Γερμανική γνωμοδότηση καταλήγει στο ότι η Ελλάδα παραβίασε διεθνές δίκαιο στον Έβρo

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29092
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Γερμανική γνωμοδότηση καταλήγει στο ότι η Ελλάδα παραβίασε διεθνές δίκαιο στον Έβρo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 05 Απρ 2020, 16:51

Highlander έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:50


Οι σαλβινικοι την έχουν στηρίξει, αυτοί που σέβονται τα ανθρώπινα δικαιώματα, όχι. :g030:
Η Ευρωπαϊκή Επιτροπή, δηλαδή το ανώτατο όργανο της ΕΕ, είναι "σαλβινικοί";

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Γερμανική γνωμοδότηση καταλήγει στο ότι η Ελλάδα παραβίασε διεθνές δίκαιο στον Έβρo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 05 Απρ 2020, 16:52

Golden Age έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:51
Highlander έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:50


Οι σαλβινικοι την έχουν στηρίξει, αυτοί που σέβονται τα ανθρώπινα δικαιώματα, όχι. :g030:
Η Ευρωπαϊκή Επιτροπή, δηλαδή το ανώτατο όργανο της ΕΕ, είναι "σαλβινικοί";
Αρκετοί πιο μεηνστριμ στην ευρώπη έχουν αναγκαστεί να υιοθετήσουν ακροδεξιές θέσεις, λόγω ανόδου της ακροδεξιάς.
Όπως η νδ στην Ελλάδα.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11864
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Γερμανική γνωμοδότηση καταλήγει στο ότι η Ελλάδα παραβίασε διεθνές δίκαιο στον Έβρo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 05 Απρ 2020, 16:54

Highlander έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:47
taliban έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:41
Highlander έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:30


Ακροδεξιός είσαι εσύ που δε σέβεσαι τα ανθρώπινα δικαιώματα των προσφύγων και το Διεθνές Δίκαιο. :smt023
Στην "προπαγάνδα υπέρ της Τουρκίας" εν τω μεταξύ αναφέρεται ότι οι πρόσφυγες στην Τουρκία κινδυνεύουν με βασανιστήρια. :smt005:

Το ποιος χρησιμοποιεί τα ανθρώπινα δικαιώματα για να καλύψει τις αποδεδειγμένες πρακτορικές τακτικές από την Τουρκία είναι πασιφανές σε αυτό το νήμα. Και αυτός είσαι εσύ. Ακροδεξιέ !
Αν σε κόφτουν οι πρόσφυγες και η συμπεριφορά της Τουρκίας απέναντι τους είσαι ελεύθερος να πας εκεί να διαδηλώσεις.
Δεν σε κρατάει κανείς.
:003:
Ανθρωπιστή του πληκτρολογίου και ΚΑΡΑακροδεξιέ υπερασπιστή της Τουρκικής Προπαγάνδας .

Περίμενε θα έρθουν και άλλοι απ το σινάφι σου να σε υποστηρίξουν...!!!

Μην θίξουμε την Τουρκία αφού...ανθρωπίνα δικαιώματα κακοί Ελ :lol:
Τα ανθρώπινα δικαιώματα είναι ανθρώπινα δικαιώματα και τίποτα άλλο και πρέπει να τηρούνται.
Όποιος το αρνείται αυτό και μάλιστα αποδίδει την εφαρμογή τους σε πρακτορικές και προδοτικές συνωμοσίες, είναι ακροδεξιός, ακροδεξιέ. :g030:
Τα ακροδεξιά σιχάματα(βλ. Highlander) της Ερντογανικής προπαγάνδας είναι....ακροδεξιά σιχάματα και γιαυτό μεταχειρίζονται κατά το δοκούν τα ανθρώπινα δικαιώματα για άσκηση πολιτικής,και όχι μόνο, πίεσης. :g030:

Άβαταρ μέλους
Veni Vidi Vici
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: 14 Μαρ 2020, 10:25

Re: Γερμανική γνωμοδότηση καταλήγει στο ότι η Ελλάδα παραβίασε διεθνές δίκαιο στον Έβρo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Veni Vidi Vici » 05 Απρ 2020, 16:54

Να παλεύει ένας πλανήτης ολόκληρος κατά του κορωνοϊού και του αφανισμού της ανθρωπότητας κι εσένα ο πόνος και ο καημός σου να είναι στουςισλαμοφασίστες του Ερντογάν και στα "δικαιώματά" τους!

Τι πόνο τραβάτε ρε πρακτοράκια;
Αlea jacta est

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Γερμανική γνωμοδότηση καταλήγει στο ότι η Ελλάδα παραβίασε διεθνές δίκαιο στον Έβρo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 05 Απρ 2020, 16:55

taliban έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:54
Highlander έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:47
taliban έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:41


Το ποιος χρησιμοποιεί τα ανθρώπινα δικαιώματα για να καλύψει τις αποδεδειγμένες πρακτορικές τακτικές από την Τουρκία είναι πασιφανές σε αυτό το νήμα. Και αυτός είσαι εσύ. Ακροδεξιέ !
Αν σε κόφτουν οι πρόσφυγες και η συμπεριφορά της Τουρκίας απέναντι τους είσαι ελεύθερος να πας εκεί να διαδηλώσεις.
Δεν σε κρατάει κανείς.
:003:
Ανθρωπιστή του πληκτρολογίου και ΚΑΡΑακροδεξιέ υπερασπιστή της Τουρκικής Προπαγάνδας .

Περίμενε θα έρθουν και άλλοι απ το σινάφι σου να σε υποστηρίξουν...!!!

Μην θίξουμε την Τουρκία αφού...ανθρωπίνα δικαιώματα κακοί Ελ :lol:
Τα ανθρώπινα δικαιώματα είναι ανθρώπινα δικαιώματα και τίποτα άλλο και πρέπει να τηρούνται.
Όποιος το αρνείται αυτό και μάλιστα αποδίδει την εφαρμογή τους σε πρακτορικές και προδοτικές συνωμοσίες, είναι ακροδεξιός, ακροδεξιέ. :g030:
Τα ακροδεξιά σιχάματα(βλ. Highlander) της Ερντογανικής προπαγάνδας είναι....ακροδεξιά σιχάματα και γιαυτό μεταχειρίζονται κατά το δοκούν τα ανθρώπινα δικαιώματα για άσκηση πολιτικής,και όχι μόνο, πίεσης. :g030:
Ακροδεξιός είσαι εσύ, και απέδειξα το γιατί, επειδή θεωρείς ότι τα ανθρώπινα δικαιώματα πρέπει να τηρούνται κατά περίπτωσιν, και ότι άμα θελει κάποιος να τηρούνται είναι "πράκτορας", Κλασικές ακροδεξιές ιδεοληψίες, δηλαδή. :g030:
Εγώ δε θέλω να τηρούνται καθόλου κατά το δοκούν, εγώ θέλω να τηρούνται πάντα. Δεν έχω πει ποτέ κάτι ανάλογο με εσένα.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8028
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Γερμανική γνωμοδότηση καταλήγει στο ότι η Ελλάδα παραβίασε διεθνές δίκαιο στον Έβρo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 05 Απρ 2020, 16:56

Πάμε πάλι:
kameron έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:20
Πρόκειται για Επιτροπή με ουδεμία επιρροή, αρκεί να επισημανθεί ότι όπως αναφέρεται και στο κείμενο έχει πολλές φορές υποστηρίξει ότι είναι βάσιμες οι ελληνικές διεκδικήσεις σε βάρος της Γερμανίας. Οι Γερμανοί κοινοβουλευτικοί όμως την έγραψαν στα @ τους, κάτι μου λέει ότι θα κάνουμε ορθώς και εμείς το ίδιο.

Εναλλακτικά, η Επιτροπή να αναγκάσει τη Γερμανία και τις άλλες χώρες να πάρουν από την Ελλάδα το 95% όσων αφικνούνται σε αυτήν.
Κατά τα λοιπά, με αυτά τα μυαλά ορισμένοι στο σύριζα οδηγούν το κόμμα τους ακόμα πιο κάτω προς το πολιτικό περιθώριο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kameron την 05 Απρ 2020, 16:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Veni Vidi Vici
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: 14 Μαρ 2020, 10:25

Re: Γερμανική γνωμοδότηση καταλήγει στο ότι η Ελλάδα παραβίασε διεθνές δίκαιο στον Έβρo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Veni Vidi Vici » 05 Απρ 2020, 16:57

Veni Vidi Vici έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:54
Να παλεύει ένας πλανήτης ολόκληρος κατά του κορωνοϊού και του αφανισμού της ανθρωπότητας κι εσένα ο πόνος και ο καημός σου να είναι στουςισλαμοφασίστες του Ερντογάν και στα "δικαιώματά" τους!

Τι πόνο τραβάτε ρε πρακτοράκια;
Να έχουν κλείσει τα σύνορά τους 147 χώρες στον πλανήτη κι εσένα ο πόνος σου και ο καημός σου να είναι στον Έβρο.

Τι κακό σας βρήκε ρε πραχτοράκια;
Αlea jacta est

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Γερμανική γνωμοδότηση καταλήγει στο ότι η Ελλάδα παραβίασε διεθνές δίκαιο στον Έβρo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 05 Απρ 2020, 16:57

Veni Vidi Vici έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:54
Να παλεύει ένας πλανήτης ολόκληρος κατά του κορωνοϊού και του αφανισμού της ανθρωπότητας κι εσένα ο πόνος και ο καημός σου να είναι στουςισλαμοφασίστες του Ερντογάν και στα "δικαιώματά" τους!

Τι πόνο τραβάτε ρε πρακτοράκια;
Συλλήβδην χαρακτηρισμός προσφύγων και μεταναστών ως "ισλαμοφασιστων". Τσεκντ
Αναφορά σε "Πρακτορακια" τσεκντ
Αναφορά στα ανθρώπινα δικαιώματα με χρήση εισαγωγικών. Τσεκντ.

Άλλος ακροδεξιός. Neeeext.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Γερμανική γνωμοδότηση καταλήγει στο ότι η Ελλάδα παραβίασε διεθνές δίκαιο στον Έβρo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 05 Απρ 2020, 16:57

λες να υπααρξει κυβερνηση να δεχτει μερικα μυρια λαθρο από τουρκια και να αντεκσει το μπαχαλο που θα ακολουθησει?

τα σύνορα τακλεισαν αλβανοι σκοπιανοι βουργααροι

οσοι μπαινουν στην ελλαδα θα μεινουν

οσο και να γαβγιζει το αριστερο παρακράτος θα γινει της φουτανας στην ελλαδα
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23407
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Γερμανική γνωμοδότηση καταλήγει στο ότι η Ελλάδα παραβίασε διεθνές δίκαιο στον Έβρo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 05 Απρ 2020, 16:58

Highlander έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:55
taliban έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:54
Highlander έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:47


Τα ανθρώπινα δικαιώματα είναι ανθρώπινα δικαιώματα και τίποτα άλλο και πρέπει να τηρούνται.
Όποιος το αρνείται αυτό και μάλιστα αποδίδει την εφαρμογή τους σε πρακτορικές και προδοτικές συνωμοσίες, είναι ακροδεξιός, ακροδεξιέ. :g030:
Τα ακροδεξιά σιχάματα(βλ. Highlander) της Ερντογανικής προπαγάνδας είναι....ακροδεξιά σιχάματα και γιαυτό μεταχειρίζονται κατά το δοκούν τα ανθρώπινα δικαιώματα για άσκηση πολιτικής,και όχι μόνο, πίεσης. :g030:
Ακροδεξιός είσαι εσύ, και απέδειξα το γιατί, επειδή θεωρείς ότι τα ανθρώπινα δικαιώματα πρέπει να τηρούνται κατά περίπτωσιν, και ότι άμα θελει κάποιος να τηρούνται είναι "πράκτορας", Κλασικές ακροδεξιές ιδεοληψίες, δηλαδή. :g030:
Εγώ δε θέλω να τηρούνται καθόλου κατά το δοκούν, εγώ θέλω να τηρούνται πάντα. Δεν έχω πει ποτέ κάτι ανάλογο με εσένα.
και που ασχολουμαστε με τα θεματα που πλασσαρεις καθε ημερα εσυ και ομογαλακτοι σου τετοιους καιρους ειναι χασιμο χρονο ...πολυ αξια σας δινουμε ...αντε γεια
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11864
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Γερμανική γνωμοδότηση καταλήγει στο ότι η Ελλάδα παραβίασε διεθνές δίκαιο στον Έβρo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 05 Απρ 2020, 16:58

Highlander έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:55
taliban έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:54
Highlander έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:47


Τα ανθρώπινα δικαιώματα είναι ανθρώπινα δικαιώματα και τίποτα άλλο και πρέπει να τηρούνται.
Όποιος το αρνείται αυτό και μάλιστα αποδίδει την εφαρμογή τους σε πρακτορικές και προδοτικές συνωμοσίες, είναι ακροδεξιός, ακροδεξιέ. :g030:
Τα ακροδεξιά σιχάματα(βλ. Highlander) της Ερντογανικής προπαγάνδας είναι....ακροδεξιά σιχάματα και γιαυτό μεταχειρίζονται κατά το δοκούν τα ανθρώπινα δικαιώματα για άσκηση πολιτικής,και όχι μόνο, πίεσης. :g030:
Ακροδεξιός είσαι εσύ, και απέδειξα το γιατί, επειδή θεωρείς ότι τα ανθρώπινα δικαιώματα πρέπει να τηρούνται κατά περίπτωσιν, και ότι άμα θες να τηρούνται είσαι "πράκτορας", Κλασικές ακροδεξιές ιδεοληψίες, δηλαδή. :g030:
Εγώ δε θέλω να τηρούνται καθόλου κατά το δοκούν, εγώ θέλω να τηρούνται πάντα. Δεν έχω πει ποτέ κάτι ανάλογο με εσένα.
Το μόνο που έχεις αποδείξει προς το παρόν, σαν ακροδεξιός που είσαι ,είναι η καρποφορία της Τουρκικής προπαγάνδας στην πράξη.

Άβαταρ μέλους
Veni Vidi Vici
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: 14 Μαρ 2020, 10:25

Re: Γερμανική γνωμοδότηση καταλήγει στο ότι η Ελλάδα παραβίασε διεθνές δίκαιο στον Έβρo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Veni Vidi Vici » 05 Απρ 2020, 16:59

Highlander έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:57
Veni Vidi Vici έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:54
Να παλεύει ένας πλανήτης ολόκληρος κατά του κορωνοϊού και του αφανισμού της ανθρωπότητας κι εσένα ο πόνος και ο καημός σου να είναι στουςισλαμοφασίστες του Ερντογάν και στα "δικαιώματά" τους!

Τι πόνο τραβάτε ρε πρακτοράκια;
Συλλήβδην χαρακτηρισμός προσφύγων και μεταναστών ως "ισλαμοφασιστων". Τσεκντ
Αναφορά σε "Πρακτορακια" τσεκντ
Αναφορά στα ανθρώπινα δικαιώματα με χρήση εισαγωγικών. Τσεκντ.

Άλλος ακροδεξιός. Neeeext.
ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ!
Αlea jacta est

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Γερμανική γνωμοδότηση καταλήγει στο ότι η Ελλάδα παραβίασε διεθνές δίκαιο στον Έβρo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 05 Απρ 2020, 16:59

kameron έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:56
Πάμε πάλι:
kameron έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:20
Πρόκειται για Επιτροπή χωρίς ουδεμία επιρροή, αρκεί να επισημανθεί ότι όπως αναφέρεται και στο κείμενο έχει πολλές φορές υποστηρίξει ότι είναι βάσιμες οι ελληνικές διεκδικήσεις σε βάρος της Γερμανίας. Οι Γερμανοί κοινοβουλευτικοί όμως την έγραψαν στα @ τους, κάτι μου λέει ότι θα κάνουμε ορθώς και εμείς το ίδιο.

Εναλλακτικά, η Επιτροπή να αναγκάσει τη Γερμανία και τις άλλες χώρες να πάρουν από την Ελλάδα το 95% όσων αφικνούνται σε αυτήν.
Κατά τα λοιπά, με αυτά τα μυαλά ορισμένοι στο σύριζα οδηγούν το κόμμα τους ακόμα πιο κάτω προς το πολιτικό περιθώριο.
Α δηλαδή δεν πρέπει να υπάρξουν γερμανικές αποζημιώσεις, έχει άδικο. Ήταν νόμιμα αυτά που έκαναν οι ναζί επί κατοχής;

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Γερμανική γνωμοδότηση καταλήγει στο ότι η Ελλάδα παραβίασε διεθνές δίκαιο στον Έβρo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 05 Απρ 2020, 17:00

Veni Vidi Vici έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:59
Highlander έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:57
Veni Vidi Vici έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:54
Να παλεύει ένας πλανήτης ολόκληρος κατά του κορωνοϊού και του αφανισμού της ανθρωπότητας κι εσένα ο πόνος και ο καημός σου να είναι στουςισλαμοφασίστες του Ερντογάν και στα "δικαιώματά" τους!

Τι πόνο τραβάτε ρε πρακτοράκια;
Συλλήβδην χαρακτηρισμός προσφύγων και μεταναστών ως "ισλαμοφασιστων". Τσεκντ
Αναφορά σε "Πρακτορακια" τσεκντ
Αναφορά στα ανθρώπινα δικαιώματα με χρήση εισαγωγικών. Τσεκντ.

Άλλος ακροδεξιός. Neeeext.
ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ!
Τέταρτο χαρακτηριστικό αμόρφωτου ακροδεξιού που καταφεύγει συνεχώς σε βωμολοχίες.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8028
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Γερμανική γνωμοδότηση καταλήγει στο ότι η Ελλάδα παραβίασε διεθνές δίκαιο στον Έβρo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 05 Απρ 2020, 17:01

Highlander έγραψε:
05 Απρ 2020, 16:59

Α δηλαδή δεν πρέπει να υπάρξουν γερμανικές αποζημιώσεις, έχει άδικο. Ήταν νόμιμα αυτά που έκαναν οι ναζί επί κατοχής;
Αυτό είναι άλλο θέμα, άνοιξε νήμα να συζητηθεί εκεί.
Τώρα συζητούμε για το αν η συγκεκριμένη Επιτροπή έχει σημασία ή όχι. Ας πείσει λοιπόν πρώτα τους Γερμανούς Βουλευτές ή εναλλακτικά ας τους υποχρεώσει να πάρει η Γερμανία όσους έρχονται στην Ελλάδα, όχι άλλες τζάμπα μαγκιές.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών