Το ελληνικό DNA πανομοιότυπο με εκείνο Μυκηναίων και Μινωιτών

Αρχαιολογικά ευρήματα, μνημεία του παρελθόντος, αρχαίοι πολιτισμοί, έρευνες, ανασκαφές.
karadeniz1
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: 10 Ιαν 2020, 23:35

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από karadeniz1 » 22 Απρ 2020, 10:58

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:54
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:50
run έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:22
απ ότι φαινεται δεν ηταν τοσοι που μπορουσαν να επηρεασουν το ντι εν έι

και απ ότι λενε οι ερευνητες η ελλαδα δεν είναι περικλειστη και υπαρχουν τα αποτυπώματα των λαων που μετακινηθηκαν στην ελλαδα
..και αυτό τι σημαίνει για εμάς σήμερα ;
Είμαστε αρχαίοι = μας ανήκει το οικόπεδο = είμαστε καλύτεροι από ότι φαινόμαστε γιατί δείτε πως ήταν ο παππούς μας
οι σταλινάρες τι λενε?
δεν είμαστε αρχαίοι = δεν μας ανήκει το οικόπεδο = δεν είμαστε καλύτεροι από ότι φαινόμαστε γιατί δείτε πως ήταν ο παππούς μας, αρα ανοιξτε τα συνορα και φερτε 5-6 εκατομμυρια ακομα ισλαμοπουλοπουλοπουλόπουλα....

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17372
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 22 Απρ 2020, 10:59

Ας γελάσουμε λίγο με την IGENEA που είχε βγάλει Μακεδόνες τους Μαϊμουδώνες.
Και αυτά είναι από φόρουμ. Τα καλά τα μάζεψαν, έχουν κλείσει τις σελίδες των σχετικών ανακοινώσεων.


Ancient Macedonians Γκιόργκο, δες εδώ πόσα πράγματα τον ρωτά και πόσο συγκεκριμένες ερωτήσει κάνει και δες τι απάντηση του δίνει ο "ειδικός επιστήμων".
Post from iGENEA to 18.05.2010 11:05:39
Post from Nick to 17.05.2010 07:05:18
Hi Roman, I would really like to know 2 things. 1). What Ancient Macedonian sample was used to compare & get these results. Was the sample used by iGenea from the most famous Ancient Macedonian bones that exist? that being of Phillip II & Olympia? (Alexanders parents) & 2). Has Ancient Macedonian DNA been compared to other Ancient Greek state\'s DNA such as Spartan, Thessalian, Corinthian, Attican, Ionian, Doric, etc
Hi Nick,

we do not publish our sources at the moment, but as far as i know the DNA of Phillip & Olympia has not been extracted yet.
We can not differ between single ancient greel states, because these people probably were to related to each other.


iGENEA forum: MACEDONIANS
Post from iGENEA to 10.11.2009 17:11:23
Post from Basil to 10.11.2009 10:11:19
Where I can find this data, citation from iGENEA:
Indigenous Peoples in Macedonia
Antic (ancient) Macedonians 30 %
Teuton 20 %
Hellenic People 15 %
Slav 15 %
Illyrian 10 %
Hunnians 5 %
Phoenician 5 %

The previous link was:
https://www.igenea.com/index.php?content=49a&id=40
But it doesn't open the page anymore!

Dear Basil,

These statistics are based on recent scientific researches and would have to be adapted continuously to stay up to date. iGenea decided not to update the statistics and to remove them from the website also because they are not relevant for genetic genealogy.
Roman C. Scholz
iGENEA
Post from iGENEA to 26.02.2010 15:02:58
Dear Yea right...
here you can find some basic information and studies:
http://www.igenea.com/index.php?c=80&lp=53
At the moment we don not have a list all the sources used to define the profiles of the ancient tribes.
Roman C. Scholz
iGENEA
Post from iGENEA to 06.12.2009 11:12:45
At the moment we have no statistics of which haplogroups the antic tribes consist, that appear in Macedonia and how the distribution in paternal and maternal lines is.

Post from iGENEA to 09.12.2009 12:12:16
Post from Basil to 09.12.2009 11:12:57
Does the Macedonians from Republic of Macedonia can say that they're direct descendants of Ancient Macedonians?
Dear Basil,
yes, but only to a certain extent, they are also descendant of germanic, illyrian, hellenic, slavic and other tribes.
Roman C. Scholz
iGENEA
Post from iGENEA to 21.12.2009 06:12:38
Dear Basil,
the statistic you cite was up to date at the time it was calculated, so, if you want you can call it an official result of the past.
The statistics have been removed because iGenea decided not to adapt them to recent studies any longer - which was done from time to time before - and does not want to present results that perhaps get more and more outdated.
I know this data was and is interessting for many people, but there is no use for customers, that was the reason for the decision.

Roman C. Scholz
iGENEA
Καλά αυτός ο Ρόμαν Σκολτζ πρέπει να ήταν με χάπια τότε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 22 Απρ 2020, 11:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19450
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 22 Απρ 2020, 11:00

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:54
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:50
run έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:22
απ ότι φαινεται δεν ηταν τοσοι που μπορουσαν να επηρεασουν το ντι εν έι

και απ ότι λενε οι ερευνητες η ελλαδα δεν είναι περικλειστη και υπαρχουν τα αποτυπώματα των λαων που μετακινηθηκαν στην ελλαδα
..και αυτό τι σημαίνει για εμάς σήμερα ;
Είμαστε αρχαίοι = μας ανήκει το οικόπεδο = είμαστε καλύτεροι από ότι φαινόμαστε γιατί δείτε πως ήταν ο παππούς μας
Ο παππούς μου κάποτε μπορεί να ηταν Εμίρης και να είχε όλη την γη περιουσία του
Εγώ σήμερα είμαι κακομοίρης και δεν έχω που την κεφαλή κλιναι

Το ότι εγώ σήμερα καταγωμαι από την γενιά του παππού μου του Εμίρη , αυτό δεν σημαίνει ότι δικαιούμαι την περιουσία του που αυτός έχασε και την απέκτησαν άλλοι ,

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24744
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Απρ 2020, 11:01

Έλεος ρε παιδιά. Αυτός ο άνθρωπος ξεκούτιανε στα τελευταία του και κηλίδωσε μια αρκετά καλή καριέρα σε εντελώς άλλο τομέα με αυτές τις ηλίθιες μελέτες για τη φυλετική καθαρότητα του χωριού του. Σταματήστε να αναπαράγετε αηδίες από τσιμπουκλούδες.

Παρεμπιπτόντως οι ίδιες αυτές μελέτες του Σταματογιαννόπουλα που "αποδεικνύουν" την ελληνική καταγωγή των Πελοποννήσιων (από όπου και ο Σταματογιαννόπουλος ΦΥΣΙΚΑ), ταυτόχρονα "αποδεικνύουν" την ασιατική καταγωγή των Ποντίων, δηλαδή της άλλης μισής Ελλάδας. Στο ίδιο διάγραμμα. Κυριολεκτικά. Αν θες να είσαι καραγκιόζης που τις δέχεσαι, να τις δέχεσαι εξ ολοκλήρου όχι μόνο ό,τι σε συμφέρει. Βλάκα ελληνούτσο. Που μου κατάγεσαι και από τον Αγαμέμνονα αντί από τον δούλο που κράταγε τα αρχίδια κάποιου μογγόλου φυλάρχου την ίδια εποχή με τον Αγαμέμνονα.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17372
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 22 Απρ 2020, 11:03

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Απρ 2020, 11:00
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:54
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:50


..και αυτό τι σημαίνει για εμάς σήμερα ;
Είμαστε αρχαίοι = μας ανήκει το οικόπεδο = είμαστε καλύτεροι από ότι φαινόμαστε γιατί δείτε πως ήταν ο παππούς μας
Ο παππούς μου κάποτε μπορεί να ηταν Εμίρης και να είχε όλη την γη περιουσία του
Εγώ σήμερα είμαι κακομοίρης και δεν έχω που την κεφαλή κλιναι

Το ότι εγώ σήμερα καταγωμαι από την γενιά του παππού μου του Εμίρη , αυτό δεν σημαίνει ότι δικαιούμαι την περιουσία του που αυτός έχασε και την απέκτησαν άλλοι ,
Και αν θέλουν αυτά που έχεις τώρα; Πχ οι Μαϊμουδώνες που θέλουν να βγουν στη θάλασσα; Αν τους τα δώσεις, είσαι κακομοίρης και στην ψυχή.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

karadeniz1
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: 10 Ιαν 2020, 23:35

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από karadeniz1 » 22 Απρ 2020, 11:03

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:57
karadeniz1 έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:55
Giorgos 574 έγραψε:
22 Απρ 2020, 02:54
Έρευνες σχεδόν εξ ολοκλήρου από Έλληνες ιεροεξεταστές που προσπαθούν κάθε φορά να αποδείξουν το ίδιο πράγμα. Σοκ.
παντως οι σωβινιστες ρατσιστες τουρκαλμπάν ιεροεξεταστες λενε οτι ο αρχαιοι ελληνες ηταν τουρκαλμπαν αρα οι σημερινοι τουρκαλμπαν εχουν δικαιωματα στην αθηνα και σε ολη την ελλαδα...
Τα περιουσιακά και νομικά σου δικαιώματα σε έναν τόπο είναι θέμα νομικό και όχι θέμα ιστορίας η αρχαιολογίας
ειναι θεμα βουλησης και ισχυος σου να υπερασπιστεις τον τοπο, οπως κανουν οι τουρκοι που υπερασπιζονται εναν τοπο που δεν τους ανηκει και ειναι κατακτητες του
το ιδιο κανουν και οι υπολοιποι "γειτονες" τουρκαλμπάν μπουλγκάρ και σλαβοσκοπιανοι που ολοι ειναι εισβολεις και κατακτητες σε ελληνικα εδαφη

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27317
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 22 Απρ 2020, 11:04

Πλάκωσαν και οι "βιολόγοι" του πχόρουμ και βγάζουν ντέφι τους κανονικούς!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41191
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Απρ 2020, 11:07

foscilis έγραψε:
22 Απρ 2020, 11:01
Έλεος ρε παιδιά. Αυτός ο άνθρωπος ξεκούτιανε στα τελευταία του και κηλίδωσε μια αρκετά καλή καριέρα σε εντελώς άλλο τομέα με αυτές τις ηλίθιες μελέτες για τη φυλετική καθαρότητα του χωριού του. Σταματήστε να αναπαράγετε αηδίες από τσιμπουκλούδες.

Παρεμπιπτόντως οι ίδιες αυτές μελέτες του Σταματογιαννόπουλα που "αποδεικνύουν" την ελληνική καταγωγή των Πελοποννήσιων (από όπου και ο Σταματογιαννόπουλος ΦΥΣΙΚΑ), ταυτόχρονα "αποδεικνύουν" την ασιατική καταγωγή των Ποντίων, δηλαδή της άλλης μισής Ελλάδας. Στο ίδιο διάγραμμα. Κυριολεκτικά. Αν θες να είσαι καραγκιόζης που τις δέχεσαι, να τις δέχεσαι εξ ολοκλήρου όχι μόνο ό,τι σε συμφέρει. Βλάκα ελληνούτσο. Που μου κατάγεσαι και από τον Αγαμέμνονα αντί από τον δούλο που κράταγε τα αρχίδια κάποιου μογγόλου φυλάρχου την ίδια εποχή με τον Αγαμέμνονα.
Τέτοιες έρευνες είναι γενικά για τον πούτσο. Το έχουμε πει πολλές φορές. Αλλά ακόμη πιο πολύ για τον πούτσο και διασκεδαστικές είναι οι αντιδράσεις μερικών «ελεύθερων πνευμάτων».
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17372
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 22 Απρ 2020, 11:13

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:17
run έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:13
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Απρ 2020, 09:27
Κανένα ...πρόβλημα είτε καταγόμαστε είτε δεν καταγόμαστε από τους αρχαίους Μυκηναίους !!

Οι αρχαίοι Μυνηκαιοι δεν είχαν .. βαρβάρους δούλους από άλλες περιοχές ;
Τι έχουν απογινει οι απόγονοί αυτών ;
στη μυκηναικη εποχη οι δουλοι ηταν λιγοστοι
Οι σκλάβοι από την Τροία τι απέγιναν ;

Ο Ιάσωνας που έφερε μια γυναίκα από την Κολχίδα (σημερινή Ουκρανία) δεν νοθεύσει την ελληνική φυλή ;
Αυτή σκότωσε τα παιδιά τους και χώρισαν. :roll:


ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:17
Ο Περσέας ο οποίος παντρεύτηκε την Ανδρομέδα από την ... Αιθιοπία;
Τότε ονόμαζαν Αιθιοπία την μισή Αφρική που έφθανε και μέχρι Μεσόγειο. Άρα αυτό που λες δεν αποδεικνύει τίποτα.
Υπάρχει σε μύθο της Αιθιοπίας η ιστορία της Ανδρομέδας;

Ας αφήσουμε τους μύθους όμως και ας πάμε στους ιστορικούς χρόνους. Πότε αρχαίος Έλληνας βασιλιάς πήρε αλλοδαπή βασίλισσα; :102:
Εγώ ξέρω έναν, τον Αλέξανδρο και μετά τον θάνατό του οι δικοί του τακτοποίησαν την αλλοδαπή βασίλισσα και τον μιγά διάδοχο.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17372
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 22 Απρ 2020, 11:15

Nandros έγραψε:
22 Απρ 2020, 11:04
Πλάκωσαν και οι "βιολόγοι" του πχόρουμ και βγάζουν ντέφι τους κανονικούς!
.
Δεν ξέρω για τους άλλους που έγραψαν στο νήμα, αλλά εγώ είμαι στην ομάδα που τάπωσε την IGENEA με στοιχεία. Πληροφορίες, όχι βιολογικές μελέτες. :8)
Είχαμε περάσει όμορφα τότε! :003::003::003:
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7977
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 22 Απρ 2020, 11:24

Oι αρχαίοι Μακεδόνες πάντως δεν είχαν σλαβικά χαρακτηριστικά. Αυτό φαίνεται στους απογόνους με τις επιμειξίες που έγιναν στις κατακτημένες περιοχές. Επίσης ένα μέρος τους είναι πιθανό να μετανάστευσε προς την δυτική και βόρεια Ευρώπη. Θα μπορούσαμε να συγκρίνουμε έθιμα που επιβιώνουν στην περιοχή αλλά και σε κάθε περιοχή της Ελλάδας με αντίστοιχα έθιμα σε ευρωπαικές χώρες.
Όσο για τα άλλα, δεν υπάρχουν αυθεντικοί απόγονοι των αρχαίων Ελλήνων, θα εποικίσουμε την περιοχή, θα βρίζουμε τους κατοίκους της χώρας, αν πάρουμε εξουσία θα κάνουμε ότι θέλουμε πάνω τους, πάω να κάνω εμετό, πραγματικά αυτός ο οχετός δεν υπάρχει σε άλλες χώρες, βόθρος πραγματικά, αν δεν σπάσει αυτός ο βόθρος, θα γεμίσει και άλλο και θα επεκταθεί μέχρι η χώρα να βρεθεί στην βοθρίλα του Ισλάμ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antares την 22 Απρ 2020, 11:31, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12176
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 22 Απρ 2020, 11:27

Αφού η επιστήμη απέδειξε το αυτονόητο που όλοι ξέραμε, πλέον δεν υπάρχει καμία αμφισβήτηση πέραν κάποιων οδηγιών για πήξιμο στις 3 τα ξημερώματα.

karadeniz1
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: 10 Ιαν 2020, 23:35

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από karadeniz1 » 22 Απρ 2020, 11:28

foscilis έγραψε:
22 Απρ 2020, 11:01
Έλεος ρε παιδιά. Αυτός ο άνθρωπος ξεκούτιανε στα τελευταία του και κηλίδωσε μια αρκετά καλή καριέρα σε εντελώς άλλο τομέα με αυτές τις ηλίθιες μελέτες για τη φυλετική καθαρότητα του χωριού του. Σταματήστε να αναπαράγετε αηδίες από τσιμπουκλούδες.

Παρεμπιπτόντως οι ίδιες αυτές μελέτες του Σταματογιαννόπουλα που "αποδεικνύουν" την ελληνική καταγωγή των Πελοποννήσιων (από όπου και ο Σταματογιαννόπουλος ΦΥΣΙΚΑ), ταυτόχρονα "αποδεικνύουν" την ασιατική καταγωγή των Ποντίων, δηλαδή της άλλης μισής Ελλάδας. Στο ίδιο διάγραμμα. Κυριολεκτικά. Αν θες να είσαι καραγκιόζης που τις δέχεσαι, να τις δέχεσαι εξ ολοκλήρου όχι μόνο ό,τι σε συμφέρει. Βλάκα ελληνούτσο. Που μου κατάγεσαι και από τον Αγαμέμνονα αντί από τον δούλο που κράταγε τα αρχίδια κάποιου μογγόλου φυλάρχου την ίδια εποχή με τον Αγαμέμνονα.
βλακα σταλινούτσο...που πιστευεις οτι ειχες νεκρους στο γελοιο λαλιωτικο και δαμανακικο πολυτεχνειο και οτι η γη ειναι επιπεδη οπως σου λενε οι ξεφτιλες ινστρουχτορες σου....

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 22 Απρ 2020, 11:30

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Απρ 2020, 11:00
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:54
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Απρ 2020, 10:50


..και αυτό τι σημαίνει για εμάς σήμερα ;
Είμαστε αρχαίοι = μας ανήκει το οικόπεδο = είμαστε καλύτεροι από ότι φαινόμαστε γιατί δείτε πως ήταν ο παππούς μας
Ο παππούς μου κάποτε μπορεί να ηταν Εμίρης και να είχε όλη την γη περιουσία του
Εγώ σήμερα είμαι κακομοίρης και δεν έχω που την κεφαλή κλιναι

Το ότι εγώ σήμερα καταγωμαι από την γενιά του παππού μου του Εμίρη , αυτό δεν σημαίνει ότι δικαιούμαι την περιουσία του που αυτός έχασε και την απέκτησαν άλλοι ,
:smt005: δηλαδη οι ινδιανοι δεν δικαιουνται σημερα να πολεμησουν για να απελευθερωσουν την γη που κατακτησαν οι λευκοι πιθηκοι
μηπως τα ιδια και για την επαν του 21;

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27317
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Έρευνα σοκ: οι σημερινοί Έλληνες είναι άμεσοι απόγονοι των Μυκηναίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 22 Απρ 2020, 11:33

Juno έγραψε:
22 Απρ 2020, 11:15
Nandros έγραψε:
22 Απρ 2020, 11:04
Πλάκωσαν και οι "βιολόγοι" του πχόρουμ και βγάζουν ντέφι τους κανονικούς!
Δεν ξέρω για τους άλλους που έγραψαν στο νήμα, αλλά εγώ είμαι στην ομάδα που τάπωσε την IGENEA με στοιχεία. Πληροφορίες, όχι βιολογικές μελέτες. :8)
Είχαμε περάσει όμορφα τότε! :003::003::003:
Επίτηδες χρησιμοποίησα α' πρόσωπο Πληθυντικού και με την έννοια της Γραμματικής μόνο και όχι φυσικής.
Σε άλλο ποστ έχωσα κάτι χοντρά, αλλά τα πανταλόνια είναι άδεια και δεν αντέδρασαν!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχαιολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών