Jason Αντιγόνη

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
fagano3

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 08 Απρ 2018, 21:22

kalorifer έγραψε:
08 Απρ 2018, 21:20
fagano3 έγραψε:
08 Απρ 2018, 21:18
kalorifer έγραψε:
08 Απρ 2018, 21:14

Τα τρανς άτομα εξετάζονται από ψυχίατρο και πριν γίνει η μετάβαση, ακόμα και στην Ελλάδα, ορίζονται εξετάσεις χρωμοσωμάτων και εγκεφαλογραφήματος. Τα agender ατομα δεν κάνουν μετάβαση από όσο γνωρίζω. Εσύ πότε εξετάστηκες τελευταία φορά από ψυχίατρο;
Δεν υπαρχει κανενας λογος να εξεταστω απο ψυχιατρο.Δεν ειμαι sjw να δημιουργω εικονικη πραγματικοτητα.
Μάθανε τώρα όλοι τον όρο sjw και τον πετάνε στο άσχετο.

Παρουσιάζεις φοβικές συμπεριφορές, σκέψου το να κάνεις μια επίσκεψη σε ειδικό ψυχικής υγείας, ξέρεις τι λένε, η πρώτη ένδειξη πως κατι δεν πάει καλά είναι η άρνηση και η πεποίθηση ότι είσαι καλά στα μυαλά σου ;)
Μαυρομπογια βοηθησες να το μαθουμε.

Δεν υπαρχουν και πολλοι στο ελληνικο ιντερνετ να πρωθουν τετοιες μπουρδες οπως εσυ.

kalorifer
Δημοσιεύσεις: 462
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:27

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kalorifer » 08 Απρ 2018, 21:23

hellegennes έγραψε:
08 Απρ 2018, 21:20
kalorifer έγραψε:
08 Απρ 2018, 20:08
Πώς ξέρεις αν είμαι βιολόγος ή όχι;
Από τις ασυναρτησίες που λες.
kalorifer έγραψε:
08 Απρ 2018, 20:08
Η τρανσφοβία δεν συνδέεται απαραίτητα με την ομοφοβία. Δεν σημαίνει πως επειδή αποδέχεσαι την ομοφυλοφιλία δεν είσαι συμπλεγματικός αχυράνθρωπος επειδή θίγει τον ανδρισμό σου η διαφορετικότητα των τρανς ατόμων.


Δεν θίγει τον ανδρισμό μου, απλώς είναι ψυχική νόσος προς θεραπεία ή απλή μίμηση και μόδα.
kalorifer έγραψε:
08 Απρ 2018, 20:08
Απαντώ με στοιχεία και επιχειρήματα ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ
Δεν έχεις φέρει μισό στοιχείο και τα επιχειρήματά σου είναι δηλώσεις για το τι λέει η επιστήμη, όχι τι λέει η επιστήμη ούτε φυσικά το στηρίζεις αυτό με στοιχεία. Όσο κι αν δηλώσεις ότι είναι επιστημονικά αποδεκτή η τρανσεξουαλικότητα, δεν πρόκειται να γίνει αλήθεια.
kalorifer έγραψε:
08 Απρ 2018, 20:08
Πότε ακριβώς ξανασυζητήσαμε κάτι εμείς οι δύο; Είμαι καινούργιο μέλος.
Είναι τραγικά γελοίο να κάνουμε κάθε φορά την ίδια συζήτηση. Δεν έχεις βαρεθεί να προσποιείσαι;


Με τάπωσες πάλι με την απουσία επιχειρημάτων σου :c020:

Όπως είπα, όποιος θέλει ας πει στους διαχειριστές να τσεκάρουν την ip μου. Το φόρουμ το βρήκα από το άλλο σάιτ που ποστάρατε το λινκ, δεν γνωρίζω κανέναν από δω μέσα.
Τα τρανς άτομα κάνουν μετάβαση μόνο αν δοθεί πράσινο φως από ψυχίατρο και αφού γίνουν οι απαραίτητες εξετάσεις.

Τεσπά, εντελώς μάταιη η συζήτηση.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 08 Απρ 2018, 21:37

μην ταράζετε το καλοριφέρ γιατί μπορεί να ανεβάσει θερμοκρασία και να τρέξει η μπογιά (η μαύρη)
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

[42]

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από [42] » 08 Απρ 2018, 21:43

hellegennes έγραψε:
08 Απρ 2018, 21:20


Δεν έχεις φέρει μισό στοιχείο και τα επιχειρήματά σου είναι δηλώσεις για το τι λέει η επιστήμη, όχι τι λέει η επιστήμη ούτε φυσικά το στηρίζεις αυτό με στοιχεία. Όσο κι αν δηλώσεις ότι είναι επιστημονικά αποδεκτή η τρανσεξουαλικότητα, δεν πρόκειται να γίνει αλήθεια.

φέρε και συ κάνα στοιχείο για το ότι είναι ψυχική νόσος. με την ίδια αφοριστική λογική, ψυχική νόσος είναι και το να πιστεύεις στον θεό ή να μην πιστεύεις, να έχεις συγκεκριμένες πολιτικές πεποιθήσεις ή να ακούς συγκεκριμένη μουσική. γενικά να διαφέρεις από κάτι που θεωρείται κάθε φορά νορμαλ.

kalorifer
Δημοσιεύσεις: 462
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:27

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kalorifer » 08 Απρ 2018, 21:44

Ντάξει, από ένα σημείο και μετά καταντά κουραστικό. Αντι για επιχειρήματα επί του θέματος με κατηγορείται χωρίς λόγο ότι είμαι κάποιο άλλο μέλος. Είπα δεκάδες φορές ότι το φόρουμ το βρήκα από το άλλο σάιτ και όποιος θέλει ας τσεκάρει την ip μου. Αλλά οκ, αφού θέλετε να είμαι το συγκεκριμένο μέλος, κανένα πρόβλημα. Ενημερώστε ποιος είμαι απλώς, για να ξέρω.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 08 Απρ 2018, 21:48

[42] έγραψε:
08 Απρ 2018, 21:43
hellegennes έγραψε:
08 Απρ 2018, 21:20


Δεν έχεις φέρει μισό στοιχείο και τα επιχειρήματά σου είναι δηλώσεις για το τι λέει η επιστήμη, όχι τι λέει η επιστήμη ούτε φυσικά το στηρίζεις αυτό με στοιχεία. Όσο κι αν δηλώσεις ότι είναι επιστημονικά αποδεκτή η τρανσεξουαλικότητα, δεν πρόκειται να γίνει αλήθεια.

φέρε και συ κάνα στοιχείο για το ότι είναι ψυχική νόσος. με την ίδια αφοριστική λογική, ψυχική νόσος είναι και το να πιστεύεις στον θεό ή να μην πιστεύεις, να έχεις συγκεκριμένες πολιτικές πεποιθήσεις ή να ακούς συγκεκριμένη μουσική. γενικά να διαφέρεις από κάτι που θεωρείται κάθε φορά νορμαλ.
lol


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


[42]

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από [42] » 08 Απρ 2018, 21:50

Otto Weininger έγραψε:
08 Απρ 2018, 21:48
[42] έγραψε:
08 Απρ 2018, 21:43
hellegennes έγραψε:
08 Απρ 2018, 21:20


Δεν έχεις φέρει μισό στοιχείο και τα επιχειρήματά σου είναι δηλώσεις για το τι λέει η επιστήμη, όχι τι λέει η επιστήμη ούτε φυσικά το στηρίζεις αυτό με στοιχεία. Όσο κι αν δηλώσεις ότι είναι επιστημονικά αποδεκτή η τρανσεξουαλικότητα, δεν πρόκειται να γίνει αλήθεια.

φέρε και συ κάνα στοιχείο για το ότι είναι ψυχική νόσος. με την ίδια αφοριστική λογική, ψυχική νόσος είναι και το να πιστεύεις στον θεό ή να μην πιστεύεις, να έχεις συγκεκριμένες πολιτικές πεποιθήσεις ή να ακούς συγκεκριμένη μουσική. γενικά να διαφέρεις από κάτι που θεωρείται κάθε φορά νορμαλ.
lol
που το βλέπεις το αστείο;

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 08 Απρ 2018, 21:53

Στην κιμαδοποίηση και την ισοπέδωση.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


kalorifer
Δημοσιεύσεις: 462
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:27

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kalorifer » 08 Απρ 2018, 21:54

Ε μάλλον δεν έχει κάτι άλλο να πει.

Το να είναι κάποιος τρανς δεν είναι διαταραχή, κάτι που αναγνωρίζει η ψυχιατρική. Η κλινική δυσφορία που νιώθουν τα τρανς άτομα λόγω της δυσαρμονίας του εγκεφάλου και των υπόλοιπων χαρακτηριστικών τους, θεραπεύεται επιτυχημένα με τη μετάβαση που για να γίνει, το άτομο εξετάζεται απαραιτήτως από ψυχίατρο και γίνονται ορμονικές εξετάσεις, εξετάσεις χρωμοσωμάτων καθώς και εγκεφαλογράφημα.

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10608
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 08 Απρ 2018, 21:55

Ρε το τζέισον-αντιγόνη, σουξέ.

[42]

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από [42] » 08 Απρ 2018, 22:00

Otto Weininger έγραψε:
08 Απρ 2018, 21:53
Στην κιμαδοποίηση και την ισοπέδωση.
ναι, για εξήγησέ μου. που ισοπεδώνω;

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 08 Απρ 2018, 22:02

Εγώ ακόμα ψάχνω από τα λινκ που έβαλες ένα να λέει ότι αποδεικνύουν το φύλο εγκεφαλικά.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

[42]

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από [42] » 08 Απρ 2018, 22:14

Cecily Anne έγραψε:
08 Απρ 2018, 22:02
Εγώ ακόμα να ψάχνω από τα λινκ που έβαλες ένα να λέει ότι αποδεικνύουν το φύλο εγκεφαλικά.
δλδ η αντίληψη του φύλου που έχει ο κάθε άνθρωπος για τον εαυτό το που εδράζεται; :ne5:

το θέμα είναι αν όντως συμβαίνει αυτό και δεν είναι κάποια μόδα ή ψυχική νόσος*. :bored:

*δλδ συμβαίνει ενώ δεν θα έπρεπε

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 08 Απρ 2018, 22:16

Δεν έχει δηλαδή και επεξηγήσεις και υπονοούμενα και ελεύθερη απόδοση κειμένου. Αυτό που έγραψε αυτολεξεί ψάχνω στα λινκ που έβαλε ότι αποδεικνύεται και δεν βρίσκω κάτι προς το παρόν. Εχω μέλλον δεν έχω τελειώσει. Όταν βρω θα ενημερώσω.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 08 Απρ 2018, 22:17

Η κτηνοβασία θεωρείται διαταραχή;
Ναι θα σου πει ένας ψυχίατρος και πολύ σοβαρή.

Μα αφού υπάρχει και στα ζώα, δεν είναι κάτι φυσιολογικό; :D
.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών