Η Κόρη του Ζάεφ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Η Κόρη του Ζάεφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 20 Ιουν 2018, 15:17

blackpaint έγραψε:
20 Ιουν 2018, 15:15
Αγις έγραψε:
20 Ιουν 2018, 14:42
Για τπτ ''σπιτικές'' και ''μαζεμένες'' είναι τα παλληκάρια.
εχουν κι αυτες τη χαρη τους, οπως και μια μαιναδα εν υπνωσει μεσα τους που περιμενει αυτον που θα την ξυπνησει.
Για κάτι τέτοια σε έχω ικανότατο. :wave:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η Κόρη του Ζάεφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Ιουν 2018, 15:35

blackpaint έγραψε:
20 Ιουν 2018, 14:53
Ιζ τρου. Μια φιλη με πηγε σ ενα παρτυ ηθοποιων, ο οικοδεσποτης προεκυψε να εχει υπηρετησει μαζι μου -δεν τον θυμομουν καν, αυτος ομως οντως με ηξερε- και καποια στιγμη, επισκεψη Αλεξ μετα Μπεττυς. Εσφιξε το χερι (πολυ χλιαρα) σε ολους, ηπιε ενα ουισκι στο μπαλκονι με την δικια του, και εφυγε. Την ωρα που μου εσφιγγε το χερι, ο οικοδεσποτης με συνεστησε ως Μεγα Αναρχα που ολο στα μπαχαλα ειναι, πραγμα που δεν ειναι αληθεια, αλλα εκεινο το αρχιδι θεωρησε σωστο να πει για μενα κατα τις συστασεις. Τσαντιστηκα και φευγοντας εκλεψα μια μπουκαλα βοτκα.


Βασικα ηταν ολοι συριζαιοι εκει, και απ οτι διαπιστωσα, οχι ιδιαιτερα τσιπρικοι: τον ελεγαν κοιμιση,
Το περιγράφεις λες και βρέθηκες σε κάποιο πριβέ πάρτυ με τον Πούτιν, τον Τραμπ και τον Κιμ και σε κάποια στιγμή που μιλούσες με τον Κιμ ρώτησε ο Πούτιν τον σερβιτόρο ποιος είναι αυτός που μιλάει με τον μπλάκι.

:smt005:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Η Κόρη του Ζάεφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 20 Ιουν 2018, 15:42

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Ιουν 2018, 15:35
blackpaint έγραψε:
20 Ιουν 2018, 14:53
Ιζ τρου. Μια φιλη με πηγε σ ενα παρτυ ηθοποιων, ο οικοδεσποτης προεκυψε να εχει υπηρετησει μαζι μου -δεν τον θυμομουν καν, αυτος ομως οντως με ηξερε- και καποια στιγμη, επισκεψη Αλεξ μετα Μπεττυς. Εσφιξε το χερι (πολυ χλιαρα) σε ολους, ηπιε ενα ουισκι στο μπαλκονι με την δικια του, και εφυγε. Την ωρα που μου εσφιγγε το χερι, ο οικοδεσποτης με συνεστησε ως Μεγα Αναρχα που ολο στα μπαχαλα ειναι, πραγμα που δεν ειναι αληθεια, αλλα εκεινο το αρχιδι θεωρησε σωστο να πει για μενα κατα τις συστασεις. Τσαντιστηκα και φευγοντας εκλεψα μια μπουκαλα βοτκα.


Βασικα ηταν ολοι συριζαιοι εκει, και απ οτι διαπιστωσα, οχι ιδιαιτερα τσιπρικοι: τον ελεγαν κοιμιση,
Το περιγράφεις λες και βρέθηκες σε κάποιο πριβέ πάρτυ με τον Πούτιν, τον Τραμπ και τον Κιμ και σε κάποια στιγμή που μιλούσες με τον Κιμ ρώτησε ο Πούτιν τον σερβιτόρο ποιος είναι αυτός που μιλάει με τον μπλάκι.

:smt005:
εγω απλα πηγα σ ενα παρτυ σ ενα διαμερισμα στο παγκρατι, δεν εχω καμια μαγικη κρυσταλινη σφαιρα ωστε να ηξερα πως με συνεστησαν με τα καλυτερα λογια στον μελλοντικο πρωθυπουργο.

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Η Κόρη του Ζάεφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 20 Ιουν 2018, 16:07

Αγις έγραψε:
20 Ιουν 2018, 13:32
Υδράργυρος έγραψε:
20 Ιουν 2018, 13:29
Αγις έγραψε:
20 Ιουν 2018, 12:48


Αν μου πείτε έχω 1000 ρίζες ελιές και είναι ο κατάλληλος σωματότυπος για το μαζεμά τους οκ να το δεχτώ - με κερδίζετε.
Ειναι κοντη για ελιες. Δεν κανει για δενδροκομικες καλλιεργειες. Τα πανω θα μενουν αμαζευτα.
Πατάνε καλά στη σκάλα - χαμηλο κέντρο βάρους - γερά μπούτια = αστέρια
Τι λέτε μωρέ κι οι δυο; Έχετε μαζέψει ποτέ ελιές, που θέλει και κάποιον ψηλό για να γίνει; Τι είναι, βερύκοκα;
Ίσα-ίσα, όσο πιο κοντή τόσο καλύτερα, δεν θα σκύβει και πολύ.
Κι αν είναι και σε πλαγιά τα δέντρα, την βάζεις μπροστά να ανεβαίνει και πας από πίσω να σμπρώχνεις (μην πέσει κιόλας η καημένη).


Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Η Κόρη του Ζάεφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 20 Ιουν 2018, 16:09

shrike έγραψε:
20 Ιουν 2018, 16:07
Αγις έγραψε:
20 Ιουν 2018, 13:32
Υδράργυρος έγραψε:
20 Ιουν 2018, 13:29


Ειναι κοντη για ελιες. Δεν κανει για δενδροκομικες καλλιεργειες. Τα πανω θα μενουν αμαζευτα.
Πατάνε καλά στη σκάλα - χαμηλο κέντρο βάρους - γερά μπούτια = αστέρια
Τι λέτε μωρέ κι οι δυο; Έχετε μαζέψει ποτέ ελιές, που θέλει και κάποιον ψηλό για να γίνει; Τι είναι, βερύκοκα;
Ίσα-ίσα, όσο πιο κοντή τόσο καλύτερα, δεν θα σκύβει και πολύ.
Κι αν είναι και σε πλαγιά τα δέντρα, την βάζεις μπροστά να ανεβαίνει και πας από πίσω να σμπρώχνεις (μην πέσει κιόλας η καημένη).
Διαβασες τι έγραψα ; Είσαι σίγουρος ότι το κατάλαβες ;
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Η Κόρη του Ζάεφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 20 Ιουν 2018, 16:13

Αγις έγραψε:
20 Ιουν 2018, 16:09
shrike έγραψε:
20 Ιουν 2018, 16:07
Αγις έγραψε:
20 Ιουν 2018, 13:32


Πατάνε καλά στη σκάλα - χαμηλο κέντρο βάρους - γερά μπούτια = αστέρια
Τι λέτε μωρέ κι οι δυο; Έχετε μαζέψει ποτέ ελιές, που θέλει και κάποιον ψηλό για να γίνει; Τι είναι, βερύκοκα;
Ίσα-ίσα, όσο πιο κοντή τόσο καλύτερα, δεν θα σκύβει και πολύ.
Κι αν είναι και σε πλαγιά τα δέντρα, την βάζεις μπροστά να ανεβαίνει και πας από πίσω να σμπρώχνεις (μην πέσει κιόλας η καημένη).
Διαβασες τι έγραψα ; Είσαι σίγουρος ότι το κατάλαβες ;
Για το αρχικό σου ποστ περί σωματότυπου κλπ, ναι. Αυτό με την σκάλα δεν το 'πιασα τι σχέση έχει.
Για ελιές μιλάμε πάντα, έτσι;


Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η Κόρη του Ζάεφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Ιουν 2018, 16:15

blackpaint έγραψε:
20 Ιουν 2018, 15:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Ιουν 2018, 15:35
blackpaint έγραψε:
20 Ιουν 2018, 14:53
Ιζ τρου. Μια φιλη με πηγε σ ενα παρτυ ηθοποιων, ο οικοδεσποτης προεκυψε να εχει υπηρετησει μαζι μου -δεν τον θυμομουν καν, αυτος ομως οντως με ηξερε- και καποια στιγμη, επισκεψη Αλεξ μετα Μπεττυς. Εσφιξε το χερι (πολυ χλιαρα) σε ολους, ηπιε ενα ουισκι στο μπαλκονι με την δικια του, και εφυγε. Την ωρα που μου εσφιγγε το χερι, ο οικοδεσποτης με συνεστησε ως Μεγα Αναρχα που ολο στα μπαχαλα ειναι, πραγμα που δεν ειναι αληθεια, αλλα εκεινο το αρχιδι θεωρησε σωστο να πει για μενα κατα τις συστασεις. Τσαντιστηκα και φευγοντας εκλεψα μια μπουκαλα βοτκα.


Βασικα ηταν ολοι συριζαιοι εκει, και απ οτι διαπιστωσα, οχι ιδιαιτερα τσιπρικοι: τον ελεγαν κοιμιση,
Το περιγράφεις λες και βρέθηκες σε κάποιο πριβέ πάρτυ με τον Πούτιν, τον Τραμπ και τον Κιμ και σε κάποια στιγμή που μιλούσες με τον Κιμ ρώτησε ο Πούτιν τον σερβιτόρο ποιος είναι αυτός που μιλάει με τον μπλάκι.

:smt005:
εγω απλα πηγα σ ενα παρτυ σ ενα διαμερισμα στο παγκρατι, δεν εχω καμια μαγικη κρυσταλινη σφαιρα ωστε να ηξερα πως με συνεστησαν με τα καλυτερα λογια στον μελλοντικο πρωθυπουργο.
Απλώς, κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι.
Όσο εσύ είσαι αναρχικός άλλο τόσο αριστερός είναι ο νυν πρωθυπουργός. Ελπίζω να συνάντησες και το άλλο αναρχικό δέος, τον Καρανίκα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Η Κόρη του Ζάεφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 20 Ιουν 2018, 16:17

Οι κοντές είναι ιδανικές για μάζεμα ελιάς - εγραψα - και όταν μου ειπαν για υψος και θα μενουν αμάζευτες στα ψηλα εξήγησα ΄τι υπάρχουν και σκάλες - και εκεί οι κοντές σαφώς υπερτερουν εχουν καλό πάτημα και ισορροπία .
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Η Κόρη του Ζάεφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 20 Ιουν 2018, 16:19

Α, οκ. Παρεξήγησα που το συνέχισες, και λέω "ρε γμτ, άντε ο Μέρκιουρης να έχει δει ελιόδεντρα σε αφίσα εργατικής Πρωτομαγιάς μόνο, ο Άγις αφού ξέρει απ' αυτά..."


Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Η Κόρη του Ζάεφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 20 Ιουν 2018, 16:20

Νταρνάκας έγραψε:
20 Ιουν 2018, 15:00

O Ομπάμα είναι 1,85 σύμφωνα μ' αυτό το σάιτ κι ο Τσίπρας 1,78. Σ' αυτή τη φωτό σου μοιάζει η διαφορά τους μόνο 7 πόντοι; Με τίποτα!
Εικόνα
Μπορεί! Μην ξεχνάς πως βάζουν και πάτους οι πολιτικοί καθώς ενισχύουν και με άλλους τρόπους το ύψος τους για επικοινωνιακά τρικ. Εδώ ο Τσίπρας μπορεί να φοράει πάτους. Στη φωτό αυτή ο Πούτιν με τον Τσίπρα είναι ίδιο ύψος που με τίποτα δε συμαβαίνει αυτό. Μάλλον σε πατάκι θα πατάει ο Πούτιν.

Εικόνα
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Η Κόρη του Ζάεφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 20 Ιουν 2018, 16:27

shrike έγραψε:
20 Ιουν 2018, 16:19
Α, οκ. Παρεξήγησα που το συνέχισες, και λέω "ρε γμτ, άντε ο Μέρκιουρης να έχει δει ελιόδεντρα σε αφίσα εργατικής Πρωτομαγιάς μόνο, ο Άγις αφού ξέρει απ' αυτά..."
Ο Υδράγυργος παίζει να πιστεύει ότι τις κορφολογάμε όπως το τσαι οι Κινέζοι.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Η Κόρη του Ζάεφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 20 Ιουν 2018, 16:30

Εντάξει μωρέ, καλούτσικη είναι αλλά μην τρελαθούμε κιόλας. Σύμφωνα με γνωστό μου που στη δεκαετία του 90 δεν είχε αφήσει κωλόμπαρο για κωλόμπαρο με αλλοδαπές πρώην ανατολικού μπλοκ στους νομούς Σερρών, Δράμας και Καβάλας, άνετα έβρισκες την εποχή εκείνη σε κάθε ένα από τα ευαγή αυτά ιδρύματα που είχε επισκεφτεί τουλάχιστον μία Βουργαρούδα αισθητά καλύτερη απ' αυτήν.
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Η Κόρη του Ζάεφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 20 Ιουν 2018, 16:36

Νταρνάκας έγραψε:
20 Ιουν 2018, 16:30
Εντάξει μωρέ, καλούτσικη είναι αλλά μην τρελαθούμε κιόλας. Σύμφωνα με γνωστό μου που στη δεκαετία του 90 δεν είχε αφήσει κωλόμπαρο για κωλόμπαρο με αλλοδαπές πρώην ανατολικού μπλοκ στους νομούς Σερρών, Δράμας και Καβάλας, άνετα έβρισκες την εποχή εκείνη σε κάθε ένα από τα ευαγή αυτά ιδρύματα που είχε επισκεφτεί τουλάχιστον μία Βουργαρούδα αισθητά καλύτερη απ' αυτήν.
Εντάξει! Δε θα διαφωνήσω υπάρχουν και καλύτερες, αλλά στη καθημερινή σου ζωή αν σου τύχαινε να τα έχεις μαζί της τι θα θεωρούσες τον εαυτό σου άτυχο ή τυχερό; (Μην βάλουμε μέσα το κριτήριο του χαρακτήρα).
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η Κόρη του Ζάεφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Ιουν 2018, 16:38

Νταρνάκας έγραψε:
20 Ιουν 2018, 16:30
Εντάξει μωρέ, καλούτσικη είναι αλλά μην τρελαθούμε κιόλας. Σύμφωνα με γνωστό μου που στη δεκαετία του 90 δεν είχε αφήσει κωλόμπαρο για κωλόμπαρο με αλλοδαπές πρώην ανατολικού μπλοκ στους νομούς Σερρών, Δράμας και Καβάλας, άνετα έβρισκες την εποχή εκείνη σε κάθε ένα από τα ευαγή αυτά ιδρύματα που είχε επισκεφτεί τουλάχιστον μία Βουργαρούδα αισθητά καλύτερη απ' αυτήν.
Υποθέτω ότι και ο Τραμπ έχει 10 καλύτερες αναπληρωματικές χωρίς να χρειαστεί να ψάξει στα κωλόμπαρα της Δράμας, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Η Κόρη του Ζάεφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 20 Ιουν 2018, 16:59

paul25 έγραψε:
20 Ιουν 2018, 16:36
Νταρνάκας έγραψε:
20 Ιουν 2018, 16:30
Εντάξει μωρέ, καλούτσικη είναι αλλά μην τρελαθούμε κιόλας. Σύμφωνα με γνωστό μου που στη δεκαετία του 90 δεν είχε αφήσει κωλόμπαρο για κωλόμπαρο με αλλοδαπές πρώην ανατολικού μπλοκ στους νομούς Σερρών, Δράμας και Καβάλας, άνετα έβρισκες την εποχή εκείνη σε κάθε ένα από τα ευαγή αυτά ιδρύματα που είχε επισκεφτεί τουλάχιστον μία Βουργαρούδα αισθητά καλύτερη απ' αυτήν.
Εντάξει! Δε θα διαφωνήσω υπάρχουν και καλύτερες, αλλά στη καθημερινή σου ζωή αν σου τύχαινε να τα έχεις μαζί της τι θα θεωρούσες τον εαυτό σου άτυχο ή τυχερό; (Μην βάλουμε μέσα το κριτήριο του χαρακτήρα).
Βρε μια χαρά είναι η κοπελίτσα, δεν αντιλέγω. Σαφώς άνω του μετρίου, δεν τίθεται θέμα σ' αυτό. Και για το ύψος της που είπα, δεν το κάνω εκ πεποιθήσεως (εξάλλου μ' αρέσουν οι κοντούλες) αλλά επειδή οι περισσότεροι εδώ απ' ότι θυμάμαι από παλιότερα σχετικά νήματα προτιμούν νταρντάνες άνω του 1,75. Αλλά δεν είναι και τοπ κλας, πώς να το κάνουμε. Ξέρεις εσύ τι εννοώ. :003:
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών