Καραντίνα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Veni Vidi Vici
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: 14 Μαρ 2020, 10:25

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Veni Vidi Vici » 29 Μαρ 2020, 11:28

Καραντίνα ημέρα 13η:
Το καλώδιο της ηλεκτρικής σκούπας κάνει 2,7 δευτερόλεπτα να τυλιχτεί.
3 στις 5 φορές σε χτυπάει στον αστράγαλο.
Αlea jacta est

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 29 Μαρ 2020, 11:34

Custom_F έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:26
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:23
break έγραψε:
20 Μαρ 2020, 19:48
Εγώ πάντως έριξα άλλα 50χλμ ποδήλατο σήμερα. Ισπανία και Γαλλία λέει το ποδήλατο έχει ήδη απαγορευθεί ! Τρέλα ! Δηλαδή αν πάω πέρα δώθε σε επαρχιακούς ποιόν θα κολλήσω ;

Όχι τίποτα άλλο. Θα πεθάνουμε που θα πεθάνουμε, να μην πάμε απροπόνητοι. Κρίμα από τον Θεό.
Κι εγώ έτρεξα χθες 12 χλμ. Ποια καραντίνα και μαλακίες. Όπου θες πας.
Αυτό ήταν 20 Μαρτίου...
Ναι οκ. Από τότε σίγουρα έχει κάνει εκατοντάδες χλμ ποδήλατο. Εγώ βλέπω ότι αυτό το μήνα της "καραντίνας" τα χλμ μου εκτοξεύτηκαν. Δεν έχω να κάνω και τπτ άλλο. Μόνο σεξ και τρέξιμο.

zteo
Δημοσιεύσεις: 10150
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 29 Μαρ 2020, 11:39

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:34
Custom_F έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:26
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:23


Κι εγώ έτρεξα χθες 12 χλμ. Ποια καραντίνα και μαλακίες. Όπου θες πας.
Αυτό ήταν 20 Μαρτίου...
Ναι οκ. Από τότε σίγουρα έχει κάνει εκατοντάδες χλμ ποδήλατο. Εγώ βλέπω ότι αυτό το μήνα της "καραντίνας" τα χλμ μου εκτοξεύτηκαν. Δεν έχω να κάνω και τπτ άλλο. Μόνο σεξ και τρέξιμο.
Για σεξ μου εχει φυγει τελειως η διαθεση.Εγω κανω ποδηλατο στο σπιτι.Αλλα μερα με την μερα φρικαρω ολο και περισσοτερο απο την ολη κατασταση.Δυσκολα κραταω το μυαλο μου σε μια σειρα.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 29 Μαρ 2020, 11:42

zteo έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:39
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:34
Custom_F έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:26

Αυτό ήταν 20 Μαρτίου...
Ναι οκ. Από τότε σίγουρα έχει κάνει εκατοντάδες χλμ ποδήλατο. Εγώ βλέπω ότι αυτό το μήνα της "καραντίνας" τα χλμ μου εκτοξεύτηκαν. Δεν έχω να κάνω και τπτ άλλο. Μόνο σεξ και τρέξιμο.
Για σεξ μου εχει φυγει τελειως η διαθεση.Εγω κανω ποδηλατο στο σπιτι.Αλλα μερα με την μερα φρικαρω ολο και περισσοτερο απο την ολη κατασταση.Δυσκολα κραταω το μυαλο μου σε μια σειρα.
Ποιο σπίτι ρε μαλάκα; Μόνο που κάθεσαι σπίτι πονοκεφαλιάζεις. Εγώ δεν είχα διάθεση για σεξ όταν δούλευα. Τώρα βγαίνω έξω δυο φορές τη μέρα. Μια για τρέξιμο και μια με πρόφαση τη γυμναστική παίρνω τη γυναίκα και κάνουμε σεξ στη φύση.

zteo
Δημοσιεύσεις: 10150
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 29 Μαρ 2020, 11:48

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:42
zteo έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:39
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:34


Ναι οκ. Από τότε σίγουρα έχει κάνει εκατοντάδες χλμ ποδήλατο. Εγώ βλέπω ότι αυτό το μήνα της "καραντίνας" τα χλμ μου εκτοξεύτηκαν. Δεν έχω να κάνω και τπτ άλλο. Μόνο σεξ και τρέξιμο.
Για σεξ μου εχει φυγει τελειως η διαθεση.Εγω κανω ποδηλατο στο σπιτι.Αλλα μερα με την μερα φρικαρω ολο και περισσοτερο απο την ολη κατασταση.Δυσκολα κραταω το μυαλο μου σε μια σειρα.
Ποιο σπίτι ρε μαλάκα; Μόνο που κάθεσαι σπίτι πονοκεφαλιάζεις. Εγώ δεν είχα διάθεση για σεξ όταν δούλευα. Τώρα βγαίνω έξω δυο φορές τη μέρα. Μια για τρέξιμο και μια με πρόφαση τη γυμναστική παίρνω τη γυναίκα και κάνουμε σεξ στη φύση.
Ανηκω σε ομαδα υψηλου κινδυνου επειδη πασχω απο απνοιες στον υπνο μου.Εχω περιορισει τα τσιγαρα απο 36 στα 6 την ημερα και δεν βγαινω για να προστατευτω και να προστατευσω τον συγκατοικο μου που ειναι 66 χρονων νεφροπαθης και διαβητικος.
Προσωπικα εχω αγχωθει και για το μετα την καραντινα πως θα την βγαλω οικονομικα.Καθημερινα το σκεφτομαι και φρικαρω.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 29 Μαρ 2020, 12:11

zteo έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:48
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:42
zteo έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:39

Για σεξ μου εχει φυγει τελειως η διαθεση.Εγω κανω ποδηλατο στο σπιτι.Αλλα μερα με την μερα φρικαρω ολο και περισσοτερο απο την ολη κατασταση.Δυσκολα κραταω το μυαλο μου σε μια σειρα.
Ποιο σπίτι ρε μαλάκα; Μόνο που κάθεσαι σπίτι πονοκεφαλιάζεις. Εγώ δεν είχα διάθεση για σεξ όταν δούλευα. Τώρα βγαίνω έξω δυο φορές τη μέρα. Μια για τρέξιμο και μια με πρόφαση τη γυμναστική παίρνω τη γυναίκα και κάνουμε σεξ στη φύση.
Ανηκω σε ομαδα υψηλου κινδυνου επειδη πασχω απο απνοιες στον υπνο μου.Εχω περιορισει τα τσιγαρα απο 36 στα 6 την ημερα και δεν βγαινω για να προστατευτω και να προστατευσω τον συγκατοικο μου που ειναι 66 χρονων νεφροπαθης και διαβητικος.
Προσωπικα εχω αγχωθει και για το μετα την καραντινα πως θα την βγαλω οικονομικα.Καθημερινα το σκεφτομαι και φρικαρω.
Ok. Για το οικονομικό του πράγματος πάντως κι εγώ αρχικά είχα φρικάρει αφού και πριν την καραντίνα έπαιρνα τα αρχίδια μου από αυτούς που μου χρωστούσαν ενώ εγώ πλήρωνα κανονικά. Τώρα να πω την αλήθεια έχω συνηθίσει στην ιδέα και δεν το σκέφτομαι πια. Ότι είναι να γίνει θα γίνει ενώ για κάποιο λόγο με παρηγορεί το γεγονός ότι όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22746
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 29 Μαρ 2020, 12:24

Η καθολική καραντίνα είναι σαν τα φάρμακα για την καράφλα. Δεν κάνουν τίποτα, αλλά πάντα λες πως αν δεν τα χρησιμοποιούσες, τα πράγματα θα ήταν χειρότερα.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 29 Μαρ 2020, 18:40

Καραντίνα ημέρα..."χ"

μὴ σκληρύνητε τὰς καρδίας ὑμῶν ὡς ἐν τῷ παραπικρασμῷ, κατὰ τὴν ἡμέραν τοῦ πειρασμοῦ ἐν τῇ ἐρήμῳ
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

nemo
Δημοσιεύσεις: 7135
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 29 Μαρ 2020, 18:51

zteo έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:48

Ανηκω σε ομαδα υψηλου κινδυνου επειδη πασχω απο απνοιες στον υπνο μου.
Πάρε μια τσάπα στα χέρια σου και σκάψε όπου βρεις χώμα για μια ώρα ..το βράδυ θα κοιμηθείς σαν πουλάκι

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11914
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 29 Μαρ 2020, 18:55

Να πω την αλήθεια δεν πολυτρελαινομαι ή πολυαγχωνομαι παρότι είμαι εντελώς μόνος. Το περίεργο είναι που κάθομαι στον υπολογιστή λιγότερο από ότι πριν την καραντίνα, βρίσκω τόσα πράγματα να κάνω, κρεμιεμαι από την σκάλα και προσπαθώ να κάνω πεταγματα στον καναπέ, να μάθω επιτέλους και παρκουρ. Χθες άκουγα locomondo και χόρευα όλο το βράδυ. Έχω εξελίξει και την ένδυση μου, φοράω μεσαιωνική περικεφαλαια όταν βγαίνω έξω για προμήθειες, από μικρός ήθελα να γίνω ιππότης όταν μεγαλώσω και να λοιπόν που βλέπω το παιδικό μου όνειρο να πραγματοποιειται.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 29 Μαρ 2020, 19:10

nemo έγραψε:
29 Μαρ 2020, 18:51
zteo έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:48

Ανηκω σε ομαδα υψηλου κινδυνου επειδη πασχω απο απνοιες στον υπνο μου.
Πάρε μια τσάπα στα χέρια σου και σκάψε όπου βρεις χώμα για μια ώρα ..το βράδυ θα κοιμηθείς σαν πουλάκι
για πες


Sid, αντιδραστικός κι εσύ ε?
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11914
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 29 Μαρ 2020, 19:17

Σουβλίτσα έγραψε:
29 Μαρ 2020, 19:10
nemo έγραψε:
29 Μαρ 2020, 18:51
zteo έγραψε:
29 Μαρ 2020, 11:48

Ανηκω σε ομαδα υψηλου κινδυνου επειδη πασχω απο απνοιες στον υπνο μου.
Πάρε μια τσάπα στα χέρια σου και σκάψε όπου βρεις χώμα για μια ώρα ..το βράδυ θα κοιμηθείς σαν πουλάκι
για πες


Sid, αντιδραστικός κι εσύ ε?
Αντιδραστικος γιατί;
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Μαρ 2020, 19:17

Πήζω.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 29 Μαρ 2020, 19:36

Sid Vicious έγραψε:
29 Μαρ 2020, 19:17
Σουβλίτσα έγραψε:
29 Μαρ 2020, 19:10
nemo έγραψε:
29 Μαρ 2020, 18:51


Πάρε μια τσάπα στα χέρια σου και σκάψε όπου βρεις χώμα για μια ώρα ..το βράδυ θα κοιμηθείς σαν πουλάκι
για πες


Sid, αντιδραστικός κι εσύ ε?
Αντιδραστικος γιατί;
Το περίεργο είναι που κάθομαι στον υπολογιστή λιγότερο από ότι πριν την καραντίνα, βρίσκω τόσα πράγματα να κάνω...
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14100
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 29 Μαρ 2020, 20:01

Εγώ δουλεύω του σκοτωμού. Μπορεί και να βγάζω περισσότερη δουλειά από το σπίτι, παρά από το γραφείο.
Ετυχε και η περίοδος ευνοϊκή γιά δουλειά από το σπίτι. Λόγω τής δημοσίευσης των οικονομικών αποτελεσμάτων, διάφορες δουλειές από τα τρέχοντα έχουν μείνει πίσω και τώρα μπορώ να καλύψω το χαμένο έδαφος. Νέα projects όμως δεν μπορούμε να ξεκινήσουμε, δεν έχουμε την παιδεία να το κάνουμε χωρίς προσωπική επαφή.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών