τον ξέχασα.

Γυρνα πίσω ρε αλήτη!
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 13991
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Θρυλικές πχωρουμικές προσωπικότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 15 Μαρ 2020, 23:33

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:25
To πνευμα του νηματος ειναι να αποθεωνονται αμφιλεγομενες περσονεςη να προσδοδονται σε περσονες χρακτηριστικα που δεν ειχαν;
Η μηπως να διαστρεβλωνεται η πραγματικη τους εικονα καινα εμφανιζονται αγιοποιημενοι μετα απο χρονια;
Δεν εχω καταλαβει πιο ειναι το πνευμα
Δεν υπάρχει πνεύμα, όπως το πάρει ο καθένας.
Για μένα ήταν πχ ιδιαίτερος ο siegfried με τον τρόπο που έγραφε, αλλά χαρακτηριστικος ήταν και ο pan με τις μπούρδες του.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Θρυλικές πχωρουμικές προσωπικότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 15 Μαρ 2020, 23:33

Στύγιος έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:30
GoBack έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:27
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:25
To πνευμα του νηματος ειναι να αποθεωνονται αμφιλεγομενες περσονεςη να προσδοδονται σε περσονες χρακτηριστικα που δεν ειχαν;
Η μηπως να διαστρεβλωνεται η πραγματικη τους εικονα καινα εμφανιζονται αγιοποιημενοι μετα απο χρονια;
Δεν εχω καταλαβει πιο ειναι το πνευμα
Μολις περιεγραψες την ιστορια του τιγρη
Μλκ που να σέρνεται αυτή η ψυχή;
Η σπιτι η στο γιοτ.Αν μιλαμε για τον ιδιο :lol:
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Θρυλικές πχωρουμικές προσωπικότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 15 Μαρ 2020, 23:34

Ο μονος που πραγματικα δικαιουται τον βαρυ τιτλο '' Θρυλος'' ειναι ο Ταυγέτης.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16764
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Θρυλικές πχωρουμικές προσωπικότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 15 Μαρ 2020, 23:34

Ερμής έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:29
Juno έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:28
Α-χα!
Εμένα ο Ιανός μου είχε στείλει υβριστικά μηνύματα προφανώς για να του απαντήσω στον ίδιο τόνο και να ρίξει μπαν.
Η Κατσίκα ήρθε και εδώ, άνοιξε νήμα για το καλωσόρισμα και την ... καλωσορίσαμε. :smt077
Ακόμα να ξαναφανεί.
Γιατί ρε την προγγίξατε;
Γιατί, άδικο είχαμε;
Αυτή είναι ικανή αν γίνει συντονίστρια εδώ, να μας δώσει περμαμπάν επειδή την κρίναμε ως συντονίστρια στο άλλο phorum.


ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:25
To πνευμα του νηματος ειναι να αποθεωνονται αμφιλεγομενες περσονεςη να προσδοδονται σε περσονες χρακτηριστικα που δεν ειχαν;
Η μηπως να διαστρεβλωνεται η πραγματικη τους εικονα καινα εμφανιζονται αγιοποιημενοι μετα απο χρονια;
Δεν εχω καταλαβει ποιο ειναι το πνευμα
Το πνεύμα της αριστερας: ξαναγράφουν την ιστορία.
Το ένα από τα δύο μοναδικά πράγματα που ξέρουν να κάνουν. Το άλλο είναι οι σφαγές.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16764
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Θρυλικές πχωρουμικές προσωπικότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 15 Μαρ 2020, 23:37

Namrail έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:23
Κάποιοι και κάποιες αντί να μείνουν κατά το δυνατό στο πνεύμα του νήματος, άδραξαν την ευκαιρία για να ξεράσουν μίσος. Για να σπιλώσουν περσόνες απλά και μόνο επειδή έτυχε να έχουν διαφορετική άποψη, κοσμοθεωρία, ιδεολογία από εκείνους.

Είναι μόνιμο χόμπι τους έτσι κι αλλιώς.

Λοιπόν από αυτό εδώ το πχωρουμ (και το παλιο) έχουν περάσει πραγματικά έξυπνοι άνθρωποι. Άνθρωποι που είχαν ενδιαφέροντα πράγματα να πουν, που εδωσαν ζωή σε όμορφες και πρωτότυπες ιδεες. Καλλιεργημένοι άνθρωποι από όλους τους χώρους, που μόνο κολλημένοι θα τολμούσαν να απαξιώσουν, από ζήλια ίσως.

Ο σεξολένιν όπως και η αμόρ είναι σίγουρα μέσα σε αυτους ο αλεξανδροσο επίσης, o wem παρομοίως, οπως εξάλλου και ο καρχερ.

Αλλά τέτοιοι υπάρχουν και στην αντίπερα όχθη. Ο σκουζερ, ο πατησιωτης, ο Κάμερον, ο νάνος, ο φος και ένα σωρό αλλοι.

Δεν έχει σημασία η ιδεολογία, όχι σε αυτό εδώ το νήμα. Εδώ μιλάμε για τη σπιρτάδα, για την αντιληψη, για το πνευματικό επιπεδο, για το πχωρουμικο εκτόπισμα.

Είναι κρίμα να ανάγονται όλα σε προσωπικές συμπάθειες και αντιπάθειες.
Το βρισίδι και οι αισχρές προσβολές με την ανοχή του εκεί συντονισμού είναι σπιρτάδα και αντίληψη; Πνευματικό επίπεδο είναι, αλλά όχι όπως το εννοείς.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29408
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Θρυλικές πχωρουμικές προσωπικότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 15 Μαρ 2020, 23:38

Και φυσικά, λησμονησα να αναφέρω τον μοναδικό Σύνδρομο.

Αγις έγραψε:
15 Μαρ 2020, 23:34
Ο μονος που πραγματικα δικαιουται τον βαρυ τιτλο '' Θρυλος'' ειναι ο Ταυγέτης.
Ο ΤΑΥΓΕΤΗΣ όπως έχω ξαναπεί ήταν ο λόγος που βρήκα το φόρουμ και γράφτηκα.
Έψαχνα το μακρινό 2006 κάτι για τον συμμοριτοπολεμο στο Google και έπεσα πάνω σε νήμα του.

Όταν έγραψα το πρώτο ποστ, η πρωτη απάντηση που πήρες ήταν από τον Εξωμοτη. Ο Θεός να τον αναπαυσει.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Απάντηση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών